Detská izba

Výber loftového lôžka pre deti

Nedávno sa v nábytku objavilo množstvo neštandardných riešení. Ak boli predtým iba jednotky s poschodovými posteľami, dnes je tu aj detská podkrovná posteľ av inej kompletnej zostave a rôznych typoch. Z hľadiska úspory miesta v miestnosti je ideálny, ale s pohodlím prevádzky môžu byť otázky.

Aká výška

Detská postieľka môže byť rôznej výšky:

 • priemerná výška (pre lôžko) je, ak je kotvisko asi 1 meter od podlahy;
 • výška je vo výške 1,5 metra a viac.

Priemerná výška je vhodnejšia pre deti do 10-12 rokov. A to nielen preto, že rodičia nie sú tak vystrašení, že dieťa môže padnúť. Skôr kvôli okamihom komunikácie pred spaním. Takéto deti stále umožňujú rodičom, aby ich chránili na noc, objatie, čítanie rozprávky, rozprávanie o niečom. Ak to dosiahnete vo výške 1,6 metra, nebude to fungovať. V každom prípade nebudete úplne komunikovať ... Ale na nízkej (relatívne) posteli si môžete posedieť a držať plný večerný rituál.

Podkrovie môže mať strednú výšku - lôžko je vzdialené jeden meter od podlahy (alebo tak)

Pod meračom výšky lôžka neukladáte stôl a nevytvárajte pracovný ani hrací priestor. Ale na druhej strane je celá oblasť postavená s policami, zásuvkami, skriňami, do ktorých zapadajú veľa vecí.

Adolescenti už takéto slobody takmer neumožňujú. Teraz sú príliš staré. Pre nich je ideálnym miestom a bude vysoká loft posteľ.

Vznešené lôžka a lofty sú nepríjemné z hľadiska ich údržby: dokonca aj vytváranie postele je problematické a zmena bielizne je tiež nepríjemná. Ale mnohí sú ochotní vyrovnať sa s týmito nedostatkami kvôli úspore meta. Druhý nie je najpriaznivejší moment, ktorý sa prejavuje počas detských chorôb. No, ak existuje možnosť zálohovania - dieťa môže byť prenesené na zotavenie nižšie. Ak to nie je možné, moja matka bude musieť skákať hore / dole, čo je niekedy únavné.

Výška stropu je jedným z definujúcich parametrov pri výbere loftového lôžka

Iný bod: výška stropu. Z postele s matracom k stropu by mala zostať aspoň 80-90 cm. To je minimum, ktoré vám umožňuje neporaziť hlavu. A potom, v takej výške až k stropu, vzduch nad "nie je veľmi" - horúci a upchatý. Problém môžete vyriešiť dobre premyslenou ventilačnou sústavou a ak nejestvuje, potom aspoň pravidelné vetranie.

Konštrukcie, typy, materiály

Rovnako ako akýkoľvek iný nábytok, podkrovie sa dodáva v troch verziách: drevená, laminátová drevotrieska, kovová. Tiež existujú kombinované možnosti - drevený rám, skrine, regály z drevotriesky alebo MDF. Kovové konštrukcie sú najmenej pravdepodobné, že sa stretnú - z nejakého dôvodu nie sú najobľúbenejšou možnosťou, aj keď nie sú žiadne sťažnosti na ich silu.

Ďalej uvažujeme štrukturálne prvky a ich typy, ktoré môžu byť dôležité.

rebrík

V mnohých ohľadoch je pohodlie pri používaní postele určené schodiskom (a ostatnými rodičmi). Okamžite zvážte, aké kroky je možné urobiť:

 • Z okrúhleho kovového potrubia (zvyčajne pochrómované). Samozrejme, že potrubie je silné, ale jeho povrch je hladký a šmykľavý. Pre malé deti to môže byť problém.
 • Z drevených dosiek malých šírok. Táto možnosť nie je ani pre malé deti.
 • Zo širokých dosiek. To je lepšie. Upozorňujeme, že chodidlo dieťaťa by malo byť úplne (alebo lepšie s malým okrajom) umiestnené na schodoch.

Okrem toho existujú rôzne formy schodov. Najnebezpečnejšie - vertikálne plnené lamely (zo strany alebo z prednej strany - na tom nezáleží). Pre chlapcov stredného veku a starších to nie je problém. Aj pre športové dámy. Pre zvyšok zoberte ďalšie vzory.

Jedna nad ostatnými priečkami nie je vhodná pre každého.

Je to oveľa pohodlnejšie, keď rebrík má svah. Môžu byť s alebo bez zábradlia. So zábradlím je najbezpečnejšou možnosťou, ale vyžaduje veľa priestoru a nie je vždy možné "vstúpiť" na takýto rebrík.

Skosené schodisko je určite pohodlnejšie, ale vyžaduje veľa priestoru.

Pohodlné, ak to miesto dovolí

K dispozícii sú tiež rebríky so širokými plnými krokmi. Samozrejme, že zaberie ešte väčší priestor, ale tak, aby nezmizli len tak, sú schránky skryté pod schody. Môžu dať veci alebo hračky.

Pod úrovňou skrytých schránok rebríka

Pre tých, ktorí majú dve alebo viac detí, je často potrebné nejako zablokovať prístup k najchladnejším. Naučia sa rýchlo vyliezť, ale môže byť ťažké sa dostať dole. Existuje zaujímavá možnosť - schodisko je rozdelené na dve časti s plošinou.

Rebrík s plošinou

Takáto konštrukcia je vo všeobecnosti bezpečnejšia: je ľahšie stúpať a klesať. A takisto bariéra pre deti je ľahko realizovateľná - je možné napríklad dať dvere.

Ako si vytvoriť loft posteľ s vlastnými rukami, prečítajte si tu.

Čo je nižšie

Ako ste videli na fotografii, loft posteľ na prvom poschodí môže mať:

 • pracovisku;
 • ihrisko;
 • skladovací systém - skrinky, police, zásuvky;
 • na pohovke.

Existujú aj kombinácie alebo, ako sa hovorí, multifunkčné postele - pod spánkom je skriňa s hernou alebo pracoviskom. Je to veľmi výhodné, keď je veľa skriniek a zásuviek. Je to skvelé riešenie pre úsporu miesta v malej miestnosti. Neexistujú takmer žiadne sťažnosti na takéto modely.

Detská postieľka s podkrovím s posuvným stolom

Možno nie je ako plnenie skriniek (málo políc, ale veľa priestoru pre veci na vešiakoch, ktoré deti zvyčajne nemajú veľmi veľké množstvo). Ale môžete to urobiť znovu alebo objednať si vlastné (ak firma poskytuje takéto príležitosti). Ale samoinštalovanie niekoľkých regálov alebo drôtených košov pre bielizeň bude oveľa lacnejšie.

Ako rozvinúť dizajn izba chlapca čítať tu.

S pracoviskom

Docela populárna možnosť - loft posteľ s pracoviskom. Ak chcete ušetriť miesto - je to skvelá voľba, ale existuje jeden "ale". Podľa odporúčaní pediatrov by pracovná plocha mala mať premenlivú výšku - s dieťaťom rásť. V týchto návrhoch neexistuje žiadna takáto možnosť. Hoci, aby sme boli úprimní, písacie stoly sú tiež zriedka s nastavením výšky. Takže ak chcete tento argument prijať, alebo nie, je na vás.

Podkrovné lôžko s pracovným miestom

Ďalším bodom - na stole takéhoto pracoviska je veľmi málo slnečného svetla. Môžete samozrejme organizovať dobré umelé osvetlenie, ale nie je to vždy plnohodnotná náhrada. Iné riešenie - aby tak, že svetlo z okna padol na doske.

Riešenie problému osvetlenia))

Existuje viac modelov s posuvným stolom. Táto možnosť bude vyhovovať mnohým - kompaktným a celkom pohodlným.

S posuvným stolom na kolesách

A ďalšou možnosťou je podkrovné poschodie s pracoviskom nižšie (stolík je tiež roztiahnuteľný)

S priestorom na hranie

Pri umiestnení hernej plochy na prvú úroveň problémy obvykle nevznikajú. Môže sa vyrábať po obvode obidvoch políc, na ktorých môžete uložiť populárne hračky. Ale takéto regály sú zvyčajne málo. Ak nemáte kam na ukladanie hračiek, môžete dokončiť alebo dať do políc boxy, ktoré už majú hračky.

Herná zóna môže mať niekoľko polic.

Podkrovie s detským ihriskom pre chlapca

Ako jedna z možností pre vybavenie - loft posteľ so sklíčkom. Zvyčajne ide o súčasť ihriska, ale sú tu aj skrine. Existuje veľa možností ...

Posteľná loft s tobogánom je obľúbený u detí

Možnosť s detským ihriskom sa ľahko premení na posteľ s domom. Ak to chcete urobiť, stačí vytvoriť steny, a môžete tkaniny. To značne zvyšuje záujem detí a môže hrať dlho v hrách. A ak držíte vnútorné svetlo alebo svietidlo (najlepšie s LED diódami z batérií alebo nabíjateľných batérií - nie je žiadne sklo a elektrická energia), potom dom bude mať deti na dlhú dobu.

Interiérový dizajn detskej izby je tu popísaný.

S pohovkou

Postel z podkrovia s vstavanou pohovkou je zriedka plnený - celkový nábytok je získaný. Takéto možnosti sú už pre teenagerov. Druhé lôžko (a tretie, ak je rozkladací gauč) sa môže použiť buď pre druhé dieťa, alebo ako rezerva v prípade príchodu príbuzných. Teenager sa zvyčajne používa na stretnutia s priateľmi / priateľkami.

S pohovkou v prízemí

S veľkou túžbou nájdete možnosť s malou pohovkou na boku a niekoľkými policami naproti. Táto možnosť je dobrá, ak neexistuje samostatná škôlka a len roh v rodičovskej izbe je pod ňou.

Zaujímavá možnosť

Multifunkčné postele pre dospievajúcich

Jedná sa o kombinované možnosti - posteľ + šatník + pracovisko. Rozloženie môže byť iné. V tomto vyhotovení sa musíte najprv pozrieť na veľkosť a ako celá konštrukcia zapadá. Tieto možnosti majú už dosť pevnú výšku kotviska - asi 1,6-1,7 metra. V opačnom prípade budú teenageri nižšie nepríjemné.

So šatníkom a výsuvným stolom

Líši sa hlavne pri schodoch

K dispozícii sú celé mini-izby v dvoch úrovniach.

Mini izba s obývacou a pracovnou plochou

Medzi nízkymi rozkladacími pohovkami sú aj modely s šatníkom a pracovným priestorom. Upozorňujeme, že na fotografii nižšie sú kroky vykonané ako samostatná štruktúra, ktorú je možné posunúť dopredu.

Aj schody sa pohybujú

Prevádzková skúsenosť

Niektoré z problémov, ktoré môžu vzniknúť - zložitosť služby a komunikácie - sú už opísané vyššie. Existuje však ešte jedna vec - udržateľnosť. V značnej výške je stavba veľmi neistá. A pretože deti sú veľmi nepokojné, existujú prípady, keď sa otočili postele. Odtiaľ odporúčania:

 • okamžite zosilnite všetky kĺby a svietidlá pridaním kovových montážnych dosiek všade, kde je to možné;
 • zistite, ako pripevniť posteľ k stene (pevne a bezpečne).

Iný bod: niekedy nie je dostatočná štandardná výška zábradlia. Pre svoj vlastný pokoj môžete zvýšiť zábradlie. Opäť je to zo skúseností - deti spali v spánku ... Z tej istej série - pridajte zábradlia do rebríka alebo ich zmeňte.

O palandy (dve lôžka) si prečítajte tu.

Nápady na fotografie

Celý komplex nábytku s podkrovím

Dávajte pozor na rebrík: zásuvky sú nezvyčajne vyrobené - nie v rovine schodov, ale na ich strane

Drevené podkrovie s klasickým pracovným priestorom v prízemí

Kovová verzia vhodná pre minimalizmus, moderné alebo špičkové technológie

Racionálne využitie priestoru - rohová polica + skriňa na boku

Zaujímavá možnosť pracovnej oblasti))

Poschodie pre dievčatá

Funkčná možnosť

Ďalšia možnosť s posuvným pracoviskom

Загрузка...