Strop

Ako vytvoriť zavesený strop

Ak chcete mať dokonale rovný strop rýchlo a bez prachu - jedným smerom von - vytvoriť zavesený strop. Film si sotva dokážete vytvoriť, ale je možné, aby ste sami nakresliť hotový film. To sa môže stať relevantné aj ďaleko od mesta, kde inštalatéri nebudú chodiť, alebo ich príchod bude príliš drahý. V takomto prípade je nainštalovanie strešného stropu ako východisko.

Jedna z možností pre dizajn strešného stropu

Druhy, ich porovnávacie charakteristiky

Stretch stropy sú z dvoch typov: PVC a tkaniny. Majú odlišné vlastnosti a vzhľad. Film neprechádza voda, ktorá v byte môže slúžiť ako povodňové poistenie zhora. Neexistuje však žiadna záruka, že bude udržiavať váhu. Okrem toho má fólia otvory pre svietidlá. Táto skutočnosť je len s "vedľajším účinkom", ktorý dáva materiál, rovnako ako skutočnosť, že nedovolí výpary a vzduchu cez.

Výhodou tkaninových stropov je práve ich schopnosť prechádzať vzduch a vodnú paru. Toto je dôležité napríklad pre drevený dom, kde je táto kvalita požadovaná. Je možné vyrobiť PVC stropnú fóliu v guľatine, ale kvôli rozdielom teploty alebo tlaku sa na nej môžu objaviť vrásky a záhyby. Riešením je starostlivo zblížiť medzery, ktoré sa vždy nachádzajú v takýchto budovách, a umiestniť vetracie mriežky (alebo niekoľko), ktoré spájajú priestor zhora a nadol, čím sa eliminuje nepríjemný jav.

Príklad farieb filmov

Druhé plus stropné tkaniny - ich veľká šírka. Plátna sú až 4 až 5 metrov. Môžete nájsť aj 6 metrov, ale na základe špeciálnej objednávky a príslušnej - špeciálnej ceny. Avšak pre väčšinu miestností a táto šírka je pre oči dosť. Preto sa tento typ tiež často nazýva bezšvové: nie je potrebné šiť handričky.

Mínus tkaniny stretch stropy - ich vyššie náklady, rovnako ako obmedzenejší výber farieb. Existuje však oveľa viac textúr: pod kožou, zamat, imitácia matného skla a iné. Aj na tomto základe vyzerá skvelá fotografická tlač akéhokoľvek druhu. Ale ak chcete jasný lesk, môže to byť len v PVC fólii. Tkaný povrch je matný alebo mierne odrazový.

Strečový strop z textúrovanej textílie (steny sú dokončené rovnakou technológiou)

S jasným leskom, mimochodom, musíte byť opatrní. Samozrejme, vizuálne robí miestnosť vyššou. Vzhľadom na odraz svetla a objektov. Ale práve to je odraz, ktorý môže s vami hrať vtip. Všetko sa odráža v strope. A čo leží aj na skriniach. A odpadky a prach. Doslova všetko. Zvážte to taky.

Ďalším porovnávacím parametrom je teplotný režim prevádzky. PVC stretchový strop je možné prevádzkovať iba pri pozitívnych teplotách. Pri 0 ° C sa stáva krehkou, po zhroucení -40 ° C. Ak inštalujete takýto strop do nevykurovanej miestnosti, prežije zimu alebo dve (ak neotvoríte ostré dvere v obloženom dome). Ale potom sa nevyhnutne rozbije. Strešné stropy látok na teploty sú nenáročné, aby mohli a zmraziť.

Príprava na inštaláciu

Inštalácia zaveseného stropu môže byť niekoľko hodín. Príprava a pripojenie osvetlenia však niekedy vyžaduje ešte viac času. Takže začneme.

Najprv čistíme všetko, čo môže padnúť zo stropu. Je veľmi dôležité pre estetiku. Všetko, čo po pretiahnutí stropu svieti.

Strop pripravený na inštaláciu: všetko je čistené, inštalované hypotéky na osvetlenie

Ak je film biele alebo svetlý, môžu sa cez ne vidieť tmavé škvrny, ak existujú. Rovnaký problém sa vyskytuje aj v domovom dome: bude vidieť tmavý strop. V tomto prípade ho môžete predbežne omietnuť nejakým materiálom (preglejka, sadrokartón atď.), Ktorá sa má pokryť bielou farbou. Voľba - strieľate nejaký biely materiál (hoci parotesná bariéra).

V akej fáze opravy dať

Inštalácia strečových stropov sa vykoná po prechode hlavných "špinavých" etáp opravy a steny sú vyrovnané. Môžete pred vkladaním tapety, a môžete - po. Obe možnosti sú nedokonalé. A tu je dôvod, prečo:

 • Ak sú steny už pokryté tapetou, pri inštalácii bagety sa znečistia. Aby ste zabránili kontaminácii, musíte zatvoriť steny a to je ďalší čas.
 • Ak tapetu po inštalácii lepíte, musíte pracovať veľmi opatrne: film (ak je vytiahnutý) je veľmi ľahko roztrhnutý. A s takýmito dielami je veľmi ľahké to roztrhnúť.

Čo je pre vás to menej zlé - vyberte si to. V ďalšom období to nie je možné.

Po všetkých prachových prácach na plochých stenách namontované stropy

Kde a v akej výške je pripojená

Na strop a na stenu sú dva typy profilov. Stropy sa používajú v prípadoch, keď z nejakého dôvodu nie je možné upevniť nosnú konštrukciu na steny (zapojenie na požadovanom mieste, veľmi nestabilný materiál). V ostatných prípadoch namontujte bagetu na stenu.

Na akej výške pripevníte bagetu? Ak nie je žiadne skreslenie, na úrovni 4-5 cm pod križovatkou so stropom. Prečo nie na vrchole? Pretože sila steny je nižšia a môže sa rozpadnúť. Zaťaženie pri použití PVC fólie je slušné, takže nosnosť je dôležitá. Okrem toho sa na tomto mieste často nachádza káblové rozvody a môže sa poškodiť. Takže s elektroinštaláciou buďte opatrní, označte oblasť, kde sa nachádza. Napriek tomu takáto rezerva výšky umožňuje používať širší rad svietidiel. Ako môžete vidieť, existujú dostatok dôvodov.

Namontujte bagetu na ploché steny, odchádzajúce 4-5 cm od hlavného stropu

Ak steny v miestnosti nie sú vyrovnané, ale chcete nainštalovať zavesený strop, Zarovnajte oblasť, v ktorej bude bageta pripevnená. Ak sa tak nestane, bude sa to prehýbať, čo bude dokonale viditeľné zhora.

Na stenách penového betónu na nástenné drevo, a na neho - bagetu. Takto vzniknuté napätie sa prenáša hlavne na drevo a steny sú menej namáhané.

Pri normálnom napnutí stropu musí byť utiahnutý v striktne horizontálnej rovine. Preto nájdu najnižší bod stropu, ležali rovnako 4-5 cm od nej, a potom porazili horizontálne pozdĺž všetkých stien. Takže vzhľadom na existujúci strop môže byť výškový rozdiel iný.

Kvapka z hlavného stropu môže byť nerovnomerná ....

Najpohodlnejšou cestou je použiť linku pomocou šnúry na farbu (tenký kábel, "znečistený" v farbe s modrým farbivom).

Ak sa rozhodne vytvoriť dvojúrovňový strečový strop, je pripevnený na konštrukciu sadrokartónu. Ak sa držiak dostane na jeden z vodorovných vodítok, všetko je v poriadku a nie sú žiadne problémy. Ak je nižšia alebo vyššia potreba pridať zisk. Na správnom mieste je možné upevniť profil, či je preglejkový pás hrúbky 5 až 6 mm. Obe metódy sú vyskúšané a fungujú dobre.

Pri inštalácii v miestnosti, ktorej steny sú dlaždice, fixujú bagetu 2 cm pod okraj dlaždice. Zároveň je dôležité, aby pod ňou neboli žiadne prázdne miesta.

Zapojenie a zapustené pod svietidlá

Keďže strešné stropy používajú lampy s nižším výkonom (nie viac ako 40 W pre žeravú sviečku a 35 W pre halogénové), vyžaduje sa väčší počet svietidiel. Okrem hlavného lustra v strede urobíte viac periférneho osvetlenia. Zároveň sa používajú obvykle zabudované lampy.

Ukázalo sa, že na strope je veľa drôtov. Musia byť dobre a správne upevnené. Ak je strešný strop vyrobený v drevenom dome, všetky elektrické drôty sú položené v ohňovzdorných rúrach, špeciálnej vlnitej hadici alebo inštalačnej krabici. V iných prípadoch postačí na upevnenie na strop pomocou montážnych pások alebo pomocou sponiek.

Spoľahlivá metóda zapojenia

Pri inštalácii svietidiel v strešnom strope urobte vložené prvky. Ich dizajn závisí od typu svietidla a je vyberaný vždy samostatne. Je len žiaduce, aby strop bol buď smerovaný dole, alebo bol viac ako 40 cm od stropu. V opačnom prípade sa na nej po chvíli objavia žlté škvrny z prehriatia.

Najlepšie, možno výstup pri výbere svietidiel pre strečový strop bude LED. Dávajú silný prúd svetla, dlho slúžia, "vyťahujú" dosť elektriny a prakticky sa nezohrievajú. Mínus - skvelá cena. Ale je to oprávnené rýchlo - úspora elektrickej energie.

Postup inštalácie

V tejto časti budeme hovoriť výhradne o inštalačných aktivitách bez všetkých ostatných okamihov, ktoré sú pomerne málo (o nich nižšie). Strešný strop je upevnený z akéhokoľvek typu v špeciálnom profile, ktorý je pripevnený okolo obvodu miestnosti. Spôsob montáže sa vyberá podľa toho, ktoré steny:

 • pre tehly a betónové zámky;
 • pre drevené skrutky;
 • pre krehké materiály (plášť, pórobetón) - najskôr sa pripevní drevený blok a potom sa k nemu pripevní bageta.

Bagety sa fixujú inštaláciou spojovacích materiálov každých 15 až 20 cm, pre napätie fólií je lepšie urobiť krok 15 cm, pre tkané a 20 cm je možné použiť Profily na textílie a fólie sú rôzne, ale podstata sa nemení. Ale ďalšie inštalácie sú rozdiely.

Bageta sa pripevňuje každých 15-20 cm

Pre PVC fóliu

Je potrebné zvlášť poznamenať, že je potrebné manipulovať s materiálom opatrne, pretože je ľahko poškodený ostrými predmetmi. Podľa technológie sa používa vykurovanie na vysoké teploty, čo znamená, že všetko, čo môže byť poškodené, sa z nej vyskladní.

Ako nainštalovať

Po montáži profilu sú len štyri kroky:

 • Film je sploštený, zavesený (bez napätia) pri technických svorkách v rohoch. Najprv nastavte prvé dva rohy diagonály, potom druhé.
 • Použitie silnej fólie s horúcou pištoľou (a vzduchu v miestnosti) sa zahreje na 50-60 ° C.
 • Film, ktorý sa stal elastickým, je natiahnutý a harpúna je zasunutá do bagety. To sa robí špachtľou (stierka) so zaoblenými koncami (film sa ľahko striha a to je jeden z jeho nevýhod).
 • Zatiaľ čo teplota je stále vysoká, ak je poskytovaná technológiou, technologická medzera je uzavretá dekoračným prekryvom.

  Postup pre inštaláciu strečového stropu

To môže byť považované za inštaláciu stretch strop kompletné. Všetko toto môže byť vykonané ručne, ale s asistentmi. Ale je to len samotný proces a ešte stále existuje množstvo sprievodcov: príprava stien, spájanie svetiel, montáž obtokových krúžkov pre lampy a potrubia, ak existujú.

Typy profilov pre filmy

Všeobecne platí, že existujú dva systémy na upevnenie PVC strop: harpúny a klin (shtapikovaya). V poslednej dobe sa používa len harpún, pretože umožňuje lepšie a rovnomernejšie pretiahnutie plátna a tiež umožňuje jeho opakovanú montáž / demontáž.

Pri klinovom systéme sa vyskytli sťažnosti na fixáciu filmu: orezávanie a preťahovanie bolo problémom, pretože nadbytočný materiál bol po inštalácii odrezaný. Preto sa táto montážna metóda pre stretávacie stropy z vinylu (PVC) prakticky nepoužíva, ale pri inštalácii stropov z tkanín sa dobre ukazuje.

Klinové a harpúnové systémy

S harpúnovým systémom sa zvarí špeciálny plastový profil na okraji čepele v továrni, ktorý je zasunutý do druhej - zašroubovaný okolo obvodu. Tvar je navrhnutý tak, aby mal výbornú priľnavosť. Zároveň však po inštalácii zostáva okolo celého obvodu technologická medzera. Jeho špeciálny úzky podstavec (bageta), ktorý môže byť biele alebo v tónovom filme.

Strešný systém stropu s upevňovacím systémom harpúny

Existuje ešte jedna forma toho istého systému - "bez medzery". Tu je harpún vyrobený tak, aby sa film priliehal pevne k stene bez medzery. Vyzerá to skvelejší, ale jeho nevýhodou je vyššia cena.

Takže v úseku vyzerá bezpochybný systém upevnenia PVC stropov

Mínus harpúny sa uchyľuje pri vyšších systémových nákladoch. Ďalší nepríjemný moment: vyžaduje vysokú presnosť pri meraní miestnosti a pri výrobe plátna. Nepresnosti vedú k prehĺbeniu, vráskam a záhybom.

Materiál rámu

Profil, ktorý je pripevnený k stenám, môže byť z hliníka a možno vyrobený z odolného plastu. Kvalitný plast nie je menej spoľahlivý a váži menej, ľahšie sa inštaluje (môžete ho pripevniť priamo na skrutky bez prvých vrtných otvorov) a taktiež vážiť menej. Pretože to rad inštalatérov uprednostňuje.

Profil plastového spotrebiteľa priťahuje nižšie náklady. Takže oni sú zriedka proti.

Na látku

Môžeme okamžite povedať, že tkaniny stropy ostrých predmetov sa nebojí a s nimi nemôžete naozaj mandľu. Aj keď sú roztrhané, otvor sa nerozlišuje. Môže to byť dobré "náplasť", aby sa nič nevidelo. Ale tkanina je ťažšia ako fólia, pretože používajú len hliníkové profily: sú schopné odolávať hmotnosti bez problémov. Ale stojí viac, čo zvyšuje vyššiu cenu samotnej tkaniny (v porovnaní s PVC).

Tlač fotografií je možné použiť len na tkaninu.

Ďalšia funkcia - tkanina nie je vyhrievaná. Je jednoducho dobre natiahnutý a upevnený v bagetke. Kvôli špeciálnej presnosti v tvare plátna nie je potrebné. Rozrezáva sa s toleranciou 10-20 cm: pre jednoduchú inštaláciu. Nadbytok potom odrezaný.

Na jednej strane je to jednoduchá a jednoduchá inštalácia. Na druhej strane - mínus: môžete ťahať nerovnomerne. Pred prerezaním je príležitosť všetko napraviť, ale po ... môžete len roztiahnuť do menšej miestnosti.

Ako nainštalovať

Rovnako ako predtým je profil najskôr skrutkovaný po obvode miestnosti. Potom sa zavádza tkanina strečového stropu a rozvinie sa.

Inštalácia strečovej stropnej tkaniny

Najskôr sa na podlahe pozdĺž krátkej steny. Zvýšenie hrany smerom hore, na niekoľkých miestach (približne 50-60 cm) je pevne nastavené, jednoduchým vložením do profilu. Okraj sa pokúša začať hladko, aby nedošlo k skresleniu.

Potiahnutím plátna zo steny (krok 2 na fotografii) vyplňte bočný profil striedavo: na jednej strane a potom na druhej strane. Opravte aspoň druhú krátku stranu. Ukázalo sa, že strop s previsom, ale viac či menej rovnomerne narovnal (krok 3).

Ďalšia fáza - tkanina je kompletne dokončená a zasunutá do profilu pomocou špeciálnej špachtle. Ak obvod miestnosti má dobrú geometriu, môžete sa zamerať na zvyšok: mala by mať rovnakú dĺžku. Aj pri starostlivom vyrovnaní zostávajú v blízkosti bagety malé záhyby. Sú vyrovnané pomocou tepla - s budovou fén, ale pri stredných teplotách. Po zarovnaní všetkého sa preruší prebytočné tkanivo.

Typy profilov

Ako už bolo povedané, tkaninový strečový strop je upevnený v korálkovom alebo klinovitom systéme. Sekcia bageta je veľmi podobné tým, ktoré sa používajú pre film.

Bagety pre tkané strešné stropy

Existuje iný systém - klip, vyvinutý výrobcom stropných podhľadov Clipso. Je to oveľa pohodlnejšie inštalovať, ale tiež stojí viac.

Fotografie niektorých zaujímavých možností

Existuje toľko variantov a možností pre dizajn strečových stropov, ktoré môžete ľahko vytvoriť jedinečný dizajn. Materiál je plastový, kombinovaný s takmer všetkými materiálmi. Dokonca aj tie, ktoré nezdá sa, že sa hodia do textúry, napríklad dreva. Ale to sa zdá len tak. Niekoľko fotografických príkladov strechových stropov v drevenom dome je zobrazené nižšie. Ako vidíte, všetko ide dobre.

Fotografie chodby v dome dreva s strešným stropom
Teplé tóny filmov dokonale zapadajú
Tradičný biele stropy v kombinácii s trámy - vyzerá skvele
Hojnosť svetla umožňuje používanie tmavých farieb na strope
Lesklý strečový strop v dome dreva
Matná biela na pozadí drevených stien - vyzerá skvele
Tradičný dizajn s nekonvenčným materiálom
Veľmi zaujímavá možnosť

Je to pravdepodobne technológia, ktorá vám umožní realizovať skutočne nejakú fantáziu. Chceš zlato na strop - ľahko, potrebuješ samet - žiadny problém, foto - vybrať čo. Počet úrovní a ich forma je obmedzená len fantáziou.

Významná úloha pri vytváraní efektu hrania svetiel
Stretch strop s fotografickým tlačom - dokonca mapa sveta
Krásna hra svetelných smerových svetiel za filmom
Stropný strop môžete použiť v kúpeľni
Lesk dokonale zapadá do minimalizmu a hi-tech
Matné filmy alebo tkaniny sú kompatibilné s akýmkoľvek interiérom.
Môžete vykresliť čokoľvek
Pohľady miest sú populárne
Moderný štýl je tiež kombinovaný so zavesenými stropmi.
Hlavnou vecou je vytvoriť harmóniu
Zaujímavá hra kvety)))
Čierny a biely strop a rovnaký dizajn miestnosti
Stretch strop v obývacej izbe
V detskej izbe sú tu aj možnosti
Zlato pre luxusné interiéry v klasickom štýle
Optimálne riešenie s lampami

Загрузка...