Nástroje

Zváracie meniče Resita: SAI, SAI PN, SAI K, recenzie, ceny, prevádzka

Značka Resanta má pobaltský pôvod - spoločnosť je registrovaná v Lotyšsku. Továrne, ktoré sa stali známymi, sa nachádzajú v Číne. Na ruský trh sa dodávajú meniče zvárania viacerých vedení:

 • Poloautomatické prístroje Resanta SAIP.
 • Zváracie meniče Resanta SAI.
 • Invertory pracujúce pri zníženom napätí AIS PN.
 • Jednotky s funkciou zvárania argónom SAI AD.
 • Profesionálne pravítko s nastaviteľným oblúkom SAI PROF.
 • Riadok "kompaktný" - SAI-K.
 • Invertorová plazmová rezačka - IPR.
 • Invertorové zváranie pracujúce od 380 V - SAI 315.

  Vyzerá to ako zvárací invertor pracujúci na nízkom napätí Rsanta SAI-250 PN. O týchto zariadeniach sú prehľady väčšinou pozitívne

Produkty, recenzie, vo všeobecnosti, nie zlé, s jeho plusmi a mínusmi. Ak potrebujete zvárací prístroj na domáce použitie - "Resanta" je dôstojnou voľbou. Ako tvrdia profesionáli: jeho oblúk nie je taký ťažký ako jeho ostatné značky z rovnakej cenovej kategórie. To je práve kvalita nestabilná: pre niekoho s konštantným zaťažením (v dielňach av práci) funguje celé roky a niekto každé dva až tri týždne (aj v práci) ju nesie na opravu. Len výrobcovia a zvárači sú odlišní. A od tých, ktorí prevádzkujú zváracie meniče "Resanta" pre domáce účely - v súkromnom dome, vo vidieckych oblastiach, v garáži, od tých, ktorí reagujú na prácu jednotiek pozitívne.

Prevádzkový režim zváracích strojov ľubovoľnej linky je 70% až 30%. To znamená, že keď pracujete pri teplote 140 A z 10 minút, môžete variť / rezať 7 a 3 musia odpočívať - ​​počkajte, až sa stroj ochladí. Pomer nie je najhorší a režim je všeobecne vhodný.

Ako si vybrať zvárací stroj "Resanta"

Pre domáce použitie je rozumné vybrať jednotku dvoch riadkov - SAI a SAI PN.

Resanta SAI je štandardná modifikácia, ktorá funguje pri sieti 220 V v menších odchýlkach. Takýto rozsah je deklarovaný: + 10% (do 242 V) a -30% (od 154 V). Zdá sa, že takéto vlastnosti by mali stačiť, ale skutočne fungujú normálne pri 190 V. Ak klesne ešte nižšie, začnú problémy a je potrebné inštalovať elektródy menšieho priemeru.

Tento zvárací stroj Resanta SAI 220 - malá veľkosť a hmotnosť

Vo vidieckych oblastiach je napätie často nižšie ako 190 V. S takýmito sieťovými parametrami nie všetky zváracie stroje fungujú normálne. Ak máte takúto situáciu, musíte zvoliť menič z linky AIS PN. Zvyčajne sa zvarí aj pri 140-160 V.

Existuje ďalší riadok - "Compact". Rozlišuje sa v ešte menších veľkostiach a váži menej o kilogram a pol. Pri označovaní modelov tohto pravítka na obrázku označujúcej maximálny zvárací prúd sa pripisuje písmeno "K". Ak je váha a veľkosť pre vás kritická - vyberte z tohto riadku zvárací invertor.

Všetky ostatné sú vhodnejšie pre profesionálne alebo poloprofesionálne použitie. Pre domáce použitie, ich "zvončeky a píšťalky" a zvýšil moc na čokoľvek. Ak ich môžete kúpiť, potom už nie sú začiatočníci v zváraní.

Výber modelu

Keď sa rozhodnete pre pravítko, musíte zvoliť maximálny zvárací prúd. Je pripevnený v názve každého modelu po skratke AIS. Napríklad SAI-160 - maximálny zvárací prúd 160 A, SAI 220 - môže produkovať 220 A.

Ako si vybrať energiu? Na základe práce, pre ktorú je zakúpená, alebo pod veľkosť elektródy, ktorú chcete pracovať. Napríklad pre prácu s 3 mm elektródami sú vhodné zariadenia s výkonom 140 a 160 ampér. Ale 140 bude pracovať na hranici a 160 bude fungovať normálne. Môžete tiež zvážiť nákup 190, ale môže už pracovať a 4 mm elektródy. A výkonová rezerva je vždy dobrá. Je pravda, že musí platiť dodatočne.

Výkonnejšie modely modelov SAI 220 a 250 môžu pracovať s elektródami 5 mm a 6 mm. Ak takúto kapacitu nepotrebujete, nie je potrebné zaplatiť za ne. Ale vyber, ako vždy, vy. Možno radšej pracujete s 3 mm elektródou, ale so zväčšeným zváracím prúdom - 190 a viac ... Zriedka, ale existujú aj také zváračky.

Pre uľahčenie výberu obsahuje tabuľka najdôležitejšie vlastnosti zváracích meničov Resit line SAI a SAI PN a SAI K.

Technické charakteristiky zváracích meničov Resanta SAI a SAI PN, SAI K

Model meniča zváraniaMaximálna spotreba prúdu
Voľnobežné napätie, VOblúkové napätie, VMaximálny priemer elektródy, mmHmotnosť, kgcena
AIS-1402075253,24,3110 $
AIS-16022802644,5120 $
AIS-19025802754,7155$
AIS-22030802855180$
AIS-25035802965,2220$
AIS-60PN22802645,7170$
AIS-220PN25802756,4200$
AIS-250PN35802967,7250$
AIS-160K28,58543,4130$
AIS-190km32,58054,3155$
AIS-220K36,58054,5180$
AIS-250K42,58064,6210$

Resanta napájacieho zdroja invertora

Hlavnou výhodou týchto zváracích strojov je to, že pracujú z domáceho zdroja napájania 220 V bez toho, aby to vyžadovalo zvláštne požiadavky. Hlavná vec je, že zásuvka je uzemnená. Ochranná trieda všetkých jednotiek je IP 21, čo znamená, že zariadenie je uzemnené cez napájací kábel. Preto, aby sa zabránilo úrazu elektrickým prúdom, je potrebné, aby bol menič napájaný z uzemnenej zásuvky.

SAI-160 funguje bežne na automatických strojoch 10-16 A, ale maximálny zvárací prúd nemôžete zadať na desať zosilňovačov. Ak plánujete prevádzkovať AIS 190, budete potrebovať aspoň 16A.

recenzia

Všetky recenzie zváracieho stroja invertora Resant môžu byť rozdelené na: do roku 2012 a po. Až 12, všetky recenzie sú veľmi dobré, nie od začiatočníkov, ale od tých, ktorí používajú zváranie vo svojich profesionálnych aktivitách. Ďalej - horšie. V roku 2012 cena týchto zariadení výrazne klesla - takmer dvojnásobne. Vyzerá to dobre, ale ako sa ukázalo, kvalita sa výrazne znížila. Po tomto dátume existujú rôzne recenzie, hoci pozitívne stále prevažujú.

Na našej pracovnej dielni Resanta 250 (SAI) pracovala každý deň, kým niekto pripojil nohy. Neboli žiadne sťažnosti na prácu, iba káble boli krátke. Pretože si kúpil nový. To po 3 mesiacoch len v jednom okamihu prestala variť. Služba sa nepýta, len opravuje a všetko. Teraz je všetko v poriadku, pracujeme dospelým spôsobom. Okrem káblov, žiadne sťažnosti.

Vitaly, Kineshma, 2013

Som technológ a ja si kúpim nástroj. Potreboval som menič pre zváračov - pracoval s transformátorom, a preto som sa rozhodol, že to nekupujem drahý, kým zrazu nechodím s nimi, a tak som si kúpil Resanta SAI 250. Na dva roky hutnej práce, ani jeden problém. Transformátor teraz stojí a ten je vždy zaneprázdnený. Špecialisti a tí, ktorí len videli, ako pracovať, zvyčajne potrebujú na to variť. Nič nič orať. Hovorí sa, s Resanta - lotériou. Zdá sa, že sme si vybrali dobrú lístok. Práve nahradili zvárané káble - dali 10-metrovú sekciu 25 mm2: predchádzajúce päťmetrové boli nepohodlné.

Nikolay, Petrohrad

Opravené po štvrtýkrát ... Resanta 220 pre mňa. Všetky predchádzajúce opravy dostatočne na dva týždne práce. Posledná oprava na ťahanie (potopenie) v inej službe. Dali, ako už bolo povedané, bežný poplatok. Pracoval po dobu jedného mesiaca, zatiaľ čo normálne. Predtým zhrešil o kvalite zariadenia, teraz so stratou, môže táto služba? Dajte figové detaily, a tak som ich zaplatil? Zlo nestačí.

Grigorievich, Volgograd

Mám Resanta 190. Pracujem s ním pravidelne tri roky. Všetko je normálne, potrebujete len pri zapínaní a vypínaní, ako je uvedené v návode, nastavte minimálny zvárací prúd. Je to pre mňa ľahké a ja to robím. Stále pravidelne čistite prach. Pre takéto zariadenia je to dôležité.

Vitaly Sergejevič, Sergiev Posad

Resanta 220 pracuje pre mňa tri roky. Po celý čas som len chladnejší. Pravidelne ho však očisťujem, snažim sa to nevyrezať, nedá to ostatným. Vedľa zvárania nefungujem ako brúska alebo brúska - z nich je veľa prachu a pre meniče je veľmi škodlivé. Ak potrebujete pracovať ako brúska, vezmem Resant. Ak je to všetko pre vás, pozrite sa na iný prístroj. Existujú Európania, nie sú náročné na pracovné podmienky, sú však niekedy drahšie a nechcú pracovať ani s našou tanečnicou. Takže ak potrebujete Európana, ktorý pracuje v našich podmienkach, zakúpite aj stabilizátor. Niečo také.

Anatoly, MO

Resanta nie je zváracím strojom, ale banda d ... a. Som unavený, že ju nechám na opravu. Neustále sa rozpadá. To jednoducho zastaví varenie a to je všetko. Vezmem ďalšiu.

alexander

Kúpil som Resantu SAI 190 v máji 2014. V novembri sa rozohnula. Záručný servis povedal, že veľa kovového prachu, a preto spálil. Chceli sa znížiť na opravu bez záruky (na moje náklady), ale po spore to opravili v záruke. Teraz mám jej pobrežie. Ale neviem, ako budem ďalej pracovať.

Vlad, Kirovograd

Ako vidíte, prevláda pozitívna spätná väzba na Resat SAI, aj keď je to negatívne. Z prevádzkových skúseností možno vyvodiť niekoľko záverov o tom, ako bez problémov vykonávať zváracie práce.

Prevádzka zváracích meničov Resant

Pokyny pre tieto požiadavky a odporúčania pre tieto zváracie stroje sú nasledovné:

 • V blízkosti zariadenia nepoužívajte brúsku, elektrické píly, brúsne nástroje a iné nástroje, pri ktorých dochádza k veľkému množstvu prachu.
 • Nezakrývajte kryt počas prevádzky: nútené chladenie - s chladičmi (ventilátory). Ak zatvoríte prúdenie vzduchu, zariadenie sa prehreje a môže sa vyhoriť.
 • Nepracujte vo vlhkom prostredí alebo v daždi.
 • Ak prevezmete invertor do teplej miestnosti s mrazom, musíte počkať aspoň dve hodiny, až kým kondenzát nevychladne.

Poradie zaradenia

Pred zapnutím zariadenia skontrolujte, či je vypínač v polohe vypnuté. Pripojte napájací kábel a pracovníkov, zapojte ich do zásuvky. Nastavte minimálny zvárací prúd na regulátore a potom stlačte tlačidlo "on". Vypnutie sa vykoná nasledujúcim spôsobom: najskôr odskrutkujte na minimum a potom prepnite prepínač a potom zo siete. Ak je práca ukončená, odpojte káble od elektrickej siete a vložte ich na miesto.

Pri rozbalení káblov alebo pri použití predlžovacieho kábla sa uistite, že všetky vodiče sú úplne otočené a neprekračujú. Nenechávajte káble navíjané vo zvitkoch: vzniká induktor, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje zariadenie.

Praktické odporúčania

Resanta invertory SAI majú ochranu proti prehriatiu. Zariadenie automaticky vypne, keď sa teplota blíži kritickému. Ale je lepšie, aby to neprinieslo. Prevádzkovanie v prerušovanom režime: varíme 7 minút, po dobu 3-5 minút nechajte zariadenie vychladnúť. V týchto intervaloch nie je potrebné vypínať.

Nie je potrebné vypnúť napájanie a vypnúť prehriatie. Počkajte len 5-7 minút. Nevypínajte, aj keď máte krátku prestávku vo svojej práci: čím menej zapnete zariadenie, tým dlhšie bude slúžiť. Štartovacie prúdy, aj keď jedia funkciu "jemného štartu", majú zlý vplyv na tento druh zariadenia. Preto vypnite menič, len ak je prestávka dlhšia ako hodina.

Ak chcete, aby Resanta SAI pracoval bežne, pravidelne čistite vnútornosti z prachu. Najmä ak ste pracovali blízko zdroja prachu alebo po dlhom nečinnom čase.

Cook cookware z nehrdzavejúcej ocele Resanta musí obrátiť polaritu.

Ak uvažujete o rozšírení pracovných káblov, zvýšte ich priemer, napätie bude menšie. Ak zadáte sekciu 10 metrov - najlepšie 25 mm2.

Praktické rady pre opravu Resantových zvarov

Ak máte zručnosť takýchto prác, pomôžu vám nižšie uvedené schémy. Existuje tiež niekoľko odporúčaní založených na skúsenostiach "DIY".

Po roku a pol druhu prevádzky Resanta 220 sa po prehriatí odpojilo kvôli prehriatiu, ak pracuje pri prúhách vyšších ako 140 A. Záruka je u konca, je užitočné pozerať sa na seba. Jediné bolo, že vstupný kábel bol zlý. Mimochodom, vyčerpal - pracoval každý deň rok a pol. On nahradil kábel, utiahol svorky un-female a tiež vysypal.

Timofey, Primorsky Krai

Kúpil som si sám Resantu 250 Prof. Švík drží perfektne, jemne variť. Páči sa mi to. Iba po mesiaci práce (1 kg trojnásobne denne, ale nie vždy, menej), po tom, čo bavlna vo vnútri zomrela. Opravil sa, čakal 45 dní. Po oprave za mesiac došlo k poruche. Stane sa to, ak elektrický vodič nie je upnutý v držiaku. Nechcel som počkať ďalších 45 dní, povýšil som sa. Tam boli drôty takmer nepotiahnuté na doske. Iba potešený. A ako vyzerali servisníci? Alebo je to špecialista? Doska vyhorela. Pájil som drôt na terminál, skrutkoval ho. Funguje. Je pravda, že pri mínusových teplotách ukazovateľ teraz ukazuje niečo nemysliteľné, ale funguje.

Vitaly, Krasnodar

My Resanta SAI 220 po mesiaci práce ako trojka prestala vykazovať známky života. Otvoril, skontroloval a vypálil dva tranzistory FGH40N60SFD. Zistil som ich, kúpil som ich, zmenil som všetky štyri, hoci dva vyhoreli. Súčasne som vymenil odpor 12 W za 51 Ohmov. Získané, ale nie dlho. Tranzistory vyhoreli cez niekoľko inklúzií. Zdá sa, že strana bola chybná. Kúpil ostatné, nastavil, funguje dobre. Áno. My 220 prišiel viac so schémou od 250 - s malými nezrovnalosťami. Čo môžem povedať, doska je vyrobená normálne, stopy sa neodlupujú. Aj keď to bude potešiteľné. Hoci podrobnosti mohli a vyskúšali pred vytvorením ich štartu.

Anatoly, Dolné

Masky na zváranie Resanta

Nie je možné pracovať so zváraním bez masky zvárača - okamžite dostanete popáleninu sietnice, ktorá sa nazýva "zajačik". Z poškodenia infračerveným a ultrafialovým žiarením chráňte filtre. Z lietajúcich postriekaní a telo masky. Obe musia byť spoľahlivé a poskytujú maximálnu ochranu.

Zváracia maska ​​Resanta: MS-1, MS-2, MS-3 a MS-4

Resanta vyrába niekoľko typov zváracích masiek:

 • MS-1 - s automatickým ľahkým filtrom tekutým kryštálom TSK-3201. Existujú dva režimy: zváranie a brúsenie, regulátor stmievania, ktoré umožňujú používať masku na zváranie aj ako ochranný štít pri práci s brúskou alebo inými podobnými nástrojmi. Cena je 1500-1800 rubľov.
 • MS-2 - s svetelným filtrom TCK-4000. Tri nastavenia: stupeň stmievania, citlivosť, časové oneskorenie (ako rýchlo funguje, keď dôjde k zmene jasu svetla). Krok Zmena výpadku. Cena 1900-2100 rubľov.
 • MC-3 - svetelný filter TCK-3202 sú nastavenia rovnaké ako pri MC-2, ale zmena priehľadnosti svetelného filtra je hladká. Rozdielny rozsah nastavenia pre Resant MS-3 je aj 9-13DIN, pre Resant MS-2 je to 10-12DIN. Cena 2600-2800 rubľov.
 • MS-4 - najlacnejšie (cena 1200-1400 rubľov) a najjednoduchšia maska. Svetelný filter TSK-2101. Funguje iba pri pozitívnych teplotách, dokonca s miernym poklesom sa začína "spomaľovať".

V tabuľke sú uvedené všetky hlavné technické charakteristiky zváračky masiek Resanta MC.

Technické vlastnosti masiek

A videozáznam z masky na zváranie Resanta MS-1.

Niekoľko schém zváracích meničov:

Schéma zváracieho invertorového zariadenia Resanta SAI 220PN

Schéma zváracieho invertorového zariadenia Resanta SAI 160

Schéma zváracieho invertorového zariadenia Resanta SAI 220