Kuchyne

Ako urobiť stôl v kuchyni s vlastnými rukami

Akonáhle sa čítače barov používali iba na ich zamýšľaný účel: v pube posedieť a piť. Nejako sa presťahovali do kuchyne a usadili sa tam. Tento detail sa ukázal byť veľmi pohodlný, najmä preto, že prešiel výraznými zmenami a moderný barový pult kuchyne má rozmanitý dizajn. Jej možnosti sa môžu veľmi líšiť dizajnom a štýlom a ich funkčný účel môže byť aj iný.

Účel a typy

Ak to umožňuje priestor kuchyne, počítadlo v kuchyni je nastavené podľa určeného účelu: posaďte sa na šálku kávy alebo niečo silnejšieho, niečo na jesť. Potom má aj "vybavenie": držiaky na okuliare, poháre na víno, poháre, rad držiakov na šálky / džúsy, fľaše atď. Umiestnite ho jednou stranou na stenu alebo na okraj kuchyne, niekedy sa umiestni ako kostra uprostred voľnej zóny.

Barna stojí vo veľkej kuchyni

V malých kuchyniach je často multifunkčné. Môže byť tiež použitý ako oddeľovač do zón - jedáleň a kuchyňa, vo veľmi malých priestoroch sa často používa ako jedálenský stôl. A môže byť umiestnený mimo krabice - blízko steny.

Barový pult pozdĺž steny

V stredne veľkých kuchyniach - 10-12 metrov - často vykonávané ako polostrov - malá lišta na strane. S cieľom racionálnejšieho využitia priestoru zaberajú miesto pod stolom pod policami alebo skrinkami. Tento dizajn je veľmi jednoduchý - pultová doska čítača stĺpikov sa často opiera o niekoľko kusov rovných alebo šikmých rúrok namontovaných na stolíku skrine.

Bar counter v kuchyni - polostrov

Takéto viacstupňové kuchyne sa nedávno stali obľúbenými: je pohodlnejšie vykonávať rôzne činnosti v kuchyni na plochách s rôznou výškou.

Dva povrchy jeden nad druhým

Povrch stojana je mierne posunutý vzhľadom na stôl.

Avšak častejšie je barový pult pre kuchyňu prítomný v štúdiových apartmánoch na rozlíšenie medzi dvoma zónami: kuchyňou od obývacej izby alebo z chodby - od toho, čo je zjednotené. A často je pokračovaním stolového ostrova alebo polostrova.

Barový pult pre kuchyňu ako pokračovanie stolového ostrova

Vykonajte vo forme oddielov. V tomto prípade je základňou najčastejšie sadrokartón a povrch je "pripojený" k nej - zhora alebo na stranu.

Rozdeľovacia lišta na sadrokartónové dosky

Táto možnosť je jednoduchá.

Vo všeobecnosti existuje veľa variácií, variácií a rôznych typov. Prispôsobte si myšlienku, ktorá sa vám páči za vašich podmienok, a môžete začať realizovať.

Rozmery a rozmery

Na to nie sú žiadne prísne pravidlá. Niektoré odporúčania sú porušené približne v polovici prípadov. Odporúčania sa týkajú len výšky a šírky stola:

 • Výšku lišty sa rozhodne urobiť 1,1-1,2 metra. Potom vedľa nej vložili špeciálne vysoké stoličky.
 • Na šírku - najmenej - 30 cm, optimálne 50-60 cm, menej ako 30 cm by sa nemalo robiť: dokonca aj malá doska na takom stole by bola ohrozená. A práve nepríjemné: ani nedávajte lakte, ani sa správne nakláňajte.

Dĺžka, tvar, počet a tvar nohavíc - je to všetko na vás. Keď už hovoríme o nohách. Tradičné regály, ktoré boli v krčmách - táto stolová doska na skrini. Ale pre kuchyňu "klasické" z nejakého dôvodu sa považuje za stôl na potrubí od podlahy po strop.

Niečo ako tento stánok je považované za klasiku v kuchyniach

Mimochodom, v tejto forme sa takmer nikdy nepoužíva. Sú prevažne funkčnejšie náprotivky so skrinkami a bočnicami.

Barový pult pre kuchyňu: fázy, výrobné metódy, fotografické správy

Najjednoduchšia verzia na vykonanie je klasická: stolová doska pripevnená jedným okrajom na stenu alebo nábytok a druhá spočíva na potrubí. Pri stolnom stole existujú možnosti:

 • Urobte široké dosky, najlepšie nie mäkké drevo - ich drevo je príliš mäkké.
 • Objednajte si v tej istej spoločnosti, kde vyrábajú kuchyňu. Ak ste si ho kúpili, budete musieť hľadať podobný materiál na fotografii alebo mať malú náhradnú časť okolo dielní, aby ste demonštrovali, čo potrebujete.
 • Vyrobte z hrubých preglejok, potom ju zdobte niečím - plastom, dlaždice, mozaika.

Všetko ostatné je lepšie vybrať v obchode s nábytkom. Výber je veľmi široký a rozsah cien je vo všeobecnosti úžasný. Napríklad potrubie s rovnakým priemerom môže stáť trikrát toľko. Ale takýto rozdiel nie je náhodou. Z lacných čínskych rúr / mriežok / košov sa chrómovanie po chvíli začne vločkovať. Nemecké príslušenstvo má veľmi vysokú cenovú ponuku, ale celoživotnú záruku, Poliaci - v strede av cenách a kvalite. Voľba je vaša.

Domáce pult bar pre kuchyňu z tabule

Na fotografii vyššie - domáce pult bar, ktorý je vyrobený z hrubých dosiek. Je podopretá na jednej strane na poličke pripevnenej k stene (tiež vyrobená z palcových dosiek). Druhým pilierom je tradičné potrubie. Otvor vhodného priemeru je vyvŕtaný pod trubicou v telese stola. Na podložku je na potrubie umiestnená "prstencová spojka", ktorá je otvorená zhora ozdobným krúžkom. K dispozícii je tiež "axiálne ložisko" alebo univerzálna montáž rúry na podlahu a strop, ako aj rôzne držiaky a police na ňom.

Ak je stôl pripojený priamo na stenu, na tento účel zvyčajne používajú rohy. Môžete si vyzdvihnúť a vybrať farbu na základe povrchovej úpravy. Tento typ upevňovacieho prvku je nainštalovaný tak, aby nebol viditeľný - niekoľko centimetrov odchádzajúcich od okraja. Môžete dať niekoľko malých rohov, alebo jeden pevný.

Držiaky políc možno umiestniť pod pracovnú dosku.

Ak sa rozhodnete urobiť bar v kuchyni pozdĺž steny, môžete použiť dekoratívne držiaky pre regály. Ich únosnosť by mala stačiť na stôl, hlavne preto, že môžete dať niekoľko kusov. Príkladom montážnej lišty je jednoduchý dizajn s potrubím na fotografii nižšie.

Fotografická správa č. 1: domáca stolička od stola a potrubia

Stolová doska bola odrezaná z parapety (okienka), okraj bol zaoblený, leštený, tónovaný a lakovaný. Náhradné diely - nožná tyč, konzoly a svorka na podlahu - zakúpené na oddelení nábytkových doplnkov.

Toto sú hrubé údaje.

Upevnite zarážku na stôl, rohy k okraju. Všetko sedí na skrutkách s plochým uzáverom. Práca trvá približne 7 minút.

Hlavná časť sa zhromažďuje

Pri zostavovaní zostavy na stenu označíme na stene miesta, kde je potrebné namontovať hmoždinky. Na podlahu nakreslíme potrubie so značkou: na túto značku umiestnime axiálne ložisko. Pomocou značiek pripevňujeme stojan k stojanu a dajte hmoždinky do steny.

Prípravná časť

Položíme stojan na miesto, upevňujeme skrutky. All. Je hotovo.

Jednoduchý stojan na bary zmontovaný rukou

Stojany na regály s policami

Ak sa vám nepáči dizajn s rúrkou, môžete to urobiť bez nej, ale musíte odstrániť hornú časť, ktorá je pod stropom. Namiesto noh, napríklad, môžete urobiť rovnakú polici, rovnako ako v blízkosti steny. Pohľad sa okamžite stáva dynamickejším a modernejším.

Náčrty stojanov, ktoré sa ľahko vyrábajú

A vo všeobecnosti sa celá konštrukcia môže zostaviť zo širokých dosiek a spájať ich v pravom uhle. Pri pohľade na fotografiu nižšie pochopíte, o čo ide.

Barový pult pre kuchyňu v modernom štýle (minimalizmus aj high-tech)

Zlomené čiary sa lepšie hodia do moderného interiéru. Ak je kuchyňa v štýle minimalizmu alebo high-tech, potom je ťažké napísať klasiku tam, ale niečo pozostávajúce z prerušovaných línií bude vyzerať veľmi dobre (niekoľko nákresov na obrázku nižšie).

Záhradné stojany na kuchyňu v modernom štýle

Trochu tradičnejšia verzia je uvedená na fotografii. Z toho sa nestal menej zaujímavý. Neštandardný prístup, dokonca aj v malých dávkach, významne mení vnímanie.

Možnosť odtoku - tabuľka

Počítadlo stojanov na zemi

Toto sme považovali za bezvýznamné. Stôl môže byť pripojený k nejakej skrini. Ak je stôl umiestnený presne nad povrchom stola, odoberte rúrku a štandardné upevňovacie prvky na horizontálne povrchy. Ak je ako v tomto prípade posunutý povrch počítadla tyče, existuje špeciálny šikmý upevňovací prvok.

Pripevnenie stola na puzdro - jednoducho a jednoducho

Skrinku môžete vyrobiť sami. Vlastne hlavnou vecou je zostaviť rám. Môže byť obalená nábytkovou preglejkou alebo iným dokončovacím materiálom - záleží na štýle vašej kuchyne. Rám môže byť vyrobený z drevených (suchých) lamiel a môžete tiež zvárať kovový roh.

Na tomto stánku môžete tancovať

Voľba - zhromažďovať z profilov pre sadrokartónové dosky, oplášte ich alebo GVL. Ďalšou možnosťou - položiť základ tehly. Ale to, Ak to umožňuje nosnosť stropu.

Loft štýl

So základňou sadrokartónu: fotografická správa č.2

Často vyberajte základy zariadenia sadrokartónu. Materiál je lacný, technológia bola testovaná, mechanici sú oboznámení, výsledok - aspoň - je dobrý. V poradí práce, žiadne správy: zhromažďovať rám. V takomto prípade sa používajú drevené tyče, ale len s použitím profilov.

Zostavený rám

Hlavnou vecou - dodržiavať vertikála a horizontálne roviny, nastavte stojan presne na 90 °. Všetko je skontrolované na dobrej konštrukčnej úrovni, vertikalita je lepšie sledovať s olovnicou: nemá žiadnu chybu. Pri montáži rámu je na oboch stranách opláštený lepenkou alebo sadrovou doskou.

Sadrokartónové dosky

Stopy skrutiek, rohov a kĺbov shpaklyuem. Ďalej závisí od typu zvolenej povrchovej úpravy: pre niektoré je potrebné tmel (maľovanie vodou farbou), pre ostatných nie. V našom prípade bola zvolená textúra farba, je aplikovaný v hrubé vrstvy, a môžete - priamo na sádrokartón.

Potiahnuté textúrovanou farbou

Zostáva nainštalovať na pultovú dosku. Vyberte, ktorý z nich je vhodnejší pre zvyšok nábytku v kuchyni.

Fotografická správa číslo 3: Bar s drezom

Bolo to prvé skúsenosti s tvorbou nábytku (a vo všeobecnosti niečo stojí za to) s vlastnými rukami, v dôsledku čoho došlo k niektorým konštruktívnym nedostatkom. Nešlo sa o najúspešnejšiu konštrukciu, ale o chuti sa nepokladáme.

Zdrojové materiály:

 • lacné dosky zakúpené v predaji;
 • zvyšky z kabinetu laminovanej drevotriesky;
 • bary;
 • pár zakúpených dverí;
 • hygienické vypchávky: drez, sifón, mixér a požadované potrubia, hadice, armatúry.

Tabletky sú zložené s písmenom "G", spojené s oceľovými doskami, bočné steny sú pripevnené

Inštalácia a výmena batérie v kuchyni je popísaná tu.

Na podlahe smerom nadol položil countertop. Sú napojené v tvare písmena "G" pomocou lepidla, s ktorým sú konce mazané a s perforovaným oceľovým pásom, do ktorého sú skrutky naskrutkované. Kapela, samozrejme, je stanovená nižšie.

Boky mali byť obohatené (pravdepodobne laminátom), pretože sa používali pozostatky farmy - staré dvere a kus skrine. Sú skrutkované s rohmi, zarovnanými s okrajom vrcholov stola. A toto je prvá chyba. A vizuálne je tento stôl ťažký a je nepríjemné sedieť. Bočné strany musia byť presunuté minimálne 10 cm od okraja.

Po nainštalovaní bočných stien bola skrinka otočená, postavená na trvalé miesto. Všetky ostatné práce boli vykonané na mieste. Vyvrcholil otvor pod umývadlom, inštaloval a pripojil k inštalačnej časti.

Predný a zadný pohľad

Reiki sú pribité pozdĺž podlahy a pozdĺž stien a mierne ustupujú od vonkajšieho okraja (5 cm odsadenie, 10 pohodlnejších), sú vyrobené police. Skrinka na strane umývadla je zatvorená dverami, police vľavo sú otvorené. Priestor je čiastočne ozdobený drevenými doskami.

Spočiatku si mysleli, že dajú na potrubie niekoľko rôznych "zvončekov a píšťaliek", ale z stoličiek boli polkruhové okraje. Bolo rozhodnuté ich použiť na potrubí. Ako vonkajšie ozdoby boli použité panely na zdobenie balkónov (zakúpené v Leroy). Väčšinou sa hodia do veľkosti a zvyšné otvory sú pokryté krútenou šnúrou. Výsledkom je, že domáce pultové pulty s umývacou skriňou vyzerajú ako na obrázku nižšie.

Barový pult pre kuchyňu s umývadlom urobte sami

Na koniec je viac pripomienok. Prvým je to, že šnúra bude čoskoro nasýtená rôznymi tekutinami, bude mať bledý vzhľad a silnú "arómu". Ak chcete oddialiť vzhľad vône, môže to byť niečo pokryté, dokonca aj s rovnakým lepidlom PVA. Druhá je, že vrcholy sú jednoducho zakotvené. Voda sa dostane do trhliny, rôzne malé trosky sa rozpadnú. Dokonca aj v "dokovacom" štádiu je potrebné okraje natrite tmelom (transparentný, silikónový, nie akrylový). Je tiež možné a potrebné spracovať okraje výrezu na umývanie. Potom sa stôl nebude zväčšovať. Kĺby dosiek môžu byť ozdobené obložením nábytku, alebo môžu byť použité podobne a namiesto kábla. Ďalšia možnosť rozpočtu - plastové rohy a rovnaké lamely v tvare T.

Barový pult pre kuchyňu na zvyškoch steny

Ak je kuchyňa kombinovaná s balkónom, zostane kúsok steny. Miesto, kde bolo okno. Ak nemáte tú želanie zničiť, môžete urobiť bar počítadlo.

Zvyšok steny pri kombinácii kuchyne a balkóna môže byť zmenený na barový pult

Existujú dve možnosti:

 • Vo výške, ktorá je, položte dosku. Bude to ďalší pracovný povrch alebo polica. Nad ním sa na potrubiach vo výške približne 1,1-1,2 m upevní ďalšia rovina, ktorá bude v skutočnosti barovým pultom.
 • Vymeňte stenu do požadovanej výšky a položte dosku.

Ako môžem vytvoriť stojan na zvyšok steny

Obe verzie nie sú zlé, ale ten na fotografii vpravo je praktickejší: dva povrchy v kuchyni sú vždy lepšie ako jedna. Upozorňujeme, že veľkosť stola je väčšia ako šírka "nožičiek". Nie je to žiadna nehoda: je možné sedieť viac alebo menej pohodlne bez toho, aby ste sa obracali bokom.

A ak nie je príliš líný, aby ste túto stenu odstránili, môžete urobiť niečo pohodlnejšie - aby ste mohli dať nohy. Príkladom je fotografia.

Takže bude pohodlnejšie sedieť

Návrh nápadov fotografií

Samostatný roh

Desktop - ako základ

Foto baru v malej kuchyni

Možnosť zónovania

Zaujímavé svetlo

Ako základ pre konferenčný stolík

V priestrannej kuchyni))

Barový pult z tehál alebo kameňa - štýlový

Vlastný vzhľad a farba

Bar pult v štúdio apartmáne

Môžete si obed

Dve náčrty na realizáciu

Barový pult pre malú kuchyňu

Súvisiace videá

Ak chcete bar umiestniť na otvorenú letnú kuchyňu, tento nápad si môžete požičať v tomto videu. Chlapík z guľatiny nájdený v lese a hrubá doska postavili zaujímavý stánok.

Najčastejšie sú otázky týkajúce sa toho, ako vytvoriť pult pre bar. Môžete ju zdobiť mozaikami. A ako - pozrite sa na video. Vo všeobecnosti je technológia kladenia mozaiky jednoduchá: so špeciálnym bielym lepidlom, po ktorom nasleduje škárovanie spojov medzi dlaždicami. Je ťažké vytvoriť nerovný okraj. Tu je postup, ako to urobiť - pozrite si video.

Pracovná doska prilepená z tyčí

Загрузка...