Rôzne

Ako nainštalovať televízor na stenu

Moderné televízory majú veľmi malú hrúbku, takže ich nemôžete umiestniť na objemné nočné stolíky. Najčastejšou možnosťou je zavesiť televízor na stenu. Toto riešenie má veľa výhod, a preto sa stalo veľmi populárnym.

Výhody a nevýhody montáže na stenu

Vývoj technológie nám poskytol televízory s veľmi malou hrúbkou, ale s vynikajúcou kvalitou obrazu - plazmovou (RPTV), tekutými kryštálmi (LCD) a optickými svetelnými diódami (OLED). To umožnilo, aby sa nekladila na podstavce alebo iný nábytok, ale aby sa zavesili priamo na stenu. Profesia sú zrejmé. Prvým je ušetriť priestor. Druhým je, že môžete zavesiť televízor do vstupného priestoru a nebude to rušiť pohyb, čo sa nedá povedať ani o malom nočnom stolíku. Tretím plusom je, že pri montáži na stenu existuje menšia šanca na klepanie alebo iným spôsobom poškodenie drahého vybavenia.

Inštalácia TV na stenu je dobrý nápad, pokiaľ ide o dizajn aj bezpečnosť.

Existujú aj nevýhody. Prvá - viac alebo menej pevná veľkosť obrazovky bude musieť inštalovať spoločne. Hmotnosť 30 kilogramov a viac je ťažké udržať si "v jednej ruke". Po druhé - musíte vybrať kvalitný držiak pre TV na stene. Veľká váha a bude musieť neustále udržiavať, takže bezpečnostná medzera by mala byť pevná. Tretím je, že nie všetky steny môžu byť zavesené: nosnosť sadrokartónu, plynu alebo peny často nie je dosť. Je to počas výstavby zabezpečené v rámčeku hypotéky, ktoré môžu vydržať ťažké náklady. V takýchto prípadoch existujú špeciálne prípady pre televízne prijímače, ale stávajú sa viac, a nie pre všetky masy.

Kde a v akej výške je lepšie zavesiť televízor na stenu

Najskôr je potrebné určiť umiestnenie a výšku umiestnenia obrazovky na stenu. V obývacej izbe je TV zvyčajne umiestnená v rekreačnej oblasti - oproti pohovke a kreslám. V tomto prípade sa výška určuje v závislosti od dizajnu nábytku. Musíte byť pohodlne sledovať, a preto by stredná časť obrazovky mala byť približne na úrovni ľudského oka. Takže inštalačná výška televízora na stenu je určená experimentálne, ale v priemere je 100-120 cm.

V spálni je prístup rovnaký, ale väčšinou budete sledovať klamanie, takže výška montáže televízora je o niečo menej - asi o meter.

Ak chcete televízor správne zavesiť na stenu, určite výšku

V kuchyni je prístup úplne iný. Zriedka je čas venovať pozornosť obrazu a trochu priestoru. Pretože televízia v kuchyni je zvyčajne zavesená bližšie k stropu a konzoly niekedy vyberajú typ stropu a nie stenu. Tento prístup má ďalšiu výhodu - vysoko inštalované zariadenie je bezpečnejšie.

Pokiaľ ide o umiestnenie obrazovky vo vzťahu k publiku, optimálna vzdialenosť je určená pre plazmové obrazovky - to je 3-4 diagonály televízora. S týmto usporiadaním bude pohodlné sledovať (s normálnym videním). Pre všetky ostatné typy obrazoviek zvolíte vzdialenosť, ktorá je vhodná, ale minimálne vzdialenosti sú uvedené v tabuľke. Bližšie nábytok nie je lepšie mať - bude to úplne nepríjemné.

Veľkosť obrazovky v palcochVeľkosť obrazovky v centimetrochMinimálna vzdialenosť od obrazovky
73'185 cm3,71 m
65'165 cm3,3 m
57'145 cm2,9 m
50'127 cm2,54 m
46'117 cm2,34 m
42'107 cm2,13 m
37'81,3 cm1, 88 m

Pri výbere umiestnenia televízora na stenu je potrebné mať na pamäti, že pri normálnej prevádzke by mal byť dobre vetraný. Preto je inštalácia vo výklenku veľmi nežiaduca, aj keď je to najnovší trend v dizajne - vytvoriť výklenok zo sádrokartónu a zavesiť do nej televízor. V extrémnych prípadoch je podobný spôsob inštalácie prípustný, ale veľkosť výklenku by mala byť oveľa väčšia ako veľkosť televízora - aby vzduch viac alebo menej cirkuloval a ochladil zadnú plochu. Ale aj v tomto prípade môže televízor rýchlo zlyhať - prehriatie je zlé pre výkon.

Výber konzoly

Na zavesenie televízora na stenu je potrebné vytiahnuť držiaky. Prvý pohľad na zadný kryt zariadenia. Na inštaláciu montážnych dosiek by mali byť štyri otvory. Musíte merať vzdialenosť medzi nimi a post pri výbere zátvorky sa zamerať na ne.

Existujú zátvorky, v ktorých sú všetky štyri svietidlá fixné, existujú univerzálne tie, v ktorých sa mení horizontálna vzdialenosť.

Je potrebné ju riadiť vzdialenosťou pod upínacím zariadením

Ďalej vyberte typ konzoly pre televízor:

  • Pre pevnú inštaláciu. Sú to dve dosky - jedna je namontovaná na stene, druhá na zadnej stene televízora. Pri inštalácii je obrazovka jednoducho zavesená na doske zavesenej na stenu. Upevnenie zaberá málo miesta, monitor sa nachádza takmer v blízkosti steny. Zostáva veľmi malá medzera - 10-20 mm.

    Zavesenie televízora na stenu ako obrázok - v krátkej vzdialenosti od steny, môžete použiť tieto zátvorky

  • Pri otáčaní v horizontálnej rovine, to znamená, že obrazovka môže byť otočená vľavo a vpravo. Tento typ TV konzoly vyčnieva zo steny na nejakú vzdialenosť, najčastejšie - malú - niekoľko centimetrov. V opačnom prípade to neposkytne.

    Takéto modely poskytujú sklon nahor / nadol.

  • S otočením na zvislú stranu môžete obrazovku mierne nakloniť nahor / nadol. Tento typ konzol je najčastejšie používaný v kuchyniach. Koniec koncov, na stenách sú vysoko namontované televízory a pre pohodlné sledovanie je potrebné trochu nakloniť obrazovku.

    Existujú rôzne možnosti

  • S možnosťou otáčania v oboch rovinách. To je dobrá voľba, ale existuje veľa takýchto zátvoriek.

Najbežnejšie zátvary pre televízory sú pravidelné. Len málo prípadov vyžaduje možnosť otáčania obrazovky v podstate len v kuchyni. Pretože nemá zmysel preplatok za nepotrebné možnosti.

Okrem toho musí byť konzola televízora vybratá podľa hmotnosti a uhlopriečky. Toto je jedno z najdôležitejších kritérií pre bezpečnosť vášho zariadenia.

Postup inštalácie

Potom, ako ste si vybrali miesto na inštaláciu televízora a konzoly, označte miesto na inštaláciu na stenu. Pred ďalšou prácou sa uistite, že na stene nie sú žiadne komunikácie - neboli žiadne káble, potrubia atď. To sa dá urobiť pomocou detektora elektrického vedenia. Ak je všetko normálne a nie sú nájdené žiadne drôty, pripevníme nástennú dosku k stene a urobíme značky pre každý otvor. Zároveň vyzerajú, že značky boli striktne horizontálne. Najmenší predsudok môže viesť k poklesu obrazovky.

Podľa vytvorených značiek sú vyvŕtané otvory, do ktorých sú vložené hmoždinky, potom je montážna doska inštalovaná a skrutkovaná.

Opatrne vyberte miesto

Začneme namontovať odozvu dosky. Na zadnej strane televízora nastavte odozvu. Je pripevnený k otvorom na zadnom paneli. Zvyčajne sa nainštalujú upevňovacie prvky, odskrutkujú a používajú počas inštalácie. Ak nie je upevňovač, vyberáme ho podľa veľkosti otvorov.

Na zadnom paneli upevnite obojstranné pásy

Pripevnenie panelu odpovedí a zavesenie televízora na stenu. Ako už bolo povedané, je to pohodlnejšie to urobiť spoločne - musíte sa dostať do slotov. Aby ste to mohli ľahšie urobiť, pred inštaláciou si prax bez obrazovky.

Len zavesenie televízora na stenu, môžete sa vysporiadať s drôtmi. Môžete sa pripojiť k štandardnej zásuvke, ale káble by nemali byť natiahnuté ani pri otočení na maximálny uhol. To je dôležité. To je všetko, teraz viete, ako zavesiť televízor na stenu vlastnými rukami.

Domáce TV konzoly

Na zavesenie televízora na stenu nie je nutné kupovať špeciálne zátvorky, z ktorých najjednoduchší stojí spravodlivé množstvo peňazí. Je možné vytvoriť hora s vlastnými rukami a za smiešne peniaze. Napríklad pri stacionárnej inštalácii - len na stene, bez možnosti zmeny uhla sklonu - môžete to urobiť s montážnymi uhlami s otvormi a skrutkami vhodnej veľkosti s podložkami a maticou. To všetko je v každom obchode s hardvérom. Bude to trvať šesť kútov - dva na stenu a štyri na obrazovke, rovnako ako dva skrutky. Na zadnej strane televízora na požadovaných miestach upevnite rohy.

Upevnite rohy na obrazovke

Meriame vzdialenosť medzi hornou a upevňujeme dve na stenu. Na tých, ktorí sú na stene, upevnite skrutky otočením nahor a nastavte podložku pod maticu. Potom sme do týchto kolíkov umiestnili televízor. Na ich náklady drží, a spodné dosky na obrazovke len vbehnú do steny, upevnenie v určitej polohe.

Inštalácia televízora na stenu bez konzol

Dobrý nápad a veľmi dobrý rozpočet. Môžete dodať, že môžete skrutky pripevniť na obrazovku iba pomocou kolíkov nadol. Účinok bude rovnaký.

Druhou možnosťou je použiť posuvné podpery na upevnenie krokien. Sú odnímateľné, ako na fotografii nižšie. Doska ohnutá v tvare písmena "G" musí byť narovnaná, v hornej časti vyvŕtať otvor pre upevňovač a potom ju pripevniť k zadnej strane televízora.

Môže sa použiť posuvný hardvér pre krokvy.

Counter dosky sú namontované na stenu. Môžete - na drevo. Potom sa obrazovka nakloní pod určitým uhlom (ako autor tejto metódy). A ak je prevýšenie ešte vykonané so skosením na jednu stranu, tak tam bude aj obrat v správnom smere.

Môže byť namontovaný na samostatnej tyči

Ako ste uhádli, obrazovka je len zavesená s háčikmi na sloty. Všetko je jednoduché a mimoriadne úsporné. Nevýhoda tejto metódy: niekedy sú otvory pre spojovacie prvky umiestnené tak, že tieto dosky nie sú na nich pripevnené. V takomto prípade musíte vytvoriť nové otvory v kryte krytu (predtým ho odstrániť).