Spálňa

Ako dať posteľ do spálne: pravidlá Feng Shui a ergonómia

Hlavným kusom nábytku v spálni je posteľ. A ako dobre to bude pohodlné závisí od vašej celkovej pohody. Ale nielen jeho vlastnosti, výber matraca atď. Sú dôležité, ale aj jeho správna poloha v miestnosti. Ak si myslíte, že je ľahké položiť posteľ do spálne, mýlite sa. Existuje príliš veľa nuánov, pokiaľ ide o ergonómiu, a pokiaľ ide o energiu, ktorú skúma Feng Shui. Budeme musieť rozbiť hlavu, aby si vybrala svoju optimálnu pozíciu, ale zvyšok bude plný.

Ako si usporiadať posteľ v malej spálni

O rekonštrukcii Chruščov možno prečítať v tomto článku. Navrhuje sa návrh kuchyne a môžete si prečítať aj o dizajne chodby.

Feng Shui Spálňa: Pravidlá

Aby ste sa cítili dobre, pracovali - aspoň normálne, potrebujete dosť spánku. Týmto sa nemôžete spýtať. Atmosféra by mala byť pokojná a relaxačná, a preto by ste si mali pri projektovaní izieb vybrať svetlé, pastelovité farby.

Ale nielen farba vytvára atmosféru. Rovnako dôležitá je dekorácia vrátane nábytku a iných predmetov. Veľkú pozornosť venujeme správnemu usporiadaniu objektov a dekorácie východnej filozofie a najmä jej jednému smeru - Feng Shui. Existuje veľa pravidiel, tu sú hlavné pravidlá, ktoré sa vzťahujú konkrétne na spálňu:

 • Musia stáť iba potrebné veci. Akékoľvek položky akumulujú energiu a veľké množstvo v spálni spôsobuje, že je ťažké uvoľniť. Z tohto dôvodu prevezmeme všetok prebytok do iných priestorov. Najmä to, čo je uložené pod posteľou.
 • Ak je posteľ dvojitá - matrac by mal byť jeden, nie dva zložené dohromady. Hranica rozdelí manželov emocionálne, čo nevyhnutne spôsobí problémy.
 • Odporúča sa dať posteľ do spálne tak, aby sa k nemu pristúpila z oboch strán. Ak to nie je možné, spánok pod stenou spočíva: tak, že žena, ktorá sa cez neho lezú, neodoberie svoju energiu.

  Je dôležité pamätať si, ako si vytvoriť posteľ.

 • Neexistujú žiadne presahujúce prvky nad hlavou: žiadne previsnuté veľké police alebo iné podobné štruktúry. Strop je hladký, plochý bez šikmých častí. Všetky tieto prvky menia smer toku energie, a preto sú nežiaduce.
 • Luster - nie nad posteľou, a offset. Ak nemôžete úplne premiestniť, potrebujete špeciálnu formu - stropnú dosku alebo roh, ale s rohmi smerujúcimi nahor.
 • Usporiadajte zrkadlo tak, aby neodrážalo posteľ, ale nemôže byť zavesené na hlave lôžka. To isté platí pre zrkadlové povrchy skrine alebo šatne. Ak potrebujete zrkadlo - zaveste ho dovnútra dverí. Otvorené - pozreli na ich reflexiu.

  Ako usporiadať posteľ v miestnosti

Teraz sa obraciame na odporúčania feng shui o tom, ako dať posteľ do spálne. Aj pravidlá sú dostatočné:

 • Je žiaduce umiestniť hlavovú dosku v blízkosti pevnej steny bez okien alebo dverí. Ak nemôžete dať na pevnú stenu, potom aspoň nie pod oknom.
 • Nedávajte nohy na dvere.
 • Nemala by stáť na priamke spájajúcej okno a dvere.
 • Ak sú za stenou ventilačné šachty alebo kanalizačné potrubia, lôžko nie je presne umiestnené na takejto stene. To platí pre izby s vlastnou kúpeľňou. Umieste lôžko tak, aby bola čo najviac od takejto steny.

Ako dať posteľ do spálne

Orientácia na hlavné body

Podľa čínskych mudrcov ovplyvňuje smer a domovy vo všeobecnosti a najmä miesta na spánok náš život: vo sne trávime oveľa viac času doma, než keď budeme bdieť. Preto si zvoľte, kde ďaleko položte čelo postele:

 • na juh - zabezpečuje stabilitu reputácie;
 • na juhovýchode - zvyšuje vytrvalosť, prispieva k dosiahnutiu cieľov;
 • na východ - pokojne spať;
 • na severovýchode - aktivuje procesy myslenia;
 • na severe - prispieva k rozvoju intuície;
 • severozápad - priťahuje priateľov;
 • na západe - posilňuje zdravie a podporuje vznik potomkov;
 • na juhozápad - priťahuje lásku.

Z týchto dôvodov sa rozhodnete spať s hlavou na severe a rozvíjať svoju intuíciu alebo na juhozápade, aby ste našli lásku ... alebo niekde inde.

Pri výbere polohy lôžka zvážte jeho polohu vzhľadom k hlavným bodom.

Ako si vybrať tapetu v spálni, prečítajte si tu.

Ako bezpečne a pohodlne dať posteľ do spálne

Je to bezpečné - tentoraz z hľadiska zdravia a možných nebezpečenstiev a je to pohodlné - z pohľadu ergonómie: aby si pohodlne spal a udržiaval posteľ - naplňte, vymeňte bielizeň.

Z tohto hľadiska, spanie na priamej, spojovacie dvere a okno nestojí za to. Dôvod - ťažkosti, ktoré môžu byť nebezpečné a pohodlie nebudú presne pridávať.

Na stranách postele by ste nemali klásť vysoké skrinky. To vytvára nepríjemné pocity a existuje šanca, že niečo padne. Feng Shui, mimochodom, neodporúča toto usporiadanie nábytku, ale z iného dôvodu: rohy nábytku sú zamerané na spanie, narušenie ich energie.

Na bokoch môže stáť len malá výška nábytku.

Trochu o tom, ako poskladať postel z hľadiska ergonómie. Je žiaduce, aby na oboch stranách bol priechod najmenej 70 cm, ak je na jednej strane obkladový stôl, stolík alebo iný nábytok, vzdialenosť sa zvyšuje - najmenej 0,95 cm a výhodne metr alebo viac. Potom, v blízkosti nábytku, môžete posadiť dole, aby ste otvorili spodné zásuvky, napríklad, a nebudú zasahovať pri vytváraní lôžka.

Загрузка...