Kúpeľňa

Ako nainštalovať toaletu

S "rovnými" rukami môže byť väčšina domácich prác vykonaná nezávisle. Do tejto kategórie práce patrí aj inštalácia toaletnej misy. Poznať postupnosť inštalácie alebo výmeny akcií je celkom možné urobiť sami.

Inštalácia záchodovej toalety - stredne ťažká úloha

Typy toaletných misiek

V tomto článku nebudeme brať do úvahy vlastnosti vymývania alebo tvar misy, ale tie dizajnové prvky, ktoré určujú zoznam inštalačných prác.

Prostredníctvom inštalácie

Toaleta sa skladá zo sanitárnej misy a toaletnej nádrže. Misku možno namontovať alebo zavesiť na podlahu. Ak je misa zavesená, nádrž je namontovaná pod omietku - zabudovaná do steny. V prípade podlahovej misy existujú tri možnosti pre montáž nádrže: na špeciálnej poličke na miske (kompaktná), samostatná, spojená s ohybnou hadicou, v inštalácii (skrytá v stene rámu).

Typické veľkosti toaletných misiek iného dizajnu

Výhodou toaletného WC s bežnou cisternou je ľahká inštalácia. Môžete ho dať bez toho, aby ste začali opravovať. Nevýhodou je, že zaberá viac miesta v porovnaní s vonkajšími, vyzerá to ťažšie. Z toho vyplýva, že pre zavesené modely je inštalácia zložitá - je potrebné upevniť nosnú konštrukciu - inštaláciu - do steny. Možno je to len počas opravy.

Uvoľnite do kanalizácie

Voľba toalety na uvoľnenie do kanalizácie závisí od umiestnenia kanalizačného potrubia. K dispozícii sú:

  • s horizontálnym uvoľnením;
  • šikmé uvoľnenie;
  • vertikálne.

    Typy problémov (výstupov) toalety

Ak je potrubie v podlahe, vertikálne uvoľnenie bude optimálne. Ak je výstup v podlahe, ale je blízko steny, sklonené WC je najvhodnejšie. Horizontálna verzia je univerzálna. Použitím vlnitej rúrky je možné pripojiť ako na stenu, tak aj na podlahu.

Montáž záchodovej misy s kompaktnou nádržou (podlahová výbava)

Samostatná toaletná misa, nádrž, drenážny prístroj a plavák sa zvyčajne prinesú zo skladu. Pred inštaláciou toalety musí byť všetko okrem plaváka zmontované.

Čo je podlahové WC s nádržou typu "kompaktný"

zhromaždenia

Proces začína inštaláciou odtokového zariadenia. Dodáva sa, že je potrebné namontovať do otvoru v spodnej časti nádrže. Medzi odtokovým zariadením a nádržou je umiestnené gumové tesnenie.

Namontujte odtokový mechanizmus vo vnútri nádrže a vložte predkubeňové tesnenie

Na zadnej strane rúry je navinutá plastová podložka, ktorá je dodávaná s ním. Uťahuje sa ručne, potom pomocou kľúča, ale veľmi opatrne, pretože je ľahké pretrhnúť plast. Na vyprázdnenie prístroja sa nepohybuje, musí držať ruku.

Jemne dotiahnite maticu

Ďalším krokom je inštalácia upevňovacích skrutiek na nádrži. Sú tiež súčasťou štandardného vybavenia. Jedná sa o dlhé tenké skrutky z pozinkovanej alebo nerezovej ocele. Vložia sa do dvoch malých otvorov na spodku nádrže, umiestnia sa na gumové tesnenia, potom podložky a potom matice utiahnu.

Namontujte montážne skrutky na nádržku

Pred inštaláciou nádrže na toaletu umiestnite pod nádrž tesnenie (je súčasťou dodávky). Aby sa zabránilo prenikaniu pachov cez kanalizáciu, mali by sa na tesniaci materiál "vysadiť". Najskôr mazať jednou rukou, vložiť ju na toaletu, namazať s druhou, vložiť nádrž.

Tesnenie pokryjeme silikónom, položíme ho na toaletu

Na druhej strane sme plášť

Nainštalujte nádrž na policu misky a pretiahnite skrutky do zodpovedajúcich otvorov. Spodná časť skrutiek umiestnených na podložkách, matice, utiahnite. Sledujeme zároveň, že nádrž bola presne.

Nastavte nádrž na misku

Potom položte plavák - zariadenie na reguláciu hladiny vody v nádrži. V hornej časti nádrže sú dva otvory. To je jeden z nich a vložte zariadenie. Je namontovaný na strane, z ktorej bude pripojený prívod vody.

Vložte plavák do nádrže

Vetrujeme trochu ľanu na výtokovú rúrku, pokryjeme ju sanitárnou pastou, nainštalujeme roh (mosadz alebo nerez). Netlačte na prípojku pevne, nehýbte tým, že rúrka je plastová.

Nastavte odpalisko

Montáž na podlahu

Toaleta je takmer zmontovaná, môžete ju zaviesť. Toaleta je pripojená k kanalizácii pomocou zvlnenia adaptéra. Na koncoch má gumové tesnenia, ktoré pevne zapadajú do rúrok a na uvoľnenie záchodovej misy.

Vlhkosť na pripojenie toalety k kanalizácii

Ak je kanalizačné potrubie plastové, zvlnenie sa jednoducho zasunie. Ak je stúpačka liatinová a ešte nie je nová, takže vôňa nevnikne cez mikrotrhlinky, rúra sa vyčistí na kov, umyje a vysuší. Na suchý čistý kov sa po obvode nanáša vrstva tesniaceho materiálu (o niečo viac v spodnej časti), potom sa vloží zvlnenie. Pre väčšiu dôveru môžete chodiť okolo vonkajšieho tmelu.

Ak chcete nainštalovať toaletu na starú liatinu, ktorá je zapečatená, pod zvlnenie môžete vložiť vrstvu tmelu

V každom prípade vložíme zvlnenie do kanalizačného potrubia.

Vložíme zvlnenie, kým sa nezastaví

Druhý koniec vlnoviek sa položí na uvoľnenie toalety. Toto je spojenie toalety s kanalizáciou. Všetko je tak jednoduché. Len tam je jeden odtieň. Aby bolo možné ho odstrániť neskôr, výstup z zvlnenia a uvoľnenie záchodovej misy je rozmazaný mydlom navlhčeným vo vode a až potom sa zvoní. Ak sa tak nestane, odstránenie toalety bez poškodenia zvlnenia bude problematické. Ale stále musíte vyvŕtať otvory pre spojovacie prvky. Bude to oveľa pohodlnejšie odstrániť, než sa pokúsiť presunúť čiastočne pevné zariadenie.

Pri vydaní zvlnenia vystavíme toaletu tak, ako to bude. Keď nainštalujeme kryt na nádrž, skontrolujeme, či tam je miesto. Potom musíte sedieť, skontrolovať pohodlie pri používaní, ak je to potrebné, upraviť pozíciu. Potom vezmite ceruzku alebo značku, vložte ju do otvorov v podrážke, označte miesto pre inštaláciu spojovacích materiálov.

Označte miesto pre spojovacie prvky

Pri odstraňovaní toalety na vyznačených miestach vyvŕtajte otvory pre hmoždinky. Ak je plastový hardvér zahrnutý, nepoužívajte ho - po niekoľkých dňoch sa rozbije. Je potrebné okamžite vložiť silné hmoždinky.

Ak inštalujete toaletu na dlaždice tak, aby nedošlo k prasknutiu, je lepšie vylepšiť zasklenú plochu. Vezmite skrutku, vložte značku, niekoľkokrát ju zasuňte kladivom. Toto sa nazýva "nacker". Potom vezmú vŕtačku alebo perforátor a vyvŕtajú dlaždice, čím vypínajú perkusný režim. Po prechode dlaždice môžete zapnúť režim perforácie.

Vyvŕtajte otvory pre spojovacie prvky

Vložte plastové zátky z hmoždiniek do otvorov. Mali by byť v rovnakej rovine s podlahou. Ak je hrúbka hrubšie, odrežte ju ostrým nožom.

Zmáčame podlahu, čistime prach v mieste inštalácie toaletnej misy. Dali sme ho na miesto, vložte hmoždinky do otvorov a otočte ich vhodným kľúčom. Skrutky utiahnite striedavo na jednej strane a potom na druhej strane. Utiahnite, kým toaleta nebude pevná, bez hry.

Upevňujeme spojovacie prvky

Konečné dotykové pripojenie k prívodu vody. Pripojte zásuvku vodovodného potrubia pomocou nainštalovaného kohútika s rohom na nádrži, ktorá bola pripojená skôr. To si vyžaduje flexibilnú hadicu. Na svojich koncoch sa nachádzajú hranaté orechy (americký), takže s montážou nebude problém. Utiahnite dobre, ale bez fanatizmu.

Pripojime toaletu k inštalácii

Potom položte veko, nainštalujte uvoľňovacie tlačidlo a vykonajte testovanie vody. Ak sa niekde našli kvapky, pripojte ich. To je všetko. Inštalácia toaletnej misy vlastnými rukami je dokončená.

Ako nainštalovať nástenné WC s inštaláciou

Pri inštalácii toaletných záchodov na závesy musí byť výstup kanalizačnej rúry umiestnený blízko steny. Špecifická vzdialenosť od steny je označená výrobcom, ale mala by byť malá - od vzdialeného okraja rádovo 13 až 15 cm. Ak existuje cesta von z podlahy, existuje riešenie - špeciálna podložka, s ktorou je odtok prenesený bližšie k stene.

Inštalácia zaveseného toaletu začína pripevnením k rámu pri inštalácii dorazov v stene. Sú umiestnené na hornej a spodnej časti. S ich pomocou je vzdialenosť od steny regulovaná, rám stúpa a spustí sa.

Nainštalujte horné dorazy

Horné zarážky majú tvar tyčí, sú nastavené pomocou imbusového kľúča a skrutkovača. Dolné zarážky sú viac ako dosky, sú tiež regulované pomocou koncového kľúča, ale s bočným usporiadaním hlavy.

Dolné zarážky a výškové nastavenie

Montovaný rám je pripevnený k stene, jeho stred je odkrytý nad stredom výstupnej kanalizácie. Značka na ráme stúpa alebo klesá na výšku požadovanú výrobcom (na ráme je vyznačená značka, ktorá je tiež uvedená v pasu, zvyčajne je to 1 meter).

Nastavte výšku a od steny

Pomocou bublinovej úrovne sa kontroluje horizontálna a vertikálna inštalácia zariadenia pre závesné WC.

Skontrolujte vodorovnú polohu

Nastavením výšky dorazov je nastavená rovnaká vzdialenosť od steny nastavená výrobcom. Ako je to vhodné, pozrite sa na fotografiu.

Nastavte požadovanú vzdialenosť od steny

Odkrytý rám musí byť pripevnený k stene. Na príslušných miestach položte značku s ceruzkou alebo značkovačom, vyvŕtajte otvory. Sú inštalované plastové hmoždinky. Väčšina toalety toalety dovezené, a odporúčajú trupové hmoždinky naložiť na tmel. Niektorá časť tmelu je vytlačená do vyvŕtaného otvoru, vloží sa hmoždinka. Následne, pred inštaláciou samotného upevňovacieho prostriedku, sa tesniaci prostriedok aplikuje do plastového puzdra.

V pevnej inštalácii môžete umiestniť spojovacie prvky - rúrky, spojky. Všetci idú do sady, sú jednoducho fixovaní na miestach.

Sú namontované armatúry a spojky.

Inštalované prípojky z nádrže a kanalizácie

Ďalej nastavte kovové tyče, ktoré držia záchodovú misku. Sú zaskrutkované do zodpovedajúcich zásuviek, na nich sú umiestnené silikónové tesnenia (na dolnej fotke sú to dva tyče nad výstupom kanalizácie).

Inštalované držiaky toaletných misiek, pevná potrubná kanalizácia

Kanalizačné potrubie sa rozširuje na požadovanú vzdialenosť, upevnená vo vopred určenej polohe konzolou. Pokrýva trysku hore, zasunie sa do drážky, kým nezacvakne.

Ďalšia voda je pripojená k nádrži. Otvorte veko nádrže (je na zámkoch), kryt sa odstráni na bočnom povrchu. Vpravo alebo vľavo - závisí od toho, kde máte vodu. Do otvoreného otvoru je zasunutá zvlnená rúrka, vnútorná časť je zasunutá, všetko je spojené s maticou. Je potrebné odložiť bez nadmerného úsilia - to je plast.

Pripojenie inštalácie k prívodu vody

Vo vnútri nádrže je inštalovaná odpalovačka, do požadovanej zásuvky je pripojená rúrka (zvyčajne plastová). Robte to pomocou adaptéra a Američana.

Prípojka vodovodnej rúry

Hadica z nádrže je pripojená na špeciálny vstup odpaliska. Je flexibilný, kovové pletené. Utiahnite maticu uzáveru.

Pripojte hadicu z nádrže

Vymeňte uzáver. V zásade je nainštalovaná inštalácia pre toaletu. Teraz ju musíte zatvoriť. Aby ste to urobili, urobte falošnú stenu vlhkosti odolnej sadrokartónu. Odporúča sa dať dva listy, ale môžete aj jeden. Giposkarton pripevnený k rámu inštalácie a k namontovaným profilom.

Montáž falošných stien do montážneho rámu

Ďalej je stena ukončená, po ktorej je zavesená záchodová misa a je inštalovaný dekoratívny panel odtokovej jednotky s tlačidlami.

Stuby boli prerušené

Toaleta je umiestnená na kolíky, jeho uvoľnenie vstupuje do plastovej zásuvky. Spojenie je tesné, nie sú potrebné žiadne ďalšie opatrenia. Pri tejto inštalácii toalety s inštaláciou je dokončená.

Výsledok práce

Pozrite si video: Montáž závěsného WC (Február 2020).

Загрузка...