Kúpeľňa

Zbavte sa hmyzu v kúpeľni

Pravidelne sa v kúpeľni objavuje hmyz. Väčšina z nich je pre človeka neškodná, ale toto okolie nikoho nešíri. Pretože každý hmyz v kúpeľni, toalete alebo v iných oblastiach sa snaží zničiť. Čo sa "susedov" môže objaviť a ako sa ich zbaviť - čítajte ďalej.

Priehľadný hmyz - veľrybík

Najčastejšie v kúpeľni a toalete vidíte malé, takmer ploché, malé chyby. Jedná sa o silverfish. Sú biele, perleťovo šedé alebo hnedasté. Ihneď po vylúčení sú takmer transparentné a neskôr sa stávajú temnejšími. Tvar sa podobá trojuholníku dlhému predĺženiu. Na jednej a druhej strane malého telesa (4-8 mm) sa vyčnievajú tenké antény. Predná anténa dlhšia, za - krátka. Creep v tme, rýchlo sa pohybujú, môžu okamžite zmraziť na mieste. Tento hmyz je neškodný, nehubí, nepredstavuje žiadne iné hrozby, ale druh je nepríjemný.

Môžete sa ich zbaviť vytvorením podmienok, ktoré sú neprijateľné pre život a reprodukciu. Cítia sa dobre pri teplotách od + 21 ° C do + 27 ° C a pri vysokej vlhkosti nad 75%. Jedzte látky obsahujúce škrob a polysacharidy. V obytných oblastiach zvyčajne spadajú na papier, obrúsky a iné papierové výrobky. Domy môžu jesť chlieb, cukor, textílie, múku, lepidlo, fotografie atď.

Jeden z najbežnejších hmyzu v kúpeľni - silverfish

Tento hmyz v kúpeľni zmizne, len ak nemajú čo jesť, miestnosť bude suchá a ľahká. Na zníženie vlhkosti sa odporúča odstrániť všetky netesnosti, vysušiť všetky mokré oblasti (môžete použiť sušičku na stavbu), opatrne uzavrieť kĺb kúpeľne alebo sprchovej vaničky so stenou, vyplniť všetky kĺby medzi dlaždicami, silikón so všetkými kĺbmi a medzery, zabezpečiť ventiláciu v prípade potreby inštaláciou ventilátora. Po vykonaní tejto práce starostlivo utrite vodu po akýchkoľvek postupoch.

Udržanie nízkej vlhkosti v kúpeľni v priebehu času sa bude môcť zbaviť tohto hmyzu. Na urýchlenie tohto procesu môžu byť lieky na boj proti hmyzu. Zvyčajné Dichlorvos, pastelky z švábov, akékoľvek iné prostriedky boja proti hmyzu v byte, vrátane kyseliny boritej, tiež pomáha. Ale ak neodstránite príčinu ich vzhľadu - stále vysokú vlhkosť - za mesiac sa znova objavia.

woodlice

V kúpeľni a toalete sa často objavujú vši. Omyly sa nazývajú hmyz, aj keď patria do triedy kôrovcov. Je to len to, že príbuzní raka sa prispôsobili životu na pevnine, aj keď hľadajú miesta s vysokou vlhkosťou. Je ľahké ich odlíšiť vo vzhľade - majú oválne telo, konvexné na vrchu, rozdelené na segmenty a pokryté pevnými doskami. Telo môže byť ľahké, s mierne žltkastým nádychom a možno tmavohnedým alebo sivým. Ďalšou charakteristickou črtou je ich správanie: v prípade nebezpečenstva koľko-drevo koagulovať.

Tento hmyz v kúpeľni sú častými hosťami. Sú nazývané woodlice

Kŕmia sa vši drevom s rozkladajúcou sa organickou hmotou. Zelenú zeleninu, ovocie, zeleninu - to je z diéty. Sú vhodné na kŕmenie a huby, ktoré sa vyvíjajú vo vlhkých oblastiach. Preto sa okrem kúpeľa a toalety nachádzajú aj v kuchyni a môžu sa priniesť s rozmaznanými jedlami. Nájde ich v miestnostiach, ak obyvatelia bytu alebo domáce zvieratá majú zvyk opustiť jedlo pod postelemi alebo pohovkami.

Ak chcete zbaviť vši v kúpeľni a WC, môžete len dôkladne vyschnúť miestnosť a odstrániť všetky možné zdroje potravy. Okrem vyššie opísaných opatrení (vylúčte vstup vody do podlahy, steny, zlepšenie vetrania), je potrebné vykonať dôkladné čistenie dezinfekciou. Použiť na tento účel môže byť riešenie bielenia, "Domestos", iné podobné prostriedky.

Ako sa zbaviť malých muchov

Niekedy sa v kúpeľni nachádzajú malé (niekoľko milimetrov dlhé) čierne alebo tmavo hnedé mušky. Majú veľké krídla v porovnaní s telom. Malé telo a krídla sú chlpaté, kvôli čomu sa predná pohľad zdá niekedy väčší ako jeho skutočná veľkosť. Meno týchto múch - motýľov. Sú spustené v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, vstupujú do domov a bytov cez okná, dvere, vetracie kanály, kanály.

Ženy si vo vode položia vajíčka, po dvoch až troch týždňoch sa z nich objavia larvy, ktoré sa po určitom čase premenia na okrídlený hmyz. Tento hmyz v kúpeľni zmizne, ak nie je možné položiť vajcia vo vlhkom prostredí. Preto opatrne zatvárame všetky kĺby a medzery, utrite vodu a dbajte na zníženie vlhkosti. Okrem toho tieto metódy pomáhajú:

 • Dôkladne očistite podlahu a všetky biotopy múch, ktoré sú mydlom mydlom alebo domácim mydlom, nechajte na noc, ráno umyte vodou.
 • Umyte podlahu bieliacim roztokom, upravte odtoky kúpeľa, drezy. Utrite všetky povrchy zriedeným octom.

  Butterfly a jeho larvy (značne zväčšené)

Pomáha vyhnúť hmyzu roztrúsené zväzky palinu, citrusových šupiek. Zároveň je však potrebné dbať na to, aby sa nestrácali, inak sa obyvateľstvo len zvýši a objavia sa noví obyvatelia - vši. Najjednoduchší spôsob, ako sa ich zbaviť - mechanické zničenie. Sú malé, ale zvyčajne nie je veľa z nich v byte a je ľahké plácnúť niekoľko ľudí. Ale ak nebudete zvládnuť všetky mokré miesta, po chvíli sa znova objavia.

Môžu sa objaviť v kvetináčoch. V tomto prípade je použitie chemikálií neprijateľné. Následne vám môže pomôcť nasledujúci liek: pridajte 15-20 kvapiek oleja z čajovníka do 500 ml vody. Tento nástroj na nalievanie do spreja, sprej rastliny, hrnce, pôdu, všetky okolie. letí rýchlo zmizne.

mnohonožky

Tieto hmyz sa nazýva stonožky, flytraps, scolopendra. Majú ploché telo a veľké množstvo (až 40) dlhých tenkých nohy. Vďaka plochému telu prenikajú aj tie najmenšie medzery, môžu sa rýchlo pohybovať. Optimálne prostredie pre nich je miestom s vysokou vlhkosťou, takže sa často objavujú v kúpeľniach a toaletách, ale môžete ich stretnúť v kuchyni i v obývacích izbách.

Tento hmyz v kúpeľnom love

Tento hmyz jesť muchy, šváby, strieborné ryby a iný malý hmyz, ísť lov v noci. Okrem hmyzu môžu mlítkovci jesť polosušené rastlinné trosky. Takže okolie stonožky pomáha zbaviť sa iného hmyzu v byte a to je jedna z metód, ako sa zbaviť hmyzu v kúpeľni. Ale nie všetci sú schopní vyrovnať sa s takými "susedmi" - ich názor zďaleka nie je najatraktívnejším. Stonožky kousnuť, ale ich jed je smrteľný len pre hmyz, nemá vplyv na ľudí, hoci sú kousky nepríjemné.

Stonožky sú zriedkavo otrávené, zvyčajne sa stretnú jeden na jedného a sú jednoducho plácnutí. Ak sa ich chcete zbaviť a uistite sa, že nie sú v byte alebo v dome, je potrebné normalizovať vlhkosť (v súkromnom dome nie je to len kúpeľ a toaleta, ale aj suterén a podkrovie), aby sa eliminovali zdroje potravy. Potom opustí váš domov.

Prípravky na kontrolu hmyzu v kúpeľni

Hmyz v kúpeľni alebo toaletách málo ľudí poteší. Chcem sa ich okamžite zbaviť. Aj keď sú neškodné. Pretože mnohí ľudia dávajú prednosť spracovávaniu chemických látok. V obchodoch existuje množstvo nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť:

 • Aerosól proti lietajúcemu a plazivému hmyzu - Raid. Vonia ako levanduľa, podľa ubezpečení výrobcov, že je neškodná pre ľudí, takže sa dá spracovať bez opustenia priestorov. Zničí dospelých jedincov, nekoná na larvách alebo vajciach.
 • Medilis Zipper. Vhodné pre boj s väčšinou hmyzu, ktoré sa môžu objaviť v dome alebo v byte. Je to koncentrát na riedenie vodou (proporcie sú uvedené na obale). Roztok sa vleje do rozprašovača, nástroj sa striekne vnútri. Má silný zápach, preto odporúčame nosiť respirátor pri jeho spracovaní a po niekoľkých hodinách opustiť miestnosť, potom dobre vetrať.

  Niektoré prostriedky boja proti hmyzu v dome, v byte

 • Henkel Combat aerosol. Má dlhý tenký aplikátor, vďaka čomu je možné aplikovať činidlo do bodov "porážky" - za rúrkami, základňami, do vetracích kanálov atď. Má pomerne nepríjemný zápach, ale nevyžaduje povinné používanie ochranných prostriedkov.
 • Náprava na ploštice a iný hmyz Lambda Zone. Je to koncentrát na riedenie vo vode. Roztok sa postrieka na povrch striekačkou. Pri aplikácii je žiaduce používať ochranný odev a respirátor po vysušení výsledný film je bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá.
 • Gél Globol Originál z švábov, ale tiež pomáha z dreva a striebra. Jedná sa o malú tubu s pastovitým obsahom. Aplikuje sa na miestach, kde sa hmyz hromadí, pôsobí rýchlo. Hmyz ich nesie na svojich labkách a nakazí celú populáciu. Tento nástroj je bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá, ale hmyz rýchlo umierá.

Загрузка...