Rôzne

Ako urobiť TV anténu s vlastnými rukami: pre dávanie a doma

V prímestských oblastiach môže byť televízny signál zriedka prijímaný bez zosilnenia: príliš ďaleko od opakovača, reliéf je zvyčajne heterogénny a stromy tiež rušia. Pri normálnej kvalite "obrazu" sú potrebné antény. Človek, ktorý dokáže zvládnuť spájkovačku trochu, môže vytvoriť anténu na dávanie vlastnými rukami. Estetika mimo mesta je priložená nie tak dôležitá, hlavná vec - kvalita recepcie, jednoduchý dizajn, nízke náklady a spoľahlivosť. Môžete to experimentovať a urobiť sami.

Jednoduchá televízna anténa

Ak je zosilňovač vzdialený do vzdialenosti 30 km od vašej dachy, môžete dosiahnuť čo najjednoduchšiu stavebnú časť. Jedná sa o dve identické trubice spojené káblom. Výstup kábla je privádzaný na zodpovedajúci vstup televízora.

Návrh antény pre televíziu v krajine: urobte to sami, je to veľmi jednoduché (zväčšiť veľkosť obrázku, kliknúť na ňu ľavým tlačidlom myši)

Čo potrebujete na vytvorenie tejto antény TV

Po prvé, musíte vedieť, s akou frekvenciou vysiela najbližšia televízna veža. Dĺžka "chĺpkov" závisí od frekvencie. Pásmo vysielania je v rozsahu 50-230 MHz. Je rozdelená na 12 kanálov. Pre každý z nich potrebujete vlastnú dĺžku trubice. Zoznam kanálov terestriálnej televízie, ich frekvencie a parametre televíznej antény na vlastnú produkciu bude mať za následok tabuľku.

Číslo kanálaFrekvencia kanálovDĺžka vibrátora - z jedného na druhý koniec rúr, cmDĺžka kábla pre príslušné zariadenie, L1 / L2 cm
150 MHz271-276 cm286 cm / 95 cm
259,25 MHz229-234 cm242 cm / 80 cm
377,25 MHz177-179 cm187 cm / 62 cm
485,25 MHz162-163 cm170 cm / 57 cm
593,25 MHz147-150 cm166 cm / 52 cm
6175,25 MHz85 cm84 cm / 28 cm
7183,25 MHz80 cm80 cm / 27 cm
8191,25 MHz77 cm77 cm / 26 cm
9199,25 MHz75 cm74 cm / 25 cm
10207,25 MHz71 cm71 cm / 24 cm
11215,25 MHz69 cm68 cm / 23 cm
12223,25 MHz66 cm66 cm / 22 cm

Ak chcete vytvoriť anténu pre televíziu s vlastnými rukami, potrebujete nasledujúce materiály:

 1. Kovové potrubie má dĺžku 6 až 7 cm kratšiu, ako je uvedené v tabuľke. Materiál - akýkoľvek kov: mosadz, oceľ, dural, atď. Priemer - od 8 mm do 24 mm (často umiestnite 16 mm). Hlavná podmienka: obe "fúzy" by mali byť rovnaké: z rovnakého materiálu, jeden dlhý, z potrubia rovnakého priemeru s rovnakou hrúbkou steny.
 2. TV kábel s odporom 75 ohmov. Jeho dĺžka závisí od polohy: od antény k televízii, plus meter a pol pre prehnutie a pol metra pre zodpovedajúce slučky.
 3. Kus hrubého PCB alebo getinak (nie menej ako 4 mm),
 4. Niekoľko svoriek alebo kovových pásikov na pripevnenie rúrok k držiaku.
 5. Anténna tyč (kovová rúrka alebo roh, s príliš vysokou výškou - drevenou tyčou atď.).

  Jednoduchá anténa pre záhradu: dokonca aj školák si to môže urobiť vlastnými rukami

Bolo by dobré mať po ruke spájkovačku, tavidlo na spájkovanie a spájkovanie medi: odporúča sa spájkovať všetky pripojenia centrálnych vodičov: kvalita obrazu bude lepšia a anténa bude fungovať dlhšie. Miesta dávky potom musia byť chránené pred oxidáciou: najlepšie zo všetkých - nalejte vrstvu silikónu, môžete - s epoxidovou živicou atď. V extrémnom prípade - lepiť s páskou, ale je to - veľmi nespoľahlivé.

Táto domáca anténa pre TV, dokonca aj doma, prinesie dieťaťu. Je potrebné odrezať rúrku tejto dĺžky, ktorá zodpovedá vysielaciemu kmitočtu blízkeho transpondéra, potom ju presne vyrežte na polovicu.

Postup montáže

Výsledná trubica sa vyrovná na jednej strane. Tieto konce sú pripevnené k držiaku - kus getinakov alebo textolitov s hrúbkou 4 až 6 mm (pozri obrázok). Rúry sú umiestnené vo vzdialenosti 6 až 7 cm od seba, ich vzdialené konce by mali byť umiestnené v určenej vzdialenosti od stola. Sú upevnené na držiaku pomocou svoriek, musia byť pevne držané.

Inštalovaný vibrátor je upevnený na stožiari. Teraz je potrebné pripojiť dva "fúzy" cez zodpovedajúce zariadenie. Jedná sa o káblovú slučku s odporom 75 ohmov (typ PK-1, 3, 4). Jeho parametre sú uvedené v pravom stĺpci tabuľky a ako sa to deje - na pravej strane fotografie.

Stredné vodiče kábla sa skrutkujú (spájajú) na ploché konce rúrok a ich opletenie je spojené s kusom toho istého vodiča. Je jednoduché získať drôt: odrezať kus z kábla trochu viac, ako je požadovaná veľkosť a uvoľniť sa zo všetkých škrupín. Stripte konce a pripevnite vodiče kábla (je lepšie spájkovať).

Potom pripojte stredné vodiče z dvoch častí zodpovedajúcej slučky a kábla, ktorá smeruje k televízoru. Ich oplet je tiež spojený medeným drôtom.

Posledná akcia: slučka v strede je pripevnená k tyči a kábel, ktorý beží nadol, je k nej pripevnený. Lišta je zdvihnutá do požadovanej výšky a je nastavená. Na ladenie sú potrebné dvaja ľudia: jeden otočí anténu, druhý sleduje televíziu a hodnotí kvalitu obrazu. Po určení, odkiaľ je signál najlepšie prijímaný, je v tejto polohe pevne vytvorená anténa. Aby nedošlo k dlhodobému "ladeniu", pozrite sa na miesto, kde sú nasmerované prijímače susedov (terestriálne antény). Najjednoduchšia anténa, ktorá dáva vlastné ruky. Nastavte a "zachyťte" smer a otočte ho pozdĺž svojej osi.

Informácie o vyrezaní koaxiálneho kábla nájdete na videu.

;

Smyčka z potrubia

Táto anténa na dávanie vlastných rúk je o niečo náročnejšia na výrobu: potrebujete ohýbačku rúrok, ale polomer prijímania je väčší - až 40 km. Východiskové materiály sú prakticky rovnaké: kovová rúrka, kábel a tyč.

Polomer ohybu potrubia nie je dôležitý. Je potrebné, aby hadica mala požadovanú dĺžku a vzdialenosť medzi koncami bola 65 - 70 mm. Obe "krídla" by mali mať rovnakú dĺžku a konce by mali byť symetrické okolo stredu.

Domáca anténa pre televíziu: prijímač televízneho signálu s polomerom príjmu do 40 km je vyrobený z kusu rúry a kábla (kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši na zväčšenie obrázka)

Dĺžka potrubia a kábla je uvedená v tabuľke. Zistíte, na akej frekvencii vysielač najbližšie k vám vysiela, vyberte príslušnú linku. Pozrite si potrubie požadovanej veľkosti (s priemerom výhodne 12-18 mm, sú pre ne uvedené parametre zodpovedajúcej slučky).

Číslo kanálaFrekvencia kanálovDĺžka vibrátora - z jedného konca na druhý, cmDĺžka kábla pre príslušné zariadenie, cm
150 MHz276 cm190 cm
259,25 MHz234 cm160 cm
377,25 MHz178 cm125 cm
485,25 MHz163 cm113 cm
593,25 MHz151 cm104 cm
6175,25 MHz81 cm56 cm
7183,25 MHz77 cm53 cm
8191,25 MHz74 cm51 cm
9199,25 MHz71 cm49 cm
10207,25 MHz69 cm47 cm
11215,25 MHz66 cm45 cm
12223,25 MHz66 cm44 cm

zhromaždenia

Rúrka požadovanej dĺžky je ohnutá, takže je absolútne symetrická okolo stredu. Jeden okraj jeho sploštenia a varenie / zapečatenie. Naplňte piesky a zatvorte druhú stranu. Ak nie je žiadne zváranie, môžete konce tlmiť, jednoducho vložte zátky na lepidlo alebo na silikón.

Výsledný vibrátor je upevnený na stožiar (tyč). Konce rúrky sa naskrutkujú a potom sa spájajú stredné vodiče príslušnej slučky a kábel, ktorý smeruje k televízoru. Ďalším krokom je pripojenie plášťa káblov s kusom medeného drôtu bez izolácie. Zostava je dokončená - môžete prejsť na "nastavenie".

Ak to urobíte sami, prečítajte si, ako si vybrať anténu, ktorú tu dáte.

Anténa na pivo

Napriek tomu, že to vyzerá frivolne, obraz sa stáva oveľa lepší. Kontrola opakovane. Skúste to!

Vonkajšia anténa na pivo

Hľadáte:

 • dve 0,5 litrové plechovky
 • kus dreva alebo plastu asi 0,5 metra dlhý,
 • kus televízneho drôtu RG-58,
 • spájkovačka
 • hliníkový tok (ak sú hliníkové plechovky),
 • spájka.

  Ako vyrobiť anténu z plechoviek

Urobíte to takto:

 1. V spodnej časti nádoby vyvŕtajte otvor priamo do stredu (priemer 5-6 mm).
 2. Vytiahneme kábel cez tento otvor a vytiahnite ho cez otvor v kryte.
 3. Táto nádoba je upevnená vľavo od držiaka tak, aby kábel smeroval do stredu.
 4. Kábel vytiahnite asi 5 až 6 cm od plechovky, odstráňte izoláciu asi o 3 cm, rozoberte plášť.
 5. Orezávame plášť, jeho dĺžka by mala byť asi 1,5 cm.
 6. Rozkladá sa na povrchu nádoby a spája sa.
 7. Centrálny vodič vyčnievajúci 3 cm by mal byť spájaný na dne druhej plechovky.
 8. Vzdialenosť medzi týmito dvoma bánkmi by mala byť čo najmenšia a mala by byť určitá. Jednou z možností je lepiaca páska alebo elektrická páska.
 9. Všetky domáce UHF antény sú pripravené.

Druhý koniec kábla je zakončený vhodnou zástrčkou, musíte zapnúť zásuvku TV. Tento dizajn, mimochodom, môže byť použitý na príjem digitálnej televízie. Ak máte televízor, ktorý podporuje tento formát signálu (DVB T2) alebo je pre starý televízor špeciálny set-top box, môžete zachytiť signál od najbližšieho zosilňovača. Stačí sa zistiť, kde to je a poslať svoju televíznu anténu vyrobenú z plechoviek vlastnými rukami.

Jednoduché domáce antény môžu byť vyrobené z plechoviek (z piva alebo nápojov). Napriek frivolnosti "komponentov" funguje veľmi dobre a je to veľmi jednoduché.

Rovnaký dizajn môže byť prispôsobený na príjem kanálov v rozsahu meradla. Namiesto 0,5 litrových plechoviek naneste 1 liter. Bude mať rozsah MV.

Ďalšia možnosť: ak nie je spájkovačka, alebo neviete, ako spájkovať, môžete to uľahčiť. Dve banky sú viazané držiteľom vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov. Koniec kábla vyčistite o 4 až 5 cm (opatrne odstráňte izoláciu). Oddeľte plášť, otočte ho do zväzku, vytvorte krúžok, do ktorého zatlačíte skrutku. Zo stredného vodiča urobte druhý krúžok a prechádza ním cez druhú skrutku. Teraz v spodnej časti jednej plechovky vyčistite (brúsny papier) miesto, na ktoré ste skrutky skrutky.

V záujme lepšieho kontaktu je potrebné spájkovanie: je lepšie držať pletený prstenec, ako aj miesto kontaktu s kovom plechovky. Ale aj na samořezných skrutkách nie je zlé, kontakt sa však pravidelne oxiduje a musí sa čistiť. Ako "sneží" budete vedieť - prečo ...

Možno sa zaujímate o to, ako vyrobiť žiarovku z valca alebo suda, o čom môžete čítať tu.

Anténa pre digitálnu televíziu urobte sami

Konštrukcia antény - rám. Pre tento variant prijímajúceho zariadenia budete potrebovať drevený podlahový pavúk a televízny kábel. Páska, niektoré nechty budú tiež potrebné. All.

Už sme povedali, že pre prijímanie digitálneho signálu je potrebná iba decimetrová pozemná anténa a príslušný dekodér. Môže byť zabudovaný do televízorov (novej generácie) alebo navrhnutý ako hotelové zariadenie. Ak je prítomná funkcia príjmu signálu v kóde DVB T2 na televízore, pripojte anténny výstup priamo k televízoru. Ak v televízore nie je dekodér, budete musieť zakúpiť digitálny set-top box a pripojiť anténu z antény k nej a pripojiť ho k televízoru.

Ako určiť kanál a vypočítať obvod rámca

V Rusku bol prijatý program, podľa ktorého sa neustále budujú veže. Do konca roku 2015 by mala byť celá oblasť pokrytá opakovačmi. Na oficiálnej stránke //xn--p1aadc.xn--p1ai/when/ vyhľadajte najbližšiu vežu. Zobrazuje frekvenciu vysielania a číslo kanála. Obvod kanálov rámu antény závisí od čísla kanála.

Vyzerá to ako mapa umiestnenia digitálnych televíznych veží

Napríklad pri vysielaní kanálov 37 sa uskutočňuje frekvencia 602 MHz. Vlnová dĺžka je považovaná za nasledovnú: 300/602 = 50 cm. Bude to obvod rámca. Kalkulujeme podobne iný kanál. Nech je to 22. kanál. Frekvencia je 482 MHz, vlnová dĺžka je 300/482 = 62 cm.

Keďže táto anténa pozostáva z dvoch rámov, dĺžka vodiča sa musí rovnať dvojnásobku vlnovej dĺžky plus 5 cm na pripojenie:

 • pre 37. kanál vyberáme 105 cm medeného drôtu (50 cm * 2 + 5 cm = 105 cm);
 • pre 22 kanálov potrebujete 129 cm (62 cm * 2 + 5 cm = 129 cm).

Možno máte väčší záujem o prácu s drevom? Ako urobiť birdhouse je tu napísané a o tom, čo sa stalo psom - v tomto článku.

zhromaždenia

Medený drôt sa najlepšie používa z kábla, ktorý potom prechádza do prijímača. To znamená, odoberte kábel a vyberte ho z plášťa a opletení, čím uvoľníte stredový vodič požadovanej dĺžky. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili.

Ďalej vytvorte podporu z dosiek, ako je znázornené na obrázku. Určite dĺžku strany rámu. Keďže ide o invertovaný štvorec, rozdeľujeme nájdený obvod o 4:

 • pre kanál 37: 50 cm / 4 = 12,5 cm;
 • pre kanál 22: 62 cm / 4 = 15,5 cm.

Vzdialenosť medzi jednotlivými nechtami musí zodpovedať týmto parametrom. Pokladanie medeného drôtu začína vpravo, od stredu, pohybuje sa ďalej a ďalej pozdĺž všetkých bodov. Iba na mieste, kde sa rámy navzájom priblížia, neprerušujte vodiče. Mali by byť v určitej vzdialenosti (2-4 cm).

Domáca anténa pre digitálnu televíziu

Keď sa položí celý obvod, opletenie z kábla dlhého niekoľko centimetrov sa skrúti do zväzku a spojí (spojí, ak sa nedá spájkovať) na opačnú hranu rámu. Ďalej sa kábel položí tak, ako je znázornené na obrázku, navíjajúc ho páskou (častejšie, ale trasa pokladania sa nedá zmeniť). Potom sa kábel dostane do dekodéra (samostatný alebo vložený). Všetka anténa, ktorá dáva vlastné ruky na prijatie digitálnej televízie, je pripravená.

Ako vytvoriť anténu pre digitálnu televíziu do-it-yourself - iný dizajn - zobrazený vo videu.

Загрузка...