Interiérový dizajn domu

Do-it-yourself stôl: vyrábame drevené a skladacie stoly, študovali sme výkresy a krok za krokom

Stôl s vlastnými rukami môže dobre urobiť aj domáci remeselník, ktorý nemá žiadne skúsenosti v tesárstve. Samozrejme, toto bude možné, ak je návrh tabuľky pomerne jednoduchý a zrozumiteľný.

Urob si to sám

Napríklad nie je vždy možné nájsť vhodný hotový stolový model pre kuchyňu, ktorá má príliš malé rozmery. Nákup nábytku na mieru z masívneho dreva je pomerne drahý. Niekedy je teda potrebné vziať si nástroje a navrhnúť si svoju vlastnú „prácu“ sami, počnúc konkrétnymi rozmermi miesta, kde plánujete nastaviť stôl.

Okrem toho, často je tu túžba ukázať svoje tvorivé schopnosti v dacha, najmä preto, že je vždy túžba krásne vybaviť verandu alebo altán na predmestskej oblasti. Ak máte po ruke vhodné materiály a nástroje, môžete si buď sadnúť, aby ste si zostavili výkres budúcej tabuľky, alebo využili hotový projekt a potom sa dostali do práce.

Aby bolo možné pochopiť, ktorý typ stola môže byť postavený ručne, je žiaduce zvážiť niekoľko variantov tohto kusu nábytku.

Nástroje pre prácu

Pred začatím práce je potrebné pripraviť vhodné nástroje, ktoré budú potrebné na výrobu akéhokoľvek dreveného stola. Množstvo materiálu pre každý model bude odlišné.

Sada základných nástrojov truhlára

Môžete použiť tradičné, tradičné ručné nástroje, s ktorými tesaři vždy pracovali. Ich zoznam zvyčajne zahŕňa:

 • Hobľovačka, ktorá vyrovnáva drevo a poháňa detaily v správnej veľkosti.
 • Dláta na odoberanie rôznych otvorov a drážok, odstraňovanie malých výstupkov.
 • Píly rôznych veľkostí a úprav, ktoré narezávajú hrubé dosky alebo vyrábajú malé píly.
 • Ceruzka, zvinovací meter, roh a pravítko.
 • Sada skrutkovačov.
 • Svorky na dočasné upevnenie lepených častí.
 • Brúsny papier na brúsenie.

Mnohé z týchto nástrojov môžu byť nahradené modernejšími a pohodlnejšími zariadeniami:

 • Elektrická jigsaw urobí všetku prácu, na ktorú boli predtým použité rôzne píly uvedené vyššie.

Jigsaw umožňuje rýchlo vyrobiť potrebné polotovary

 • Brúska pomôže, aby sa povrch hladký a leštiť, aby lesk, zbaviť sa veľmi únavné postup ručného brúsneho papiera spracovanie.

Brúska eliminuje zdĺhavý postup ručného brúsenia a leštenia

 • Frézka so sadou fréz. Toto zariadenie vám pomôže zaobliť ostré rohy, vyvŕtať tvarované drážky pod závesmi nábytku a ak potrebujete a máte nejaké skúsenosti, môžete ho použiť na ozdobenie stola reliéfnym vzorom.

Manuálna frézka prinesie tvar dielov k dokonalosti

 • Skrutkovač výrazne urýchli prácu, pretože budete musieť stráviť niekoľko minút na dotiahnutí každej skrutky. Okrem toho je možné pri určitých operáciách doň inštalovať jeden z nožov alebo bežných vrtákov, napríklad na spracovanie okraja alebo na vytvorenie dokonale rovnomerného, ​​veľkého alebo malého otvoru (drážky).

Akumulátorový skrutkovač zjednodušuje montáž

 • Stavebná úroveň napomôže hladkému a čistému produktu, pretože bude ukazovať všetky možné nezrovnalosti a deformácie.

Na hotový nábytok nefunguje "skosobomozhennoy" montáž je riadená úrovni

Ľahko vyrobiteľný stôl pre dachu

Ak chcete vytvoriť podobný prázdninový stôl - každý môže urobiť

Požadované materiály

Pre takýto stôl na zemi, ktorý má veľkosť stola 1680 × 850 mm, nebude potrebné príliš veľa drevených polotovarov. Je potrebné pripraviť:

 • Tyč, prierez - 750 × 100 × 50 mm - 4 ks. (nohy stola).
 • Veľkosť dosky:

- 1680 × 100 × 25 mm - 4 ks. (pozdĺžne prvky rámu);

- 850 × 100 × 25 mm - 2 ks. (priečne rámové časti);

- 1580 × 100 × 25 mm - 2 ks. (obkladové dosky pre bočné rámové prvky);

- 950 × 100 × 25 mm - 17 ks. (dosky pre dosky).

 • Skrutky, skrutky a prípadne kovové rohy.
 • Stolárske lepidlo.

Všetky drevené prvky musia byť ošetrené antiseptickými zlúčeninami a musia mať pripravený hladký povrch. Ak máte v pláne "zatemniť" drevo, potom je pokrytá škvrnou, a pre prejav texturovaného vzoru - jemne prejsť zhora brúskou. Brúsny papier s jemným zrnom odstráni bielené, zvýšené časti dreveného vzoru a bude ľahší ako drážky.

Inštalácia záhradného stola

Keď budú pripravené všetky časti rámu, môžete pristúpiť k montáži.

Rám alebo "box" tabuľka

 • Prvým krokom sú detaily stolového rámu - štyri pozdĺžne dosky s rozmermi 1680 × 100 × 25 mm a dva konce 850 × 100 × 25 mm, umiestnené na veľkom stole alebo na podlahe. Na koncových doskách je usporiadanie umiestnenia vnútornej a vonkajšej dosky. Pomocou pravítka, na základe výkresu, sa merajú potrebné vzdialenosti a označia sa ceruzkou. Uistite sa, že ste presne zaznamenali šírku pozdĺžnych dosiek na križovatke s koncom, najmä ak bude spojenie držané v smere zasunutia.

Kombináciu prvkov možno vykonať rôznymi spôsobmi:

Spojenie s výberom "štvrťrok" a použitie kovových rohov

- použitie oceľového rohu je najjednoduchší a najspoľahlivejší spôsob;

- Metóda vkladania je zložitejšia metóda, pretože vyžaduje presné rozmery nielen v šírke a dĺžke spojovacích prvkov, ale aj v hĺbke dosky;

Niekoľko typov pripojenia podľa princípu „trnovej drážky“

- "drážka-špica", znázornená na druhom obrázku a), b), c), d) ae) takéto spojenie je tiež dosť ťažké pre začínajúcich majstrov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti;

- Spojenie s hmoždinkami je znázornené vo francúzskom e) - táto metóda tiež vyžaduje dokonalú presnosť pri označovaní a vŕtaní otvorov v spojovaných častiach.

 • Všetky zlúčeniny sa zvyčajne vyrábajú s lepidlom. Jedinou výnimkou je upevnenie častí kovovým rohom.
 • Rám by mal mať dokonale zarovnané pravé uhly, takže po pripojení všetkých prvkov musíte skontrolovať uhol budovy a zmerať a porovnať dĺžku uhlopriečok.
 • Ak sú časti pripevnené lepidlom, musia byť upevnené v svorkách a ponechané úplne vyschnúť, inak nebudú bezpečne pripojené.

Na zaistenie lepených spojov sú diely upnuté do svoriek.

 • Keď lepidlo zaschne a rám získa určitú tuhosť, na vonkajších pozdĺžnych stranách budú pripevnené dosky s rozmermi 1580 × 100 × 25 mm. Miesto ich pripevnenia musí byť tiež vyznačené, pretože vzdialenosť pre montáž nôh by mala zostať pozdĺž ich okrajov. Obkladové dosky sú tiež zasadené na lepidlo a sú upevnené skrutkami, ktorých uzávery by mali byť utopené v dreve o 1,5 ÷ 2,0 mm.

Montáž čelných bočných dosiek

 • Ďalším krokom je priečny obklad stolovej dosky s doskami 950 × 100 × 25 mm. Miesto ich upevnenia sa musí tiež označiť ako prvé, od stredu rámu, pretože musia byť umiestnené vo vzdialenosti 5 mm od seba. Výstupok dosky nad rámom by mal byť na všetkých štyroch stranách 25 mm.
 • Ďalej, každá z dosiek je upevnená na štyroch miestach k pozdĺžnym prvkom „skrinky“ stola a extrémne dosky sú tiež pripevnené ku koncovým stranám. Aby boli uzávery samorezných skrutiek zapustené, sú v doskách vyvŕtané otvory s priemerom 8 mm do hĺbky 2 ÷ 3 mm, potom sú cez stred týchto drážok vyvŕtané otvory s menším priemerom (zvyčajne 3 mm) cez otvory, do ktorých sa skrutky zašroubujú. Aby sa zabránilo praskaniu dosiek počas montáže, je potrebné vyvŕtať otvory.

Montáž dosky

 • Potom sú hrany pozdĺžnych dosiek upevnené nôh z tyče s prierezom 750 x 100 x 50 mm, musia presne zodpovedať šírke stola.

Ďalší krok - nohy sú nainštalované

 • Nohy môžu byť pripevnené k rámu pomocou samorezných skrutiek, ale je lepšie upevniť každú z nich pomocou dvoch skrutiek. Pre skrutky sú vyvŕtané priechodné otvory a matice sú na nich utiahnuté z vnútra rámu pomocou kľúča.
 • Poslednou fázou výroby je utesnenie uzáverov skrutiek zmesou z dreva alebo epoxidového lepidla a pilín. Tento samonosný tmel vyplní drážky nad uzávermi a hladinou. Po vyschnutí lepidla by mala byť celá doska, a najmä miesta pokryté lepidlami, dobre vyleštené.

To by malo skončiť

 • Potom môže byť stôl lakovaný alebo vodou riediteľný náter. Po čakaní na vyschnutie dekoračnej alebo ochrannej vrstvy je možné výrobok umiestniť v altánku, na verande alebo na terase v rekreačnej oblasti.

Ak je to žiaduce, sada na stôl bude ľahko robiť stolice alebo lavičku.

Malý skladací stôl do kuchyne

Takýto transformačný stôl je vhodný do kuchyne a do malej miestnosti.

Taký malý skladací stôl je ideálny pre malú kuchyňu alebo veľmi malú miestnosť.

 • Konštrukcia je navrhnutá tak, že stolová doska sa nedá zložiť samostatne, ak sa náhodne dotkne nohy stola, preto je stôl úplne bezpečný pre inštaláciu do detskej izby.
 • Prítomnosť obojstranného priestranného nočného stolíka vám umožní ukladať do neho rôzne malé veci a malé hračky.
 • Stôl je vybavený stolom dostatočnej veľkosti, aby dieťa, ktoré sedelo za ním, mohlo robiť domáce úlohy.
 • Okrem toho, na stolíku je miesto pre notebook alebo knihy, ktoré potrebujete študovať.
 • Ak je to potrebné, tento malý stolík môže byť ľahko nahradený žehliacou doskou, ak na jeho povrch položíte mäkkú handričku.

Vzhľadom na všetky uvedené skutočnosti možno tabuľku označiť ako multifunkčnú, napriek veľmi kompaktnej veľkosti.

Naučte sa, ako vytvoriť skladací stôl na balkón vlastnými rukami, ako aj spoznať niekoľko modelov s podrobnými inštrukciami v špeciálnom článku nášho portálu.

Potrebné materiály a diely pre skladací stôl

Ak chcete zostaviť taký pohodlný kus nábytku, musíte pripraviť všetky podrobnosti, ktoré sa skladá. Zoznam požadovaných prázdnych miest je uvedený v tabuľke nižšie a ako ich vyrobiť budú popísané a zobrazené nižšie:

Schéma tabuľky s pripojenými číslami montážnych dielov (obrázok je klikacie - kliknutím zväčšíte)

Číslo dielu na výkreseNázov dieluMnožstvo, kusovVeľkosť dielu, mmVýrobný materiál, hrúbka, mm
1Skladacia časť stola.1600×60025 mm hrubá preglejka
2Pevné stolné skrine.1600×47525 mm hrubá preglejka
3Prvok drážky pre pohyb nôh na skladacom stole.2530×3018 mm hrubá preglejka
4Prvok drážky pre pohyb nôh na skrini stola.2120×3018 mm hrubá preglejka
5Horná koncová časť drážky obmedzuje pohyb nôh.1122×3018 mm hrubá preglejka
6Prvok drážky pre pohyb nôh na skladacom stole.2530×2018 mm hrubá preglejka
7Prvok drážky pre pohyb nôh na skrini stola.2120×2018 mm hrubá preglejka
8Spodná koncová časť drážky obmedzuje pohyb nôh.1122×2018 mm hrubá preglejka
9Bočné steny stolových skriniek.2720×520MDF 19 mm
10Horizontálne skrine detaily tvoriace police.3520×312MDF 19 mm
11Spodná vertikálna časť vnútornej priečky skrine.1418×312MDF 19 mm
12Horná zvislá časť vnútornej priečky skrine.1312×184MDF 19 mm
13Priemerná horizontálna časť skrine.1310×250MDF 19 mm
14Dverové skrine.1477×346MDF 19 mm
15Police palca.1310×250MDF 19 mm
16Skrinky zásuviek na prednom paneli.1346×209MDF 19 mm
17Predný panel skrinky (umiestnený za predným).1418×312MDF 19 mm
18Bočné panely zásuviek.2341×250MDF 19 mm
19Zadná strana škatule.1272×120MDF 19 mm
20Spodný panel zásuvky.1341×272MDF 19 mm
Rukoväte pre zásuvky a zásuvkové skrine.2Ø 30 mmdrevo
Vrchný prvok nôh.180×80×1818 mm hrubá preglejka
Noha na mobilný stôl.1Ø vrch 55, spodok 30, výška 702drevo
Nábytkové závesy na spojenie dvoch častí stola.2Ø 50 mmkov
Nábytok pánty pre dvere.2Veľkosť závisí od tvaru.kov
Spodné koncové panely pokrývajúce voľný priestor pod skrinkou.220×300×5Preglejka 5 mm

Obrázky znázorňujú výkres tabuľky, na ktorej sa môžete spoľahnúť v procese výroby a montáže prvkov do jednej štruktúry.

Rozmery hlavnej tabuľky (obrázok je možné kliknúť - kliknutím zväčšite)

Samostatné uzly tabuľky - zásuvka a vodiaci kanál pre pohyb nohy (obrázok je možné kliknúť - kliknutím zväčšite)

Pre výrobu všetkých súčiastok uvedených v tabuľke bude potrebné moderné elektrické náradie, ktoré je schopné dodať obrobok profesionálnej dokonalosti.

Naučte sa, ako si vyrobiť konferenčný stolík na kávu s vlastnými rukami s fotografiami a popismi v špeciálnom článku nášho portálu.

Montáž skriňových skríň

Začatie výroby stola je najdôležitejšie a väčšina jeho detailov - stolové dosky. Vzhľadom k tomu, že stôl je skladací, bude tento prvok pozostávať z dvoch častí - stacionárnych a "mobilných", to znamená, že sa dá zložiť, ak je to potrebné. V zloženom stave môže táto tabuľka hrať úlohu bežnej kompaktnej skrinky.

ilustrácieStručný opis vykonávanej operácie
Prvým krokom preglejky s hrúbkou 25 mm, pomocou pílového kotúča alebo kotúčovej píly, je potrebné vystrihnúť obrobky pre stolovú dosku s rozmermi 600 × 600 a 600 × 475 mm.
Ďalej sa na väčšom paneli vykoná značenie - nakreslí sa polkruh, pretože predná časť stola by mala byť zaoblená.
Aby ste dosiahli správny tvar polkruhu, môžete použiť veľký stavebný kompas, alebo si ho môžete vyrobiť sami - z klinca, ceruzky a lana.
Potom, pozdĺž označenej čiary, je doska zaoblená.
To sa dá urobiť pomocou kotúčovej píly alebo kotúčovej píly, a to tak, že sa na ňu nainštaluje zodpovedajúce upevnenie kompasu.
Ďalej je na frézke inštalovaná fréza požadovanej konfigurácie, ktorá robí hrany stola hladké, prípadne rovné alebo zaoblené.
Fréza zvládne polkruhovú časť panelu, pričom zanecháva hladkú stranu, ktorá sa ukotví s druhou časťou stola.
Potom sa rovnakým spôsobom spracujú aj jeho okraje.
V nasledujúcom kroku sa obidve obrobené časti stola umiestnia na plochý stôl vo vzdialenosti 5 mm od seba.
Značenie pre montáž nábytkových závesov. Musia byť umiestnené vo vzdialenosti 100-120 mm od okraja stola.
Nábytkové pánty môžu mať iný tvar, takže by mali byť položené na vyznačenom mieste a rozrezané jednoduchou ceruzkou.
Potom sa pomocou frézy vyrobia špeciálne tvarované drážky z preglejky, ktorej hĺbka by sa mala rovnať hrúbke nábytkových závesov.
Závesy v hotových dierach sú upevnené skrutkami.
Potom, čo slučky spoja dve časti stola, v strede panelov, sú označené na spodnej strane, aby upevnili časti, ktoré budú tvoriť uzavretý kanál na pohyb pohyblivej nohy stola.
Vodidlá by mali byť upevnené vo vzdialenosti 30 mm od križovatky oboch častí stola.
Pre výrobu súčiastok sa používa preglejka s hrúbkou 18 mm. Potom sa z neho vyreže 10 prvkov a spracuje sa mlynom: 230 × 30 mm - 2 ks, 530 × 20 mm - 2 ks, 120 × 30 mm - 2 ks, 122 × 30 mm –1 ks, 120 × 20 mm - 2 ks, 122 × 20 mm -1 ks.
Tu je dôležité si uvedomiť, že dlhé lamely by mali mať na jednom okraji a krátke prvky na oboch stranách rezov v 45˚, takže keď sa ukotvia, vytvoria pravý uhol. Okrem toho, horné dlhé a krátke časti, upevnené nad spodnými koľajnicami vodidiel, sú odrezané od koncov, tiež pod uhlom 45 °. Tieto rezy sú potrebné, aby ich rohy neinterferovali s pohybom nohy pozdĺž vytvoreného kanála.
Potom sa detaily prilepia na lemovanú plochu zaobleného a potom na pravouhlú časť stola. Najskôr sa najdlhšie lamely s rozmermi 530 × 20 mm naskrutkujú lepidlom a potom sa naskrutkujú s časťou 122 × 20 mm pomocou skrutiek.
Na vrchu dlhých a krátkych pevných koľajníc sú prilepené druhé, majúce rovnakú dĺžku, ale veľkú šírku, ktoré sú tiež dodatočne upevnené skrutkami. Medzi vrchnou časťou stola a hornou koľajnicou je vytvorený rovný kanál, pozdĺž ktorého sa noha bude pohybovať.
Je veľmi dôležité vypočítať umiestnenie skrutkovacích miest skrutiek tak, aby horné miesta nenarazili na tie, ktoré upevňujú dolné lamely.
Rovnakým spôsobom sú na obdĺžnikovej časti stola upevnené štyri časti.
Všetky prvky musia byť spracované na hladkosť a ideálne rovnomerne zaistené, inak sa noha počas pohybu stretne s prekážkami a klinom.
Noha sa zvyčajne vyrába na sústruhu. Ak nie, môžete si ho objednať od majstra alebo si ho kúpiť v hotovom formulári.
V extrémnych prípadoch ho môžete urobiť štvorcovým ošetrením dreva požadovanej výšky na hladkosť.
Potom sa na hornom konci nohy s hmoždinkou a lepidlom upevní štvorcová vodiaca doska z preglejky s rozmermi 80 × 80 × 18 mm presne v strede.
Далее, после просыхания клея, ножку можно устанавливать в предназначенный для нее канал и проводить испытание на ее свободное перемещение, без заклинивания.
При необходимости, можно провести мелкие подгонки и доработки.
Hotová doska je natretá alebo potiahnutá vodou riediteľným lakom - ak je cieľom zachovať textúrovaný vzor preglejky.
Potom sa pripravená doska vyloží a prenesie do výroby palcov.
Miniatúrne prvky nemajú komplexné konfigurácie, preto, aby sa mohli vyrábať na MDF paneli alebo hrubej preglejke, stačí preniesť rozmery častí uvedených v tabuľke a opatrne ich rozrezať pomocou píly alebo píly.
Po zhotovení súčiastok musia byť ich koncové časti opracované tak, aby boli hladké s routerom, inak budú vyzerať nepresne.
Ak plánujete zlepiť viditeľné koncové časti častí skrine so špeciálnym laminovaným okrajom, potom sa tento proces vykonáva pomocou konvenčného železa.
Páska na svojej vnútornej strane má vrstvu lepidla, ktorá sa vplyvom tepla zahrieva a poskytuje spoľahlivú fixáciu okraja na povrchu koncových častí MDF dosiek.
Ďalším krokom v rozvádzačoch panelov je vytvorenie zahnutých drážok, ktoré budú nainštalované a zaistené závesy.
Otvory sú vyrobené rovnakým spôsobom ako na pracovnej doske pomocou frézy, ale v tomto prípade môže byť fréza inštalovaná v skrutkovači, pretože MDF má nižšiu hustotu ako preglejka a je ľahšie spracovateľná bez odštiepenia materiálu.
Závesy by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 100 mm od okrajov dverí - pred začatím vŕtania je nevyhnutné pozorne označiť.
Podobný postup sa vykonáva so stenou skrine, na ktorej budú dvere upevnené.
Potom sa stena dverí zmestí, aby sa skontrolovala správnosť inštalácie a otvory na samorezné skrutky.
Okrem pántov môžete pripravenú rukoväť okamžite upevniť k dverám.
Za týmto účelom, odklonením sa od okraja panelu 50 mm a nájdením pohodlnej polohy na výšku, označte bod, cez ktorý sa vŕtací otvor vŕta, aby sa upevnila rukoväť.
Všetky vyrobené časti skrine sú natreté farbou zvolenej farby pomocou valčeka a štetca.
Farba nielenže urobí výrobok esteticky atraktívnym, ale zároveň ochráni materiál pred negatívnym vplyvom špecifického vlhkého prostredia kuchyne.
Ďalej môžete pristúpiť k montáži nočného stolíka.
Odborníci vykonávajú tento proces pomocou špeciálnych nástrojov, ale môžu byť nahradení improvizovaným príslušenstvom. Môžete napríklad vykonať montáž na plochom stole a pre pohodlie montáže skriniek je dodatočne namontovaná na rovných tyčí.
Vzájomné zapínanie súčiastok je možné vykonať pomocou drevených hmoždiniek, rohov kovového nábytku alebo samorezných skrutiek - posledná možnosť je najjednoduchšia, ale aj nespoľahlivá. Okrem toho uzávery skrutiek po montáži budú musieť zakryť rôzne kompozície.
Proces montáže je nasledovný:
- Na spodnom paneli stojana.
- Jeden z bočných panelov je umiestnený na úrovni pomocou rohu budovy a jeho umiestnenie je vyznačené ceruzkou.
- Rovnaké usporiadanie upevňovacích dielov je plánované súčasne na horizontálnych a vertikálnych paneloch.
- Presne rovnaký postup sa vykonáva s druhou stranou a deliacou strednou stenou.
- Potom, na vyznačených miestach spodnej a koncovej strany bočných panelov, sa vyvŕtajú otvory na inštaláciu shkantov.
- Potom, pred lepením dielov, na bočných stenách sú určené miesta pre inštaláciu políc. Potom, na vyznačených miestach sú namontované bracket-polkoderzhateli, pre ktoré sú vyvŕtané aj otvory.
- Následne sa do otvorov vyvŕtaných v spodnej časti inštalujú mazané hmoždinky, bočné steny sa položia na hornú, vyčnievajúcu časť.
- Rovnakým spôsobom pevné a pevné police, preklad, súčasne s bočnými stenami.
Pred pokračovaním v práci je potrebné sa uistiť, že lepidlo v zmontovanej konštrukcii je dobre vysušené.
Aby bolo možné zostať tuhšie, je položený na boku a stlačený svorkami pre čas schnutia.
Kým lepidlo schne, môžete zostaviť zásuvku.
Vzhľadom k tomu, že bude plne zmontovaný z MDF, inštalácia krabice môže byť tiež vykonaná pomocou hmoždiniek.
Bočné strany sú pripevnené k spodnej časti škatule a čiara je kreslená pozdĺž nich ceruzkou a potom sú vyznačené miesta, kde budú hmoždinky nainštalované.
Potom sa odstránia bočné steny a na vyznačených miestach sa vyvŕtajú otvory pre ich upevnenie. To isté sa robí na spodnom paneli.
Následne sú hmoždinky potiahnuté lepidlom a opatrne vložené do otvorov, ktoré spájajú boky s dnom.
Bočné steny sú medzi sebou skrútené skrutkami, ktorých hlavy sa odporúčajú utopiť v dreve a otvory by mali byť utesnené zmesou epoxidového lepidla a pilín.
Ďalšou možnosťou montáže môžu byť rohy nábytku, ktoré sú z vnútornej strany naskrutkované skrutkami. Každá strana bude vyžadovať dva rohy.
Pri zbere boxu je potrebné kontrolovať rovnomernosť jeho rohov stavebným rohom a meniť uhlopriečky, inak môže dôjsť k deformácii.
Ak plánujete inštalovať kovové vodiace kladky pre ľahký pohyb skrinky, potom na začiatku na bočných stenách zásuviek a na vnútorných stenách zásuvky je určené miesto ich pripevnenia.
Za týmto účelom sa pomocou ceruzky a pravítka nakreslí čiara, pozdĺž ktorej budú vodiace čiary fixované.
Ďalej je na prednej strane skrinky nainštalovaný predný panel. Je priskrutkovaný z vnútra skrine, cez vopred označené otvory.
Okrem samorezných skrutiek sa odporúča použiť lepidlo na upevnenie panelu: aplikuje sa na predný panel a potom sa fasáda pritlačí k nemu a dotiahnu sa štyrmi alebo piatimi skrutkami.
Po zaschnutí lepidla sa v strede predného panela, cez ktorý je zaskrutkovaná rukoväť, vyvŕta otvor.
Nakoniec prichádza dlho očakávaný moment - spojenie pätky a stola.
Odporúča sa najprv prilepiť stacionárnu časť stola k povrchu stojana a potom ju upevniť skrutkami, ktoré sú priskrutkované z vnútornej strany spodných skríň.
Najskôr však musí byť stolová doska správne umiestnená. Časť kanála umiestnená na trvalo inštalovanom paneli stola by mala spočívať na strane podstavca - bude slúžiť ako zátka na pohyb nohy v smere stola.
Doska stola by mala presahovať okraj skrinky zo strany zásuvky o 50 mm, otvorené police o 30 mm a zo strany nohy o 120 mm.
Po zaistení stola postupujú ku konečnej inštalácii a priskrutkujú dvere nočného stolíka k skrutkám.
Potom sa zasunie zásuvka a police sa namontujú na policové podpery.
Po zatvorení je stôl kompaktný, takže nezaberá veľa miesta a vyzerá celkom esteticky.
Ak ju chcete ozdobiť, môžete si vybrať aj iné farby, ktoré budú lepšie v súlade s vnútorným priestorom danej miestnosti.
V otvorenom stave tiež nezaberá veľa miesta a dokonale zapadne do jedného z rohov miestnosti.
Vďaka svojmu "ľahkému" dizajnu nezaťažuje interiér a tvar stola ho robí bezpečným pre deti. Preto túto tabuľku možno považovať za ideálnu pre malé apartmány s malými kuchyňami a izbami.

Ak je potrebné ušetriť peniaze, alebo len mať veľkú túžbu vyjadriť sa v tesárstve, potom by ste nemali odložiť vlastnú produkciu. Okrem toho bude zhromaždenie nielen zaujímavou a užitočnou činnosťou, ale aj veľmi príjemné, najmä v momente, keď bude práca úspešne ukončená.

Pre tých, ktorí sú si istí svojimi schopnosťami, je ponúkaná ďalšia zaujímavá verzia okrúhleho stola, ktorá môže slúžiť ako dom a na mieste.

Video: príklad montáže okrúhleho stola

A ešte jedna myšlienka kuchynského stola, ktorá bude nesprávne realizovaná zručným majiteľom:

Video: ľahký skladací kuchynský stôl

Загрузка...