Okná a dvere

Predné dvere do bytu si vybrať: porovnanie, vlastnosti a odporúčania pomôže, čo predné dvere vybrať pre byt

Predné dvere do bytu si vybrať - to je v žiadnom prípade nečinnosť otázka, ktorá určite vyvstáva pred majiteľmi bytov vo viacpodlažných budovách, ktoré začali veľké opravy. Problém je určite nesmierne dôležitý, preto pri výbere tohto atribútu bývania je potrebné poskytnúť všetky požiadavky, ktoré musí spĺňať. Dnes sa v železiarstve prezentuje široká škála dverí domácich a zahraničných výrobcov. Sú vyrobené z rôznych materiálov, majú rôzny dizajn a exteriér, a preto je veľmi ťažké urobiť tú správnu voľbu.

Predné dvere do bytu, čo si vybrať

Aby nedošlo k chybám a neposkytlo útočníkom príležitosti na vstup do bytu, je potrebné zvážiť všetky aspekty týkajúce sa bezpečnosti. Okrem toho by sa vstupné dvere mali stať spoľahlivou bariérou pre masy studeného vzduchu, ktoré sa ľahko dostanú do miestností, ak dvere nie sú dostatočne izolované.

Kritériá výberu vstupných dverí

Pri výbere jednej alebo druhej verzie dverí je veľmi dôležité vedieť, na čo sa treba zamerať, aby sa zabezpečil komfort a zaistila bezpečnosť nájomníkov bytu a ich majetku počas prevádzky:

 • Ak je zvolená kovová verzia dverí, kov musí byť pevný, bez zvarov a musí mať hrúbku najmenej 1,5 ÷ 2 mm. Tento náter by mal pokojne vydržať údery a nohy.
 • Dvere musia mať spoľahlivú tepelnú a zvukovú izoláciu. Pre tento účel sa zvyčajne používa čadičová vlna pre vnútorné výplne a elastické tesnenia po obvode.
 • Nákup dverí, nikdy by ste nemali šetriť na zámky. Je potrebné zvoliť uzamykacie mechanizmy s komplexným systémom uzatvárania a rozširovania vertikálnych a horizontálnych prvkov. Je lepšie, ak sú aspoň dva zámky - valec a suvaldny. Mali by byť umiestnené vo vzdialenosti najmenej 300 ÷ 350 mm od seba.

Zámky - tie prvky, ktoré nestojí za šetrenie

 • Rám dverí a jeho skrinka by mali mať dostatočnú pevnosť a vysokú odolnosť voči fyzickému nárazu. V kovovej skrinke by mali byť k dispozícii svorky alebo kotevné skrutky v tvare U na upevnenie na stenu.
 • Odporúča sa vybrať plátno, aby ste mali možnosť pozorovať oblasť pred vstupom do bytu, takže by do nej mal byť inštalovaný panoramatický priezor. Okrem toho sa odporúča zabezpečiť inštaláciu webkamery (teraz to nie je tak drahé) a elektronický bezpečnostný systém.
 • Kvalitné kovové dvere by mali byť ťažké. Jeho hmotnosť indikuje prítomnosť diagonálnych a priečnych výstuh vo vnútri konštrukcie a optimálnu hrúbku použitú na výrobu kovu.
 • Čo sa týka dizajnu, treba uviesť samostatne. Najlepšie je vybrať si diskrétnu farbu, obzvlášť nevšedný exteriérový panel dverí, pretože kraky zvyčajne venujú pozornosť predovšetkým tým, že určujú blaho majiteľov bytov.
 • Výzdoba interiéru môže byť zvolená pre každý vkus, pokiaľ je vyrobená z ekologického materiálu.
 • Záručné povinnosti by mali byť pripojené k dverám od výrobcu, ktorý má dlhoročné skúsenosti s výrobou takýchto konštrukcií.

Klasifikácia vstupu dverí

Vstupné dvere do bytov sú prevažne vyrobené z kovu alebo plastu. Menej často sa vyrábajú kombinované kovové a drevené verzie.

1. Štrukturálne sú vchodové dvere klasifikované takto:

 • Konštrukcia zárubne je rozdelená do tvaru U s dodatočným prahom a uzavretá, pozostávajúca z pevného rámu.
 • Podľa typu otvoru, počtu plachiet a počtu izolačných obvodov. Dvere sa teda môžu otvárať smerom von alebo dovnútra, byť jedno- a dvojité, majú prázdny list alebo vložku.

Podľa prevedenia krídla dverí sú dvere rozdelené na lakované, natreté, pokryté laminátom, prírodným drevom, imitáciou kože atď.

Podľa mechanických vlastností vstupných dverí je rozdelená do 3 tried pevnosti - od M1 po M3.

Podľa ochranných vlastností vstupných dverí sú normálne a výkonnejšie, to znamená, že majú slabé, stredné a vysoké bezpečnostné vlastnosti.

2. Rozbitím vstupných dverí sú rozdelené do siedmich tried odporu:

 • Prvou triedou sú výrobky s nízkou odolnosťou voči praskaniu. Ľahko sa otvárajú jednoduchými nástrojmi bez použitia fyzickej sily. Takéto modely sa zriedka používajú ako vstupné dvere do bytu, zvyčajne sa používajú na vstupy, vestibule alebo prístavby.
 • Druhá trieda. Dvere sú ťažšie k praskaniu, ale pomocou špeciálnych nástrojov a fyzickej sily je celkom možné ich otvoriť.
 • Tretia trieda Takéto modely sú vybavené komplexnými zámkami a ich rám dverí je upevnený špeciálnym spôsobom, takže je nepravdepodobné, že by ich bolo možné otvoriť pomocou ovládacích kľúčov a fyzickej sily. Sú prístupné iba pre elektrické náradie s výkonom 450 ÷ 500 wattov.
 • Štvrtá trieda dverí je určená pre vysoko kvalitnú ochranu vchodu do bytov a súkromných domov. Je to najoptimálnejší zo všetkých tried konštrukcií pre domáce použitie, pretože je vysoko spoľahlivý, má však pomerne vysoké náklady. Krídla dverí v tomto prevedení sú pancierované a skrinka je zosilnená.
 • Piate, šieste a siedme triedy dverí majú zvýšenú bezpečnosť, pretože sú určené na inštaláciu v budovách bánk alebo špecializovaných priestorov. Najčastejšie sú vybavené elektronickým ovládaním, pomocou ktorého je kód na nich nainštalovaný.

3. Okrem toho majú dvere inú dekoráciu, ktorá sa zvyčajne volí podľa stupňa spoľahlivosti a nákladov na výstavbu, pretože sa uskutočňuje s očakávaním kupujúceho s rôznymi finančnými schopnosťami:

 • Ekonomická trieda Pri výrobe tohto typu dverí sa používajú lacné dverné bloky, často v tvare písmena U. Táto možnosť je určená pre spotrebiteľov s priemernými príjmami. Takéto dvere sa vyrábajú podľa technológie, v ktorej nie sú žiadne špeciálne ochranné vlastnosti, a na dekoráciu sa používajú lacné dekoratívne materiály, ako je farba alebo koža.

Jednoduché dvere ekonomickej triedy

Ak je tento typ dverí vyrobený z kovu, na ochranu sa používa tenký oceľový plech s hrúbkou nie väčšou ako 1,5 mm a ich izolácia a zvuková izolácia sa často vykonávajú pomocou vlnitej lepenky. Tieto dvere často patria do prvej triedy pre odolnosť proti vlámaniu.

 • Trieda Prestige. Takéto dvere patria do druhej triedy spoľahlivosti a sú vyrábané štandardnou technológiou. Na ich výrobu sa používajú kovové profily s výstuhami.

Kategória prestížnej kategórie dverí

Ako dokončovací materiál pre dvere prestížnej triedy sa používajú PVC panely, laminátové alebo práškové laky rôznych odtieňov. Pre kovové dvere tejto triedy sa používa kov s hrúbkou 1,5 mm.

 • Trieda Elite. Tento typ dverí využíva profily uzavretej konštrukcie s ďalšími výstužnými rebrami. Výrobky sú vybavené drahými zámkami so zvýšenou spoľahlivosťou.

Dvere triedy Elite

Dvere z prírodného dreva alebo MDF dýh sa používajú na dokončenie dverí elitnej triedy. Môžu byť tiež kované dvere, ktorých plátna sú vybavené oknami s vitrážami alebo zdobené kovanými kravatami. Modely s takýmito návrhmi a úpravami možno ľahko priradiť tretej triede spoľahlivosti.

Naučte sa, ako si vyrobiť vlastné izolované drevené dvere z nášho nového článku.

Ceny vstupných dverí FORPOST

Predné dvere FORPOST
 • VIP trieda - to je najdrahšie dvere so zvýšenou ochranou. Rám je vyrobený z tuhých profilov, konštrukcia umožňuje montáž, ktorá je hlboko inštalovaná v stene.

Dvere kategórie VIP kombinujú najvyššiu spoľahlivosť a ušľachtilú povrchovú úpravu.

Povrchová úprava týchto dverí je zvyčajne dubové drevo alebo iné cenné druhy, ktoré sú schopné zabezpečiť maximálnu tepelnú a zvukovú ochranu bytu. VIP modely majú slušný vzhľad a sú najčastejšie inštalované v pomerne bohatých súkromných domoch. Zvyčajne sa označujú ako štvrtá, najvyššia trieda ochrany proti vlámaniu pre obytné budovy.

Základné prevedenie dverí

Existuje mnoho rôznych návrhov vstupných dverí. Ak chcete zhruba určiť, ktoré triedy môžu byť pripísané, musíte zvážiť niekoľko možností.

1. Jednoduchý obrys kovovej konštrukcie vstupných dverí môže vyzerať. takýmto spôsobom, alebo dokonca byť efektívnejšie.

Jeden z najjednoduchších dverných schém ekonomickej triedy.

 • Ekonomická trieda v tomto dizajne dáva v prvom rade vonkajšiu povrchovú úpravu, vyrobenú striekaním. Krídlo dverí nemá vo vnútri výstužné rebrá, čo naznačuje, že jeho ochrana nie je veľmi spoľahlivá.
 • S výnimkou situácie v tomto prípade môže len veľká hrúbka vonkajšieho kovového plechu, ktorý by mal byť aspoň 3 mm - iba kompenzovať neprítomnosť vnútorného kovového rámu.
 • V tomto modeli môžu potešiť uzatváracie mechanizmy, pretože sú inštalované v optimálnej vzdialenosti od seba a majú odlišný dizajn - to je zámok valca a páky. Každá z nich má tri skrutky. Takáto kombinácia uzatváracích prvkov dáva zostave dverového zámku relatívne vysokú spoľahlivosť.
 • Dverové závesy sú vybavené ložiskami, ktoré zaručujú, že sa dvere ľahko otvárajú pri normálnom otvorení bytu.
 • Krídlo dverí má odnímateľné skrutky, ktoré neumožňujú útočníkom ticho ho vytiahnuť stlačením nahor.
 • Z vnútornej strany má krídlo dverí laminovaný povrch MDF dosky s hrúbkou 32 mm - ide o druh dodatočnej ochrany.
 • Izolácia v tomto prípade slúži ako pena, a ak je správne nainštalovaná, podľa technológie, zabezpečí dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu.
 • Hlavnou nevýhodou jednoduchého vyhotovenia je absencia dištančných prvkov, ktoré sú schopné viackrát posilniť ochranné funkcie.

2. Ďalší model dverí, ktorý má už komplexnejšiu štruktúru, ale možno ho pripísať aj ekonomickej triede.

Tento komplex dverí pozostáva z týchto prvkov:

Spoľahlivejšia možnosť - v krídle dverí sú výstuže

1 - Oceľový plech 2 mm hrubý, inštalovaný za vonkajším laminovaným MDF panelom.

2 - Oceľové výstuže v tvare U, ktoré sú inštalované vo vnútri konštrukcie, umožňujú spoľahlivejšie upevnenie medzi vonkajším a vnútorným obložením.

3 - MDF opláštenie s ochranným PVC povlakom.

4 - Kovová platňa, uzatvárajúca medzeru medzi krídlom a rámom dverí.

5 - V tomto prípade výrobca použil na izoláciu minerálnu vatu.

6 - Konštrukcia je vybavená dvoma obrysmi tesnenia, ktoré zabezpečia spoľahlivú ochranu proti prievanu a prenikaniu hluku.

7 - Odnímateľné skrutky vstupujúce do otvorov určených pre ne pri zatvorených dverách neumožnia útočníkovi otvoriť byt odstránením krídla dverí.

8 - Kovové platničky sú potiahnuté práškovým nástrekom.

9 - Vnútorný dekoratívny panel krídla dverí je tiež vyrobený z MDF.

Táto konštrukcia tiež neobsahuje dištančné vložky, vďaka čomu sú dvere citlivejšie na otvorenie. Veľa spoľahlivosti komplexného plátna bude závisieť od výberu zámkov, ich počtu a správnej inštalácie.

3. Tento model brány možno pripísať ako prestížnej triede, tak aj elitnej triede, pretože má ďalšie uzamykacie prvky konštrukcie. Veľká časť presnej klasifikácie bude závisieť od dokončovacieho materiálu a hrúbky použitého kovu.

Vysoká bezpečnostná konštrukcia dverí

1 - Rám dverí. V tomto modeli je zvolená uzavretá verzia tohto najdôležitejšieho prvku pre ochranné vlastnosti dverí.

2 - Montážny kolík. K dispozícii je 6 kusov týchto upevňovacích prvkov, tri na každej strane, čo znamená, že krabica je bezpečne upevnená vo dverách.

3 - Rámová konštrukcia je vystužená výstužnými rebrami.

4 - Výzdoba interiéru môže byť vyrobená z akéhokoľvek materiálu - je to PVC, prírodný drevo alebo MDF panel.

5 - Odnímateľné kolíky majú tri kusy.

6 - Kompaktor, ktorý vytvára tesnosť medzi plátnom a verandou, uzatvára medzery a neumožňuje vytvorenie prievanu.

7 - Kukátko - tento prvok by mal byť vybavený všetkými dverami, ktoré sú umiestnené pri vstupe do bytu.

8 - Povrchová plocha, ktorá uzatvára medzeru medzi plátnom a krabicou, poskytuje úhľadný pohľad na dvere z chodby.

9 - Závesné pánty.

10 - Rám krídla dverí, opláštený zvonku oceľovým plechom.

11 - Vertikálne skrutky. V tejto konštrukcii sú dve, tieto prvky sú inštalované bližšie k okraju krídla dverí. Pri zatváraní sa vysúvajú a upevňujú dvere na vrch a spodok otvoru.

12 - Západka.

13 - Zámok s kľučkou dverí.

14 - Izolácia - môže to byť pena alebo minerálna vlna.

15 - Vnútorný plech pod krytom dverí.

Pretože dvere sú vybavené vertikálnymi uzamykacími prvkami, zdá sa, že jeden zámok pre tento dizajn je dostatočný, ale pre spoľahlivosť je lepšie zvoliť podobný model s dvomi zámkami.

Hlavné prvky dizajnu dverí

Pretože štruktúra dverí pozostáva z rôznych prvkov, z ktorých každý určuje jej kvalitu, pri výbere modelu by ste sa mali opýtať, z akého materiálu sú vyrobené.

Kovové profily

Kovové profily sa používajú na výrobu zárubne a rámu plátna, ale môžu sa líšiť svojím dizajnom. Najčastejšie používané profily sú:

 • area;
 • Profil ohnuté;
 • Profilová štvorcová rúrka.

1. Jedným z najbežnejších a najprístupnejších profilov, ktoré sa používajú na konštrukciu dverí, je roh. Z neho je zvarený rám dvernej tkaniny a box. Dvere z neho vyrobené, zvyčajne majú štandardné rozmery a sú vybavené povinnými výstuhami. Rám dverí z rohu sa nepovažuje za dostatočne spoľahlivý, takže si ho môžete vybrať, ak sú prístupové dvere dobre opevnené a vybavené interkomom, alebo bude inštalovaná konštrukcia umiestnená za dverami reťaze.

2. Krabica so zahnutým profilom môže mať šírku 50 ÷ 80 mm - to umožňuje inštalovať zámok dostatočne ďaleko od vonkajšieho panelu, čo poskytuje dobrú ochranu proti vlámaniu.

Rám zárubne je tiež vyrobený zo zakriveného profilu. Dva rôzne profily použité pre krabicu a pre dvere sa hodia spolu pozdĺž reliéfu tak, že spolu tesne priliehajú.

Vstavané krídlo dverí a krabica, vyrobené zo zakriveného profilu

Ohýbaná profilová konštrukcia odolná proti vlámaniu. Dvojitý profil je obzvlášť silný, čo tiež zvýši kvalitu tepelnej a zvukovej izolácie v byte.

3. Dverový rám a rám plátna sú vyrobené z profilovej štvorcovej rúrky. Tento typ profilu môže mať rôzne veľkosti, takže sa volí tak, aby pevnostné charakteristiky skrine zodpovedali hmotnosti krídla dverí. Pre krídlo brány sa najčastejšie berie potrubie s prierezom 40 × 25 mm a ak je vo dverách nainštalovaný silný zámok, potom sa použije prierez profilu 50 × 25 mm.

Schéma dverí z tvarovaných rúrok

Tento materiál vytvára vynikajúce výstuže, ktoré poskytujú zárubni vysokú odolnosť a odolnosť proti praskaniu.

Rám dverí je vyrobený z profilu rovnakého prierezu ako plátno, ale je dodatočne vystužený z vnútra štvorcovou rúrkou, ktorá ho otočila do profilu rámu dverí.

Pri použití profilovej rúrky alebo zakriveného profilu by mala byť ich dutá vnútorná časť naplnená minerálnou vlnou alebo polyuretánovou penou. Je veľmi ľahké skontrolovať, či táto podmienka je splnená výrobcom, alebo nie - je potrebné zaklopať na rám zárubne s malým kovovým predmetom, a ak je zvuk hluchý, potom je profil izolovaný a zvukovo izolovaný.

Najlepšie je zvoliť konštrukciu dverí z ohnutého profilu, ktorý poskytne maximálnu tuhosť a vysokú spoľahlivosť krídla a skrinky dverí. Treba však poznamenať, že takéto dvere sú dosť drahé a nie každý majiteľ si to môže dovoliť.

Dvere profilovej rúry sú lacnejšie a majú o niečo nižšiu spoľahlivosť, ale nie tak úctyhodný vzhľad. Preto, ak chcete za málo peňazí získať spoľahlivý dizajn, budete musieť mierne obetovať vonkajšiu estetiku. Однако, если подходить к выбору с позиций практичности, то в конструкции двери внешний вид должен стоять на одном из последних мест - достаточно, чтобы он был просто аккуратным.

Противосъемные ригели

Эти элементы конструкции необходимы в том случае, если на дверях установлены накладные петли, которые находятся в свободном доступе и облегчают взломщикам работу. Skrutky sa montujú na krídlo dverí zo strany závesu a poskytujú ochranu proti jeho odstráneniu, ak sa útočníci pokúsia otvoriť ich pomocou rezu baldachýnom.

Vyzerá to ako odnímateľná skrutka

Preto pri výbere dverí s pántmi tohto typu je potrebné venovať pozornosť prítomnosti odnímateľných skrutiek.

slučky

Je možné použiť niekoľko typov závesov - nad hlavou, otvorené, upevnené zvonku a skryté vo vnútri rámu. V druhom uskutočnení nie sú voliteľné odnímateľné skrutky. Treba poznamenať, že by sa nemali vyberať dvere s vnútornými závesmi. Aj keď sa stanú dobrou ochranou proti vlámaniu, sú pri prevádzke často nespoľahlivé, pretože môžu byť zaseknuté.

Skryté vnútorné slučky nie sú vždy spoľahlivé.

Je veľmi dôležité venovať pozornosť priemeru hál, pretože musia zodpovedať masívnosti konštrukcie.

Kĺb ložiska

Ak sú rám a obloženie dverí dostatočne ťažké, na nosné ložiská by mali byť namontované zosilnené závesy s priemerom 22 mm. Pre ľahšie konštrukcie dverí postačujú závesy 20 mm. K dispozícii je tiež výškovo nastaviteľná verzia závesov so vstavanou olejovou nádobou, ale často sa montujú na konštrukcie triedy VIP.

Tesnenia a izolácie

Na zabezpečenie tesnosti zatvárania dverí v dizajne použité gumové tesnenia. Môžu byť inštalované na jednej strane krabice alebo na vnútornej aj vonkajšej strane. Ak sú zvolené dvere s protipožiarnou ochranou, musí byť na vnútornej verande na nich namontovaná termoaktívna páska.

Tesnenia uzatvárajú medzery medzi krabicou a plátnom v uzavretom stave

Ako izolačné materiály, ktoré vyplňujú dutinu medzi dvoma plechmi, sa používajú: t

 • Minerálna vlna (je žiaduce, aby bola vyrobená na čadičovom základe, pretože tento typ má najlepšie vlastnosti na použitie v obytných priestoroch).
 • penový polystyrén
 • Zostava polyuretánovej peny.
 • Zvukovo reflexné materiály.

Zámky dverí

Ako už bolo uvedené, odborníci odporúčajú vybrať dvere s dvomi zámkami, ktoré majú rozdielne prevedenie - valec a páku. Takáto ochrana sťaží neoprávnené otvorenie.

Zámková vložka (ľavá) a páková (pravá) konštrukcia

Okrem toho, jeden zo zámkov môže zaseknúť, a potom musíte naliehavo zmeniť, a s dvomi zámkami, tento proces môže byť odložený na nejakú dobu.

Vždy je potrebné pripomenúť, že bez ohľadu na to, aká robustná je štruktúra dverí, nebude môcť byt ochrániť, ak sa zlodeji ľahko otvoria zámky. Preto sa na tieto prvky v žiadnom prípade by nemali šetriť, a nákup dverí, musíte si vybrať a nainštalovaný na jej zámkové systémy.

Pákové zámky typu "krab" sa osvedčili v prevádzke. Keď je podobný mechanizmus zatvorený, brány, ktoré držia dvere z rôznych strán, sa rozchádzajú vo všetkých smeroch od dverí - konštrukcia sa stáva tvrdšou a nájdenie a rezanie všetkých kolíkov je výzvou aj pre "profesionálov". Mnohí výrobcovia zámkov navyše umiestňujú skrutky do krídla dverí do špeciálnych kovových rúrok z odolného materiálu.

Vysoký bezpečnostný zámok - niekoľko ďalších párov skrutiek vo vertikálnej a horizontálnej rovine

Systém cylindrickej zámky je obvykle vystužený pancierovou doskou, čo sťažuje vŕtanie alebo rezanie uzamykacieho prvku.

Nie je to zlé, ak zámok má západku (môže byť inštalovaný a inštalovaný ako samostatný prvok) - tento detail zvýši ochranu bytu s obyvateľmi vo vnútri.

Odporúča sa, aby sa nevyberali dvere s úzko umiestnenými zámkami - musia byť od seba oddelené o určitú vzdialenosť, v opačnom prípade bude ľahké ich súčasne otvoriť pomocou držiaka alebo brúsiť.

Ak chcete, aby zámok slúžil dlhú dobu bez výmeny alebo opravy, nemali by ste si vybrať dvere s lacnými čínskymi mechanizmami. Samozrejme, bude to oveľa lacnejšie, ale nemali by ste počítať s dlhodobou prevádzkou takéhoto zámku. Ale neskôr, aby ho nahradili novým, strávi sa nielen čas, ale aj pomerne slušné množstvo.

Odporúča sa najprv vybrať spoľahlivý model dôveryhodného výrobcu, ktorý vám umožní bezpečne opustiť byt, bez obáv o jeho vlámanie, nie je znepokojujúce, že zámok môže náhle len upchať, keď ho otvoríte s kľúčom.

Je potrebné poznamenať, že dovezené zámky (ak nepovažujete lacné čínske opcie) sú spoľahlivejšie a kvalitnejšie ako domáce. Majú neuveriteľne väčší počet klávesových kombinácií a mnohé z nich majú prvky proti vlámaniu.

Dovážané alebo domáce, ktoré dvere sú lepšie?

V sortimente stavebných a špecializovaných predajní je možné stretnúť sa s dovezenými aj domácimi modelmi dverí.

Z dovezených, najlacnejšie, a nie vynikajúce v kvalite, možno opäť nazvať čínsky-made možnosti. Je nepravdepodobné, že by takéto dvere chránili byt pred napadnutím. Kovové povrchy, ktoré by mali zohrávať úlohu hlavnej ochrany plátna, sa v niektorých modeloch otvárajú obvyklým otváračom na konzervy. Keďže izolačné materiály najčastejšie používajú vlnitú lepenku - na normálnu tepelnú izoláciu a zvukovú pohltivosť s týmto prístupom je vylúčené. Takéto dvere môžu byť inštalované iba v tých priestoroch, kde sa cennosti nikdy nebudú skladovať.

Kvalitné dvere od popredných európskych výrobcov majú steny z hrubej ocele, silné upevňovacie prvky a moderné spoľahlivé zámky inštalované v súlade so všetkými existujúcimi bezpečnostnými normami. Takéto konštrukcie vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči rôznym pokusom o prienik. Pri výbere dovezených dverí stojí za to skontrolovať lineárne parametre, pretože nie vždy zodpovedajú ruským normám vchodových dverí vo výškových budovách.

Modely zahraničných výrobcov zvyčajne stoja podstatne viac ako domáce dvere. Je to pochopiteľné - spolu s nepopierateľnou kvalitou sa sem pridávajú aj značné náklady na prepravu tovaru.

Domáce dvere, vyrobené výrobcami bona fide, nie sú horšie ako dovezené verzie a niekedy ich dokonca prekonávajú v niektorých parametroch. Napríklad izolácia ruských dverných konštrukcií sa vykonáva na vyššej úrovni, pretože sa zohľadňujú špecifiká našich klimatických podmienok. Okrem toho veľmi často ruskí výrobcovia dodávajú svoje výrobky vysoko kvalitným dovážaným zámkom, čo im dáva vysokú spoľahlivosť pri ochrane pred vlámaním.

Medzi takéto domáce spoločnosti, ktoré vyrábajú vysokokvalitné dvere, patria Senator a Protek, ktoré vyrábajú výrobky s antivandalovými nátermi.

Vstupné dvere ceny Door kontinent

vchodové dvere

Niektoré firmy sa špecializujú na výrobu úplne „cenovo dostupných“ modelov vstupných dverí, ktoré sú dostupné ruským spotrebiteľom s priemernými príjmami. Ich výrobky spĺňajú požiadavky GOST a sú ideálne pre vlastnosti a lineárne parametre pre vstupné brány hlavnej série bytových domov. Tak, dvere spoločností "Guardian", "Torex", "Le-Grand", "Condor", "Forporst", "Guardian" majú veľký dopyt spotrebiteľov. Existujú ďalšie pozoruhodné spoločnosti, ktoré vyrábajú kovové dvere "pre každý vkus a peňaženku."

Názov výrobcuilustrácieStručný prehľad produktu
Torex (TOREX)Dvere tohto výrobcu sa vyrábajú na dovezených zariadeniach, ktoré zabraňujú šrotu na povrchoch a nepresnostiam veľkosti.
Výrobky sú dodávané s dvomi zámkami s vysokou odolnosťou proti vlámaniu, spodná je vybavená západkou.
Dvere sú zavesené na vonkajších závesoch ložísk, čo zvyšuje uhol a uľahčuje otváranie krídla dverí.
Konštrukcia je vybavená odnímateľnými skrutkami, ktoré zvyšujú úroveň ochrany proti vlámaniu.
Protek (PROTEC)Táto spoločnosť vyrába dvere rôznych modifikácií s rôznymi druhmi povrchových úprav.
Na výrobu sa používajú materiály bezpečné pre zdravie obyvateľov a dovážané príslušenstvo.
Konštrukcie používajú zakrivený profil, ktorý ho robí spoľahlivejším a chráneným.
"Outpost"Outpost vyrába modely "ľavého" a "pravého" typu, pričom vnútorné a vonkajšie slučky sú inštalované podľa bezpečnostnej technológie.
Dvere môžu mať rôzne povrchové úpravy, ktoré napodobňujú vzor s textúrou dreva alebo "čokoládovú tyčinku".
Guardian (GUARDIAN)Krídla dverí tejto spoločnosti majú štyri pozdĺžne výstuhy inštalované medzi plechmi rôznej hrúbky. Na montáž tkanín sa používa krabica uzavretého typu.
Minerálna vlna sa používa ako ohrievací materiál a po obvode sa inštalujú porézne gumové tesnenia.
Dvere sú vybavené externými závesmi a odnímateľnými skrutkami, ako aj dvomi zámkami, ktoré sú vyrobené, ako aj príslušenstvom v tom istom podniku. Preto výrobca poskytuje záruku na každý z prvkov inštalovaných v dizajne.
"Condor"Condor - táto spoločnosť, ako aj tá predchádzajúca, sama vyrába zámky a kovania pre svoje dvere.
Hrúbka dverí tohto výrobcu môže byť od 60 do 100 mm a tenká verzia s hrúbkou 60 milimetrov nie je horšia, pokiaľ ide o spoľahlivosť.
Pre vonkajšiu povrchovú úpravu dverí sa používajú rôzne materiály, od práškového lakovania až po MDF. Výzdoba interiéru sa skladá z MDF panelu av niektorých verziách je spätné zrkadlo inštalované takmer v celom dokončovacom paneli.
Minerálna vlna hrá úlohu izolačného a zvukového izolátora a pre tesnenia sa používa porézny gumový pás, ktorý nielenže chráni byt pred chladom a prenikaním vonkajších zvukov, ale prispieva aj k tichému zatváraniu dverí.
Kov použitý na obloženie dverí má hrúbku 1 až 2 mm, ale vonkajšia strana je obalená v dvoch vrstvách.

Dvere je možné vyrobiť a objednať tak, že si nezávisle vyberiete jednotlivé prvky konštrukcie dverí, príslušenstva a zámkov. Táto zdanlivo výhra-výhra však má svoje negatívne aspekty. Ak sú teda v profesionálne zhotovených konštrukciách všetky prvky vyrobené a vybrané na základe presných výpočtov, potom nezávislá voľba môže vážne poškodiť ochranné funkcie. Výrobca sa môže zriecť zodpovednosti za prácu iných mechanizmov, ako je základný návrh, ktorý si zákazník vybral v hotových dverách a neposkytuje všeobecnú záruku na takýto výrobok.

Zistite si 2 možnosti pre majster triedy, ako urobiť železné dvere vlastnými rukami, z nového článku na našom portáli.

Výber predných dverí pre váš byt, pred odchodom do obchodu, by bolo najlepšie, aby sa zoznam všetkých prvkov, ktoré musíte najprv venovať pozornosť - to sú lineárne rozmery, hrúbka kovu, kostra profil, zámky, izolácie, záves design, a len posledný - dekoratívna povrchová úprava. Ak všetky kritériá spĺňajú požiadavky a zhodujú sa v jednom modeli, možno ich ľahko získať.

Nakoniec - krátke video s užitočnými tipmi na výber vchodových dverí do bytu:

Video: ako pristupovať k výberu predných dverí

Загрузка...