Interiér

Butterfly šablóny pre dekoráciu

Čo robiť, ak je dizajn miestnosti unavený, a pre opravy nie sú žiadne prostriedky ani sila? Najrýchlejší a nie tak drahý spôsob je zmena textílií a dekoratívnych prvkov. A nie všetky výzdoby, ktoré potrebujete kúpiť. Napríklad motýle pre výzdobu pomôžu predstaviť prvok ľahkosti. Vytvárajú panely, stenové kompozície. Väčšie a jasnejšie "žiť" na záclonkách alebo farbách.

Čo robia

Motýle na stenách sú vyrobené z rôznych materiálov, niekedy dokonca exotických. Z tejto voľby závisí na vzhľade výsledného dekoru. Aj keď nie sú žiadne skúsenosti a naozaj si neviete predstaviť konečný výsledok, môžete urobiť niekoľko rôznych dekoratívnych motýľov pre vzorku. Môžu byť pripojené k umiestneniu plánovaného výzdoby. Preto bude jednoduchšie vyhodnotiť účinok a zvoliť najvhodnejšiu možnosť.

Môžete premeniť izbu utrácať dosť peňazí.

papier

Motýle pre výzdobu z papiera, aby bolo ľahké a lacné všetko. Existuje niekoľko rôznych techník. Ak je výrobok plochý a je prilepený na stenu / panel ako celok, je dôležitá len predná plocha. Ak je určená trojrozmerná kompozícia, papier by mal byť obojstranný - obidve strany by mali byť farebné, pretože biely často "nesprávny" poškodzuje dojem.

Z obyčajného obojstranného farebného papiera

Namiesto obyčajného farebného papiera môžete použiť vlnitý papier. Účinok bude iný - je ľahší, vzdušnejší, priesvitný, s jeho pomocou je ľahké urobiť výzdobu s motýľmi objemnými.

Vlnité papierové motýle sa získavajú vzduchom a svetlom.

Môžete si vyrobiť motýle zo starého časopisu, novín, pohľadníc, farebných obrúskov, tapiet vhodných farieb, akýchkoľvek iných tlačených materiálov.

Aj zo starého časopisu sa to ukáže veľmi dobre.

Ako môžete vidieť, iba z hmotnosti papiera. Ak vezmeme do úvahy, že môžu byť ešte mierne tónované, kombinované, vyrobené viacvrstvové, je jasné, že existuje obrovský priestor pre fantasy ...

lepenka

Použitie kartónu nie je veľmi vysoká. Je to skôr veľmi hrubý papier. Má tiež farebnú a bilaterálnu podobu. S ním častejšie robia volumetrický výzdobu - je ľahké ohýbať krídla v porovnaní s telom. Tento materiál má ešte lepší tvar. Len si pamätajte, že vlnité krídla nemôžu byť vykonané - príliš tvrdý materiál, aby ste mohli urobiť malý záhyb.

Vzory vyzerajú ostrejšie na lepenke

Tiež vyrobené z lepenky ľahšie robiť otrubované motýle. S pomerne ostrým nožom vystrihnite "extra" a ponecháte iba oddiely. Také dekorácie vyžadujú vytrvalosť, veľkú trpezlivosť a presnosť.

Vytvorte šablónu, na ktorej potom vytvoríte rovnakú veľkosť okrídleného hmyzu

Ďalšia lepenka používaná na výrobu šablón "hromadnej" výroby tých istých motýľov. Použitím takýchto šablón môžete vytvoriť hmyz rovnakého typu a veľkosti a stráviť minimálny čas.

plátno

S modelom môžete vytvoriť motýle na dekoráciu na stenu alebo lustrové tienidlo vyrobené z tkaniny. Tkanina bude musieť poskytnúť dodatočnú tuhosť, ale v opačnom prípade sa proces nie je veľmi odlišný: obrys sa aplikuje, v prípade potreby vyrezáva, zdobí a pripevní sa k stene.

Najjednoduchšia voľba motýle z látky

Je ťažšie pracovať s látkou, aj keď sa získajú veľmi zaujímavé dekoratívne remeslá. Je to možnosť pre pokročilejších dekoratérov a zručnosti pri práci s ihlou alebo šijacím strojom. S ich pomocou môžete znovu vytvoriť žily na krídlach.

Exotické materiály

Staré vinylové záznamy budú tiež vynikajúcou surovinou na výrobu dekorácie z motýľov. Vzhľadom k tomu, vinyl je ťažké znížiť motýľ z nej, budete musieť zohriať v rúre. Aby sa plech nevyhladil, musí byť pokrytý fóliou.

Motýle pre výzdobu vinylových záznamov

Obrys je aplikovaný na vinyl pomocou kriedy, doska je vložená do predhriatej rúry, akonáhle začne zmäkčovať, je odstránený, rýchlo ju vyrežeme nôžkami. Často je potrebné niekoľkokrát zohriať "prázdne miesto". Po rezaní sa naposledy zohreje a poskytne požadovaný tvar.

Pivné plechovky alebo akýkoľvek iný relatívne mäkký plech tvorí tiež vynikajúce letecké krásy. Najprv musíte odstrániť dno a kryt a zarovnať kus plechu. Potom pomocou šitia presuňte obrysy z šablóny na plech, pripojte ich značkou a prerežte pozdĺž obrysu.

Dokonca aj pivné plechovky môžu byť použité na "motýľové" stenové dekorácie.

Môžete zdobiť chrbát - lesklé časti. To bude vyžadovať značky alebo značky, môžete sa pokúsiť ozdobiť lak na nechty. Maľované pekné dávajú požadovaný tvar. Jedna výstraha: hrany sú veľmi ostré, musíte pracovať opatrne, inak sa nemožno vyhnúť rezom.

Ako urobiť papierové motýle

Začíname s najjednoduchšími, ale pôsobivými - obrysovými motýľmi. Budete potrebovať farebné papiere alebo časopisy, mapy obrysov atď. Môžete použiť staré pohľadnice alebo farebnú lepenku. Budete tiež potrebovať pravidelnú lepenku - šablónu odstrániť.

Jedná sa o obrysy motýľov na dekoráciu - sú jednoduché, a vyzerajú skvele.

Šablóna na varenie

Dostávame kus lepenky - ktokoľvek, môžete mať aj nejaký druh balenia (čaj, raňajkové cereálie, obilniny atď.), Hlavnou vecou je, že lepenka by mala byť hustá a nie bunková. Nájdite siluetu motýľa, ktorý sa vám páči, preneste ho na lepenku a vystrihnite ho. Niekoľko siluet je v fotogalérii. Môžu sa vytlačiť, potom vystrihnúť a preniesť na lepenku.

Mora na stenu - vo farbe bude pekná
Ak máte dobré nožnice, môžete vyskúšať tento obrys.
Čím viac ohybov, tým ťažšie je to znížiť
Očka je atraktívna s "chvostom", ale spotreba papiera je viac a práca vyžaduje vyššiu presnosť
Ten vyzerá skôr ako nočná molka, ale vyzerá dobre.
Dekoračné motýle, ktoré si môžete nakresliť, môžete nájsť obrázok v akejkoľvek knihe
Vzory papierových motýľov na výzdobu interiéru robia polovicu. Druhá sa získa po "dvojitom zložení" papiera "automaticky".
Ďalšie možnosti Machaon pre rezanie papiera

Niekoľko tipov na prácu s šablónami. Mnohé kontúry motýľov sú dané dvoma krídlami, ale je lepšie odrezať jedno krídlo - presne to dopadne symetricky.

Dobre vyzerajúce ozdoby z okrídleného hmyzu rôznych veľkostí. Preto môže byť rovnaký obrys zvýšený, redukovaný pomocou najjednoduchších funkcií grafických editorov - rovnakej farby, ktorá existuje v každom počítači. Keďže v tomto prípade je iba obrys dôležitý, kvalita vzorky nie je taká dôležitá, a preto experimentujte s rozmermi odvážne. Vystrihnite vytlačenú šablónu, naneste ju na lepenku a rozrežte ju. Vystrihnite, získame tvrdú pracovnú šablónu, pomocou ktorej môžete vytvoriť desiatky identických prvkov.

Odrežte a pripevnite

Ako vytvoriť obrys motýľový papier

Zoberme si list papiera, zložme ho na polovicu, pripevníme šablónu, kruh. Na vytlačenom riadku. Potom, ohýbajte krídla "tela", získame obrobok. Vystrihneme určité množstvo motýľov, upevníme ich na zvolené miesto - na stene, kus lepenky atď.

Môžete namontovať na obyčajné lepidlo (PVA je zvyčajne najlepšou voľbou), malé pásy obojstranného lepidla. Môžete použiť tapetové lepidlo atď. Ak máte pochybnosti, zlikvidujte šijacie kolíky. Môžu byť namontované na stenu niekoľkokrát bez veľkého rizika poškodenia povrchu. Keď umiestnite všetky motýle a výsledok vám vyhovuje, môžete lepiť alebo použiť lepiacu pásku.

prelamované

O niečo zložitejšie je situácia s otvorenými motýlemi. Sú vyrobené z papiera alebo lepenky. Je dôležité mať dobrý ostrý nôž a šablónu s vytlačenými čiarami, pozdĺž ktorých bude potrebné odstrániť prebytočný papier. Hneď by sa malo povedať, že je to tvrdá práca.

Pre tých, ktorí majú dobrý nôž a pevnú ruku
Šablóna na rezanie papierových papierových motýľov
Vzory motýľov s otvorenými krídlami - variant strednej zložitosti
Môžete použiť hrubý papier alebo tenkú lepenku
Nie je to najťažšia možnosť, ale vyzerá skvele
Druhá polovica je symetrická
Skvelá práca
Tento výrez vyzerá skôr ako mol
Vzory pre rezanie papierových motýľov

Proces je rovnaký ako je opísané vyššie: pripraví sa šablóna a potom sa vynechá potrebný počet prvkov. Zvláštnosťou je, že na začiatku sú vyrezané a odstránené malé úlomky a potom je obrys vyrezaný z kusu papiera. S takouto postupnosťou akcií je menšia šanca na zlomenie tenkých prepojok a je ľahšie pracovať týmto spôsobom.

Ako urobiť krajkový papier motýľ - proces na obrázkoch

Musíte pracovať s nôžou s tenkým a ostrom čepeľou. Je lepšie nie na stôl, ale tým, že niečo dosť pevný - kus preglejky, drevotrieska, plast, atď môže byť Musíme však pochopiť, že drážky a rezy zostanú na povrchu, takže bude problematické použiť tento diel na iné účely.

Viacvrstvový volumetrický

Pri výrobe viacvrstvových volumetrických motýľov nakrájajte niekoľko kusov rovnakého tvaru (veľkosť a farba sa môže líšiť). Sú nahromadené jeden na druhom, lepidlo "tiel" dohromady, a krídla sú ohnuté v rôznych uhloch. Takže tieto motýle sú viac objemné.

Príklady viacvrstvových papierových motýľov

Môžete vytvoriť kombináciu otvorených a obrysových motýľov. Zoberte papier v kontrastných farbách alebo nájdite rovnakú farbu, ale rôzne odtiene. Vytvorte ich rovnako ako motýle. Iba niektorí budú s otvorenou prácou, iní - bez. Vytvorte ich položením fragmentu bez vzoru. Ukáže sa zaujímavý efekt.

Môžete kombinovať a tak

Existuje technika, ktorá vám umožní okamžite odstrániť hromadné motýle z papiera. Potrebujete dva obdĺžniky papiera - väčšie (pre väčšie krídla) a menšie. Zložíme ich diagonálne raz, potom druhý. Dva trojuholníky rôznej veľkosti sa ukázali. Teraz z dvoch protiľahlých stránok skladáme papier dovnútra tak, aby sme získali taký trojuholník ako na tretej fotografii (s novinami).

Hromadné papierové motýle na dekoráciu

Na výsledných trojuholníkoch nakreslite krídla. Pri veľkých otryskávaní sa môže nachádzať len na okraji, v menších - po celej ploche. Odstrihnite obrobok a vložte do neho lepidlo. Zhora prilepíme "telo" oddelené samostatne s anténami. Vzhľadom na skutočnosť, že papier je zložený a krídla sú dvojité, výrobky majú väčší objem.

Vlnitý papier

Je ľahšie pracovať s vlnitým papierom a motýle na ozdobu sú vzdušnejšie a ľahšie, pretože papier je priesvitný. Vyberáme vhodné farby, vezmeme závit, nožnice, lepidlo. Nič viac nie je potrebné. Vyrežte obdĺžniky z papiera približne 7 x 10 cm.

Všetko, čo potrebujete na výrobu dekoratívnych vlnitých papierových motýľov

Výsledné obdĺžniky v strede sú prešité ihlou a niťou, dotiahneme ju a urobíme niekoľko závitov s niťou. Ukáže to niečo ako luk. Zložíme to na polovicu, narovnávame papier prstami, snažíme sa zachovať čo najmenej záhybov - tvoríme krídla.

Výrobný proces

Keď výsledok uspokojí vás, vezmite si pár nožníc, odtrhnite od neho niekoľko pásov - na anténach. Na druhej strane tvoríme vzorovanú hranu pripomínajúcu motýľové krídlo.

Jednoduché a jednoduché

Pásy antény sú skrútené prstami do tenkých tubulov. Teraz presne pripomínajú antény. Krídla sa rozvinú a nakoniec narovnávajú. Vznikli ľahké motýle.

Zo zloženého papiera

Z obojstranných farebných papierov alebo starých časopisov si môžete vytvoriť papierové motýle na dekoráciu, vkladajúc ich do malej harmoniky. Vybrali sme dva štvorce alebo kosoštvorec z papiera (jeden je o niečo väčší, druhý o niečo menší), dali sme ich do malého "akordeónu" začínajúceho z jedného z rohov. Čím menšia je záhyb, tým je produkt zaujímavejší.

Ako vyrobiť papierové motýle pre stenové dekorácie

Dávame dva zložené kosoštvorce dohromady, prilepíme ich uprostred s vláknom alebo ohybným drôtom v plášti vhodnej farby. Vyrábame antény z pozostatkov drôtu, narovnáme krídla, podľa potreby nastavíme tvar.

Fotografie pre inšpiráciu

Po prvé, trochu o tom, ako a čo môžete pripojiť už vyrobené motýle pre papier. Najjednoduchší spôsob - na steny alebo panely s lepidlom. Druhá je nemenej jednoduchá cesta - na obojstrannú pásku. Ale aby bola výzdoba omnoho objemnejšia, je lepšie lepiť nie priamo na stenu, ale na malý kúsok penovej gumy. Získajte vzdušnejšiu kompozíciu s jasnými tieňmi.

Ak pripevníte motýľ na kus peny, dekor bude ešte objemnejší

Papierové motýle sa používajú na vytváranie hromadných dekoratívnych kompozícií na malých obručiach, ktoré sú s nimi viazané. Rezací papierový hmyz je upevnený na rybolove. Nemôžu byť zavesené na stenu, ale vyzerajú veľmi originálne, aj keď vytváranie takej kompozície je ťažšie ako na stene.

Obruče a rybárske línie - všetko, čo potrebujete na vytvorenie tejto krásy

A pár stenových kompozícií, ktoré používali motýle na dekoráciu, vyrobené z rôznych druhov papiera.

Dokonca aj pokazená vec sa môže zmeniť na krásnu výzdobu.

Veľký motýľ malého ,,,

Z jasných obrázkov

Oprava je nevyhnutná, aby sa zdalo, že všetci lietajú jedným smerom.

Znovu vytvorte nejaký tvar alebo v zdanlivo chaotickom lepidle v ráme

Môže byť použitý na dekoráciu darčekov alebo interiérových predmetov

Ďalšia možnosť s veľkou mašľou ...

Farebné tornádo ...

Slnko je srdcom v strede kompozície

Hlavná vec je nájsť jasný obraz a dokonca aj jednoduchá silueta bude vyzerať skvele.

Загрузка...