Steny a priečky

Šablóny pre stenové dekorácie (55 fotek)

Maľované steny sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Ale niekedy ich monotónnosť chce niečo zriediť. Najjednoduchší, najrýchlejší, najlacnejší a najúčinnejší spôsob je použiť šablóny na steny na maľovanie. Obraz je grafický, jasný a jasný. Podobné objekty môžu byť zadané v každej situácii. Najpriaznivejšie však je, že práca trvá niekoľko minút až niekoľko hodín.

Čo robia

Šablóny pre stenové dekorácie pre lakovanie sú rozdelené na opakovane použiteľné a jednorazové. V závislosti od účelu sa používajú rôzne materiály. Jednorazový, väčšinou - papier. Z hrubého bieleho alebo farebného papiera. Opätovne použiteľné šablóny pre steny na maľovanie sú:

 • Z vinylového filmu. Film môže mať rôznu hustotu, priehľadnosť alebo farbu. Pohodlná možnosť, ak sa prispôsobí - farba sa ľahko rozprestiera na rovnom povrchu. Bez zručnosti je ľahké zafarbiť kresbu alebo susednú stenu. Pravidelne sa šablóna PVC fólie musí čistiť od farby.

  Je to farebný vinylový film, ale môže to byť priehľadný alebo biely.

 • Polyvinylchlorid s hrúbkou niekoľkých milimetrov. Obvykle sa používa na lakovanie omietky. Massa vyplnila otvory. Po nastavení kompozície (niekoľko minút) sa odstráni a vyčistí.

  Šablóny pre trojrozmerné výkresy sú vyrobené z dosiek až do hrúbky 4 mm.

 • Kartón. Z lepenky urobte šablóny na steny na maľovanie vlastnými rukami. Toto je najpohodlnejší materiál pre samorezanie.
 • Niekoľko slov o vinylových šablónach na maľovanie stien. Môžu byť vo forme listov alebo vo zvitkoch. Ak hodláte pokryť jedným vzorom veľký povrch steny, je žiaduce vziať niekoľko identických vzorov. Môžu byť zošívané spolu. Takže práca prebieha rýchlejšie - v súčasnosti sa spracováva veľká plocha.

  Odrody šablóny

  Šablóny na steny na maľovanie sa líšia nielen materiálom, z ktorého sú vyrobené. Odlišujú sa typom obrazu:

  • Jednoduché alebo jednoduché. Celý obrázok je maľovaný v jednej farbe. Pokiaľ si prajete, môžete vytvoriť prechod - od tmavšieho až po ľahší. Ale to je všetko. Podrobnosti o inej farbe nie sú uvedené.

   Papier môže robiť jednoduchú jednorazovú šablónu.

  • Kombinované alebo viacfarebné. Je to celá séria šablón, z ktorých každá je zafarbená farbou inej farby. Na to, aby zodpovedali podrobnostiam obrázka, sú označené. Keď sa šablóna umiestni na stenu, tieto značky sa skombinujú.

   Dve šablóny pre čiernu a červenú boli pre tento obraz zdĺhavé

  • Obrátená alebo šablóna. Táto šablóna je rezaná naopak, to znamená, čo je rezané v bežných šablónach, zostáva v tejto a tieto časti sú pripevnené k stene. Potom sa aplikuje farba, ale farbí plochy, ktoré nie sú pokryté šablónou. Ukazuje sa okolo neho sviečok inej farby a kresba samotná zostáva základnou farbou.

   To je to, čo sa deje pri používaní anti-skríningu

  • Pre volumetrické výkresy. Teraz je predaj dekoratívne omietky a tmelu. Môžu byť tiež použité na kreslenie obrázkov na stenách. Šablóny pre nich sú špeciálne - hrubé, od polyvinylovej do 4 mm hrubé. Pri kreslení obrázka sú štrbiny vyplnené tmelom a zostávajú až do sucha. Ukázalo sa trojrozmerné kreslenie.

   Také alebo podobné obrázky je možné získať pri práci s volumetrickými šablónami.

  Najjednoduchší spôsob práce s jednoduchými šablónami Najskôr môžete vyskúšať tento typ výkresu. Ak ste si istí svojimi schopnosťami, môžete pracovať s komplexnejšou kombináciou. Pri práci s nimi si pamätajte, že film môžete odstrániť len po vysušení farby.

  Kde získať šablóny

  Na predaj sú hotové vzory pre zdobenie stien. Všetky sú vyrobené z vinylového filmu, pretože sú flexibilné, odolné a ľahké. Ak sa vám nepáčia hotové šablóny, máte dve možnosti:

  • Objednajte výrobu vo vonkajšej reklamnej kampani alebo tlač brožúr (často rovnakej kampane). Majú špeciálne vybavenie - plottery, ktoré vypĺňajú potrebné obrysy na vinyl. Navyše, niektorí z nich môžu vytvoriť šablónu pre vás na fotografii.
   Kvetinové motívy v japonskom štýle budú pre interiéry v upokojujúcich farbách.
   Neutrálne vzory na šablóne sú univerzálne.
   Krásne vtáky a zvieratá - ďalšia výhra
   Šablóna tanečných žeriavov - podľa presvedčení o šťastí
  • Urobte to sami. Ak máte umelecké schopnosti, je pravdepodobné, že sami budete môcť kresliť vzor. Ak nie, stiahnite si požadovanú možnosť, zvýšte jej na požadovanú veľkosť a vytlačte ju. Vezmete si hrubú (nie obalovú) lepenku, umiestnite uhlíkový papier na vrchol - kreslenie. Všetko musí byť dobre opravené, aby sa nehýbalo. Otočte obraz a preneste jeho obrysy na lepenku. Potom rez s ostrým nožom. Ak chcete znížiť to bolo jednoduchšie, dať niečo mäkké pod lepenka (kúsok plsti, napríklad). Takže okraje budú hladšie. Všeobecne platí, že pri samoobslužnej výrobe musíte byť opatrní - každý hriadeľ alebo nepravidelnosť poškodzuje celkový dojem.
   Šablóny na steny na maľovanie: mačky - výherné
   Takáto šablóna môže byť vyrobená ručne: trochu podrobnosti
   Jednoduché, ale veľmi farebné
   To sťažuje - jemnejšie detaily.

  Nezávislá výroba šablón je nenáročná. Ak sa to nestane, môžete sa odvážiť. Môžete sa pokúsiť pracovať s filmom. Vyžaduje veľmi tenkú a ostrú, ale tuhú čepeľ. Ak sa vyskytnú aj malé chyby - nepríjemné hrany - všetko musí byť opravené. Vo všeobecnosti vám veľa šťastia.

  Ako pracovať so šablónami

  Je možné aplikovať kresby nielen na lakované steny, ale aj na stenový papier, plast, sklo atď. To znamená, že šablóny pre steny na maľovanie môžu byť použité nielen na zdobenie stien, ale aj na zdobenie fasád nábytku, napríklad. Nie je vhodné, ak silne reliéfne plochy na nich farby normálne nebudete dať. Všetky ostatné padnú. Okrem toho akrylová farba je kompatibilná s takmer všetkými. Môžu byť v plechovke alebo v spreji. Výhody akrylátu sú dobre známe pre všetkých: farba dobre padá na hladké a pórovité povrchy, rýchlo sa vysychá, dlho nezmizne a má takmer žiadny zápach. To je dôvod, prečo šablóny na maľovanie stien sú zvyčajne namaľované akrylovými farbami.

  Stencil maľovanie na stenách môže byť akéhokoľvek predmetu

  Čo robiť

  Ak sa používa šablóna proti šablóne, farba sa aplikuje iba z balónika. Iné nástroje takéhoto účinku nemožno dosiahnuť (s výnimkou, že striekaciu pištoľ). Pri striekaní farby je valec 25-35 cm od lakovaného povrchu. Je lepšie vyzdvihnúť vzdialenosť vykonaním "testu pera" na kus starých tapiet. Takže len vyzdvihnúť a trvanie vydania farby, pohybu a vzdialenosti. A ďalšia vec: pri práci s rozprašovačom je potrebné dodatočne chrániť územia susediace s šablónou - aby nepotrebná časť steny nebola namaľovaná z neopatrného pohybu.

  Je potrebné opatrne pracovať s farbou v plechovkách - jeho množstvo je ťažké kontrolovať

  Pri práci so všetkými ostatnými šablónami môžete použiť:

  • kus penovej gumy;
  • kefka s krátkou a hustou hromadou;
  • valček s hubou.

   Šablónu farby je možné aplikovať štetcom, valčekom alebo špongiou

  V každom prípade vezmeme farbu v obmedzenom množstve. Ak je veľa toho, bude sa potopiť pod šablónou, rozmaznávať všetky práce. Preto sme potiahli kefou / penovou gumou / valčekom v laku, dobre ju vytláčame. Množstvo farby môže byť kontrolované niekoľkokrát potiahnutím na nepotrebný kus papiera / kus tapety.

  Čo a ako to opraviť

  Takže šablóny pre steny na maľovanie sa nehýbajú, musia byť pripevnené na stenu. Na to je špeciálne lepidlo. Nanáša sa s tenkou vrstvou na zadnej strane šablóny, po ktorej je namontovaná na stenu. Po dokončení práce na odstránenie nie je problém. Navyše nepoškodzuje povrch.

  K dispozícii je aj ďalšia možnosť - obojstranná maskovacia páska. Venujte pozornosť! Nezabudnite maskovať pásku. Nie je bežné. Ak použijete bežný, poškodí stena - s najväčšou pravdepodobnosťou zostane na lepiacej páske časť farby. Alebo naopak, časť lepivého zloženia bude na stene. To nie je lepšie. Avšak maskovacia páska pôsobí približne ako vyššie opísané lepidlo: drží sa dobre a po odlupovaní nemá žiadne stopy.

  Šablóna by mala byť pevne pripevnená, aby nedošlo k poškodeniu steny pri odlepení

  Scotch je ľahšie kúpiť a lacnejšie, takže väčšina ho používa. Rozstrihnite ho na malé kúsky, odstráňte ochrannú fóliu na jednej strane a prilepte ju na šablónu. Potrebujete kúsky v rohoch - to je isté, ale môžu byť potrebné aj v strede dlhej strany listu alebo niekde inde. Je dôležité, aby sa šablóna zdvihla dobre a nie je možné ju presunúť.

  Postup prenosu obrazu na stenu

  Je potrebné pracovať so šablónou na maľovanie stien takto:

  • Plocha na varenie. Mal by byť suchý a čistý. Ideálne je, ak sú múry v poslednej dobe namaľované. Ak nie, dôkladne ich očistite. Nemali by byť žiadne mastné alebo iné škvrny. Ak musíte umývať stenu, musí byť dobre vysušená. Ak potrebujete odstrániť prach, môžete to urobiť vysávačom a kefkou s dlhou zdriemavkou. Potom vezmeme mierne navlhčenú handričku a zbierame pozostatky. Nechajte vyschnúť. Potom môžete pracovať až po zaschnutí stien.

   Vertikálny alebo horizontálny vzor - na tom nezáleží. Je dôležité, aby sa "zapadol" do interiéru.

  • Šablónu umiestnime na stenu, označíme kontrolné body, pomocou ktorých skontrolujeme polohu šablóny.
  • Odstráňte ochrannú fóliu z pásky, spojte kontrolné body, lepte.
  • Vezmite špongiu / kefu / valec, ponorte do farby, stlačte, farbu detailov.
  • Nechajte pár minút vymasiť. Opatrne odstráňte šablónu zo steny a odstráňte farbu.

  V prípade potreby sa postup opakuje. Pri ďalšom pokuse skontrolujte, či farba sušila a zostala od predchádzajúceho času. Môže sa použiť iba po úplnom vyschnutí. Farba, ktorá sa niekoľkokrát suší, tvorí pevnú kôru. Môže to spôsobiť krvácanie medzi šablónou a stenou alebo zmena tvaru vzoru. Preto po niekoľkých aplikáciách odstráňte farbu.

  Funkcia práce s volumetrickou šablónou

  Na vytvorenie trojrozmerného obrazu sa môže použiť textúrovaná farba, tmel, dekoratívna omietka, tekutá tapeta a iné podobné kompozície. V obchodoch nájdete špeciálne skladby, ale sú veľmi drahé. V tejto časti je vaša voľba, všetky vyššie uvedené kompozície sú vhodné.

  Všetky vyššie uvedené materiály majú pastovitú konzistenciu. Naneste ich štetkou alebo valčekom nedáva zmysel. Potrebujeme malú špachtľu, najlepšie plastovú, pružnú. Ak nie, môžete použiť kus akéhokoľvek plastu. Dokonca aj stará plastová karta bude robiť.

  Pracujte s volumetrickou šablónou

  Na stierke si vezmeme určité množstvo kompozície, naplníme dutiny, okamžite odstránime prebytok tou istou kartou. V tomto štádiu je potrebné dbať na to, aby neboli ponechané žiadne vzduchové dutiny a povrch plnený omietkou / tmelom je vyrovnaný. Ak ste niekedy pracovali so sadrou, nebudú to žiadne problémy. To všetko.

  Po zložení chytiť, ale ešte pred jeho konečným sušením odstráňte šablónu. V tomto prípade sú okraje vzoru roztrhané, nerovnomerné. Nebojte sa, je to normálne. Nerobte nič, len čakajte na konečné sušenie. Teraz sme brúsny papier so strednou alebo jemnou zrnitosťou (v závislosti od kompozície, ktorá bola použitá) a leštiť všetky nervy. Vo všeobecnosti všetko. Ďalej, ak chcete, môžete farbu výsledného ornamentu, ale to je ďalší príbeh.

  Výber šablóny

  Najlepšie zo všetkých vyzerá kresba na prázdnu alebo takmer prázdnu stenu. Neexistuje žiadny limit pre výber. Môžete si vyzdvihnúť šablónu, ktorá vás upozorní na seba. Táto stena sa stáva prízvukou.

  Ak stena nie je príliš naložená - v blízkosti je nábytok, ale jeho veľký povrch je voľný, vyzdvihnite taký šablón, ktorý bude robiť nábytok. K dispozícii sú kresby, ktoré porazili pohovku alebo zrkadlo a všetko sa premenilo na jednu kompozíciu.

  Šablóna na maľovanie stien je umiestnená tam, kde je pomerne veľký kus voľného priestoru.

  Nie je to zlý fit vysoký a úzky šablóny v blízkosti dverí a okien. Zvyčajne to sú kvetinové ozdoby. Pri výbere sa riadi štýlom miestnosti. Ak je dekor vo farbe, vyberte farby, ktoré sa nachádzajú v interiéri.

  Najlepším spôsobom, ako sa skrývať, je venovať pozornosť.

  Veľmi pekné vyzerajú malé obrázky, batérie a prepínače. Jedná sa o jednu z dekoratívnych techník - ak niečo nie je možné skryť, budeme naň upozorňovať. V tomto prípade to funguje skvele.

  Typ šablóny pre izby pre rôzne účely

  Šablóny pre steny na maľovanie sa vyberajú v závislosti od typu miestnosti. K dispozícii sú univerzálne kresby: geometrické, kvetinové ozdoby, krajiny. Sú vhodné pre každú miestnosť, chodbu, kuchyňu atď. Môžu sa nachádzať veľmi, rôznymi spôsobmi. A pod prísnym minimalizmom a pod elegantnou klasikou alebo romantickou Provenciou. Navyše, záležitosť je často nielen vo výkrese samotnom, ale aj pri výbere farby. Rovnaký vzor bude vyzerať rozdielne v čiernej a ružovej farbe. A stojí za to spomenúť si to.

  V spálni by mal byť obraz tak vzdorný a jasný

  Existujú šablóny pre steny na maľovanie s tematickými výkresmi, ktoré sú relevantné iba v určitých miestnostiach. Napríklad v kuchyni zvyčajne používajte tematické obrázky s jedlom, výrobkami. V deťoch často kreslia kreslené postavičky pre menšie deti, pre teenagerov - postavy hier alebo anime.

  Pre izby sa snažia nájsť uvoľnenejšie vzory. Aj keď je to pánska spálňa. Tu musíme relaxovať a atmosféra by mala byť vhodná.

  Na detské šablóny na steny na maľbu špecifické

  V iných izbách - chodbách, obývacích izbách, jedálňach - vyzdvihnúť neutrálne obrazy, ktoré oslovia ľudí rôzneho veku. To všetko sú rovnaké kvetinové motívy alebo krajiny.

  Šablóny na steny na maľovanie: foto

  Počet možných čísel sa nemôže započítať. Rôzne štýly, prvky, veľkosti. Grafické, fantázie, z karikatúr, založené na obrázkoch, fotografiách, schematických a realistických obrázkoch kvetov, hmyzu, zvierat, stromov ... Vo všeobecnosti je všetko. Musíme ju nájsť. Niektoré zaujímavé možnosti sa zhromaždili v tejto sekcii. Možno máte niečo, čo sa vám páči.

  Zaujímavé nápady: farbu šablóny s rovnakými farbami, ktoré sa nachádzajú v interiéri, alebo dokonca aplikovať prvky na iné dekorácie

  Štylizované zvieratá a kreslené postavičky - šablóny na steny na maľovanie u detí

  Kvetinové vzory - nenápadne a pokojne

  Rozmanitosť prírody inšpiruje umelcov

  Dokonca aj jeden list je umelecké dielo.

  Počet variácií je nekonečný

  Lineárne alebo obrubníkové šablóny, predĺžené zloženie - všetky sú založené na rastlinných motívoch

  Dragonfly šablóny ... a ak si vyberiete žiarivú farbu, efekt bude neočakávaný

  Kvitnúce stromy - symbol jari a večnosti

  Stromy na šablóne sú vyrobené rôznymi technikami. Toto je štylizované

  Motýle v interiéri sú večné téma ... sú tiež na šablóne

  Bambus, špendlíky - štýly sú rôzne, ale ako krásne ...

  Kvety sú ďalšou výhernou témou pre výzdobu interiérov.

  Jednoduché a sľubné ...