Príbehy používateľov

Vyrovnanie podlahy a obloženie linolea v stalinke: vyrovnajte podlahu pod linolea vlastnými rukami

Žijeme v Stalinke - klasickej päťpodlažnej budove s priestrannými izbami, dlhou chodbou a vysokými stropmi. Cez relatívnu čistotu, to znamená, že tapeta nevisel s handrami zo stien, podlahy neboli zhnité a omietka nespadla na hlavu, bolo na čase zrekonštruovať interiér a urobiť malú dekoráciu.

Lemované linoleum a prah

Štart - príprava a nákup

Spočiatku sme začali presúvať nábytok do ďalšej miestnosti, hľadať dokončovacie materiály a zároveň myslieť prostredníctvom plánu na ďalšie kroky. Zároveň sme brali do úvahy, že by nebolo potrebné čakať na pomoc od príbuzných a kategoricky nechceme využívať služby tímov dekoratérov zo susedných krajín.

Nábytok presunutý, starý koberec odstránený. Priestory o rozlohe 510x330 cm s drevenou podlahou a podobnými podlahovými doskami, spoľahlivo natreté podlahovou farbou, boli počas sovietskej éry ešte opravené.

Podlahové dosky boli a sú v dobrom stave, na ich vrchole je spoľahlivo chránená hrubá vrstva laku a laku. Medzi podlahovými doskami neboli žiadne veľké trhliny, ale je tiež ťažké nazývať úplne rovný povrch.

Identifikovali sa teda tieto akcie: t

 • demontáž podstavcov;
 • utesnenie medzier po obvode montážnej peny;
 • vyrovnanie podlahovej dosky tmelom na drevo;
 • preglejky;
 • farbenie vykurovacích telies;
 • odstraňovanie starých tapiet a lepenie nových;
 • kladenie linolea;
 • inštalácia nových podstavcov.

Z dokončovacích a súvisiacich materiálov bolo získané:

 • tmel na drevo "Tex" - 2 banky s hmotnosťou 0,75 kg;
 • Preglejka FC s rozmermi 4x1525x1525 mm - 7 listov;
 • Trhové linoleum široké 3 metre, kolekcia MAGIA VIVA, dizajn GRINGO 1, trieda 31;
 • dokovacie parapety z hliníka, šírka 25 mm, dĺžka 270 cm - 3 kusy;
 • biela alkydová farba;
 • vinylové tapety;
 • lepidlo na tapety;
 • čierne a pozinkované skrutky do dreva;
 • zástrčky;
 • brúsny papier s rôznou veľkosťou zrna.

Z nástrojov potreboval dierovač, skrutkovač, vŕtačku, sťahovák na nechty, kladivo, sekeru, pilovú pílu a skladačky, špachtle, nožnice a kancelársky nôž, meradlo, pravítko a ceruzku.

Krok 1 - demontáž soklových lišt

Odstráňte starý drevený sokel je veľmi ťažké, sovietsky stavitelia urobili všetko svedomito. Pravidelne bolo potrebné odtrhávať elementy na zachytávanie nechtov, pravidelne pomocou sekery.

Ak budete vykonávať podobnú prácu, nezabudnite pripraviť veľké vrecia na odpadky a používať rukavice, pretože Ľahko sa zrania ostré hrdzavé nechty a hranolky.

Keď sa posledná doska rozobrala a previezla do odpadkového koša, vysali sme dno a začali penu vháňať do medzery medzi stenou a podlahovými doskami. Na celom obvode trvalo 3 alebo 4 valce. Pena používa obyčajnú domácnosť, so slamou. Nasledujúci deň bola pena vyrezaná nožom.

Druhý krok - Príprava podlahy

Vyzbrojení špachtle a otvorenie prvej nádoby tmelu, sme začali lesk na spojoch podlahových dosiek. Vzhľadom k veľkému počtu vrstiev farby a slušnému veku samotnej budovy, medzi mnohými susednými doskami tvorili vydutia a konkávne časti, ktoré bránia preglejke.

Tmel bol najprv aplikovaný úzkou špachtľou, potom bola zmes široká. Výsledkom je pevný základ s pomerne hladkým povrchom.

Ceny linolea Tarkett

Linoleum Tarkett

Na druhý deň, aplikovaná zmes vyschla, zostala len tu a tam, aby šla trochu brúsneho papiera.

Mimochodom, potom sme odstránili staré papierové tapety zo stien, tmely trhliny a nezrovnalosti, to znamená, že pripravený základ pre aplikáciu pôdy a lepenie nových vinylových tapiet. Nezastavujeme sa v tomto procese podrobne, pretože hlavná časť príbehu je stále o oprave podlahy.

Krok tri - Preglejkové podlahy

Na podlahe bez orezania sa dobre hodí 6 listov preglejky, zvyšok musel byť narezaný na kúsky.

Použite kalkulačku na výpočet množstva preglejky na vyrovnanie podlahy s vysvetleniami v publikácii na našom portáli.

Malá odchýlka. Všetky druhy chytrých majstrov a pokyny na World Wide Web odporúčajú, aby preglejka s run-up, to znamená, že sa vyhnúť spojeniu štyroch rohov na jednom mieste. Môžete tiež vidieť rozloženie listov, ktoré trochu pripomínajú murivo. Vrstvy sme položili tak, aby to bolo jednoduchšie, a podobne sa pri prevádzke nepoškodili opotrebované preglejky v iných miestnostiach a ani vrzali. Metóda umiestnenia hárkov preto zostáva na uvážení čitateľov a náš krok za krokom je úvodný a odporúčací charakter a nemožno ho považovať za všeliek.

Na upevnenie plechov sme použili veľa skrutiek, ich umiestnenie je jasne viditeľné na fotografii. Na hárky na okrajoch nie sú odlupujúce, pod skrutkami vyvŕtané otvory. V strede boli skrutky jednoducho zaskrutkované skrutkovačom a snažili sa dodržiavať šachový poriadok. Klobúky sa ponorili do hárku tak, aby sa nevyčnievali.

Dávajte pozor! Medzi stenou a preglejkou sme ponechali medzeru asi 10 mm. Aby bolo pohodlné, dať kliny.

Pri pokládke pevných listov, pokračoval na rezanie jednotlivých kusov. Najprv zmerali vzdialenosť pomocou pásky, potom urobili označenie ceruzkou na listoch. Rezanie vyrobené skladačky. Vzhľadom k tomu, že hrany sa ukázali byť drsné, boli okamžite vyleštené ručne s brúsením.

Nerozmazali sme listy lepidlom, hardvér držal podlahu dostatočne pevne. Tiež som nemusel používať tmel, pretože som nemal praskliny, praskliny, triesky a diery.

Linoleum má odporúčania - položiť materiál na suchý, hladký, stabilný podklad. A naša preglejková podlaha plne vyhovovala týmto požiadavkám.

zastrešená preglejka

Fotografia ukazuje, ako je preglejka položená.

Štvrtý krok - Pokládka linolea

My sami sme túto úlohu skomplikovali kúpou trojmetrovo širokého linolea v miestnosti s rozmermi 330 cm a niekoľko dní ležala na chodbe, takéto opatrenie je potrebné na aklimatizáciu materiálu, tzn. Mimochodom, je tiež nemožné ho ohnúť.

Rozprestreli sme kotúč na podlahu a rozrezali ho tak, aby plátno bolo trochu omotané na stenách. Rezané linoleum s papierom nôž pozdĺž nakreslené čiary. Potom začali zarovnávať polohu plátna voči stenám a robiť nožnice v rohoch nožnicami. Linoleum išlo dobre - bez vĺn a osnov.

Spread linoleum

Rozvíjanie linolea

Opatrne orezajte roh

Vykonajte orezávanie

Na pravej strane miestnosti sa položili kúsky povlaku, pričom sa vykonali merania. Keď skončíme s opravou, bude tu nábytok a nebude kĺb. V jednom rohu musel byť kus linolea pripevnený samoreznou skrutkou, pretože miestnosť nebola úplne štvorcová, s polovicou stĺpika, ktorý vyčnieval dovnútra - nosník nosnej steny.

Piaty krok - Pripojenie prahovej hodnoty dokovacej stanice

Použili sme dokovacie parapety z hliníka, aby sa spojil hlavný pás s kúskami 30 cm širokými, položenými okolo pravej steny miestnosti. Tiež jednoúrovňové prekrytie spojí linoleum v miestnosti a chodbe.

Prvá prahová dĺžka s dĺžkou 2,7 m nebola narezaná, jednoducho položená, vyrovnaná a zaskrutkovaná do montážnych otvorov. Z druhej dosky som musel odrezať 30 cm (merali, dali značku na prahu, odrezali nepotrebný kúsok pílou).

Podobne nastavili prah medzi chodbou a miestnosťou - urobili meranie, odrezali potrebný kus s dĺžkou 1 m 20 cm 5 mm, pripevnili ho pozinkovanými skrutkami k podlahe. Jediná vec - musel som odrezať malý pruh linolea so šírkou 1 - 2 mm, takže bolo vhodné otočiť spojovací materiál. Nič zložité, hlavná vec je uistiť sa, že linoleum sa nepohybuje pod barom.

Odrežte pruh linolea

Položili sme bar

Vezmite skrutkovač a skrutky

Proces skrutkovania prahu

Šiesty krok - inštalácia soklov

Sokel kúpený plast s káblovým kanálom. Tento materiál nebol náhodne vybraný, hlavným kritériom bola flexibilita výrobkov a schopnosť dobre zapadnúť do nie veľmi hladkých stien.

Do soklov sme zobrali 2 spojovacie prvky a 4 vnútorný roh.

Inštalácia začala značením - vzali sokel, aplikovali ho na stenu, merali požadovanú dĺžku, urobili značky na vŕtanie otvorov pre hmoždinky. Dierovač v betónovej stene vyvŕtané otvory, tam vložil hmoždinky (vyčistil prach vysávačom a narazil na hmoždinku kladivom), potom naniesol sokel a pevne ho pripevnil pomocou skrutiek. Samozrejme, pred upevnením držiaka sme oddelili základnú dosku v dvoch - oddelili sme montážnu tyč od ozdobnej.

Rezanie je vhodné vykonať pomocou bloku. Ale v neprítomnosti takejto, musela som dať značku, položiť sokel na stoličku a rezať plast s pilou.

Pred vložením rohových prvkov do káblových kanálov sme skryli všetky dostupné vodiče vedúce k televízoru, smerovaču atď. Potom zasunuli zástrčky a zapadli do vonkajších dekoratívnych prvkov soklov.

Fotografia jasne ukazuje, ako boli vykonané merania, rezanie a upevňovanie soklov.

Zrezali sme podstavec

Naskrutkujte skrutku

Nasledujúca skrutka sa zaskrutkuje do hmoždinky

Odmerajte kus, ktorý chcete pripojiť

Vložte spojovací prvok

Upevnite ďalší podstavec

Soklový spoj

Uchopte tyč

Ozdobnú lištu upevnite

Vložte koncovku

uhol

Nasledujúci obrázok zobrazuje sfarbenie chladiča. Ak máte čas, úsilie a túžbu, aby bola batéria dokonalá, potom by ste nemali umiestniť nový náter na predchádzajúce. Podľa všetkých dostupných prostriedkov - kovové kefy, rozpúšťadlá, špachtle (tam sú špeciálne špachtle pre kovové rúrky, veľmi silný a ostrý) zoškrabte starý náter, a až potom začať opatrne aplikovať jednoduchý alkydový smalt alebo napríklad antikoróznu zlúčeninu. Nezabudnite vložiť noviny alebo film pod chladič, aby nedošlo k škvrny zbrusu nové linoleum.

Maľovaný radiátor

Radiátor je suchý, vyčistený novinami

Dúfame, že naše skúsenosti pomôžu čitateľom vykonať opravy vlastnými rukami.

Výsledok opravy

Загрузка...