Dvere

Ako urobiť svahy na dverách vlastnými rukami

Po montáži dverí medzi stenou a rámom dverí je často niekoľko trhlín a vzhľad stien vedľa krabice je ďaleko od ideálneho. Vyriešiť tieto problémy a prísť na svahy na dvere. Názov šiel, pravdepodobne kvôli skutočnosti, že priľahlé malé časti steny sú zvyčajne vyrábané pod uhlom kosením. Samoobslužné inštalovanie dverných svahov nie je najťažšou vecou pri opravách a konštrukcii, ale vedomosti o technológii a postupnosti akcií pomôžu vyhnúť sa chybám.

Tento obraz zostáva po inštalácii dverí.

Čo robia svahy

Klasické dokončovacie brány sa považujú za omietky. Táto metóda je stále relevantná aj dnes. Svahy sú spoľahlivé, ťažko sa poškodzujú, existuje veľa spôsobov, ako ich dokončiť: farba, držať tapetu, pripevniť akýkoľvek iný finišný materiál. Medzi nevýhody patrí len vysoká intenzita práce. Existuje ešte jedna vec: bude ťažké dosiahnuť dokonale hladký povrch bez prítomnosti zručností, ale môžete ho zarovnať s tapetami.

Dobre omietnutý svah - je krásny a odolný

Rýchlo a bez problémov môžete usporiadať dverné svahy MDF panelov. Existujú aj špeciálne profily v tvare "G". Inštalácia sklonu v tomto prípade sa vzťahuje na správne označenie a nenápadné, ale spoľahlivé upevnenie. Pracujte o niečo viac, ak inštalujete svahy laminátovej alebo dyhovanej drevotriesky:

 • Rezané časti svahov sú pripevnené k stene. Existujú tri spôsoby: na montážnu penu a kvapalné nechty, na omietkovú maltu alebo na zmontovaný rám.
 • Podľa osobitných pravidiel sa pena nanáša na medzery medzi stenou a materiálom.
 • Platband je nainštalovaný.

Povrch týchto materiálov je pomerne tvrdý, má veľmi atraktívny vzhľad. Technológia inštalácie je jednoduchá a vyžaduje prakticky žiadne špeciálne znalosti a zručnosti. Výsledok je prinajmenšom dobrý.

Ďalšou jednoduchou, ale obľúbenou metódou je sadrokartónové sadrokartónové dosky. Dokonca aj bez zručností na inštaláciu dverných svahov s vlastnými rukami z tohto materiálu vám umožní dosiahnuť dobré výsledky: všetka práca je základná. Vyžaduje sa len úsilie.

Existuje iný lacný spôsob, ako navrhnúť svahy na plastových dverách. Ak máte schopnosť pracovať s takým materiálom, nebudete mať žiadne otázky. Jediným záporným výsledkom je nízka pevnosť.

Existuje teda veľa možností pre dvere. Zvyčajne vyberte ten, ktorý najviac vyhovuje konštrukcii celej miestnosti.

Svahy na predných dverách

Zo všetkých vyššie uvedených materiálov na dokončenie svahov vstupných dverí odporúčame iba omietanie a dokončovanie MDF alebo laminátových drevotrieskových dosiek. Tieto materiály majú primeranú bezpečnostnú rezervu, aby vydržali opakované šoky, ktoré sú na vstupe nevyhnutné.

Montáž dverných svahov z MDF alebo laminátových drevotrieskových dosiek je jednoduchá a výsledok je vynikajúci

Ak hovoríme o dokončení vchodových dverí zvonku, je tu v podstate len jedna možnosť - len inštalácia sádrových svahov. Ďalšou vecou je, že môžu byť fixované keramické dlaždice, dokončovacie kameň, iné podobné materiály. Postupnosť akcií v tomto prípade je nasledujúca:

 • Svahy sú pripravené: odstránené voľné a vyčnievajúce časti, škvrny a prach.
 • Povrch je primárny.
 • Sú inštalované majáky.
 • Primárna vrstva omietky sa nanáša a vyrovnáva.
 • Po zasunutí malty je svah druhýkrát omietnutý - úplne. Ak je dekorácia plánovaná na použitie dokončovacieho kameňa alebo dlaždice, sú nainštalované v tomto štádiu na príslušné lepidlo.

  Vonkajší sklon predných dverí môže byť ozdobený kameňom alebo dlažbou

Prečítajte si viac o tom, ako omietnuť svahy vlastnými rukami, prečítajte si tu.

Vnútorné svahy na predných dverách môžu byť tiež z MDF a drevotriesky. Môžu byť inštalované na penu a tekuté nechty a môžete použiť vodítka. Montáž dverových svahov z MDF je podrobne popísaná v článku "Vytváranie svahov na dverách z MDF, laminátových dosiek, laminátov". Je lepšie nepoužívať ostatné materiály pre vstupné dvere: sú krehké a krehké.

Svahy pre interiérové ​​dvere

Pri konštrukcii dverí medzi dvomi miestnosťami je možné použiť akýkoľvek materiál. Je žiaduce len otvoriť všetky otvory v rovnakej miestnosti rovnakým spôsobom alebo veľmi blízko v štýle.

V obývacích miestnostiach svah z MDF vyzerá dobre, najmä ak je povrch dokonale prispôsobený tónu krídla a v interiéri sú rovnaké farby. Taktiež sú obľúbené sádrové svahy, maľované alebo prilepené tapetami. Klasické - to je vždy dôležité.

Ak je v jednej miestnosti niekoľko dverí, sú zdobené rovnakým spôsobom

V kúpeľni alebo v kuchyni môžete zdobiť svah s keramickými dlaždicami položenými na stenách. Potom je dokončovacia technológia podobná technológii opísanej vyššie, len v poslednom štádiu lepia dlaždice na príslušné lepidlo.

Ak je miestnosť vybavená plastovými panelmi alebo dvere sú kovové plastové, dvere môžu byť tiež zdobené týmto materiálom. Inštalácia plastových dverí začína ako obvykle s prípravou: všetko, čo môže spadnúť, sa odstráni, prach sa odstráni. Ďalej je tento postup jednoduchý:

 • Do oblúka po obvode rámu dverí sa nastaví štartovací profil.
 • Hmoždinky sa na určitej vzdialenosti priskrutkujú na susednú stenu.
 • Špeciálny sklon v tvare "G" z plastu sa vloží do štartovacieho profilu.
 • Stlačí sa na stenu, kvôli ktorému hmoždinky prechádzajú do špeciálnych drážok.

Ak je miestnosť dokončená sadrokartónom, je logické usporiadať dvere s rovnakým materiálom. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi. Rýchla a jednoduchá montáž na montážnu penu. Táto metóda je vhodná len vtedy, ak sú svahy viac či menej vyrovnané. Pre krivky svahov bude musieť zbierať rám, a na ne upevniť skrutky sadrokartónu. Prečítajte si viac tu.

Загрузка...