Dvere

Interiérové ​​dvere zo skla

Výber dverí nie je tak jednoduchý, ako to znie. Musia byť bezpečné, spoľahlivé, odolné, praktické, ľahko sa udržiavajú, a nie zlé, ak sú krásne a lacné. Súhlasím, stále má zoznam požiadaviek. Čo je zvláštne, väčšina dverí odpovedajúcich sklenených interiérov.

Silné a slabé stránky

Ak chcete rozhodnúť, či chcete vložiť sklenené interiérové ​​dvere alebo nie, potrebujete vedieť o ich silných a slabých stránkach. Začnime s výpisom zásluh:

 • Geometria sklených dverí sa nemení ani z vlhkosti ani teploty. Každý vie problém s drevenými dverami: pri vysokej vlhkosti sa bobtnájú a zatvárajú môžu byť problematické, na nízkej úrovni - naopak, stávajú sa menšie a potrebujú zámok, aby ich udržali zatvorené. Rozmerová stabilita vnútorných dverí skla umožňuje ich použitie vo vlhkých priestoroch: v kúpeľniach, sprchách, bazénoch, zimných záhradách a parných miestnostiach.

  Môžu to byť sklenené interiérové ​​dvere ... ide o rozmanitosť dizajnových možností

 • Ľahká starostlivosť. Môžete ho umyť akýmikoľvek neabrazívnymi čistiacimi prostriedkami, môžete si ho trením štetcom (ak to dovoľuje povrch, samotné sklo - žiadny problém).
 • V priebehu času nemenujte vzhľad.
 • Dobre prejsť svetlo. Ak sú v byte alebo v dome sklenené interiérové ​​dvere, budú jasné v priebehu dňa na chodbe alebo na chodbe bez okien.
 • Materiál šetrný k životnému prostrediu bez emisií do ovzdušia.
 • Požiarna bezpečnosť vo výške.
 • Veľké množstvo možností pre vzhľad. K dispozícii je priehľadné sklo, matné, vzorované, tónované. Okrem toho môžete na sklo použiť tlač fotografií, pieskovať ich, lepiť vzorovaný film atď.
 • Zoznam pozitívnych charakteristík je pôsobivý. To je naozaj dobrá voľba. Interiérové ​​dvere skla - jedna z najspoľahlivejších možností, ktoré budú slúžiť rokov. Existujú nevýhody:

  • Ak si vyberiete priehľadné alebo lesklé sklo, budú viditeľné stopy na ruky, to znamená, že budú musieť často trieť. Frosted, tónované, mliečne sklo - tieto modely si nevyžadujú takú pozornosť, ale stále musíte utrieť povrch častejšie ako tie isté drevené.

   Matné povrchy sa ľahšie čistia.

  • Je ťažké urobiť sklenené dvere neprístupné. Dokonca aj tmavé tónovanie prenáša svetlo. Exit - použite rolety alebo žalúzie.
  • Vysoká cena Ak sa pozriete len na krídlo dverí, cena je nízka. Ale bez príslušenstva to neurobíte. A príslušenstvo pre sklenené dvere nie je lacnejšie (a často drahšie) ako plátno. Takže náklady sú značné.

  Mnohé ďalšie v negatívnych vlastnostiach zvyšujú krehkosť. V skutočnosti, krehkejšie lacné dvere "pod stromom", ktorý je plný na stavebnom trhu. Tu ich môžete dať päsťou alebo nohami. A aké ľahké je rozbiť sklenené interiérové ​​dvere, poďme sa rozprávať v ďalšej časti.

  Typy sklenených interiérových dverí

  Vnútorné dvere skla na spôsob otvárania sú:

  • Hojdačka. Podobne ako bežné dvere sa otvárajú buď "na seba" alebo "na vlastnú päsť". Závesy sú namontované na hornej a spodnej strane krídla. S veľkou výškou krídla a / alebo veľkou hmotnosťou môže položiť tretiu slučku uprostred. Jeden okraj závesu je pripevnený ku krídlu dverí, druhý - k stene alebo k rámu dverí. Takéto dvere sú dobré, pretože v prípade potreby môžete zabezpečiť dobrú zvukovú izoláciu (na obvode otvoru vložte tesnenie).

   Typ hojdačky

  • Pendulum. List sa môže otvoriť v oboch smeroch. Pohodlne, keď nemusíte myslieť, vytiahnite dvere k sebe alebo tlačte. Závesy pre dvere s kyvadlovým sklom sú dva typy. Jedna je pripevnená k stropu a podlahe, ostatné k vchodu. Druhá možnosť je drahšia, pretože mechanizmus slučky je zložitejší. Prvý z nich má tiež nevýhodu: je ťažké ho nainštalovať. V každom prípade sú inštalované veľmi zriedkavé vnútorné dvere s klenutým sklom, pretože sú v každom prípade oveľa drahšie ako ostatné dva typy.

   Dvere s kyvadlom umiestnené na miestach s vysokou premávkou

  • Vnútorné dvere posuvného skla. Po otvorení sa posúvajú na stranu. V podstate "odchádzajú" na prázdne miesto v blízkosti dverí. Takéto zariadenie je jednoduchšie, aj keď musí byť zabezpečené, že vedľa dverí je voľný priestor a nič im bráni v ich otvorení. Existuje viacero možností s internou inštaláciou. Keď sa v stene vytvorí výklenok, ktorý skrýva dvere. Toto je pohodlnejšie počas prevádzky, ale inštalácia je komplikovanejšia a drahšia.

   Posuvné sklenené dvere - silné riešenie

  • Skladací. Skladá sa z viacerých plátov, ktoré sú pohyblivo pripevnené. Keď sú otvorené, skladajú sa ako kniha alebo akordeón (existujú dva typy). Pohodlná a kompaktná možnosť, ale existuje jedna "ale". Nemôžu poskytnúť dostatočnú mieru zvukovej izolácie. Preto sa zvyčajne používajú na oddelenie "verejných" miestností: jedáleň, obývacia izba atď. Budú dobré v štúdiovom apartmáne - na oddelenie rekreačnej oblasti (lôžko).

   Sklápacie interiérové ​​dvere sú vzácne

  Prostredníctvom otvorenia je to všetko. K dispozícii je tiež rozdelenie podľa počtu ventilov - jednokrídlové, dvojité. Ale s tým, a tak je všetko jasné. Ak je dvere širšie ako meter, je lepšie dať dvojité dvere, ak je menej - stačí jeden list.

  dizajn

  Interiérové ​​sklenené dvere sa vyrábajú v niekoľkých riešeniach. Sú to:

  • Bezrámové. Bezrámové sklenené dvere sú len sklom s namontovanými kovaním. Mnoho ľudí sa im páči z vonkajšieho hľadiska: vyzerajú ľahšie z dôvodu nedostatku rámčeka. Vyzerajú krehke, ale v skutočnosti nie sú menej odolné voči vandalom ako modely rámu. Niekedy je ešte odolnejšie, pretože sa používa hrubšie sklo.

   Dvere bez rámčeka

  • Rám. Sklo je vložené do profilu z dreva, plastu, kovu alebo plastu. Je zarámovaný, teda aj meno. Okná s dvojitým zasklením patria do rovnakej kategórie (do profilu sú vložené dve sklá). Môžu existovať dva typy:
   • bez impostov (veľké sklo v ráme);
   • s impostami (počet okuliarov oddelených tenkými profilmi).

    Sklenené dvere môžu byť zarámované v ráme z kovu, dreva, plastu

  • So skrytým hliníkovým profilom. V tomto prípade je sklo prilepené k profilu tak, aby bol okraj ventilov a okraje vyrovnané. Tento systém je zriedkavý, aj keď dvere vyzerajú zaujímavé a najzraniteľnejšia časť tvrdeného skla je viac či menej chránená.

   Špeciálny profil, ktorý je na oboch stranách prilepený na sklo. Dobrá možnosť zvukovej izolácie

  Okrem iného dizajnu dverí majú sklenené interiérové ​​dvere rôzne typy dverí:

  • s rámom dverí;
  • bez krabice.

  Sklenené dvere je možné inštalovať priamo do dverí, bez zárubne

  Druhá možnosť dáva pocit "ľahkosti" a zároveň vám umožňuje ušetriť peniaze. A je to tak. Hliníkové boxy sú zvyčajne inštalované so sklenenými dverami (drevené olovo, prasknú, napučiavajú atď., Plasty zvyčajne neprechádzajú estetickými kritériami). A stoja asi polovicu nákladov na dverný list. Takže dávať sklenené interiérové ​​dvere bez krabice je ziskové. Jediné obmedzenie: nosnosť stien musí byť dostatočná, aby odolala hmotnosti krídla.

  Nebezpečný alebo nie

  Sklenené dvere sú krehké a mnohí majú pochybnosti o ich spoľahlivosti. Ale márne. Faktom je, že pri sklenených dverách sa nepoužíva obyčajné sklo, ale špeciálne sklo. Použite dva typy:

  • Tvrdené. Sklenená tabuľka sa ohrieva na vysokú teplotu (480 ° C) a potom pomocou vzduchu prúdi rýchlo na normálnu teplotu. V dôsledku tejto úpravy sa sklo stáva mnohokrát silnejšie. V rovine môžete dokonca poraziť kladivom. Nič sa nestane. Jediným slabým miestom takýchto pláten je úder tváre. V tomto prípade sa sklo môže rozpadnúť. Ale úlomky nebudú ostré, vážne zranenie nebude fungovať. Ale dvere budú potrebovať nové. To je áno.

   Rozdiel medzi obyčajným a tvrdeným sklom

  • Triplex. Sú to dva poháre, medzi ktorými je položený polymérny film (nazývaný tiež vrstvené sklo). Technológia je taká, že transparentnosť takéhoto dizajnu nie je horšia ako bežné sklo. Aby sme to prelomili, je potrebné vyvinúť vážne úsilie. Dokonca aj vtedy, keď úsilie bude úspešné, fragmenty sa nebudú rozptýliť, ale budú visieť na filme. Takže sklo je tiež bezpečné.

  Napriek skutočnosti, že podľa opisu sa zdá, že triplex je spoľahlivejší, v skutočnosti tvrdené sklo je lepšie schopné vydržať rázové zaťaženie. Takže ak máte obavy o spoľahlivosť, vyberte si to.

  Interiérové ​​sklenené dvere: fotky zaujímavých nápadov

  Voľba sklenených interiérových dverí je komplikovaná skutočnosťou, že majú vlastnú jasnú osobnosť. V skutočnosti je to prvok dekorácie a mal by byť vybraný, koordinovať so štýlom miestnosti a to nie je ľahké ani pre profesionálnych dizajnérov. Čo povedať o tých, ktorí vyvíjajú svoje vlastné interiéry. Na pomoc sme získali niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré dúfame, že vám pomôžu pri výbere interiérových dverí zo skla špeciálne pre vaše požiadavky.

  Široký rám dreva vyzerá dobre v interiéroch klasického alebo etnického smeru.

  Jedným spôsobom otvorenia, ale ako odlišne vyzerajú tieto dve interiérové ​​sklenené dvere

  Ak sa na plátno aplikuje nejaký výkres, zvážte sklenené dvere ako umelecký objekt a vyberte farbu a dizajn pre nastavenie (alebo naopak, objednajte dvere a potom vyberte zvyšok pre nich)

  Tenké čierne imposty - tento štýl je vhodný pre škandinávsky smer, je dobrý v podkroví, moderný a moderný interiér

  Ak je dizajn zámerne podčiarknuté drevené prvky, má zmysel vytvoriť rám dverí z dreva (alebo plastu) rovnakej farby

  Toto je možnosť posuvných dverí, keď plátno opustí stenu.

  Existujú možnosti pre klasiku

  Rozinka v pravom skle

  Ak je sklo farebné na dverách, krabica by mala byť v rovnakom rozsahu. Môže to byť tmavšie alebo ľahšie - z požadovaného výsledku, ale gama je jedna

  Zaujímavá kombinácia štruktúrovaného skla a hliníkového laminovaného profilu

  Na chodbe bude stále svetlo

  Zaujímavá možnosť posuvných dverí: obe polovice idú jedným smerom

  A to je viac sklenenej priečky, aj keď ... je tu otvorenie. Je to veľmi široké

  Tieto vnútorné sklenené dvere zachytia oko. Preto je stena biela a zvyšok interiéru je pravdepodobne neutrálny. S výnimkou výnimiek

  Загрузка...