Dvere

Staré dvere ako nové!

Pri návrhu dverí miestnosti zohrávajú dôležitú úlohu. Existuje veľa rôznych modelov v obchodoch, ale kvalitné náklady stojí veľa peňazí a zvyčajne sa nechcete pozerať na lacné. Existuje dobrá možnosť - aktualizovať staré dvere vlastnými rukami. Existuje mnoho techník, a nie tých najťažších, ktoré umožňujú napraviť situáciu za malú sumu peňazí.

výcvik

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete upgradovať staré interiérové ​​dvere, budete musieť urobiť nejaké prípravné práce. Zvyčajne ide o zdobenie starých maľovaných kópií. Maľba je zvyčajne amatérska, takže nezrovnalosti, prehĺbenie a iné drobné chyby sú viac ako dosť. Všetky z nich musia byť vyrovnané.

Odstráňte krídla dverí pomocou pántov položených na rovnom povrchu. Môžete - na kozách alebo na stole. Zoberme tmel na drevo (aj keď sú vyrobené z drevotriesky alebo preglejky) a leskne cez všetky otvory, štiepky a dutiny s ním. Po sušení pokračujte v ďalšom štádiu - brúsenie.

Kúpim drevený tmel

Dostávame brúsny papier s veľkým zrnom a jemný. Spracovávame a dosahujeme hladký povrch. Ak pracujete ručne, čas a úsilie zanecháva veľa. Ručná brúska sa pohybuje rýchlejšie. Ak je plánovaná ďalšia maľba, pokúste sa dosiahnuť najviac rovnomerný povrch. Ak plánujete zdobiť s tapetami, látkou, samolepiacim filmom, nemôžete ju priniesť ideálnemu, ale malo by to byť úplne rovnaké.

Manuálne brúsenie si vyžaduje čas

Potom odstráňte prach, zmyte zvyšky vody riedeným čistiacim prostriedkom na riad. Sušte ju. Ďalšie kroky závisia od zvolenej metódy aktualizácie. Ak sa chystáte lepiť textílie alebo tapety akéhokoľvek druhu, môžete povrch predbehnúť (s kvapalným riedeným lepidlom alebo špeciálnym základným náterom) Po vysušení pôdy môžete lepiť zvolený typ dekorácie alebo naniesť farbu. Mimochodom, ak chcete namaľovať dvere, farba musí byť vybraná rovnakým typom ako predtým, inak budete musieť všetko odstrániť na čistú základňu a to je veľmi ťažké.

Aktualizovať tapetu starých dverí

Najjednoduchším a najcennejším spôsobom, ako urobiť staré dvere atraktívne, je použiť tapetu. Nemusia byť nevyhnutne v tóne stien, hoci táto možnosť nie je vylúčená. Najskôr pripravte plátno, ako je to popísané vyššie, a potom môžete pokračovať až do cieľa.

Poradie vlepenie tapety dverí, ako je:

 • rozpusťujeme tapetové lepidlo podľa pokynov na balení;
 • položte na krídlo dverí;
 • lepiť tapetu, pozorne sledovať odstránenie bublín (pomocou gumového valca alebo plastovej špachtle);
 • rezané hrany tapetovým nožom a plochým kovovým pásom (je módne použiť veľkú špachtľu);
 • Počkajte, kým sa tapeta uschne.

  Krytie starých dverí s tapetami je dobrý spôsob, ako získať nové od starých.

Potom môžete pokračovať v zdobení už v hornej časti tapety alebo ju nechajte tak, ako je. Niektoré možnosti, ako aktualizovať staré dvere s rôznymi typmi tapiet, budú popísané nižšie.

Nástenná nástenná maľba

Moderná tlač fotografií umožňuje prenášať objemové obrázky na papier. Získajte veľmi krásne. Môžete vytlačiť ľubovoľný obrázok podľa vlastného výberu. Všeobecne platí, že každý. Zaoberá sa tlačou fotografií, zvyčajne reklamnými agentúrami, niekedy aj tlačou. Pôjdete tam a vysvetľujete, čo potrebujete (mať flash disk s vybratým vzorom a presné rozmery webu, na ktorom chcete tlačiť obrázok). Po získaní požadovaného obrazu ho lepíme na dvere metódou. opísané vyššie.

Iba tri možnosti pre dvere s tapetami

Tapety s výliskami

Ak na obyčajné tapety držať penové alebo polyuretánové lišty, zásuvky, štýl sa úplne zmení. Tento typ dverí bude vyhovovať klasickým interiérom alebo miestnostiam, pomocou farebného pozadia a inej formy výliskov (so zaoblením) môžu byť navrhnuté v štýle Provence.

Práca sa nelíši od vyššie uvedenej sekvencie. Vezmeme pripravené dvere rovnomerným povrchom, roztierame lepidlom, lepiame tapetu.

Aktualizujeme staré dvere s tapetami

Vyrovnanie tkaniny gumovým valčekom nie je ťažké dosiahnuť dobré výsledky, ale zostávajú aj malé vzduchové bubliny. Ak ich chcete odstrániť, vezmite špeciálnu plastovú špachtľu (v akomkoľvek železničnom sklade) a od stredu až po okraje konečne odstráňte vzduch. Tiež táto stierka vyhladí tapetu, ak nejakú existuje. Je možné dosiahnuť, aby spoj nebol viditeľný.

Vypúšťame zvyšky vzduchu, po vysušení lepidlo na dverách zalepíme ozdobné prvky

Okraje tapety odrezané tapetovým nožom. Toto by sa malo vykonať, kým tapeta nie je zmäkčená lepidlom, inak sa môžu "dotknúť" čepele a odtrhnúť. Nechajte vyschnúť. Po 12 hodinách alebo denne - v závislosti od teploty a vlhkosti v miestnosti - môžete pokračovať v zdobení starých dverí.

Úhledne, v ceruzke, použite značku. Keď je všetko vytiahnuté, zmerajte potrebnú dĺžku kusov lišty páskou. Odrezať okraje vyfrézujte pod uhlom 45 °. Vezmeme vhodné lepidlo (môže to byť PVA) a jemne rozmazať zadnú plochu rezaných prvkov, lepiť ich na značku, nechať uschnúť.

Štýlové nové dvere zo starých

Podľa toho istého princípu je možné aktualizovať staré dvere tak, aby bol štýl odlišný. Niekoľko príkladov v galérii fotografií.

Mali by ste byť schopní hrať na kontrastoch.
Okraje pásu tapety orezané samolepiacou šnúrou. Je strieborná alebo zlatá
Krásna tapeta so vzorom v tóne - tajomstvom odvolania tohto interiéru dverí
Tieto dvere boli prvýkrát namaľované a následne prilepené na dekoračné prvky.
Nikto nepovedal, že celý povrch krídla by mal byť pokrytý tapetami
Klasické obrysy vložky
Tvárnenie bolo prilepené na maľované dvere, ktoré boli potom namaľované "zlatým" náterom.

Návrh dekorácie starých dverí

Ak máte záujem o návrhové veci, môžete sa pokúsiť premeniť ich na umelecký objekt. Dobrou správou je, že ju nemusíte pripravovať: nezrovnalosti a ruch zmiznú pod konštrukciou.

Toto sú dvere, ktoré boli a ako sa dajú vyrobiť.

Dekorácia začína výrobou papier-mâché. Vezmite misky na vajcia, posypeme vodou, hneďte si päsťou a snažte sa vyrovnať povrch. V tomto procese sa zlomia, je to normálne a dokonca dobré - potrebujeme malé kúsky. Tieto takmer ploché úlomky, na kvapalných nechtoch alebo s lepiacou pištoľou, lepidlo na povrch v akomkoľvek poradí.

Vytvorte prvky výzdoby dverí

Potom prilepte koše so zaujímavou štruktúrou, nezvyčajnou alebo bežnou formou. V našom prípade bola stará pletená sieťová taška. Bolo rozrezané na malé kúsky a lepené.

Prilepenie dekor na staré dvere

Kryty, prstene, malá fľaša parfumov, malá nepracujúca počítačová myš, pozostatky mozaiky, všetko, čo je užitočné, sa používa. Bude veľa koša, ktoré môžete zbierať v predstihu.

Proces zdobenia starých dverí v plnom prúde

Keď je veľká časť povrchu "vyzdobená", vezmeme akrylátovú striebornú farbu v plechovkách (potrebujeme 2 kusy) a dobre vymaľujeme. Pri výbere farby je lepšie brať drahé, najmä nemecké, aby sa neskladala neskôr.

Kovanie efekt, zaujímavá možnosť

Dekorácia dverí decoupage

Romantický alebo "zábavný" dizajn dverí sa dá urobiť pomocou dekupáže. Na prácu bude potrebné:

 • obrúsky s vhodným vzorom;
 • PVA lepidlo (asi 200 ml);
 • prírodná kefa štetín;
 • akrylový lak.

Utierka na varenie, ako je popísané vyššie. Podkladanie a lakovanie vo vhodnej farbe. Po vysušení farby pokračujte v zdobení. Vezmeme si balenie obľúbených obrúskov, oddeľujeme hornú vrstvu, ktorá je so vzorom.

Oddeľte hornú vrstvu obrúskov vzorom a roztrhajte ich na dve časti

Utierky so vzorom trhať pozdĺž troch pruhov. Presné odtrhnutie, nie rezanie. Potrebujeme mierne nerovnomerný okraj. Dve pruhy na jednej strane získajú hladký okraj, odkláňame ich jedným smerom. Stredná časť je roztrhnutá do štvorcov. Najlepšia voľba, ak sú na strane 3-4 cm.

Roztrháme obrúsky

Berieme lepidlo, kefka, malá kapacita. V ňom zmiešame PVA s vodou v rovnakých pomeroch.

Lepidlo zrieďte vodou

Ďalej pokračujte v zdobení dverí vlastnými rukami. Vezmeme pás s hladkým okrajom, aplikujeme ho na dekorovanú oblasť (v tomto prípade je to stred krídla). Kartáč ponorený do lepidla, začneme plynulé vyfrézovanie fragmentu v rôznych smeroch. Vytvárajú sa vrásky, ale to nie je zlé - vyššia štruktúra sa prejaví, takže ich nemusíte vyrovnávať. Utierky v mokrom stave sú veľmi jemné a pružné, keď si to pamätajte, postupujte opatrne.

Starostlivo pracujte s kefou namočenou v PVA

Postupne vytvorte rám s jednou hladkou hranou. Druhé otočenie je príliš roztrhané.

Utierajte si obrúsky na dverách

Ďalej vyplňte štvorčeky uprostred. Táto technika je rovnaká.

Naplňte stred "rámčeka"

Nezávislý výzdobu dverí takmer skončil

Keď je celý povrch naplnený, nechajte na deň - počkajte, kým PVA neuschne. Potom vezmite akrylový lak a pokryte náš dekor mäkkou kefou. Aby nebolo cítiť, vezmite si vodný lak. Je to o niečo drahšie, ale nemá bolesť hlavy.

To sa deje po vysušení laku.

Krása decoupage je, že s nízkymi nákladmi získame krásne veci.

Zdobenie dverí samolepiacou fóliou

Možno najjednoduchším spôsobom je aktualizácia starých dverí s vlastným lepením. Všetko, čo potrebujete, je:

 • samotný film
 • sprej, v ktorom je voda s mydlom;
 • plastová stierka alebo mäkká tkanina;
 • ostrý nôž (môžete tapetu).

Tento film je v rôznych verziách - je jednofarebná matná alebo lesklá, je jedna farba s holografickými výkresmi, pod stromom, je dokonca špeciálne na vlepovanie dverí s potlačou fotografického potlače.

Súčasťou sortimentu samolepiacich fólií

Bez ohľadu na typ filmu je lepené rovnakým spôsobom. V tomto prípade sa rozhodol aktualizovať staré dvere pomocou možnosti s tlačou fotografií. Jedna chvíľa: pred vkladaním odstránime gombíky, zámky a ďalšie dverové príslušenstvo.

Aby bol dekor vysoko kvalitný, musí byť povrch dverí čistý, rovný a hladký. Ak ste to spracovali pred touto brúskou, skúste lepiť malý kúsok filmu. Ak sa dobre drží, všetko je v poriadku. Ak sa "nelepí", musíte prilepiť dvere a potom farby alebo laky - vytvoriť hladký povrch.

Vezmite rozprašovaciu fľašu a rovnomerne navlhčite povrch dverí.

Posypanie dverí

Fólie ohoďte, odstráňte ochrannú vrstvu z jedného rohu a posypte ju. Takže, zmáčaním, oddeľujeme ochranný papier zhora po celej šírke filmu.

Oddeľte v hornom rohu papierový podklad a film navlhčite vodou

Páska by mala byť široká 15-20 cm. Neodstraňujte ho znova, aby sa film nelepil na plátno. Aplikujte olúpanú časť na horný okraj krídla (alebo zdobený priestor), rýchlo sa prilepí. Pokúste sa rovnomerne aplikovať rovnomerne, ale situáciu je možné opraviť - práve sme namočili povrch tak, aby sa film mohol presunúť. Ak ju vytiahnete, postupne sa pohybuje.

Aplikujeme fóliu na horný okraj krídla a vyhladíme ho, čím odstraňujeme vzduch

Uistite sa, že plátno je položené rovno, vezmeme plastovú špachtľu (na tapetu) a povrch ich hladne s pohybmi od stredu k okrajom. Úlohou je odstrániť všetok vzduch. Keďže povrch je mokrý, nie je to ťažké - voda premiestňuje vzduch.

Potom je všetko jednoduché. Vytlačte ochranný papier nadol, odlepte pásik, lepidlo atď. - do spodnej časti dverí. Ak ste dlhšiu dobu lepili hornú časť, spodná časť by mohla vysušiť, preto pravidelne skontrolujte, či sú dvere suché, ak je to potrebné, znovu posypte.

Odstráňte prebytok

Po lepení celého filmu je prebytok na okrajoch ostrý nožom. Všetko, čo zostane po tom, je inštalácia armatúr.

Takže môžete aktualizovať staré dvere pomocou filmu s fotografickým tlačom

Dekorácia dverí so šablónami

Staré dvere je možné aktualizovať pomocou tlačených výkresov. Je škoda, že nie každý má umelecký talent. Ale v tomto prípade je problém riešený pomocou šablón. Môžete ich nakresliť sami, alebo môžete nájsť obrázok, ktorý sa vám páči, vytlačiť ho na hrubom papieri, vystrihnúť obraz ostrým nožom, ponechať prepojku na miestach. Tu je šablóna pripravená.

Nedostatok šablónového papiera - stačí na chvíľu. Ak potrebujete prehrať "dlhú dobu", prejdite na priehľadný hrubý film. Podrobnejšie je technológia rezania šablóny na dekoráciu dverí zobrazená vo videu.

Kreslenie môže byť ľubovoľné. Štylizované obrazy zvierat, vtákov, kreslených znakov sú populárne ako geometrické, tak aj zeleninové.

Tu sú niektoré možnosti pre malé šablóny.

Ale môžu byť na celej ploche krídla. Všetko závisí od štýlu miestnosti a vašej túžby.

Staré dvere môžete aktualizovať šablónami
Opakovanie geometrického vzoru je tiež pekné
Zaujímavý efekt

Rovnakou technikou môžete vyzdobiť dvere so sklom. Veľa starých dverí má vložku obyčajného skla. Aby ste vzorku nevyčerpali, môžete vzor použiť sám.

Šablóna na skle dverí

Ako urobiť nové dvere zo starých dverí - nápady na fotografovanie

Jedna z možností pre fotografické tapety na dverách

Výkresy s holografickým efektom

Farbenie môže byť "zábavné"

Kombinácia tenkých a hrubých prúžkov poskytuje volumetrický efekt.

Možnosť pre tých, ktorí môžu kresliť maľovanie na dverách

Môžete použiť mapu namiesto tapety.

Obrovská ilúzia

Dvojfarebné kosoštvorce - dvere nie sú nudné

Možnosť dekorácie pre klasické interiérové ​​dvere

Загрузка...