Nábytok

Police na stene: 60 fotiek a 8 kresieb

Jedným z metód zdobenia miestnosti - používanie regálov. Ale nie sú len dekoráciou. Oveľa častejšie sú funkčné. Umiestnite police na stenu, položte na podlahu, niektoré sú zavesené zo stropu alebo trámy. Ale čo je najlepšie - ľahko sa dajú robiť sami svojimi vlastnými rukami.

Typy regálov v dome

Na mieste inštalácie sú police na stenu, podlahu a zavesené. Ak má podlahová polica veľkú výšku - od metra nad ním sa často nazýva regálová jednotka. Niekoľko slov o zavesení: zvyčajne ide o dekoratívne vzory, ktoré visia na rúre alebo na špeciálne vyklenutom držiaku. Táto možnosť je populárna v tých miestnostiach, kde sú vykurovacie potrubia pod stropom: stále žiadajú, aby na nich niečo viselo. Na rúre visí police v kuchyni av kúpeľni: tam je to pohodlné.

Tieto zavesené police pre kuchyňu sú pohodlné a funkčné. Na rovnakej rúrke môže byť príbeh a ručne

Sú vyrobené z dreva, preglejky, laminátových drevotrieskových dosiek, drevovláknitých dosiek, sú sklenené police. Rovnaké materiály sa používajú ako stojany, ale sú tiež vyrobené z kovu, plastov a ďalších absolútne neuveriteľných vecí - napríklad potrubia alebo fľaše.

V obývacej izbe nie je dôležité, aký materiál je z police vyrobený. Je dôležité, aby jeho dizajn bol v rovnakom štýle ako interiér. Dokonca ani funkčnosť nie je vždy dôležitá: niektoré zohrávajú výlučne dekoratívnu úlohu. Na nich, ak je niečo jeden alebo dva objekty. Ich úlohou je dať interiéru domu osobitný štýl a farbu.

Komorná atmosféra tejto izby je zdôraznená útulnými vankúšmi a tmavými drevenými policami.
Lakonický štýl bytu a rovnaké lakonické police kontrastnej farby. V tomto interiéri sú hlavným prvkom.
Voľný priestor nad pohovkou je organicky naplnený políčkami, ktoré zodpovedajú stenám.
Polica môže byť použitá ako rozdeľovač pre vnútorné zóny.
Svetlý interiér v jasných farbách a rovnakých regáloch
Tvar a farba políc sleduje tvar a farbu zásuviek.

Ak hovoríme o policiach v technických priestoroch - najmä v kuchyni a kúpeľni, potom estetické úvahy prakticky dopĺňajú praktické požiadavky. Dokonca aj dekoratívne police v kuchyni by sa mali umývať dobre. Pri regáloch v kúpeľni sú požiadavky vysoké: tam sú príležitostne vysoká vlhkosť a sú potrebné materiály, ktoré ju prenášajú bez poškodenia. Nie je veľa z nich. Ide o plast a nehrdzavejúcu oceľ. Vytvárajú viac kúpeľňových regálov z MDF, ale bežne fungujú s dobrou ventiláciou v kúpeľni.

Police na stene

V každej miestnosti na stene sú miesta, ktoré len potrebujú niečo visieť. Koneckonců, väčšina moderného nábytku zaberá len spodnú časť - pohovky, stoly, pohovky. Horná časť zostáva prázdna a existuje nesúlad: preťažená spodná časť miestnosti a poloprázdna alebo úplne prázdna horná časť. Tieto dutiny na stenách sú organicky naplnené policami.

Celý systém a použitie najviac "mŕtveho" priestoru - uhla

Väčšina regálov pozostáva zo skutočných regálov a prekladov. Tieto komponenty sa však kombinujú v takom množstve možností, ktoré nie je možné vypočítať. Jednoduchý dizajn je dobrý: môžete si urobiť ľubovoľné police s vlastnými rukami. A tieto produkty môžu byť prvými samostatne vyrobenými vecami. Je to naozaj jednoduché.

Ako a čo sa má pripevniť

Vieme začať so spojovacími materiálmi. Konštrukcia police na stene závisí vo veľkej miere od typu upevnenia. Alebo možno naopak. Záleží na tom, čo tancovať ...

Tradičné slučky

Tradičné závesy na zavesenie regálov

Existuje tradičný spôsob - na slučke. Je vhodný na drevo a drevovláknité dosky, akékoľvek iné materiály, ktoré sú dostatočne hrubé na to, aby ich pripevnili. Naskrutkujte na stranu skrutiek. Potom sa vzdialenosť meria medzi stredmi otvorov v pántoch uložených na stene (pozorujte vodorovnú polohu). Na vyznačených miestach vyvŕtajte otvory pre hmoždinku, vložte hmoždinku a zaskrutkujte hmoždinku pomocou malého krytu, ktorý vstupuje do slučky alebo držiaka (kolík mierne ohnutý). Potom je na nich visel pluk.

Nie je možné vyvŕtať všetky materiály. Napríklad sklenené police. V nich skutočne nič nenaskočíte. Upevnenie na regály zo skla je špeciálne: pozostávajú z dvoch častí, medzi ktorými je vložené sklo. Často sú medzi držiaky inštalované elastické podložky. V spodnom uzávere je zvyčajne malá upínacia skrutka na upevnenie.

Spojovacie prvky pre sklenené police

Najpopulárnejšia hora pre sklenené police sa nazýva "pelikán" - pre svoj zvláštny tvar. Vyzerá dobre, sú v rôznych farbách. Hrúbka skla, ktorú drží, je od 8 do 34 mm. Do nej je možné vložiť nielen sklo, ale aj akýkoľvek iný materiál s takou hrúbkou. Len so sklom vyzerá štýlovo.

Vytváranie sklenených políc na stenu je jednoduché: kúpte si montáž, v sklenenej dielni si objednajte požadovanú veľkosť a tvar sklenených dielov s hotovými hranami (alebo si nakrájajte, ak je to možné). Zostáva skutočná zostava:

  1. Pripojte "pelikány" k stene. Dve hmoždinky. Puzdro je sklopné - dekoračný kryt je odstránený a na montážnej doske sú dva otvory. Jeden v tele vyššie, druhý - nižšie. Zabezpečte, nastavte dekoratívny lem.
  2. Vložené sklo.
  3. Krútená skrutka. All.

Držiak sklenenej police na stene

Existujú aj iné formy podobných spojovacích prostriedkov. Na fotografii nižšie je niekoľko z nich.

Niektoré možnosti montáže pre sklenené (a nielen) polica

Dekoratívne držiaky

Ďalší typ pripevnenia - konzoly. Sú spoľahlivé, niektoré sú dekoratívne a toľko, že sú sami ozdobou.

Regály pre nástenné regály

Zapustená montáž - nepodporované regály

A najviac úžasné zariadenie pre tajnú montáž. Umožňuje skryť spojovacie prvky. Sedadlo pre čap a teleso držiaka a polica je jednoducho na ňom narezaná v čelnej ploche.

Tajomstvo pre regály

Ako môžete vidieť, ani jednoduchá doska alebo sklo na takýchto úchytoch nie je zlá vec. Ale stále existuje mora s nejakými nápadmi.

Ako aktualizovať starý nábytok, prečítajte si tu.

Regály na knihy

K požiadavkám na trvanlivosť v regálových regáloch: hmotnosť je významná. Montáž a materiály a konštrukcia preto musia byť spoľahlivé. Tradične sú regály na knihy vyrobené z dreva, vrstveného alebo dyhovaného drevovláknitého dreva. A potom drevovláknitá doska s dlhým rozpätím (viac ako 90 cm) sa v priebehu rokov ohýba.

Pri plánovaní regálov na stenách pre knihy s vlastnými rozmermi si prosím všimnite, že vzdialenosť medzi podperami by nemala byť väčšia ako 90 cm a potom nebude úplne naplnená. Existujú dva druhy a typy regálov: steny a podlahy. Obe môžu byť uhlové.

V najjednoduchšom prípade, táto doska, stanovená jedna zo spôsobov. Niektoré možnosti, najmä ak sú správne kŕmené, vyzerajú celkom dobre.

Najjednoduchšie dizajnové spodné časti steny pre knihy (používa sa tajná montáž)

A za prítomnosti predstavivosti sa niekoľko dosiek premenilo na veľmi zaujímavú vec, ktorá môže byť aj hlavným prvkom dekorácie. Myšlienky na vlastnú výrobu sú zhromaždené v galérii.

A to je vážny spôsob rozšírenia priestoru kvôli uhlu medzi dvoma oknami.
Veľmi zaujímavá myšlienka použitia rohov na malé police.
Rohová nástenná polica pre knihy. Pripevnené na pelikánoch))
Vzhľadom na kontrastnú farbu tejto poličky v reflektoroch
Nič zložité: je ľahké zostaviť takýto regál s vlastnými rukami a pohľad je neštandardný
Nelineárnosť - sú vždy zaujímavé a na takejto police môžete dať knihy rôznych výšok
Malý systém s potrubnými prepojkami

Podlahové police môžu byť nabité vážnejšie. Existujú aj iné formy: existujú regály, do ktorých sú pripevnené police. Zvýraznenie môže byť zlomený alebo neobvyklý rad políc, rovnako ako zaujímavé regály.

Jednoduchý dizajn využíva farby a prepojky
Neobvyklé regály zdobia tento regál na poschodí.
To je pravdepodobne knižnica alebo dokonca skriňa, ale podstata sa nemení - pôvodná farba a zaujímavé malé police v centrálnej časti a štruktúra vyzerá zaujímavo.
Jednoduché a originálne.
Veľmi zaujímavá myšlienka - nelineárne police a preklady z hrubého skla.
Je to skôr systém regálov.

Pri výrobe fontán (a malá miestnosť, a pevnejší pre dacha, dvorku alebo záhradný plot), prečítajte si tu.

nepravdivý

Nie je veľmi početné, ale pôvodný typ. Najdôležitejšie je, že to môžete urobiť ľahko: niekoľko taniere, štyri laná alebo dva pásy a môžete sa dostať do práce.

Staré staré kožené pásy môžu byť tiež základom systému zavesenia.
Nie je to jednoduchý blokový systém ... a police môžu byť na akejkoľvek úrovni.
Dve dosky, štyri laná a pol hodiny sú to všetko, čo je potrebné na vytvorenie tejto police.
Ako vytvoriť závesnú policu - grafické pokyny krok za krokom

V materskej škole

Zatiaľ čo dieťa je dosť malé, chcem funkčné police, ale s detskými kresbami. Ale kde to získať? Urobte to sami. Každá polica vašej obľúbenej konfigurácie môže byť pokrytá netkanou tapetou alebo hrubým baliaci papier (lepený na PVA). Po dvojnásobnom vyschnutí laku na báze vody. Tieto police je možné umývať, ale najzaujímavejšie je, že sa policia môže zmeniť spolu s dieťaťom. Odtrhnite starý dekor, lepte nový. Myšlienka je jednoduchá, funguje dokonale.

To sa môže stať.

Pre deti sa polica v dizajne veľmi nelíši. Ak hovoríme o poschodí alebo regáloch, musia byť silné: vzhľadom na to, že staršie deti chcú na nich lezúť. To je dôvod, prečo často aj police, ktoré stoja na podlahe, sú okrem steny pripevnené: aby sa mladí horolezci nerozkladali a nerozkladali. Vychádzajúc z týchto úvah nie sú vysoké: aj keď padajú, nie je to desivé.

Poličky v detskej izbe sú tiež rozdielne - sú jasnejšie, môžu byť vyrobené vo forme písmen a v nich môžu byť inštalované škatule na hračky: toto je ľahšie udržiavať v poriadku. Vo všeobecnosti by sa funkčnosť a bezpečnosť mali kombinovať.

Systém so zásuvkami - čistenie bude rýchlo
Deti rastú, dizajnu a farebné zmeny
Kombinácia otvorených a uzavretých políc - vhodná pre školákov
Báječné mesto ako chlapci i dievčatá

O dizajne detskej izby si prečítajte tu.

Regály a police v kuchyni

Čokoľvek hovoríte, ale v kuchyni hlavnou vecou je funkčnosť. Nie je ani veľa miesta na stenách: skrinky zaberajú veľkú plochu. Preto jednou z úloh je maximálne využiť voľný priestor. Existujú zaujímavé nápady na malé alebo dokonca veľmi malé rozdiely medzi stenou a chladničkou alebo inými domácimi spotrebičmi. Striktne si môžete vytvoriť obal na kolesách, ktorý sa tam necháva a úplne schová. Je široká a úzka (viď foto).

Takýto posuvný regálový stojan na kolesách pre rôzne nádoby je ľahké. Všetko, čo potrebujete po ruke a nezasahuje

Existujú ďalšie zaujímavé nápady o šetrení priestoru. Ak umývate alebo stojíte pri stojane na okná, môžete si vybrať bočné steny. Existuje zaujímavá pozastavená verzia - mriežka na reťaziach, ku ktorej sú pripojené všetky náradie. Ale taká polica je možná, ak desktop nie je na stenu. Ďalšou možnosťou je ušetriť priestor - ak je kuchyňa-jedáleň je rozdelená na pult, môžete tiež vytvoriť policu nad ním, ktorá bude čiastočne pozastavená. Jedna jeho časť spočíva na stene, druhá - na pult alebo "visí" na strope.

Zaberáme všetok voľný priestor
Regály v blízkosti okna v inom štýle
Závesná polička pre malé veci
K dispozícii je tiež nevyužitý priestor nad pultom.

Informácie o spôsoboch usporiadania kuchynského nábytku nájdete tu.

Zavesenie celej steny nad stôl so skrinkami nie je najlepší spôsob. Vyzerajú ťažké. Problém môžete vyriešiť na úkor sklenených dverí, ale nie každý to má rád. Výstup - vytvorte otvorené police medzi skrinkami. Dajú do interiéru väčšiu ľahkosť a pracovný priestor nebude vyvíjať tlak na zvyšok priestoru.

Seklo a otvorené police "uľahčujú" interiér
Štýlové príslušenstvo nezasahuje
Tam je miesto pre okuliare
Štýl je iný - myšlienka je rovnaká.
Uzavreté a otvorené police v jednom systéme - pohodlné a neštandardné

Dekoratívne a originálne

Často police na stene majú len dekoratívnu úlohu. Sú určené na to, aby pritiahli pozornosť a tento cieľ sa dosahuje v neobvyklom tvare, ktorý je v kontraste so stenami, farbou. Na to nemôžete veľa: jednu alebo dve veci, ale aké sú zaujímavé.

Iba tri obdĺžniky, ale na úkor farieb a väzieb vyzerajú veľmi štýlovo
Ďalšia možnosť z rôznych obdĺžnikov a štvorcov, ale tiež vymaľovaná v jasne kontrastných farbách. Neprejdeš
Veľmi zaujímavá myšlienka použitia rohov na malé police.
Téma je rovnaká, nálada je iná. A to všetko je dôsledkom toho, že nie tak živo sa bráni farbe steny a farbe políc
Ďalšou možnosťou sú "štvorcové" police. Dve identické súpravy usporiadané rôznymi spôsobmi.
Ak sú tradičné štvorcové regály usporiadané na okraji s kučeravými rámami, štýl je úplne iný.

Ďalšou zaujímavou témou sú sklenené police. Len jeden pohár nie je veľmi zaujímavý. Príťažlivejšia je kombinácia s drevom a oceľou. Účinky sú niekedy neočakávané. Sklo sa zhromažďuje na vodidlách: materiál je krehký a ťažký a musí sa udržiavať. Je pod silou ocele.

Zaujímavá možnosť skla. Môžete ľubovoľne zmeniť výšku medzi vrstvami

V skutočnosti sú tieto systémy navrhnuté tak, aby vytvárali interiéry obchodov, ale tiež vyzerajú štýlovo v modernom alebo v podkroví apartmáne.

Štýl "vinobranie" tiež vyhovuje

Čo jednoducho nevytvára regály. Dokonca aj z rúrok. Kov a plast. Existujú nejaké známky opravy? Používajte v podnikaní a prijímajte dizajnovú vec, ktorá je zaujímavá, zbieraná z vecí.

Ide o vonkajšiu možnosť.
Plastové potrubia a farby nepotrebujú
Vodné potrubia, rohy, všetky maľované bronzovou farbou
Plastové rúry veľkého priemeru inštalované v ráme. Tu máte neobvyklú polici
Taká zaujímavá variácia knižnice z rúr

Existujú vzorky, ktoré sú práve prekvapení. No, ako by si to mohla vyriešiť?

Kombinácia otvorených a uzavretých regálov. Neštandardný tvar - zaoblené rohy a úplne nový vzhľad.
Kovaná základňa vyzerá ušľachtilá
Vlastná rohová polica
Môže to byť zaujímavý rozdiel medzi zónami.
Niečo podobné môže byť vyrobené z polykarbonátu. Majú rôzne farby a dobre sa ohýba
Búrlivý let fantázie od autora
Idea pre tých, ktorí majú veľa kníh
Zaujímavý dizajn
Pre milovníkov rezaných kvetov
Kardiogram ...

Výkresy políc

V podstate sú návrhy jednoduché: pozrel som sa na to a hrubo som si predstavil, ako to urobiť. Pre tých, ktorí chcú robiť regály s vlastnými rukami, tu sú niektoré kresby. Keď je máte po ruke, môžete ľahko vykonať potrebné zmeny vo veľkosti. Nezabúdajte, že od DVP s hrúbkou 16-18 mm by rozpätie medzi podperami nemalo byť väčšie ako jeden meter a lepšie - 90 cm, inak by došlo k deformácii. Preglejka je asi rovnaká situácia.

Jediná vec, ktorá môže byť nejasná, je zostavenie niektorých uzlov. Vysvetľujeme v jednom schéme, zvyšok zostavy je podobný. Všetky spojenia sa robia na rohoch. Aby bola stavba spoľahlivá, police sú neporušené a na rohoch sú pripevnené prepážky.

Všetky tieto spojenia sú na rohoch.

Rohy nastavia spodné dve pre každé pripojenie vpravo a vľavo. Vyrobte si z kovu alebo plastu. Ak je zaťaženie plánované ako významné, položte kov; ak sú regály dekoratívne, môže sa použiť plastový nábytok.

Niektoré typy rohov

Teraz môžete vytvoriť vlastné police na stenu vlastnými rukami (aj podlahou).

Pozrite si video: Mercedes G500 2018 test - Maroš ČABÁK (November 2019).

Загрузка...