Budovy na strane domu

Vírivka: urobte si to z dreva, krok za krokom

Tradične, po vysokých teplotách ruského parného kúpeľa, bolo zvykom ponoriť sa do studenej vody, preto sa kúpele snažili inštalovať na brehu rieky alebo inej nádrže. Podobné tradície sa zachovali dodnes, ale dnes, čoraz častejšie, milovníci kúpeľov radšej vyskočia z parnej miestnosti do fontu usporiadaného pod strechou, namiesto toho, aby bežali v zime do najbližšej nádrže.

Kúpacie misky vlastnými rukami

Môžem si vybudovať kúpeľné písmo vlastnými rukami? Ak je túžba, potom, samozrejme, je to celkom možné. Môže byť vyrobená z dreva, naplnená betónom alebo inštalovaná hotová misa zo špeciálneho plastu, ktorá je následne obložená dekoračným materiálom.

Písmo v tradícii japonského kúpeľa-ofuro

Zaujímavou paralelou je, že v japonskej kultúre je tradičný kúpeľ zvaný ofuro. V zásade sa skladá z dreveného suda. Ofuro sa líši od zvyčajného písma tým, že sa zahrieva kovovou pecou umiestnenou vedľa suda alebo dokonca vnútri. Vybudovaním podobného variantu môžete naraz získať ďalšiu vaňu a písmo.

Tvar a materiál výroby písmo

Písmo je najčastejšie vyhotovené v štyroch geometrických tvaroch - je štvorcové, okrúhle, trojuholníkové alebo oválne.

 • Najobľúbenejšou formou dreveného písma je ovál. Takáto konštrukcia je najkompaktnejšia zo všetkých a môže byť inštalovaná aj v malej miestnosti. Okrem toho, oválny tvar má dobrú tuhosť a takýto dizajn sa ľahko montuje.

Písmo oválneho tvaru dobre zapadá aj v úzkych priestoroch.

 • Okrúhly tvar je vhodný na výrobu dreveného japonského kúpeľa, pretože je potrebné vytvoriť kanceláriu na inštaláciu pece.

 • Štvorcové písmo z dreva je veľmi zriedkavé, pretože sa veľmi ľahko nepoužíva a jeho dizajn nemá dostatočnú tuhosť. Okrem toho rohy štvorcových štruktúr sušia dlhšie a proces je nerovnomerný, čo je pre drevené konštrukcie veľmi nežiaduce. Preto sa často páni jednoducho zaoblia vnútorné rohy písma.

Ťažko vyrábať font námestie

 • Trojuholníkové písmo môže byť vyrobené z dreva alebo plastu. Je to pohodlné, pretože je kompaktne inštalované v rohu miestnosti a nezaujíma významnú časť vane. Táto konštrukcia vyzerá veľmi elegantne a dostatočne slušne a pravdepodobne je vhodná pre akúkoľvek vnútornú kúpeľňu.

Betónové písmo, ktoré sú usporiadané v podlahe vane, môžu mať najčastejšie formy, pretože ich tuhosť zaisťujú steny a dno vystužené výstužou.

Betónové písmo, mini bazén

Plastové fonty majú tiež rôzne geometrické tvary. Takéto mini-bazény sú zvyčajne inštalované na podlahe vane (na povrchu alebo v jamke). Tvar písma neovplyvňuje jeho výkon a môžete si vybrať ktorýkoľvek z nich podľa chuti majiteľa kúpeľa.

Veľa problémov sa rieši veľmi jednoducho inštaláciou plastového písma.

Drevené písmo

Ak sa rozhodnete vyrobiť drevené písmo sami, musíte si najprv vybrať vhodný materiál, pretože nie každé drevo je vhodné na výrobu nádob, ktoré sú neustále v kontakte s vodou.

Pre takéto výrobky vhodné tvrdé drevo, ktoré je minimálne absorbuje vlhkosť do svojej štruktúry, a preto bude trvať tak dlho, ako je to len možné.

Už dlho je známe, že niektoré stromy majú priaznivé liečivé možnosti, čo dáva človeku dodatočnú vitalitu. Preto sú práve tieto skaly vybrané na výrobu nielen fontu, ale aj ďalších doplnkov, ktoré sa používajú vo vani.

Stromy s podobnými vlastnosťami zahŕňajú smrekovec, sibírsky céder, buk a dub.

smrekovec

Larčové drevo je vynikajúcou voľbou pre všetky kúpeľňové doplnky, pretože má špecifické vlastnosti, ktoré priaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie. Je teda potrebné poznamenať, že príchute a nálevy smrekovca zvyšujú celkový tón tela, aktivujú ochranné reakcie a tiež čistia a omladzujú pokožku.

Skvelá možnosť - smrekovec. Drevo sa nebojí vody a má liečivé účinky.

Smrekovec dobre odoláva extrémne vysokým teplotám a ich rozdiely majú pevnú štruktúru, takže je pevný a trvanlivý, pretože dokonale odoláva prenikaniu nadmernej vlhkosti do hrúbky stromu. Vďaka špeciálnym antiseptickým vlastnostiam nie je vystavený hnilobným procesom a tvorbe húb.

céder

Cédrové drevo má ešte väčšiu hustotu ako smrekovec a nemá horšie vlastnosti, pokiaľ ide o odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu. Okrem toho je zdrojom fytoncidov, ktoré inhibujú rast baktérií, čo eliminuje výskyt plesní a kolónií huby.

Cedar Font. Okrem vysokej pevnosti - aj nasýtenie aromatickými živicami a éterickými olejmi

Cédrové drevo je obohatené o éterické oleje, ktoré fungujú aj na bunkovej úrovni. Cedar má schopnosť normalizovať prácu kardiovaskulárneho a nervového systému, upokojuje a pomáha relaxovať a okrem toho je považovaný za silný afrodiziakum.

buk

Bukové drevo má hustú a pevnú štruktúru, ktorá mu pomáha odolávať vonkajším negatívnym vplyvom a odolávať výkyvom vlhkosti a teploty vo veľmi širokom rozsahu. Buk má chutnú príchuť, ktorá zvyšuje vlastnosti ľudskej imunity. Písmo vyrobené z tohto dreva bude trvať veľmi dlho.

Bukové drevo nestárne, má tendenciu zvyšovať ľudskú imunitu

dub

Dubové drevo je známe svojimi pozoruhodnými vlastnosťami už stovky rokov. Dub bol vždy symbolom sily a vynikajúceho zdravia, pretože strom má hustú a pevnú štruktúru. S dubovou vaňou sa pri každej návšteve kúpeľa dostanete za energiu a energiu. Toto drevo navyše pomáha liečiť rany, zlepšovať spánok, normalizovať metabolizmus a neutralizovať zápalové procesy.

Napriek tomu dub zostáva lídrom v popularite všetkých druhov dreva.

Dub môže byť nazývaný najobľúbenejším materiálom na výrobu kúpeľňových doplnkov, takže najčastejšie si milovníci kúpeľa vyberajú toto drevo.

Existujú písma z dreva a jeho nevýhody - to je ťažkosti pri prevádzke a údržbe. Nedovoľte, aby časti vyschli, takže po použití a umytí nádoby je potrebné do nej naliať malé množstvo vody a zatvoriť vrchnák tak, aby sa odparoval pomalšie, ale stále udržiava určitú úroveň vlhkosti vo vnútri.

Pri montáži drevených sudových fontov je potrebné pripraviť dokonale rovný povrch, aby sa zabránilo šikmej deformácii konštrukcie. Ak nie je možné nájsť takúto platformu, môžete zarovnať samotné písmo umiestnením drevených obložení požadovanej hrúbky pod požadovanú stranu.

Naliate písmo

Okrem umývacích kúpeľov inštalovaných na podlahe a vsadených do podlahy sa vyrábajú aj umývacie vane. Zvyčajne sa používajú v prípadoch, keď priestor v kúpeli nestačí, a nie je možné inštalovať plný mini-bazén, kde by sa ľudia mohli vyšplhať. V opačnom prípade sú podlhovasté fonty často inštalované v ruských kúpeľoch a saunách len pre tých, ktorí radi robia okamžitú studenú sprchu.

Oblivny font - možná cesta von, ak nie je jednoducho miesto pre veľkú kapacitu

Video: rôzne typy kúpeľových fontov

Inštalácia dreveného písma

Kreslenie písma a materiálov na jeho výrobu

Pred nákupom materiálov na výrobu písma je potrebné urobiť vysoko kvalitný montážny výkres tejto nádrže s presnými výpočtami veľkosti a počtu dielov.

Výkres dreveného písma (v tomto prípade sú rozmery v palcoch)

Odporúča sa vykonať kresbu v niekoľkých projekciách - potom bude jednoduchšie vypočítať všetky parametre potrebných komponentov - častí stien, dna, schodov.

Schéma montáže stien písma

Schodisko môže mať schody, ako je znázornené na výkrese, alebo jednoducho drevené lamely. Ale v druhom prípade, z bezpečnostných dôvodov, je nutné, aby rebrík zahnutý na okraj písma.

 • Dosky budú potrebné pre steny a dno fontu, stojany pre to, vnútorné lavice a schody. Zvyčajne sa používa úsek materiálu 20 × 120 mm s prihliadnutím na skutočnosť, že hrany dosky budú frézované. Dĺžka dosky bude závisieť od zvolenej výšky písma.
 • Pre tácky pod fontom budete potrebovať tyč 100 × 100 alebo 150 × 150 mm. Jeho dĺžka závisí od šírky a dĺžky písma.
 • Okrem dosiek budú potrebné aj kovové pásy a skrutky, s ktorými budú inštalované dosky dotiahnuté. Kov na pásy je potrebné voliť pomerne flexibilný, ale veľmi trvanlivý.
 • Na upevnenie jednotlivých častí dna a upevnenie nôh budú potrebné samorezné skrutky. Ale musíte vziať do úvahy skutočnosť, že vo vnútri písma by nemala byť jedna kovová časť.

Výroba dielov pre drevené písmo

Nie je tak jednoduché vyrobiť drevené prvky pre montáž písma, ako sa zdá, pretože budú musieť vytvoriť jedinú trvanlivú a zároveň vzduchotesnú štruktúru, ktorá nebude unikať na žiadnom mieste. Dosky by mali tesne priliehať, čím by sa vytvorili pevné, bez medzier na stenách a na spodnej rovine. Okrem toho by mali byť steny písma pevne spojené so spodnou rovinou.

 • Dosky sú rezané do rovnakých dĺžok (podľa výkresu), čo zodpovedá výške stien plus 100-120 mm. Toto je vzdialenosť, na ktorej dno fontu vystupuje nad podlahu. Spodná časť dosiek zároveň uzavrie tento priestor od ponoru.
 • Potom sa každá z dosiek na okrajoch frézuje. Na jednej strane je vytvorený polkruhový hrot a na druhej strane je polkruhová drážka, ktorá má presne rovnaký polomer ako polomer hrotu, v ideálnom prípade.

Dosky pre steny fontu sú frézované tak, že perfektne zapadajú do seba v polkruhových drážkach

 • Dosky pre dno by sa mali tiež frézovať pod prípojkou trnovej drážky bez bočných skosení, takže povrch podlahy je dokonale rovný a nemá ani malé trhliny.

Pre dno, môžete použiť králičie dosky ...

 • Ďalšia možnosť - dosky by mali byť hladké, perfektne osadené, bez drážkovaných spojov.

... alebo jednoducho dokonale k sebe priliehajú po celej dĺžke

 • Ďalej, na každej z dosiek určených pre steny písma, sa meria rovnaká vzdialenosť od ich spodného okraja, napríklad 100 mm. Nad ním je uvedená presná hrúbka dosky, z ktorej bude dno namontované, napríklad 25 alebo 30 mm.
 • Na vyznačenej ploche je štvorcová drážka úhľadne frézovaná s hĺbkou jednej tretiny hrúbky dosky, v tomto prípade 8 - 10 mm.
 • Po ukončení výroby súčiastok podľa vypočítaných veľkostí sa podrobia dôkladnému lešteniu. Dosky pre steny by mali byť na oboch stranách dokonale hladké a detaily spodnej strany by mali byť aspoň zo strany, ktorá smeruje k vnútornej strane písma.

Inštalačné kroky

Princíp montáže dreveného písma je podobný výrobe sudov. Rozdiel v tomto spôsobe spočíva v tvare a hrúbke drevených prvkov, ktoré tvoria steny výslednej nádoby. Dosky pre písmo sú úplne ploché a pre hlaveň sa zužujú smerom k spodnej a hornej otvorenej časti nádoby.

Nezávislá inštalácia dreveného písma je úlohou zvýšenej komplexnosti!

Inštalácia písma sa vykonáva postupne, nasledovne:

 • Prvým krokom je inštalácia dosky dosiek. Potom bude slúžiť ako prázdny znak, z ktorého sa vytvorí spodná časť písma. Dosky sú zlepené lepidlom na drevo a stlačené svorkami, až kým nie je drevená doska úplne pripravená.

Montované a lepené drevené dosky pre výrobu dna

Je zrejmé, že obdĺžnikový štít je zostavený pre oválne písmo a štvorcový pre okrúhly.

Vzorka označujúca dno obrobku

 • Po zaschnutí lepidla sa požadovaný tvar s rozmermi zodpovedajúcimi výkresu položí a natiahne na drevený povrch. Potom veľmi opatrne odrežte prefabrikovanú spodnú časť. Chyby pri rezaní tejto krivočiarej postavy nemôžu byť povolené - je lepšie nespěchať, aby sa zabránilo fatálnej chybe. Okraj hotového dna musí byť starostlivo ošetrený brúsnym papierom, aby ste sa zbavili otrepov a drobných nepravidelností.
 • Výsledný štít musí byť ďalej spevnený od spodku dna s 20 x 30 mm tyčami. Sú upevnené skrutkami, ktoré by v žiadnom prípade nemali prejsť, inak ich ostré konce zostanú v podlahe vane, čo môže viesť k zraneniam.

Okrem toho môžete upevniť nosné tyče, ktoré budú následne slúžiť ako nohy - sú inštalované pozdĺž okrajov spodnej roviny.

Ak kupujete hotové fonty, potom je zvyčajne spodná časť súboru rozdelená do troch častí. To sa robí len pre jednoduchosť prepravy. Súčasti zo súpravy sa zmontujú do celej roviny, ako je uvedené vyššie - pomocou lepidla, tyčí a samorezných skrutiek.

 • Ďalej, pre pohodlný odtok vody z nádrže, bližšie k okraju dna, je vyvŕtaný otvor požadovaného priemeru, do ktorého je nainštalovaný sifón s hadicou.

V hotovom dne je vyrezaný otvor pod odtokom ...

Ak nie je možné inštalovať odtokové potrubie z dôvodu nedostatku odpadových vôd, voda môže byť čerpaná z fontu pomocou čerpadla, ale táto možnosť sa stane komplikovanejšou a nepohodlnejšou.

do ktorej bude neskôr pripojený sifón s hadicou

 • Ďalším krokom je pokračovanie montáže stien. Na tento účel sa spodná časť zdvihne na plochu, ktorá má rovnakú výšku ako steny fontu - bude vhodnejšie namontovať dosky na okraj spodného štítu.
 • Prvá montáž je vykonaná - jedna z pripravených dosiek je pevne nainštalovaná na okraji štítu. Na štít položili štvorcovú drážku a gumovým kladivom ju poklepali.

Prvá doska

 • Ďalej, na zavedenej prvej doske urobte značku ceruzkou a potom pozdĺž celého okraja štítu predĺžte výslednú čiaru. Stane sa usmernením pre inštaláciu zostávajúcich dosiek.

Je veľmi dôležité správne nastaviť dosky na polkruhové závity pri rešpektovaní uhla, ktorý musí byť vopred určený a zaznamenaný v náčrte písma.

Postupná inštalácia stien písma

 • Dosky sú inštalované čo najbližšie k sebe a sú tiež vybavené gumovým kladivom.

Takmer všetko - posledná doska zostala ...

 • Posledná doska sa začína montovať hore, medzi dva už nainštalované prvky. Jemne vchádzala do všeobecného čísla. Pritom sa môžu susedné dosky dokonca mierne vzdialiť od spodného povrchu.

... ktorá je zabitá zhora do medzery pre ňu

Nie je to desivé - po tom, čo posledná časť je posunutá o jednu úroveň s ostatnými prvkami stien, sú tieto a susedné dosky zatlačené na stranu tak, aby pevne zapadli do drážok na spodnej rovine.

 • Ďalším krokom je zostavenie písma s kovovými pásmi. Majú špeciálne uši okolo okrajov, do ktorých sa nainštaluje skrutka. Po namontovaní skrutky sa na jej závity upevní matica, ktorá ju otočí, aby sa dotiahla kovová obruč, čím sa dosky pritlačia čo najbližšie k sebe.

Upevnenie dizajnu písma s kovovými obručami

Mali by byť aspoň tri takéto pásma. Sú umiestnené v spodnej a strednej časti písma, ako aj vo vzdialenosti 100 ÷ 250 mm od hornej časti konštrukcie.

Hotové písmo prechádza veľmi dôkladným čistením.

 • Potom sa písmo obráti a nainštaluje na spodnú časť. Na vrchole sú všetky časti spracované jemnozrnným brúsnym papierom a potom vyleštené na dokonalú hladkosť, aby sa úplne eliminovala možnosť poranenia kože.
 • Ďalšou etapou je výroba rebríka. Najjednoduchšia možnosť pozostáva z dvoch dobre upravených dosiek, inštalovaných vertikálne a horizontálnych priečok. Odporúča sa namontovať háčiky na hornú časť schodov alebo upevniť drevené podpery za nosnými doskami.

Pri výrobe schodov môžete ukázať svoju vlastnú predstavivosť.

 • Vo vnútri fontu sú nainštalované hotové drevené sedadlá, a ak je to potrebné, môže byť k bočnej vonkajšej stene nádoby pripevnený regálový stôl.

Okrem toho sa v hotovom písme často inštalujú systémy na zásobovanie vodou, filtrácia, vykurovanie alebo systémy nútenej cirkulácie, aby sa vytvorili masážne trysky - napríklad vírivka. Ale toto sú už úlohy inej úrovne zložitosti, v tomto článku sa o nich neuvažuje.

 • Posledná etapa, po inštalácii fontu v miestnosti alebo na ulici v jej pravidelnom mieste, je na kanalizačné potrubie pripojená hadica na odtok vody.

Video: práca majstra pri výrobe dreveného písma

Inštalácia japonského kúpeľa Ofurovykonáva takmer rovnakým spôsobom. Однако, есть и характерная особенность - дополнительно в купели должна быть еще и деревянная решетка, которая должна отделить часть пространства для специальной печи, устанавливаемой непосредственно в воду.

Вариант офуро с расположением печи непосредственно в купели, в отгороженном решеткой пространстве

Печь имеет специальную, абсолютно герметичную конструкцию, во избежание попадания в ее топку воды. Palivové drevo v takýchto kachliach sa ukladá cez jeho hornú komoru a dúchadlo sa uskutočňuje cez otvor, ktorý sa odvádza cez stenu vane von.

Font-ofuro s vonkajšou polohou kachlí

Použite inú možnosť inštalácie pece - v bezprostrednej blízkosti písma. Pec je v tomto prípade vybavená vodným okruhom, cez ktorý cirkuluje voda, ohrieva sa a vracia sa k fontu. To je trochu odlišné od japonskej tradície, ale účinok je takmer rovnaký.

Ofuro kúpeľ je zvyčajne inštalovaný na ulici, najlepšie pod baldachýnom. V prípade, že je inštalovaný v interiéri, je rúra z pece spojená s komínom alebo vyvedená cez stenu alebo strechu.

Ako urobiť konkrétne písmo

Konkrétne písmo je vlastne mini-pool, a preto sú s ním spokojní na rovnakom princípe.

Betónové písmo - je vlastne miniatúrnym bazénom

 • Budovanie takéhoto písma je dosť ťažká práca, pretože prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vykopať jámu. Mala by mať hĺbku o niečo menšiu, ako je priemerná výška osoby, tj približne 1500 ÷ 1600 mm, plus 170 ÷ 200 mm na položenie pieskových vankúšikov, vystuženie a liatie cementu. Šírka písma sa vykonáva na žiadosť majiteľa kúpeľa a podľa skutočnej možnosti voľného priestoru.

Vykopaná jama

 • Pit a dĺžka a šírka v každom smere (alebo polomer - ak plánujete zaoblenie fontu) vykopáva viac ako vybranú veľkosť o 150 ÷ ​​170 mm, pretože táto hrúbka bude mať betónové steny.
 • Ak máte v pláne na dne bazénu na odtok vody, potom je potrebné vykopať priekopu v stene bližšie k kanalizácii, v rovnakej hĺbke ako hĺbka výkopu, a potom tam položiť výtlačné potrubie s potrebným sklonom. Ale zvyčajne v takomto fonte používajú čerpadlo na čerpanie vody.
 • Po pripravení výkopu sa na jeho dno naleje piesok, ktorý je nevyhnutne navlhčený a dobre utláčaný. Hrúbka tohto pieskového vankúša by mala byť 80 ÷ 100 mm.

Spevnenie stien a dna

 • Ďalej je k spodku a stene pripevnená výstužná mriežka z tyče s priemerom 8 x 10 mm. Upevňuje sa k stenám pomocou držiakov z 5 mm drôtu. Je potrebné pripomenúť, že rošt by mal byť umiestnený vo vzdialenosti 50 ÷ 70 mm od stien zeme.
 • Na vyplnenie hladkých stien je vertikálne inštalované pevné debnenie z preglejky, ktoré je dodatočne vystužené tyčami a dištančnými vložkami.

Výška debnenia je nastavená vo vzdialenosti 150 ÷ ​​170 mm od hlinených stien. Zvyčajne stúpa do výšky 120 ÷ 150 mm nad povrch podlahy - aby sa vytvorili boky, ktoré neumožňujú rozliatiu vody na povrch.

Namontované debnenie z dosiek OSB

Okrem toho, preglejkové steny debnenia sú zoradené s tyčami, ktoré im neumožňujú ohýbať sa pod váhou liateho roztoku.

 • Do debnenia sa naleje malta, ktorá vytvára pevné betónové steny fontu, keď stuhnú.

Povrch bokov je dobre vyrovnaný a celá štruktúra sa nechá zamrznúť, za čo bude trvať asi 25 ÷ 28 dní.

Steny písma sú vyplnené a čakajú na silu

 • Po súprave potrebnej pevnosti betónu je potrebné debnenie odstrániť a na podlahe písmo urobiť poter. Mala by mať celkovú hrúbku 60 ÷ 80 mm.
 • Potom, po podlahe je pripravený, môžete pokračovať na vyrovnanie steny sádrových zmesí. Omietka sa aplikuje v takej vrstve, aby spoľahlivo vyplnila všetky možné škrupiny spôsobené vzduchovými bublinami a inými nepravidelnosťami povrchu.

Pripravené na orezanie stien a strán písma

 • Ďalším krokom je pokračovanie hydroizolačných prác. Je potrebné vodotesné nielen steny a podlahu bazéna, ale aj steny miestnosti okolo neho, ak je font vedľa nich.

Na hydroizoláciu sa zvyčajne používa špeciálna impregnácia hlbokého prieniku, ktorá sa aplikuje v niekoľkých vrstvách širokým štetcom alebo valčekom. Okrem toho, s každou ďalšou vrstvou, impregnácia preniká hlbšie do steny a je schopná ju impregnovať do hrúbky 200 mm. Táto hydroizolačná hmota preniká do všetkých pórov omietky a betónových stien a spoľahlivo ich blokuje pred následným prenikaním vlhkosti.

 • Ďalej, po vysušení hydroizolačnej zmesi, na stenách okolo písma a na jeho stranách, by ste mali okamžite dať dekoratívne dlaždice.
 • Po otočení stien okolo fontu a jeho vyčnievajúcich strán, môžete pokračovať v aplikácii tekutej gumy alebo pokládky keramických obkladačiek na steny vnútri výsledného mini-umývadla.

- Ak si vyberiete keramický obklad, odporúča sa zvoliť možnosť v podobe malých dlaždíc, ktoré sú umiestnené na povrchu vodotesného lepidla. Dlažba pre tesniace spoje musí tiež zvoliť iba vodotesnosť.

- Tekutá guma sa zvyčajne nanáša striekaním, ale môžete to urobiť valčekom. Hlavná vec je vytvoriť súvislý povrch na stenách a na podlahe písma. Tento materiál tvorí plochý elastický a trvanlivý film, ktorý sa nebojí mechanického poškodenia a zároveň nedovolí, aby voda prišla do styku s betónovými stenami.

 • Posledné sú namontované schody vedúce k fontu. Môže byť zavesený na boku bazéna a môže byť vložený do podlahy vedľa neho v závislosti od zvoleného modelu.

Pripravené písmo po úplnej izolácii

 • Odporúča sa, aby sa okolo bazéna vytvorila odtoková drážka, ktorá vypustí vodu z osoby, keď opustí písmo. Stoke zatvorte horný gril.

Plastové písmo

Aby ste sa zbavili zbytočných ťažkostí, môžete si kúpiť hotový plastový kontajner fontu, najmä preto, že vyrábajú najrôznejšie formy, a môžete si vybrať nielen najvhodnejšie, ale aj objednať výrobcu s jeho exkluzívnou verziou so špecifickými rozmermi.

Skvelá možnosť - plastové písmo

Plastová vaňa sa môže prehĺbiť v podlahe - tento proces sa vykonáva v podstate rovnako ako výstavba betónového mini-bazéna. Rozdiel je v tom, že namiesto položenia keramického dekoratívneho poťahu alebo striekania gumového filmu je inštalovaná plastová nádoba.

Ďalším variantom jeho inštalácie je inštalácia v ráme konštruovanom podľa jeho tvaru a ďalšieho obloženia (napríklad dreva).

Plastové písmo pred a po inštalácii na ráme a prevedení

 • Je veľmi dôležité pripraviť vysoko kvalitný povrch na inštaláciu písma - mal by byť hladký a pomerne hladký. Na to je umiestnená plastová nádoba, v ktorej je vytvorený otvor pre odtok. Pri inštalácii odbočky musí byť jej spojenie s fontom dobre utesnené.
 • Ďalej, okolo písma je namontovaný rám z drevených tyčí, na ktoré budú namontované drevené alebo plastové panely. Panely samotné v tomto prípade nehrajú žiadnu podpornú úlohu - vykonávajú iba dekoratívnu funkciu. Všetky bremená musia mať kostru dreva, takže musia byť spoľahlivé a pevné.
 • Pre kostru je potrebné pripraviť tyče s prierezom nie menším ako 50 × 50 mm, a pre vonkajšie plášte - tenké dosky (môžete mať hrúbku asi 10 ÷ 15 mm), ale nevyhnutne ošetrené vodou odpudzujúcimi kompozíciami. Plastové panely alebo obloženie so vzorom napodobňujúcim textúru dreva sú celkom použiteľné. Inštalácia dokončovacieho materiálu sa vykonáva v závislosti od jeho typu.

Ak je zvolená drevená alebo plastová výstelka, potom je latovanie pod ňou vytvárané častejšie a je upevnené k tyčiam pomocou svoriek, ktoré môžu byť skrutkované, pribité alebo zastrelené sponkami.

Drevená podšívka s klyammerou

Ak sa vyberú drevené panely, potom sa priskrutkujú k rámu pomocou samorezných skrutiek do otvorov vyvŕtaných „pod potom“ a na vrchu uzáveru sa omietajú kompozíciou zo zmesi lepidla na drevo a pilín.

Ak je potrebné dýhovať rohy plášťom, potom môžu byť zakryté špeciálnymi rohmi - v tomto prípade môžu byť jednoducho prilepené k „tekutým klincom“.

Inštalácia fontu oblivny

Princíp výroby podlhovastého písma je rovnaký ako princíp veľkého dreveného "plavidla", ale ako posledná možnosť môžete použiť aj obyčajný pevný plastový vedro, ktoré môže byť zhora obalené drevenými lamelami a stiahnuté kovovými pásmi.

Každý domáci umelec bude pravdepodobne schopný vytvoriť podlhovasté písmo.

Podlhovasté písmo sa inštaluje na stenu pomocou drevených konzol. Dve polonápravové nápravy poskytujú montážnu pohyblivosť. Na naklonenie písma so studenou vodou je potrebné lano zaistiť.

Float mechanizmus na udržanie požadovanej hladiny studenej vody v kohútiku

Vo vnútri fontu je možné nainštalovať špeciálny plavákový mechanizmus, ktorý kontroluje prítomnosť vody v nádrži. Po vyprázdnení nádoby sa automaticky naplní z vodovodného potrubia. Konštrukcia princípu činnosti je v zásade porovnateľná s cisternou. Táto verzia písma nevyžaduje veľké výdavky, je ľahko vyrobiteľná a inštalovateľná a preukázala svoju účinnosť pri kúpe kúpeľov.

Kúpať sa pre seba je dosť náročná úloha. Ale ak chcete, aj toto je možné. Pomocou tejto postupnej inštrukcie a uplatnenia všetkých svojich tvorivých schopností sa môžete s touto úlohou vyrovnať. Ak nie je dôvera v jeho úspešné dokončenie, potom to bude pravdepodobne múdrejší nákup hotových výrobkov alebo pozvať kvalifikovaných remeselníkov stavať písmo.

Загрузка...