Kúpeľňa

Inštalácia umývadla nad práčkou

Nie všetky kúpeľne majú dostatok priestoru - v domoch starej budovy sa neplánovalo inštalovať žiadne zariadenie jednoducho preto, že tam nebolo. Tieto domy sú stále využívané a majitelia musia riešiť zložité problémy - ako a kde inštalovať domáce spotrebiče. Najčastejšie sa vyskytujú problémy s práčkou. V blízkosti je potrebné mať vodu a kanalizáciu a takéto podmienky existujú iba v kúpeľni av kuchyni. Kúpeľňa na inštaláciu práčky je považovaná za prvú. Aj keď má veľmi malú veľkosť, je tu jedna dobrá možnosť umiestnenia - umývadlo nad práčkou.

Aké sú rozdiely

Umývadlo nad práčkou sa líši od obvyklých umývadiel menšou hĺbkou misky, veľkými rozmermi a špeciálnym tvarom umývadla. Miska je vyrobená tak, aby bola plochá. V priemere je jeho výška spolu s previsom odtoku asi 20 cm.

Náčrt kresby umývadla na inštaláciu nad práčkou

Zároveň sa zväčšuje veľkosť umývadla - mala by pokrývať stroj stojaci pod ním, s výnimkou prenikania vlhkosti. Šírka a hĺbka práčok sú zvyčajne 50-60 cm, menšie modely sú veľmi zriedkavé. Umývadlá, ktoré sú inštalované nad práčkami, majú rovnakú veľkosť. Vzhľadom na túto formu - široký a plochý - tento typ sa tiež nazýva "lekno".

Typy umývadiel na drez

Rozdielne a vyčerpávajú. Môže sa nachádzať v strede, ako v bežných umývadlách, a možno - na strane, zvyčajne vpravo. Malá rúrka klesá o niekoľko centimetrov, potom sa náhle vráti späť alebo k boku. K tomuto odtoku sú pripojené špeciálne sifóny. Niekedy prichádzajú zviazané, niekedy musíte kupovať oddelene.

Pri výbere sifónu na umývanie nad práčkou je vhodné nájsť taký model, ku ktorému môžete pripojiť odtok z podložky. V tomto prípade bude jeho pripojenie k kanalizácii veľmi jednoduché. Bude potrebné vložiť odtokovú hadicu do príslušnej zásuvky. To isté platí pre batériu na umývadle. Vyhľadajte model s prídavným výstupom pre domáce spotrebiče.

Ktoré práčky môžu byť inštalované pod drezom

Môžete si nainštalovať malé umývacie stroje pod drezom lekno. Mali by byť nízke a plytké. Pre stredne veľké osoby sú umývadlá v kúpeľni inštalované vo výške 80 cm Vzhľadom na skutočnosť, že umývadlo má výšku asi 20 cm, výška umývačky by mala byť približne 60 cm Pre vysokých ľudí je normálna montážna výška umývadla až 100 cm V tomto prípade umývanie stroj môže byť približne 80 cm vysoký.

Príklad voľby práčky pod výškou umývadla

Pri montáži nezabudnite nechať medzeru medzi telom a sifónom. Pri odstreďovaní môže zariadenie vibrovať tak, aby vibrácie neboli prenášané a táto medzera je potrebná.

Hĺbka stroja je tiež vybraná na základe veľkosti škrupiny (alebo naopak, v závislosti od toho, čo je už k dispozícii). V priemere, ak je veľkosť umývadla nad umývadlom 50 cm, hĺbka umývačky je 32-36 cm, zatiaľ čo umývadlo je 60 cm - až 51 cm.

Pri inštalácii si všimnite, že sifón sa nesmie dotýkať puzdra. Dôvod je rovnaký - vibrácie počas odstreďovania.

Výber práčky pre hĺbku umývania

Medzi telesom stroja a stenou zostáva pevná medzera, ktorá úspešne zapadá do kanalizačného potrubia. Ak je jeho priemer väčší, môže byť čiastočne skrytý v stene.

Drezanie cez práčku: pohľady

Lôžko na ľaliu môže mať vypúšťací otvor v strede alebo na boku. Modely s odtokom v strede majú väčšiu hĺbku - zásuvka vyžaduje priestor. Priemerná hĺbka takejto dreziny je 18 až 20 cm. Medzi spodným a horným krytom stroja je značná medzera. Na jednej strane tam môžu byť uložené malé veci, na druhej strane nie je veľmi vhodné čistiť. Ale väčšina z týchto modelov, rovnako ako u takejto konštrukcie, kladie menšie požiadavky na vyvažovanie (udržateľnosť) práčky - medzera vám umožňuje robiť starosti o vibráciu pri práci.

Rozdiel zostáva

Z hľadiska bezpečnosti elektrickej energie táto možnosť nie je najlepšia - ak uniká sifón, voda prúdi do zariadenia. Zároveň je veľmi pravdepodobné, že padne na živé časti, čo spôsobí poruchu stroja. Pri inštalácii práčky preto venujte zvláštnu pozornosť utesneniu. Možno, okrem tesnení a tesnení, je rozumné používať tesniacu hmotu. Len akrylové, ale silikónové a lepšie pre akváriá. Rozhodne slúži dlhú dobu.

Vypustite z boku a späť

Bočná drenáž je menej častá. V tomto prípade sa potrubie posunie dozadu a bokom a nachádza sa za telom stroja. Vďaka tejto štruktúre sa drez môže takmer položiť na horný kryt. Spodná časť je takmer plochá, strany sú zarovnané, alebo môžu byť dokonca mierne vyššie. Hĺbka takýchto modelov v prednej časti je menšia - asi 10-15 cm, a chrbát, kde je umiestnená odtoková rúra, má tiež výšku približne 20 cm.

Umývanie cez práčku s bočným a zadným odtokom - PAA CLARO

Modely s touto štruktúrou trochu. V našich obchodoch (online obchody) sme zistili len niekoľko možností - lotyšskej PAA CLARO. Keramická misa na mydlo je inštalovaná nad odtokom. V skutočnosti jednoducho pokrýva odtokový otvor, a ak je to žiaduce, môže byť odstránený. Vo skladoch je zvyčajne k dispozícii v bielej farbe, ale pod objednávkou môže byť vyrobená v farebnej verzii - farby a odtiene viac ako 20.

Je to jeho klon - bieloruský model Belux Idea. Rozdiel v cenách, musím povedať, nie je príliš veľký - 234 dolárov pre baltickú verziu a 211 miliónov dolárov pre bieloruskú.

V lotyšských obchodoch existuje niekoľko ďalších možností: STATIO Deja, POLYCERS izlietne Compactino. Je to práca miestnych firiem. Podobný model je ruskej výroby - Quatro Water Lily.

Varianty drezov, lekno s bočným odtokom

Aký dobrý je tento typ umývadla? Odtok je posunutý dozadu, čo znamená, že aj keď sa objaví únik, voda sa nedostane do auta, čo znamená, že to nepoškodí.

Odtok zozadu

Existuje o niečo viac známej variácie - slivka sa posunie späť, ale bez posunu na stranu. Všetky výhody tohto dizajnu sú rovnaké, kategória je oveľa početnejšia - nevyzerajú tak neobvykle. V tejto skupine je neštandardná verzia - model BELUX EUREKA (bieloruská produkcia). V Eureka (na fotografii vpravo) sa mixér posunie na stranu, pretože časť, ktorá zakrýva odtok, je vyberateľná - pre možnosť čistenia.

Umývanie cez práčku so zadným odtokom

Tieto modely umývadiel sú oveľa viac. Oni sú asi rovnaké ako so slivkami v strede, takže je tu voľba. Rozdiely v cenách sú úplne slušné - od ruského Suntec Pilot 50 (veľkosti 60 x 50 cm) za 36 dolárov na fínsku Ido Aniara 1116601101 za 230 dolárov (veľkosť 60 * 59 cm). Ak hľadáte, pravdepodobne nájdete lacnejšie a drahšie.

So stolovou doskou

Ak pozícia s miestom v kúpeľni alebo v kúpeľni nie je taká kritická, môžete umývať umývadlo cez práčku s stolom. Stroj je inštalovaný pod pultom. Táto možnosť z hľadiska bezpečnosti je najvýhodnejšia. Existuje jedna nevýhoda - drezy s stolom sú drahé.

Pod podložkou môžete umiestniť podložku

Ak chcete odstrániť rozpor medzi obsadenou časťou tela a prázdnym miestom pod umývadlom, v druhej časti dverí pripevnených a vo vnútri môžete vytvoriť regály alebo zásuvky na uskladnenie chemikálií alebo iných vecí.

Umývanie nad práčkou s doskou

Existujú aj iné modely - uhlovité, zaoblené atď. Musia byť vybrané pre každý špecifický interiér s vlastnými rozmermi.

Aké materiály robia

Umývadlá na inštaláciu nad práčkou, rovnako ako akékoľvek inštalatérske svietidlá, sú vyrobené z porcelánu a kameniny. Fajčenie je lacnejšie, má však viac poréznu štruktúru a je samo osebe hygroskopické. Aby sa tieto nedostatky vyhli povrchovej glazúre. Vďaka vysokokvalitnej aplikácii má výrobok dobrý vzhľad, neumýva. Ale po chvíli môže poleva prasknúť. Trhliny sú mikroskopické, ale v nich sa upcháva nečistota, povrch sa stáva šedivý a nič sa s tým nedá urobiť. Preto sa musí často meniť fajanenie.

Umývanie auta z porcelánu

Porcelánové drezy sú drahšie, vážia viac, ale sú odolnejšie. Povrch je hladší, nečistota sa na neho usadzuje, je ľahšie udržiavať čistotu.

Často sú umývadlá z umelého kameňa. Je to zmes polyméru s kamenným prachom a trieskami. Vysoká plasticita hmoty umožňuje získať akýkoľvek tvar, dosiahnuť akékoľvek farby a odtiene.

Make z umelého kameňa drezu podľa veľkosti zákazníkov

Existujú spoločnosti, ktoré sú pripravené urobiť bielizeň prísne podľa vašej veľkosti. Samozrejme, jednotlivé výrobné náklady sú viac, ale dostupný priestor sa využíva efektívne.

Ďalšia individuálna možnosť

Inštalácia umývadla nad práčkou

Samostatná montáž umývadla nad práčkou je štandardná. Všetkým rozdielom je označenie výšky práčky, potom vyberte miesto upevnenia držiakov na inštaláciu umývadla tak, aby spodok drezu bol na správnom mieste. Koľko sa zdvihne do zátvoriek je napísané v pase výrobku - ide o premennú, ktorá je pre každý model odlišná a tiež závisí od typu zátvorky. Musí sa teda posudzovať samostatne.

Po inštalácii držiakov môžete urobiť montáž: zaveste drez a uistite sa, že je v požadovanej výške. Potom môžete nainštalovať mixér a sifón. Siphon, ako si spomeniete, musí byť zvláštny, výstup ktorého sa okamžite vráti späť. Vlhká hadica je spojená s plastovou rúrkou, ktorá je pripevnená k stene (môže to byť plastová svorka).

Sifón na umývanie nad práčkou má špeciálny dizajn

Potom nainštalujte umývadlo na konzoly. Niektoré z nich zahŕňajú upevnenie pomocou skrutiek. Po prvé, a nie úplne otočiť nechať asi 5 mm. Potom umiestnite vrstvu silikónového tmelu na zadnú stenu umývadla pozdĺž horného okraja. Zabráni vniknutiu vody do medzery medzi drezom a stenou. Potom môžete skrutky dotiahnuť.

Ďalej - pripojiť k vodovodu a kanalizácie, po ktorom musíme okamžite skontrolujte výkon drezu. Ak je všetko normálne, môžete stroj pripojiť a zasunúť ho na miesto.

Загрузка...