Interiér

Možnosti Chrushchev prepracovať: 1, 2, 3, 4 - izba, fotografie pred a po

Nie najúspešnejšie byty v domoch postavených od čias Chruščov: veľmi malé oblasti a nedokonalé plánovanie. V tých dňoch bola riešená úloha - poskytnúť každej rodine samostatný obytný priestor a nikto nevenoval osobitnú pozornosť pohodliu života. O čom sú dobré, je to, že prestavba Chruščovu nespôsobuje žiadne osobitné ťažkosti: nosné steny sú spravidla len vonkajšie, všetky ostatné sú oddiely. Môžu byť zničené alebo presunuté bez ohrozenia nosnosti celej budovy. To však neznamená, že opravy možno začať bez projektu a koordinácie. Všetky zmeny podliehajú registrácii.

Čo je prestavba a ako ju urobiť

Replanning sa považuje za akúkoľvek zmenu v konfigurácii oddielov v byte. Je prísne zakázané meniť čokoľvek v nosných stenách bez toho, aby ste najprv posúdili škody a určili opatrenia na ich odstránenie. V prípade vyložených stien alebo priečok nie je všetko tak kategorické, aj keď sa navrhuje najskôr navrhnúť projekt, potom ho koordinovať a potom až po realizácii myšlienok.

Stojí za to vedieť, že existuje niekoľko neprípustných zmien, na ktoré nikdy nebudete súhlasiť:

 • Rozšírenie priestoru "mokrých miestností" - kuchyňa, kúpeľňa a toaleta - je povolená len na úkor technických priestorov. Nad obytnými nemôžu byť. To znamená, že môžete vyzdvihnúť časť chodby, vstavanú skriňu, chodbu. V tomto ohľade môžu existovať kontroverzné body týkajúce sa niektorých druhov sanácií. Konkrétne na fotografii nižšie je taká sporná zóna.

  Sporná zóna pri rozširovaní priestoru kúpeľne

Zvýraznený červený fragment je skutočne umiestnený na chodbe, ale podľa dokumentov ZINZ je to obytný priestor. A ak v tomto formulári predložiť prestavbu, nebude to akceptovať. Aby ste prekonali túto bariéru, najskôr si nainštalujte priečku, oplúžite chodbu, vypracujete túto rekonštrukciu a potom odošlete projekt so zvýšenou plochou kúpeľne.

 • Pri rozširovaní kuchyne by sa to nemalo robiť:
  • v dôsledku priestoru kúpeľne;
  • ak dôjde k expanzii na úkor obývacieho priestoru, nie je možné naň inštalovať sanitárne a kuchynské vybavenie (umývadlo a varnú dosku);
  • ak je kuchyňa vybavená plynovým sporákom, je zakázané skombinovať ho s obývacou izbou.
 • Zmena plynového sporáka na elektrický nie je vždy dobrá cesta, ale posledný bod môžete obísť iným spôsobom: inštaláciou posuvných dverí alebo "akordeónu".

  Prestavba jedného miestnosti Chruščov

  Jednoizbové byty boli kúpené prevažne mladými ľuďmi. V tomto prípade, možná verzia prestavby jedného izby Khrushchev - premeniť ju do bytového štúdia. Zvyčajne sú všetky oddiely medzi miestnosťou a kuchyňou odstránené a oddiel oddeľujúci chodbu je často zničený.

  Možnosť premeny odnushki v štúdio byt

  To, čo zostáva v každom prípade rovnaké, je umiestnenie sanitárnych zariadení: akýkoľvek prevod týchto priestorov do bytových domov je zakázaný (s výnimkou prízemí).

  Na snímke sa sanácia dotkla kúpeľne, ale jej poloha sa nezmenila. Rozmery sa zmenili - plocha sa zvýšila v dôsledku premiestnenia dvoch stien: ta, ktorá smeruje k miestnosti a bočným dverám, sa presunie bližšie k predným dverám. To umožnilo inštalovať práčku. S ňou často v malých apartmánoch sú ťažkosti. Sála v tejto verzii je malá, ale v miestnosti môžete urobiť priestor pre šatňu.

  Informácie o dizajne štúdiového apartmánu si môžete prečítať podrobne tu.

  Ďalšia možnosť prestavby 1-izba Chruščov predstavil na ďalšej fotke. V tomto prípade boli chodba a kuchyňa spojené, dvere do miestnosti boli presunuté ďalej od vchodu, čím sa významne zvýšila funkčnosť miestnosti. Taktiež bolo možné prideliť priestor pre priestrannú vstavanú skriňu na chodbe. Funkčnosť kuchyne nebola poškodená, jej plocha v dôsledku zničenia priečky sa mierne zvýšila - o 0,2 štvorcového.

  Prestavba 1 izba Chruščov

  Ďalšou metódou používanou v posledných rokoch na zvýšenie obytného priestoru bola izolácia balkónov a lodžií. S dostatočnou úrovňou izolácie a vykurovania je udržiavaná komfortná teplota. Súčasne je možné bez ťažkostí odstrániť časť steny, ktorá bola pod oknom. Zvyšok steny sa nedá dotknúť. V tomto prípade bola kabína organizovaná v izolovanej lodžii.

  Rozloženie Chruščov: 1 izba

  Zvážte inú možnosť pre rekonštrukciu jedno-izba Chruščov, ktorý postavil v tehlovom dome. K dispozícii sú aj ďalšie priestory, balkón namiesto lodžie, veľmi malá kúpeľňa a malá kuchyňa, ale oddiely sú rovnaké ako v predchádzajúcom prípade.

  Kvôli použitiu rohovej sprchy a odmietaniu kúpeľne bolo možné optimalizovať umiestnenie inštalácie, takže bolo miesto pre práčku. V tomto prípade je múr šikmá, čo spôsobilo nárast priestoru v kuchyni. Pravda, hala v tejto verzii je pomerne malá, ale kuchyňa sa stala takmer metrom (0,7 štvorcového) väčším.

  Obytný priestor bol zvýšený kvôli otepľovaniu balkónov, stôl a šatník tam boli presunuté. Zvláštnosťou tejto prestavby je to, že zákazník musí mať 5 takýchto malých priestorov: pre 3 deti a 2 pre dospelých. Ako vidíte na fotografii, všetci sú k dispozícii: jedno postieľka pre deti s dvoma poschodiami.

  Ďalšia možnosť prestavby

  Niekedy sa predchádzajúca myšlienka, ako sa hovorí, "neohrieva". Chýbajúce steny v kuchyni nie sú všade vnímané ako normálne, aj keď neexistuje žiadny oddiel s chodbou a nie s miestnosťou ... V ďalšej verzii sa prestavba Khrushchev uskutočnila prenesením oddielov. Presunula bočnú stenu chodby - posunula sa k boku miestnosti. Súčasne sa predná stena chodby pohybuje takmer v blízkosti dverí k kúpeľni. V dôsledku toho sa zvýšila plocha predsiene, objavilo sa miesto pre vstavaný šatník alebo šatňu.

  Ak chcete kompenzovať zníženie v priestore miestnosti, znížiť priestor v kuchyni. Ale takmer nestratila funkčnosť, pretože kvôli presunu móla bližšie k dverám v kúpeľni bolo miesto pre inštaláciu chladničky. Takéto prestavby Chruščovu viedli k tomu, že jedáleň bola presunutá do miestnosti a krídlové dvere boli nahradené posúvaním alebo "harmonikou".

  Súčasne má miestnosť výhľad v tvare písmena "L", čo umožňuje inštalovať oddiel, ktorý oddelí "detskú spálňu" od "obývacej miestnosti". Rovnaká možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú vytvoriť dvojizbový byt z jednopokojového bytu. Často, tento pár rekonfigurácie Khrushchev je spustený páry s malým dieťaťom. Ďalšou možnosťou je previesť 1-izbový byt do 2-izbového bytu s iným počiatočným rozložením.

  Z odnushki urobiť dva-kus

  To je najjednoduchší spôsob - vložiť sádrokartónový oddiel. Ak chcete obsadiť, nemala by viac ako polovica lumenu, takže v druhej polovici bolo stále prirodzené svetlo.

  Odnushku v dvushku

  Ďalším príkladom, ako môžete otočiť rohové jedno-izba "Khrushchev" do bytu je štúdio s vyhradenou spálňou. V spálni, samozrejme, nemôžu byť žiadne ďalšie veci, len posteľ a šatník. Ale je to izolované.

  Ďalšie možnosti zmeny jednoizbových bytov nájdete v tomto článku.

  Zmeny Chruščov dvushki

  Dvojizbový Chruščov v domoch týchto rokov, väčšina. Ich nevýhody sú rovnaké ako v jednej miestnosti: malé plochy a nepohodlné plánovanie, zariadenia na prechádzku. Väčšinu problémov však možno vyriešiť presunom niektorých stien. Napríklad priľahlé izby je možné rozdeliť a z dvojizbovej izby sa dá vytvoriť trojizbový.

  Zmeny Chruščov: Z "električky" vyrábame dve oddelené miestnosti

  Pridali sme ďalší oddiel, ktorý oddeľuje miestnosť od chodby. Preto sa ukáže pomerne rozsiahla miestnosť s veľkosťou, ktorá môže byť použitá ako skriňa a môže byť premenená na šatňu. Druhá miestnosť - dlhá a úzka - je rozdelená na dve zóny: spálňu a obývaciu izbu pomocou ľahkej priečky zo sadrokartónu alebo iného plošného materiálu.

  Na fotografii nižšie - ďalší typ prechádzkových miestností v dvojizbovom apartmáne: - aby ste sa dostali do druhej miestnosti, prvá musí prejsť z jednej steny do druhej. Mimoriadne neúspešné rozloženie v tom zmysle, že funkčnosť prvej miestnosti je veľmi nízka: "mŕtva" zóna priechodu vypadne. A keďže na konci druhej miestnosti sa často nachádza sklad, nemožno ju úplne použiť.

  Iná verzia zmeny dvojdomu v trojizbovom apartmáne

  Podľa navrhovaného prepracovania sa tvar kúpeľne stáva pravouhlým pre prenesenie steny, vstupná hala je kombinovaná s prvou miestnosťou. Používa sa ako obývacia izba, z ktorej je vstup do kuchyne. Najvzdialenejšia miestnosť je rozdelená do dvoch malých spální. Venujte pozornosť rozdeleniu medzi dvoma spálňami - je nelineárna, takže v oboch miestnostiach je možnosť usporiadať malú šatňu.

  Obnova Chruščov: 2 izby

  Môžete zmeniť obyčajný dvojizbový byt v panelu Chruščov do moderného štúdiového apartmánu s kombinovanou obývacou izbou-kuchyňou. Hlavnou úlohou v tejto sanácii je získať povolenie na presun vchodových dverí. V tomto prípade bývalá chodba prechádza do šatne. V kuchyni a obývacej izbe je spojená čiastočne zbořená priečka a kúpeľňa je tiež kombinovaná.

  V prípade potreby môže byť druhá miestnosť rozdelená na dve pomocou ľahkej priečky, ktorá oddeľuje pracovnú plochu alebo kanceláriu. Aby bolo zónovanie dokonalejšie, ale zároveň bolo v spálni prístup k slnečnému žiareniu, oddiel sa dá urobiť nie v celej výške, ale približne o 1,5 metra.

  Zaujímavá možnosť rekonštrukcie rohu dvushki

  Problém prepracovania jednopokojového bytu v tejto verzii prepracovania je veľmi účinne vyriešený. V skutočnosti sa stala treshka. Vzhľadom k tomu, že chodba je šikmá, plocha kúpeľne sa zvyšuje. Oddiel, ktorý oddeľuje kuchyňu od miestnosti, je čiastočne rozobraný. Druhá miestnosť je rozdelená na dve časti, druhá časť je rozdelená kvôli skladovacej miestnosti a skrini. Ukázalo sa, že dve oddelené spálne, a vzhľadom k tomu, že byt je šikmo, tam sú okná v oboch.

  Koridor má neobvyklý tvar - jeho steny sú umiestnené diagonálne. Jeho funkčnosť je malá, ale aj oblasť. A zvyšok je veľmi dobrá voľba.

  Niekoľko možností na opravu apartmánov s jednou spálňou pomocou opísaných techník nájdete tu. Oprava dvojizbových (s reálnymi fotografiami) je popísaná v tomto článku.

  Prestavba 3 x izba Chruščov

  Zmena trojizbového bytu v Chruščovovej sérii II-57.3.2. Najhoršou vecou v tejto verzii sú skromné ​​rozmery toalety a kúpeľne. V podstate s cieľom opraviť situáciu a začať opravu. Pre sanáciu boli steny odstránené medzi toaletou a kúpeľňou, priľahlá časť chodby bola oplotená s múrom, v ktorej boli dvere vyrobené. Rovnako ako v zóne, kde bola predtým chodba, je hydroizolácia stropu horšia, v tejto zóne sú potrebné ďalšie opatrenia.

  Prestavba tri-izba Chruščov: fotografie pred a po

  Druhý slabý bod pôvodného usporiadania: nie je miesto na uloženie šatne. V kúpeľňovej časti koridoru bol malý šatník, ale bol veľmi malý. V tomto ohľade bolo rozhodnuté presunúť stenu jednej z izieb a urobiť šatník v prázdnom priestore.

  Aby sa spojila kuchyňa a obývacia izba, časť múru bola zničená. Podľa projektu bolo potrebné posilniť priľahlé nosné steny a podlahy. Od piecky v kuchyni - plyn, potrebné dvere. Boli nastavené posuvné.

  Ďalšia možnosť opravy bola spustená s cieľom zvýšiť priestor v kúpeľniach a premeniť jednu z izieb na obývaciu izbu s jedálňou s prístupom do kuchyne. Po ceste musíte dostať dve spálne.

  Prestavba 3 x izbový byt Chruščov

  Steny medzi WC a kúpeľňou boli demontované, časť chodby smeruje do kúpeľne. Ak chcete usporiadať normálny priestor chodby, steny miestnosti sa trochu pohybujú. Vchod do kuchyne je vyrobený z obývačky, vchod do druhej spálne je vyrobený na opačnej stene a dverný blok, ktorý predtým viedol do druhej spálne, bol demontovaný a otvor je zapečatený. Na konštrukcii oblúkov si prečítajte tu.

  Zmena plánovania: pred a po

  Ďalšou možnosťou. Hlavnou úlohou, ktorú rekonštrukcia Khrushchev rieši, je zvýšenie priestoru v kuchyni a kúpeľni. Riešenie pre kúpeľňu je tradične - odstránili sa hrádze, vyrovnali sa aj steny. Malá kuchyňa kombinovaná s jedálňou. Dokonca našla miesto pre skupinu odpočinku - pohovku a TV.

  Vyriešil ďalší problém: priestory sú oddelené. K tomu došlo v dôsledku zníženia priestoru, ale izby sa stali funkčnejšími a dve uzavreté priestory boli vyrobené.

  Ak uvažujete o odstránení oddielu medzi kuchyňou a miestnosťou, môžete si prečítať o dizajne kombinovanej kuchyne a obývacej izby.

  Zmena 4 x izby Chruščov

  S nárastom počtu izieb v apartmánoch tohto rozloženia sú nevýhody iba zhoršené: malá kúpeľňa a kuchyňa sa už nestávajú, izby sú často priechodné. Jedna z najviac neúspešných možností na fotografii nižšie. To je to, čo bolo "PRED" pridanie.

  Prestavba 4 x izba Chruščov: foto "pred"

  Tento byt má pomerne veľkú vstupnú chodbu, ale nie je veľmi funkčný. Jediný kútik s decentnými stenami je obsadený skladom. Všetky ostatné steny sú problematické na použitie: v predsieni je 7 dverí.

  Prestavba 4 x izba Chruščov: foto "po"

  V navrhovanej verzii miestnosti majú správnejšiu formu - bližšie k námestvu, ktorý je ľahšie použiteľný. K dispozícii sú dve oddelené spálne a dve izby boli premenené na jedáleň a obývaciu izbu. Z chodby vchodu do oplotenej šatne.

  Kúpeľňa zostala oddelená, plocha kúpeľne sa zvýšila narovnaním steny. Časť, ktorá predtým patrila do chodby, si vyžaduje aj posilnenie hydroizolácie.

  Pozrite si video: SKÚŠAM HACKY NA FOTKY 2. Lucy Fantasy (Septembra 2019).