Garáž

Vytvorte podlahu v garáži: čo a ako

Na začiatku sa zdá, že nezáleží na tom, aké bude podlaha v garáži. Ako začnete chápať, ihneď sa objaví množstvo odtieňov. V článku sa bude hovoriť o výhodách a nevýhodách možných možností a o tom, ako vytvoriť podlahu v garáži vlastnými rukami.

Vytvorte betónovú podlahu v garáži vlastnými rukami. Je dôležité vedieť - ako

Ktoré podlahy sú v garáži lepšie?

Všeobecne v garážach sú podlahy troch typov:

 • Zemných. Najlacnejšia možnosť, ale s množstvom nedostatkov. Je to len vŕtaná pôda - "domorodá" alebo dovážaná - na tom nezáleží. Neexistuje žiadne iné pokrytie.
 • Betón. Veľmi trvanlivé a spoľahlivé, ale vyžadujú si značné náklady a veľa času na ich vybavenie: vyžaduje sa piesková a štrková podložka, hydroizolácia, voliteľná úprava, vystuženie, hrubovanie poteru a vrchná vrstva. Môže to byť iný:
  • dokončovacie potery;
  • dlaždice alebo porcelánové dlaždice;
  • objemové podlahy vrátane polymérov;
  • gumené podlahy (valcované, dosky alebo vo forme omrviniek);
  • drevené (stacionárne alebo rebríky).

   Sú to zaplavené betónové podlahy, ale existujú aj polymérové ​​podlahy.

 • Wood. Táto možnosť je dobrá, pretože reguluje vlhkosť v garáži s drevenými podlahami, ktoré sú teplejšie ako betónové alebo hlinené. Nevýhody - krehkosť, tendencia k hnilobe, vysoká absorpčná kapacita.
 • Dlažobné dosky. Ako jedna z možností je "studená" podlaha. Podlaha dlažby v garáži je odolná, ľahko sa opravuje, je elegantná a praktická.

Ako vidíte, možnosti nie sú toľko. Viac analyzujeme ich výhody a nevýhody.

Silné a slabé stránky

Podlahy v garáži sú v zariadení veľmi jednoduché, prakticky nevyžadujú investície do materiálu, môžete kedykoľvek nahradiť poškodenú časť podlahy nečistôt. To sú snáď všetky výhody. S mínusmi vážnejšie:

 • prašné v suchom počasí, mokré v daždi;
 • Rozliatie sa môže odstrániť iba nahradením časti povlaku;
 • chlad, žiadna možnosť otepľovania;

Podlaha v garáži môže byť vyrobená ako dočasná možnosť alebo ako základ pre drevené. Takéto podlahy sa nachádzajú v garážach v chatkách, kde sa auto nachádza na veľmi krátku dobu. V hlavnom meste garáže stále robia pevnejší základ.

Podlaha v garáži dlažbových dosiek

Podlaha v garáži dlažbových dosiek môže byť považovaná za jednu z možností hlinených. Iba on je praktickejšie. Existuje viac vrstiev pre jeho zariadenie, rovnako ako viac peňazí je potrebné pre svoje zariadenie - viac trosiek a piesku sa naleje na zem, do ktorého sú položené dlaždice. Ale funkčnosť tejto možnosti je oveľa vyššia. Nevýhody - možné zvýšenie vlhkosti a pri nedostatočnom zhutnení piesku a štrku, podlaha môže klesať na miestach s najväčším tlakom a ak je kvalita dlaždíc nízka, môže sa zrútiť pod vplyvom agresívnych látok, ktoré sú v garáži dostatočné. Ďalšou nevýhodou je, že špina sa utesní vo švíkoch, nie je ľahké ju čistiť a problém nasiakavosti zostáva: dlažobné dosky sú hygroskopické.

Drevená podlaha v garáži nevyhovuje všetkým kvôli tomu, že je horľavá a hnilobná. Aj keď je podzemná voda nízka a podlaha je vyrobená správne, nebude hnit. Nebezpečenstvo požiaru je možné bojovať saturáciou dosiek s retardantmi horenia - médiá, ktoré znižujú horľavosť dreva. Ale to nie sú všetky nevýhody. Nie je veľmi potešený, že dosky absorbovali nečistoty, rozliali kvapaliny, ktoré nie sú najjemnejšou vôňou. Podlaha drevenej garážovej podlahy vyzerá veľmi nepríjemne a nie je možné odstrániť to všetko z drevených vlákien.

Drevená podlaha s hlinenými plnkami

Výhody drevenej podlahy zahŕňajú skutočnosť, že sú teplejšie ako ostatné dve možnosti. Navyše, pri usporiadaní podlahy dosiek v garáži na guľatiny môže byť medzera medzi nimi naplnená / izolovaná tepelne izolačnými materiálmi, čo ich ešte viac zahreje. Je ťažké hovoriť o cene: v niektorých oblastiach rady, dokonca silné, lacné, v niektorých sú veľké peniaze.

Betónové podlahy v garáži - najbežnejšie a najpopulárnejšie. Je odolný, môže sa ohriať. A práve v posledných rokoch zostal len betónový náter, nie tak často - na dokončenie podlahy v garáži bolo veľa materiálov, ktoré robia jeho prevádzku oveľa pohodlnejšie.

Potom sa povrch dá položiť na betónovú podlahu.

Nevýhody betónovej podlahy v garáži už boli pomenované: ide o veľké množstvo práce, dlhú dobu potrebnú na jej výstavbu, dostatočne vysokú cenu, aj keď ste vlastnou rukou vytvorili betónovú podlahu v garáži. Ak je konečný náter rovnaký betón, pridá sa tiež nasiakavosť kvapalín, zápachy, ktoré sa nedajú odstrániť. Nepríjemný moment - betón absorbuje vlhkosť z pôdy a vzduchu. Pri betóne to nie je tak dobré - stáva sa to silnejšie, ale pre stroj nie je dobré. Takže s vysokou úrovňou podzemnej vody je potrebné urobiť dobrú hydroizoláciu a možno aj vrchný náter, ktorý nedovolí priechod vlhkosti. Skvelá možnosť - polymérne samonivelačné podlahy alebo gumové podlahy pre garáž.

Ako urobiť podlahu špiny

Po prvé, všetok stavebný odpad, ktorý sa môže zhromažďovať počas výstavby, sa odstráni z garáže. Potom odstráňte celú plodnú vrstvu. Úplne všetko, do "čistého" pôdy bez vegetácie a koreňov. Hrúbka vrstvy môže byť odlišná, niekde 10-15 cm a niekde 50-60 cm. Bez ohľadu na to treba odstrániť celú úrodnú vrstvu. Existuje veľa organických látok, mikroorganizmov, hmyzu. Organické látky hnijú, rozširujú zodpovedajúce pachy a mikroorganizmy - prispievajú k výskytu plesní, húb, hmyzu - nie sú ani najlepšími susedmi.

Odstráňte všetku plodnú vrstvu

Po dosiahnutí čistej zeme je vyrovnaná, rovnaká čistá zemina sa naleje vo vrstvách asi 5 cm (môžete vykopať dieru niekde blízko alebo ju priniesť). Každá vrstva je dobre zhutnená. No, ak existuje vibroplatná, valček alebo iné podobné zariadenie. Ak nie, môžete urobiť manuálnu manipuláciu sami. Existujú dve možnosti:

 • hrubá oceľová doska s T-rukoväťou zváranou v strede:
 • kus guľatiny s pevným priemerom v držiaku tyče, pribitom na vrch.

Tento rammer zhutnil každú vrstvu. Takže, stláčanie vrstiev, zaspávanie jamy do úrovne terénu, môžete dokonca trochu vyššie. Horné vrstvy sa formujú a vytvárajú malý sklon v smere dverí, takže prúdi voda do garáže.

Kamenná podlaha so štrkom

Ak chcete vytvoriť viac použiteľnú podlahu, horné vrstvy sú nahradené hlinkou, ale je veľmi ťažké ju utlmiť, ale je potrebné dosiahnuť vysokú hustotu. Ďalšou možnosťou je naliať určité množstvo štrku na zoschnutú hlinenú podlahu a viesť ju do zeme s rammerom. Je pravdepodobné, že bude potrebovať vibroplatnú dosku. Ukázalo sa však, že pevný základ, v ktorom ani kolesá koľají neopúšťajú. Výhodou tejto možnosti je aj skutočnosť, že nečistota v garáži bude oveľa menej.

Takto vyzerá formát vibro. Môžete si ju prenajať

To možno považovať za prízemie v garáži s vlastnými rukami. Nie je to najlepšia voľba, ale určite najlacnejšia.

Dlaždice v garáži

Začiatok diela je úplne rovnaký: odstránime plodnú vrstvu, vyrovnáme pôdu. Potom vylejte štrk. Minimálna vrstva - 10 cm a to, čo dostanete - závisí od hĺbky výslednej jamy. Majte na pamäti, že stále bude mať vrstva piesku vo výške 7-10 cm a dlažbové dosky, ktorých hrúbka by mala byť väčšia ako 6 cm. To je tak, aby ste mohli správne vypočítať výšku všetkých vrstiev a znížiť podlahu na požadovanú úroveň.

Ukážka dlažby

Piesok, drvený kameň a všetky ostatné materiály, naliaty do vrstiev nie viac ako 5 cm hrubý, vyrovnaný a potom zlisovaný na vysokú hustotu. Vrstva sa považuje za stlačenú, ak na nej nie sú žiadne stopy.

Ak chcete odstrániť alebo znížiť únik vlhkosti z pôdy, v tejto postupnosti musíte pridať vrstvu alebo, lepšie dve, vodotesnosť. Môže to byť strešný materiál, ďalší valcovaný nepriepustný materiál, hustá polyetylénová fólia (hustota nie je menšia ako 250-300 mikrónov), hydroizolačná membrána. Materiál je rozložený takým spôsobom, že jeden pás prechádza do iného. Prelepte lepidlo. Ak ide o film, môžete použiť obojstrannú pásku, ak je strešná plsť alebo iný podobný materiál, okraje môžu byť potiahnuté bitúmenovým tmelom. Kde zabezpečiť hydroizoláciu? Pravdepodobne lepšie medzi zemou a pieskom a medzi pieskom a suchou zmesou na kladenie dlažbových dosiek.

Všeobecne platí, že pre garáž môžete použiť vrstvu geotextílie. Jedná sa o netkaný materiál, ktorý sa v Európe používa na výstavbu ciest. Perfektne distribuuje zaťaženie a podlahu v garáži, ktorú nikdy nepožiadate pod kolesami, ak je v koláči geotextília. V tomto uskutočnení je lepšie položiť medzi druhú vrstvu piesku a suchú zmes.

Podlaha v garáži je vyrobená z dlažbových dosiek, pod kolesami sú kladené prírodné žulové dosky.

Dlažobné dosky položte na betónový poter a asfalt, ktorý je niekedy položený aj v garáži. Potom nalejte suché plnenie alebo piesok 5 cm hrubý, hladký, mierne narazil, a dlaždice je položený do neho.

Na uľahčenie navigácie s hrúbkou existujúcej vrstvy pri usporiadaní podlahových vrstiev v garáži sa ich rozmery môžu ohraničiť na stenách garáže. Ak je vzdialenosť od steny k stene malej, tieto značky stačia. Ak je oblasť pevná, na niektorých miestach môžete jazdiť v kolíkoch, ktoré sa vyznačujú hrúbkou každej vrstvy. To značne zjednodušuje proces. Po naplnení všetkých vrstiev sú kolíky vytiahnuté, otvory zakryté pieskom a stlačené rovnakým kolíkom.

Ďalším trikom: aby sa do švíkov medzi dlaždicami dostali menej nečistôt, piesok sa zmieša s cementom, medzery medzi dlaždicami sú naplnené touto zmesou, zvyšky sú starostlivo zametané. Potom musíte postriekať a dobre namočiť povrch, nechať na deň alebo dva. Ak vidíte, že niekde na povrchu dlaždice je cement, je lepšie ho ihneď vyčistiť handrou. Ak "chytí" trpí dlho. Prečo nemáš na podlahu? Vzhľadom k tomu, kvapky sú príliš veľké a nechať otvory. Z postrekovacej pištole lieta viac vodného prachu, nie kvapky.

Vytvárajte drevenú podlahu v garáži vlastnými rukami

A v prípade drevenej podlahy v garáži nebudú žiadne rozdiely v prvej fáze: musíte odstrániť úrodnú pôdu, vyrovnať a zhutniť dno výslednej jamy. Potom na dne je módne položiť vrstvu hydroizolácie (strešný materiál, hydroizolácia, fólia, membrána), vrstva piesku alebo štrku na ňom. Piesok a štrk by mali byť zhutnené, ale hustota nie je taká kritická, ale je dôležité priniesť "horizont" posteľnú bielizeň - skontrolujte, ako hladko "vankúš" leží na úrovni, ale nie je malá a nie menej ako jeden meter vysoká.

S izoláciou

Na tomto lôžku inštalovať logy - tyč veľkej časti. Krok - nie viac ako jeden meter. Odporúča sa podgadovať tak, aby sa kolesá vozidla nachádzali nad alebo za ním, a zvyšok sa môže distribuovať tak, ako to bude.

Pred pokládkou sú guľatiny impregnované ochrannou impregnáciou z hniloby (pre drevo, ktoré je v priamom kontakte so zemou) a potom ošetrené retardantmi horenia (redukujúc horľavosť). Z hnilobných zaostrov môže byť impregnovaná dobývaním, ale ich zápalnosť sa len zvýši. Takže to nie je veľmi dobrá voľba, aj keď lacná. Strihy môžete stále používať. Sú už nasýtené, ale majú pretrvávajúci charakteristický zápach.

Na stlačenom troskách sa nachádzajú záznamy. V tomto prípade boli uvedené spolu, ale častejšie

Okrem toho priestor medzi lagmi môže byť vyplnený izoláciou. Najlepšou možnosťou je polystyrénová pena. Ak to rozpočet dovoľuje, vytlačte ho s hustotou 35 kg / m3. Nehnevá sa, huby a mikroorganizmy sa na ňom nepestujú, myši ju nejí. Navyše neprehliadne a neabsorbuje vodu. Jedným zvratom a izoláciou a hydroizoláciou. Hrúbka vrstvy - najmenej 5 cm, ale lepšia ako 10 a viac. Ak je ešte miesto, môžete zaspať zlomené tehly, expandované hliny. Tieto materiály - nie je to najlepšia cesta, pretože sú hygroskopické (absorbujú vlhkosť). Namiesto toho môžete použiť nový materiál - granulované penové sklo. Občas je "teplejšia" ako expandovaná hlina, neabsorbuje vodu a nemá takú vysokú hodnotu. V zásade je možné vyplniť medzi zaostalosťami iba penové sklo (v granulách alebo v boji). Buďte tiež milí. Iba v každom prípade nemusíte vyplňovať celý priestor priamo na doskách. Je potrebná vetracia medzera minimálne 5 cm, potom sa dosky nerozhazujú.

Dokončená drevená podlaha

Naprieč nastavenými podlahovými doskami. Ide o obyčajnú hranu dosky hrúbky 40-50 mm. Pri pokládke sa nesnažte ich položiť veľmi tesne. Je lepšie, ak medzi doskami existuje medzera 3-5 mm. To je všetko, ohrievaná drevená podlaha v garáži s vlastnými rukami hotové.

Zostávajte na miestach

K dispozícii je verzia "studenej" drevenej podlahy v garáži - na stĺpoch. Na vyrovnanom teréne sa naleje vrstva štrku, ktorá je zhutnená. Na štrku položte stĺpy tehál s rovnakým výpočtom, potom položia záznamy. Vzdialenosť medzi stĺpikmi je asi 1 m. To znamená, ak je šírka garáže 4 m, potom sú na okrajoch dva stĺpy a dva sú v strede. Pretože vzdialenosť medzi lagmi je tiež 1 m, takéto rady stĺpcov sú umiestnené každý meter. Po dvoch týždňoch sa riešenie nastaví a na stĺpiky sa môžu položiť oneskorenia.

Jedna z možností pre stĺpce zariadenia

Ruberoid v dvoch vrstvách je položený na každom stĺpci. Môže byť nahradený poťahom s bitúmenovým tmelom (dvakrát). Ak sa výška stĺpov ukázala ako nerovnaká, môžu byť položené kusy dreva, preglejky a iné podobné materiály medzi lagmi a stĺpmi. Je dôležité, aby sa držali tesné a protokoly boli nastavené na úroveň. Ďalšie - podlahové dosky.

Betónové podlahy v garáži

Najväčšia rozmanitosť podlahy - betón. A to nie je len o dokončení, ale aj o tom, ako to možno urobiť. Ak hovoríme konkrétne o tom, ako urobiť konkrétnu podlahu v garáži vlastnými rukami, musíte najprv začať od základov, ktoré máte. Ak ide o pevnú dosku, je veľmi málo práce. Ak povrch nie je dostatočne plochý, zostáva naplniť vyrovnávacie poter a potom pokračovať až po pokládku dokončovacieho náteru. Ak kvapky nepresahujú 1 cm na meter štvorcový, môžete ihneď položiť ktorýkoľvek z vhodných konečných materiálov.

Postup pokladania vrstiev

S akoukoľvek inou základňou sa začiatok diela zhoduje so všetkými opísanými vyššie: vyberajte plodnú vrstvu, kopírujte ju, berte ju. Ďalej, aj bez správ: vylijeme drvený kameň vo vrstvách, zapichovanie, celková hrúbka drveného kameňa je od 10 cm. Ďalšia vrstva je piesok.

Ale ďalej - tam môžu byť možnosti. Ak chcete izolovať podlahu v garáži, položte izolačný materiál. Lepší - extrudovaný polystyrén s hustotou 35 kg / m3. Bude odolávať hmotnosti poteru a stroja. O zvyšku toho nemožno povedať. Môžete použiť objemové izolátory typu expandovanej hliny, ale je neúčinné a dokonca absorbuje vlhkosť. Potom je potrebné položiť pod ňu vrstvu hydroizolácie. Lepšie granulované penové sklo. Má nízku tepelnú vodivosť a neabsorbuje vodu. Je problematické používať bežnú polystyrénovú penu (polystyrénovú penu) a minerálnu vlnu - pod hmotnosťou, ktorú môžu pokrčiť, čo povedie k strate účinnosti tepelnej izolácie.

Na vrstvu tepelnej izolácie sa nanáša film, na ktorý je položený výstužný pás. Aj tu sú dve možnosti: spájajte ho z výstuže (priemer 8-10 mm v kroku 20 cm) alebo položte konečnú kovovú sieť (drôt od 6 mm s veľkosťou klietky 10 cm). Ak vyberiete sieť, prekryte ju najmenej jednou klietkou a navzájom ju prilepte (pomocou pletacieho drôtu alebo plastových svoriek). Všetko sa naleje do betónu (M 250 je viac ako dosť), dobre vyrovnaný.

Betón sa dá položiť po zosilňovacej klietke

Na vyrovnanie betónu v garáži bolo jednoduchšie, na správnej úrovni postavili majáky. Sú to dokonca aj dosky - špeciálne kovové, kovové rúry, v extrémnom prípade - drevené dosky (nie sú vždy rovnomerné a môžu viesť z vlhkosti). Sú nastavené tak, aby ich horná strana bola nastavená na jednu úroveň. Vzdialenosť medzi lamelami je o 40-60 cm menšia ako je dĺžka pravidla. Roztok sa nalial po častiach. Spoliehajúc sa na pravidlo majákov, je natiahnutý a vyrovnáva povrch. Postupne vyplnil celý obvod. Vezmite prosím na vedomie, že pre správne nastavenie betónu je potrebná teplota okolo + 20 ° C a dostatočná vlhkosť. To znamená, že nalievanie betónu v garážovej podlahe je lepšie v lete. Ak je však počas tohto obdobia príliš suchá, bude potrebné potrieť vodou - je tiež dôležité mať dostatočné množstvo vlhkosti. Že sa menej vyparuje, spojka je uzavretá fóliou alebo škrabkou. Ak je fólia, pokaždé zalievanie poteru, musí sa odstrániť a rozšíriť. Ak je nakladané vrece, môžete vodu zhora. Za týchto podmienok bude stierka vyzdvihnúť konštrukčnú pevnosť za približne 28 dní. Potom, čo sa už môžete posunúť - položte povrchovú vrstvu.

Ďalšia možnosť vo videu.

Загрузка...