Dvere

Ako nastaviť predné dvere: kov, PVC

V priebehu času môžu dokonca aj tie najlepšie dvere začať skrčiť alebo plávať: nikto nemôže zdvihnúť silu gravitácie a trenia. A ak majú ťažkú ​​oceľ, dokonca aj kov bude unavený držať ich. Po lete sa plast aj "sag" - takmer vždy zostávajú otvorené v horúčave, čo vedie k takýmto výsledkom. Nie je potrebné pretrvávať tieto "hanby", rovnako ako utrácať peniaze na ich odstránenie. Nastavenie vstupných dverí je citlivá záležitosť, ale vo väčšine prípadov to môžete urobiť sami. Akonáhle si upravíte slučky a verandu vlastnými rukami, budete jednoducho opakovať.

Nastavenie predných dverí vlastnými rukami môžete urobiť aj krehkými ženskými rukami))

Nastavenie kovových vstupných dverí

Ak máte oceľové vstupné dvere, s tým môžu vzniknúť nasledujúce problémy:

 • škrípať;
 • ponor - vyfukovanie pod plátno (štrbina okolo obvodu alebo hore / dole);
 • sa zatvára s ťažkosťami.

Riešenie všetkých týchto problémov sa nazýva "nastavenie vstupných dverí", ale to zahŕňa veľmi odlišné opatrenia - od bežného mazania a výmeny tesnenia až po skutočné úpravy a mechanické efekty.

Niekedy na to, aby sme problém vyriešili, je potrebné prejsť všetkými metódami a niekedy vzniknutý problém možno vyriešiť radikálne - tým, že ho nahradíme. Najčastejšie sa táto situácia vyskytuje pri lacných čínskych výrobkoch. Nastavenie vstupných dverí v Číne je takmer nemožné. Samozrejme, môžete sa pokúsiť urobiť niečo vlastnými rukami: firmy a remeselníci ich neberú.

Odstráňte skrútenie

Dvere môžu prasknúť z dvoch dôvodov: mazanie pántov je upchaté alebo sa krídla dverí dotýkajú rámu. Aj keď sa oba nazývajú "poškriabaním", charakter zvuku je iný. Jednoduchšie sa vysporiadať s upchatými slučkami, pretože zvyčajne začínajú týmto postupom.

Mazanie slučky

Najskôr odstráňte staré mazivo a súčasne odstráňte nečistotu. Procedúra je štandardná: utrite mäkkou handričkou všade tam, kde sú viditeľné stopy. Ak tento postup nebol vykonaný už niekoľko rokov a slučky štandardného klasického typu a dokonca aj odnímateľné, plátno možno odstrániť. Po odstránení je lepšie čistiť.

Tradičné závesy sa pri odstraňovaní najlepšie namazajú

Ak sú závesy hrdzavé a nie sú odstránené, aj keď by sa mali, nesnažte sa ich zraziť kladivom alebo kladivem. Robte viac škody než pomôcť. Je lepšie kúpiť odstraňovač hrdze. Zvyčajne sa predáva vo forme sprejov. Aplikujte na hrdzavú slučku a počkajte nastavený čas. Po vybratí handričky zo slučky a vyčistite. Ale tentoraz je nutné odstrániť všetku hrdzu. K čistému kovu, potom kryt s prevodníkom hrdze a až potom s mazivom.

Po odstránení starého tuku, vezmite "čerstvý" a vložte ho do slučky. Ak je plátno odstránené, nevzniknú žiadne problémy - namažte kolík a krúžok. Ak sú na ráme zobrazené nejaké mechanizmy, mazajte ich.

V závesoch tradičného typu môže dôjsť k pískaniu v dôsledku toho, že puk sa vytiahne nad tyčou. Skontrolujete to po odstránení krídla dverí. So znakmi oderu - nahraďte. Vložte novú podložku z karbidu. Namiesto toho môžete dať rytca. Rovnako kompenzuje zaťaženie.

Ak sú slučky jednodielne, nájdite kvapalné mazivo v náplni (najbežnejšia WD40) alebo motorový olej, ktorý je možné aplikovať veľkou injekčnou striekačkou. Všetky trecie diely sú starostlivo spracované.

Mazanie jednodielnych závesov

Existuje iná metóda, ale je to deštruktívna. V hornej časti slučky sa vyvŕta otvor, ktorý sa potom naplní mazivom. Trikom nie je poškodiť mechanizmus, ktorý je vnútri.

Ak sú slučky skryté, nájdite všetky otočné časti a namažte ich. Často v takýchto modeloch sú otvory, v ktorých sa aplikuje olej.

Jeden z modelov skrytých slučiek

Po aplikácii maziva niekoľkokrát otočte dvere z jednej strany na druhú a rozdeľte maziva. Ak to bol dôvod, škriabanie zmizne. Posledný dotyk - utrite prebytočný olej.

Ako mazať závesy predných dverí

Najskôr je potrebné zvoliť mazivo podľa teplôt, v ktorých je slučka prevádzkovaná. Ak sú slučky vonku, je potrebná zmes, ktorá nezhlučí pri nízkych teplotách. Tu nie je výber veľmi veľký:

 • Litol. Pracuje spoľahlivo pri teplotách od -40 ° C do + 120 ° C.
 • Grease. Teplotný rozsah je mierne nižší, ale aj dostatočný: od -35 ° C do + 65 ° C.

Pre vstupné dvere, ktoré idú do schodiska a pracujú pri pozitívnych teplotách, je možné do tohto zoznamu pridať ešte niekoľko položiek:

 • motorový olej;
 • univerzálne mazivo WD40;
 • strojové mazivá.

  Populárne mazivo "pre všetko"

Odstránenie trenia na krabici

Ak po spracovaní pántov zostane pištoľ, je to pravdepodobne spôsobené trením krídla dverí na škatuli. Skontrolujte rámček dverí. Ak zistíte akékoľvek známky obrusovania, pozrite sa, ktorá zo slučiek je bližšia. Bude potrebné regulovať, ak existuje takáto príležitosť.

Obtiažnosť spočíva v tom, že existuje veľa typov a modelov slučiek a je jednoznačné povedať, že to nie je možné urobiť. Jediné, čo môžete urobiť, je zoznam hlavných bodov, ktoré môžu byť. Na základe toho môžete určiť, ako "liečiť" vaše dvere.

Dve typy závesov pre vstupné kovové dvere s možnosťou nastavenia

V štandardných možnostiach nastavenia závesu nie sú k dispozícii. V tomto prípade je potrebné nastavenie vstupných dverí nahradiť podložku. Získajte ich väčšiu alebo menšiu hrúbku a nastavte polohu dverného krídla. V niektorých slučkách s loptou na vrchu je nastavovacia skrutka. Vypnite ju, mierne nadvihnite dvere, otočte - znížte ich. Môžete sa ho pokúsiť opraviť s jeho pomocou.

Ak sú štandardné závesy na oceľových dverách zvárané, môžeme predpokladať, že tieto možnosti sú vyčerpané. Ak sú namontované na skrutkách, uvoľňujú sa upevňovacie skrutky, čo najviac posuňte krídlo v požadovanom smere. Potom sú skrutky utiahnuté. Skontrolujte, či problém stratil. Ak nie, skúste použiť inú slučku. Niekedy chcete uvoľniť všetky slučky a vytiahnuť plátno v tejto polohe. Vo všeobecnosti - určiť miesto, kde chcete tlačiť, a kde - stlačiť.

Existujú modely slučiek, v ktorých sú nastavovacie otvory skryté pod ochranným krytom. Ale len odstrániť to nebude fungovať: je upevnený skrutkou, ktorá je odskrutkovaná z vnútra miestnosti. Príklad nastavenia takejto slučky vo videu.

Ak sú závesy na predných dverách naskrutkované, môžete pomocou ich pomoci odstrániť trenie krídla dverí na škatuli. Najskôr uvoľnite skrutky v blízkosti miesta opotrebenia. Skúste posunúť malý krídelka. Na začiatok môžete klopať dlani alebo päsť posunutím správnym smerom. Pokúste sa niekoľkokrát otvoriť / zatvoriť. Pomoct? Utiahnite upínacie skrutky späť. Pokúste sa znovu otvoriť / zatvoriť.

Smyčky, ktoré môžu byť uvoľnené alebo utiahnuté

Ak to nepomôže, môžete použiť páku, zasiahnuť gumovou paličkou alebo kladivo cez dosku. Ale nepreháňajte to. Zvlášť jemne sa musí zaoberať čínskymi výrobkami: príliš jemné.

Ak tieto manipulácie nedali ani nič, musíte uvoľniť skrutky na všetkých závesoch a pokúsiť sa presunúť plátno po celej ploche. Vezmite si ruky na okraj plátna a potiahnite ho. V tomto prípade by závesy mali padnúť na miesto. Skúste, otvorte, zatvorte. Ak nie je žiadne vŕzanie, utiahnite skrutky. To je všetko, nastavenie panty predných dverí nemôže dať viac. Ďalšia vec, ktorú treba vyskúšať, je zmeniť geometriu rámu dverí. O tomto v nasledujúcom odseku.

Na obrázku vyššie (obrázok vpravo) je zobrazená slučka s možnosťou nastavenia. Uvoľnením skrutiek môžete skrutku nastaviť. Nepomáha - snaží sa presunúť plátno, ako je opísané vyššie.

Odstráňte voľnú verandu (vyfukovaním pod dverami)

Niekedy sa pod vchodovými dverami znervózňuje. Ak sa pozriete po obvode, s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že na niektorom mieste je voľné usadzovanie krídla dverí na rám dverí. Môže to byť slot s decentným rozmerom. Svoju podozrenie môžete skontrolovať pomocou papiera. Otvorte dvere, vložte kus papiera medzi plátno a zárubňu a zatvorte dvere. Ak je veranda normálna, papier buď ťahá s veľmi veľkou silou, alebo je tak pevne upnutý, že nie je možné ho odstrániť. Len zlomiť. Ak sa hárok voľne odstráni, jeho zaistenie nie je dostatočné.

Najjednoduchšie vysvetlenie je, že kompaktor stratil svoju elasticitu. Ak sú dvere niekoľko rokov, je to možné. A prvá vec je zmeniť pečať. Pomohlo vám to alebo len čiastočne vyriešilo problém? Pohybovať sa ďalej.

Výmena tesnenia - prvý krok, ak ide cez vstupné dvere

Ak je plátno posunuté vo vzťahu k dverám v horizontálnej rovine, pokúšame sa najskôr odstrániť ponor pod vchodovými dverami posunutím krídla dverí. Toto je napísané vyššie: uvoľnite upevňovacie skrutky na pántoch a potom sa pokúste presunúť plátno správnym smerom. Skontrolujte výsledok - medzera zmizla - všetky skrutky dotiahnite do ich pôvodnej polohy.

Niekedy trhliny pod vstupnými dverami sú spôsobené skoseným rámom dverí. Toto je overené podľa úrovne. S najväčšou pravdepodobnosťou je skreslená na mieste, kde je voľne odstránený list papiera. Druhá možnosť je naopak umiestnená na mieste, kde je stlačený list, vzhľadom na skutočnosť, že "normálnu" časť nie je možné stlačiť. Toto všetko určuje oko a úroveň. Keď sme zistili, aký je problém, snažíme sa vrátiť geometriu na normu. Opatrenia závisia od toho, ako je krabica nainštalovaná:

 • Na kotve. Kotvu odpojte zo strany, kde je potrebná úprava skrinky. Ak to chcete urobiť, odstráňte výčnelok. Pod nimi je priechodná diera, cez ktorú ho pripevnili k stene. Vo vnútri môžete vidieť kotvovú hlavu. Skrutkovač odskrutkujte niekoľko otočení. Odskrutkovanie narovnáva polohu skrinky. Zatvorte dvere, skontrolujte. Všetko je v poriadku - utiahnite kotvu.

  Dva typy montážnych otvorov

 • Na oči. Existuje len veľmi málo šancí na nápravu situácie s malou krvou. Najmä ak sú svahy už dokončené. Môžete sa pokúsiť s kladivom a doskou, klepaním na zakrivené miesta. Ak je krabica vyrobená z bežného kovu, môže sa narovnať. Ak je táto položka z Číny, box sa pravdepodobne ohne. V tomto prípade bohužiaľ môže pomôcť len opätovná inštalácia. Dvere budú musieť rezať a potom znova položiť.

Možnosť opraviť medzeru v verande nájdete v videu. po inštalácia dverí ukázalo sa, že z nej dole fúka. Majiteľ napravil skosenie kladivom.

Odstráňte prehnuté dvere (prehrávanie na prahu)

Ak sa po niekoľkých rokoch prevádzky dvere začali ťažko otvárať, pri trení proti prahu, s najväčšou pravdepodobnosťou je skutočnosť, že loptička alebo ložiská odtiahli. Ak existujú nejaké úpravy, nemusia byť odstránené. Jednoducho odskrutkujte jeden z skrutiek a mierne ho zdvihnite.

Nastaviteľný záves predných dverí: správna voľba

Ak nie je nastavená žiadna úprava, existuje niekoľko možností:

 • výmena slučiek;
 • výmena ložísk za nové;
 • Inštalácia namiesto ložísk podložiek.

Toto všetko sa určuje na základe situácie a koncepcie slučky.

Úprava plastových vstupných dverí

Problémy môžu byť rovnaké: trenie, páchnuce pánty a voľné pripojenie k rámu, ktoré môžu fúkať. Nastavenie dverí z PVC je však jednoduchšie - panty a mechanizmy sú štandardizované, neexistuje toľko typov. Takže existuje nádej, že s problémami zvládnete vlastné ruky bez toho, aby ste zavolali pána.

Nastavenie dverí balkónov

Po lete sa plastové dvere na balkón plávajú: v lete často zostávajú otvorené dlhú dobu, čo je dôvod, prečo sa takýto nepríjemný stane. Potom sa dotkli prahu, počuje sa nepríjemný zvuk, plast sa vymaže. V takom prípade musíte zdvihnúť plátno. Toto sa vykonáva pomocou nastavenia, ktoré sa nachádza v hornej časti spodnej slučky.

Plastové dverové nastavenie

Robia to s otvoreným zámkom, ale dvere sú falošné. Vezmite šesťhranný kľúč (zvyčajne 4 alebo 5) a vložte ho do otvoru a otočte ho niekoľkými otáčkami. Okamžité zvýšenie nie je potrebné, pretože môže spôsobiť ďalšie problémy. Zdvihnite len do vyriešenia problému.

Niekedy pri zatváraní dverí sa triete na bok, dotýkajte sa kovových svoriek. Ukázalo sa, že musíte presunúť plátno v smere smyčkovej časti. Pre toto je na tej istej slučke ďalšie nastavenie. Je umiestnený nižšie, viditeľný, keď sú dvere otvorené.

Nastavenie dverí balkóna na trenie proti stojanu

Toto nastavenie je tiež presne vykonané pár otočení v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek. Ak potrebujete dvere, aby ste netreli na regáloch, otočte proti smeru hodinových ručičiek. Vykonajte pár zákruty, skontrolujte. Akonáhle je problém preč, zastavte. V opačnom prípade sa môžete pohybovať tak, že sa zámka prestane "priľnúť" k príslušnej časti.

Ak sa ľavý horný roh "drží", musíte upraviť slučku, ktorá je na vrchu. Princíp je ten istý: jeden alebo dva otáčky, až do odstránenia problémov.

Nastavenie horného závesu - upnutie ľavého horného rohu

Nastavenie svorky (tak, aby sa neprehliadalo)

Niekedy sa pozoruje slabý tlak zo strany hradu. Zdá sa, že to je presne tkanina priľahlá, ale pod dverami výrazne ťahá. V lete to nie je problém, ale s nástupom chladného počasia výrazne znižuje teplotu. Existujú dva spôsoby. Prvým je nastavenie kolíka. Tieto kovové výčnelky na krídle.

Držiak na kovových plastových dverách

Sú to dva druhy. ako na fotografii vyššie - oválny a okrúhly, ale s excentrom v strede. Poloha tohto prvku určuje stupeň uchytenia krídla k rámu. Spôsob zmeny pozície závisí od tvaru nápravy. Ak je to isté ako na fotografii, vezmite kliešte, upnite a mierne otočte. Maximálne upnutie, ak je dlhá strana otočená horizontálne, minimálne - ak je nasmerovaná vertikálne smerom nahor. K dispozícii sú aj všetky stredné možnosti.

Ak je v strede čapu výstredník, potom je aj otvor pre šesťuholník. Vložte ho a otočte a vyhľadajte požadovaný stupeň upnutia.

Poloha kolíkov a stupeň uchytenia plastových krídel dverí

Neodporúča sa nastaviť maximálnu hodnotu na stasu: tesnenie rýchlo stráca elasticitu. Taktiež zabezpečte, aby sa všetky excentrické prvky otáčali rovnakým spôsobom. Tým sa zabezpečí normálna prevádzka hardvéru.

Ale niekedy je situácia, že list balkónových dverí nie je pevne stlačený zo strany závesu. Toto je tiež eliminované úpravou slučiek. Nižšie je pod ochranným krytom. Odstráňte (vytiahnite). Vezmite kľúč (hexadecimálne) a niekoľko závitov nastavte držiak v pravom dolnom rohu plastových balkónov.

K dispozícii je plastové ovládanie dverí

K dispozícii sú tiež skryté závesy na ráme, ktoré majú tiež možnosť nastaviť svorku. Sú na ráme zo strany závesu. Nastavenie pomocou rovnakého šesťhranného kľúča. Zapína "a" proti smeru hodinových ručičiek.

Nastavenie svoriek so skrytými závesmi

Nastavenie plastových vstupných dverí

Na plastových vchodových dverách sú iné závesy a nie sú žiadne zámkové sklopné príslušenstvo. V nich sú uzavreté slučky typu. Majú tri úpravy:

 • výška dverového krídla vzhľadom k rámu - zo spodku závesu;
 • hustota upnutia plátna na rám - na vrchole slučky;
 • horizontálny pohyb krídla

Kde sa nachádzajú otvory, cez ktoré dochádza k nastaveniu plastových vstupných dverí

Sú dostatočné, ak boli dvere pôvodne správne nastavené: hranice zmien v pozíciách sú významné, čo umožňuje kompenzovať zmeny, ku ktorým došlo počas operácie.

Ak sa v smyčkách vyskytne skrútenie, musia sa mazať. Na tento účel odstráňte horný uzáver av otvorenom otvoru, do ktorého je vložené mazivo. Keďže plastové dvere ako vstupné dvere sú umiestnené hlavne v súkromných domoch a vychádzajú von na ulicu alebo do nevyhrievaného vestibulu, vyberiete mazivo, ktoré nezhlučí pri nízkych teplotách (Litol a Solidol).

Vložte mastnotu tu

V niektorých modeloch závesov je veko jednoducho zavesené, v iných je potrebné ho odskrutkovať a potom ho vytiahnuť. Určené miestom.

Niekedy existuje situácia, keď je potrebná intervencia: zámok je zle nastavený. Ak je zvierka klopnej klapky normálna, je potrebná korekcia štrajkovej dosky. Ona sa pohybuje v týchto dverách. Uvoľnite upevňovacie skrutky, pomocou skrutkovača mierne posuňte lištu v požadovanom smere a utiahnite skrutky späť. Skontrolovať. Mal by pomôcť.

Загрузка...