Budovy na strane domu

Do-it-yourself ihrisko: fotografické nápady a kresby, podrobný návod krok za krokom

Pre mnohých rodičov je získanie herného komplexu pre dachu nedostupným luxusom. Môžete však vytvoriť plnohodnotné ihrisko so šmýkačkou, rebríkom, balkónom, lanom, šachtou a hojdačkou vlastnými rukami. To vám pomôže ďalšiu príručku. Existuje veľa podrobných fotografií, takže nevznikajú žiadne problémy s výrobou konštrukčných prvkov a ich inštaláciou.

DIY ihrisko

Príprava na prácu

Detský herný komplex pre darcovstvo

Detské ihrisko v krajine

Detské ihrisko

Na začiatku kupujeme materiál, ktorý potrebujeme - dosky 15x2 cm a 5x2 cm a rezivo s rezmi 10x5 cm, 10x10 cm a 5x5 cm.

Pripravujeme nasledujúce nástroje:

 • Elektrická vŕtačka;
 • elektrická skladačka;
 • brúsky;
 • kladivá;
 • ruletové koleso;
 • level.

V procese práce môžete potrebovať ďalšie drobnosti ako skrutkovač, nôž atď.

Podpora

Pripravte projekt budúceho komplexu. Vo výkrese špecifikujte požadované rozmery každého prvku systému. Zvážte rozmery existujúceho staveniska.

Tvorba detského ihriska

Ďalej postupujte takto:

 • rezať drevo na kusy pre usporiadanie nosných stĺpikov a priečnych nosníkov;
 • brúsime drevené prvky;
 • brúsené drevo impregnujte antisepticky.

Priemerná dĺžka podpier - 900-1150 mm. Asi 80-100 cm každej podpery bude vykopané do zeme, asi 10-15 cm zostane nad zemou.

Podporné nosníky

Podporné nosníky

Tyče na výrobu častí staveniska

Nosné prvky umiestnite na miesto v súlade s projektom a vytvorte rám - dve bočné časti nášho budúceho komplexu. Pre pripojenie používame skrutky s priemerom 8-10 mm. Utaplivaem je v lese. Otvory zatvoria zátky.

Bočné podložky vystavujeme na podperách a upevňujeme ich do vopred pripravených výklenkov. V tejto fáze si vyžiadajte pomoc 1-3 ľudí. Bočná stena vystavená podľa úrovne. Odporúča sa umiestniť tehly pod dno každej podpery pre lepšiu stabilitu miesta. Inštalované podpory zaspávajú sutiny 10-15 cm a zalejeme betónovou zmesou.

Odkryté podpery sú spojené priečnymi nosníkmi. Necháme výplň získať silu.

Drevo je ošetrené a obalené lepenkovou krytinou.

podpery

Racky vykopali

Racky vykopali a spojili ich priečky

Urobiť schody

Výroba schodov

Kým betón stvrdne, zaoberáme sa usporiadaním schodov. Rezané drevo požadovanej dĺžky. Dizajn schodov je veľmi jednoduchý: 2 kosoura a schody. Nerobíme kroky príliš vysoko - detské ihrisko.

S pomocou kolíkov ťaháme kosour. Kroky upevníme do drážok a dodatočne ich upevníme skrutkami.

Výroba schodov

Vykopávame do oporných pilierov pre budúci rebrík. Udržujte požadovaný sklon. Nie je príliš chladno. Usporiadanie podpier zostáva rovnaké ako v predchádzajúcej časti.

Výroba schodov

Skúste na schodoch. Vystavte ho podlahe, pripevnite k základni a naplňte podpery betónom. Maľujeme schody.

Výroba schodov

Potom urobíme zábradlie. Na tento účel vystavujeme zvislé stojany na drevo, upevňujeme ich na schody a potom upevňujeme zábradlia. Horné zábradlie dosky urobíme a upevníme vo výške asi 90 cm, druhé zábradlie upevníme približne uprostred medzi hornými zábradliami a schodmi. Na jeho výrobu môžeme použiť tyč 5x5 cm, 5x2 cm alebo inú podobnú sekciu.

Pripravený rebrík

Vytvorenie snímky

Čo je detské ihrisko bez šmýkačky? Urobme to! Nebudeme míňať peniaze na hotový plastový zostup. Nebudeme sa obťažovať ani s kovom. Urobme kopec dreva!

Najprv zostavíme sklíčko a potom ho pripevníme k základni. Odporúčania pre položenie podlahy budú uvedené nižšie.

Pre výrobu konštrukcie potrebujeme nasledujúci materiál:

 • rozmery dreva 70x10x5 cm - 2 kusy;
 • dosky 220x15x2 cm - 5 ks;
 • 45x10x5 cm drevo - 5 ks.

Z troch dosiek urobíme základ pre zostup. Staviame dosky do rovnakej hrúbky a starostlivo ich vyleštíme. Potom, priamo pozdĺž povrchu, upevníme dosky pomocou tyčí. Upevnený na vrch - tak môžeme dosky pritiahnuť k drevu v najvyššej možnej kvalite. Upevňovacie prvky upevňujeme do dreva. Prehlbujeme drážky dreveným tmelom. Dáme ho do sucha a potom opäť opatrne rozdrvíme celý kopec - mal by byť čo najhladší.

Základ. Ďalej pristupujeme k výrobe bočných dielov. Určite uhol zostupu. Horné poschodie nášho herného komplexu bude vo výške 130 cm, preto bude zostupný uhol asi 55 stupňov.

Potom vezmite bočné časti a rozrežte ich v hornej časti tak, aby boli prvky nainštalované na podlahe horného poschodia nášho detského komplexu. Spodná časť jednoducho rozreže pod 55 stupňov.

Plátok na montáž diapozitívov

Následne pripevníme hotové strany k základni nášho šmýkadla (k dolnému nosníku) a dodatočne skrutkami k koncovým stranám dosiek.

Brúste bočné steny a zbavte sa ostrých rohov. Okrem toho sme okolo dosky po celej dĺžke tak, aby sa deti cítili pohodlnejšie drží strany počas zostupu na kopci.

Zostáva len natrieť produkt. Môžete ju zakryť škvrnou a potom lakom.

Brúsenie a farbenie

kopec

Teraz potrebujeme nainštalovať hotový diapozitív. Na tento účel sme betón v predošlých vykopaných jamách podopierali z baru. Vhodné veľkosti materiálu 70x10x5 cm Drevo je vopred impregnované antiseptikom.

kopec

Základ snímka je pripojený k podporným stĺpikom a hernému komplexu pomocou skrutiek.

kopec

Vyrábame podlahy a zábradlia

Podlaha nášho herného komplexu je položená z dosiek o rozmeroch 15x2,5 cm, celková dĺžka podlahy je približne 2,5 m. Pred položením podlahy upevníme výstuže do rámu komplexu. Na ich výrobu sa hodí drevo 5x10 cm

V tom istom štádiu postavíme vertikálny rebrík od konca. Na jeho montáž použijeme pásy 2x5 cm a na konci práce zaveste lano blízko tohto rebríka. Odporúčania pre usporiadanie zábradlí už citovaných vyššie. Nasledujú. Zo strany schodov namiesto zábradlia dosiek montujeme tyč 5x10 na usporiadanie šachty.

Vytvorenie základu pre hojdačku a šachtu

Vytvorenie základu pre hojdačku a šachtu

V tejto fáze budeme montovať a inštalovať nosnú konštrukciu pre hojdačky a vybudovať šachtu. Podporte horný nosník do kríža - tak stabilnejší. Predbežne odoberte vzorky pre pohodlné dokovacie tyče a dodatočne ich dotiahnite skrutkami. Na vrchole podpery umiestnime a upevníme priečnik pomocou svorky. Priskrutkujte ho k držiaku.

Vytvorenie základu pre hojdačku a šachtu

Vykopávame jamy pre regály. Inštalujeme v nich podporu, starostlivo kontrolujeme každú úroveň. V tom istom štádiu upevňujeme podpery k stojanom - nedovoľujú, aby sa podpery počas nastavovania betónu pohybovali. Vyplníme jamy stojanmi s malou vrstvou sutiny a betónu.

Pits pre regály

Kým betónový odliatok získava silu, vyrábame šachtu. Svah robíme takmer zvislý. Podľa nášho uváženia vybavujeme kroky a škrty. Otvory vyrezané pomocou skladačky. Samotná šachta je vyrobená z OSB a upevnená na ráme tyče 5x5 cm a priečok 5x2 cm.

Inštalácia stojana

Inštalácia stojana

Na hornom poschodí sme zriadili balkón. Na tento účel položíme a upevníme priečky, položíme podlahu a postavíme strechu až po schody. Zo strany kopca upevňujeme stenu plechu OSB. Aby sme to urobili krajším, rozrezali sme v ňom malé okno. Na balkóne sa zábradlie.

stena

stena

stena

stena

V tomto štádiu brúsime všetky drevené prvky. Ostré rohy a okraje. Pokrýva všetky laky.

Lenivým zapínaním tyčových výčnelkov. Na vhodnom mieste uviazame lano.

Upevnenie dosiek na strechu domu

Domové obloženie

Dokončíme hojdačku

V predchádzajúcich etapách sme urobili základ pre swing. Teraz dokončíme stavbu. Montujeme lavicu so sedadlom 130x50 cm a výškou chrbta cca 30-35 cm, rozmery môžete zmeniť podľa vlastného uváženia. Na upevnenie sedadla je vhodné použiť reťaze alebo laná - zavesiť na ne lavicu z priečky a pripraviť.

V tomto štádiu je pohodlnejšie upevniť sedadlo, pretože s predchádzajúcou inštaláciou bude lavička zasahovať do vybavenia zvyšku konštrukcie.

Naše ihrisko je pripravené. Zostáva len maľovať prvky komplexu podľa vlastného uváženia.

súd

súd

súd

hojdačka

hojdačka

hojdačka

hojdačka

Postupujte podľa pokynov, pozrite sa na fotografie a všetko bude fungovať.

Dekor pre stránku

Dekor pre stránku

Dekor pre stránku

Dekor pre stránku

Detské ihrisko

Výzdoba detského ihriska v krajine

Majte dobrú prácu!

Загрузка...