Okná a dvere

Samoobrábacie sklony: krok za krokom návod, ako urobiť sklony

Majitelia bytov alebo domov, ktoré majú nainštalované nové okná, celkom správne majú túžbu dať do poriadku a povrchy okolo nich. Veľmi často je to jednoducho potrebné urobiť, pretože pri inštalácii nových okenných systémov sú staré svahy ťažko poškodené a nedajú sa „obnoviť“, alebo sa priblížia k markízam prístreškov, čo sťažuje otváranie. Okrem toho, dekorácie svahov a vyrábať s cieľom zvýšiť zvuk a tepelnú izoláciu okenných otvorov, uzavretie montážnej peny, ktorá je vyplnená medzerami medzi stenou a oknom jednotky, keď je nainštalovaný. Veľmi často sa medzi povrchovou úpravou a stenou položí vrstva izolácie.

Svahy na oknách vlastnými rukami

Svahy na oknách vlastnými rukami môžu byť upravené elegantne a funkčne niekoľkými spôsobmi as použitím rôznych povrchových, izolačných alebo kombinovaných materiálov kombinujúcich obe kvality. Ak chcete zistiť, ktorá možnosť sa zdá jednoduchšie nainštalovať a vhodnejšie pre konkrétny prípad, musíte zvážiť tie najobľúbenejšie.

Aké materiály sa najčastejšie používajú na montáž svahov?

Existujú tri najčastejšie používané spôsoby estetického vzhľadu svahov, každý z nich je dobrý svojím vlastným spôsobom a môže byť použitý v spojení s izolačným materiálom. Takže, na okno svahy môžu byť inštalované PVC panely, lepené alebo upevnené na opláštenie sadrokartónu, alebo povrch je vyrovnaný s omietkou a tmel zmesi.

PVC svahy

Na túto technológiu sa používajú plastové obklady a pomocné prvky armatúr. Pomáhajú skryť okraje panelov na spojoch vodorovných a zvislých plôch, ako aj na líniách, ktoré ich spájajú s rámom okna a na vonkajších rohoch svahov.

Svahy z plastových panelov vyzerajú veľmi pekne

Okrem bežných PVC obložení sa na pokovovanie používajú sendvičové panely, ktoré pozostávajú z vrstiev z plastu a penového polystyrénu. Tento materiál uľahčí montáž, pretože nie je nutné individuálne nastaviť a inštalovať izolačný materiál. Okrem toho tento prístup často umožňuje aj bez niektorých prvkov kovania.

Sendvičové panely vykonávajú súčasne dekoratívnu aj izolačnú funkciu.

Rovnako ako bežné obklady stien, sendvičové panely sú skvelé pre zdobenie svahov okolo plastových okien, o to viac, ak chcete, môžete si vybrať správnu farbu PVC, ktorá bude plne harmonizovať s tieňom okenného rámu.

Plastové svahy je možné inštalovať samostatne, bez nutnosti použitia pomoci majstrov - stačí si preštudovať návod na inštaláciu a dôsledne ich dodržiavať počas práce.

Omietané svahy

Tento spôsob konečnej úpravy možno nazvať tradičný. Kvalitatívne dokončené povrchy budú trvať dlhú dobu, bez straty čistého vzhľadu. Treba však poznamenať, že bez vrstvy izolačného materiálu nie je sadra schopná stať sa účinnou bariérou pre chlad z okna. Nevýhody tejto metódy možno pripísať zložitosti a dobe trvania usporiadania, pretože roztok sa aplikuje v niekoľkých vrstvách, z ktorých každá by mala dobre vyschnúť. Okrem toho, omietanie vyžaduje určité skúsenosti v ich realizácii, a bez neho je možné pokaziť povrch, zbytočne trávia čas a peniaze.

Starý osvedčený spôsob omietania svahov nestráca svoj význam

Proces dokončovania svahov s omietkovými zmesami je celkom „špinavý“, a pretože to trvá veľa času (niekedy trvá jeden a pol až dva týždne), v miestnosti, kde sa vykonáva práca, bude potrebné miestnosť denne čistiť alebo miestnosť vôbec nepoužívať.

Sádrokartónové svahy

Často majitelia bytov a domov dávajú prednosť návrhu okenných svahov s sadrokartónu. Tento materiál sa ľahko inštaluje, môže byť použitý spolu s izoláciou, opláštenie je veľmi odolné a dokonale vyrovnáva povrch. V skutočnosti, sadrokartón je suchá omietka, ale len jeho inštalácia je oveľa rýchlejší ako "mokré" možnosť. Táto metóda neposkytuje veľa znečistenia v miestnosti počas práce a nevyžaduje veľa skúseností na ich vykonanie. Stačí, aby ste presne dodržiavali už odskúšané pokyny, aby ste presne a správne vykonali povrchovú úpravu.

Veľmi pohodlné pri montáži sadrokartónových svahov

Dnes, niekoľko typov sadrokartónu sú vyrobené, a jeden z nich (GKLV, nazelenalý) stabilne odoláva vysokej vlhkosti - a je potrebné dať prednosť dizajnu svahov. Ťažkosti v procese inštalácie môžu byť spôsobené nie inštaláciou samotného materiálu, ale jeho následná konečná úprava na aplikáciu dekoratívneho náteru je základný náter a tmel. Bez týchto prác sa môže "suchá omietka" rýchlo stať nepoužiteľnou, pretože má skôr krehkú konštrukčnú štruktúru a dá sa používať len po dlhú dobu len pri zatváraní a konečných povrchoch.

Chceli by ste vykonávať okná sadrokartónových svahov?

Proces inštalácie je podrobne opísaný v článku nášho portálu "Samonosné sadrokartónové svahy", ktorý je ľahko sledovať odkaz. Tam, v publikácii, dobre zahrnuté otázky o typoch a výkone tohto materiálu."

Nástroje a materiály na montáž svahov

Pre prácu na zjazdovkách v poriadku, v závislosti od zvolenej možnosti, budete potrebovať rôzne materiály. Zoznam nástrojov sa mierne líši - sú potrebné nielen pre montážne práce, ale aj pre prípravné činnosti.

Nástroje pre prácu

Pre montáž niektorého z vybraných materiálov sú potrebné stavebné nástroje.

Potrebné nástroje na montáž svahov

A. Ak prichádza omietka, je potrebné pripraviť:

 • Špachtle na nanášanie a vyrovnávanie roztokov.
 • Omietka alebo stierka - používajú sa aj na nanášanie omietky alebo malty na stenu.
 • Rohy ekvalizéra - pomôžu vám rýchlo a presne dať správnosť vnútorných a vonkajších rohov, čo vždy spôsobuje najväčšie ťažkosti pri šľachtení.
 • Strúhadlo - používa sa na vyrovnávanie a vyhladzovanie omietaných alebo tmelených povrchov.
 • Falcon - je vhodné použiť ho na privedenie roztoku na povrch, ktorý sa má počas práce orezať.
 • Omietka - tento profesionálny nástroj je určený na nanášanie a stierkovanie zmesí.
 • Elektrická vŕtačka s tryskovým miešačom - potrebná na miešanie roztokov.
 • Nádoba na miešanie.
 • Kovový profil alebo drevená lata - potrebné na vytvorenie sprievodcov.

B. Ak chcete nainštalovať PVC panely, musíte mať po ruke:

 • Ostrý stavebný nôž.
 • Rohová, pravítka a páska na meranie a montáž panelových polotovarov.
 • Konštrukčná striekačka na prácu s tesniacim prostriedkom alebo pištoľou na penu.

V. Na montáž niektorého z vyššie uvedených materiálov sú potrebné niektoré nástroje:

 • Široká kefa na nanášanie základného náteru.
 • Stavebná úroveň, ktorá pomôže kontrolovať vylučovanie povrchov ideálne vo vertikálnych a horizontálnych rovinách.
 • Kovové nožnice na rezanie výstužných rohov alebo profilov.

Samostatne by sa malo povedať o nástrojoch určených na predbežnú prípravu povrchov svahov:

Hatchet alebo špeciálny bit-dláto na dierovač - tieto nástroje budú potrebné v tých prípadoch, ak sú svahy vyrobené neopatrne alebo sú usporiadané takým spôsobom, že nedovoľujú, aby sa okno úplne otvorilo a stačí ich poraziť.

V budove sušič vlasov - v prípade, že je možné obmedziť sa na odstránenie starého farebného obalu.

Špachtle - vyžaduje sa, ak potrebujete len vyčistiť povrch svahov starej omietky, farby alebo tapety.

Požadované materiály

A. Ak sú na inštaláciu zvolené plastové svahy, musíte si ich zakúpiť z materiálov:

 • Plastové panely (alebo obklady), ktorých počet sa vypočíta podľa parametrov svahu. Panely budú potrebné pre montáž na boky a strop okenného otvoru, čo znamená, že na zistenie presného množstva materiálu je potrebné zmerať výšku, šírku svahov a hrúbku steny. Panely sa zvyčajne nakupujú s rezervou 10 ÷ 15%.
 • Štartovacia plastová koľajnica, ktorá má tvar písmena U.

Úvodný profil

 • Hrable tvaru F (profil F).

Profil v tvare F

 • Profily pre vnútorný roh, namontované na spojoch panelov.

Reiki pre vytvorenie vnútorného rohu

 • Tepelnoizolačný materiál - polystyrénová pena alebo minerálna vlna požadovanej hrúbky a veľkosti. Ak už používate vyhrievaný sendvičový panel, môžete tak urobiť bez dodatočnej tepelnej izolácie.
 • Drevené alebo preglejkové laty hrúbky 100 ÷ 120 mm.
 • Samorezné skrutky požadovanej dĺžky.
 • Biely silikón na utesnenie medzier medzi panelmi.
 • Polyuretánová pena - je lepšie používať "profesionálne" v tubách, ale nie lacné v aerosólových plechovkách ...
 • Spony pre zošívačku.
 • Zloženie priméru.

Na montáž sendvičových panelov z PVC budú potrebné rovnaké materiály, okrem koľajnice v tvare U a rohov. Doska v tvare F môže byť potrebná pre konštrukciu vonkajšieho rohu, ale bez nej môžete urobiť bez použitia jeho návrhu. Akú možnosť si vybrať kútik - záleží úplne na preferenciách majiteľa nehnuteľnosti.

B. Pre konečnú úpravu omietok budú potrebné nasledujúce materiály:

 • Tmel omietky mix.

Suchá malta na omietky a omietky

 • Povrchový tmel.

Tmel na konečnú úpravu svahov

 • Priming fungicídny prostriedok.

Je veľmi dôležité vykonávať antifungálne ošetrenie svahových povrchov.

 • Profil perforovanej farby na posilnenie vonkajších rohov.

Dierovaný profil uľahčuje odstraňovanie rohov

 • Dokončovací dekoratívny materiál: voda-založené farby, tapety alebo dokonca keramické dlaždice - podľa preferencií vlastníkov.

Príprava svahových plôch

Akonáhle všetko, čo potrebujete, je zakúpený a pripravený, môžete pristúpiť k príprave povrchov pre inštaláciu dokončovacích materiálov. Tento proces sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi.

 • Ak je okno inštalované takým spôsobom, že okolo neho je na svahoch dostatok miesta na montáž dokončenia s izoláciou, potom je dosť často stačí odstrániť z týchto povrchov starú farbu, bielidlo alebo tapetu.

Bielenie alebo tapetu zo stien okolo okna je možné ľahko odstrániť, ak ich namáčate a niekoľkokrát ich namáčate vodou.

Odstránenie starej farby špachtľou a sušičky

Farba na olejovom alebo organickom základe sa zvyčajne odstraňuje špachtľou, pričom sa povrch zohrieva so sušičkou.

Vyčistené svahy by mali byť opatrené antiseptickým základným náterom, aby sa predišlo škvrnám od formy pod povrchovou úpravou, ktoré môžu nielen pokaziť steny a povrchovú úpravu, ale priniesť do obytných miestností aj nepríjemný zápach a veľmi nezdravú atmosféru. Faktom je, že huba môže byť nebezpečné pre zdravie obyvateľov, takže táto fáza práce nemožno zanedbávať.

Povinné naplnenie svahov základnej plochy

Nanášanie základného náteru sa často vykonáva v niekoľkých vrstvách, vždy po úplnom vysušení predchádzajúceho. Spracovávajú sa nielen hladké povrchy, ale aj ťažko dosiahnuteľné rohy - na to je potrebné použiť úzky kefku.

 • Ďalšou zložitejšou možnosťou prípravy je úplná demontáž omietkovej vrstvy aplikovanej na svahoch.

Demontáž starých orezávacích svahov

Táto metóda sa používa v prípadoch, keď je medzi rámom okna a sklonom veľmi malá vzdialenosť, ktorá neumožňuje úplné otvorenie okna. Ďalšou situáciou, kde nie je možné bez tohto kardinálneho opatrenia urobiť, je nemožnosť inštalovať svahovú izoláciu alebo dokonca bežné plastové panely.

Ak chcete rýchlo odstrániť vrstvu omietky použité punč so špeciálnou tryskou, ktorá sa nazýva sekáč-blade. Dobre zapája všetky vrstvy aplikované na stenu a sú odstránené v pomerne veľkých kusoch.

Ďalej je potrebné z vyčistených svahov odstrániť prach a častice steny a omietky - tento proces sa vykonáva pomocou mäkkej kefy alebo širokej kefy. Nuž, potom musí byť stena uzemnená rovnakou antifungálnou kompozíciou.

úprava zjazdoviek

Aby bolo možné jednoduchú inštaláciu na svahoch materiálu, je potrebné zvážiť každú z možností krok za krokom.

Prejsť na dokončovacie práce potom, čo základný náter na stenu je dobre vstrebáva a úplne schne.

Omietky svahov bez izolácie

Proces omietania povrchov okolo okna je nasledovný:

ilustrácieStručný opis vykonávanej operácie
Prvým krokom okolo výklenkov sú inštalované vodidlá z kovového profilu alebo drevených lamiel.
Je potrebné poznamenať, že kovový vodič je výhodnejší, pretože má nižšiu priľnavosť ako drevo - bude ľahšie ho odstrániť.
Vodiace lišty sú nastavené na konštrukčnej úrovni a upevnené na stenu hmoždinkami. Profil by mal vyčnievať nad uhlom otvoru okna pre hrúbku budúcej vrstvy omietky.
Ďalšia vodiaca lišta z perforovaného uhla je nastavená v blízkosti rámu okna. Je orientovaný na profil inštalovaný okolo otvoru, pretože načrtnutá omietka bude zarovnaná s rovinou definovanou týmito dvoma vodidlami.
Roh je inštalovaný na omietku základný tmel, pretože rýchlo schne.
Ďalšia fáza omietky mieša stenu. Niekedy je nahradená bežnou cementovou maltou, ktorá je hnetená z cementu a dobre preosiateho piesku, to znamená, že by v žiadnom prípade nemala byť roztrúsená malými kameňmi.
Úlohou tejto fázy je urobiť z vonkajšieho rohu hladký a vytvoriť potrebnú vrstvu omietky.
Rovnaká práca sa vykonáva na strope svahu.
Po vyhodení roztoku na svah je potrebné vyrovnať pomocou pravítka, stierky alebo dokonca lamiel.
Táto vrstva je zarovnaná tak, aby sme povedali, že hlavnou vecou je, aby riešenie zaplnilo všetky dutiny a okraj svahu, približne tvorilo rovnomerný uhol.
Vyrovnanie sa musí vykonať po nastavení roztoku. Proces sa vykonáva zospodu, z parapetu. Pravidlo sa nastaví na vodidlách a jemne sa zdvihne, vyrovnaný odtok, ktorého prebytok sa okamžite odstráni.
Po dokončení tejto práce sú svahy úplne vyschnuté.
Vonkajšie vedenia sa ďalej odstraňujú zo sušených svahov a na tvarovaných rohoch sa inštalujú perforované rohy s omietkovým tmelom, ktorý spoľahlivo spevní hrany svahov.
Po ich montáži po celej výške a šírke otvoru je potrebné počkať, kým je sadra úplne suchá - tento proces bude trvať asi pol hodiny.
Keď zaschne tmel a roh bude pevne držať na stene a svahu, na ich povrch sa nanesie ďalšia vrstva omietky, ktorá by mala mať výšku nainštalovaného rohu.
Vyrovnáva sa rovnakým spôsobom, počnúc parapetom, pomocou pravidla, ktoré sa udržiava až do roviny stropu. Z vonkajšej strany sa okraj rohu porovnáva so stenou pomocou roztoku, ktorý sa nanáša špachtľou.
Vnútorné rohy sú tvorené uhlovou špachtľou, ktorá zachytáva dve roviny naraz a spoj medzi nimi.
Zarovnané svahy sa nechajú úplne vyschnúť a potom sa naplnia.
Posledná vrstva sa skladá z dokončovacieho tmelu a aplikuje sa v hrúbke maximálne 1-1,5 mm.
Práca sa vykonáva pomocou širokej stierky, s miernym tlakom na ňu, pohybmi z rámu okna smerom k miestnosti.
Ak na povrchu zostanú stopy po okrajoch nástroja, mali by byť starostlivo vyhladené.
Posledným krokom je konečné vyhladenie povrchu pomocou injektážnej malty. Proces sa uskutočňuje kruhovým pohybom proti smeru hodinových ručičiek.
Po takomto brúsení, pred maľovaním, sú svahy opäť odporúčané. Primer neumožní, aby sa náter namočil do tmelu, takže farba bude hladká.

Pre zrozumiteľnosť, podrobný video tutorial o omietkach okna svahoch.

Video: ako správne omietky okno svahy

Omietky svahov s izoláciou

V tejto verzii cieľa sú niektoré štádiá podobné prvej metóde, ale v nej sú niektoré zvláštnosti, preto by sa mali posudzovať oddelene.

ilustrácieStručný opis vykonávanej operácie
Izolácia sa montuje na základný plochý povrch. Preto, ak sa po odštiepení starej omietky, štiepky a dutiny nájdu, budú musieť byť pomocou širokej stierky zarovnané tmelom alebo omietkou.
Po vyschnutí opravnej vrstvy a základného náteru postupujú k lepeniu polystyrénových penových dosiek, ktoré by mali mať hrúbku maximálne 15 mm.
Закрепляется материал на монтажную пену, которую лучше наносить непосредственно на утеплитель, или же на монтажный клей по типу "жидких гвоздей". Намазанная полосами клеем деталь плотно прижимается к откосам.
Монтаж пенопласта сначала производится на боковые стенки, а затем уже на потолочную часть откосов.
V prípade potreby sa spoje medzi penovými vrstvami dodatočne naplnia penou.
Ak majú svahy dostatočne veľkú šírku, potom sa izolačná doska dodatočne upevní na stenu pomocou upevňovacích prostriedkov „húb“.
Na tento účel je v stene vyvŕtaný perforátor, priamo cez expandovaný polystyrén, do ktorého sú vložené huby. Potom sa namontujú špeciálne rozmetávacie klince a vtlačia sa do nich.
Pri tejto montáži je potrebné brať do úvahy hrúbku izolácie, pretože huba by mala byť zapustená do steny 50 ÷ 60 mm a jej uzáver by mal byť na rovnakej úrovni ako povrch peny, alebo by mal byť do nej zapustený 1 - 1,5 mm.
Po nalepení polystyrénu, ktorý bude zarovnávať povrchy a rohy, sa dostanú k spevneniu povrchu - iba v tomto prípade bude povrchová úprava slúžiť dlhú dobu.
Uholníky s vystužujúcou sieťovinou zo sklených vlákien sú upevnené na vonkajších rohoch pre lepidlo alebo tmel na báze sadry. Lepidlo sa aplikuje špachtľou na okraj svahu, potom sa na neho pritlačí roh a prebytočné lepidlo, ktoré prešlo cez otvory, sa okamžite odstráni.
Z vonkajšej strany je roh nalepený na lepidlo alebo tmel. Môžete použiť lepidlo a na báze cementu, ale ak chcete, aby sa povrch rýchlo vysušil, odporúča sa zložiť omietku.
Mriežka pomocou špachtle sa vtlačí do uloženej zmesi a jej prebytok sa vyrovnáva alebo odstraňuje.
Ďalej je mriežka upevnená na všetkých penových povrchoch. Môže sa prilepiť na tenkú vrstvu už naneseného tmelu alebo pripojeného na gombíky a potom sa roztok nanesie na vrch mriežky a vyrovnáva sa.
Táto vrstva bude prípravným prípravkom na dokončenie tmelu, ktorý sa aplikuje na vysušený povrch.
Konečná vyrovnávacia vrstva a iné práce sa vykonávajú rovnakým spôsobom ako v prvom variante.

Video: ako vyrovnať omietky svahov putty

Zistite si niekoľko z dostupných spôsobov, ako dokončiť svahy okien vonku z nášho nového článku.

Montáž plastových svahov

PVC panely môžu byť rozdelené do dvoch typov - obyčajné a sendvičové panely, ktoré majú izoláciu v ich viacvrstvovej štruktúre. Ich inštalácia je často identická a vykonáva sa pomocou kovania, ale sendvičové panely môžu byť niekedy spojené s tesniacim materiálom a prilepené k stenám montážnou penou alebo "tekutými klincami".

ilustrácieStručný opis vykonávanej operácie
Povrchová úprava svahov plastovými panelmi začína upevňovaním po obvode vo vnútri okenného otvoru, na svahoch, okrem okenného parapetu, drevenej lamely. Tento prvok posilní roh a umožní montáž montážnych profilov bez problémov.
V prípade, že sa okenný otvor ukázal byť širší ako rámy, ktoré sa majú inštalovať, potom sa môže medzi rám a sklon pripevniť aj drevená tyč. Zvyčajne sa inštaluje pri plnení medzier medzi stenou a rámom pri montáži samotného okenného systému. V tomto prípade je hrúbka lamel, upevnená na vonkajšom okraji, zvolená v závislosti od veľkosti prierezu prvého nosníka.
Ďalej určte miesto inštalácie východiskového profilu. Ak je medzi rámom a stenou nainštalovaná drevená tyč, profil je pritlačený k rámu a pripevnený zošívačkou a sponami k drevenej tyči. Táto operácia je zobrazená na fotografii.
Ak nie je drevo inštalované, potom je profil pripevnený priamo k rámu, pozdĺž čiary definovanej úrovňou budovy, na základe vonkajšej koľajnice. Profil je upevnený na bočných a horných okrajoch rámu.
Na križovatke stien a stropu svahu je vytvorený uhlový profil, v ktorom sú dve medzery na montáž plastových panelov.
Na fotografii sú jasne vyznačené pevné začiatočné a rohové profily.
Ďalším stupňom na vonkajšej strane svahov, s priblížením k povrchu steny, je pevný profil tvaru F, ktorý bude slúžiť nielen držiaku panelov, ale aj puzdru.
Profil je upevnený na drevenej lište, inštalovanej na vonkajšom okraji svahov.
V rohoch je F-profil rezaný v uhle 45 stupňov a pripojený v pravom uhle.
Aby bol rez dokonalý a profil nebol poškodený, je potrebné pri rezaní polotovarov použiť blok.
Ďalej sa odoberajú merania zo svahov a detaily požadovanej veľkosti sa vyrezávajú z plastových panelov. Potom sa inštalujú do drážok profilu - preto sa dajú mierne ohnutý.
V niektorých prípadoch, po ohnutí políc profilov, ich hrany „nechcú“ úplne zaujať svoje pôvodné miesto a vytvoria sa medzery. Na ich uvedenie do pôvodného stavu, na týchto miestach, môžete aplikovať silikónový tmel a potom dočasne upevniť uzol maskovacou páskou, ktorá je prilepená na povrch plastového panelu.

Ďalšou možnosťou inštalácie konvenčných PVC panelov na svahoch môže byť metóda používajúca izoláciu, ktorá je položená medzi stenu svahu a dokončovací materiál.
Inštalácia sa vykonáva rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie, ale v tomto prípade sa ponechá určitý priestor pre izoláciu.
1 - upevnenie štartovacej lišty v tvare U na rám okna alebo drevený nosník;
2 - inštalácia drevených líšt na vonkajšom okraji svahu;
3 - upevnenie profilu J na drevenú koľajnicu - tento profil slúži na upevnenie skrine pri dokončení prác;
4 - inštalácia izolačného materiálu medzi stenu a PVC panel;
5 - inštalácia konvenčného alebo sendvičového panelu do východiskového profilu;
6 - montáž CL-profilu, ktorý zapadne do vyčnievajúcej časti J-profilu. Okrem toho môže byť prilepený na stenu a panel pomocou bieleho silikónu alebo tesniacej hmoty.
Je potrebné poznamenať, že ak sa v tejto verzii používa sendvičový panel, potom namiesto izolačného materiálu môžete použiť montážnu penu na vyplnenie dutín medzi dekoráciou a stenou.

Video: montáž plastových okenných svahov

Sendvičové panely môžu byť inštalované na povrch svahov iným spôsobom bez použitia profilov kovania, ale s použitím peny, tesniacej hmoty alebo tekutých klincov. Medzery medzi rovinami sú v tomto prípade utesnené bielym silikónom.

Inštalácia sendvičových panelov priamo na steny svahov je pomerne jednoduchá, ale dôležitou podmienkou pre to je viac či menej rovnomerný povrch, takže pred inštaláciou dokončovacieho materiálu, musí byť vyrovnaný a vysušený.

Ďalej sa práca vykonáva takto:

 • Veľkosti sú vyberané zo svahov a sendvičové panely sú z nich vyrezané.

Rezanie plastových sendvičových panelov pomocou skladačky

 • Potom sa na ne nanesie jedno z vybraných lepidiel a panel sa pritlačí k povrchu svahu.

Ak sa na montáž použije montážna pena, najprv sa prilepí stropný panel okenného otvoru.

Stropná rovina sa strieka vodou zo striekacej fľaše - tým sa zvýši priľnavosť povrchov.

Potom sa pena aplikuje okolo obvodu lepeného dielu tenkým prúžkom, pretože má tendenciu silne expandovať a pri veľkom množstve peny je schopná stláčať konečný materiál zo steny.

 • Po stlačení materiálu na povrch je potrebné ho držať 5 ÷ 7 minút a potom namontovať podpery a nechať úplne vyschnúť a rozšíriť penu. Podpera môže byť vyrobená z ostrannaya dosky, ktorá je pritlačená proti panelu, ktorý je podopretý tyče, nastavenie je na parapete.
 • Následne sú bočné panely svahov namontované rovnakým spôsobom.

Namontujte bočný sendvičový panel

 • Ak medzi stenou svahu a povrchovou úpravou zostanú prázdne medzery, dodatočne sa spenia. Keď pena zaschne a expanduje, jej vyčnievajúci prebytok sa odreže ostrým klerikárskym nožom.

Všetky panely sa montujú na montážnu penu.

 • Ďalej by mali byť spoje medzi stenou a dokončovacím materiálom uzavreté špeciálnym profilom, ktorý sa nazýva puzdro. Je vyrobená vo forme rohu a môže mať inú šírku, ktorá vám umožní uzavrieť ošklivosť spoja, dokonca aj veľkú šírku. Puzdro je prilepené na „kvapalné nechty“ a je fixované v čase ich sušenia pomocou maskovacej pásky.
 • Ak sa z nejakého dôvodu medzi panelmi objavili malé medzery, sú opatrne vyplnené bielym silikónom, ktorý bude po vyschnutí takmer nepostrehnuteľný.

Inštalácia dokončí inštaláciu platbands

Treba poznamenať, že existujú aj iné spôsoby, ako vykonávať práce na dokončovacích svahoch, ktoré sú trochu odlišné od vyššie uvedeného, ​​ale princíp ich výkonu sa nemení.

- Po prvé - musíte sa vopred rozhodnúť o výbere materiálu, či bude pôvodne izolovaný alebo tento proces bude vykonaný počas inštalácie.

- Druhým je výber materiálu na izoláciu a na upevnenie všetkých detailov.

- Po tretie - rozhodnúť, ktorý spôsob inštalácie bude vhodnejší: s alebo bez použitia kovaní.

Po definovaní všetkých kritérií môžete vykonať merania a získať všetko, čo potrebujete pre prácu.

Spravovanie svahov na oknách nie je také ťažké, ak k tomuto procesu pristupujete s maximálnou starostlivosťou, aby ste urobili presné merania, správne vybrali všetky potrebné komponenty.

Je možné inštalovať plastové okno s dvojsklom?

Inštalácia svahov je poslednou etapou inštalácie okenného systému. Aby boli okná skutočne zateplené podľa všetkých pravidiel, je potrebné brať do úvahy množstvo nuancií aj počas inštalácie rámov.

Ako nainštalovať plastové okno - v príslušnej publikácii nášho portálu.

Загрузка...