Steny a strop

Ako izolovať lodžiu zvnútra: návod, ako sa zahriať

Lodžia by sa dala nazvať ďalšou izbou v byte, ale, bohužiaľ, veľa ľudí ju používa len v letnom období, pretože pôvodne nemá izoláciu a nie sú tam žiadne radiátory.

Ako izolovať lodžiu zvnútra

Ak chcete vedieť, ako izolovať lodžiu zvnútra, musíte zvážiť rôzne metódy a materiály, ktoré sa používajú v tomto procese.

Ihneď je potrebné poznamenať, že radiátory inštalované v byte nie sú povolené na balkóne alebo lodžii. Preto je potrebné riadiť s ďalšími možnosťami, ako priniesť lodžiu do stavu plnohodnotnej obývačky pomocou rôznych ohrievačov.

Tepelnoizolačné materiály používané na izoláciu lodžií

Ak skôr sklad sortiment izolácie materiálov bol malý, dnes sa predávajú pomerne veľké číslo. To vám umožní zvoliť si vhodný, v závislosti od plánovaného systému izolácie a klimatických podmienok regiónu.

Minerálna vlna

Minerálna vlna - tradičná izolácia, časom overená. V dnešnej dobe nestratila svoju popularitu, najmä preto, že v posledných rokoch bol tento tepelný izolátor modernizovaný a vyrábaný v rôznych formách.

Minerálna vlna zostáva jednou z najúčinnejších izolácií

Minerálna vlna môže byť sklolaminát, kameň a troska. Vyrába sa v rohožiach a kotúčoch, ktoré majú hrúbku od 20 do 200 mm a rôzne rozmery. Tento materiál je pomerne plastový, takže je veľmi pohodlné s ním pracovať. Okrem toho sa vata ľahko rozreže bežným stavebným nožom.

Jeho veľmi dôležité vlastnosti sú nízka tepelná a zvuková vodivosť, takže vata dobre zhasína zvuky zvonku a zachováva vnútorné teplo v miestnosti.

Treba však pripomenúť, že pri práci s týmto ohrievačom je potrebné zabezpečiť ochranné prostriedky pre dýchacie cesty, oči, pokožku tváre a rúk mikroskopických častíc, ktoré sú oddelené od materiálu. Zvlášť starostlivo je potrebné pracovať so sklenenou vatou, pretože jej nepoznateľné častice sa môžu nalepiť na pokožku a sliznice, dráždiť ich a spôsobiť svrbenie. Čadičová kamenná vlna je v práci najmenej škodlivá.

Polystyrénová pena (pena) t

Pěnoplast je tiež často používaným materiálom, pretože je cenovo dostupný a dobre drží teplo v miestnostiach, ako aj ľahko sa montuje na relatívne ploché povrchy.

Na izoláciu lodžie sa môže dobre použiť konvenčná pena.

Pěnoplast je vynikajúci ohrievač a zvukový izolátor, je ľahký a má hladký povrch, takže pri správnej inštalácii môžu vyrovnať stenu.

Materiál sa vyrába v rôznych hrúbkach - od 20 do 200 mm a môže mať aj rôznu hustotu - to vám umožní zvoliť požadovanú možnosť. Musíte vedieť, že čím vyššia je hustota peny, tým horšia je kvalita tepelnej izolácie, ale materiál s vysokou hustotou sa ľahšie inštaluje a upevňuje a tiež vydrží ťažké zaťaženie.

Ak bude pena na vrchole pokrytá hustším materiálom, napríklad preglejkou, je lepšie zvoliť si ohrievač s nižšou hustotou - je lepšie udržiavať teplo a zvukotesné miestnosti.

Za predpokladu, že pena by mala nielen ohrievať, ale aj vyrovnávať povrch, musíte zvoliť možnosť s najvyššou hustotou a ešte lepšie použiť extrudovanú polystyrénovú penu.

Extrudovaná polystyrénová pena

Z hľadiska chemického zloženia je tento typ izolácie v zásade analógom konvenčnej peny, ale pri jej výrobe sa používa úplne iná technológia. Vyrába sa extrúznou metódou, ktorá pomáha dosiahnuť vysokú hustotu materiálu. Táto izolácia je často pokrytá veľkou podlahou a dobre sa vyrovnáva a drží povrch. Na rozdiel od konvenčnej peny, extrudované nie je takmer náchylné na deformáciu počas mechanického pôsobenia - aj keď na ňom chodí, nelieči sa, preto sa často používa na horné podlahy.

Extrudovaný polystyrén je oveľa praktickejšia a spoľahlivejšia pena

EPPS je vyrobený z rôznej hrúbky a listy majúce 20 mm a viac majú zvyčajne špeciálny jazýček na spájanie panelov do jednej roviny bez trhlín.

Takýto materiál môže byť rezaný stavebným nožom, vďaka uzamykacej časti, je ľahko položený, listy sú zvyčajne upevnené spolu pomocou „tekutých klincov“ alebo peny.

Výhodou expandovaného polystyrénu oproti bežnej pene nie je len jeho hustota, ale aj nízka horľavosť.

Treba povedať, že tento materiál nie je dosť lacný za cenu, ale za podlahu lodžie to potrebuje veľmi málo, takže si to môžete dovoliť.

PE pena

Tento materiál sa vyrába v rohožiach a roliach. Môže mať inú hrúbku - najtenšia polyetylénová pena v 2 mm sa používa na podšívku pod laminátom a najhrubší, až do 20 mm, sa používa ako nezávislá izolácia alebo v kombinácii s inými materiálmi.

Fólia z penového polyetylénu

Najúčinnejšia je polyetylénová pena s povlakom potiahnutým fóliou (tiež sa nazýva reflektor tepla), pretože je skutočne schopná odrážať tok tepla správnym smerom - do miestnosti a udržiavať ju v miestnosti. Aby mohol materiál správne fungovať, mal by byť inštalovaný alebo položený s fóliovou stranou na stranu miestnosti.

PE pena v rohožiach sa tiež používa na izoláciu stien a podláh, ale menej často ako valcovaný materiál. V podstate sa používa na výrobu kobercov rôznej hrúbky pre šport a detské hry.

Príprava lodžie na izolačné práce

Pred opravou môže mať lodžia úplne nevzhľadný vzhľad.

O izolácii sa môžete rozhodnúť až po zvolení spôsobu izolácie, ale pred tým, ako sa porozprávate o jej spôsoboch, musíte vedieť, ako pripraviť priestor pre ďalšie procesy. Bez ohľadu na zvolenú technológiu tepelnej izolácie je príprava lodžie rovnaká. Je potrebné ho držať tak, aby vlhkosť nemohla preniknúť do izolácie pri trhlinách a prasklinách, ktoré sa v dôsledku toho poškodia, stratia svoje vlastnosti a jej funkčnosť zmizne, čo znamená, že všetka práca bude vykonaná márne. Preto nezanedbávajte prípravné činnosti ani na nich neukladajte.

Príprava stien, stropu a podlahy prebieha v určitom poradí.

1. Prvým krokom je čistenie povrchov cementových hrudiek, starých náterov a iných vyčnievajúcich prvkov, ktoré budú prekážať ďalšej práci. Nezabudnite odstrániť slabé odlupujúce sa alebo rozpadajúce sa plochy na "zdravý" betón.

2. Potom sa vykoná dôkladné čistenie prachu a nečistôt z povrchu podlahy. Prach sa musí zbierať pomocou vysávača, pretože je potrebné identifikovať trhliny rôznej veľkosti v doskách a stenách.

3. Po vyčistení môžete pokračovať v práci na utesnení rôznych typov otvorov, trhlín na spojoch dosiek a malých prasklín.

 • Veľké a malé trhliny sa rozširujú, čistia, v prípade potreby navlhčujú vodou a vyplňujú tesniacim tmelom alebo cementovou maltou.

Tesniace praskliny

 • Medzery medzi doskami by sa mali tiež rozšíriť, postriekať vodou z rozprašovacej fľaše a naplniť penou.

Všetky spoje a medzery musia byť utesnené penou.

 • Okrem týchto nedostatkov sa v betónových doskách nachádzajú aj výmole a triesky - musia sa tiež opraviť. Nebudú zasahovať do rovnomernosti montáže, ale v nich sa môže hromadiť kondenzát s teplotnými zmenami. Na ich vyrovnanie so spoločným povrchom je vhodná cementová malta s prídavkom lepidla PVA.

4. Po vysušení všetkých zapustených poškodení sa prebytok zmrazenej peny a tesniacej hmoty odreže a potom sa všetky povrchy pokryjú základným náterom. Táto zlúčenina vytvrdí povrch, stane sa ochranou proti výskytu plesní.

Povrchová hydroizolácia

Ďalej je potrebné vykonať hydroizolačnú prácu podlahy a spodnej časti stien do výšky, do ktorej bude zdvíhaná dokončovacia podlaha.

Hydroizolácia sa vykonáva rôznymi spôsobmi a z nich si môžete vybrať prijateľný spôsob realizácie:

 • Pokládka valcovaných hydroizolačných materiálov - na tento účel sa vyberie najčastejšie strešná krytina. Je nalepený na bitúmenový tmel vyhrievaný horákom. V súčasnej dobe sa vyrába zlepšený strešný materiál, ktorý má vyššiu elasticitu a vlastnú lepiacu vrstvu tmelu, ktorá sa tiež zahrieva horákom.

"Hot" pokládka strešnej krytiny

 • Impregnácia so špeciálnymi penetračnými látkami - tento typ materiálu sa používa na betónových povrchoch. Ak sú podlahy pokryté dlažbou, tento spôsob hydroizolácie nebude fungovať.

Tento typ hydroizolácie sa aplikuje v niekoľkých vrstvách, z ktorých každá preniká do hrúbky dosky značnou hĺbkou, kryštalizuje vo vnútri a uzatvára všetky malé póry v betóne.

Naneste kompozíciu na podlahy a steny by mali byť veľmi opatrní, nosiť rukavice, aby sa zabránilo spáleniu.

 • Pre dlažbovú podlahu je podlahová krytina vhodná pre tekutú gumu, ktorá sa nanáša širokým štetcom na úzke povrchy a valčekom na veľkých plochách. Niekedy sa kompozícia naleje do samostatných kaluží a distribuuje valčekom.

Sušené kvapaliny, vysychajúce, tvoria na podlahe a stenách film, ktorý spoľahlivo chráni lodžiu pred prenikaním vlhkosti z vonkajšej strany.

 • Ďalším spôsobom, ako vodotesné betónové povlaky, sú vodotesné omietkové zmesi. Aplikujú sa štetcom alebo špachtľou a vyrovnajú sa na povrchu.
 • "Ľudová cesta" sa dá nazvať podlahou a stenami so zahusťovanou olejovou farbou. Táto metóda je vhodnejšia pre steny, zdobené dlaždicami, pretože zle pripravené na povrch betónového náteru ho rýchlo absorbujú.

Na betónový povrch môžete použiť špeciálne farby na báze akrylového latexu.

 • Cenovo dostupný spôsob hydroizolácie je položenie hustého polyetylénového filmu. Je položená na podlahu, položená na steny, do výšky budúcej podlahy. Je veľmi dôležité správne vložiť materiál do rohov lodžie - to sa musí urobiť takým spôsobom, aby fólia tvorila druh nádoby, ktorá chráni izoláciu. Na stenách fólie je upevnená stavebná páska.

Ktorákoľvek z týchto metód bude chrániť pred prenikaním vlhkosti do miestnosti lodžie, a teda pred rizikom vzniku čiernej plesne, ktorá sa veľmi ťažko bojuje.

Ako izolovať lodžiu zvnútra - montážne práce

Po konečnom vyschnutí hydroizolácie môžete prejsť priamo na proces izolácie.

Tepelná izolácia lodžie s použitím latovania na stenách, strope a podlahe je dnes najbežnejšia a možno pohodlná cesta. Je to jednoducho a rýchlo oživené, ak sú povrchy miestnosti a potrebné materiály vopred pripravené.

Približná schéma izolácie lodžií pomocou prepraviek

Zvyčajne, loggia otepľovanie začína od stropu, ale môžete to urobiť zo stien alebo podlahy, každý majster sa rozhodne pre seba, hlavná vec je robiť prácu správne.

Izolácia stropu

 • Tepelnoizolačné práce na strope sa vykonávajú rôznymi spôsobmi v závislosti od zvoleného ohrievača. Najprv je však najlepšie fixovať tenkú polyetylénovú penu s povrchom fólie na celom jej povrchu - to sa stane dobrým podkladom pre prepravku a vrstvu hlavnej izolácie.

Pred upevnením laty sa odporúča ihneď položiť vrstvu fóliovanej izolácie

Polyetylén je upevnený na obojstrannej konštrukčnej páske alebo na univerzálnom lepidle "Moment" - je prikrytý na strope a ohrievač je zatlačený zhora. Pena by mala byť zabalená na stenu pri 150 ÷ ​​200 mm - tento ohyb bude dodatočným izolátorom pre spoje stropu a stien.

Vzhľadom k tomu, že prepravka bude inštalovaná na tejto vrstve izolácie, musí byť upevnená tak, aby trvala až do jej inštalácie.

 • Ďalej je na vrchu izolačného materiálu namontovaný sústruženie. Môže byť vyrobená z drevenej tyče alebo pozinkovaného kovového profilu, ktorý sa zvyčajne používa na sadrokartónové konštrukcie.

Obaja jeden a druhý obreshetka dobre hodí pre ukladanie medzi jeho prvky z minerálnej vlny alebo peny. Prvky prepraviek sú namontované vo vzájomnej vzdialenosti, ktorá sa rovná šírke izolácie, takže medzi nimi tesne zapadá. Pri použití minerálnej vlny môže byť tento interval znížený o 30 ÷ 50 mm - takže to bude ešte lepšie pre najhustejšiu inštaláciu.

Pokladanie rohoží v bunkách stropného latovania

 • Ďalším krokom je pokládka izolácie. Minerálna vlna je plastový materiál, takže sa pevne hodí medzi tyče. Pena má pevnú štruktúru, takže niekedy sa medzi prvkami laty a izoláciou vytvárajú malé trhliny. Musia byť vyplnené penou, aby sa zabránilo tvorbe studených mostov.

Tepelná izolácia stropu pomocou penových dosiek

 • Izolácia sa uzatvára na vodiacich líštách sádrokartónových dosiek alebo drevených šindľov.

Odolné penové panely možno namontovať priamo na povrch stropu.

Ďalšou metódou izolácie je pripevnenie extrudovanej polystyrénovej peny priamo na betónový strop.

Hmoždinka - "huby" na upevnenie izolácie

Upevnite izolačné rohože k stropu a potrebujete špeciálne plastové huby. Pri týchto upevňovacích prvkoch sa v betónovej stene vŕtajú diery cez vyhrievacie teleso, do ktorého sa inštaluje huba a potom sa do nej opatrne vtláča plastový klin.

Otepľovanie lodžie

Podlaha lodžie je tiež izolovaná rôznymi spôsobmi - môže to byť suchý poter, zdvíhanie podlahy pomocou guľatiny alebo len položenie extrudovanej polystyrénovej peny na betón. Táto druhá metóda nedáva požadovaný účinok, len pomáha, aby podlaha nebola príliš studená.

 • Najpoužívanejším a najefektívnejším spôsobom je zaostávanie.

Lags môže byť stohovaný na betón, alebo môže byť zvýšený na požadovanú výšku pomocou rôznych zariadení - na tento účel sa používajú kovové držiaky, svorníky, nastaviteľné samonosné podpery mlm.

Zdržiavajú sa na kovových držiakoch v tvare U.

Kovové držiaky dokážu zdvihnúť podlahové vodidlá do určitej výšky, a ak je dosť na vyriešenie problému otepľovania, potom je to veľmi dobrá voľba pre upevnenie guľatiny.

Ak má lodžia štandardnú šírku, stačí na ňu nainštalovať tri rady oneskorenia.

Držiaky sú pripevnené k betónovému podkladu, potom je na každý z nich položený ohrievač. V spojení s takýmto ukotvením sa zvyčajne používa jeden z typov minerálnej vlny. Z neho sa odreže štvorcový kus, v ktorom sa vytvoria dva otvory, ktorými sa izolácia položí na stojan.

Na začiatok sa izolácia položí okolo každého stojana.

Keď budú všetky polená upevnené v držiaku a horizontálne nastavené, hlavná izolácia sa položí na celý povrch podlahy. Potom je najlepšie položiť ďalšiu vrstvu minerálnej vlny - mala by sa zvýšiť takmer na úroveň oneskorenia.

Pokladanie dosiek minvaty medzi oneskorením

Na hornú stranu izolácie je umiestnená fólia proti parám, ktorá je pripevnená k guľatine sponami.

Preglejka je upevnená hrúbkou preglejky 10 mm. Všetky medzery medzi stenou a preglejkou sú utesnené penou. Po vysušení sa odreže. A na vrchole preglejky je položený dekoratívny náter.

Ďalšou možnosťou môže byť kovový alebo plastový nastaviteľný stojan, ktorý sa ľahko montuje do požadovanej výšky. Sú vhodné v prípade, že podlaha na lodžii nie je celkom plochá, ale s pomocou tácok bude ľahké nastaviť oneskorenia striktne horizontálne. Pomocou takýchto zariadení je možné odmietnuť vyrovnávaciu pásku.

Jeden typ pohodlného nastaviteľného stojana

Lags sú inštalované a upevnené na stojanoch a len potom sú umiestnené a upevnené na podlahe a vyrovnané do výšky.

Zostávajúce práce na umiestnení izolácie a náterov sa vykonávajú rovnakým spôsobom ako inštalácia pomocou kovových držiakov.

Ak by nebolo možné nájsť vyššie opísané podpery alebo ich inštalácia sa zdala byť príliš komplikovaná a bolo určite nevyhnutné zdvihnúť podlahu na prahovú úroveň balkónových dverí, potom by bola prepravka umiestnená na podperách z tých istých tyčí.

Lags je možné nastaviť pomocou samoobslužnej drevenej konštrukcie.

Vystavenie takejto konštrukcie s nerovnými podlahami je oveľa ťažšie, ale dá sa to urobiť. Táto prepravka musí byť pripevnená na steny lodžie.

Zvyšok práce sa vykonáva rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch.

Ak nemáte v pláne zariadiť ďalšiu izbu na balkóne, ale zahrejte ju tak, aby studený vzduch neprenikol do bytu, potom nemusíte zdvíhať podlahu na prahovú úroveň. Stačí, aby bola izolácia položená na výšku guľatiny, upevnená na tenkej polyetylénovej pene, položenej na betóne.

V tomto prípade sú výrezy vyvŕtané a upevnené kotvením. Medzi lag a minerálnej vlny alebo peny sa kladie na steny, parotesná zábrana a preglejky sú uzavreté.

 • В последнее время все чаще для утепления используют насыпной пол (сухую стяжку), который состоит из керамзита мелкой фракции и гипсоволоконных плит. При необходимости такой пол укладывается в два слоя.

Один из вариантов утепления пола - насыпная «сухая» стяжка

Aby sa takáto izolácia mohla inštalovať, na hydroizolačnom materiáli sa inštalujú dočasné majáky, aby sa na nich vyrovnala zmes. Okrem toho, pozdĺž stien, do výšky budúceho poteru, je upevnená klapková páska, ktorá chráni povlak pred deformáciou pri akýchkoľvek teplotných rozdieloch.

Elastická tlmiaca páska musí byť nainštalovaná pred zásypom.

Najčastejšie je takáto podlaha na lodžii vyrovnaná v častiach kvôli nepríjemnostiam pri práci v stiesnených priestoroch. Po zarovnaní jedného dielu a zakrytí sádrokartónovými panelmi môžete prejsť k ďalšiemu. Proces vyrovnávania sa musí neustále monitorovať pomocou úrovne budovy.

Dosky sa začnú ukladať z rohu lodžie s použitím drážok na nich, ktoré sú potiahnuté "tekutými klincami" a sú na sebe navrstvené, čím sa vytvorí pevný povlak.

Spojenie podlahových panelov, vyrobené technológiou "suchého" poteru

Keď sú panely úplne položené, medzery medzi nimi a stenami sú vyplnené montážnou penou.

Povrch je pomerne tvrdý a môžete naň položiť akýkoľvek dekoratívny náter vrátane posilnenia tepla infračerveným filmom.

 • Ústredné kúrenie je zakázané priviezť na balkón alebo lodžiu, ale môžete plne zorganizovať elektrické vykurovanie miestnosti. Najlepšou a zároveň najekonomickejšou možnosťou je okamžitá inštalácia infračerveného vykurovacieho filmu na podlahu.

Podlahové vykurovanie pomôže udržať optimálnu teplotu na lodžii

Infračervená fólia musí byť položená na pevnom, izolovanom povrchu. Ak ho však položíte na betónový podklad, nie je možné získať správny účinok jej práce, ktorý bude fungovať správne, vytvoria sa potrebné podmienky, ktoré zabezpečia, že teplo z filmu sa uloží a nasmeruje na lodžiu a nie do betónu. podlahy a steny.

Za týmto účelom sa fólia položí na už vyhrievanú a vyrovnanú podlahu pod dekoratívnym náterom. Získajte viac informácií o technológii inštalácie filmové infračervené podlahové vykurovanie môže byť na príslušnej stránke nášho portálu.

Izolácia stien lodžie

Proces izolácie stien sa vykonáva v rovnakom poradí ako ostatné povrchy lodžie. Môže sa tiež vykonať rôznymi spôsobmi, použitím laty alebo inštalovaním pevnej izolácie, pričom sa pripevní na stenu lepidlom alebo penou.

Tepelná izolácia stien extrudovanými polystyrénovými doskami bez prepraviek

 • Inštalácia penoplexu je pomerne jednoduchá, ak si vopred pripravíte potrebné rozmery panelov.

Na zadnú stranu izolácie sa nanesie lepidlo a panel sa pritlačí k stene - takto sa preložia všetky zvislé plochy. Pre spoľahlivosť sú panely upevnené plastovými "hubami".

 • Najbežnejším variantom izolácie je použitie stien laty, pretože pri jej použití môžete použiť akýkoľvek izolačný materiál.

Prepravka je vyrobená z tyčí alebo kovového profilu.

Pred inštaláciou laty sa odporúča upevniť fóliový polyetylén na všetky povrchy, čo výrazne zvýši účinnosť akéhokoľvek izolačného materiálu.

Nepretržité obloženie stien z fóliovaného polyetylénu vytvorí „termosku“, ktorá efektívne udržiava teplo v miestnosti lodžie

 • Na vrchole tohto substrátu je latovanie. Jeho vodidlá sú umiestnené vo vzájomnej vzdialenosti, ktorá zodpovedá šírke alebo dĺžke izolačných rohoží.

Inštalácia drevených debien na steny

 • Ďalej sa zvolený tepelnoizolačný materiál položí alebo nainštaluje.

Izolácia stenovej peny ... t

... alebo minerálnej vlny

 • Izolácia sa odporúča uzavrieť fóliu parotesnej zábrany, ktorá je upevnená na drevených tyčiach s konzolami a pri použití kovových debien môže byť upevnená na hornom a dolnom okraji.

Upevnenie fólie pre parotesnú zábranu

Poslednou fázou otepľovania je obklad stien s dekoratívnym materiálom, ako je obloženie, alebo základ pre maľovanie alebo omietanie, napríklad sadrokartón.

Video - Tepelná izolácia z lisovanej polystyrénovej peny

Zahriata polyuretánová pena

Táto metóda sa častejšie používa na ohrievanie striech zvnútra a stien zvonku v súkromných domoch. Ale vďaka rýchlosti a pohodliu inštalácie sa dnes táto metóda používa na vykurovanie balkónov a lodžií.

Moderný spôsob zahrievania - striekanie polyuretánovej peny

Polyuretánová pena sa strieka na steny pomocou špeciálneho zariadenia a takéto spoločnosti sa zaoberajú takouto izoláciou.

Predtým, než ich vyzveme na postrekovanie podobného ohrievača, musia byť steny pripravené tak, že sa na nich položí prepravka. Bude to druh rámu pre striekaný a expandujúci tepelný izolátor, ako aj pre upevnenie dekoratívneho dokončovacieho materiálu.

Výhodou tohto spôsobu izolácie je, že pri striekaní materiálu, rozpínaní, zatváraní všetkých trhlín, čím sa povrch úplne nevyfúkne, bez studených mostov. Polyuretánová pena pokrýva nielen steny, ale aj strop a podlahu.

Dizajnové riešenia navrhujú lodžiu

Chcel by som ukázať niekoľko možností pre teplé lodžie. Možno, že po spustení procesu premeny chladnej miestnosti na využiteľný priestor, bude niekto inšpirovaný jednou z myšlienok vypracovaných dizajnérmi.

Malá lodžia sa mení na útulný kútik.

V tomto prípade sa štandardná lodžia s malým záberom transformovala do útulnej oddychovej miestnosti. Tu môžete odísť do dôchodku s knihou alebo notebookom a ísť hlboko do čítania. Ak veľká rodina žije v byte, zvyčajne každý z jej členov je zapojený do obľúbenej činnosti, a niekedy je ťažké nájsť útulné miesto na sedenie v tichu. Izolovaná lodžia bude na to ideálnou voľbou.

V takejto miestnosti môžete umiestniť malú televíziu a vychutnať si svoje obľúbené programy, alebo si sadnúť s výšivkou, pohodlne si upevniť nohy na pohodlnú stoličku. Hlavná vec je, že existuje viac priestoru, ktorý môže poslúžiť všetkým členom rodiny, aby robili to, čo chcú robiť.

Pôvodná verzia - lodžia sa zmení na štýlový bar

Táto možnosť je vhodná pre apartmány, v ktorých sú dvere do lodžie usporiadané v kuchyni. V tomto prípade sa môže stať jedáleň, najmä preto, že väčšina kuchyne v apartmánoch sú pomerne malé.

Ak majitelia bytov chceli často držať večierky, parapet lodžie ľahko nahradí barový pult.

Tu si môžete vychutnať romantickú večeru. Večerné mesto, ktoré ponúka nádherný výhľad a príjemné letné ovzdušie na to vytvorí potrebnú náladu. V zime je však príjemné posedieť pri pulte, popíjať kávu a pozerať sa na širokú panorámu, ktorá sa otvára mimo okna.

Dvere sklenenej priehradky inštalované medzi kuchyňou a lodžiou pomôžu spojiť alebo vymedziť miestnosti v závislosti od potreby.

Dobre izolovaná lodžia môže byť kombinovaná s obývacou izbou.

V tomto uskutočnení bola lodžia kombinovaná s obývacou izbou a stena, ktorá predtým slúžila ako deliaci prvok medzi oboma miestnosťami, sa zjednotila, pretože bola premenená na pohodlný stôl.

Areál bývalej lodžie v tejto dispozícii možno využiť ako kanceláriu s pohodlným pracovným stolom, ako aj hobby triedy, keď nechcete, aby niekto zasahoval.

A samozrejme, kombinácia lodžie a miestnosti zvýši celkový priestor otvorením veľkého okna. Miestnosť bude viac osvetlená, čo pomôže ušetriť na elektrine.

Dodatočný obytný priestor môže byť prispôsobený rôznym povolaniam, napríklad na vytvorenie zimnej záhrady, dielne alebo počítačovej miestnosti na lodžii. Preto, ak je byt vybavený lodžiou, ale ešte nie je izolovaný, musíte naliehavo sa dostať do podnikania a rozšíriť oblasť vášho domova tým, že nepoužívate funkčne miestnosti.

Загрузка...