Oprava v byte

Podlaha na balkóne vlastnými rukami - krok za krokom návod na inštaláciu a izoláciu

Dobrý deň, milí čitatelia Stroyday.ru. Dnes vám poviem, ako urobiť podlahu na balkóne vlastnými rukami na sendvičovej technológii. Ku každému kroku pripojím fotografiu s detailným popisom, ale ak máte nejaké otázky, budem pripravený odpovedať na ne v komentároch, takže napíšte, neváhajte.

Podlaha na balkóne to urobíte sami

V chladných krajinách ako Island, Nórsko, Dánsko, Švédsko, Kanada a Fínsko sa veľká pozornosť venuje teplu. Niet divu, že tzv. Fínske domy a domy postavené podľa kanadskej technológie sendvičového typu sú veľmi populárne v postsovietskom priestore. Ale ak mnohí počuli o domoch a stenách zo sendvičových panelov, oveľa menej ľudí vie o sendvičových podlažiach. Ale v Kanade a škandinávskych krajinách sú veľmi obľúbené sendvičové podlahy.

Sendvičové podlahy na balkóne sa stávajú populárnymi vďaka ich tepelne úsporným vlastnostiam, jednoduchej inštalácii a nákladom, ktoré sú oveľa nižšie ako akékoľvek iné podlahy. To je dôvod, prečo sme sa na našom balkóne rozhodli a pomocou tejto technológie izolovať podlahu.

V tomto článku vás naučíte robiť / ohrievať podlahu na balkóne vlastnými rukami. Pre zjednodušenie bude celý proces zobrazený krok za krokom.

Požadované nástroje

Najprv musíme pripraviť všetky nástroje a kúpiť všetky potrebné materiály pre prácu. Na tento účel sme pre vás pripravili zoznam všetkých potrebných.

 1. Elektrická skladačka.
 2. Puncher.
 3. Skrutkovač.
 4. Hammer.
 5. Ruleta.
 6. Hmoždinky.
 7. Nárazová vŕtačka.
 8. Stavebná značka alebo grafitová ceruzka.
 9. Náhradné čepele pre skladačky.
 10. Náhradný vrták na dierovanie.
 11. Náhradný vrták do vŕtačky.
 12. Skrutky rôznych dĺžok na drevo.
 13. Akrylátový alebo silikónový tmel.
 14. Pištoľ pre tesniace hmoty.
 15. Portland M500 cement alebo lepidlo odolné voči chladu.
 16. Pena alebo minerálna vlna s hrúbkou 2 centimetre (hustota môže byť ľubovoľná, ale odporúčame, aby ste si zobrali viac).
 17. Izolačná alebo izolačná rohož s reflexným prvkom.
 18. Drevené lamely 2x4 cm

Skupina potrebných nástrojov 1: skladačka, vŕtačka, kladivo, skrutkovač

Skupina nástrojov 2: Vrták, tesniaca pištoľ, komponenty, cement

Skupina požadovaných materiálov 3: pena, preglejka, izolácia, drevo

Položenie na podlahu balkóna

Po príprave všetkých materiálov a nástrojov pokračujeme priamo k inštalácii a položeniu podlahy.

Balkón podlahy pred začatím práce

Akákoľvek oprava a konštrukcia vždy začínajú odstraňovaním meraní. Takže, vyzbrojení páskovým meradlom, meriame pracovnú plochu, na ktorej budeme musieť pracovať. V našom prípade je pracovným priestorom balkón. Jeho dĺžka je 1 m, šírka je 3 m.

Priestor balkóna meriame pomocou rulety

POZOR! Spoločnosti podlahového poteru často vo svojom návode na obsluhu určujú dobu vytvrdnutia tri až päť hodín. Ale veľmi často je to ďaleko od reality. Na základe skúseností Vám odporúčame počkať aspoň 24 hodín, teda jeden deň po odlievaní podlahového poteru.

Potom, čo stierka na podlahe stuhla a stala sa pevnou, pristúpime k vytvoreniu debnenia. V našom prípade bude plniť funkciu druhu bariéry, pretože v stavebnej pene pod vplyvom rôznych prírodných fenoménov (voda z dažďa, priame slnečné svetlo, vietor) v priebehu času, praskliny a mikro medzery, cez ktoré vzduch môže fúkať.

Mimochodom, ak nie ste oboznámení s technológiou podlahového poteru, odporúčame, aby ste sa zoznámili s postupným materiálom na poterové podlahy pomocou betónu, odkazom na materiál na našich webových stránkach.

Montáž podlahových debniacich tyčí

Debnenie sa montuje z drevených lamiel. Na začiatok je doska umiestnená v dĺžke balkóna (pripomínam, že je 3 metre dlhá) vo vzdialenosti 3-5 cm od rámu balkóna. Ďalej pomocou rulety zistíme veľkosť drevených lamiel, ktoré použijeme na výstavbu debnenia na šírku.

Vzorka lamiel, ktorá je vhodná na vytvorenie debnenia na balkóne

Po obdržaní veľkosti koľajnice, ktorú potrebujeme, prenesieme všetky merania do „drevenej“ oblasti. Na tento účel používame konštrukčnú značku alebo grafitovú ceruzku.

Ďalej prichádza práca elektrická skladačka. Pre nich sme rez drevený bar dĺžky potrebujeme.

Vyrábame pílové tyče s elektrickou skladačkou

Po odrezaní dosky ju položíme na miesto na upevnenie. Teraz do práce vstupuje vŕtacie kladivo. S jeho pomocou vyvŕtame otvory v koľajnici v krokoch po 30-40 cm.

Do debnenia vyvŕtame otvory

Potom, čo sme urobili diery v doske, malo by to vyzerať takto.

Otvor v tyči pod debnením

Teraz, posúvaním drevenej koľajnice nabok, v podlahe by sme mali vidieť zostávajúce značky z priechodných otvorov, ktoré sme vyrobili pomocou príklepovej vŕtačky.

Dierovanie v betóne pomocou vŕtacieho kladiva alebo razidla

Teraz vložte hmoždinky do otvorov, ktoré boli vyrobené v drevenej koľajnici. Do neho sme vložili drevenú koľajnicu s hmoždinkami.

Teraz sa kladivo dostane do práce. S tým kladieme kolík do podlahy.

Po upevnení drevenej zátky na podlahu z plastových hmoždiniek kladieme kladivo. Keď sú všetky skrutky upchaté a tyč je upevnená na svojom mieste, mala by mať približne rovnaký tvar.

Proces upevnenia debnenia na podlahu na balkóne

Potom, čo je doska fixovaná na šírku, prejdeme na dosku, ktorá je upevnená na dĺžku. Zapíname ho rovnakým spôsobom ako prvý bar.

Montáž rohových spojov

Upevnenie uhlopriečnych lamiel k podlahe

Jediný rozdiel je vo fixácii lamiel. Ak na šírku sme upevnili koľajnicu v krokoch 30-40 centimetrov, potom na dĺžku pozorujeme krok 50-60 centimetrov. Ďalej upevníme ďalší tyč v dĺžke, pozorujeme krok 7-8 centimetrov. Lišta je pripevnená k hmoždinkám. Ďalej, so vzdialenosťou 6-7 cm, upevníme ďalšie lag s hmoždinkami.

Montáž debnenia

Po zaistení popruhov by ste sa mali dostať takto.

Obloženie na balkóne

POZOR! Pri vŕtaní otvorov do podlahy pod hmoždinkou sa vrták veľmi často zlomí. Na tomto základe odporúčame mať v rezerve tri alebo štyri náhradné vrtáky.

Pred začatím práce je potrebné skladovať vŕtačky.

Ohrievanie podlahy na balkóne s penou

Potom, čo sú oneskorenia stanovené na dĺžku, ďalšia fáza je otepľovanie. Na tento účel sa pena rozreže na rovnaké pásy dĺžky 7-8 cm. Rezanie peny je najlepšie s konvenčným stavebným nožom. Po prerezaní peny ju položíme medzi drevené okraje, ako je znázornené na fotografii. Keď sú penové pásy úplne položené, podlaha bude vyzerať takto (foto nižšie).

Dáme penu medzi oneskorenie ohriať podlahu na balkóne

Ďalším krokom je montáž druhej vrstvy. S pomocou rulety meriame veľkosť oneskorenia, ktoré potrebujeme na šírku.

Pokladanie peny dokončené

Po meraní veľkosti koľajnice, ktorú potrebujeme, ju prenesieme do drevenej roviny. Ďalej prichádza skladačka. S tým sme odrezali veľkosť dreva, ktorú potrebujeme. Teraz je čas na skrutkovač. Skúste na tyč a miesto pre montáž skrutiek. Mimochodom, na upevnenie používame skrutky na strome s rozmermi 3,5 x 35 mm.

Proces inštalácie horizontálnych prepraviek

Teraz upevnite lag na skrutky, skrutky.

Upevnenie guľatiny na skrutky

Toto oneskorenie, fixované pomocou skrutkovača a skrutiek, vyzerá takto.

Ďalšia koľajnica, ktorú upevníme na dĺžku, je súčasťou debnenia. Je potrebné upevniť trochu prekrytie, to znamená, že výstupok je bližšie k balkónovému rámu. Je pripevnený k skrutkám.

Konečný pohľad na oneskorenie

Potom, čo sme zabezpečili druhú vrstvu debnenia, prejdite do štádia vylievania debnenia. Za týmto účelom pripravíme roztok lepidla odolného za studena pre obklady alebo cementovú značku Portland-M500. Keď je roztok pripravený, naneste ho špachtľou na vnútornú stranu debnenia. Roztok sa aplikuje na vnútorný povrch debnenia.

Proces liatia cementového debnenia

Keď je celý interiér debnenia úplne zaplavený, prejdite na stupeň montážnych koľajníc na šírku.

Inštalácia vodorovných tyčí

Pripevnite skrutky a skrutkovač. Skrutky sa priskrutkujú podľa metódy doska-doska (ako je znázornené na fotografii). Rovnakým spôsobom namontujeme všetky ostatné guľatiny, ktoré sú uložené na šírku. Je dôležité pozorovať krok s 15 cm medzi lamelami.

Keď je namontovaná ďalšia vrstva koľajníc, prejdite na prechod všetkých zostávajúcich drážok. Škáry vyplníme roztokom mrazuvzdorného lepidla. Po spracovaní a utesnení všetkých medzier nechajte roztok zamrznúť. Zvyčajne to vyžaduje jeden deň. Po 24 hodinách by mal roztok úplne stvrdnúť a stvrdnúť. V tomto prípade by debnenie malo mať podobu ako na fotografii.

Štrbiny v podlahe rozmazávame pomocou mrazuvzdorného lepidla.

Skontrolujte pevnosť debnenia. Ak to chcete urobiť, stačí to vyskúšať prstami, ak je všetko suché a pevné, potom je všetko v poriadku, môžete bezpečne prejsť na ďalší krok.

Zahrievanie betónovej podlahy na balkóne druhou vrstvou peny

Poradie činností je nasledovné: t

 1. Penu rozrežte na kúsky široké 15 cm.
 2. Rezanú penu odrežte do vzdialenosti medzi drevenými lamelami.
 3. Praskliny v podlahe vyplňte malými kúskami peny, aby sa vytvoril povrch bez medzier a trhlín.

Zahrievanie podlahy na balkóne s penou

Izolácia pokládky

POZOR! Izolácia stohujeme reflexný povrch nahor.

 1. Izolácia by mala ísť na steny a na balkónový rám asi 3-4 cm.
 2. Prebytok ohrievača zastrčiť a previnúť späť do role.
 3. Pomocou stavebného noža odrežte zbytočnú izoláciu.
 4. Izoláciu vyrovnajte a vyhladzujte, čím sa vytvorí hladký povrch.

Postupný proces inštalácie reflexnej izolácie na balkóne

Na vrchole izolácie umiestnime lag a vyskúšame ho na dĺžku. Po položení lag ho upevnite na skrutky. Na tento účel používame skrutkovač.

Položili sme lag na vrch reflexnej vrstvy izolácie

Potom sa proces oneskorenia opakuje druhýkrát - to sa robí s cieľom maximalizovať izoláciu podlahy na balkóne. Technológia montáže Lag je identická.

 1. Položíme lag, upevníme ho skrutkami.
 2. Medzi oneskorením je podobný krok, ktorý už bol vykonaný vyššie, položte penovú vrstvu.
 3. Na vrchole vrstvy z penovej lepenky sa upevňuje skrutkami na debnenie tyče.

Položenie tretej vrstvy izolácie na balkón

Inštalácia dokončovacej vrstvy debien

Posúvame podlahu na balkónový šindel

V našom príklade bude podlaha nepokrytá šindľom, ale so špeciálnymi lamelami, pretože už od tej doby sa jedná o podlahu Táto vrstva ešte nie je dokončená. Ale ak chcete dokončiť podlahu v tomto kroku, bude to tiež veľmi teplá stavba, no, pokračujeme ďalej.

Inštalačná technológia drevených lamiel:

 1. lamely pripevníme skrutkami a skrutkovačom pevne k sebe;
 2. Aby bola podlaha stabilná „nehrá“, odporúča sa skrutky zaskrutkovať od seba 5-7 cm.

Aj na fotografii vidíte, že náš balkónový rám je vystužený konektorom, ktorý zase poskytuje tuhosť rámu balkóna. Fotografia tiež ukazuje, že zosilňovač mierne vyčnieva. Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že je potrebné, aby všetky lamely boli v blízkosti stien a balkónového rámu. Aby sme to mohli urobiť, musíme použiť kliešte na rezanie drážky v drevenej koľajnici.

Montáž výstužného pásu drevených lamiel

 1. Vezmite ceruzku alebo značku a preneste veľkosť výstupku rámového zosilňovača na drevenú koľajnicu.
 2. Pomocou skladačky vystrihnite potrebnú veľkosť drážky.
 3. Potom, čo sme pracovali s elektrickou skladačkou, dostaneme tento výsledok.
 4. Teraz sa snažíme na bare. Ako vidíte, dokonale "si ľahne" na svoje miesto.

Nainštalujte horizontálne koľajnice

POZOR! Pri pokládke podlahy nezabudnite použiť úroveň. Musí byť všetko rovno.

Pokračujeme k položeniu druhej výstužnej vrstvy. Za týmto účelom, pomocou skrutkovača a skrutiek, upevnite pásy v dĺžke tesne jeden k jednému.

Položili sme druhú výstužnú vrstvu

Druhá výstužná vrstva je pripravená

Po položení druhej výstužnej vrstvy by ste mali vidieť niečo také.

Pokládka povrchovej úpravy (DVP) na výstužnú vrstvu

Po dokončení inštalácie tretej výstužnej vrstvy už máme predstavu o našom budúcom podlaží.

Meranie rozmerov preglejky pre inštaláciu

 1. Teraz všetky naše merania prenesieme na list drevovláknitej dosky.
 2. Drevovláknitý rez pozdĺž obrysov pomocou stavebného noža.
 3. Skúste na sololisku.
 4. Drevovláknitá doska aj v rohoch by mala zapadnúť.

Na podlahu položíme listy sololitu

 1. Po montáži odstránime drevovláknitú dosku a pomocou pištole v medzere „vyplníme“ tmel.
 2. Po spracovaní všetkých trhlín tesniacim materiálom by ste mali niečo také získať.

Zatvorte švy na balkóne s tmelom

POZOR! Tmel by mal byť vložený do tenkej vrstvy. Tiež by nemal konať, inak nebude drevovláknitá doska pevne prilepená k podlahe. Ak náhle tmel leží príliš hrubý, nezáleží na ňom, dá sa ľahko odstrániť vlhkou handričkou alebo vložkou.

No, teraz, keď všetky medzery, ktoré sme „vybuchli“ pomocou tesniacej hmoty, prejdeme do záverečnej fázy - kladenie sololitu.

Dokončovacie práce, aby balkón pekný vzhľad

 1. Akonáhle je sololit položená, mala by byť správne pritlačená k podlahe. To sa robí preto, aby sa všetok prebytočný silikón dostal von.
 2. Prilepte sololit pomocou skrutkovača a skrutky na rozmer dreva 3,5 x 25 mm.
 3. Skrutky sa upevňujú vo forme "rybia kosť" s krokom vo všetkých smeroch 40 cm.

Teplá podlaha na balkóne je pripravená

To je všetko. Dokončili sa všetky práce na montáži vykurovanej podlahy na balkóne výškovej budovy. V tomto článku sme preskúmali krok-za-krokom návod na inštaláciu podlahy na balkón s vlastnými rukami na technológiu "sendvič". Veľa šťastia s vašou opravou!

Загрузка...