Interiér

Vidiecky dom: plánovanie a návrh interiéru

Unavený z ruchu mesta, ideme do vidieka - odpočinok. V súlade s tým by sa interiéry vidieckych domov a chatiek mali líšiť od urbanizmu: potrebujete komfort, pohodlie, pocit stability a spoľahlivosti.

Interiér dreveného vidieckeho domu (fotogaléria)

V poslednej dobe sa móda vrátila do drevených domov: atmosféra v nich je úplne iná, je ľahšie dýchať, spať lepšie. Kto neverí - skontrolujte - požiadajte niekoho, aby navštívil drevený dom. Cítite rozdiel. Oslobodte sa a chcú mať taký dom, dokonca aj zložitosť starostlivosti o to nie je tak strašidelné.

Vývoj a interiérový dizajn drevených domov - z guľatiny a trámov - jedna z najzaujímavejších a najnáročnejších oblastí: samotný strom je krásny, ale veľké množstvo sa môže vyvíjať. V niektorých miestnostiach je potrebné odtiahnuť steny v tónoch, ktoré nie sú charakteristické pre drevo, a tým zmierniť nejednotnosť v konštrukcii steny, stropu a podlahy.

Tmavšie a svetlejšie odtiene - interiér je agresívnejší, ale zámerne sa rozhodol pre jedáleň
Bielené drevo - útulné a ľahké
Svetlo zelená v spálni je skvelou voľbou
Ružová, nie je charakteristická pre drevo, je pekná
Farba je mierne odlišná, rovnako ako situácia, ale príjem je rovnaký: svetlý odtieň guľatiny nepriťahuje pozornosť
Bielej guľatiny umožňujú prenášať akcenty na nábytok a dekoráciu okien - čalúnené záclony vytvárajú farebné skvrny

Ako ste si všimli, aj zmenené steny majú jemné farby. Vo vidieckom dome sú všetky interiéry pokojné, relaxačné, priaznivé pre relaxáciu.

S krbom

Chata bez krbu je neobyčajná. Hoci malé, elektrické, ale tam je. A častejšie, pretože oblasti obvykle umožňujú zložiť plné krby. Potom sú to oni, ktorí dominujú dizajnu tejto miestnosti. A dizajn môže byť iný - v klasickom, škandinávskom štýle. Muž polovice ako izby vyzdobené v štýle loveckého zámku.

A ak krb, potom je pohodlnejšie a bezpečnejšie položiť to s kameňom. Navyše kombinácia dreva a kameňa vždy vyhrá. No, inšpiruje nás na podvedomí pocit stability. Rád som strávil večer v týchto miestnostiach.

Rôzne štýly a formy krbov na fotografii, inak rozlíšené v interiéri, ale pocit pohodlia je prítomný v akejkoľvek verzii.

Rustikálny štýl

Pre drevený dom, rustikálny štýl je len bohoslužba. Ak máte záujem o interiéry "bez škrupín", samozrejme. Cieľom je zdôrazniť prirodzenú krásu materiálov a neklamať ich nedostatky. V tomto interiéri nie je miesto pre sadrokartón alebo lesklé stropy. V niektorých ohľadoch má niečo spoločné so štýlom krajiny, alebo ruským, ale má rozdiely - zdôraznil brutalitu a vyčnievanie prirodzených nedokonalostí materiálov.

Každý vie, že neexistujú dokonale vyrovnané stromy. No, je úžasné zdôrazniť tónované nepravidelnosti a drážky, ktoré sa používajú ako nosné nosníky stropu. Hem to môže byť rovnaké nedokonalé dosky. Je tiež známe, že drevo bez ošetrenia je modré a tmavšie. Aj strašidelné: hrubé príťažlivosť a to je. Izba je však ekologicky bezpečná: bez chemickej impregnácie.

V kombinácii s bielym hladkým stropom drevo vyzerá ešte "teplejšie"
Zámerná nedokonalosť, drsný nábytok - všetky znaky štýlu na tvári
Povrchy sú hladké, ale farba zostáva prirodzená. Nie je to ani zlé, súhlasím
Tu sú vhodné iba prvky, ale vyzerá to mimoriadne.
Trámy, pec, nábytok, všetky ťažké, ale napriek tomu priestranné a ľahké
Krb je ako rez v hornine. Tiež štýlová položka

Štýl krajiny

Interiéry vidieckych domov a chatových domov z dreva alebo guľatiny v štýle "krajiny" možno nazvať klasikou žánru. Jednoducho sú veľmi dobre kombinované. Charakteristickým znakom tohto štýlu sú prírodné materiály, množstvo textílií, spoľahlivý nábytok, jednoduché návrhy, rôzne svietidlá - múr a stôl. V kuchyni a jedálni, dokonca aj v obývacej izbe, môže byť vystavené značné množstvo jedál. Ale jedlá nie sú fantazijné, ale jednoduché a odolné.

Útulný a krásny - drevený kameň, krásne doplnky
Drevené stĺpy - štýlový dizajnový prvok vidieckeho domu
Priestranná kuchyňa-jedáleň
Útulná kuchyňa v dedinke - centrum atrakcie
Znaky na tvári a dokonca ani luster neovplyvňujú pocity
Obývacia izba s krbom - zlúčená krajina
Spálňa vo vidieckom drevenom dome

Aj keď je to prípustné v tomto štýle viacfarebného, ​​nemalo by to byť farebné - prirodzené farby a odtiene. Oni sú obzvlášť vítaní v homepun, prútený, pletené veci. Všeobecne platí, že interiéry vidieckych domov a chát v štýle krajiny - pohodlie a pohodlie. To sú ich hlavné črty.

Klasický štýl

Klasika v dizajne a dizajne interiérov sú vždy v trende. Možnosť win-win, ktorá prináša moderný zvuk, ktorý môže byť pár menších úderov a zmien. Tento štýl je charakterizovaný aj prírodnými materiálmi a farbami, ale všetko musí byť staré v farbách rovnakej škály, s niektorými slabými akcentmi. To je dôvod, prečo takýto interiér "nezaťažuje" - pokoj a pokoj.

Pre klasický štýl sa vyznačuje prítomnosťou určitého centra, okolo ktorého je postavený zvyšok interiéru. V jedálni je zvyčajne stôl, v obývacej izbe - pohovka alebo krb s posedením vedľa nej. Aj úsilie o symetriu a zachovanie proporcií vo všetkom je charakteristické: dva stojany na bočných stranách dverí, symetrické a prehľadné usporiadanie stoličiek atď. Osvetlenie má zvyčajne niekoľko "vrstiev": spoločný strop, stenu na stenách a lampy na stoloch, podstavce atď.

Nábytok pre klasický štýl je drahý a pevný, textílie sú málo a tiež drahé. Všeobecne možno uviesť, že interiéry vidieckych domov a chát sa môžu charakterizovať ako stabilita, prosperita, luxus.

Klasická drevená spálňa
Kuchyňa v anglickom štýle je tiež druh klasiky.
Klasické, ale v inej verzii
Luxusný nábytok, drahé dekorácie - bohatstvo, v jednom slove
Môžu existovať prvky rôznych kultúr. Hlavný zákon - musia byť overené časom.
Ak sú skrine, potom drahé drevo
Klasická obývacia izba

Moderný štýl

V kombinácii s drevenými stenami, dokonca aj tie najodolnejšie trendy nie sú tak agresívne. Hoci je nepravdepodobné, že by si niekto myslel, že z drevenej steny vytvorí lesklý povrch: strom je príliš krásny na to, aby skryl svoju kresbu.

A dokonca aj v modernom interiéri, kameň a drevo nastaviť tón.
Niektoré prvky škandinávskeho štýlu neznemožňujú tento dizajn
Minimalizmus je stále zjemnený textúrou derwoodu
Priestranné, ľahké, čo ešte potrebujete na odpočinok
Ľahký dotyk romantismu - prečo nie?
Pevná geometria - nikto nepochybuje o tom, že ide o moderné bývanie.

Vyššie uvedené interiéry vidieckych domov a chát sú čiastočne reálne, čiastočne aj projekty. Dúfame, že máte názor na štýl, ktorý chcete zdobiť predmestským bývaním. Ak sa chystáte vyvíjať sami, dôrazne odporúčame použiť SketchUp (Sketch Up). Umožňuje vám vidieť váš projekt v trojrozmernej obraze a zhodnotiť účinok vašich myšlienok. Môžete si dokonca vybrať farby nábytku, stien, iných dizajnových prvkov. Neexistuje fotografická presnosť, ale celkový dojem bude ocenený.

Загрузка...