Dvere

Vyberáme vstupné kovové dvere do bytu, do domu

Aby bola zabezpečená bezpečnosť dverí, musia byť spoľahlivé, odolné voči vlámaniu. Ale musia byť tiež pohodlné a krásne. Všetky tieto požiadavky spĺňajú kovové dvere. Ale výber kovových dverí nie je tak jednoduchý - existuje veľa odtieňov a funkcií, ktoré potrebujete vedieť.

Odolnosť a spoľahlivosť

Hlavná funkcia, ktorú majú vykonať predné dvere - ochrana pred preniknutím do domu alebo bytu. Pri výbere dverí stojí za to venovať pozornosť tomuto faktoru v prvom rade. Najdôležitejšou vecou je spoľahlivosť, všetko ostatné je druhoradé. A spočíva v spoľahlivosti všetkých prvkov dverovej konštrukcie. Práve tak. Koniec koncov, čo je použitie hrubého kovu, ak sa zámky môžu otvoriť za pár sekúnd, alebo sa odstrániť zo závesov alebo vytlačiť z rámu. Vo všeobecnosti, aby ste si vybrali správne kovové dvere, venujte pozornosť:

 • Krídlo dverí.
 • Hrúbka kovu v ráme.
 • Počet, spoľahlivosť a typ zámkov.
 • Spoľahlivé slučky.

  Konštrukcia kovových dverí

Ale to nie je všetko. Spôsob inštalácie kovových dverí musí byť správne zvolený - kolíky, ktoré ho spájajú so stenou, sa zvyčajne posúvajú do rámu. Priemer týchto kolíkov, ich dĺžka a počet - a existuje možnosť inštalácie. Aké je použitie super dobrých dverí, ak ich môžete vyradiť kopaním. Vo všeobecnosti iba dôkladný prístup prinesie dôveru v bezpečnosť vášho domova. Takže ak chcete vybrať kovové dvere správne, budete musieť pochopiť zložitosť.

Krídlo dverí

Dvere krídla kovových dverí nie sú len kovovým plechom. Jedná sa o trojrozmernú štruktúru, ktorá pozostáva z oceľového plechu a výstuh, ako aj výstuže a obloženia v najťažších (dverných závesoch) alebo problémových oblastiach (miesta inštalácie zámkov). Môžu byť prítomné tiež oddeliteľné kolíky alebo labyrinty.

Kovové dvere v rezu

To všetko zaisťuje bezpečnosť miestnosti, ale nie komfort. Každý vie, že kov je výborným vodičom tepla a okrem toho nezhasne zlé zvuky. Tieto nevýhody sú kompenzované inštaláciou izolácie, ako aj gumových tesnení. Aj oni sú odlišní a majú odlišný účinok. Než si vyberiete kovové dvere, chápeme tie nuansy.

Hrúbka kovu

Najčastejšie začať s výberom hrúbky kovových dverí je hustá. Na predaj sú "oceľové" dvere, ktoré je možné otvoriť takmer s otváračom na konzervy. Používajú kov s hrúbkou 0,3-0,6 mm. To jednoznačne nestačí.

Aby sa zabezpečila dostatočná úroveň spoľahlivosti, hrúbka ocele musí byť aspoň 1 mm. Takýto list nie je ľahké poškodiť. Ale častejšie majú tendenciu veriť, že optimálna voľba 1,5 - 2 mm, tí, ktorí majú radi bezpečnosť, vyberajú 3 milimetre. Takéto kovové dvere nebudú príliš ťažké, ale stanú sa prekážkou pre zlodejov.

Existujú samozrejme listy o priemere 4 až 6 mm alebo viac, ale sú veľmi ťažké a drahé. Možno, ako vonkajšie dvere v chatkách a súkromných domoch, sú oprávnené, ale vo výškových budovách je ťažko vhodné. Čo je veľmi dôležité - plech musí byť pevný, bez zvarov. Zváranie výrazne znižuje spoľahlivosť dverí.

Môžete si vybrať kovové dvere s dvoma oceľovými plechmi

Existujú dvere s dvoma oceľovými plechmi - vonkajší je hrubší, vnútorný je trochu tenší. Okolo potreby druhého kovového plechu sa neustále diskutuje. Je potrebné, alebo nie každý rozhodne pre seba. Druhý list na jednej strane zvyšuje jeho spoľahlivosť. Na druhej strane to robí štruktúru ťažšie a robí to drahšie. Nie je to len ďalší kovový plech, ale aj závesy a rám. Musia odolať pomerne značnej hmotnosti, byť masívnejšia a preto drahšia. Ak si vyberiete kovové dvere s jedným alebo dvoma plechmi kovu, je na vás.

Technologické odtiene: spôsob výroby, výstuhy, oceľové triedy

Rám dverí a oceľových dverí je možné zvárať alebo ohýbať. Pri ohýbaní ocele s hrúbkou 2 mm alebo viac je potrebné špeciálne drahé zariadenie. Preto pevné kovové dvere produkujú vážne podniky. Zváranie je jednoduchší a prístupnejší proces. Táto metóda používajú malé dielne a osamelí remeselníci. S dobrou kvalitou zvaru spoľahlivosť konštrukcie nebude horšia než ohýbanie, ale ako skontrolovať? Preto radšej kupujú zakrivené konštrukcie. Takže v tomto bode je ťažké povedať, aké je lepšie vybrať kovové dvere - so zváraním alebo zakrivenými.

K ocelovému plechu krídla sú pripevnené spevňovače. Sú potrebné na posilnenie dizajnu, sú vertikálne a horizontálne. Celkové číslo je od 2 do 10. Vyrobené z tvarovanej rúrky alebo špeciálnych profilov v tvare písmena U s pevným ohnutím. Vertikálne výstuhy musia byť pevné a musia ísť od samého vrchu k spodku plátna.

Stierky zvyšujú tuhosť

Nielen hrúbka ocele je dôležitá, ale aj jej značka, prísady, ktoré jej dávajú väčšiu silu. Manganová oceľ je silná, ale je drahá. V pomerne lacných modeloch sa používa iba na obloženie v zámockej oblasti. Prítomnosť týchto obložení - znamenie, že dvere majú dobrú odolnosť proti praskaniu.

Anti-oddeliteľné bludisko a kolíky

Aby sa zabránilo vyberaniu krídla dverí v prípade rezu závesov dverí, do dizajnu sa pridávajú odnímateľné prvky. Môže to byť bludisko alebo kolíky. Labyrint je určitým spôsobom zakriveným okrajom krídla a dverí. V uzavretom stave tvoria jediné spojenie.

Oddeliteľné zariadenia: bludisko a čapy

Odnímateľné kolíky sú privarené k rámu zo strany závesu. Do rámčeka dverí urobte otvory vzájomné. Keď sú dvere zatvorené, kolíky vstupujú do otvorov a blokujú ich odstránenie. Táto možnosť je ľahšie vykonateľná (a lacnejšia).

Rám dverí

Ak chcete vybrať správne kovové dvere, dávajte pozor na to, ako je rám vytvorený. Existujú dva spôsoby: so zváranými oceľovými "ušami" a otvormi pre spojovacie prvky priamo v ráme. Prvá možnosť sa používa v tých domoch, kde ich hrúbka steny umožňuje inštalovať. Druhý - s otvormi v ráme je vhodný aj pre panelové domy s tenkými stenami.

Konštrukcie kovových dverných rámov

Okrem dizajnu sa pozrite na hrúbku kovu, z ktorého je vyrobená. Minimálna hrúbka by nemala byť menšia ako krídlo krídla. V opačnom prípade je možné ju vyradiť alebo vytlačiť.

Ak chcete udržať váš dom v teple a tichu, dávajte pozor na tesnenia a izoláciu. Tesnenia (gumové valčeky na obvode) môžu stáť len na krídle dverí alebo len na ráme, ale je lepšie, aby boli tam aj tam. Ak chcete zachovať teplo a zabrániť vniknutiu zvuku do vášho bytu alebo domu, samotný rám by mal byť izolovaný. Je dutý a v týchto dutinách je inštalovaný ohrievač. To je veľmi dôležité nie z hľadiska spoľahlivosti, ale z hľadiska komfortu.

slučky

Dverové závesy železných dverí by mali byť navrhnuté pre ťažkú ​​a dlhodobú prevádzku. Hmotnosť bude musieť vydržať najmenej 100 kg, pretože sa bežne používajú guľkové slučky. Pohyb dverí bude jednoduchší, ak sú na ložiskách.

Optimálny počet slučiek je dva. S väčším počtom je ťažké ich zamerať, čo ovplyvní životnosť. Dve slučky normálneho "užitočného zaťaženia" stačia. Ak to bude stáť viac, s najväčšou pravdepodobnosťou továreň nemala normálne slučky a dať tie, ktoré sú.

Skrytá (vpravo) a spievala vonku

Dizajnové závesy môžu byť otvorené a skryté. Skryté sú považované za spoľahlivejšie, pretože sú zvonka neviditeľné a nemožno ich odrezať. Ale majú niekoľko nevýhod:

 • Sú drahšie.
 • Obmedzený uhol otvorenia dverí je asi 90 °, zatiaľ čo na vonkajších závesoch môže byť 180 °, preto môžu vzniknúť problémy s nosením veľkých vecí.
 • Pri otvorení dverí sa vytvorí rameno silnej veľkosti. Pokus o otvorenie dverí väčší môže mať za následok nesprávne prispôsobené závesy.
 • Pri inštalácii takýchto pántov je rám dverí orezaný, čo znižuje jeho pevnosť.
 • V mieste inštalácie skrytej slučky je zložité správne umiestniť izoláciu.

Vo všeobecnosti je dosť nejednoznačná voľba. S obmedzeným rozpočtom je lepšie vybrať si vonkajšie závesy, ale s povinnou prítomnosťou protistrániteľných prvkov (bludisko alebo kolíky).

Zámky a blokovacie zariadenia

Samotné zámky, ich dizajn a spoľahlivosť je možné dlhodobo študovať. Ale stojí za to pamätať, že pri konštrukcii dverí pri inštalácii zámkov by mal byť doskový zisk. Hrúbka ocele by mala byť aspoň dvojnásobne väčšia ako na iných miestach. Ak je doplnková podložka vyrobená z veľmi odolnej ocele (mangánu), je to dodatočný plus pri výbere týchto kovových dverí.

Nielen zámok je dôležitý, ale aj prítomnosť zosilnenia

Čo robiť zámky

Tí, ktorí nechcú ísť hlboko do štúdia typov zámkov, stačí vedieť, že pre dostatočnú úroveň spoľahlivosti je žiaduce mať dve uzamykacie zariadenia rôznych systémov. Najčastejšie dávajte valec a suvaldny. Pri dverách by nemali stáť bok po boku, ale vo vzdialenosti od seba. Čím väčšia je vzdialenosť, tým lepšie - znižuje sa možnosť uvoľnenia dverí, pretože zápcha sú od seba oddelené značnou vzdialenosťou. Je tiež žiaduce mať vnútornú západku. Jeho dizajn - podľa vášho uváženia. Je to tak, že ak niekto doma, nemôžete otvoriť dvere vonku. Viac zápcha prináša majiteľom väčšie komplikácie než nepríjemnosti pre sušienky.

Výber zámkov pre kovové dvere je vážna záležitosť

Jeden z tradičných zámkov môže byť nahradený elektronickým zámkom. Nemá kľúčovú dierku, otvára sa nie obyčajnými kľúčmi, ale diaľkovým ovládaním, ako na zariadení proti krádeži pre automobily. Dobrá voľba, ale stojí za to veľa. Inštalácia zámku "dva v jednom" - s dvoma systémami nie je úplne správna. Nakoniec sú potrebné dva zámky presne tak, aby boli skrutky umiestnené čo najďalej.

Pri výbere zámku pre kovové dvere sa často uprednostňujú európske alebo americké značky. Áno, sú drahšie, ale spoľahlivejšie. Talianske firmy Cisa, Mottura, turecký Kale, rakúsky EVVA, nemecký Saturn a Diamant sa dobre darili. Ak je rozpočet obmedzený, sú tu dosť dobré ruské: Petersburg Kerberos (s oddeľovacími pákami) a bariéra.

Dodatočné uzamykacie zariadenia

Niektoré dvere sú vybavené ďalšími zariadeniami na ochranu pred mechanickým hackovaním. Sú to čapy a skrutky, ktoré sa pri otáčaní zámku vyťahujú z krídla dverí a vstupujú do otvorov vytvorených v nich v ráme dverí. Existuje niekoľko typov týchto zariadení: trakčné zariadenia, deviátory a kraby.

Ak sa pri otáčaní kľúčových kolíkov objaví nad a pod krídlom brány - ide o ťah. Ak sa dodatočné kolíky rozširujú horizontálne (zvyčajne v hornej a dolnej časti na strane hradu, ale môžu byť aj na strane slučky), sú to deviatory. Tvar deviátorov môže byť ľubovoľný - vo forme okrúhlych kolíkov alebo otočných háčikov. Ak sa piny objavujú ako zhora / zhora, tak aj zo spätnej väzby, tento systém sa nazýva "krab".

Schémy dodatočných skrutiek na zlepšenie dverí proti vlámaniu

Všetky z nich sú dobré ako dodatočné opatrenia proti mechanickému hackingu: ak sa pokúsite vytlačiť krídlo dverí z rámčeka dverí, úloha bude veľmi komplikovaná. Ale ak ju otvoria hlavným kľúčom alebo inou "intelektuálnou" metódou, nepomôže to. Upozorňujeme tiež, že zo zámku fungujú všetky skrutky. Ak sa rozhodnete vybrať kovové dvere so skrutkami, zámok by mal mať výstupy, aby sa s nimi spojili. Ak nie, všetky ďalšie zápchy sú zbytočné.

Ohrievanie a zvuková izolácia

Bez izolácie vo vnútornom priestore krídla v dome alebo byte bude studená a hlučná. Koniec koncov, oceľ - vedie teplo dobre a zle zachováva zvuky. Ako ohrievač použite akýkoľvek vhodný materiál: minerálnu vlnu, penu, polystyrénovú penu. Otázkou je, čo je najlepšie použiť. Vychádzať lepšie z charakteristík izolácie:

 • Minerálna vlna. Môže to byť čadič alebo sklolaminát, môže mať rôznu hustotu.
  • Basaltová minerálna vlna je pre každého veľmi dobrá, ale má strach z mokrého (kondenzácia pri teplotných rozdieloch vo vnútri aj vonku). Pri zmrazení v mokrom stave po rozmrazení sa zmení na prach. Ak chcete vybrať vstupné kovové dvere do domu, je lepšie ho dať s inou izoláciou.

   Izolácia je položená nielen v krídle dverí, ale aj v ráme dverí

  • Minerálna vlna zo sklenených vlákien sa nebojí namočiť, ale je to nepríjemné pracovať s ním - to je pichľavé.
 • Pena. Dobrý tepelnoizolačný materiál, ktorý sa nebojí vlhkosti, ale má slabú zvukovú izoláciu. Atraktívna len cena.
 • Vytláčaná polystyrénová pena. Tento typ izolačných izolačných vlastností je ďaleko lepší ako ostatné materiály. Z tohto hľadiska je to dokonalé. Ale zvuková izolácia nie je ani veľmi dobrá a cena je vysoká.

Závery z vyššie uvedeného možno urobiť nasledovne: Výber izolácie dverí závisí od zamýšľaného miesta inštalácie. Ak si vyberiete kovové dvere do bytu, môžete si vziať minerálnu vlnu. Pri vchode je stále relatívne teplý a čadičová vlna by nemala zmrznúť. Ďalším bodom: je lepšie, ak nekladú pórovitú vatu, ale tvrdo, ktorá sa zvyčajne predáva v rohoch. Má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka svojej pružnosti lepšie vyplňuje dutiny.

Pri výbere oceľových dverí pre dom alebo chalupu je lepšie upustiť od čadičovej minerálnej vlny. Neplní svoje úlohy. V tomto prípade je najlepšou voľbou extrudovaná polystyrénová pena. Je tiež žiaduce, aby existovali dva nezávislé obrysy izolácie: jedna na vonkajšej časti dverí, druhá na vnútornej strane a medzi nimi vzduchová medzera. Tento dizajn zvyšuje hrúbku krídla dverí, ale ochrana pred chladom a zvukom je oveľa lepšia.

Tesnenia na úspory tepla v dome av byte

Aj na uchovanie tepla je dôležité mať na dverách uzávery. Zvyčajne sú vyrobené z gumy v tvare písmena D. Sú upevnené po obvode rámu dverí a plátna. To je dosť dost pre kovové dvere do bytu. Pri dverách domu je žiaduca prítomnosť dvoch obvodov - ochrana proti prenikaniu chladu bude spoľahlivejšia.

Загрузка...