Oprava bytu

Oprava bytu s vlastnými rukami, kde začať: začiatok opravy v byte, plán práce

Renovácia bytu vlastnými rukami, kde začať - táto otázka aspoň raz za život každý majiteľ nehnuteľnosti sa spýtal sám. Táto nadchádzajúca udalosť spravidla vyvoláva pozitívne emócie od tých, ktorí si prvýkrát kúpili alebo kúpili svoje vlastné bývanie. Tí, ktorí už čelili práci, aby priniesli byt v poriadku, vie, koľko problémov prinášajú a koľko úsilia budú musieť vynaložiť, aby sa dosiahol požadovaný výsledok.

Oprava apartmánu urobíte sami, kde začať

Ale ak nastal čas na renováciu bytu, budete musieť byť trpezliví a mať slušné množstvo, ktorého veľkosť závisí od toho, aký typ opravy sa rozhodnete vykonať.

Druhy opráv v byte

Opravy môžu byť kapitálové alebo kozmetické, pokrývajúce celý byt alebo jeho jednotlivé priestory. Mali by ste však vedieť, že oprava v niektorých oblastiach sa môže stať pracovne náročnejšou a bude si vyžadovať viac nákladov a úsilia ako práca v iných miestnostiach.

generálka

Kapitálové práce zahŕňajú opravu od nuly v novom byte alebo prestavbu s výmenou alebo prevodom inštalovaných prvkov v starom byte. Rozsah práce bude závisieť od toho, aké zmeny sa rozhodli urobiť v byte.

Generálna oprava znamená radikálnu zmenu vzhľadu bytu.

Celkový rozsah práce môže pozostávať z nasledujúcich činností:

 • Rozloženie bytu. Môže zahŕňať demoláciu alebo inštaláciu priečok, zlučovacích alebo deliacich miestností, pohybujúcich sa alebo rozširujúcich sa dverí. Ak je naplánovaná aspoň jedna z uvedených akcií, je potrebné konzultovať s odborníkom, ktorý určí, či je možné tento proces vykonať. Všetky opravy spojené s demontážou alebo montážou stien vo viacpodlažnej budove musia byť potvrdené súhlasom komisie riadiacej organizácie.
 • Výmena a pohyb vodovodných batérií, radiátorov, elektrických zásuviek, prídavného osvetlenia.
 • Výmena okien a dverí.
 • Výmena starých stropných stien a podláh.
 • Vloženie nábytku, ak je tento proces súčasťou plánov.

Dôležitá generálna oprava v byte je dlhý proces, ktorý sa nedá uskutočniť za dva dni alebo týždeň, a budete musieť uvoľniť miestnosti z nábytku a všetkých vecí, pretože budú zasahovať do práce alebo môžu byť poškodené stavebnými materiálmi. Možno budete musieť vykonať opravy striedavo v každej obývacej izbe, v tomto prípade budete musieť postarať o kúpu hrubého plastového filmu na zakrytie dverí pred tvorbou prachu a nečistôt. Zásadná revízia však spravidla znamená, že rodina bude musieť v tomto čase žiť inde.

vymaľovať

Rekonštrukcia zvyčajne zahŕňa výmenu dekoratívneho obloženia v jednom, niekoľkých alebo vo všetkých miestnostiach. Možno odstránenie starého náteru, budete musieť upraviť rohy, povrchy stropu, steny a podlahy.

Vymaľovanie je zvyčajne obmedzené na modernizáciu interiéru.

Pri vykonávaní kozmetickej opravy sa môže príprava povrchov pre nové dekoratívne materiály označiť za jeden z najdôležitejších procesov. Bez ohľadu na to, ako drahé sú vybrané tapety, linoleum alebo farby, ak sú položené alebo uložené na nerovnom povrchu s shcherbinki, očakávaný efekt z nich nebude fungovať. Preto, aby dekoratívne orezanie vyzeralo správne, nemôžete robiť bez vyrovnania povrchov tmelom alebo samonivelačnou podlahou.

Výber možnosti opravy, ktorá je vhodná pre konkrétny byt, môžete pristúpiť k ďalšej práci.

Vypracovanie plánu opravy

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je urobiť plán bytu, ktorý bude zobrazovať presné údaje o ploche a výške stropov každej miestnosti, s alebo bez priečok, v jednom slove - vo forme, že byt by sa mal objaviť po opravách.

Na prvom mieste je vždy starostlivé plánovanie nadchádzajúcej práce.

Všeobecné pravidlá plánovania opráv

V projekte by mal ukázať požadovanú farbu podlahy, tapety, rovnako ako aspoň približné usporiadanie nábytku. Pomocou tohto plánu projektu bude ľahké vypočítať potrebné stavebné materiály a príslušenstvo pre každý z priestorov bytu. Samozrejme, všetko sa nebude brať do úvahy, ale ušetrí sa od niektorých chýb, ktoré sú typické pre neprofesionálnych majstrov:

 • Vzhľadom na umiestnenie nábytku a rôznych domácich spotrebičov musíte okamžite určiť polohu a počet elektrických zásuviek a prepínačov.
 • Musíme sa snažiť predísť nedostatku určitých materiálov na konečnú úpravu, pretože ak sa musia kúpiť, bude veľmi ťažké dokonale zladiť odtieň tej istej dlaždice alebo tapety.
 • Po vykonaní projektu vo farbe, môžete vizuálne presvedčiť o správnosti dekoratívnych náterov vybraných farbou a ako budú harmonizovať s odtieňmi nábytku.

V procese zostavovania takého plánu sa môže veľa nápadov objaviť na dizajne priestorov, preto sa odporúča urobiť projekt v niekoľkých farbách a potom zvoliť možnosť, ktorá sa vám páči.

Plán je možné zostaviť pomocou počítačového programu alebo na bežnom hárku formátu A4. Je nevyhnutné, aby sa vykonávala nevyhnutne s dodržaním veľkosti zodpovedajúcej súčasnému stavu, ale v zmenšenej mierke.

Ak plán bude vypracovaný manuálne, potom ho nakreslite raz, potom musíte urobiť niekoľko fotokópií, na ktoré môžete použiť rôzne odtiene alebo iné usporiadanie nábytku.

S grafický plán vám umožní "hrať" so štýlmi dokončovacie a nábytku usporiadania

Môžete urobiť plán pre celý byt vidieť jeho farebnú schému v plnej výške, alebo urobiť návrh projektu pre každú z izieb.

Okrem toho je veľmi výhodné odložiť počet etáp na každom z plánov a naplánovať si na každom z nich určitú prácu. Napríklad na jednom z výkresov môžete ukázať prestavbu stien, na druhej strane elektrické rozvody a umiestnenie zásuviek, ako aj pripojenie rôznych zariadení, na tretej - budúce usporiadanie nábytku a farebnej schémy.

Rozdelenie miestnosti do zón

Ak chcete vedieť, ako začať opravovať každú miestnosť, je potrebné určiť, čo sa v nej bude nachádzať.

 • V detskej izbe je žiaduce oddeliť, ak to priestor dovolí, miesto na spanie z hracieho priestoru alebo z miesta pre aktivity dieťaťa.
 • Kuchyňa by mala byť priestranná, takže musí byť tiež správne rozdelená do zón, určujúcich pracovný a jedálenský priestor, ako aj inštaláciu rôznych spotrebičov.
 • Ak sa plánuje oddelenie alebo zjednotenie kúpeľne, potom na prvom výkrese stojí za to zmerať a uviesť jej rozmery a umiestnenie príslušenstva.

Nezabudnite zohľadniť plánovanú prestavbu priestorov alebo ich rozdelenie do zón

 • Ak sa plánuje prestavba jednoizbového bytu s túžbou rozdeliť ho do dvoch samostatných miestností, je potrebné všetko veľmi starostlivo zmerať tak na výkrese, ako aj na mieste. V tomto prípade je potrebné okamžite určiť hrúbku priečok, pretože tiež zaberajú určitú oblasť.

Niekedy táto prestavba môže ovplyvniť chodbu, pretože v niektorých apartmánoch zaberá pomerne veľkú plochu. Tu je dôležité určiť, aký dizajn má oddiel, ktorý oddeľuje chodbu od ostatných miestností. Ak je to kapitál, potom bez povolení ho nemožno dotknúť.

 • Ak z nejakého dôvodu nie je možné miestnosť rozdeliť na partíciu, môžete ako „bariéru“ nainštalovať skriňu alebo stojan. Za zmienku stojí aj plán.

Výber materiálov pre dekoratívne úpravy

Na nasledujúcom výkrese je vhodné zaoberať sa dokončovacím materiálom a jeho farbou, pretože pohodlie bytia v miestnosti bude závisieť od týchto faktorov. Rozhodovanie o cieli, musíte vybrať správne. Prirodzene, najbezpečnejšie pre ľudské zdravie je prírodný materiál, ako je korok, drevo, papier, keramika a podobne, avšak niektoré typy nie sú vždy schopné aplikovať kvôli vysokej cene alebo nekonzistentnosti s vybraným dizajnom. Aké materiály možno použiť v rôznych miestnostiach:

Chcem, aby bola jasle jasná a veselá. Vo všetkom je však potrebné opatrenie

 • Detská izba a spálňa pre dospelých. V miestnostiach takéhoto miesta určenia je potrebné maximalizovať používanie prírodných povrchových úprav, ktoré nespôsobujú alergické reakcie, sú "priedušné" a majú zvukotesné vlastnosti. Ak sa vykonáva rozsiahla generálna oprava, pred inštaláciou dekoratívnej povrchovej úpravy môžu byť steny vybavené zvukovo izolačnou vrstvou - na to sú vhodné materiály ako teksaund, akustická sadrokartónová doska, korok a iné. Ako dekoráciu na stenu a strop, je najlepšie použiť omietky a nátery vodou riediteľnou farbou a lakom alebo lepením papierom alebo korkovou tapetou. Dnes v budovách sa tieto materiály nachádzajú pre každý vkus a farbu.

Výzdoba obývacej izby zvyčajne zahŕňa upokojujúce farby v určitom štýle.

 • Obývacia izba. V tejto miestnosti si môžete vybrať širšiu škálu povrchových úprav. Na podlahách je možné položiť linoleum, laminát, parkety, koberec, korok a iné moderné materiály.

Čo potrebujete vedieť o linoleu?

Napriek tomu, že existuje veľa nových podláh, linoleum sa nevzdá svojej popularity. Užitočné informácie o druhov a pravidiel výberu linolea uverejnené v špeciálnej publikácii nášho portálu.

Pre návrh stien možno použiť omietky a farby, lepenie korku, papiera, netkaných textílií, vinylu, textilu, sklenenej steny a ďalších možností.

Strop môže byť omietnutý, pokrytý strečovým stropom, jednoduchou alebo viacvrstvovou závesnou konštrukciou alebo tiež pokrytý tapetou.

Moderné riešenie - závesný strop!

V tejto otázke, možno, neexistujú žiadne obmedzenia pre predstavivosť kreatívnych vlastníkov. V špeciálnom článku na portáli samoinštalácia zaveseného stropuMôžete sa dozvedieť veľa užitočných informácií a dokonca si možno vybrať jednu z možností na zdobenie vlastného bytu.

 • Na chodbe. Materiály na steny a podlahu chodby by mali mať výraznú odolnosť voči oderu a mali by byť ľahko čistiteľné, pretože nečistoty a prach z ulice sa dostanú do tejto miestnosti.

Linoleum je možné položiť na podlahu alebo na keramickú dlažbu.

Vo výzdobe chodby by mali dominovať materiály, ktoré sú odolné voči abrazívnemu zaťaženiu a ľahko sa čistia

Steny sú omietnuté vinylovou tapetou alebo opláštené plastovým, dreveným alebo laminovaným šindľom.

Strop v chodbe by mal byť svetlý, pretože v tejto miestnosti najčastejšie nie je prirodzené osvetlenie. Preto je tu svetlý závesný strop so zabudovaným osvetlením.

 • Kúpeľňa. Kombinovaná alebo oddelená kúpeľňa by mala mať vlhkosť odolnú povrchovú úpravu, ktorá sa ľahko čistí za mokra a nebojí sa chemikálií v domácnosti. Keramická dlažba je tradičným materiálom pre tieto priestory - neskrýva už malú plochu miestností a je tiež trvanlivým, neabrazívnym a ľahko umývateľným materiálom. Keramické dlaždice sú ideálne na dokončenie stien aj podlahy.

Veľmi špeciálny prístup vyžaduje dokončenie kúpeľne.

Okrem obkladačiek sa v poslednom čase čoraz viac používajú plastové obklady na obklady stien pre kúpeľne, a to najmä preto, že v súčasnosti sa široká ponuka tohto materiálu prezentuje v železiarstve.

Strop v kúpeľni môže byť vyrobený z rovnakých plastových panelov, odolné voči vlhkosti sádrokartónové dosky pre maľovanie, ale najlepšou voľbou pre kúpeľňu alebo kombinovanú kúpeľňu by bol zavesený strop.

Špeciálne požiadavky - na strop v kúpeľni!

Vysoká vlhkosť, vysoká pravdepodobnosť priameho prúdenia vody - to všetko kladie špecifické požiadavky na konečnú úpravu. Ako určiť typ kúpeľňový strop - prečítajte si špeciálny článok nášho portálu.

Rozsah farieb

Dôležitou úlohou pri navrhovaní izieb v byte je farebná schéma, pretože by mala plne prispieť k vytvoreniu príjemného prostredia. Preto sa musí tento faktor starostlivo zvážiť.

Súlad dizajnu izieb bude závisieť od správnych odtieňov. V tomto procese sa môžete sústrediť na túto tabuľku.

Tabuľka odporúčaní na výber farebných schém priestorov

Do miestnosti bolo svetlo, mali by ste vyzdvihnúť mäkké biele a béžové teplé odtiene. To platí najmä pre povrch stropu, pretože jeho svetlá farba zvyšuje elektrické osvetlenie. Preto sa pomerne často v moderných interiéroch, stropné svietidlá a lustre nie sú otočené nadol, smerom k miestnosti, ale smerom k stropu.

Škôlka chce byť vždy jasná, aby jej farby prinášali radosť a optimizmus. Je však nemožné sa zapojiť, je potrebné mať na pamäti, že dieťa nielenže bude hrať v tejto miestnosti, ale aj relaxovať, preto sa odporúča zabezpečiť oddychovú zónu v pokojnejších farbách.

Spálňa pre dospelých by mala byť k odpočinku, a preto sa odporúča usporiadať ju v pastelových mäkkých a pomerne svetlých odtieňoch, ktoré vám pomôžu zaspať večer, a prebudiť sa ráno s optimistickou náladou.

Výber farby ovplyvňuje psychický a fyzický stav organizmu, pretože ak človek nemá dostatok spánku, alebo nekľudne správne, jeho životne dôležitá aktivita a imunita klesá, preto by sa mal výber odtieňov brať vážne.

Tmavé odtiene v kombinácii so svetlejšími farbami sa môžu používať len v dobre osvetlenej miestnosti, inak budú pôsobiť na psychiku, najmä na detskú izbu, veľmi depresívne.

Po určení materiálov a ich farebnej škály merajú všetky plochy povrchov, na ktorých bude vybraná povrchová úprava zhotovená. Ďalej sa vyhotoví zoznam požadovaných materiálov s uvedením ich množstva.

Tipy na nákup materiálu

So zoznamom môžete ísť nakupovať na potrebné materiály.

Nákup materiálov by nemal byť sprevádzaný pokusmi šetriť na kvalite.

 • Ihneď musím povedať, že by ste nemali kupovať všetko, čo potrebujete na opravy na trhoch s prírodnými budovami, kde, hoci je nižšia ako cena, nikto nedá záruku kvality. Počítanie na takéto "úspory", niekedy budete musieť zaplatiť dvojnásobok alebo dokonca trojnásobok ceny. Lacný materiál uložený na stenách alebo položený na podlahu, nie je známe, ako sa správať, a možno ho budete musieť čoskoro nahradiť kvalitou. A to nie sú len dodatočné výdavky, ale aj strata času a úsilia. Na čistenie povrchu novej nízkej kvality - extrémne nepríjemná úloha, pretože nálada bude úplne rozmaznaná. Preto sa odporúča zakúpiť si stavebný materiál od dôveryhodného predajcu, ktorý môže poskytnúť certifikáty kvality pre všetky výrobky.
 • Je potrebné získať materiál s maržou približne 15% jeho celkového vypočítaného objemu. Tento prístup pomôže urobiť prácu pokojne, bez obáv, že niečo nestačí. Mimochodom, môžete okamžite objasniť, či obchod má zostávajúci prebytok späť - tento prístup sa často praktizuje.
 • Pri výbere výrobkov pre kvalitu, mali by ste ich starostlivo preskúmať, rovnako ako preskúmať certifikáty, ktoré potrebujete požiadať predávajúceho. Napríklad pri nákupe materiálov ako je keramická dlažba, laminát alebo tapeta, musíte na obale skontrolovať číslo šarže výrobku - musí byť rovnaké, inak sa v rôznych baleniach môžu produkty výrazne líšiť v odtieni a dokonca v kvalite. Tento rozdiel môže byť niekedy zaznamenaný už len v procese práce, ktorý kombinuje množstvo kusových diel alebo plátien z rôznych častí - tento moment môže tiež skomplikovať proces kvalitnej opravy.
 • Je veľmi dôležité pristupovať k výberu nových dverí a okien, pretože ich nahradenie neskôr bude dosť zložité a nákladné, pretože tento proces bude mať určite vplyv na nedávno opravené povrchy.

Spoľahlivé vchodové dvere - záruka bezpečnosti a pohodlia

Vstupné dvere chránia nielen pred nepozvanými „hosťami“, ale tiež zabezpečujú komfortné mikroklímu v priestoroch apartmánu. Nie je to lacné a vyhnúť sa chybám, keď výber predných dverí, prečítajte si užitočné informácie v špeciálnom článku nášho portálu.

 • Starostlivo si vyberte a príslušenstvo pre kúpeľňu. Nemali by ste podľahnúť módnym trendom na nákup inštalatérskych predmetov z moderných materiálov, pretože nie sú vždy vhodné pre špecifické prípady. Po prvé, odporúča sa študovať ich vlastnosti a vypočítať všetky "výhody" a "nevýhody".
 • Starostlivo vybrané a vykurovacie radiátory. В наше время в продаже можно найти эти приборы, произведенные из различных материалов, но далеко не любые из них могут подойти для установки в центральную систему отопления.Pri nákupe radiátorov by ste sa nemali spoliehať len na ich prevádzkové schopnosti, ale venovať pozornosť aj výrobcovi a dostupnosti certifikátu kvality.

Užitočné informácie o radiátoroch

Tieto zariadenia na prenos tepla nie je možné zvoliť len z hľadiska ich vzhľadu - je potrebné brať do úvahy ich prevádzkové schopnosti a tepelný výkon v závislosti od podlahovej plochy a niektorých ďalších dôležitých kritérií. To všetko je v špeciálnej publikácii nášho portálu venovanej výber radiátorov.

 • Niekoľko slov by malo byť povedané o kompozíciách, ktoré budú potrebné na úpravu povrchov pred inštaláciou dokončovacích materiálov na nich - to sú rôzne priméry a antiseptické roztoky. Takéto nástroje vytvoria lepšiu priľnavosť medzi materiálmi a chránia steny a stropy pred tvorbou škvŕn od foriem.

Po zakúpení potrebných materiálov môže oprava začať fázovanú opravu.

Fáza výstavby a opravy

Komiksový pásik, ktorý jasne ukazuje štádiá opravy

Príprava povrchu

Jednou z najdôležitejších etáp vykonávania akéhokoľvek typu opravy je príprava povrchov, pretože to bude závisieť od toho, ako presne a pevne budú materiály na konečnú úpravu držať na stenách a strope. Prípravná etapa zahŕňa také činnosti, ako je čistenie povrchov starých náterov a zapečatenie zistených nedostatkov, ktoré by sa mohli vyskytnúť počas prevádzky krytu.

1. Prvým krokom je odstránenie starých tapiet alebo farieb zo stien.

Tapety možno odstrániť niekoľkými spôsobmi v závislosti od toho, ako presne sa zmestia na stenu:

 • S pomocou špachtle, ktorá zdvíha plátno a jemne úplne alebo úplne odstránená.
 • Ak je tapeta lepená bezpečne a nechce sa odlepiť, mali by byť namočené vo vode s valčekom a tieto manipulácie by mali byť vykonané niekoľkokrát. Keď je papier mokrý, dá sa ľahko odstrániť špachtľou.

Čistenie stien zo starej tapety

 • Tretia možnosť je vhodná, ak sú steny spoľahlivo prilepené vinylovou tapetou, ktorá je celkom odolná voči vode. V tomto prípade sa môžu pariť pomocou špeciálneho zariadenia - žehličky alebo parného generátora. Ak takéto zariadenie nie je, ale je k dispozícii žehlička s funkciou pary, môžete ho použiť, ale kovový povrch nie je možné pripojiť k vinylu. Vo vzdialenosti 100 ÷ 150 mm sa privedie na stenu a upraví sa parou. Potom by sa mal starý dekoratívny náter vzdialiť od steny a opatrne odstrániť špachtľou.

Náter sa odstráni pomocou stavebného sušiča vlasov alebo brúsky s nainštalovanou kefou.

2. Ďalej môžete pristúpiť k čisteniu stropu. Ak je stropná omietka má praskliny a čipy, a to nie je plánované, aby sa zavesený strop, potom staré vápno, a niekedy aj omietky bude musieť byť odstránené. Tento proces je skôr náročný na prácu a vykonáva sa tiež pomocou vody, ktorá sa najprv zvlhčí povrchom a potom sa starý náter odstráni špachtľou alebo železnou kefovou brúskou.

„Slabé“ miesta starej omietky by sa mali vyčistiť

Ak bude zavesená konštrukcia namontovaná, potom nie je potrebné odstraňovať povlak zo stropu - postačí na ošetrenie povrchu antiseptickým a regeneračným základným náterom.

3. Ďalším krokom je odstránenie podlahovej krytiny. Avšak, pri vykonávaní kozmetických opráv, niekedy tento proces sa nevykonáva, najmä v prípadoch, keď je podlaha v dobrom stave a je celkom pohodlné s majiteľmi.

Často je potrebné uchýliť sa k demontáži starých podláh

4. Po odstránení starých náterov sa na stenách a spojoch rovín zistia trhliny alebo iné dosť veľké chyby. Musia byť opravené, inak sa môžu objaviť cez nový dekoratívny lem.

Na tento účel sa malé trhliny rozširujú, natierajú a zatavujú cementovou maltou, tmelom alebo tmelom. Široké trhliny alebo trhliny, ktoré sa niekedy objavujú na spojoch povrchov, môžu byť vyplnené montážnou penou.

5. Po vyčistení stien sa vykoná elektrická inštalácia, ak sa majú zásuvky znovu nainštalovať. Pre kábel v niektorých miestnostiach, budete musieť vyrezať drážky v stenách skryť vedenie v nich.

6. Ak je vykurovací okruh vymenený, v čase čistenia stien sa pod držiaky pre radiátory vyhotoví označenie a pripravia sa otvory v stenách. To by malo byť vykonané na stenách bez dokončenia, aby nedošlo k pokazeniu.

Výmena okien a dverí

Proces odstraňovania a inštalácie týchto interiérových prvkov spravidla vykonávajú odborníci, pretože ide o pomerne náročnú prácu, ktorá si vyžaduje určité zručnosti a presnosť, špeciálne nástroje. Preto, ak neexistuje taká pracovná skúsenosť, potom je lepšie, aby ste takúto prácu nevykonávali sami.

Odporúča sa zveriť výmenu okien a vstupných dverí odborníkom.

Toto odporúčanie sa týka najmä okenných rámov, pretože záleží na ich kvalitnej inštalácii, ako veľmi bude byt chránený pred chladom.

Je tiež lepšie zveriť inštaláciu vstupných dverí kvalifikovaným odborníkom, pretože bezpečnosť ich bývania bude do veľkej miery závisieť od spoľahlivosti jeho inštalácie.

Vnútorné dvere sú inštalované v záverečnej fáze práce, takže táto práca môže byť v súčasnosti odložená.

Demontáž a inštalácia oddielov

Ďalšou fázou je demontáž alebo inštalácia oddielu, ak je plánovaná a povolenia pre tieto práce. Montáž a demoláciu stien je možné vykonávať samostatne.

Ako ťažké je vybudovať ľahkú vnútornú priečku?

S vedomosťami o technológii a presnej práci s podobnou úlohou si môžete úplne poradiť sami. Ako minúť konštrukcia sadrokartónových priečoka aké materiály sú na to potrebné - tieto informácie s podrobnými pokynmi nájdete v samostatnej publikácii portálu.

Môžete tiež demontovať priečku medzi kúpeľňou a WC, ak je postavená z tehál alebo sadrokartónu. Tento proces bude vyžadovať vŕtačku s kladivom, kladivom a prípadne brúsku s kotúčom na kov - ak je priečka vystužená výstužnými tyčami.

Demolácie priečky vytvoriť kombinovanú kúpeľňu

Nedá sa povedať, že táto práca bude jednoduchá, ale v dôsledku toho môžete získať pomerne veľkú miestnosť, v ktorej je možné realizovať plánovanú prestavbu.

Zarovnanie stropu a stien

Pri inštalácii okien a dverí a tesných trhlín a medzier sú úplne suché. Tento proces je jednoduchý, môže byť vykonaný akoukoľvek osobou - hlavná vec je vykonať to úhľadne, bez toho, aby chýbala jedna oblasť plôch. Primer je valček a ťažko prístupné miesta sú kartáčované.

Po úplnom vysušení stien a stropov so základným náterom je potrebné ich vyrovnať. Ak chcete urobiť túto prácu, budete potrebovať nejaké skúsenosti, takže predtým, než zasadíte veľké množstvo tmelu, mali by ste vyskúšať ruku na malej časti steny, pomocou trochu malty.

Ak majú steny pomerne hladký povrch s malými nedostatkami, stačí použiť zmes tmelu. Ale v prípade, keď má povrch veľké deformácie, musí byť zarovnanie vykonané omietkou majákov. Avšak, ak priestor umožňuje miestnosti, potom zarovnanie stien možno vykonať a listy sadrokartónu.

Veľmi časovo náročné, ale veľmi dôležité štádium - vyrovnanie stien

Bez ohľadu na technológiu použitú na vyrovnanie povrchu, po vyschnutí vrstvy omietky a tmelu by mali byť steny a strop znovu natreté.

Strop vyžaduje dokonalé vyrovnanie, ak sa neplánuje zatvoriť s natiahnutým alebo falošným stropom.

Ako správne zarovnať povrch stropu?

Proces vedenia stropné vyrovnávanie pre maľovanie - pomerne zložité a vyžaduje si osobitné zručnosti. Preto, ak sa rozhodne, že túto prácu urobíme samostatne, mali by ste venovať pozornosť odporúčanému článku nášho portálu.

Súčasťou procesu vyrovnávania povrchov je aj úprava svahov na okenných a dverných otvoroch. Môžu byť obohatené o sadrokartón, plastové panely alebo omietky.

Vyrovnávanie podláh

Ďalšia piata etapa je vyrovnaná povrchom podláh. Tento proces v byte môže byť vykonaný rôznymi spôsobmi - je to samonivelačná samonivelačná malta, suchý poter alebo inštalácia podlahy na guľatinu s následným uzavretím preglejkou alebo iným listovým materiálom.

Všetky tieto procesy môžu byť vykonané nezávisle, po dôkladnom preskúmaní technologických pokynov, ktoré možno nájsť aj na našom portáli.

Použitie samonivelačných stavebných zmesí

Jednou z metód vyrovnávania povrchu podlahy je použitie špeciálnych stavebných zmesí. O technológii samonivelačné podlahy podrobne uvedené v príslušnej publikácii nášho portálu.

Ak si nie ste istí, či budete schopní kvalitne zvládnuť takúto prácu sami, potom je lepšie obrátiť sa na špecialistov.

Dekoratívne nástenné dekorácie v obývacích izbách

Ďalším krokom je dokončenie stien - tapetovanie alebo maľovanie. Tieto práce nie sú také zložité, a môžu byť vykonané samostatne, preto je celkom možné na nich zachrániť.

Ak sa dekorácia bude vykonávať s tapetou, a majú určitý vzor, ​​musíte okamžite vypočítať jeho krok tak, aby ornament na stene dokonale zodpovedá.

Tapety pravdepodobne nikdy nestratia svoju popularitu

Pred rezaním plátna je stena označená vertikálne a horizontálne. Linky sú porazené farebným lanom pozdĺž stropu a jedným z rohov. Prvé plátno tapety bude zarovnané pozdĺž vertikálnej extrémnej čiary a nasledujúce budú už orientované smerom k nej a smerom k hornej horizontálnej farebnej lište.

Maľba stien môže byť vykonaná samostatne, ale s osobitnou starostlivosťou

Ak máte v pláne maľovať steny, potom sa vykonáva pomocou valčeka, ktorý sa nosí pre pohodlie na špeciálnu tyč.

Tapeta lepená a sušená na stenách je orámovaná pozdĺž hornej línie s penovým alebo papierovým okrajom, čo dáva celkovú konštrukciu miestnosti úplnosť.

Inštalácia podláh v izbách

Proces kladenia podlahovej krytiny by mal byť vykonávaný veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu alebo znečisteniu dekoratívnych dekorácií stien. Ak je na podlahách položený linoleum alebo koberec, pred tým, ako je pripevnený na lepidlo alebo pod podstavce, je položený a ponechaný asi na deň, aby sa dokončil. Plachty tohto materiálu sú narezané na dĺžku asi o 10 ÷ 12 mm menšie ako je dĺžka miestnosti a šírka je umiestnená 5 ÷ 7 mm od steny. Takéto medzery sú nevyhnutné pre voľnú tepelnú rozťažnosť materiálu.

Proces kladenia linolea

Treba poznamenať, že akýkoľvek materiál položený na podlahe by mal mať podobné medzery. Takže pri pokládke laminátu sa používajú špeciálne vložky, ktoré sa odstránia až po dokončení podlahy pokrývajúcej celú plochu miestnosti.

Dokončovacie práce na podlahe sú doplnené inštaláciou soklov

Inštalácia podlahovej krytiny je doplnená inštaláciou soklov.

Montáž vnútorných dverí

Vnútorné dvere sú inštalované v poslednom štádiu práce, aby neboli zamenené vo výške, v ktorej budú dvere inštalované, pretože vyrovnávacia vrstva a podlahová krytina zvyšujú úroveň podlahy.

Pravidlá pre inštaláciu vnútorných dverí

Ak chcete uložiť, môžete to vyskúšať Inštalujte interiérové ​​dvere sami, Na tento účel odporúčame použiť tipy uverejnené v samostatnej publikácii portálu.

Pri výpočte etáp práce bola zámerne vynechaná otázka vykonania opráv v kúpeľni. Táto udalosť má svoje vlastné nuansy, ktoré treba posudzovať samostatne.

Špeciálnou udalosťou je renovácia kúpeľne.

Táto izba má množstvo funkcií, ktoré je potrebné zohľadniť pri vykonávaní opráv a dokončovacích prác. Podrobnosti o vykonávanie opráv v kúpeľni zverejní samostatnú publikáciu nášho portálu.

Ide o približný postup prípravy na opravy v byte a jeho postupnú implementáciu. Je celkom pochopiteľné, že vlastník nehnuteľnosti to chce robiť s minimálnymi nákladmi, dúfal v svoju vlastnú silu a schopnosti. Treba však triezvo posúdiť svoje schopnosti - je možné, že optimálnym riešením by bolo apelovať na špecialistov.

Na konci publikácie - zaujímavý video príbeh s radou špecialistu na realizáciu počiatočných fáz opravy v byte.

Video: kde začať vykonávať opravy v byte

Загрузка...