Príbehy používateľov

Odpadový olej z pecí vlastnými rukami: Vyrábame odpadový olej z pece, ktorý sme si preštudovali návodom a krok za krokom

Nedávno vyrobil pec na odpadovom oleji. Čas, ako peniaze, si trochu vzal. Pre fotografiu nie sú súdiť - urobil rýchlo, takže nebol čas byť obzvlášť opatrný. Také kachle môžu byť ohrievané drevom - na tento účel je vhodná veľká komora.

Tu je kachle na prácu

Vypnutie

predchádzanie nehodám

Okamžite začnite varovaním a moralizáciou. Skôr ako začnete, vytrvalo posúdte svoje schopnosti. Pamätajte: táto rúra je potenciálne nebezpečné zariadenie. Akékoľvek chyby môžu viesť k tragickým následkom. Ak to však urobíte správne, hotová rúra na spracovanie nebude ničím produkovať certifikovaný ohrievač.

Urobil som sporák sám. Nie som špecialistom v oblasti vykurovacích systémov a na takýto titul nepočítam, predkladám pokyny tak, ako je, môžete ich používať výlučne pod mojou zodpovednosťou.

Jediná vec, ktorú môžem odporučiť z mojich skúseností: v žiadnom prípade nezhromažďujte olejovú rúru nie je odkvapkávací typ. V takýchto jednotkách je nádrž na skúšanie umiestnená v spodnej časti hlavnej časti konštrukcie. Neodporúča sa to robiť z dôvodu, že pri zahriatí sa olej stáva horľavým a všeobecne nepredvídateľným.

Tiež by som vám nedoporučoval zbierať kachle s otvoreným horákom a plameňom.

Tiež by som vám neodporučil zostaviť sporák s otvoreným horákom a plameňom

Princíp činnosti domácich kachlí na prácu

Môj sporák pracuje na veľmi jednoduchom princípe. Zapaľovanie sa vykonáva. Palivo začína horieť na povrchu skrine a ohrieva kachle. V priebehu procesu sa olejové výpary odstraňujú cez komínovú rúru pod vplyvom ťahu.

Konštrukcia kachle obsahuje časť komína s množstvom otvorov (zvyčajne je to až 50). Táto časť jednotky sa nazýva horák. V takom horáku sa olejové pary zmiešajú s kyslíkom vstupujúcim do komína pod vplyvom ťahu. V dôsledku ich zmiešavania začína proces spaľovania oveľa čistejšie a intenzívnejšie uvoľňovaním veľkého množstva tepla.

Princíp činnosti domácich kachlí na prácu

Od čoho stavať kachle?

Na zostavenie takýchto kachlí som pripravil:

 • plynová fľaša 50 litrov;
 • oceľové rúry. Najlepšie je použiť rúrku s priemerom 10 cm, čo bolo dostatočné na to, aby na telo, horák a komín stačili dva metre výrobku;
 • oceľový roh. Celkom mi to trvalo o niečo viac ako jeden meter rohu 5 cm, z ktorého som urobil stojan pod kachľami, rôzne vnútorné časti výmenníka tepla a kľučky dverí;
 • oceľový plech. Na zástrčkách a spodnej časti hornej komory sa ponechalo asi 50 cm2 4 mm listu;
 • brzdový kotúč. Použil som liatinový pohon z auta. Hlavná vec je, že vo veľkosti voľne vstúpil do balóna;
 • prázdna fľaša freónu. Urobí sa štandardný balón. Hlavná vec, že ​​ihlový ventil pracoval. Použil som ho na výrobu palivovej nádrže;
 • kus palivovej hadice;
 • pár hadicových svoriek;
 • pol palca kus potrubia. Na to bude olej privádzaný do pece;
 • pol palcový ventil;
 • slučky.

Výroba karosérií

Z tohto balóna urobím kachle

Použil som použitý balón. Už v ňom nebol žiaden plyn, ale len v prípade, že som otvoril ventil a nechal valec na ulici na noc.

Potom som opatrne a pomaly vyvŕtala dieru na dne valca. Aby som predišiel iskrám, predtým som navlhčil vrták olejom.

diera

Potom som naplnil fľašu vodou a vylial ju - odstránil zvyšky plynu. Pracujte opatrne, snažte sa neliať plynový kondenzát, pretože to smrdí veľmi a veľmi dlho.

Potom som rozrezal pár otvorov. V hornom otvore vytvorím spaľovaciu komoru a vložím výmenník tepla, v dolnej časti bude horák s panvou. Komora vyššie je špeciálne vyrobená tak veľká, že v prípade potreby by mohla byť ohrievaná palivovým drevom, lisovanými briketami atď.

Ukazuje, ako znížiť balónik

Ukazuje, ako znížiť balónik

Ukazuje, ako znížiť balónik

Ukazuje, ako znížiť balónik

Nakoniec sa to stalo

Potom som opäť prepláchol otvorenú plynovú fľašu z plynového kondenzátu.

Spodná časť ohniska a horák

Potom som urobil spodnú časť horného oddelenia kachlí. Na tento účel použite oceľový plech hrúbky 4 mm.

Oceľ vystrihnúť dno

Skúšanie na dne. Všetko je úhľadne strihané a spojené takmer bez medzier.

Donets na mieste

Horák sa rozhodol urobiť 20 centimetrov - to stačí.

Bude to horák

Vŕtanie otvorov

Podshlifoval

Pozdĺž obvodu som urobil veľa otvorov, aby sa vzduch ľahko dostal k palivu. Keď boli všetky diery pripravené, vyleštil som vnútro horáka. Tiež to robíte, pretože na zásuvkách a iných chybách sa sadze začnú aktívne zhromažďovať.

Najprv som zvaril horák v spodnej časti hornej komory a potom ich umiestnil na miesto. Na takýchto policiach môžete bezpečne položiť drevo. Skutočné pre prípady, keď nie je možné doplniť zásoby baníctva.

Najprv som horák zvaril v spodnej časti hornej komory.

Nainštalujte horák

Výroba palety pre baníctvo

Paleta je vyrobená z liatinového brzdového kotúča. Liatina má dobrú tepelnú odolnosť, tak som sa rozhodol vziať ju.

Tu z tohto disku urobím paletu

Spodné zvárané dno.

Oceľový kruh je spodný

Zvárané dno

Vrchné zvárané veko. V ňom môžete vidieť náprotivok horáka a otvor. Otvorom v peci vstupuje vzduch. Urobil som to široký - to je lepšie. S úzkym otvorom nemusí byť tlak vzduchu dostatočne silný, vďaka čomu sa olej nedostane do panvice.

Potom urobil spojku. Ona v mojom sporáku spája panvicu a horák. So spojkou na udržanie kachle bude oveľa jednoduchšie. Ak je to potrebné, môžem dostať panvicu a vyčistiť horák zdola.

Potom urobil spojku

spájanie

Položil som spojku

Položil som spojku

Spojka bola vyrobená z 10 centimetrovej rúrky, jednoducho ju rozrezala pozdĺž pozdĺžneho okraja. Otvor v spojke sa nevyvaril - nie je to potrebné.

Zásobovanie olejom

Do otvoru vložím trubicu

Cez trubicu bude odkvapkávať

Rúrka zachytila ​​zváranie

Orezaný telefón

Potom som pracoval na systéme dodávok ropy. Za týmto účelom som vzal kus potrubia a privaril ho k palete pomocou vopred pripraveného otvoru. Predrezal som potrubie tak, aby prúd ťažby mohol normálne prechádzať otvorom v panvici.

Jedná sa o núdzový ventil a trubicu, ktorá vedie do nádrže.

Bežal som telefón do nádrže a nastaviť ventil.

Komínové usporiadanie

Robím komín

Z 10-centimetrovej rúry som vytvoril štruktúru na reguláciu dymu. Nič výnimočné - rúra bola jednoducho navarená na otvor v strede hornej časti skrine.

Komín priniesol na ulicu na strechu cez stenu. K stene je pripojený kus kovového plechu pre požiarnu ochranu. Samotné potrubie je lepšie prechádzať cez stenu v špeciálnom žiaruvzdornom skle.

Tu môžete vidieť potrubie prechádzajúce stenou.

Komín, pohľad z ulice

Montáž výmenníka tepla

Kachle na vykurovanie garáže. V garáži nemám vodné batérie, tak som sa rozhodol, že je lepšie, aby sa vzduch zohrieval a okamžite cirkuloval. Ak máte vodné batérie, potom môžete odmietnuť výmenník tepla a spustiť 4-5 vodičov cez hornú komoru. V tomto prípade musí byť konštrukcia doplnená cirkulačným čerpadlom a ventilátorom. Takéto zariadenie umožní vykurovať kachle aspoň v celom dome, stačí miestnosť na inštaláciu kachlí.

Montáž výmenníka tepla

Vráťme sa späť k svojmu výmenníku tepla. Inštaloval som ho medzi dymovod a horák - je tu viac tepla. K výmenníku tepla priviedol železnú dosku. Vďaka nej bude plameň lepšie držaný. Prispieva tiež k rozloženiu požiaru vo vnútri telesa pece.

Vnútri výmenníka tepla umiestnite vírenie vzduchu. V takomto víri nie sú žiadne technické požitky, ale zvládne svoju úlohu na sto percent. Pri práci pri maximálnom výkone sa kov puzdra zohrieva na šarlátovú farbu a vyhrievaný výfukový vzduch sa razí aj cez rukavicu. Na fotografii je vidieť samotný vír.

Robím vír

Robím vír

Robím vír

Dajte vír

Potom som zobral ventilátor a položil ho na jednu stranu výmenníka tepla. Mimochodom, termostat môžete pripojiť k ventilátoru pre automatizáciu. To vám umožní nastaviť teplotu sami a ušetriť zdroje. Napríklad som sa rozhodol použiť tepelné relé Autonics '- jednoducho som to ležal nečinne. Ale môžete si vziať nejaký typ rozpočtového modelu, napríklad Vemer KLIMA. Skúšal som to tiež, funguje perfektne.

Vylepšené

To sa stane

Teplo sa koncentruje v ohnisku.

Olejová nádrž

Olejová nádrž

Na výrobu nádrže som si vzal fľašu freónu. Môžete si ho kúpiť za cent na akejkoľvek čerpacej stanici alebo na kovovej zbernej stanici. Hlavná vec, že ​​ihlový ventil valca bol v dobrom stave. S ním v budúcnosti budete schopní presne kontrolovať množstvo dodávaného paliva.

Olejová nádrž

Buck pripojený k sporáku s hadicou. Hadica pripojená k ventilu. Samotná nádrž je zaistená hore nohami.

Vyplniť banský rez v nádrži.

Usporiadanie dverí

Kachle sú takmer pripravené. Tam sú konečné úpravy. Vo dverách dolnej komory som vyrezal otvor, cez ktorý môže voľne prúdiť vzduch na panvicu a horák pece.

odbavenie

Otvor v horných dverách bol vybavený dorazovými doskami na dodatočné utesnenie.

Nýtované prítlačné dosky

Pre horné dvierka sa montoval jednoduchý zámok. V procese ohrevu telesa kachlí "vedie". Aby spaľovacia komora zostala vzduchotesná, horné dvere musia byť čo najbezpečnejšie zatvorené. Na to som urobil zámok.

Jednoduchý zámok

Na stenu zaskrutkoval niekoľko kusov kovového rohu.

Na skrutkovanom rohu nastavte sporák. To je výhodné (ak je to potrebné, bude oveľa jednoduchšie vykonať audit) a funkčne (tepelné straty na zemi sa znížia).

Nainštalujte sporák

Ako zapáliť a zastaviť sporák?

Po mnohých experimentoch som našiel najjednoduchší a najúčinnejší spôsob, ako zapáliť také kachle. Najprv nalejem olej do panvice. Nemalo by to byť príliš veľa. Dosť oleja na prekrytie spodnej časti panvice.

Potom si vezmem kus penovej gumy a dôkladne ho navlhčite benzínom alebo riedidlom. Nalejte impregnovanú penu do panvice tak, aby dno kúsky bolo ponorené do oleja.

Potom som zapálil penu. Stále horí, aj keď sa ťah stáva príliš silným. V dôsledku toho sa povrch palety zahreje na požadovanú teplotu.

Potom som opatrne otvoril ventil palivovej nádrže tak, aby začal prúdiť vo veľmi tenkom prúde. Upravte tok ťažby tak starostlivo a pomaly, ako je to len možné.

Kachle sa postupne uvedú do prevádzky. Pravidelne sledujte úroveň ťažby na palete.

Ak chcete zastaviť takéto kachle, stačí jednoducho vypnúť ventil na nádrži s olejom a potom, keď olej prestane prúdiť, vypnite núdzový ventil. Rúra sa úplne vypne do 3-5 minút a kryt sa začne ochladzovať.

Ako čistiť sporák?

Prvé čistenie

V priebehu práce v horáku, dymovej rúre a pecnej peci sa zachytáva uhlík. Samozrejme, že kachle je možné čistiť až po ochladení.

Pri čistení zvyčajne sledujem nasledujúci postup:

 • Vezmem si pár hrsti čistého piesku alebo jemného štrku a striedavo ich hodím do výjazdu z dymovej rúry z ulice;
 • Čistím piesok alebo štrk so sadzami z komína cez hornú komoru;
 • pomocou tyče I čistím škvaru zo stien horáka do dolnej panvy;
 • Vyberiem paletu sám a odpad.

Dúfam, že moja skúsenosť bude pre vás užitočná, a môžete rovnako ľahko, ako som dal dohromady sporák s použitým olejom.

Majte dobrú prácu!

Загрузка...