Paul

Ohrievanie podlahy s expandovaným ílom: robíme izoláciu podlahy domu s expandovaným ílom

Tepelná izolácia podlahy pomocou expandovaného ílu umožňuje nielen spoľahlivo chrániť dom pred chladom, ale tiež výrazne ušetriť na materiáloch. Táto izolácia je jedným z najdostupnejších a ľahko ovládateľných a so správnou inštaláciou je tiež veľmi trvanlivá. Nie je vôbec ťažké vykonávať podlahové izolácie s expandovaným ílom, a to aj v prípade nedostatku skúseností, hlavná vec je starostlivo študovať technológie.

Izolácia podlahy s expandovaným ílom

Charakteristiky hlinkydit

Charakteristiky hlinkydit

Expandovaná hlinka sa týka objemovej izolácie; Skladá sa z oválnych a okrúhlych granúl s poréznou štruktúrou. Získava sa pražením ílu s nízkou teplotou topenia, vďaka čomu materiál získava vysokú krutosť s nízkou hmotnosťou.

Rozšírená hlina

Konštrukcia sa používa v troch frakciách: t

 • 20-40 mm - drvený kameň;
 • 10-20 mm - štrk;
 • do 10 mm - piesok.

  Technické vlastnosti hliníka

10-centimetrová vrstva hliníka na izolačných vlastnostiach sa rovná murivu o hrúbke 1 m alebo hrúbke dreveného povlaku 25 cm.

 • nízke náklady;
 • dobré zvukotesné vlastnosti;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • trvanlivosť;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • odolnosť voči vysokým a nízkym teplotám;
 • nízka hmotnosť;
 • sila.

  Rozšírená hlina

Nevýhodou hlinitanu je jeho hygroskopicita; granuly, ktoré sú nasýtené vlhkosťou, ich uchovávajú po dlhú dobu vo vnútri a takmer úplne strácajú svoje vlastnosti. Vlhká izolačná vrstva sa nerovnomerne znižuje a prispieva k deformácii podlahovej krytiny. Aby sa tomu zabránilo, pri použití hliníka je potrebné zabezpečiť spoľahlivú hydroizoláciu.

Spôsoby keramzitovej izolácie

V stavebníctve sú 3 spôsoby ukladania expandovanej hliny - suché, mokré a kombinované. Ak chcete vybrať jednu z možností správne, mali by ste sa najprv podrobne zoznámiť s každým z nich.

Suchá izolácia

Suchá izolácia

Pri suchej metóde tepelnej izolácie materiál len zaspáva medzi lanami alebo majákmi a hrubá podlaha sa montuje na vrchné dosky, drevotrieskové dosky, preglejky. Na ochranu pred vlhkosťou musí byť podklad pre izoláciu pokrytý hydroizolačným materiálom. Na zvýšenie hustoty izolačnej vrstvy sa odporúča, aby sa hliník používal na rôzne frakcie a premiešal pred zasypaním. Takáto izolácia sa vykonáva veľmi rýchlo a nevyžaduje veľa úsilia.

Mokrý styling

Rozšírený hlinený poter

Pri otepľovaní týmto spôsobom sa hlinitan zmieša s tekutým betónom a vyplní priestor medzi majákmi. Táto možnosť je vhodná pre podlahy s veľkými výškovými rozdielmi, kde sa vyžaduje hrubší vyrovnávací poter. Vzhľadom na ľahkosť expandovanej hliny sa podstatne znižuje zaťaženie základne; poter sám schne rýchlejšie a nepraská. Pri výbere mokrej metódy treba mať na pamäti, že tepelná vodivosť materiálu sa dramaticky zvyšuje, čo znamená, že jeho účinnosť bude omnoho nižšia ako pri suchom ukladaní.

Kombinovaná metóda

Kombinovaná metóda

V prípade kombinovaného ohrevu sa medzi majáky naleje hliník v suchom stave, zarovná sa, potom sa horná vrstva preleje roztokom cementovej kvapaliny a po vysušení sa vyrobí štandardný poter. Cementová malta umožňuje spevniť vrstvu expandovanej hliny a zabrániť jej deformácii pri vylievaní poteru. Okrem toho použite výstužné pletivo, ak počas prevádzky očakávate veľké zaťaženie podlahy.

Izolácia drevených podláh

Izolácia drevených podláh

Pre izoláciu budete potrebovať:

 • sťahovák na nechty;
 • píla alebo skladačka;
 • Svinovacie metre;
 • Značkovače alebo ceruzky;
 • úroveň budovy;
 • lopata;
 • kladivá;
 • Elektrická vŕtačka;
 • samorezné skrutky;
 • piesok;
 • vodotesné fólie alebo náterové materiály;
 • tlmiaca páska.

Zvážte možnosť usporiadania drevenej podlahy na betónovom podklade.

Krok 1. Demontáž krytu

Demontážny kryt

Podlahové dosky sa vyberú a vyberú z miestnosti; Lags starostlivo kontrolovať a kontrolovať úroveň.

Skontrolujte oneskorenie

Skontrolujte oneskorenie a čiastočnú náhradu zhnitia

Vystavujeme nové zaostávanie v úrovni

Ak sú tyče v dobrom stave, nemajú priehyby a iné deformácie, sú ponechané na mieste. Pri menších poškodeniach sú jednotlivé tyče vymenené a ak sú guľatiny veľmi staré, uvoľnené a zhnité, odstránia všetko na betónový podklad.

Ak sú oneskorenia veľmi staré, uvoľnené a zhnité, vyčistite všetko až po betónový podklad

Krok 2. Príprava povrchu

Čistenie podkladu nečistôt

Podlaha je zbavená odpadu, trela sa malými prasklinami, prezerala rohy.

Opravte malé praskliny

Hlboké trhliny v rohoch sú pokryté maltou alebo fúkané penou.

Tesniace medzery

Tiež propeniut spoje na obvode podlahy a stien. Povrch je pokrytý vrstvou piesku, ktorý je dobre podkopaný. Pri použití hydroizolačného hydroizolačného piesku nie je potrebné.

Krok 3. Hydroizolácia

hydroizolácie

Polyetylén alebo špeciálna membrána je rozprestretá na podlahe tak, že okraje materiálu pokrývajú steny po obvode 7-10 cm; zároveň sa v rámci filmu objavujú aj denníky. Ak chýba celý pás, prekryjú sa kúsky fólie a spoje sa upevnia stavebnou páskou. Na tyčinkách by mala byť hydroizolácia upevnená zošívačkou, pričom film by sa mal opatrne rozdeliť do priehlbín medzi lagmi.

Hydroizolačné náterové hmoty

Pri použití hydroizolačnej hydroizolácie sa zmes nanesie na bezprašný betón štetcom alebo valčekom, uchopením stien do výšky 15-20 cm, v tomto prípade sa guľatina umiestni na vrch ochrannej vrstvy. Na poťahovanie sú vhodné bitúmenové tmely, tekuté gumy, bitúmenové polymérne zmesi a tmely na báze cementu. Naneste kompozíciu v 2-3 vrstvách; každá vrstva schne asi 3 hodiny, takže hydroizolácia si vyžaduje určitý čas. Záverom možno povedať, že na obvode stien je vo výške podkladu upevnená tlmiaca páska, ktorá pomáha zabrániť deformácii a praskaniu poteru s poklesom teploty.

Tlmiaca páska

Krok 4. Inštalácia koľajníc

Ak sú teda oneskorenia úplne odstránené, musíte nainštalovať nové. Za týmto účelom si vezmite pevné drevené lamely alebo drevo, narezané na veľkosť podlahy, rozomleté ​​antiseptickým roztokom a vysušené. Výška dreveného rámu pre podlahu by mala byť najmenej 10 cm, extrémne lamely sú upevnené vo vzdialenosti 2-3 cm od povrchu stien, medzi zvyškom je medzera 0,5 až 1 meter. Každá koľajnica by mala byť nastavená na úrovni a rovnobežne s druhou, aby z horizontálnej roviny nevyčnievali žiadne detaily.

zákruty

Montáž rohov pre log

Nastaviteľné podlahy

Lamely sú priskrutkované k podlahe pomocou kovových rohových dosiek, z ktorých jedna strana susedí so stromom, druhá k základni podlahy. Extrémne upevňovacie prvky majú 2-3 cm od koncov koľajníc, všetky nasledujúce - s krokom 50 cm.

Krok 5. Zásyp expandovaného ílu

Rozšírená hlinená výplň

Rozšírená hlinená výplň

Zmiešajte veľký a malý hliník a potom zaspávajte medzi lagmi alebo vodiacimi koľajnicami. V rohoch izolácie opatrne narovnal ruky, aby sa zabránilo dutinám. Po naplnení celého priestoru sa vrstva expandovanej hliny opatrne poduší a nepoškodí granule. Z vyššie uvedeného položte hydroizoláciu, upevnite ju zošívačkou.

Krok 6. Inštalácia podlahy

Hydroizolácia a kladenie podlahových dosiek

Hydroizolácia a kladenie podlahových dosiek

Hrubá podlaha z preglejky, drevotrieskovej dosky alebo dosiek je plnená na tyčinkách, ktoré vyčnievajú z izolácie, a potom je povrchová úprava položená. Fólia vyčnievajúca po obvode je rezaná nožom, spoje sú uzavreté soklami.

Pokládka linolea na podlahové dosky

Montáž plastového podstavca

Montáž plastového podstavca

Uzemnenie

Uzemnenie

Ak je pod podlahou miesto betónového základu zemina, technológia izolácie sa vykonáva trochu inak:

 • úroveň pôdy a baran;
 • naneste vrstvu štrku asi 10 cm;
 • potom zaspať vrstvu piesku a zhutniť;
 • ďalšia vrstva expandovanej hliny, jej hrúbka je od 15 do 25 cm;
 • po vyrovnaní a utesnení vykonajte inštaláciu drevenej podlahy.

Izolácia pod betónovým podkladom

Demontáž a demontáž starého podlahového poteru

Čistenie podláh

Keď je pod podlahou poter, základná príprava sa vykonáva štandardne: starý náter je demontovaný, medzery sú utesnené, povrch je očistený od prachu. Potom je základňa pokrytá tekutou hydroizolačnou vrstvou alebo pokrytá fóliou.

Izolácia podláh

Spoje po obvode podlahy musia byť uzavreté, takže film vedie k stenám. Posledné upevnite pásku klapky na úrovni budúceho poteru. Teraz môžete pokračovať k otepľovaniu.

Damper tape.png

Krok 1. Inštalácia majákov

Majáky by mali byť kovové, najlepšie je použiť hliníkové lamely v tvare T. Nasaďte cementovú alebo sadrovú maltu na upevnenie majákov, vezmite prvú koľajnicu a umiestnite ju pod stenu oproti dverám do riešenia. V prípade potreby skontrolujte umiestnenie vodiacej úrovne, zatlačte do roztoku alebo naopak zdvihnite. Výška majákov by nemala presiahnuť 10 cm a vzdialenosť medzi nimi - od 0,5 do 1 m.

Inštalácia sexuálnych majákov

majáky

Krok 2. Plnenie ohrievača

Zmes hliníka rôznych frakcií vyplní priestor medzi majákmi a dôstojne s pravidlom alebo kusom preglejky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rohom a spojom, kde sa môžu tvoriť dutiny. Potom je hlina starostlivo podkopaná, aby nedošlo k poškodeniu granúl.

Rozšírená hlinená výplň

Rozšírená hlinená výplň

Krok 3. Posilnenie

Na izoláciu sa položí kovová mriežka s veľkými bunkami, ktorá oddeľuje steny od stien 4-5 cm po celom obvode. Na mriežke by nemali byť žiadne zárezy alebo hrbole, vyčnievajúce ostré hrany.

Mesh je položený na ílovit

Krok 4. Tvorba poteru

Pre poter si vezmite 3 časti preosiateho piesku a 1 diel cementu, dôkladne premiešajte vodou na rovnomernú hustú konzistenciu a la carte na podlahe medzi koľajnicami. Úrovne kravatu s dlhým pravidlom, chôdza pozdĺž majákov a odstránenie prebytočnej malty. Teraz musíte čakať na úplné vyschnutie betónu a môžete položiť podlahu.

Spojka sa kladie priamo na expandovanú hlinu bez dodatočnej izolácie

Vyrovnanie cementového poteru

Ceramsite poter

Ak je hrubý podklad príliš nerovný alebo potrebujete zvýšiť úroveň podlahy, vykonajte expandovaný betónový poter. Po prvé, povrch je voľný a očistený od prachu, zapenyvayut medzery a spoje, dať hydroizoláciu. Potom prejdite na hlavný proces:

 • na podlahu inštalujú majáky z kovových lamiel, spevňujúc ich cementovou maltou;

  Podlahové majáky

  Majáky klapky pásky

 • zmiešajte 1 diel cementu s 2 dielmi preosiateho piesku, pridajte 1 diel vody a 3 - 5 dielov expandovaného ílu v závislosti od očakávaného zaťaženia podlahy;

  Príprava roztoku

 • zmes vyplní medzery medzi majákmi, nedosiahne vrchol 2-3 cm;

  Keramický poter

 • zhutnenie a vyhladenie povrchu, ponorenie plávajúcich granúl do roztoku;
 • keď poter trochu uchopí, pripravte štandardný betón bez nečistôt a nalejte vrch, zarovnanie s majákmi pravidlo.

  Spojka s expandovaným ílom

  Majáky by mali byť vytiahnuté a švy by mali byť trené maltou

Na sušenie sú potrebné minimálne 3 týždne, ale je lepšie počkať mesiac. V prvých dňoch sa povrch poteru pravidelne zavlažuje, aby sa zabránilo prasklinám. Takýto základ je dostatočne silný a teplý, dlhý čas.

Ak je už možné jemne chodiť po povrchu, musí byť celá plocha poteru pokrytá fóliou alebo hydroizolačnou bariérou.

Aký materiál je lepší pre podlahy

Výhody hliníkaNevýhody hliníka
Dobrá tepelná vodivosť hliníka - stupeň 500 má koeficient tepelnej vodivosti 0,12-0,15 W / m * KJe potrebné zaspať hrubú vrstvu expandovanej hliny - viac ako 50 cm, pretože inak bude hluk a tepelná izolácia zlá.
Hmotnosť expandovaného ílu je len 250 kg / m3 oproti 2500 kg / m3 betónuJe absolútne nestabilný pre vlhkosť materiálu, odporúča sa použiť buď hydroizolačnú fóliu, alebo nepoužívať expandovanú hlinu vôbec.
S tým sa prevádzková životnosť drevených podláh predlžuje na 50 rokov.
Odolnosť voči chemicky agresívnym prostrediam
Environmentálna šetrnosť
Relatívne nízka cena

Загрузка...