Izolácia domu

Ako izolovať garážové vráta penovým plastom: návod na zohriatie

Majitelia áut sa veľmi často starajú o svojho milovaného priateľa so 4-kolesovými vozidlami, ktorý je o to viac úctyhodný ako o vlastné zdravie. K tomu, a vybudovať a vybaviť garáže zachovať "zdravie" vášho auta. A jedným z hlavných problémov pri výstavbe garáže je jeho zvetrávanie. Podrobné pokyny, ako izolovať garážové vráta penovým plastom, vám to umožnia sami, a tým uzavriete jeden z hlavných spôsobov úniku vzácneho tepla.

Ako izolovať garážové vráta penovým plastom

Zdôvodnenie potreby izolácie garážových brán

Garáž môže byť využitá na svoj účel - parkovanie a uskladnenie automobilu, ako aj dielňa, sklad na uskladnenie potrebných a zbytočných vecí, miesto zábavy v príjemnej mužskej spoločnosti. V každom prípade by každý majiteľ garáže chcel byť v zime v zime teplý a chladný v lete.

Zriedkavý automobil nadšenec o takejto garáži nesníva

Zákony termodynamiky uvádzajú, že teplo z teplejšieho telesa bude vždy prenesené na chladnejšie tri spôsoby:

 • Tepelná vodivosť pevných látok a garážové brány sú teplejšie teleso a sú.
 • Konvekcia, to znamená spolu s ohrievaným vzduchom. Pri otváraní garážových dverí v zime sa do atmosféry vyžaruje obrovské množstvo energie. K úniku tepla dochádza aj v miestach, kde sa brána nedotýka otvoru a ventilačného systému.
 • Žiarením. Je známe, že všetky telesá s teplotou nad absolútnou nulou emitujú infračervené lúče. A ani absolútne vákuum im nie je prekážkou.

Na zníženie rýchlosti prenosu tepla z jedného telesa na druhé (z garáže do atmosféry), medzi ktorými je potrebné umiestniť určitú bariérovú izoláciu, ktorá pomôže s tepelným zdrojom na udržanie požadovanej teploty v garáži. Stavebné normy SNiP 21-02-99 odporúčajú v zime udržiavať teplotu na vyhrievaných parkoviskách vozidiel pri +5 ° C. V tomto prípade bude vozidlo vždy pripravené na naštartovanie motora a vlhkosť v jeho skrytých dutinách nebude kondenzovať, čo povedie k korózii tela.

Termogram úniku tepla z garáže. Venujte pozornosť bráne

Vykurovanie v domoch s vstavanou garážou je zvyčajne zahrnuté v celkovom systéme domu, takže je potrebná izolácia brány, pretože to bude mať vplyv na tepelné straty domu ako celku, čo bude mať za následok "penny". Samostatné garáže sú priestory s pravidelným vzhľadom osoby v nich, takže nie vždy vyžadujú trvalé vykurovanie. Vykurovanie týchto priestorov sa vykonáva pomocou pecí rôznych prevedení, tepelných zbraní alebo progresívnejších infračervených elektrických ohrievačov. Bez izolácie garáže a najmä majiteľa brány bude na vlastné náklady prispievať ku globálnemu otepľovaniu zohrievaním atmosférického vzduchu.

Najlepšie je plánovať aktivity na ohrev garáže ešte pred začiatkom výstavby. To výrazne zjednoduší proces a umožní vám vyhnúť sa bežným chybám.

Typické a nebezpečné chyby v izolácii garážových brán

Pri izolácii garáže a jej brán sú veľmi časté chyby, z ktorých niektoré spôsobujú nedostatočnú účinnosť izolácie, zatiaľ čo iné môžu ohrozovať život. Poukazujeme na nich.

 • Pri vybavení garáže je lepšie nepoužívať pórovitú izoláciu, ako je minerálna vlna, najmä pre izoláciu brány. Faktom je, že steny garáže sú zvyčajne tenšie ako obytné budovy alebo vo všeobecnosti sú vyrobené z plechu. V zime bude rosný bod pravdepodobne vo vrstve izolácie, bude vlhký, jeho hustota a tepelná vodivosť sa zvýši. V dôsledku toho sa zníži účinnosť opatrení na izoláciu.

Minerálna vlna je schopná aktívne absorbovať vlhkosť

 • Vo fáze výstavby garáže si niektorí majitelia áut, ktorí sa snažia ušetriť peniaze, objednajú obyčajnú bránu bez brány, hoci jej prítomnosť umožňuje v zime ušetriť veľa tepla. Najlepšou cestou je objednať bránu s bránou as izoláciou.
 • Každá garáž by mala byť vybavená vetraním: prívod a odvod. A často je prívod vzduchu vyrobený v bráne. V niektorých prípadoch si majitelia garáže myslia, že uzavretím vetracích otvorov môžete dosiahnuť lepšiu izoláciu. Čiastočne majú pravdu, ale to nie je potrebné, pretože v garáži musí byť účinné vetranie. Jej neprítomnosť je život ohrozujúci! Preto pri izolácii garáže je potrebné to vziať do úvahy, pričom vetracie potrubia ponechajte vo vrstve izolácie.

Príkladná izolovaná brána. Venujte pozornosť vetraniu v pravom dolnom rohu brány

Prečo je pena dobrá izolácia pre garážové vráta

Na izoláciu stavebných konštrukcií vrátane garážových brán je možné použiť úplne iné materiály. Hlavnou charakteristikou všetkých izolácií je koeficient tepelnej vodivosti, označený písmenom gréckej abecedy λ (lambda). Fyzikálny význam koeficientu tepelnej vodivosti v stavebníctve je množstvo tepelnej energie, ktorá prechádza špecifickým materiálom s plochou 1 m2 a je 1 meter hrubá (bežný meter kubický) po dobu 1 hodiny, ak opačné strany majú teplotný rozdiel 1 stupeň Kelvin (alebo Celzia). Jednotka na meranie tepelnej vodivosti je W / m2 * ° K (Watt vydelený súčinom štvorcového metra podľa stupňa Kelvin alebo Celzia).

Fyzikálny význam koeficientu tepelnej vodivosti na príklade muriva

Tento koeficient je pre konkrétny materiál podmienený a konštantný. Pri výpočte referenčných údajov o použití vykurovania.

Koeficienty tepelnej vodivosti základných stavebných materiálov

Je zrejmé, že čím nižší je koeficient tepelných strát akéhokoľvek materiálu, tým menej tepla sa bude prenášať z viac ohrievaného telesa na studený a čím viac sa tento materiál stane izoláciou. Zo všetkých dostupných izolácií pre garáž je najvhodnejší penový plast, tiež nazývaný polystyrénová pena, vďaka jeho výhodám:

 • Pena má nízku hustotu, takže izolácia s ňou nebude mať prakticky žiadne dodatočné zaťaženie na garážových bránach.
 • Polyfoam má jednu z najnižších tepelných vodivostí medzi všetkými stavebnými materiálmi.
 • Za normálnych prevádzkových podmienok nevypúšťa látky škodlivé pre ľudské zdravie.
 • Neinteraguje s vodou a vzduchom.
 • Izolácia peny má životnosť 50 rokov a viac.
 • Ľahko sa ovláda bežným a cenovo dostupným nástrojom.
 • Rýchlosť absorpcie vody peny je veľmi nízka - nie viac ako 3% a vo vytláčanej polystyrénovej pene - nie viac ako 0,4%.

Penové dosky - optimálna izolácia brány

Na výrobu garážových brán sa takmer vždy používa oceľový plech s hrúbkou 2-3 mm, ktorý má koeficient tepelnej vodivosti 2174 krát väčší ako pena PSB-C 25, podľa referenčných údajov z tabuľky. S takým obrovským rozdielom sa dá povedať, že oceľový plech nemá prakticky žiadnu odolnosť voči úniku tepla z garáže, ale v kombinácii s polystyrénom, ktorý je desaťkrát hrubší (4-5 cm), tepelné straty cez garážové brány sa značne znižujú.

Typy garážových brán a realizovateľnosť ich izolácie

Podľa jeho konštrukcie môžu byť garážové brány rôznych typov, resp. Spôsoby izolácie sú rôzne. Zvážte, aby všetky z nich.

Nakloňte a otočte garážové vráta

Vo výklopných dverách garáže stúpa jeden kus krídla (krídlo) a súčasne sa otvorí o 90 °. Takéto brány vyrábajú renomovaní výrobcovia a môžu ich vyrábať remeselníci.

Sendvičový panel pre horné krídlo dverí

V bráne, vyrobenej priemyselným spôsobom, je krídlo dverí sendvičovým panelom z oceľového plechu a izoláciou z penového polyuretánu. Hrúbka takého panelu môže dosiahnuť 45 mm, čo je už dostatočná bariéra na zabránenie úniku tepla z garáže, dokonca aj v podmienkach severu. Priemyselné brány sú vybavené kompletnou sadou potrebných tesnení, ktoré zabezpečujú dobré uchytenie brány do otvoru garáže. Takéto dvere nevyžadujú dodatočnú izoláciu.

Brány vyrobené v každom prípade musia byť ohrievané. Technológia ich izolácie je rovnaká ako technológia krídlových brán a bude opísaná nižšie.

Sekčné garážové vráta

Plachta takejto brány je rozdelená do niekoľkých sekcií, ktoré sú medzi sebou sklopené slučkami. Špeciálnou vodiacou časťou pri otváraní brány "odišiel" až po strop garáže. Takéto dvere môžu byť inštalované v akomkoľvek otvore s výškou stropu. Tkaniny vyrobené priemyselným spôsobom, ako aj sklopné dvere, sú sendvičové panely s hrúbkou do 45 mm s polyuretánovou penou ako výplňou a izoláciou.

Aj sekcionálne brány je možné ďalej ohrievať.

Všetky spoje medzi sekciami sú vybavené spoľahlivými tesneniami, ktoré minimalizujú únik teplého vzduchu z garáže. Takéto brány nevyžadujú dodatočnú izoláciu, ale naši domáci remeselníci stále nájdu spôsob, ako ich vylepšiť, lepiť penu na vnútorný povrch každej časti.

Garážové vráta

Krídlové krídlo garážovej brány pozostáva z úzkych lamiel z hliníka, širokých 55-77 mm a hrúbky 8-19 mm. Vnútorná dutina lamiel môže byť vyplnená izolačnou vrstvou - polyuretánovou penou, ako aj bez nej. Plachta je navinutá na špeciálny hriadeľ, ktorý sa nachádza na vrchu otvorenia garáže.

Rolovacie garážové brány sú vhodné pre teplé podnebie

Rolovacie brány nemajú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, dodatočné opatrenia pre otepľovanie nie sú možné vďaka konštrukčným prvkom. Preto sú pre teplé garáže v chladných ruských zime takéto brány kategoricky nevhodné.

Posuvné brány

Každý pozná jednoduchú a spoľahlivú konštrukciu posuvných brán, keď sa plátno pohybuje po špeciálnej koľajnici a jednoducho sa pohybuje nabok. V garážach sa však takéto brány používajú veľmi zriedka, pretože zaberajú veľa miesta. Aj keď taká stavba brány a bude v nejakej garáži, potom by mali byť izolované rovnako ako hojdačka brány.

Výkyvné garážové vráta

Krídlové brány sú najčastejšie v našich garážach, pretože kombinujú spoľahlivosť, jednoduchosť, odolnosť a vysokú odolnosť voči vandalom. Dve závory brány sú zavesené na závesoch privarených na konštrukciu otvoru. Listy sú priestorový rám vyrobený z tvarovanej oceľovej rúry alebo uhla, ku ktorému je zvarený plech s hrúbkou 2-3 mm. V poslednej dobe, vzhľadom na vysokú cenu kovu, profilované fólie sa stal široko používaný, ale malo by byť prijaté, že oceľový plech je oveľa silnejší a spoľahlivejší.

Swing brány - najčastejšie a spoľahlivé

Najlepšie zo všetkého je, keď sa izolácia krídlových brán objavuje vo fáze ich výroby. Tým sa zabráni niektorým technologickým operáciám. Ale ak sa tak nestane, potom to nevadí - všetko je možné vykonať na mieste a nezávisle.

Ako izolovať garážové vráta penovým plastom

Otepľovanie garážových dverí je lepšie neodkladať v čase, keď zima príde náhle, a to v teplej sezóne. Zvyčajne sa dá rozdeliť do niekoľkých etáp.

Požadované nástroje

Pre izoláciu garážových brán nepotrebujete vzácny a špecializovaný nástroj, takmer každý domáci remeselník má v podstate potrebný set. Aký nástroj bude potrebný:

 • Elektrická vŕtačka.
 • Sada vrtákov na kov a drevo.
 • Sada skrutkovačov alebo skrutkovač.
 • Píla na drevo alebo skladačky.
 • Kefa na kov s kovovými štetinami alebo korshchetka-tryska na vŕtačku.

Tryska Korshchetka na vrtáku pomôže pri odstraňovaní ohnísk korózie z kovových brán

 • Kefa alebo valček.
 • Hammer.
 • Kern.
 • Ruleta.
 • Svorku.
 • Metrom kovové pravítko.
 • Gon.
 • Nôž je konštrukcia.
 • Šmirgľový papier.

Výpočet množstva potrebných materiálov

Pred začatím inštalácie izolácie je potrebné starostlivo zmerať bránu a vypočítať, koľko a čo je potrebné zakúpiť. Na čelnú stranu brány je možné použiť rôzne materiály:

 • Plastové alebo drevené obloženie.
 • Palubovky.
 • Vláknitá doska alebo MDF.
 • Vodotesná preglejka.
 • Dosky s orientovanými vláknami (OSB, OSB).

Prax ukazuje, že je najlepšie používať najmodernejší materiál, pretože OSB dosky v garáži sú pre svoje zásluhy ideálne pre obklady:

Dosky s orientovanými prameňmi sú vynikajúcou voľbou pre dvere.

 • Jedná sa o veľmi spoľahlivý materiál s vysokou pevnosťou.
 • OSB dosky sú veľmi ľahko spracovateľné.
 • Extrémne nízka priepustnosť pre výpary vám umožňuje nepoužívať membrány pre parotesné zábrany na izoláciu krytov.
 • Atraktívny vzhľad.
 • Nízka cena

Pre účely obkladu sú najvhodnejšie dosky OSB-3 alebo OSB-4 s hrúbkou 10 mm, ktoré sú špeciálne určené pre miestnosti s vysokou vlhkosťou. Po zmeraní rozmerov brány je potrebné vypočítať počet dosiek so štandardnými rozmermi 1250 x 2500 mm. Zvyčajne sú dostačujúce dve dosky a ostanú tuhé odrezky, ktoré môžu byť použité na iné účely.

Na upevnenie obkladu budete potrebovať opláštenie umiestnené na krídle dverí. Drevené tyče s prierezom 4 až 4 cm, namontované na nosnej časti brány, ktoré pôsobia ako kovové rohy alebo tvarované rúrky, sú najvhodnejšie na jeho výrobu. V každom prípade by mal byť plášť namontovaný po obvode brány, ako aj na ploche plátna, pretože môže mať aj oceľové nosné prvky, ku ktorým bude vhodné pripevniť opláštenie. Pri výpočte konštrukcie laty je potrebné brať do úvahy umiestnenie a rozmery nosných prvkov brány, rozmery penových dosiek, ako aj krok upevnenia obloženia, ktorý by mal byť aspoň 40 cm.

Jedna z verzií zárubne garážových brán, ku ktorej bude pripevnená drevená prepravka

Ako izolácia je najlepšie použiť polystyrénové dosky hrúbky 40 mm. Môžu byť rôznych veľkostí, pri nákupe by ste mali brať do úvahy umiestnenie budúceho sústruženia tak, aby pri rezaní penového plastu bolo čo najmenej škrabancov a na krídlach dverí medzi tyčami, pokiaľ je to možné, sú len celé penové dosky.

Uprednostňuje sa extrudovaná polystyrénová pena, pretože má nízku absorpciu vody a nepotrebuje dodatočné opatrenia na ochranu pred vlhkosťou, ktorá bude nevyhnutne prítomná vo viacvrstvovej konštrukcii brány. Samozrejme, takýto materiál je drahší, ale s ním je oveľa ľahšie pracovať, pretože sa pri rezaní nerozpadá.

Extrudovaná polystyrénová pena nevyžaduje ďalšiu hydroizoláciu

Na montáž drevených tyčí do rámu brány budú potrebné pozinkované skrutky z dreva s rozmermi 3,5 x 30 mm - na upevnenie bočných povrchov a 4,5 * 70 mm na upevnenie na konci. Ak rám dverí nie je vyrobený z rohu, ale z tvarovanej rúrky, dĺžka skrutiek sa zväčšuje o veľkosť potrubného úseku. Hlavná vec je, že skrutka by mala vstúpiť do tyče do hĺbky aspoň polovice jej prierezu a zaskrutkovať do zadku najmenej 30 mm. Požadované množstvo sa vypočíta z výkresu izolácie brány, ktorú musí urobiť každý domáci remeselník. Na upevnenie dosiek OSB sú pre prepravku najvhodnejšie skrutky s podložkou 4,2 x 32 mm.

Pozinkované skrutky s podložkou

Na prípravu vnútorného kovového povrchu brány môžete potrebovať základný náter odolný voči korózii, ktorý ušetrí od hrdze v podmienkach vysokej vlhkosti. Primer môže byť použitý ľubovoľný - na báze syntetickej živice alebo alkydu. Hlavná vec, ktorá bola určená na použitie v širokom rozsahu teplôt. Aj pre primér na odmasťovanie bude povrch potrebovať rozpúšťadlo, ktoré mu zodpovedá.

Na upevnenie penových dosiek na kovový povrch brány a vyplnenie spojov budete potrebovať penu. Najvhodnejšia profesionálna pena, ktorá vyžaduje použitie špeciálnej pištole. Rozpína ​​sa menším objemom a je veľmi vhodné aplikovať penu v správnom množstve a na správnom mieste pomocou pištole.

Profesionálna pištoľ

Aby sa zabránilo hnilobe drevených tyčí, bude potrebné antiseptikum. Môže byť na báze vody alebo oleja, alebo to môže byť jednoducho farba s antiseptickými vlastnosťami.

Ak sa používa konvenčná pena, bude potrebné ju chrániť pred prenikaním vlhkosti. To možno vykonať rôznymi spôsobmi: parozábranou, bitúmenovým tmelom, samolepiacou izoláciou Isolon a inými vhodnými materiálmi.

Prípravné práce

Po prvé, je potrebné spracovať všetky drevené tyče s antiseptickým zložením. В зависимости от конкретного применяемого средства может понадобиться один или два слоя, каждый из которых требует высыхания. Состав наносятся обычной кистью. Не надо забывать о средствах защиты рук, так как в основном пропитки для дерева - довольно агрессивные химикаты.

Kým tyče sušia, môžete pripraviť vnútorný povrch brány. Ak to chcete urobiť, preskúmajte povrch a pri najmenšom náznaku hrdze sa odoberie kov. To je najvýhodnejšie urobiť so špeciálnou korshchetka-tryska na vŕtačku. Mali by ste tiež vyčistiť všetky odlupovacie farby. Na ťažko prístupných miestach je niekedy vhodnejšie štetka s kovovými štetinami alebo brúsnym papierom, ktorý sa musí prechádzať po celom povrchu - pre lepšiu priľnavosť základného náteru. Výsledkom by mal byť povrch, ktorý nemá škvrny od hrdze a rôzne nečistoty. Potom sa všetko dôkladne odmastí rozpúšťadlom.

Proces čistenia od hrdze trysky korshchetkoy na vŕtačku

Je čas spracovať bránu s antikoróznym základným náterom, ktorý by mal byť aplikovaný v dvoch vrstvách: jedna pozdĺž krídla dverí a druhá po prvom zaschnutí. Ak chcete znížiť množstvo prachu na čerstvo natretom povrchu, môžete navlhčiť povrch v blízkosti brány vodou.

Po úplnom vyschnutí je čas postarať sa o hydroizoláciu, ktorá by sa mala používať s bežnou penou. Ak sa použije extrudovaná polystyrénová pena, táto operácia sa môže vynechať. Hydroizoláciu možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • Povlak s asfaltovým tmelom.
 • Lepenie membrány parotesnej zábrany.
 • Lepenie izolonu - špeciálny fóliovaný film 2 mm hrubý z vyrobeného penového polyetylénu, ktorý bude spoľahlivým hydrobarrierom a prídavným ohrievačom.

Moderný samolepiaci materiál - Izolon

Celý povrch, ktorý bude následne pokrytý izoláciou, musí byť pokrytý hydroizolačnou vrstvou.

Montážne prepravky

Podľa výkresu izolácie krídla brány a brány sa strihajú tyče požadovanej veľkosti a mali by ste sa snažiť, aby boli všetky pevné. V miestach skrutiek, zámkov, ventilačných mriežok, rámovania s pruhmi po obvode sa vykonáva, pretože tieto miesta nebudú pokryté penovým plastom. Na upevnenie tyčí v ráme je potrebné vŕtať sériu vrtákov s vŕtačkou 20-25 cm s vŕtačkou s priemerom 4 mm s elektrickou vŕtačkou. V miestach, kde sa na konci montujú vodorovné tyče, by mali byť otvory 5 mm. Nemali by ste zabúdať, že pred vŕtaním je potrebné starostlivo označiť miesta budúcich otvorov. Pri vŕtaní vrták neprehrievajte.

Môže sa vyskytnúť problém upevnenia spodnej vodorovnej tyče na rám brány alebo brány z dôvodu neschopnosti získať nástroj. Ak je brána môže byť odstránená, potom je to nádherné, a ak nie, potom tento bar môže byť pripojený až do konca, pretože zvyšok debien bude mať už leví podiel čelia zaťaženia.

Aby hlava skrutky bola v jednej rovine s kovovým povrchom, mala by sa použiť zahĺbka alebo 8 mm vrták na vytvorenie výklenkov pre tajné hlavy. V tomto prípade hlavná vec nie je preháňať a vyberať len požadované množstvo kovu.

Je ľahké urobiť zárezy pod tajnými hlavami samorezných skrutiek v zahĺbení

Aby sa tyče pripevnili k rámu brány, musia byť dotiahnuté svorkami a potom vyvŕtať otvor do tyče do hĺbky samoreznej skrutky pomocou 2 - 2,5 mm tenkého vrtáka tak, aby sa tyče pri skrutkovaní nerozdelili. Potom môžete upevniť tyč pomocou skrutkovača a vybrať svorku. Táto operácia sa vykonáva so všetkými tyčami okolo obvodu rámu a iba potom sa vodorovné tyče pripevnia na koniec samoreznou skrutkou. Zároveň by ste nemali zabúdať na vŕtanie dier s tenkou vŕtačkou, aby sa zabránilo rozdeleniu tyčí.

Príklad montovaných prepraviek na krídle dverí

Inštalácia izolácie

Teraz v priestore medzi prepravkami dosiek je potrebné položiť penu. Za týmto účelom sa najprv starostlivo zmerajú rozmery buniek a potom sa izolácia rozreže stavebným nožom pozdĺž kovového pravítka. Súčasne je potrebné na každej strane orezať o 2 až 3 mm viac, aby bola pena s pružnosťou umiestnená veľmi tesne medzi tyčami. Pri rezaní je potrebné zabezpečiť, aby čepeľ noža vstúpila do izolácie vertikálne, s nadmernou námahou, pružná čepeľ môže viesť k boku, ktorý bude porušovať reznú líniu. Samozrejme, musíme sa snažiť zabezpečiť, aby všetky kusy peny boli pevné a nevyhnutné spoje mali minimálne medzery.

Na upevnenie peny v bunkách medzi prepravkami latí je možné použiť rôzne spôsoby:

 • Nepripevňujte ich vôbec, pretože obloženie OSB a tak bude tlačiť izoláciu na základňu.
 • Lepenie listov z penového lepidla "Kvapalné nechty" špeciálne určené na tieto účely.
 • Lepenie na montážnu penu je jedným z dobrých spôsobov, najmä preto, že bude potrebné v budúcnosti.

Proces nanášania peny na penu

Polyuretánová pena má vynikajúcu priľnavosť k väčšine povrchov, ale pred montážou je potrebné ich mierne navlhčiť postrekovačom, pretože pena pri styku s vlhkosťou stuhne. Pena sa aplikuje v malých množstvách po obvode penového plátu, ako aj kľukatým spôsobom v strede. Mali by ste počkať 5-10 minút, kým sa pena roztiahne do objemu, a potom stlačte hárok na určenom mieste. Po 10-20 minútach musíte penu opäť stlačiť a uistiť sa, že je pevne prilepená k základni.

Po umiestnení všetkých izolačných pásov bude užitočná rovnaká montážna pena, ktorú musíte „vyfúknuť“ spoje a dutiny, okrem tých, kde sú nainštalované zámky, skrutky a ventilačné mriežky. Po úplnom vysušení peny - po 24 hodinách môžete prebytočný materiál odrezať nožom a prejsť do záverečnej fázy izolácie garážových brán.

Garážové krídlo pripravené na obklad

Smerom k garážovým dverám

Po dôkladnom meraní s páskou je jasné, ako sa má OSB rezať. Musia úplne uzavrieť izoláciu a prepravku a zároveň je potrebné dodržiavať princíp maximálnej integrity hárku, a to aj vtedy, ak budú kĺbové spoje, potom môžu byť umiestnené len na tyče.

Pri rezaní plechov z OSB môžete použiť pílu na drevo, elektrickú pílu s ostrým pilníkom určeným pre prírodné drevo, kotúčovú pílu. Ak chcete, aby boli hrany perfektne viditeľné, môžete rezať listy s okrajom niekoľkých milimetrov pomocou priamočiarej píly a potom ich orezať elektrickou ručnou frézou v rovnomernom vzore.

Po odrezaní listov sa vyskúšajú na mieste a v prípade potreby sa zhotovia okná a zárezy na zámky, vetranie a skrutky. Najlepšie je upevniť listy k prepravke pomocou skrutiek s podložkou - krásne a spoľahlivo. Montážny rozstup na lištách po obvode laty je 10-15 cm a na vodorovnej ploche v strede je 20-25 cm Pred otáčaním skrutkami vyvŕtajte otvory pomocou tenkého vrtáka, aby ste zabránili roztrhnutiu latových tyčí.

Teplé a lemované garážovými bránami OSB

Ak sa vyskytnú problémy s pevným uložením krídel dverí alebo brán, môžete ich v problémových oblastiach prilepiť špeciálnou tesniacou páskou alebo rúrkou, ktorú je možné vybrať zo širokej škály požadovaných veľkostí a konfigurácií. Tým sa zníži únik horúceho vzduchu z garáže na ulicu.

Tvárou v tvár brány brány OSB a tak sám o sebe vyzerá celkom pekne, ale ak chcete, môžete maľovať povrch v ľubovoľnej farbe. Je to záležitosť chuti, ale hlavný cieľ už bol dosiahnutý - garážové vráta sa stanú spoľahlivou bariérou proti úniku tepla v zime alebo zabránia prenikaniu letného tepla.

Загрузка...