Okná a dvere

Ako skrátiť svahy vstupných dverí: vyberte, čo chcete skrátiť svahy dverí po inštalácii

Dokonca aj tie najelegantnejšie vchodové dvere budú vyzerať nepredstaviteľné, ak sú svahy okolo neho nedbalé. Sú navrhnuté tak, aby slúžili ako krásny rám, aby doplnili a zvýraznili hlavný prvok - predné dvere. Ak chcete zistiť, ako skrátiť svahy predných dverí, musíte venovať pozornosť svojmu štýlu, dizajnu a farebnej schéme. Svahy rámujúce vchod do bytu musia spĺňať nielen dekoratívne parametre dverí, ale aj dizajn vstupnej haly.

Ako skrátiť svahy predných dverí

Okrem čisto dekoratívnej funkcie by tieto prvky okolo dverí mali slúžiť aj ako dodatočná účinná izolácia, pretože ich rovina pokrýva spoje medzi rámom dverí a stenou.

Čo môže skrátiť svahy?

Dokončenie svahov predných dverí môže byť vyrobené z rôznych materiálov, alebo môžete jednoducho priniesť existujúce svahy v poriadku.

1. Ak sú dvere spoľahlivé a silné, ale nie vynikajúce v dizajne, môžete jednoducho zarovnať svahy s omietkou, posilnenie ich rohy. Takáto práca sa zvyčajne vykonáva od vchodu aj na chodbe.

Svahy môžu byť úhľadne ukončené omietkou

Omietané svahy budú vyzerať celkom elegantne - môžu byť natreté farbou v blízkosti tieňa dverí samotných alebo v melódii na tapetu na chodbe.

2. V prípade, že steny domu sú dostatočne hrubé, a svahy sú široké, môžete použiť na dokončenie takých známych pre všetky materiály, ako sú sadrokartónové dosky. Vďaka tomu sa steny oteplia a bezpečne uzavrú spoje medzi rámom dverí a stenou, čím sa svahom vytvorí pekný vzhľad.

Pomocou sadrokartónu môžete dosiahnuť dokonalú rovinnosť svahov

Sadrokartónu v prípade potreby môžete lepidlo tapetu alebo maľovať. Výhodou tohto materiálu je, že nie je potrebné, aby ste omietku podlahami podlahami vyrovnali a potom vyčistite stenu.

3. Môžete si vytvoriť svahy z prírodného dreva, ak je vhodný na dokončenie dverí. Strom bol vždy populárny a nikdy nevyšiel z módy, je dokonale kombinovaný s takmer všetkými interiérmi a jeho tónovanie sa dá ľahko zmeniť pomocou moderných alebo ľudových prostriedkov.

Svahy zdobené prírodným drevom

Strom bude spoľahlivo trvať mnoho rokov bez zmeny jeho prirodzených dekoratívnych vlastností. V extrémnych prípadoch môže byť vymaľovaná farba chodby.

4. Alternatívou k drevu môže byť laminované obloženie na báze drevovláknitých dosiek.

Laminátové obloženie stien môže byť praktickou náhradou dreva.

Vzhľadom k tomu, stenové obloženie je vyrobený v rôznych farbách a simuluje textúrované kresby širokej škály drevín, môže byť vybraný pre akýkoľvek dizajn chodby. S týmto materiálom sa však neodporúča orezávať svahy na vonkajšej strane dverí, pretože tam dlho nevydrží.

5. Ďalšou možnosťou pre konečnú úpravu môžu byť hotové PVC panely. Vyrábajú sa v rôznych šírkach av bohatej škále farieb. Výroba a predaj takýchto súčiastok vykonávajú špecializované firmy, v ktorých pracujú majstri, ktorí sa zaoberajú inštaláciou panelov.

Jedným z najúspešnejších riešení sú starostlivo vybavené PVC panely.

Táto povrchová úprava vyzerá slušne a esteticky. PVC panely budú trvať dlhú dobu, ale je tiež lepšie ich inštalovať zo strany bytu a zo vstupnej strany použiť prvú alebo druhú metódu opísanú vyššie na konečnú úpravu.

Ak je dôvera v ich schopnosti, potom hotové časti svahov môžu byť inštalované samostatne.

Ďalšou možnosťou použitia polymérov na konečnú úpravu vnútra dverí môže byť plastové obloženie. Je tiež ľahké prispôsobiť farbu stien chodby, pretože existuje široká škála tohto materiálu na predaj.

6. Opláštené svahy a drevotrieskové dosky - používajú sa hlavne na veľmi hrubé steny. Treba však poznamenať, že v súčasnosti takýto spôsob konečnej úpravy nie je veľmi populárny, pretože sa objavil veľký počet ďalších materiálov, ktoré môžu ľahko nahradiť tieto dosť ťažké panely pri inštalácii.

Drevotrieskové dosky možno použiť na dekoráciu, napríklad zo starého nepotrebného nábytku

Ak sa však tento materiál našiel doma v požadovaných rozmeroch, potom sa dá použiť na navrhovanie svahov dverí zo strany bytu.

Je potrebné poznamenať, že existujú aj iné materiály, ktoré sa dajú použiť na usporiadanie lietadiel okolo dverí, ale vyššie uvedené možnosti sú najobľúbenejšie.

Nástroje a stavebné materiály na konečnú úpravu svahov

Na dokončenie zjazdoviek budete potrebovať materiály a nástroje, ktoré vám pomôžu vykonávať všetku prácu úhľadne.

1. Pre omietky budete potrebovať:

Nástroje na omietanie

 • základný náter a dokončovací tmel na prípravu povrchu.
 • omietková zmes alebo tradičná cementová malta.
 • perforovaný kovový uhol pre zarovnanie rohov.
 • Serpyanka sieť, kancelársky nôž a skrutky budú potrebné, ak svahy budú vyrobené zo sadrokartónu.
 • brúsny papier hrubý a jemnozrnný.
 • široká a stredná špachtle.
 • skrátené pravidlo pre vyrovnávanie povrchu svahov.
 • kapacita pre miešanie roztoku, vŕtajte so špeciálnou miešačkou
 • olovnica a úroveň.

2. Ak chcete nainštalovať panely vyrobené z rôznych materiálov, musíte pripraviť:

 • pripravené panely pre montáž na svahy alebo materiál pre ne.
 • dekoratívne rohy a platne na zatváranie spojov panelov.
 • drevený profil 15 × 30 alebo 20 × 30 mm, ak sa má inštalovať obloženie.
 • hmoždinky na upevnenie panelov alebo dreva na stenu.
 • malé karafiáty a špeciálne obloženie držiakov.
 • vrták s príklepom alebo kladivom, ak má dom betónové steny.
 • skrutky pre montážne panely.
 • meracie nástroje.
 • píla alebo píla, skrutkovač, nôž, kladivo atď.

Po príprave všetkého, čo potrebujete, môžete pristúpiť k príprave povrchu a montáži.

Technológia dokončovania svahov predných dverí

Každý typ práce na dokončovacích svahoch má svoje vlastné charakteristiky:

 • Inštalácia mnohých prezentovaných materiálov vyrobených rovnakou technológiou.
 • Niektoré z dokončovacích technológií sú pozoruhodné svojou jednoduchosťou a so správnym prístupom k práci sa dajú ľahko vykonávať nezávisle.
 • Iné môžu byť použité na vlastnú potrebu len vtedy, ak má prenajímateľ potrebné zručnosti na prácu so stavebnými zmesami a nástrojmi.

Všetky inštalačné činnosti začínajú po inštalácii dvierok a všetky medzery medzi dverným rámom a stenou sú utesnené. Okrem toho sú všetky odtrhnuté časti starého náteru odstránené zo svahov a vyčistené sú rozpadajúce sa plochy. Keď sa tieto práce vykonajú, prejdite na ukončenie zvolenej metódy.

Povrchové úpravy omietok

Ak sa rozhoduje o vyrovnaní a omietaní svahov, postup prebieha v nasledujúcom poradí:

 • Po prvé, vyčistený povrch by mal byť dobre natretý, najlepšie v dvoch vrstvách, ale druhýkrát sa základný náter aplikuje až po vyschnutí prvej vrstvy.
 • Ďalej sa ukazuje rovnomernosť rohov svahov. Ak sa určia odchýlky od normy, táto skutočnosť by sa mala zohľadniť pri inštalácii výstužných rohov. Môžu zarovnať uhly, ktoré majú malé odchýlky od vertikály.

Dierované profily inštalované v rohoch svahov

 • Potom je potrebné nastaviť perforované rohy v rohoch svahov pozdĺž olovnice a úrovne. Najlepšie sú na dokončovacie tmel, predávané v konečnej podobe. Aplikuje sa špachtľou na rohy svahov - kompozícia bude slúžiť na lepenie rohu a umožní jeho vyrovnanie do úplne vertikálnej alebo horizontálnej polohy. Prebytok roztoku, ktorý sa objaví cez otvory v rohu, musíte okamžite odstrániť špachtľou. Prináša rohy do ideálu, riešenie pod rohmi zostáva suché.
 • Ak je povrch svahu nerovný, potom pred inštaláciou perforovaných rohov v rohoch môžete nastaviť smer od zárubne pomocou upevnenia úzkeho pásu sádrokartónu širokého 8–10 mm pozdĺž neho. Tento materiál je pripevnený na stenu tmelom. Ak je na báze omietky, potom dôjde k jej tvrdnutiu pomerne rýchlo.
 • Okraj pásu sadrokartónu a inštalovaný výstužný roh sa stanú bodmi, ktoré je potrebné spojiť s omietkovým roztokom a vyrovnať omietkou.
 • Potom, po vysušení prvkov na opravu stien, tmel v pomeroch uvedených na obale na pastelickú konzistenciu.

Pre pohodlie vyrovnanie vrstvy putty tmelu, môžete vytvoriť podobné mini-pravidlo.

 • Pomocou stierky sa hotová kompozícia vyhodí na stenu od podlahy. Nakreslenie požadovaného množstva, asi meter vysoký, tmel vyrovnanie pravidlo. Majáky v tomto prípade je perforovaný roh upevnený na rohu a suchý pásik upevnený pozdĺž rámu dverí.

Vyrovnanie povrchu svahu štartovacieho tmelu

 • Potom sa roztok nasiakne na nasledujúcu časť a je tiež vyrovnaný, a tak ďalej až k hornej časti otvoru.
 • Stropná časť otvoru bude ťažšie tmeliť. Na to dal putty širokú stierku a krátke pravidlo. Potom sa tmel aplikuje na stenu nad dverami a zatvára hornú časť kovového rohu.

Steny okolo dverí

 • Svahy ošetrené tmelom sa nechajú vyschnúť. Doba tohto procesu závisí od hrúbky vrstvy a zloženia tmelu.
 • Po vysušení tejto vrstvy je potrebné skontrolovať kvalitu povrchu, odstrániť prípadné drobné vady - odrezať alebo vyčistiť prichádzajúce nerovnosti. Potom je potrebné, aby svahy dokončili tmel na dokonalú rovnosť.
 • Ďalej, po vysušení vrstvy plniva, je potiahnutý základným náterom.

Výsledný povrch je možné natrieť, tapetu alebo ozdobiť dekoratívnou omietkou.

Video: dokončovacie dverné svahy so sadrovými zmesami

Dokončovanie svahov dverí sadrokartónu

Práca so sadrokartónovou doskou je jednoduchšia a príjemnejšia ako pri odstraňovaní svahov pomocou omietky. Avšak, v tomto prípade budete stále musieť pracovať s dokončovacie tmel, ktorý bude hrať úlohu lepidla pre listy sadrokartónu, ale je stále lepšie používať špeciálne lepidlo na báze sadry na tento účel, ktorý je vyrobený špeciálne pre použitie s GFL.

Ak je priestor obmedzený, sadrokartón je najvhodnejší pre návrh svahu. Vykonajte tento postup v nasledujúcom poradí:

 • Na začiatku sa všetky plochy svahov merajú oddelene.
 • Získané údaje sa prenesú do GVL listov a z nich sa vyrežú prvky, ktoré sa upevnia na steny.

Rezanie sadrokartónu

 • Inštalácia hotových dielov začína od stropu otvoru. Za týmto účelom sa lepidlo nanáša na polotovar sadrokartónu s niekoľkými sklíčkami a potom sa tento prvok pevne pritlačí na miesto inštalácie a upevní sa v tejto polohe vopred pripravenými vzperami.

Detail svahu s nanesenými lepidlami

 • Potom sú steny-svahy rezané s detailmi GVL. Lepidlo sa tiež položí na pripravený prvok v malých klzných podložkách a plech sa pritlačí na stenu a meria sa podľa výšky. Listy sadrokartónových dosiek je možné pripevniť k stene pomocou hnacích hmoždiniek, cez ktoré nie sú príliš veľké otvory elektrickou vŕtačkou alebo dierovačom.

Sádrokartónové sklá upevnené samoreznými skrutkami

 • V rohoch svahov rovnako ako pri omietaní sa perforované kovové rohy upevňujú pomocou tmelu.
 • Potom sú všetky spoje potiahnuté tmelom, zarovnané a po vysušení sú starostlivo vyčistené.
 • Ďalej je celý povrch svahu pokrytý základným náterom.
 • Na dosiahnutie ideálneho povrchu sa nanesie tenká (nie viac ako 1 mm) vrstva dokončovacieho tmelu. Konečne skryje všetky hrbole, spoje a diery z hmoždiniek.
 • Po úplnom vytvrdnutí vrstvy tmelu a prípadne brúsenia jemnozrnným brúsnym papierom môžete pristúpiť k dekorácii svahov. Môžu byť natreté, prelepené alebo pokryté dekoratívnou omietkou.

Fix sadrokartónu a inak, ak chcete vyrovnať povrch, uzavretie značnú hrúbku steny.

Kombinované upevnenie častí sadrokartónu - na lepidlo a na vodidlách

 • Na tento účel sú k povrchu svahu pripevnené tyče požadovaného prierezu alebo kovové profily, rohy alebo tvar v tvare písmena U, čím sa vytvorí prepravka, ktorá pomôže vyrovnať stenu, čo jej poskytne potrebný smer. Tento spôsob upevnenia má tú výhodu, že medzi vodidlami upevnenými na stene je možné dodatočne položiť izolačný materiál.
 • Celá konštrukcia sa potom uzavrie sadrokartónovou doskou, ktorá sa priskrutkuje k tyčiam samoreznými skrutkami. Proces potom pokračuje rovnakým spôsobom ako v prvej verzii.

Video: pokračovanie videa o dokončení svahov sadrokartónu

Zdobenie svahov panely alebo šindel

Na dokončovanie svahov s materiálmi, ktoré sa vyrábajú vo forme pevných panelov - drevovláknitá doska, obklady stien rôznych typov, MDF a iné, používajú podobnú technológiu upevnenia na stenu. Táto metóda je atraktívna, pretože pomocou panelov je možné zarovnať uhly, ktoré majú veľké odchýlky od normy.

Inštalácia takýchto materiálov je nasledovná: t

 • Plochy so základným náterom svahov sú usporiadané tak, aby na ne boli upevnené tyče alebo kovový profil, na ktorom bude upevňovací materiál upevnený. Tieto pomocné prvky sú umiestnené vo vzdialenosti 30-40 cm od seba, ak sú inštalované naprieč svahu. V tomto prípade, ak je obloženie použité na dekoráciu, bude namontované rovnobežne s rámom dverí. Ak je potrebné, aby panely boli umiestnené naprieč povrchom, potom je tyč pripevnená pozdĺž spoja a bližšie k uhlu sklonu. Pre široký povrch, nie dva, ale tri alebo dokonca štyri tyče.

Príklad montovaných prepraviek pre sklony dverí

 • Môžete držať prepravku a ako je znázornené na obrázku - táto možnosť sa používa na zaistenie stenového obloženia rovnobežne s dverami.
 • Po montáži laty sa odporúča položiť izoláciu medzi tyče - môže to byť minerálna vlna, penový plast alebo jeden z ďalších moderných izolačných materiálov.
 • Ďalej sa inštalácia vybraného obkladového materiálu vykonáva na laty. Pevné ploché panely sú inštalované navzájom na sebe, obloženie je spojené upevňovacou drážkou.

Inštalácia obloženia sprievodcov obreshetki

 • Plastové a laminované stenové obloženie je pripevnené k tyčiam na strane štrbinovej časti zámku pomocou špeciálnych kovových držiakov, ktoré sú svojím výčnelkom na spodnej polici drážky a upevnené vodiacimi malými čapmi alebo samoreznými skrutkami.

Upevňovacie prvky pre montáž obloženia

 • Veľké panely sú priskrutkované k prepravke pomocou skrutiek, ktorých hlavy musia byť „utopené“ 1,5-2 mm do hrúbky materiálu. Tieto jamky sa potom utesnia tmelom z dreva s prídavkom farbiva vhodného odtieňa.
 • Po ukončení montáže panelov musí byť vzhľad svahov zjemnený rohmi zvolenými farbou obloženia. Rohy sú zlepené na vonkajších zvislých a vodorovných rohoch a na križovatke zárubne a dokončovacieho materiálu.

Vinyl Slope Vlastnosti

Najmodernejším spôsobom transformácie svahov je inštalácia vinylových panelov. Môžu byť zakúpené v špecializovaných firmách, ktoré sa zaoberajú výrobou a inštaláciou tohto dokončovacieho materiálu. Ak má vchod neštandardný tvar svahov, potom sú po meraní parametrov zhotovené na objednávku. Povrch svahov môže napodobniť mnoho prírodných materiálov, takže ich môžete doslova vyzdvihnúť pod akúkoľvek vnútornú chodbu a farbu predných dverí.

Vinylové svahy sa zvyčajne vyrábajú na zákazku po meraní dverí

Najdôležitejšie výhody hotových panelov v ich inštalácii sú rýchlosť a neprítomnosť veľkého množstva nečistôt a nečistôt v procese. Nemôžeme povedať o estetických kvalitách tejto povrchovej úpravy - je rezaný presne na veľkosť svahov a nemá žiadne spoje a švy na rovinách. Jediné spojenia, ktoré nemožno opustiť, sú spoje horizontálnych a vertikálnych rovín. Materiál vyzerá veľmi elegantne a elegantne.

Na inštaláciu takýchto svahov sa používa univerzálne lepidlo, ktoré má vlastnosti, ktoré umožňujú pevne spojiť rôzne materiály, ako je drevo a betón, tehlová a drevotriesková doska, povrch vinylu a sadry - takmer všetko, čo sa používa v stavebníctve a dekoráciách. Okrem toho sú často pripojené k polyuretánovej montážnej pene.

Upevnenie PVC svahov na montáž polyuretánové penové lepidlo

Takéto lepidlá sa nanášajú na vnútorný povrch dokončovacích panelov a tlačia sa na svahy okolo dverí. В данном случае не нужно сверлить отверстия в облицовочном материале и стенах, что можно также назвать бесспорным преимуществом подобной технологии монтажных работ.

Делая работу поэтапно и придерживаясь технологии, вполне можно самостоятельно выполнить работу по отделке дверных откосов. Aj bez možnosti nákupu materiálu na dekoráciu, mnohí majitelia bytov používajú to, čo majú po ruke, napríklad, drevotrieskové dosky zo zastaraného nábytku. Ale stále najdostupnejšie a ľahko sa inštaluje (okrem hotových vinylových panelov) sa považuje za možnosť použitia sadrokartónu. To otvára široké možnosti dokončovacie dekorácie v takmer všetkých existujúcich spôsobov.

Загрузка...