Kúpeľňa

Vyberáme príslušenstvo k kúpeľni (48 fotiek)

Posledným dotykom pri zdobení kúpeľne je výber políc, šálok, držiakov uterákov a všetko ostatné, ktoré vytvára pohodlie. Všetky tieto "veci" sa nazývajú "kúpeľňové doplnky" a ich výber nie je ľahká úloha.

Kúpeľňové doplnky: čo je potrebné

Kúpeľňa dostane svoj konečný vzhľad a stáva sa pohodlným používaním až po nainštalovaní všetkých potrebných detailov. Malé veci, ktoré malé veci, ale potrebujú veľa. A "malé veci" dobrej kvality nie sú niekedy oveľa menšie než rovnaké keramické dlaždice na stenách. Pri výbere príslušenstva v kúpeľni by ste mali starostlivo pristupovať. Tu je to, čo by ste mohli potrebovať v kúpeľni:

 • Príslušenstvo umývadiel:
  • mydlový tanier na kusové mydlo alebo tekuté mydlo čerpadla;
  • držiak / držiak;
  • ručný vešiak na uteráky.

   Príslušenstvo pre kúpeľňu a toaletu, ktoré sú umiestnené v blízkosti umývadla

 • Sprchové alebo kúpeľňové doplnky:
  • police na čistiace prostriedky (často používané uhlové);
  • sprchová tyč;
  • držiak na uteráky;
  • závesná polica na kúpeli;
  • nafukovací vankúš pod hlavou;
  • protišmykovú podložku vo vani alebo sprchovej vani.
 • Príslušenstvo toaletné;
  • držiak na toaletný papier;
  • WC kefa.

   Kúpeľňa vyžaduje veľké množstvo rôznych doplnkov.

 • Nástenné vešiaky na odevy a uteráky.
 • Regály na ukladanie čistých uterákov.
 • Košík na špinavú bielizeň.
 • Podložky na nohy.
 • Vaňová rohož.
 • Kúpeľňa je zvyčajne malá a vyžaduje sa veľa kúpeľňového príslušenstva. Niektoré z nich je možné namontovať na stenu, druhý na stôl, na umývadlo, v skrini alebo na policiach. Ďalšia malá skupina sa nachádza na poschodí. A celý tento počet "trikov" musí nájsť miesto a vybrať tak, aby sa všetci zmestili.

  Výber materiálu

  Kúpelňové doplnky môžu byť vyrobené z plastu, skla, kovu, dreva a kombinácie týchto materiálov. Podľa štýlu a vzhľadu je teraz veľmi veľký výber. Taký veľký, že problém nie je, aby ste našli niečo, čo potrebujete, ale aby ste si vybrali jednu vec. Často s voľbou pomáha určiť materiál a / alebo cenu.

  Kúpelňové doplnky sú vyrobené z rôznych materiálov, ale kov je považovaný za klasický.

  Plastové - lacné, ale nie vždy elegantné

  Najlacnejšie kúpeľňové doplnky sú plastové. Praktické plastové šálky na kefy, čerpadlá na mydlo atď. Existujú plastové police - lineárne alebo uhlovité, rôzne háčiky. Najlacnejšie nie sú príliš elegantné, rýchlo zlyhajú. To je dobrá voľba "na chvíľu" - ak dôjde k vyčerpaniu finančných prostriedkov a teraz potrebujete kúpeľňu. Potom vám pomôžu lacné plastové háčiky, police a iné drobnosti.

  Plasty sú lacné, ale nie príliš elegantné koše, police, držiaky

  Existujú drahšie plastové kúpeľňové zostavy, ktoré už vyzerajú zaujímavé. Ich plus je, že existujú veľmi jasné a roztomilé produkty, ktoré môžu potešiť tvar aj farbu. Mínus - takže plast vyzerá dobre, potrebuje správnu starostlivosť. A vzhľadom na zvláštnosti materiálu sú regály vyrobené buď zvyčajne tuhé s niekoľkými otvormi alebo z hrubých lamiel, na ktorých sa hromadia ložiská mydla, soľ a nečistoty. Všeobecne platí, že umývanie plastových kúpeľňových doplnkov nie je najrýchlejší a najviac príjemný.

  Dovoľte mi niekoľko tipov: Ak sa rozhodnete pre nákup plastových políc "na chvíľu", kúpiť tie modely, ktoré sú na výhonky. Áno, nevydržia značné zaťaženia, ale nepotrebujú perforovať steny. Koniec koncov, nákup nového police alebo držiaka mydla bude musieť vyvrtávať nové otvory, pretože sa veľmi zriedka zhodujú. Čo robiť s extra otvormi? Ako ich zatvoriť? Nikto nevynašiel dostatočnú odpoveď. Niekto v týchto dierach nastaví háčiky - ak by to nebolo viditeľné, niekto sa pokúša uzavrieť nejakým dekoračným prvkom - nálepkami atď.

  Taká sada kúpeľňových doplnkov vyzerá veľmi drahý
  Rôzne v štýle, farba ...
  Rôzne tvary a farby.
  Lilac vyzerá skvele v kúpeľni s bielymi šedivými stenami.
  Plastové police pre kúpeľňu tiež sú dosť dobré
  Svetlý, nezvyčajný tvar - plastové police zdobia kúpeľňu
  Ak sú plastové kúpeľňové doplnky len dočasnou možnosťou, pozrite sa na modely na prísavné alebo "namontované", pod ktorými nepotrebujú stacionárne spojovacie prostriedky

  Ďalší tip: Nekupujte plast s lesklým povlakom "ala nikel". Tento povlak sa udržiava niekoľko mesiacov, potom sa začína odlupovať s oškubenými vločkami, pod ním je veľmi nevzhľadný farebný plast. Lepšie biele, sivé, čierne farby. To zostane tak, ako je namaľované hromadne.

  Sklo je nepraktické

  Ak hovoríme o sklenenom príslušenstve kuchyne, zvyčajne sú to poháre, poháre a iné nádoby. Určite vyzerajú elegantnejšie ako plasty, ale stávajú oveľa viac a bojujú častejšie. Ak chcete, môžete skúsiť a sklo, ale len veľmi málo ľudí sa na to zastaví, príliš často porazia na dlaždicovej podlahe.

  Sklenené kúpeľňové doplnky - možno sa to bude páčiť

  Ešte jedna vec: možno je ešte ťažšie postarať sa o príslušenstvo na sklo - treba ho opatrne otret ', inak by ostali škvrny a škvrny.

  Kovové kúpeľňové príslušenstvo: drahé alebo lacné

  Hlavná "bitka" začína nákupom kovového kúpeľňového príslušenstva. Cenový rozsah je veľmi veľký: sú veľmi lacné výrobky s cenou v oblasti piatich dolárov pre drôtený mydlo a existuje veľmi podobný produkt, ale s desaťkrát vyššou cenou - asi 50 dolárov.

  Ako si vybrať? V skutočnosti je všetko jasné. Ak si kúpite "trik" za 5 dolárov, asi po pol roka to bude hrdza, ochranný (zvyčajne chróm) povlak bude vypadávať na kusy. V dôsledku toho budete musieť kúpiť a nainštalovať nový. A je dobré, ak sa ukáže, že vzdialenosť pre spojovacie prostriedky je rovnaká ... Ak si kúpite to isté, ale vlastnú, za 50 USD alebo viac, nič sa tomu nestane roky. A mnohí to cítili. A chápu takmer všetko, čo je presne to, čo sa stane. Ale tieto "veci" vyžadujú asi tucet, s cenou nie nižšou a často omnoho vyššou ako 50 dolárov, suma potrebná na nákup kúpeľňového príslušenstva je značná. Toto je hlavný problém. Zaplatiť za súbor pohárov / držiakov / políc je viac než značné množstvo veľmi ťažké.

  Cena za každú takúto "vec" sa nebude páčiť

  Existuje východisko: stačí kúpiť jednu alebo dve kvalitné (čitateľné - drahé), zvyšok je z rozpočtovej série (plast alebo lacný kov - rozhodnete sa). Postupne, podľa plánu alebo podľa potreby nahraďte lacné veci drahými. Takže výdavky budú natiahnuté v čase, čo pre mnohých je prijateľnejšie. Ale táto možnosť má nevýhodu: po chvíli môže byť potrebná zbierka jednoducho v predaji. To znamená, že existuje riziko, že budete musieť kúpať kúpeľňové doplnky od rôznych výrobcov, s mierne odlišným vzhľadom. Ak sa nebojíte tejto príležitosti, môžete to skúsiť.

  drevený

  Zdá sa, že drevo nie je najúspešnejším materiálom pre vysokú vlhkosť v kúpeľniach, ale z neho sú vyrobené aj príslušenstvo. A na rozdiel od pohľadu na dlaždice takéto výrobky sú veľmi, veľmi dobré. Dobrou správou je, že regály v kúpeľni dreva môžu byť vyrobené vlastnými rukami, dokonca aj s veľmi málo skúseností v tesárskych zručnostiach. Jedná sa o "jednoduché" štýlové modely, ktoré prinášajú zaujímavý efekt. A aby zvýšená vlhkosť nepoškodila drevo, existujú laky, impregnácie na báze oleja a farby. A farby sa používajú zriedka - význam drevených kúpeľňových doplnkov je len zachovať a zdôrazniť prirodzenú textúru a farbu. Táto kombinácia s dlaždicami (najmä svetlými farbami) je atraktívnejšia.

  Normálne malé zásuvky lamiel na maľovanej stene kúpeľne
  Drevené kúpeľňové doplnky - práca naopak
  Najjednoduchšia polica na uteráky a rôzne drobnosti
  Drevené doplnky v kúpeľni vyzerajú veľmi neobvykle

  Vzhľad drevených lakov je známy všetkým. Sú tam s matným a polomatným povrchom, lesk a pololesk. Je len potrebné vziať tie kompozície, ktoré sú určené na priamy kontakt s vodou. Oni sú často nazývaný "jachta" "lak, ale existujú aj iné.

  Impregnácie dreva na báze organických a syntetických olejov sú menej známe. Často prichádzajú s pigmentom. Farba - najrôznejšia - od rôznych odtieňov hnedej, bielej, šedivej až svetlej. Na rozdiel od laku, impregnácia dreva na báze oleja nevytvára film na povrchu, ale preniká do určitej hĺbky do drevených vlákien, jednoducho upcháva póry a zatvára prístup do vody v akejkoľvek forme. Olejom ošetrené dosky môžu ležať roky na ulici, na voľnom priestranstve a nestratiť ich vzhľad, takže tento typ náteru je vhodný aj do kúpeľne. Jediná vec, ktorá je potrebná, je pravidelne, raz za rok alebo dva, aktualizovať pokrytie. Nie je potrebné odstrániť starú. Ďalšia vrstva impregnácie oleja sa nanáša na čisté, suché drevo.

  Kúpelňové rohože

  Kúpeľňové doplnky zahŕňajú koberčeky a záclony v sprche. Ak záclony v sprche nie sú potrebné pre všetkých, rohože vo vani alebo toalete sú potrebné. Je lepšie ich vybrať s protišmykovou základňou: s pogumovanými niťami vtlačenými do podložky alebo gumovými "pupienkami" aplikovanými na základňu. Také koberce dokonca aj na hladkej dlaždice alebo porcelánovej dlaždice nepôjdu pod nohu. Dĺžka vlasu, jeho farba - to je vaša voľba, ale základňa s gumovými prvkami je nepostrádateľným prvkom.

  Môžu naďalej existovať otázky týkajúce sa typu vlákien: aký materiál je lepšie použiť. V tomto prípade je to najlepšie syntetické, ale ten, ktorý absorbuje vodu a príjemný na dotyk. Najobľúbenejšie materiály - mikrovlákna. Jedná sa o hygroskopické, mäkké vlákno, ktoré dlho neztratí farbu a tvar, rýchlo absorbuje vodu a dobre sa jej vysychá (rýchlo schne). Dobrá voľba - akryl. Aj syntetické vlákna s dobrým výkonom. Len mikrovlákno absorbuje vodu rýchlejšie.

  Kúpeľové rohože alebo sprchové vaničky - aby sa nekĺzali
  Farba a tvar sa vyberajú podľa túžby a chuti, ale na zadnej strane by mali byť gumové úlomky.
  Forma môže byť veľmi odlišná

  K dispozícii sú tiež gumové rohože vo vani a PVC. Sú zvyčajne umiestnené presne do kúpeľa, do sprchovej vaničky - aby sa nešliapali do hladkého a šmykľavého akrylátového kúpeľa. Platí to najmä pre deti a starších ľudí, aj keď tí, ktorí sú "v prvom rade života", môžu v kúpeľni prekĺznuť.

  Výber farieb

  Vyberte si, akú farbu by mali byť kúpeľňové doplnky založené na pravidlách farebnej kompatibility v interiéri (o tabuľke kompatibilných farieb a pravidlách ich použitia, prečítajte si tu). Existujú dve možnosti. Prvým je použiť primárnu farbu. Ten, ktorý v návrhu "veľa". Ale potom by mali byť farebné akcenty umiestnené v rovnakej dlaždici atď. Táto možnosť je dobrá, ak dizajn stien kúpeľne nie je monotónny a rôzne farby v interiéri sú už dosť.

  Používajte tie isté farby, ktoré sú v dizajne stien / podlahy / stropu

  Druhou možnosťou je použiť jednu z možných akcentných farieb. Pri návrhu stien a podlahy / stropu vo všeobecnosti nemusia byť. Príslušenstvo môže nastaviť tón, vytvoriť náladu.

  Na pozadí neutrálnych stien nastavte jasné farebné doplnky

  Ak sa vaše predvoľby často menia, chcete zmeniť situáciu, je to jedna z najlepších možností. Vyberte si krásnu, ale neutrálnu dlažbu pre steny a podlahu, vytvorte biele strop a nastavte farbu ako maličkosť s príslušenstvom a textíliami. Ak používate plastové príslušenstvo pre kúpeľňu, nebude to veľmi drahé.

  Nápady na fotografie, zaujímavé zbierky v rôznych štýloch

  Drevené kolekcie vyzerajú nezvyčajne

  Maľba alebo grafický ornament je tak tupá šedá

  Vzácna farba zlata pre elegantné interiéry

  Vyhradené tóny zdôrazňujú eleganciu formulára

  Kartáčovaná alebo leštená nehrdzavejúca oceľ - tieto doplnky do kúpeľa môžu byť dokonca prenesené aj na vnúčatá.

  S efektom prešití, v kontrastných farbách - pre stručné štýly

  Kombinácia lesklého kovu a matného skla je klasická

  Pre interiér kúpeľne v klasickom štýle, keramické doplnky s ornamentom

  Maľba je jedným z najobľúbenejších spôsobov zdobenia

  Retro štýl

  Minimalizmus, je tak ... prísne, ale zaujímavé

  Len o neutrálnom pozadí stien a farbe, ktorú príslušenstvo nastavuje.

  Veľmi zaujímavá forma držiaka na uteráky ...

  A ďalší neštandardný prístup: zaujímavá tvarová polica na uteráky

  Držiak na uteráky v kúpeľni potrebuje dva typy: vaňu a ruku