Paul

Dockovacie dlaždice a laminát - krásne

Pri kombinácii dvoch materiálov rôznej textúry a štruktúry je potrebné nejakým spôsobom usporiadať miesto ich spojenia. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako dokázať laminát a dlaždice krásne. Metódy sú rôzne, ako aj výsledky.

Kde môže byť kĺb a ako najlepšie zabezpečiť

V modernom dome alebo apartmáne sa používajú rôzne podlahové krytiny. V miestach ich kĺbov sa často vyskytujú výškové rozdiely v dôsledku rôznej hrúbky povlaku. Tento prechod môžete urobiť krásne a spoľahlivo len tým, že viete, čo robiť a ako. Najčastejšie sa musíte spojiť s dlažbou a laminátom. Jedná sa o dva najpopulárnejšie typy podlahy pre izby pre rôzne účely. Križovanie dlaždíc a laminátu na mieste je na dvoch miestach:

 • Pod dverami, kde sú kombinované obklady dvoch miestností. Je jednoduchšie a efektívnejšie dokončiť spoj s malou špeciálnou maticou.

  Dva typy dekorácie spoja dlaždice a laminátu - s prahom a bez prahu

 • V otvorenom priestore, kde prechod dlaždice / laminátu zdôrazňuje zónovanie miestnosti. V tomto prípade bude prirodzenejší prechod, ak usporiadate spoj bez ďalších vložiek.
 • Ako ste už pochopili, existujú dva spôsoby, ako vytvoriť spoj laminátov a dlaždíc - s prahom a bez prahu. Prvá si vyžaduje kvalitné ozdobné dlaždice, rovnakú medzeru medzi týmito dvoma materiálmi v celom švom. Iba v tomto prípade sa dosiahne slušný výsledok. Druhá je jednoduchšia v prevedení, nevyžaduje špeciálnu presnosť pri rezaní materiálu a špeciálnych zručností pri výkone. Ale vyzerá trochu "hrubý".

  Metódy dokovania bez preklenutia

  Pri spájaní dlaždice a laminátu bez matice je najprv nutné vyriešiť problém s výškovým rozdielom: kvôli vrstve lepidla môže byť dlažba vyššia. Iba potom môžete začať pracovať. Napriek tomu bude križovatka vyzerať dobre, ak bude starostlivo spracovaná, medzera bude rovnomerná.

  Takže môžete úhľadne usporiadať spojenie dlaždíc s laminátom

  Ak sú spojené dva rôzne materiály - keramika a laminát - nemôžu byť umiestnené blízko seba bez medzery. Keď teplota alebo vlhkosť klesá, môžu sa zväčšovať vo veľkosti (viac ako táto "trpí" laminát). Prítomnosť medzery zabraňuje problému - umožňuje jej meniť veľkosť bez narušenia integrity povlaku. Pri spájaní laminátu a dlaždice bez matice je táto medzera naplnená vhodným pružným materiálom.

  Bez ohľadu na to, aký materiál sa používa na zhutňovanie, okraj laminátu susediaceho s ním musí byť ošetrený ochrannou látkou, ktorá zabraňuje absorpcii vlhkosti. Najčastejšie sa používa pre tento tmel. Lepší - silikón, ktorý po sušení nestráca elastickosť a časom sa nezmeta.

  Korkový kompenzátor

  Medzi dlaždice a laminát môže byť umiestnený korokový kompenzátor. Jedná sa o tenký pás korku, ktorý je natretý na jednej strane a pokrytý vrstvou ochranného laku alebo pokrytý vrstvou dýhy. Druhou možnosťou je viac povrchu dreva, môžete si vybrať farbu, ktorá je veľmi podobná vašej podlahe. Ale oni ju používajú častejšie pre spojenie parkety - stojí to veľa.

  Vyzerá to ako kĺb laminátu a dlaždice s korekčným kompenzátorom

  rozmery

  Okrem toho, že v "tváre" korekčného kompenzátora je ozdobený rôznymi materiálmi, môže mať rôzne tvary: s rôznymi druhmi skosení alebo bez nich. Veľkosti sa môžu navyše líšiť:

  • dĺžka:
   • štandard - 900 mm,
   • pod objednávkou - od 1200 mm do 3000 mm;

    Farba sa zhoduje s jedným z materiálov.

  • šírka - 7 mm a 10 mm;
  • výška - 15 mm, 18 mm, 20 mm, 22 mm.

  Korekčný kompenzátor štandardnej dĺžky je dobrý, len ak je spoj pod dverami. Potom je jeho dĺžka dostatočná. V iných situáciách, alebo musíte spojiť alebo objednať.

  montážne

  Pri pokladaní dlažby a laminátu namontujte korekčný kompenzátor pri pokládke podlahy. Keď je jeden pohľad už položený a druhý sa hodí. Po prvé, ak potrebujete znížiť výšku trubice - nie je vždy možné nájsť perfektnú možnosť. Pretože starostlivo, s ostrým nožom prerušil prebytok.

  Ďalšia prípravná práca, prinášajúca stanovenú hranicu. Opäť by mal byť hladký a dobre spracovaný. Najčastejšie je okraj brúsený brúsnym papierom a vyrovnávanie rezných značiek.

  Korkový kompenzátor pre lepidlo, najlepšie pre drevo. Miesto pred inštaláciou je dobre čistené a odmastené. Ďalší proces je nasledovný:

  • Aplikujte v blízkosti už položeného pásika lepidla. Je to možné - cikcakom, to je možné - paralelnými pruhmi.
  • Korkový pás sme položili, mierne ho zatlačili na už položený materiál.

   Vyzerá to ako šev blízko

  • Odstráňte korok a naneste tesniacu hmotu.
  • Stlačíme späť kork. Vytlačená tesniaca hmota sa odstráni špongiou navlhčenou vo vode a potom sa utrie suchou handričkou. Jeho stopy by nemali byť vôbec viditeľné.
  • Potom položte druhý materiál blízko korku. Ak ide o laminát, prerezávame jeho rez silikónom. Pri položení dlaždice je tiež žiaduce urobiť, ale šev môže byť naplnený lepidlom, ktoré tiež nie je zlé, aj keď nie tak krásne.

  Ak sa to urobí správne, ukáže to čisté, nie nápadné šev. Čo je dobré, takže môžete nakresliť priamy a krivočarý kĺb.

  Spájka pre spoje

  Ak sú materiály už položené, môže byť spoj laminátu a dlaždice buď ozdobený injektážnou maltou, alebo vyplnený maltou pre dlaždice. Hovoríme o prahových hodnotách neskôr, ale teraz poďme diskutovať o použití injektážnej zmesi.

  Zápustná zmes pre spoje sa používa v rovnakej farbe ako kĺbové dlaždice.

  Okraje laminátu by mali byť mazané silikónom. Môžu tiež vyplniť spoj asi o 2/3. Keď silikón vysuší, zostávajúci priestor je naplnený riedenou zálievkou, položte ju a počkajte, kým nezaschne.

  Jednoduchý a efektívny spôsob. Ale iba ak sú hrany spracované s vysokou kvalitou. Pre väčšiu stabilitu farieb a ľahšiu údržbu je lepšie pokryť šev čistým lakom.

  Korkový tmel

  Ďalšie spojenie laminátu a dlaždíc je možné utesniť korkovým tesniacim materiálom. On sám je tesniaci prostriedok, takže je to jediná možnosť, pri ktorej laminátový rez nemusia byť chránené pred vlhkosťou. Ďalším plusom - sušená kompozícia má farbu korku - svetlo hnedú. Ak sa vám to hodí, nemusíte sa obávať maľovania.

  Korkový tmel je zmes korkovej a vodnej bavlny. Bez farbív, po sušení má korkovú farbu - svetlohnedú. Existujú palety maľované v primárnych farbách. K dispozícii v polyetylénových rúrach, je možné použiť pomocou pištole uzavretej (s nádobou) alebo špachtle. Môže sa použiť na vyplnenie švíkov v podlahe.

  Korkový tmel a výsledok jeho použitia

  Pri použití tejto zmesi budete pravdepodobne musieť použiť špachtľu. Preto na obidvoch stranách ševu ševu lepiame lepiacu pásku. Čistili sme samotný šev, odstránili sme prach. Môžete pracovať pri teplotách nad + 5 ° C.

  Uzavretie spoja dlaždíc a laminátu s korkovým tesniacim materiálom je jednoduché:

  • Otvorte tubu. Kompozícia v ňom je pripravená na použitie, ale pre pohodlie sa môže naliat do nádoby so širokými okrajmi. Môžete sa tiež pokúsiť urobiť malý otvor a vyplniť šev cez neho.
  • Vyplňte šev (pomocou stierky alebo priamo z trubice - ako to bude).
  • Odstráňte prebytok, vyrovnajte povrch a držte špachtľu od okraja po okraj švu.

   Z výšky rastu nie je ani viditeľné, ako je vyplnený šev

  • Čakáme na sušenie. Tento proces závisí od hrúbky švov a teploty. Zvyčajne trvá od 24 do 48 hodín.
  • Ihneď po vyrovnaní odstránime maskovaciu pásku s tesniacim zvyškom. Ak je niekde na podlahe, očistite ho vlhkou handričkou, kým nebude suchá. Umývanie nástroja vodou.

  Po vysušení máme k dispozícii dlaždice a laminátový spoj pripravený na použitie. Jedinou nevýhodou - nie každá vyhovuje základnej farbe. A napriek tomu je potrebné ju presne a presne rozložiť po nakreslení. Potom zarovnanie alebo oprava nebude fungovať.

  Použitie prahov

  Kvôli spojeniu laminátu a dlaždíc pomocou prahov je zmysluplné v troch prípadoch. Prvý, kedy je spoj získaný pod dverami. V tomto prípade je prítomnosť matice logická a neublíži oči. Druhá možnosť - za prítomnosti výškového rozdielu dvoch spojených materiálov. Neexistuje jednoducho žiadna iná cesta.

  Nemyslíte si, že takéto spojenie kazí dojem?

  A tretí prípad. Keď sa na chodbe v blízkosti predných dverí lemované dlaždice, a potom prichádza laminát. Aj keď je ich úroveň rovnaká, je lepšie nastaviť prahovú hodnotu. Stáva sa trochu nad povrchom a bude držať piesok a vrh, ktoré sa nevyhnutne prinášajú v topánkach. Toto je možnosť, keď môžete zavrieť oči k určitej estetickej nedokonalosti.

  Typy prahov pre rozhranie materiálov

  Existujú nasledujúce prášky, ktoré môžete použiť na zatvorenie spoja laminátu a dlaždice:

  • Flexibilný PVC profil. Skladá sa z podkladového a nákladného listu dekoračného pásu. Podstavec je pripevnený k podlahe v švom a ozdobná lišta sa zaistí. Stáva sa to v dvoch formách - pre spojenie materiálov s rovnakou hrúbkou (maximálny rozdiel 1 mm) a pre kĺby s rozdielmi (rozdiel môže byť 8-9 mm).

   Použitie PVC profilu pre spoj medzi dlažbou a laminátom

  • Flexibilný kovový profil. Ohyby vďaka pružnosti kovu (zliatiny) a špeciálnej tvarovanej hrany. Používa sa na priame a zakrivené časti. Môžu mať tvar T a tvar L. V prípade použitia profilu tvaru L je plnený laminátom. Dlaždica sa potom prilepí v blízkosti okraja, vyplní vzdialenosť lepidlom na dlaždice a následne vytvorí spáru pre spoje. K dispozícii sú pružné kovové prahy nenatreté - hliník, je tu dekoratívna farba (práškové zloženie).

   Ako urobiť prechod na dlaždice laminát

  • Hranica hliníka. Používa sa na priame rozhranie. Ideálne na dekoráciu križovatky pod dverami. Stáva sa to vo forme profilu tvaru T alebo H. Šírka "regálov" a výška matice, polomer ohybu chrbta - to všetko sa líši. V takýchto parapetoch sú zvyčajne vyvŕtané otvory, ktorými sú pomocou hmoždiniek alebo skrutiek pripevnené k základni. Stále je samolepiaci - to je najjednoduchšia možnosť inštalácie. Pri montáži tak, aby sa prach a nečistoty neuzatvárali pod prahovou hodnotou, môžete ho odmastiť od zadnej strany pomocou tesniaceho materiálu. Po inštalácii odstráňte prebytok a očistite ho.

   Hliníkové prášky sa používajú v priamych profiloch.

  Zdá sa, že len málo možností. Existujú všetky tieto prášky v rôznych veľkostiach a farbách s rôznymi fixačnými systémami. Vo veľkých obchodoch veľa z nich.

  Montáž pružných PVC profilov

  Ako už bolo spomenuté, ohybný PVC dokovací profil pozostáva zo základne a dekoratívneho obloženia, ktoré na ňom spočíva vďaka sile elasticity. Je potrebné ju po montáži dlaždice namontovať, ale pred inštaláciou laminátu.

  Vyzerá to ako križovatka v sekcii

  Po prvé, pozdĺž rezané dlaždice položená základňa. Je pripevnený k hmoždinkám alebo skrutkám. Vyberte upevňovacie prvky s plochými čiapkami - tak, že v skrútenom stave takmer nevyčnievajú a nezasahujú do inštalácie podložky.

  Postup inštalácie je nasledovný:

  • Podklad flexibilného profilu PVC je umiestnený na okraji dlaždice. Jeho horný okraj by mal byť vyrovnaný s povrchom. Ak je to potrebné, môžete prerezať pás substrátu pod laminát.
  • Základňa je pripevnená k podlahe.
   • Ak je potrebné inštalovať hmoždinky, upevňovacie body sú pevne pripevnené, profil je odstránený, otvory sú vyvŕtané, plastové výstupky sú inštalované. Potom môžete základňu pripevniť.
   • Ak používate samorezné skrutky, môže sa vyžadovať predbežné vŕtanie (v závislosti od typu podkladu). Krok inštalácie upevňovacieho prvku závisí od stupňa zakrivenia spoja. Základňa dokovacieho profilu musí presne zopakovať svoj tvar.

    Pri inštalácii PVC pásky musíte vyvinúť vážne úsilie

  • Ďalej položte laminát.
  • Laminát položený, teraz v nainštalovanej základne s námahou naplniť dekoratívne PVC obloženie. Je pružný a nezapadá dobre do drážky. Je potrebné stlačiť dobrú dlaň, môžete dokonca klepnúť na gumovú paličku.

  Pomocou flexibilných PVC profilov sa ľahko montujú laminátové a dlaždicové spoje. Vonkajšie, samozrejme, nie každý má rád, ale inštalácia je jednoduchá.

  Video o inštalácii prahov na spojenie laminátových a dlaždicových / porcelánových kamenin

  Загрузка...