Dvere

Ako nainštalovať predné dvere

Správne nastavené predné dvere poskytujú nielen bezpečnosť majetku, ale tiež znižujú tepelné straty (kvôli izolácii rámov) a znižujú počuteľnosť toho, čo sa deje mimo domu alebo bytu. Po prvé, mali by ste vedieť, že je možná inštalácia vstupných dverí vlastnými rukami. A môžete urobiť všetko sami, ale ak je plátno ťažké, je ľahšie pracovať spoločne. Nie je nič náročné v technológii samotnej, ale existuje niekoľko funkcií, ktoré potrebujete vedieť skôr, ako začnete inštaláciu sami.

Príprava na inštaláciu

Pred inštaláciou musíte odstrániť staré dvere. Je to potrebné urobiť opatrne, snažiac sa nepoškodiť dvere veľa. Inštalácia predných dverí prejde rýchlo.

Niektoré typy oceľových vstupných dverí

Demontáž starých dverí

Najskôr odstráňte krídlo dverí. Ak má model odnímateľné pánty, dvere sa otvoria, pod spodným okrajom plachty sa umiestni páčidlo a dvíhanie dverí sa odstráni zo závesov. Ak sú závesy neoddeliteľné, budete ich musieť odskrutkovať. Je lepšie začať od dna.

Po demontáži svahov odstráňte tapetu, odstráňte omietku alebo tmel. Úlohou je určiť, ako bola krabica upevnená, aby sa našli body pripojenia. Ak je rám dverí kovový, je to obvykle kotva, kusy výstuže. V kĺboch ​​rezali brúsku. Po vystrihnutí všetkých úchytov sa stará škatuľa stlačí alebo vyrazí. Ale s týmto postupom nie je potrebné vynaložiť nadmerné úsilie: môžete box zničiť tak, že bude potrebovať opravu.

Pri demontáži je potrebné odstrániť staré spojovacie prvky.

Ak je krabica staré drevené dvere, všetko je jednoduchšie. Bočné stojany sa dajú vystrihnúť uprostred a potom, keď sa láma páčidlo, vylomia z otvoru. Akonáhle sú strany odstránené, krytka sa ľahko odstráni. Tiež je prah odstránený bez problémov.

Príprava otvoru

Po odstránení starých dverí je dvere pripravené na inštaláciu. Najskôr odstráňte všetky kúsky tmelu, kúsky tehál atď. Zbavte sa všetkého, čo môže vypadnúť. Potom zhodnoťte otvorenie, čo bolo výsledkom. Ak sú veľké dutiny, sú plné tehál, vysadené na cementovej malte. Malé výmole môžu byť ignorované. Ak existujú medzery, je lepšie ich pokryť aj riešením.

To je to, čo sa deje po demontáži dverí.

Existujúce významné výčnelky, ktoré môžu počas inštalácie zasahovať, musia byť odstránené. Môžete použiť kladivo a dláto alebo brúsku s rezacím kotúčom.

Starostlivo skontrolujte stav podlahy pod rámom dverí. V starých budovách na tomto mieste je postavený drevený bar. Často je už zhnitá, rozdrvená. Ak áno, odstráňte ho.

Ak lišta vyzerá ako celok, skontrolujte stav dreva pomocou šachov. S pevným úsilím držať niekoľko do dreva, niekoľkokrát ho preložiť a vytiahnuť. Takže skontrolujte rôzne časti lišty. Ak sa dostane s ťažkosťami, do malej hĺbky, diera zostáva malá, potom je všetko v poriadku. Ak nie, ľahko vstúpi, rozdrví sa a / alebo sa rozpadne z kývania, drevo sa stalo nepoužiteľným. Musí sa tiež odstrániť.

Odpudnite všetko zbytočné

Vyprázdnený priestor je naplnený rovnakou tyčinkou (ošetrená impregnáciou z hniloby), položená s tehál. Medzery sa naplnia roztokom.

V dôsledku všetkých týchto akcií by mali byť dvere viac či menej vyrovnané. Aby ste mohli inštalovať nové vstupné dvere bez rušenia.

Montáž kovových dverí

Vstupné dvere najčastejšie kladú oceľ (kov). Rám dverí, rám dverí a vonkajší povrch dverného krídla sú vyrobené z kovu. Na zabezpečenie požadovaného stupňa tepelnej a zvukovej izolácie je plátno položené so zvukovým izolačným materiálom. Z bočnej strany miestnosti môžu byť vchodové dvere zošité kovom, alebo môžu byť šité listom (možnosť rozpočtu).

Konštrukcia kovových dverí

Na ráme okolo obvodu verandu (niekedy na krídle dverí) je položená gumová izolácia. Vykonáva dve funkcie: slúži na utesnenie a zníženie sily zvuku, ku ktorému dochádza pri zablokovaní dverí. Ukáže sa spoľahlivé, teplé a "pokojné" vchodové dvere.

Príprava dverí

Keďže je problematické vložiť zámok do kovových dverí, ihneď si dvere objednajú so zámkom. Zobrazí sa súprava, ktorá obsahuje už nainštalovaný zámok. Samostatne rukoväte. Tu je potrebné ich nasadiť na miesto, skrutkovať skrutkami. Pred inštaláciou je potrebné skontrolovať funkciu zámkov a západiek. Všetko by malo fungovať hladko, bez námahy a problémov. Ak je všetko normálne, môžete nainštalovať vstupné kovové dvere.

Príprava oceľových dverí na inštaláciu: skontrolujte funkciu zámku, izolujte krabicu minerálnou vlnou

Ak sú dvere inštalované s východom priamo do ulice (napríklad v súkromnom dome), rám dverí sa položí vonku s izoláciou. Je možné použiť kamennú vlnu na pásy. Je vložený do rámu a udržiavaný silou pružnosti. Má značnú nevýhodu: je to hygroskopické, a preto môžu byť dvere hrdzavé zvnútra (ak sú ako výťah a nie sú tesne utesnené). Vo výškových budovách to nie je rozhodujúce: v schodisku nie je dážď. Ďalšou cestou von - vložte penu alebo vyplňte rám s penou. Nemajú strach z vlhkosti a izolácia je normálna.

Takže počas inštalácie a následných dokončovacích prác nie je náter škatule poškodený, je prilepený cez maskovaciu pásku okolo obvodu. Po odstránení svahov na dverách je odstránený. Ak niektoré drôty prechádzajú rámom zárubne, je načase nainštalovať hypotéku - kus plastového potrubia alebo vlnitého obalu, cez ktorý sa tieto drôty dostanú dovnútra.

Inštalácia interiérových dverí je tu popísaná. Prečítajte si o montáži posuvných dverí.

Inštalácia v tehlovej a betónovej stene

Je vhodnejšie dať dvere, do ktorých sa môže plátno odstrániť. Pred inštaláciou je zo smyčky odstránený. Rám dverí je vložený do pripraveného otvoru. V spodnej časti umiestnite na montážnu podšívku s výškou 20 mm. Mal by sa dostať do otvoru voľne.

Rám dverí položíme na montážnu podšívku

Zmenou hrúbky obložení dosiahneme, že dolný rám je prísne vyrovnaný. Toto sa kontroluje pomocou úrovne konštrukcie. V horizontálnej polohe ho nastavíme vertikálne: takže stojany sa neodchyľujú ani dopredu ani dozadu, ale stoja prísne vertikálne. Toto je tiež kontrolované pomocou úrovne, iba zariadenie s bublinou je na krátkej časti nástroja. Ďalšou možnosťou je kontrola konštrukcie.

Skontrolujte, či je rám dverí nastavený vertikálne.

Potom, čo je krabica na úrovni, je zaklinená s varenými klinmi. Môžu byť vyrezané z dreva a môžete si kúpiť plast. Kliny sú vložené do dlhých regálov, ktoré sa otáčajú, v hornej časti - dve. Je potrebné dať ich nie ďaleko od miest spojovacích, ale nie blokovať.

Príklad inštalácie wedge

Po inštalácii klinov sa znova skontroluje, či stojí správne: vo vodorovných a zvislých rovinách. Odchýlky by nemali byť.

Ďalej sa začne inštalácia kovovej dverovej skrinky do otvoru. Existujú dva typy montážnych otvorov: oceľové príchytky sú prilepené ku krabici a priechodný montážny otvor (v skutočnosti sú dve: mierne väčší priemer vo vonkajšej doske a menší priemer vo vnútornej doske).

Dva typy montážnych otvorov

Nie je žiadny rozdiel v spôsobe inštalácie. Len rámy s otvormi v tele skrinky môžu byť namontované na tenších stenách. To môže byť dôležité, ak je inštalácia vstupných dverí v panelovom dome: nie je vždy možné dvere s nimi pohľadať.

Pripevnenie cez otvory

Vchodové dvere sú upevnené na kotvu alebo na kusy oceľovej výstuže s priemerom 10-12 mm. Pri existujúcich otvoroch sa zvolí priemer spojovacieho prvku. Ak sa používajú kotvy, ich hlava by mala ísť do vonkajšieho otvoru a "zasiahnuť" do vnútorného otvoru. Priemer výstuže musí zodpovedať priemeru otvorov. V každom prípade, pod nimi predvŕtané otvory.

Vezmite kladivo, vŕtačku a kotvu. Vŕtačka má rovnaký priemer ako spojovací prvok. Musí to mať dĺžku najmenej 30 cm. Aby bolo možné presnejšie určiť, ako hlboko treba vyvŕtať otvor, je k vŕtačke pripevnená maskovacia páska. Označuje vzdialenosť, ktorá je o niečo väčšia ako požadovaná hĺbka.

Označte kotvu dĺžky vŕtania

Začína sa inštalácia spojovacích prvkov na strane závesu. Pri vŕtaní je dôležité, aby sa nenainštalovala inštalovaná skrinka. Najprv vyvrtané hore.

Vyvŕtajte otvory zhora, na strane závesu

Nasaďte kotvu a dokončite ju kladivom. Ak chcete ho utopiť na vnútorný okraj skrinky, zasuňte skrutkovač do otvorov a zaklapnite kladivo na držadle skrutkovača. Potom, keď bola kotva poháňaná, bola ešte niekoľkokrát zatlačená skrutkovačom. Skontrolujeme, či sa krabica nepohybovala počas práce - vezmeme úroveň a skontrolujeme všetko.

Poháňame kotvu hlbšie

Podobne nainštalujte nižšie uvedený hardvér. Skontrolujte aj vertikálnu a horizontálnu polohu. Ak nie je krídlo dverí ťažké, v tejto fáze už môžete skontrolovať, ako správne je nastavená skrinka. K tomu zavesia dvere a skontrolujú, ako hladko "sedia", či sú nejaké deformácie, praskliny a iné problémy, koľko zámkov a zámkov funguje a pracuje normálne.

Ak je plátno vyrobené z hrubého oceľového plechu, váži asi sto kilogramov. Potom nainštalujte všetku montáž zo strany závesu, ako aj jednu zo strany zámku. Po inštalácii každého upevňovacieho prvku skontrolujte vertikála a horizontálne pole. Potom opatrne zaveste plátno a skontrolujte, ako "chodí". Ak je všetko normálne - pokračujte v montáži hardvéru. Nie - musíte odstrániť už nainštalované spojovacie prvky a nastaviť rámček novým spôsobom.

Kotvu vložili do dverného rámu vchodových dverí pod kontrolou vertikality stojana

Po overení opätovného odstránenia plátna sú už nainštalované kotvy konečne utiahnuté. Potom položia všetko, čo je potrebné, na stranu závesov, potom na strane zámku. Keď je všetko nakoniec nainštalované, znova zaveste lištu na mieste.

Teraz musíte vyplniť medzery penou. Ak chcete nainštalovať predné dvere svojimi vlastnými rukami, je lepšie ich vziať s malým koeficientom rozšírenia: s tým je ľahšie pracovať. K polymerizácii peny dochádza normálne, dutiny, ktoré sa naplnia vodou, sa zvlhčujú sprejovou fľašou (obyčajná domácnosť). Potom všetky nepríjemne naplnené penou.

Musíte fúkať po celej šírke rámu dverí: potom nebude fúkať a zvuková izolácia bude lepšia. Pri inštalácii dverí so žehličkou by ste sa nemali obávať skutočnosti, že krabica je otvorená: tuhosť kovu je taká, že expanzná sila peny nie je dosť. Pretože môžete zapenivat veľkoryso.

Montážny priestor vyfúkne pena

Iba v prípade, že sa pena dostala na plátno, mala by sa okamžite odstrániť vlhkou handričkou. Po 5 minútach ju jednoducho neotrite. Počas čistenia za mokra bez stopy. Potom je potrebné skrútiť, ale to nezmizne bezbolestne: stopy zostanú. Polymerizácia peny skončí za 24 hodín. Potom môžeme predpokladať, že inštalácia vstupných dverí s jeho rukami visel. Zostáva to urobiť dvere do svahu.

Inštalačná krabica s očami

Ak sú krabice na zväzku - očka - súpravu nastavená rovnakým spôsobom: na podšívke. Potom je vyrovnaná a zaklinená. Ďalej existujú dve možnosti:

  • V očiach sú otvory pre montáž. Potom sú pre nich vyvŕtané otvory. Kus zosilnenia sa odreže, vloží sa do otvoru a vyklepá.

    Inštalácia pomocou príslušenstva

  • V očiach nie sú žiadne otvory, ale sú vyrobené z hrubého kovu - hrúbky 3 mm a viac. Potom sa dve dosky vystužia v blízkosti dosky (vopred vyvŕtané otvory) a doštička sa na ne zvára.

    Prilepte na dve kusy výstuže, ktoré sú vterené do steny

Pri inštalácii podľa tejto metódy je potrebné ešte opatrnejšie ovládať polohu skrinky: ľahko ju posuniete. Ak to nebude opravené, práca s dverami bude zlá.

Ako nastaviť predné dvere z kovu a plastu, prečítajte si tu.

Inštalácia predných dverí v drevenom dome

V drevenom dome nie sú žiadne okná a dvere namontované priamo na stenu, ale cez skriňu alebo chobotnicu. Okosyachka - drevená tyč, ktorá je pohyblivo pripevnená k rámu (z guľatiny alebo tyče - na tom nezáleží). Spája sa vďaka typu pripojenia "tŕň / drážka" a drží sa v dôsledku sily pružnosti. Rám dverí je už pripojený k tejto lište.

Inštalácia dverí v drevenom dome: najprv vytvorte kryt

Toto je nevyhnutné opatrenie. Koniec koncov, drevený dom neustále mení svoju výšku. Prvých päť rokov sedí - kvôli zmršteniu a utesneniu švíkov. Neklaďte dvere a okná v prvom roku: príliš veľké zmeny. V druhom roku sa pohyby stávajú menej výrazné, ale sú vždy prítomné. Preto nie je možné pevne upevniť dvere: môžu sa zaseknúť alebo ohýbať, alebo môžu narušiť normálne zmrštenie zrubového domu.

Ak to chcete urobiť, vo dverách znížte drážku. Vytvorte puzdro z pruhu v tvare písmena "T". Šírka drážky by mala byť o niečo menšia ako hrúbka hrotu. Vložte ho do hrotu a zakrútete pomocou kladiva. To je všetko. Žiadne iné spojovacie prvky.

Vezmite prosím na vedomie: výška stojanov je oveľa menšia ako výška otvoru: po inštalácii prekladu musí byť na vyrovnávacej medzere najmenej o 3 cm viac. Je pokrytý minerálnou vlnou. To je tiež potrebné, aby nedošlo k skresleniu zmršťovania dverí.

Inštalácia predných dverí v drevenom dome v sekcii

Po inštalácii puzdra je k nemu pripevnená krabica. Použitie kotiev je zbytočné. Potrebujete silné skrutky alebo skrutky. Aj pre nich určite vyvŕtajte otvory, ale trochu menšie priemery. Upozorňujeme, že upevňovací prvok pozdĺž dĺžky by nemal zasahovať do steny (na fotografii, ktorú vidíte vyššie).

Toto video ukazuje, ako vytvoriť puzdro a vytvoriť drážku v otvore.

Toto video zobrazuje iný typ výroby okosyachki: v otvore je vytvorený hrot. S reťazovou pílou sa všetko rýchlo ukáže, ale táto úroveň vlastníctva je k dispozícii len niekoľkým.

Inštalácia bližšieho dverí je tu popísaná.

Inštalácia vstupných dverí na pórobetón

Ďalší stavebný materiál s vlastnosťami - pórobetón. Nemá dobre namáhavé zaťaženie, takže nie je možné namontovať vstupné dvere ako murovanú stenu: jednoducho vypadnú. Výstup taký: vytvoriť rám, ktorý bude držať na stene na úkor dôrazu z kovového rohu.

Rám pre montáž kovových dverí v pórobetóne

V takomto prípade sa na miestach, kde sa upevní upevňovač, nachádzajú prepážky, uťahujúce oba rohy - otvory alebo montážne otvory. A práve na týchto prepojkách budú dvere držať.

Vlastnosti inštalácie a konštrukcie kovových dverí - vo videu.

Druhý spôsob inštalácie je menej častý. Vyžaduje to menej času a nákladov na materiál. Nie je však známe, ako spoľahlivé budú predné dvere namontované touto technológiou. Zatiaľ žiadne údaje.

Загрузка...