Pece a vykurovacie systémy

Pec s rukami z kovu: študujeme výkresy a krok-za-krokom proces výroby pece z kovovej rúrky

Samotná kovová pec dokonale bude vhodná na vykurovanie skleníka, garáže, pracovnej miestnosti a dokonca aj obývačky. Na zostavenie predmetnej zostavy sa môžu použiť kovové plechy, sudy, rúry a dokonca aj hasiace prístroje vhodnej veľkosti. Poradie výroby pece zostáva rovnaké. Rozdiely sú prítomné len v počiatočných fázach prípravy zboru.

Pec s kovovými rukami

Výhody samo-vyrobenej kovovej pece

Samoobrábacia kovová pec má rad výhod oproti tehlovým vykurovacím jednotkám. Medzi hlavnými výhodami posudzovaných štruktúr je potrebné vymedziť jednoduchosť ich štruktúry a dostupnosť surovín.

Pec s kovovými rukami

Urobiť jednoduchý kovový sporák netrvá dlho - zvyčajne nie je problém nájsť (kúpiť) plechy alebo železné nádoby vhodnej veľkosti.

Pec s kovovými rukami

Usporiadanie kovovej pece bude vyžadovať mnohokrát menej finančných investícií v porovnaní s výstavbou tehlovej vykurovacej jednotky. Kovová pec pritom nezaberá veľa miesta a v procese sa veľmi rýchlo zohrieva.

Domáce kovové rúry

Kovové pece vážia oveľa menej ako ich tehlové náprotivky, čo eliminuje potrebu vybudovať pevný základ. Pre ďalšie zlepšenie účinnosti vykurovania, okolo kovového vykurovacieho telesa môže rozložiť obrazovku z tepelne odolných tehál.

Neobvyklá ručná rúra

Hlavné konštrukčné prvky

Štandardná kovová pec pozostáva z týchto základných prvkov: t

 • pece;
 • popol;
 • kontajnery na kamene (ak je rúra vytvorená na použitie v kúpeli, za iných okolností môže byť táto nádoba upustená);
 • zásobník teplej vody (ak je to potrebné);
 • rošty;
 • Rúry na odvod dymu;
 • dvere pre ohnisko;
 • dvere pre popol;
 • ventil pre potrubie.

  Dve možnosti pre vytváranie horizontálnych zariadení

Inštalácia roštov sa vykonáva v ohnisku konštrukcie nad dúchadlom. Ak je potrebné nainštalovať zásobník teplej vody, nádrž je zvyčajne pripevnená priamo k sporáku alebo mierne nad ním. Zároveň sa ohrieva voda cez nádrž je zvyčajne prešiel dymovodu.

Kachle na drevo

Uvedené dvere nedovoľujú malým žeravým uhlíkom, drevu a iskrám lietať do vykurovanej miestnosti.

Kreslenie kovových pecí

Na výrobu karosérie z kovovej pece je možné použiť oceľové plechy, sudy, rúry s priemerom 50 cm a dokonca aj veľké hasiace prístroje. Výhodnejšie je použitie hotových kontajnerov v tomto prípade sa výrazne zníži objem zváracích prác.

Komínové rúry

Pred použitím rúry na výrobu pece starostlivo skontrolujte jej stav na hrdzu a iné poškodenia. Ak sa nájdu diery, umiestnite na ne záplaty. V oblastiach s najzávažnejším poškodením môžete urobiť dvere pre ventilátor alebo ohnisko pece.

Výroba pece z kovovej rúrky

Výroba pece z kovovej rúrky

Nezávislá výroba pece sa uskutočňuje v niekoľkých jednoduchých krokoch. Dodávateľ je však povinný zachovať starostlivosť a maximálnu presnosť počas každej udalosti. Najmenšie nepresnosti môžu viesť k vážnym následkom. Napríklad pri nesprávnom usporiadaní komínových komínov sa môže začať fajčiť v miestnosti a zlá kvalita zváracích prác spôsobí únik nádrže na vodu.

Pripravte si rúru s priemerom 50 cm Odporúčaná hrúbka stien rúr je od 10 mm. Spolu bude potrebovať asi jeden a pol metra potrubia.

Pece z potrubia

Uvažovaná konštrukcia obsahuje nádrž na vodu, ktorá robí prevádzku pece pohodlnejšou a efektívnejšou. V prípade potreby je možné upustiť od inštalácie nádrže na vodu. V tomto prípade postačuje jednoducho vylúčiť z montážnej príručky odkazy na nádrž na vodu. Zvyšok pece bude vyrobený s použitím rovnakej technológie.

Domáce saunové pece z potrubia (vertikálne)

Prvý krok

Pripravenú rúru rozrežte na 2 časti. Dĺžka jedného z nich (bude použitá priamo na výrobu pece) by mala byť 900 mm, druhá časť (pre nádrž na vodu) - 60 cm.

Druhý krok

Rezané otvory v dlhej časti potrubia pre usporiadanie ventilátora a ohnisko. Z výrezov z kovu urobte dvere pre zodpovedajúce otvory. Na tento účel stačí, aby sa k polotovarom privarili závesy, kľučky a západky.

Odrežte dvere a nastavte rošt

Odrežte dvere a nastavte rošt

Tretí krok

V puzdre vytvorte štrbiny na montáž roštu. Mriežku môžete zvárať sami z kovaní. Zdvihnite tyče s očakávaním, že v budúcnosti medzi naloženým palivom nevypadne.

Pečieme

Zvarte uši na rošt. Vďaka nim sa vykoná fixácia produktu v štrbinách.

Štvrtý krok

V zadnej hornej časti pece vložte kruhový otvor na pripojenie dymovej rúry.

Horizontálne potrubie privarte k otvoru. Pre neho v budúcnosti pripojíte hlavnú časť komínovej konštrukcie. V dôsledku toho bude komín skladací, čo umožní jeho čistenie oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Odporúčaná dĺžka komína je 4-5 m. Určite konečnú dĺžku sami. Výsledkom je, že vonkajšia časť potrubia by mala vystúpiť najmenej 50 cm nad strechou budovy.

V prípade potreby namontujte ohrievač a nádrž na vodu. Tieto prvky sú zvyčajne zahrnuté v dizajne v prípade výroby kachlí na kúpeľ.

Nádrž na rúre na peci pre kúpeľ

Vykurovacie teleso sa vybaví v hornej časti pece. Nádrž namontujte v minimálnej možnej vzdialenosti od ohniska. Zvyčajne je jedna časť nádrže inštalovaná na podperách, druhá na peci pece. Regály sú vhodné a pohodlné pre vás materiály. Hlavná vec je, že sú silné a bezpečne upevnené čo najviac.

Často sa používa možnosť, podľa ktorej sa komín prechádza cez nádrž na vodu, čím sa zabezpečuje ohrev kvapaliny. V tomto prípade však musia byť všetky zváracie práce vykonané čo najpresnejšie. Akékoľvek medzery spôsobia netesnosť nádrže. V dôsledku toho bude voda padať do pece a uhasiť oheň.

Ak si želáte, môžete nezávisle vykonať zmeny v konštrukcii pece a podľa vlastného uváženia umiestniť ďalšie prvky.

Odporúča sa vybaviť nádrž na vodu žeriavom.

Zvarte pevné kovové nohy na dno rúry. Inštalácia takýchto jednotiek sa spravidla vykonáva na špeciálnych podlahových listoch.

Okolo pece položte šamotové tehlové plátno. Oblasť komína pred odchodom sa tiež odporúča prekryť tehlami.

V miestach, kde potrubie pretína materiály doma, položte žiaruvzdorný materiál, napríklad na základe azbestu. Tým sa vytvorí správna ochrana materiálov proti požiaru.

Ako priviesť potrubie cez strechu

Ako priviesť potrubie cez strechu

Ako priviesť potrubie cez strechu

Komínová časť prechádzajúca podkrovím by nemala mať ventily, pohľady a iné podobné prvky.

komín

Dĺžka horizontálnych častí komína by nemala presiahnuť 100 cm.

Odporúčania pre inštaláciu pecí

Inštalácia pecí

Kovové kachle sú inštalované v súlade s predpismi a pravidlami príslušných regulačných dokumentov.

Ak sú steny budovy zhotovené z dreva, vzdialenosť medzi nimi a kachľami by mala byť najmenej 50-100 cm.Ak natriete stenu žiaruvzdornými tehálami, omietkou alebo ju ochránite hrubým plechom, táto vzdialenosť sa môže znížiť na 20- 30 cm

Ohnisko a komín by mali byť v minimálnej vzdialenosti.

Inštalovaná kovová rúra

Ľahké pece môžu byť inštalované bez základu, na hustý plech. Relatívne ťažké jednotky potrebujú individuálny základ z betónu alebo tehly. Odporúčaná výška podkladu je do 200 mm.

Inštalácia vaňa

Teraz máte informácie, ktoré potrebujete na výrobu kovovej pece. Dodržiavajte uvedené pokyny a hotová vykurovacia jednotka bude po mnoho rokov účinne zvládať úlohy, ktoré jej boli zverené.

Možnosť inštalácie pece

Záložka paliva

Majte dobrú prácu!

Загрузка...