Dvere

Inštaláciou zámku do vnútorných dverí to urobte sami

Umiestnenie západky na dvere alebo zasiahnutie zámku nie je také ťažké. Ak máte nástroj (nie je potrebný nič drahý alebo neobvyklý), môžete sa vyrovnať za 30-40 minút. A to je bez skúseností. O tom, ako vložiť zámok do vnútorných dverí a ako nainštalovať západku, budeme pokračovať.

Nástroje na rezanie zámkov a zámkov

Vloženie zámku do vnútorných dverí nie je tak ťažké, ale práca bude vyžadovať nástroje:

 • Vŕtajte s korunou 25 mm a / alebo vrtákom 22-23 mm (existujú prvky zámkov a menších rozmerov, takže môžete potrebovať perie / korunu 20 mm). Pomocou tohto nástroja vyrežte otvory pre zámok v krídle dverí.
 • 16 mm vrták - vytvorte zárez na okraji dverí a spojku v kĺbe.

  Korunu je lepšie pracovať s drevenými dverami

 • Kiyanka a dláto (lepšie - palec). S ich pomocou "prehĺbili" západku so západkou a doskou na páre.
 • Vŕtačka s priemerom 1 mm - vyvŕtajte otvory na inštaláciu skrutiek, ktoré zaisťujú samotný zámok a obloženie.
 • Skrutkovač - utiahnite skrutky.
 • Budete tiež potrebovať pásku alebo dlhý pravítko (dlhšie ako jeden meter), ceruzku, trojuholník (lepšie tesárstvo, ale bežná škola bude robiť).
 • Nie je to drahý a zriedkavý nástroj. Ak nemáte vrták a korunku, môžete si ho kúpiť v každom objekte supermarketu alebo na trhu. Keďže nebudeme vŕtať kameň, nie je nutné kupovať príliš drahé - obyčajné korunky alebo drevené vŕtačky.

  Sada pripravených na zaklapnutie zámkov vo vnútorných dverách (na drevo): vŕtačka na perie, držiak, korunka

  Niekoľko slov o tom, čo je lepšie - korunu alebo zem. Rezanie zámkového otvoru vo dverách je jednoduchšie a rýchlejšie s korunou, s menej hoblinami. Ale nakoniec nie je tak pohodlné pracovať s korunou a diera sa ukáže viac ako je potrebné. Vŕtanie pera trochu dlhšie a viac čipov, ale jednoduchšie riadiť proces. Všeobecne platí, že nie je veľký rozdiel, ale častejšie sa diera na plátne stane korunou, a nakoniec - s perom. Ale môžete používať pero všade.

  Nechcem robiť bez dláta

  Ďalší bod: štandardná korunka má priemer 25 mm a pre zámok je potrebný otvor 22-23 mm. Ďalšie 2 mm bez akýchkoľvek problémov sa prekrývajú s ozdobnými doskami, ale s veľmi úzkymi dverami môžu byť tieto mimoriadne milimetre kritické.

  Ako vložiť zámok do vnútorných dverí: krok za krokom

  Pred inštaláciou zámku alebo západky musíte určiť výšku, v ktorej budú umiestnené kľučky. Odporúčaná výška je 90-110 cm. V tejto medzere sa obyčajne umiestni zámok alebo západka. Pri vkladaní zámku do dverí MDF však neumiestňujte zámok nad merač. Faktom je, že v rozpočtových modeloch drevená doska, v ktorej je zámok inštalovaná, má výšku 1 meter. Nad ním bude len prázdnota a budete musieť znovu otvoriť dieru a zistiť, ako zatvoriť otvor, ktorý sa vytvoril. Keď sa rozhodneme o výške, môžeme začať inštaláciu.

  Vo vnútorných dverách sa obvykle nachádzajú zámky, ktoré sú zatvorené bez kľúča.

  Výklenok pod hradnou časťou

  Pred vložením zámku do vnútorných dverí označte zvolenú výšku na dverách. Uľahčite to pomocou rulete. Značka je umiestnená na konci, prenášame pomocou štvorca alebo úrovne budovy na oboch stranách krídla.

  1. Vezmeme zámok / západku, aplikujeme na koniec dverí tak, aby stred zámku padol na ťahanú líniu. Poznamenávame šírku kovovej uzamykacej časti a úroveň, na ktorej sa podložka končí.
  2. Vezmeme vrták s priemerom 16 mm, pripevníme ju na časť zámku, ktorý sa zasunie do krídla. Pomocou značky alebo maskovacej pásky, elektrického pásku, urobte značku na vŕtačke. Táto značka by mala byť trochu ďalej než hrad. Na ňom budeme vedené do akej hĺbky vytvoríme otvory. Toto je obzvlášť dôležité, ak je zámok inštalovaný oproti sklu. V opačnom prípade môžete vrhnúť príliš hlboko a poškodiť sklo.

   Na vŕtačku sme umiestnili značku - týmto spôsobom budeme kontrolovať hĺbku vŕtania

  3. Po namontovaní vrtáka vytvoríme niekoľko otvorov pod sebou a vytvoríme zárez pre zámok. Počet otvorov závisí od veľkosti zámku. V niektorých modeloch stačí 4-6, v iných budete potrebovať 8-10.
  4. Hrany otvorov sa nerovnomerne rozvinuli, navyše drevo na niektorých miestach stúpalo. Dávkujeme dláta a odstránime lepenie drevených vlákien z okrajov, mierne strácame prácu a hĺbku (ale nenechajte sa príliš uniesť).

   Hrany sú nerovnomerné, vyberáme vyčnievajúce vlákna dlátom

  5. Vezmeme bežné vŕtačky 16 mm, vložte do vŕtačky. Použite ho na zarovnanie okrajov otvoru. Aby sme to dosiahli, znížili sme jazdu hore a dole a ľahko sme tlačili na jednu alebo druhú stranu zárezu. Táto operácia je potrebná na zrýchlenie procesu, ale vrták musí byť pevne riadený. Ak si nie ste istí, lepšie zarovnajte zárez s dlátom a paličkou.

   Vrtajte rýchlejšie

  6. Vložte zámok do otvoru. Obvykle je to trochu viac, takže nie sú žiadne problémy. Ak je to potrebné, pomocou sekáča alebo vrtáka sa dá zvýšiť na požadovanú veľkosť.
  7. Nastavíme zámok v požadovanej polohe, upevníme pomocou dvoch skrutiek (jeden na vrchu, druhý na spodok) k krídlu dverí.

   Ako vložiť zámok do vnútorných dverí: upravte zárez

  8. Použitím ceruzky alebo duchovného noža sme obrys padáka zámku po obvode. Odstráňte zámok, vyberte dláta a odstráňte 1-2 mm dreva, MDF alebo dyhy vo vnútri značiek.

  Hĺbka zárezu pod zámkovou časťou závisí od hrúbky ozdobného pásu. Zvyčajne sa pokúšajú zarovnať lištu so zadnou časťou dverí, ale môže tiež trochu vyčnievať. Počas práce trochu zastreliť - je ľahšie upraviť než pokúsiť sa obnoviť záber.

  Umiestili sme perá

  Ak chcete dokončiť inštaláciu zámku vo vnútorných dverách, je potrebné vytvoriť otvory na inštaláciu rukovätí. Práca je oveľa menšia ako tá, ktorá už bola vykonaná, ale je potrebná presnosť. Chyby nie sú príliš kritické, hoci je lepšie pokúsiť sa ich nedovoliť.

  Kompletné s rukoväťami sú samořezné skrutky pre drevené dvere a spojovacie skrutky pre inštaláciu do kovových dverí. Samorezné skrutky zo súpravy je lepšie nahradiť - zvyčajne sú z mäkkého kovu. To je to, že ste si kúpili značkovú zápchu v zámorí, v ktorej sú samořezné skrutky horúce. A tak si kúpte niekoľko dobrých skrutiek s priemerom 1,5-2 mm a dĺžkou asi 1 cm.

  1. Zoberieme zámok a aplikujeme na bočný povrch dverí kombinujúci výšku.
  2. S ceruzkou, markerom alebo priehlbinkou cez otvory na inštaláciu pera nastavte značky.

   Označte na oboch stranách dverí

  3. Opakujte operáciu na druhej strane krídla brány.
  4. Na vŕtačku nastavte korunku alebo vŕtačku s vhodným priemerom. Stredové vŕtačky / korunky nastavené v značkách, otvory. Dôležitý bod: nie sme vŕtať cez, ale z dvoch strán, k sebe. To znamená, že hneď ako vŕtačka nedokáže urobiť zárez pod zámkom, zastavíme prácu a začneme z druhej strany.
  5. Vytiahneme z výklenku pod čipovým zámkom, vložíme zámkovú dosku na miesto, zašroubujeme skrutkami.
  6. Uvoľňujeme upínacie skrutky na rukovätiach - centrálna tyč musí voľne chodiť, nastaviť na mieste.

   Položili sme a zafixovali sme rukoväť

  7. Zarovnajte a zaistite skrutky. V dyhovaných dverách lepšie predbežné otvory.
  8. Stačí len utiahnuť montážnu skrutku, ktorá spája obe kľučky a zámkový valec. Obvykle sú na spodnej strane rukoväte. Vezmite skrutkovač a utiahnite skrutky na oboch rukovätiach.

   Inštalujeme dekoratívne prekryvy

  V niektorých modeloch sú dekoratívne prekrytia. Sú zosúladené s pomocou štvorca.

  Inštalácia poistnej západky

  Zámky pre interiérové ​​dvere obvykle majú na jednej strane otočnú západku (zábal), ktorá zaisťuje zámok, na druhej strane je tam len prekrytie so štrbinou. To znamená, že nemôžete otvoriť dvere zvonku - potrebujete špeciálny kľúč. Inštalácia tejto časti hradu trvá len pár minút, ale sú tam aj nuansy.

  1. Vezmite centrálnu časť, ktorá je vložená do zámku. Strana, kde nie je štrbina, vložte do podložky bez rukoväte, vložte tento dizajn do spodného otvoru zvonku.

   Ako vložiť zámok do vnútorných dverí: inštalácia zámku zámku

  2. Zo strany miestnosti na kolíku položíme podložku s obalom.
  3. Utiahnite upínaciu skrutku (pred upevnením pomocou skrutiek).
  4. Upevnite skrutky, ak je to podľa návrhu, dajte dekoratívny lem.

  Všetko, uzamykacia schránka v inom miestnosti je takmer hotová, zostáva skontrolovať prácu.

  Vložiť partnera

  Náprotivok musí byť inštalovaný jasne, aby dvere nehrali a nie sú žiadne problémy so zatváraním. Preto sa pokúšame čo najpresnejšie označiť a zobrať ostrú ceruzku.

  1. Kryty dverí zakryjeme tak, aby západkový jazyk spočíval na kĺbe. Označte polohu západky ceruzkou (hore a dole).
  2. Vďaka trojuholníku nakresľujeme vodorovné čiary pozdĺž značiek.
  3. Presne merame vzdialenosť od okraja krídla brány do stredu zámku. Stredom zámku je stred jazyka alebo stredu montážneho otvoru.

   V strede hradu sa dá ľahko nájsť.

  4. Na čiarach, ktoré označujú polohu jazyka, odložíme nameranú vzdialenosť (meríme ju z pásu, do ktorého spočíva krídlo brány). Do týchto dvoch bodov vykresľujeme čiaru. Toto označenie pre inštaláciu recipročnej časti hradu.
  5. Vezmeme vŕtačku alebo perie na 14 mm, vrtáme dieru v zárubni podľa daných značiek. Hĺbka otvoru - o niečo viac ako dĺžka jazyka.
  6. Pomocou sekáča zarovnajte otvor.

   Skontrolujte otvory značkami, upravte ich pomocou dláta

  7. Zatvoríme dvere a skontrolujeme, či jazyk vstupuje normálne. Ak sa zatvárajú zatvorené dvere, mal by sa vytvoriť mierny odpor - o pár milimetrov - na inštaláciu nastavovacieho jazýčka na obložení. V prípade potreby sa otvor nastaví.
  8. Zaviedli sme recipročný bar, upevňujeme.
  9. Zatvoríme dvere a skontrolujeme, či nie je možné. Ak je to, s pomocou nastavovacieho jazyka odstráňte túto vôľu. V blízkosti tohto jazyka je drážka pre skrutkovač. Dostávame v tejto diere skrutkovač a trochu stlačime. Zatvorte dvere, skontrolujte. Opakujte, kým nezmizne odpor.

   Odstránime chvenie zatvorených dverí

  Všetko, ako zablokovať zámok do vnútorných dverí, ktoré poznáš. Opis vezme veľa priestoru, samotný proces - 25-30 minút, ak to urobíte prvýkrát. Bude to trvať dlhšie, ak budete dierky vyrovnávať skrutkovačom namiesto vŕtačky. Celkové trvanie však stále nie je dlhšie ako hodina.

  Vlastnosti inštalácie západky

  Celý zámok vo vnútorných dverách nie je taký často. Častejšie je potrebné dať západku - rukoväť s jazykom. Je menšia a vkladá sa oveľa rýchlejšie a ľahšie.

  1. Označte výšku západky na konci dverí, presuňte značky na oboch stranách krídla dverí.
  2. S pomocou štvorca meriame vzdialenosť od začiatku pruhu k stredu otvoru pre inštaláciu centrálneho kolíka (štvorcový úsek). Pomocou štvorca prenesieme túto vzdialenosť na značky. Existuje druhá cesta - pripojiť telo zámku k dverám tak, aby sa stred otvoru a ťahaná čiara zhodovali a označte ho ceruzkou cez otvor.

   Zmerajte vzdialenosť od začiatku dosky k stredu otvoru

  3. Použitím pera 23 mm alebo koruny 25 robíme otvory na konci dverí, nastavíme vrchol vŕtačky do stredu značky (aby sa nehýbali, môžete ho označiť štetcom). Hĺbka otvoru sa rovná dĺžke telesa západky + 2-4 mm.

   Druhý spôsob, ako vytvoriť značku pod lištou

  4. Vŕtačku vymeňujeme o 20 mm, z dvoch strán vytvárame otvory v krídle dverí a nastavíme vrchol na určených miestach.

   Na konci dverí vyvrtávame vrtákom vŕtacím otvorom pre larvu zámky

  5. Vložte larvu uzáveru na miesto, pripevnite ju.
  6. Nainštalujte rukoväte a podložky, ako v predchádzajúcej verzii.

  Vložte západku do vnútorných dverí ešte rýchlejšie a ľahšie ako zámok. Pracujte dosť. Môžete to zvládnuť za 20 minút. A je to úplne bez skúseností.

  Загрузка...