Pergoly a markízy

Vytvárame korunku (priezor) nad verandou súkromného domu

Aby ste sa neotočili do dažďa a neumierali sa na slnku pri otvorení vstupných dverí, potrebujete nejakú ochranu. Zvyčajne robia zorník nad verandou alebo tesne nad dverami. V niektorých prípadoch môže ochranný kryt dokonca zatvoriť kroky a dokonca aj stopu alebo jej časť. Ako urobiť podobný dizajn, z ktorého materiály a poďme ďalej hovoriť.

Typy a typy

Ak hovoríme o štruktúre ako celku, strop alebo vešiak nad verandou pozostáva z rámu a strešného materiálu (opláštenia). Stále môžu byť podporné vzpery, ktoré podporujú vonkajší okraj ochranného krytu. Sú voliteľným prvkom. Potrebné, keď nie je isté, že dizajn bez dodatočnej podpory bude schopný udržať zrážky.

Visor nad vchodom: spoločné zariadenie

Pod dažďom sú hlavne snehom. V regiónoch s veľkým množstvom snehu môžete urobiť strmosť steny strmého - tak, aby sneh rýchlo šiel alebo inštalovali ďalšie podpery. Môžete to urobiť ako zvyčajne a robiť - bezpečnostné / silové rozpätie upokojuje a inšpiruje dôveru.

Rámové a rackové materiály

Rám a opierka nad vchodovými dverami sú vyrobené z:

 • metal:
  • oceľový roh;
  • kovové pásy;
  • okrúhle potrubie;
  • profilované potrubie;
 • drevený - drevený nosník.

  Rôzne druhy valcovaného kovu a dreva - to sú dva materiály, ktoré sa používajú pri stavbe ochranného krytu nad verandou

V poslednej dobe je najpopulárnejším materiálom na výrobu rámu strechy nad verandou tvarovaná trubica. S rovnakými rozmermi a hrúbkou steny s okrúhlou trubkou (ak porovnáme uhlopriečku a priemer), profil má väčšiu tuhosť. Zároveň je to z najrôznejších častí - štvorcový a obdĺžnik s rôznymi stranami, môže sa ohýbať do oblúkov, ľahšie sa zvárať a pripevňovať k stenám, je dokonale spojený s prvkami tradičného alebo studeného kovania, rovnakej trvanlivosti ako ostatné oceľové výrobky. Vo všeobecnosti je to tvarovaná trubica, ktorá je teraz v prospech.

Čo robí vrchlík cez verandu

Ak hovoríme o materiáloch, ktoré stojí pred výhľadom na verandu nad verandou - tu je výber veľmi široký. Veľmi často je vrchol nad vchodom do domu vyrobený z rovnakého materiálu ako strecha. A to je správne, pretože v tomto prípade sa ukáže harmonický dizajn domu. S týmto riešením sa používa akýkoľvek strešný materiál:

 • bridlice;
 • kovové dlaždice;
 • profesionálna podlaha;
  Ten istý materiál pokryl klenbu cez verandu a strešné tašky
  Musí sa zhodovať a štýl
  Mäkké dlaždice na verande a streche
  Kovové dlaždice na streche a priezor
  Keď sa spojí štýl a materiál, získa sa harmonický vzhľad.
 • mäkké šindle;
 • prírodné dlaždice;

Druhou možnosťou je použiť materiál, ktorý sa používa v plotu. V tomto prípade by mali byť rozpoznateľné štýl aj dekoratívne prvky. Tým sa vytvorí jediný súbor s webom. Materiály môžu byť:

 • bridlica (zvyčajne plochá, ale nie skutočná);
 • profesionálna podlaha;
 • polykarbonát;
 • drevená doska.

A tretí spôsob, ako navrhnúť priezor nad verandou, je inštalovať "neutrálny" baldachýn v štýle a materiáli. Patria medzi ne:

 • drevený kabát;
 • polykarbonát (voliteľný polykarbonátový voštinový plát);
  Polykarbonát sa mieša s drevom
  Vyzerá dobre
  Dlhé šošovky nielen nad verandou, ale aj nad vstupnou chodbou
 • plastová fólia;
 • skla.

Najmenej zriedkavo používané sklo. Je potrebné používať zosilnené typy triplexu a sú nielen drahé, ale aj pevné, takže sú potrebné ďalšie závesy alebo silné nosné stĺpy. A ak si myslíte, že polykarbonátový list alebo plastový vzhľad nie je veľmi odlišný od skla, je jasné, prečo je sklo nepopulárne.

Formuláre baldachýnu

Formy visí nad vchodovými dverami viac ako tucet. Najjednoduchšia výroba je štíhly. Vyžaduje minimum úsilia a materiálov a môže vyzerat veľmi dobre. Nevýhodou je, že keď sa topí sneh, pred vašimi dverami bude zasnežovanie a bude treba urýchlene odstrániť. Ostatné modely so sklonenými prednými svahmi trpia rovnakou "chorobou". Ide o vynikajúce možnosti pre regióny s malými zasneženými zimami, ale s horúcim slnkom - nie pre naše zemepisné šírky. Hoci sa nemusíte obávať potreby rýchleho odstránenia snehu, môžete vykonať niektorú z možností.

Formy a mená zorníkov na verandu

Mierne zložitejšie je vytvoriť štítové štíty (čo je dom) a jednoduchý oblúk. Sú dobré, pretože sneh zostúpil na bokoch vchodu a dokonca s veľkým množstvom nie je potrebné ho okamžite odstrániť. Takže pre regióny s veľkým množstvom snehu sú to najlepšie modely.

Ako pripevniť priezor cez verandu a stenu domu

Jedným z najťažších momentov je ukotvenie krytu priezoru cez verandu tak, aby voda nepretekla pozdĺž steny. Zvyčajne používajte štandardné metódy spojenia strechy - pomocou pásky blatníkov. Táto metóda je vhodná pre akýkoľvek strešný materiál, ako aj pre plechy a drevo. Bude potrebné vybrať len správnu farbu. Existujú dva prístupy: v tóne so stenou alebo v tóne so strešným krytom vrcholu. Možnosti sú rovnaké, takže sa rozhodnete / vyberiete.

Ako urobiť križovatku štítku na stenu

Pod tyčou nárazníka v stene urobte stĺp (hĺbka 5-7 mm). Okraj dosky je vložený do vybrania, je pripevnený, švík je utesnený tesniacim materiálom odolným proti vlhkosti pre vonkajšie použitie. Druhý okraj dosky leží na strešnom materiáli. Keď voda pretečie cez stenu, prúdi na ňu, od nej, obchádzajú spojenie, na strešný materiál a ďalej do systému zrážok alebo priamo na zem - od koho sa to robí.

Ak používate kovovú dlažbu, predajcovia majú špeciálny stenový profil. Môže sa použiť aj s inými materiálmi - je dôležité vybrať farbu. V bežnej lokalite sa nachádzajú gumové tesnenia, ktoré zaberajú pár centimetrov od vonkajšieho okraja. V tomto prípade so silným vetrom, voda a nečistoty nespadajú pod tyč.

Pravidelné riešenie pre kovové dlaždice. Vhodné pre bridlicu, vlnitú

Ak je štítok nad vstupnými dverami a verandou vyrobený z polykarbonátu, skla alebo plastového plechu, vyššie opísaná metóda je neprijateľná - vyzerá to príliš drsne. V tomto prípade existujú dve možnosti:

 • Umiestnite gumovú alebo polyuretánovú tesniacu pásku medzi polykarbonát a stenu. Materiál cez toto tesnenie je pritlačený k stene a potom upevnený skrutkami k rámu. Tesnenia by sa mali vyhľadať v miestach predaja polykarbonátu.

  Ako zatvoriť spoj polykarbonátového krytu a stien

 • Umiestnite dosku tak pevne, ako je to možné, na stenu a priechod prepojte priehľadným tesniacim materiálom (nie bielym, pretože sa rýchlo stane nepochopiteľnou farbou).

Neexistujú žiadne iné dobré možnosti. Môžete kombinovať obidva navrhované pre spoľahlivosť.

Ako opraviť, ak je stena viacvrstvová

V súčasnosti stále viac a viac budov má viacvrstvové vonkajšie steny - vetrané fasády, izolácie ... Nosná časť steny je pokrytá niekoľkými vrstvami materiálov, ktorých nosnosť stačí len na udržanie vlastnej hmotnosti. Nič, čo sa k nim pripojí, zlyhá. Celá záťaž by mala padnúť na opornú stenu.

Ako pripevniť pohľad nad vchodovými dverami na troj alebo dvojvrstvovú stenu

Dokonca aj keď vonkajšia vrstva je dokončovacia tehál, nie je nič, čo by sa k nej pripojilo. Murivo sa zvyčajne vykonáva v polovici tehál. Takže to vyzerá len trvanlivo von. Mnohé aj tie najmenšie a najľahšie baldachýny nebudú stáť a ani podporné stĺpy nepomáhajú.

Preto pri každej viacvrstvovej stene vo všetkých dokončovacích / izolačných vrstvách sú vytvorené otvory, na nosnú stenu sú pripevnené konštrukčné prvky.

Súprava štítkov: dizajnové prvky

Šikmý alebo rovný chránič - najjednoduchšia vec, ktorá môže byť. Zriedka sa stretávame s priamočiarymi líniami - nie sú príliš funkčné, ale existuje pomerne málo sklonených svahov.

Základom naklonenej šikmej šošovky je obdĺžnikový trojuholník. Pravý uhol je priľahlý k stene a dĺžka strán závisí od požadovaného sklonu.

Návrh strešnej strechy nad vchodom

V najjednoduchšom prípade je možné zviazať tri rovnaké trojuholníky z tvarovaného potrubia (ako na obrázku vyššie), vytvoriť v nich otvory pre upevňovacie prvky (aspoň tri). Tieto tri prvky je možné kombinovať do jedného celku pomocou bední na strešný materiál - ako na obrázku. Môžete zvárať priečniky z tej istej rúry (ale menšej časti) alebo z rohov. Táto možnosť - s kovovými prepážkami - je vhodnejšia na priezor nad verandou z polykarbonátu alebo plastu. To je tiež dobré pre plech - to bude vhodné zvárať alebo skrutky skrutky.

Myšlienka je rovnaká, ale matka je iná

Existuje aj iná možnosť s premenlivým uhlom. Jedná sa o obdĺžnikový rám s latítkami na latku, ku ktorému je pripevnený ľahký strešný materiál. Tento rám pomocou stenového nosníka upevneného na stenu je namontovaný nad vstupom (sme opísali vyššie, ako priblížiť).

S nastaviteľným uhlom

V závislosti od požadovaného uhla sklonu vytvorte vzpery. Môžu byť vyrobené z kovu alebo dreva. Opravený na snímku.

Ak je to žiaduce, táto možnosť môže byť vykonaná s nastaviteľným uhlom sklonu. Umiestnite rám a držiak na stenu na stenu (napríklad na závesoch) a vytvorte niekoľko otvorov v ráme. Prestavením vzpery v rôznych dierach môžete získať iný uhol sklonu. Pri dverách nie je táto funkcia veľmi dôležitá - s výnimkou skla - na prekrytie slnečného svetla a pri oknách to môže byť užitočné.

Štrbinový strešný rám

Existujú najmenej dva spôsoby zostavenia ochranného štítku s dvoma svahmi: z dvoch alebo viacerých (v závislosti od dĺžky vrchlíka) trojuholníkové krokvy alebo z dvoch obdĺžnikových rámov so skriňou pripevnenou na skrutky. Druhá možnosť je uvedená na obrázku nižšie a prvá bude o niečo ďalej.

Canopy house - jedna z obľúbených možností

Metóda jedna

Dve štvorhrany sú zostavené z dreva alebo hrubého doska, ktoré sú spojené hrebeňovou doskou. Uhol sklonu zjazdoviek sa nastavuje drážkovaním na korčule, upevneným skrutkami - rozpernou tyčou. Keďže strešný materiál je položený z hrebeňa, pásové lišty sú zabalené v opačnom smere. Pod mäkkými dlaždicami sú potrebné pevné podlahy. Môže to byť preglejka odolná voči vlhkosti alebo OSB.

Ako urobiť visor nad dverami vo forme domu

Aj na zemi ide do zátvoriek - zátky, ktoré prenášajú náklad z priezoru na veľkú plochu steny. Je lepšie zostaviť konštrukciu na zemi (bez upevnenia strešného materiálu). Ak chcete zvýšiť a zabezpečiť haly bude potrebovať asistenti alebo manipulátor služby.

Druhá cesta

Druhou možnosťou je zostava samostatných nosníkov. Možno sa vám táto možnosť zdá byť jednoduchšia - podľa tohto princípu sú všetky štítové strechy zostavené.

Príklad vertikálnej veranda s priehradovým systémom

Aj tu ide o rám z nosníka a potrebujú zátvorky. Rám však leží v horizontálnej rovine, založenej na zátvorkách. Dva - tri trojuholníky z krokvy sú zostavené, ktoré spočívajú na hrebeňovom nosníku a spočívajú na stojane, ktorý je pripevnený k rámu druhým koncom. Ukázalo sa miniatúrny model zvyčajného krovu.

Na zlepšenie vzhľadu sú palice umiestnené v blízkosti stojanu. Na fotografii vyššie sú zakrivené, ale to zďaleka nie je potrebné. Môžete si len vytvoriť bar, vyčistiť ho v pravom uhle. Je tiež lepšie zostaviť systém na zemi - nebude možné pripojiť presne na výšku.

Z kovu

Ak je rámik ochranného krytu z kovovej rúry, všetko je oveľa jednoduchšie. Rúra má veľkú nosnú kapacitu, takže podporné a pomocné prvky sú oveľa menšie.

Vyrábajú sa dva identické trojuholníky - podľa veľkosti budúceho baldachýnu. Pripojte ich k mostom, ktorých dĺžka závisí od "hĺbky" šošovky. Ak chcete čeliť bez prehýbania, zvárate prídavnú priečku.

Štrbinová strecha nad verandou kovovej rúry

Dokončený dizajn vrchlíka je doplnený závorami - zastávkami. Na vyššie uvedenom obrázku visko nad verandou má iba dôraz bez kosenia. Pre regióny s malým snehom v zime to stačí, ale na to, aby ste si udržali pevnú hmotnosť snehu, budete potrebovať kosenie alebo stojan. Alebo možno obaja (ako na obrázku nižšie).

Krásny štítový baldachýn nad vchodom z oceľového potrubia so zastávkami a stĺpikmi (diagram s rozmermi)

Dekoratívne predmety - voliteľná časť. Môže to byť bežný trojuholník.

Oblúkový pohľad na verandu: výrobné prvky

Priestor nad vstupnými dverami vo forme oblúka sa nedá nazvať ťažko vyrobiteľným. Táto forma je vhodnejšie urobiť z oceľového potrubia, a z profilu, obdĺžnikovej časti. S pomocou ohýbača rúrok (môžete ručne, ale to je zložitejšie) urobiť niekoľko oblúkov rovnakej veľkosti. Sú spojené mostami, ktorých dĺžka závisí od požadovanej veľkosti strešnej časti.

Oblúkovitý dizajn - najjednoduchšia možnosť

Prvý a posledný oblúk sú spojené horizontálnymi pruhmi, konzoly sú zvarené na poslednú, alebo, ako na obrázku vyššie, obvyklé zastávky.

Môžete často vidieť dvojité oblúky s dekoratívnym a nie veľmi plniacim. Sú typické pre veľké konštrukcie. Napriek tomu je nápor a snehové zaťaženie veľké a lepšie bezpečné, čo vytvára bezpečnostnú rezervu, ako robiť všetko nové.

Nápady na fotografie

Visor nad verandou z kovových rúr a polykarbonátu: rôzne modely

Krásny dizajn pomocou kovania tradičné alebo studené

Strieška nad verandou na kovovom ráme: jednostranné, štítové (domček), klenuté modely

Rôzne v štýle a forme

S piliermi na stĺpoch a kovovými otvormi na dekoráciu

Strop nad verandou nie je len nad vstupnými dverami, ale aj nad terasou

Drevený baldachýn nad vchodom v podobe domu - možnosti s opornými stĺpmi pod dlažbou

Ponúka upevnenie polykarbonátu

Загрузка...