Dvere

Drevené rolety: drevené, plastové, kovové

Klasické dvere nie sú dobré pri všetkých príležitostiach. Slúžia ako spoľahlivá ochrana, ale prakticky nedopúšťajú vzduch, preto musia buď robiť špeciálne otvory alebo zariadiť komplikovaný a drahý systém vetrania. Ak chcete vyriešiť problém s prístupom vzduchu, môže to byť dvere. Ide o obyčajné dvere s plnením v podobe jednotlivých lamiel, ktoré sú nastavené pod uhlom.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Vlastnosti lamelových dverí určuje ich zariadenie - prítomnosť priečnych lamiel. Majú tieto výhody:

 • Dobré vetranie. Dvere dverí takmer nebránia pohybu vzduchu, takže nie sú žiadne problémy s vysokou vlhkosťou alebo vyčerpaným vzduchom. Dokonca aj v uzavretých, zriedka používaných miestnostiach.
 • Lepšie rozloženie tepla. Zabezpečenie normálnych podmienok vzduchu v nevykurovaných miestnostiach s konvenčnými dverami je ťažké. Prítomnosť žalúzií rieši tento problém. V skladoch a technických miestnostiach oddelených lúmenovými dverami sa teplota automaticky vyrovnáva.

  Louvre dvere takmer nevytvárajú prekážky pre pohyb vzduchu

 • Viac vizuálne "ľahšie" dvere s žalúziami vyzerajú zaujímavé, menej zaťažujú interiér.
 • Zaujímavý pohľad. Tento dizajn, samozrejme, amatér, ale v niektorých štýloch to vyzerá veľmi dobre.
 • Dvere s veľkým množstvom lamiel a medzery medzi nimi sú technicky komplexnejšie. Ich výroba vyžaduje pozornosť, presnosť, presnosť. Len za takýchto podmienok bude výsledok dobrý - bude príjemné používať a sledovať. Pretože lustrové dvere sú oveľa drahšie ako zvyčajne. A to je napriek skutočnosti, že iba rám je vytvorený z poľa. Lamelové priečky sú vyrobené z vrstveného dreva. Je to spôsobené tým, že sa tenké drevené dosky "zmrštia", keď sa vlhkosť zmení. Prítomnosť niekoľkých vrstiev s viacsmerovými vláknami, rozptýlených vrstvami lepidla, umožňuje vyriešiť problém.

  Ďalšie nevýhody:

  • Nedostatok zvukovej izolácie. Prítomnosť veľkého množstva medzier medzi lamelami neguje všetky zvukové izolačné vlastnosti. V tomto ohľade, že tam sú tieto dvere, že tam nie sú, to všetko.
  • Voľný pohyb prachu. Jednou z oblastí použitia lustrových dverí - skrine. Ale oblečenie umiestnené v nich nie je chránené pred prachom v žiadnom prípade, čo je viac ako dosť v našich domovoch.

   Keď používate žalúzie v dverách skriniek, prach voľne preniká dovnútra.

  Nevýhody dverí s mriežkovou mriežkou sú dosť vážne. Pred inštaláciou stojí za to vážne premýšľať a rozhodovať o tom, čo je pre vás dôležitejšie: ich silné a slabé stránky.

  oblasť použitia

  Použitie lustrových dverí závisí od ich vlastností. Sú nenahraditeľné v miestnostiach vyžadujúcich nepretržité vetranie. Zároveň by v týchto miestnostiach nemala byť dôležitá miera zvukovej izolácie. V našich domoch a apartmánoch je niekoľko takýchto priestorov:

  • Technické miestnosti - sklady, práčovne, skrine. V prípade šatní by mali premýšľať o uskutočniteľnosti tejto možnosti. Nakoniec je žiaduce chrániť oblečenie pred prachom. Je možný kompromis: vytvoriť lúpanú mriežku v hornej časti, kde je menej prachu a nahromadí sa najteplejší vzduch.
  • Kúpeľňa. V kúpeľni je žiaduce rýchlo odstrániť prebytočnú vlhkosť a žalúziové dvere na pomoc. Ale táto možnosť je dobrá iba vtedy, ak je kúpeľňa samostatná, pretože kombinovaná kúpeľňa sa stane zdrojom veľmi príjemných zvukov a vôní.

   Louvre dvere do technických miestností - skvelá možnosť dosiahnutia vetrania bez organizovania špeciálneho kanála

  • Priestory kotla smerujúce na ulicu. V dverách na ulici pre takýto priestor môže byť lúpaná mriežka. Len to musí byť nastaviteľné - takže v zime nevyčerpá miestnosť príliš veľa. Jeden bod: pred inštaláciou takýchto dverí sa obráťte na miestnu hasičskú zbraň. Len pre prípad.

  Okrem dverí medzi miestnosťami je možné použiť nábytok v nábytku. Sú dobré:

  • V kuchynských skriniach, ako v podlahe, tak aj v stene. V sušičke a šatníku s obilninami poskytujú rýchle vetranie, v ostatných - viac ako dekoratívne.
  • V skrinkách, ktoré uzatvárajú rúry v toalete ako ochranná konštrukcia. Môžete ich zavesiť na závesy a môžete ich dať na magnety.

   V kúpeľniach, toalety, kuchynské skrinky môžu byť použité ako dvere pre skrinky

  • Ako žalúzie na oknách. Veľmi dobre vyriešil problém rozptylu svetla. Nevykonáva úplné odtiahnutie, čím vytvára osvetlenie za súmraku.
  • Pre skrinky, komody a ďalší nábytok, ktorý sa nachádza v obývacej izbe. Profesionáli v tomto prípade prevážia nevýhody a vzhľad je zaujímavý.

  Ďalšia oblasť použitia - ako tieňové konštrukcie s veľkou sklenenou plochou. Na terasách, v zimných záhradách, veľkých balkónoch a lodžiach s plným zasklením. Ako sú žalúzie lepšie ako pravidelné žalúzie? Skutočnosť, že "stacionárne dvere môžu byť otvorené, takže uzávery sú zatvorené. K dispozícii bude voľný prístup vzduchu a nebude príliš jasné svetlo.

  Dvere uzávierky je možné použiť ako tieňovanie.

  Ako oddiel vymedzujúci miestnosť. Napríklad oplotenie spacie plochy v štúdio. Táto možnosť je ideálna, ak v oblasti, ktorá sa má oplotená, nie je žiadne okno. Takýto oddiel zabezpečí prístup do ovzdušia a svetlo sa nechá v dostatočnom množstve a vytvorí súkromie.

  Slepý oddiel na oddelenie postelí

  V zásade môžu byť použité mriežkové mriežky a nie na ich zamýšľaný účel - ako tabuľa, obrazovka, niečo zavreté alebo oddeľujúce.

  Dvere Louvru: typy, materiály

  Začnime s materiálmi, z ktorých sa vyrábajú žalúzie. Veľkosť je vyrobená z dreva. Možnosť rozpočtu - od borovice a smreka, drahšie - od pevnejších (a drahších) druhov. Existujú plastové a kovové. Plast je najlacnejšou možnosťou, ktorá je však veľmi praktická.

  Plastové žalúzie nie sú "vedúce" z vlhkosti, nemusia byť maľované, len na umývanie. Takže skrinka v kúpeľni alebo v kúpeľni je perfektnou voľbou. Takéto dvere sú tiež dobré pre skriňu na balkóne. Vo všeobecnosti, na čele, miesto, kde je vysoká vlhkosť a / alebo vyžadujú časté čistenie.

  Kovové dvere, žalúzie - súčasť zabezpečovacieho systému doma

  Kovové žalúzie dvere - veľmi vzácny jav, ale sú niektoré. Vstupné dvere s uzávermi sú veľmi zriedkavé, s výnimkou kotolní s prístupom na ulicu. Takže oblasť ich aplikácie je veľmi obmedzená.

  Podľa vzhľadu louvered dverí sú rovnaké ako zvyčajne:

  • hojdačka;
  • posuvné;
  • skladanie (akordeón alebo kniha).

   So všetkými typmi - hojdačka, posuvné akordeón / kniha

  Môžu pozostávať z jedného, ​​dvoch, štyroch alebo viacerých dverí. Všetko je ako v bežných modeloch, len s rozdielom v plnení.

  Stále existujú lustrové dvere s možnosťou nastavenia. V tomto prípade sú doskové lamely pohyblivo pripevnené. Všetky z nich sú spojené jedným barom. Pridržaním tyče môžete zmeniť polohu prepojok - úplne otvorené, zatvorte alebo nechajte malé medzery.

  rozmery

  V supermarketoch OBI a Leroy Marlen sú zvyčajne k dispozícii žalúziové brány. Oni sú zvyčajne reprezentované jednou alebo dvoma líniami v rôznych veľkostiach. Najčastejšie sú tieto parametre:

  • šírka - 294 mm, 394 mm, 494 mm, 594 mm;
  • výška - 606 mm, 720 mm, 993 mm, 1100 mm, 1700 mm, 2013 mm, 2422 mm.

   Existuje špecifická sada štandardných veľkostí.

  Tieto štandardné veľkosti môžu byť mierne nastavené - rez výške a šírke pár centimetrov. Ak potrebujete úplne neštandardnú možnosť, existujú firmy alebo súkromní obchodníci, ktorí budú vyrábať dvere na objednávku - podľa vašej veľkosti.

  Čo treba hľadať pri výbere

  Pri výbere dverí, žalúzií v obchode musíte venovať pozornosť najprv kvalite dreva. Nemali by existovať žiadne uzly, alebo by mali byť málo. Mali by byť husté, hnedé (nie čierne a bez trhlín).

  Druhým okamihom je geometria. Všetky dverné krídla by mali ležať v rovnakej rovine. Toto je prvé - žiadne pozdĺžne ohyby alebo "skrútené" prvky a celé dvere ako celok. Ďalej je potrebné skontrolovať dĺžku / šírku / hrúbku. Musia zodpovedať milimetrovej presnosti.

  Vyberte si žalúzie, ktoré vyžadujú starostlivosť

  A posledná - kvalita spracovania dreva. Drevené lustrové dvere sa predávajú nenatreté. Maľba je nezávislá. Ale spracované drevo by malo byť dobré. Je žiaduce, aby nedošlo k drsnostiam, nezrovnalostiam a iným chybám, ktoré potom musia byť upevnené vlastnými rukami.

  Možné spôsoby dokončenia

  Drevené lustrové dvere môžu byť vyzdobené takmer tucto rôznymi spôsobmi. Existujú tradičné a nie toľko. Môžete urobiť nasledovné:

  • Obal s škvrnou. Účinok a vzhľad sú známe všetkým.
  • Nasýpte olejom na drevo. Zvyčajne sa predáva s farebnou schémou, ale zároveň zachováva prirodzenú farbu drevených výrobkov. Tieto zlúčeniny majú antiseptické vlastnosti a niektoré môžu byť použité v kúpeľoch a bazénoch. V dôsledku tohto spracovania sa vzor dreva objavuje výraznejšie, voda sa do neho neabsorbuje. Môžu dokonca existovať bazény. Súčasne na povrchu nie je žiaden film, je to úplne "prirodzený" vzhľad a dotyk.

   Farba, lak, drevný olej - najobľúbenejšie povrchové úpravy

  • Lakovaný. To sa môže uskutočniť po ošetrení s alebo bez škvrny. Lucky je lepšie použiť vodu. Sú lesklé, pololesklé, polomatné a matné. Rozdiel je v stupni lesku ošetreného povrchu.
  • Malovať. Drevené farby sú veľmi odlišné, s rôznymi účinkami. Existujú tie, ktoré vytvárajú pevný film, sú tu priesvitné tie, ktoré nemajú farbu nad textúrou.
  • Decoupage. Vybavenie pre kreatívny interiér.
  • Vložka. Sofistikovaný povrch, ktorý dodáva produktu jedinečný vzhľad.

  To sú všetky spôsoby dokončovania drevených mrežových dverí. V každom prípade stojí za zmienku, že pred dokončením je potrebné vyplniť všetky nepravidelnosti tmelom na drevo a nechať ho vysušiť. Po abrazívnom brúsení papiera všetky nezrovnalosti. A tie, ktoré zostali po tmelu, a tie, ktoré boli povolené vo výrobnom procese. Potom sú všetky prúžky a rám pokryté základnou na dreve. Typ priméru je zvolený pre dokončenie. Po sušení môžete vykonať dokončovacie práce - farby, laky atď.

  Ako maľovať

  Hlavným problémom je veľký počet lamiel. Keď sú namaľované, je veľa kvapiek a postriekaní. Aby sa predišlo týmto problémom, existuje špeciálny postup:

  • Maskovacia páska prilepí rám na obidve strany dverí. Zatvoríme podlahu a okolie stien, nábytku atď. Papierom.
  • S širokým plochým štetcom (7-8 cm) na lamielách nanášame základný náter. Kartáč dobre otrite na okraji brán, takže to bolo trochu zloženie. Najprv spracujeme dosky na jednej strane.

   Aplikácia škvrny - vytvorte požadovanú farbu a efekt

  • Suchá plochá kefa menšia (5 cm široká) odstráni všetky kvapky a škvrny, rovnomerne rozotrite zloženie.
  • Choďte na druhú stranu.
  • Potom môžete zvládnuť rám a odstrániť ho z maskovacej pásky.

  Pri tomto poradí práce bude kvalita maľby aspoň normálna. Dôležité je včas, pred sušením, odstrániť kvapky. Pracujte lepšie so zlúčeninami, ktoré veľmi rýchlo nevysušia.

  Ak existuje striekacia pištoľ, práca bude jednoduchšia a rýchlejšia.

  Pre tých, ktorí chcú vyrábať lámavé dvere s vlastnými rukami, je užitočné nasledujúce video.

  Загрузка...