Nástroje a vybavenie

Plynové kosačky kosačky, ako si vybrať

S príchodom jarno-letnej sezóny, všetci majitelia pozemkov vždy čelia rovnakému problému - starostlivosť o trávniky a trávniky a boj proti rýchlorastúcim burinám a rastúcim kríkom. Pravidelný vrkoč nie je vždy dobrým pomocníkom: po prvé, aby ste ho mohli používať, potrebujete nejaké skúsenosti, a po druhé, v stiesnených podmienkach miesta je takmer nemožné prevádzkovať takýto nástroj medzi stromami, kríkmi, lavičkami, stĺpmi, hranicami atď.

Plynové kosačky kosačky, ako si vybrať

Na to, aby sme sa uchýlili k manuálnym, veľmi časovo náročným operáciám, je zmysluplné kúpiť zastrihávač alebo inými slovami motorizovanú šnúru s elektrickým alebo benzínovým pohonom. V prípade, že sa trávnik alebo trávnik nachádza v blízkosti domu, malé rozmery a nepredpokladá sa, že budú pracovať s väčším zaťažením, môže to byť dosť elektrické zariadenie. Kosačky na kosačky majú však oveľa väčší potenciál, ako si vybrať, ktoré budú opísané v tejto publikácii.

Výhody benzínových prameňov, ich základné zariadenie

V prvom rade odstránime mierny rozpor. V niektorých publikáciách na internete sa uvádza veľmi kontroverzná klasifikácia, podľa ktorej sa klasifikujú iba elektrické nástroje ako vyžínače, čím sa táto kategória úplne oddelí od kosačiek benzínových motorov. V iných prípadoch sú všetky typy ručných mechanizovaných povrazov, ako elektrických, tak aj spaľovacích motorov (pol. A) klasifikované ako vyžínače, čím sa odlišujú od kosačiek na kolesové kosačky (pol. B) a ešte viac od samohybných nájazdníkov (pol. B).

Hlavné typy mechanizovaných kosačiek: A - manuálne (vrkôčiky); B - koleso; V - samohybné (nájazdníci).

Ako naozaj bezchybne - ťažko povedať. Druhý typ klasifikácie sa však stále javí ako viditeľnejší a rozumnejší. Bez predstierania absolútnej pravdy však budeme dodržiavať definíciu, že vyžínač je ručne vyrobený nástroj na kosenie trávy elektrickým alebo benzínovým pohonom.

Napriek veľmi širokému spektru modelov benzínových trimrov sa väčšina z nich vyrába podľa jedinej schémy. Spaľovací motor sa používa ako pohon, z ktorého sa prenáša krútiaci moment na pracovnú reznú hlavu. Na obrázku sú zobrazené hlavné viditeľné prvky a komponenty štandardnej kosačky:

Väčšina orezávačiek na benzín je v dizajne približne rovnaká.

1 - benzínový motor, umiestnený v hornej časti.

2 - palivová nádrž.

3 - manuálny štartér pre naštartovanie motora.

4 - tyč spájajúca motor s pracovnou časťou vyžínača. Vnútri tyče je vždy pružný alebo tuhý hriadeľ, ktorý prenáša rotáciu. Tyč môže byť integrálna alebo skladateľná, pozostávajúca z dvoch alebo viacerých úsekov.

5 - rukoväť, ktorá môže byť iného typu, ktorá mimochodom predurčuje umiestnenie hlavných ovládacích prvkov (pol. 6).

7 - kábel spájajúci riadiace zariadenie s motorom.

8 - uhlová prevodovka, ktorá prenáša otáčanie hriadeľa na pracovné vreteno.

9 - rezný nástroj - špeciálny nôž alebo cievka (cievka) s rezacím káblom (vlascom).

10 - ochranný štít, ktorý chráni obsluhu pred zranením počas prevádzky

Ovládacie prvky zariadenia sa môžu mierne líšiť v usporiadaní, ale zvyčajne obsahujú niekoľko tlačidiel a prepínačov rovnakej funkcie:

Typická "súprava" ovládačov zastrihávačov benzínu

1 - tlačidlo (prepínač, spínač) zapaľovací okruh. Umožňuje vám okamžite zastaviť motor.

2 - hlavný kľúč, ktorý riadi karburátor škrtiacej klapky (kľúč "plyn").

3 - bezpečnostný kľúč, ktorý zabraňuje náhodnému stlačeniu „plynu“. Kým nie je utopený, nie je možné použiť hlavný kľúč.

4 - uzáver ovládacieho tlačidla pri stlačení. Uľahčuje riadenie s veľkým množstvom práce.

Prepínač polohy vzduchovej klapky slúži na jednoduché štartovanie a rýchle zohrievanie kosačiek

Na samotnom motore sa spravidla nachádza ďalší ovládací prvok - to je poloha vzduchovej klapky. Používa sa na uľahčenie štartovania a rýchleho zahriatia motora v podmienkach nízkej teploty vzduchu.

Niekoľko ďalších podrobností o hlavných prvkoch a uzloch kosačky sa bude diskutovať nižšie, keď sa vezmú do úvahy parametre výberu nástroja. Medzitým pár slov o tom, aké výhody majú vyžínače benzínu:

 • Takýto nástroj nie je vôbec viazaný na zdroj energie - na prácu na zemi, stačí mať so sebou potrebné palivo. Okrem toho, aj keď pracujete priamo doma, je tu jasná výhoda - pod nohami nie je neustále napájaný napájací kábel.
 • Na rozdiel od elektrického vyžínača, benzín môže byť použitý dobre po daždi, a v skorých ranných hodinách, predtým, než hojná rosa klesla. Horná poloha motora úplne eliminuje akúkoľvek závislosť bezpečnosti používania náradia na úrovni vlhkosti kosenej trávy.

Benzínový zastrihávač schopný vyrovnať sa s hustými hustými trávnikmi

 • Benzínové orezávače sú vždy silnejšie, majú vyššiu životnosť, sú schopné dlhodobej práce bez prestávok, vyrovnávajú sa s tvrdými trávami a kríkmi. Pravdepodobnosť prehriatia pohonu je mnohonásobne nižšia ako pravdepodobnosť elektrického vyžínača.

Existujú určité nevýhody benzínových trimrov:

 • Ich zariadenie je komplikovanejšie ako elektrické analógy. Ich prevádzka a najmä pravidelná údržba si vyžadujú určité znalosti a zručnosti.
 • Benzínové kosačky sú vždy podstatne masívnejšie, to znamená, že práca s nimi bude vyžadovať viac fyzickej námahy.
 • Technika tejto triedy je veľmi náročná na čistotu paliva a správnosť palivovej zmesi. Pri nízkej kvalite paliva môže dôjsť k prerušeniu alebo zlyhaniu prevádzky nástroja.
 • Spalovacím motorom je vždy prítomnosť výfukových plynov a značná úroveň hluku.

Ak je však určený na spracovanie veľkých plôch, alebo prácu na zemi, kde nie je možné pripojiť sa k napájaciemu zdroju, nie je nič lepšie ako vyžínač plynu. Výhody tohto nástroja výrazne prevažujú nad jeho nevýhodami.

Ceny benzínových orezávačov CALIBER

Benzínové vyžínače Kaliber

Možnosti výberu benzínového zastrihovača

Aká je potreba žacieho stroja?

Pred výberom optimálneho modelu zastrihovača benzínu by ste mali veľmi jasne načrtnúť rozsah úloh, ktoré budú tomuto nástroju pridelené. Na základe toho bude vopred určená väčšina hodnotiacich kritérií pre výber.

Všetky benzínové šnúrky sú obvykle rozdelené do troch hlavných skupín.

 • Profesionálne alebo krajinářské záhradníctvo. Toto je spravidla nástroj pre pracovníkov verejných služieb, podnikov záhradníctva a obohacovania, lesných fariem. Takéto kosačky majú zvýšený zdroj, schopnosť dlhých hodín práce v dennom režime. Sú inštalované výkonné motory a vylepšené mechanizmy prenosu. Spravidla sú vybavené nožmi, ktoré sú schopné vyrovnať sa s kríkmi a niekedy aj s mladými stromami.

Brigáda pracovníkov mestskej skrášľovacej služby, "vyzbrojená" profesionálnymi motokrosmi

Prirodzene, takéto nástroje sú dosť masívne, majú priestranné palivové nádrže. Na uľahčenie práce s nimi sú k dispozícii špeciálne systémy pásov, ktoré maximalizujú zaťaženie z rúk operátora. Okrem toho boli vyvinuté špeciálne modely batohov, t. J. Pohon pohonu zamestnanca vo forme batohu, spojený s tyčou pružným prevodovým hriadeľom v puzdre. Takéto usporiadanie je menej pravdepodobné, že spôsobí únavu operátora počas dlhšej prevádzky.

Batoh Motokosa

Použitie zastrihávač tejto triedy v podmienkach súkromnej farmy vyzerá nadbytočne, akvizícia je nepravdepodobne zisková.

 • Poloprofesionálne motokopy sa často nazývajú „poľnohospodári“, čo presne definuje ich účel. Jedná sa o spoľahlivých pomocníkov v domácnosti, určených pre pravidelné, pomerne časté používanie so značným zaťažením.

Motokosa poloprofesionálna, "farmárska" trieda - spoľahlivý asistent rezidenta na vidieku

Sila ich pohonu, najmä prenos krútiaceho momentu, zariadenia na rezanie dýz sa vyrovná s vegetáciou, nie je o nič horšia ako pro-model. Poľnohospodárske kosačky sa používajú na záhradníctvo a na vykonávanie špecializovaných poľnohospodárskych prác.

 • A konečne, ľahké kosačky - ideálne pre pravidelnú údržbu miestnej, záhradnej a zeleninovej záhrady.

Jednoduchý zastrihávač plynu - ideálne riešenie pre pravidelnú údržbu miestnej oblasti

Vyznačujú sa malou hmotnosťou, vysokou ovládateľnosťou, jednoduchým ovládaním. Zdá sa, že výkon ich motora je nízky (zvyčajne do 1000 W), ale dosť dosť na kosenie trávy a malých kríkov. Hlavným rezným nástrojom je šnúra (rybárske vlasce), no nože môžu byť súčasťou niektorých modelov.

Prípustné trvanie nepretržitej práce je malé a je zvyčajne obmedzené kapacitou malej palivovej nádrže.

Typ benzínového motora

Dva benzínové motory je možné inštalovať na benzínové šnúry - dvojtaktné a štvortaktné. Je potrebné hneď poznamenať, že to nemá priamy vplyv na silu prístroja - existujú aj profesionálnejšie motokrosové vozidlá s dvojtaktným pohonom a malé vyžínače triedy „amatérske“ vybavené štvortaktným spaľovacím motorom.

 • Dvojtaktné motory lákajú svojou nenáročnou prácou. Dobre fungujú aj v chladnom počasí, sú jednoduché v zariadení, ľahšie sa opravujú. Ich ceny sú relatívne nízke, čo predurčuje veľmi široký dopyt spotrebiteľov.

Majú veľa nevýhod.

„V prvom rade, aby ste natankovali benzínový motor, mali by ste si pripraviť vlastnú palivovú zmes z benzínu A-92 a špeciálneho motorového oleja. Prevádzka je v zásade jednoduchá, vyžaduje si však pozornosť a presné dodržiavanie proporcií. Pripravená kompozícia sa nedá dlhodobo skladovať - ​​jej vlastnosti sa časom strácajú. To znamená, že pred každým spracovaním palivovej zmesi sa musí vždy pracovať s vyžínačom.

Pre dvojtaktný motor je potrebné pripraviť zmes paliva v pomeroch špecifikovaných výrobcom.

- Druhou nevýhodou - veľké množstvo výfuku, čo je dôležité, ak sa práca vykonáva v blízkosti obytných budov.

- Tretím je, že takýto nástroj je hlučný a musí sa vziať do úvahy pri jeho používaní, napríklad v skorých ranných hodinách, aby sa predišlo nedorozumeniam so susedmi.

 • Štvortaktné motory týchto troch uvedených nedostatkov. Majú samostatné nádrže na plnenie benzínom a motorovým olejom. Pri práci produkujú omnoho menej hluku, výrazne sa znižujú a celkové množstvo výfukových plynov.

Takéto motory majú zvyčajne vyššiu životnosť, sú schopné nepretržitej prevádzky bez prestávok, sú oveľa úspornejšie.

Nevýhody takéhoto ICE:

- Konštrukcia je zložitejšia tak z hľadiska zariadenia, ako aj z hľadiska údržby.

- Štvortaktné motory sú vždy ťažšie ako ich dvojtaktné náprotivky.

- Hlavnou nevýhodou, aj keď trochu svojvoľnou, sú vysoké náklady na benzínové trimre vybavené štvortaktnými motormi.

 • Pozornosť by sa mala venovať konštrukcii palivovej nádrže - je veľmi výhodné, ak je vyrobená z priesvitného plastu, pretože to umožňuje vizuálne sledovať množstvo paliva zostávajúceho v nádrži.

Priehľadné steny palivovej nádrže vám umožňujú monitorovať prítomnosť paliva v ňom

 • Prakticky všetky motory motokos (so vzácnou výnimkou) sú vybavené ručným štartérom - s bubnom, výfukovým káblom a rukoväťou. Niektoré modely majú navyše moderný systém ľahkého štartu - FLASH STARTER. Ťahanie kábla, obsluha neprenáša rotáciu priamo do kľukovej zostavy motora a navíja špeciálnu pružinu, ktorá zase dáva impulz na spustenie momentu. Operátor teda nemusí prekonávať kompresné trhliny, štart je jednoduchší a hladší, vyžaduje oveľa menej fyzickej námahy.

FLASH STARTER ľahký soft start systém s napínacou pružinou

 • Na uľahčenie spustenia pohonnej jednotky by motorko malo mať tlačidlo "primér". Niekoľko kliknutí naň pred spustením zabezpečí, že zostávajúci vzduch z potrubia plynového vedenia a dodanie potrebného množstva paliva do karburátora.

Umiestnenie tlačidla "primér" na rôznych modeloch motokosu môže mať svoje vlastné charakteristiky

Motorový pohon

Výkon motora sa môže pohybovať od 700 ÷ 800 do 2500 a viac wattov. Voľba závisí od očakávaného zaťaženia nástroja. Prevádzková klasifikácia vyžínačov benzínov v zásade určuje výkon.

Tento parameter sa niekedy udáva v konských silách. Pomer je jednoduchý - 1 kW = 1,36 "koní", alebo naopak 1 výkon = 0,74 kW.

 • Pre modely domácej triedy, spravidla dosť výkonu do 1 kW. Benzokosa s takýmto pohonom sa môže ľahko vyrovnať s bežnou trávou, ostrím, malými mladými kríkmi.
 • Výkonové "farmárske" benzínové orezávače obyčajne ležia v rozsahu od 1,5 do 2 kW, čo vám umožňuje vykonávať serióznejšie práce s použitím nožových dýz.
 • Výkonné profesionálne nástroje s výkonom nad 2 kW majú celý rad možností a použitie špeciálnych okružných píl umožňuje kosiť nielen hrubé kríky, ale aj porezať mladé stromy s hrúbkou kmeňa až do priemeru 20-30 mm.

Prirodzene, zvýšenie výkonu je sprevádzané zvýšením hmotnosti benzokov a jeho nákladov. Takže musíte mať jasnú predstavu o plánovanom rozsahu nástroja.

Tyč a prevedenie

Tyč s vnútorným hriadeľom prevodovky sa môže meniť v dvoch parametroch.

 • Priama činka je viac charakteristická pre profesionálne alebo "farmárske" modely. Hriadeľ, ktorý prenáša rotáciu po celej svojej dĺžke, je tuhá tyč vyrobená z vysokopevnej zliatiny. Opiera sa o niekoľko valčekových ložísk a je schopný prenášať značné sily na hlavu nástroja bez rizika poškodenia.

Podobné modely, ale s rôznou konfiguráciou tyčí

Zakrivená tyč robí kosačky ergonomickejšie - s takýmto nástrojom je oveľa pohodlnejšie manipulovať s ťažkými oblasťami, napríklad v blízkosti stromov, záhonov, lavičiek atď. Okrem toho obsluha vynakladá oveľa menšie úsilie na udržanie reznej dýzy v určitej výške. To sa však dosahuje tým, že sa do tyče umiestni pružný pohon, ktorý je vždy náchylnejší na zaťaženie a pravdepodobnosť jeho zlyhania v abnormálnej situácii je oveľa vyššia. Tento typ tyčí je typickejší pre nízko a stredne výkonné kosačky, ktoré nie sú určené pre ťažké bremená.

 • Tyč môže byť integrálna - od spojky motora k prevodovke pracovnej časti. Výhody - opäť integrita hriadeľa prevodovky. Nevýhodou je, že počas prepravy alebo skladovania tento typ benzínového zastrihávača vyžaduje veľa miesta.

Spojovací uzol skladačky barkosa

Sklopná tyč robí tento nástroj pohodlnejším z hľadiska prepravy a skladovania. Okrem toho, niektoré modely benzocos naznačujú použitie špecializovaných pracovných dýz - sú prispôsobené špeciálne pre skladací uzol skladacej tyče.

Ceny za plynové trimre Husqvarna

Benzínový zastrihávač Husqvarna

Nevýhoda je jasná - každé ďalšie pripojenie k pohonu je vždy ďalšou zraniteľnosťou náchylnou na opotrebovanie. Okrem toho je prevádzkovateľ povinný monitorovať stav tohto uzla, zabrániť náhodnému vniknutiu do zeme alebo piesku, vykonávať údržbu atď.

Typ rukoväte, pásový systém

Udržať pomerne objemnú a ťažkú ​​konštrukciu vo vopred určenej polohe, ktorá riadi pohyb reznej hlavy rovnobežne s úrovňou zeme, nie je ľahká úloha. Preto je mimoriadne dôležité vybrať model pre pohodlie jeho prevádzky, a to priamo závisí od konfigurácie držadiel a na použitých pásoch.

Je ťažké poskytnúť odporúčania v tejto otázke - každý potenciálny užívateľ by sa mal pri výbere nástroja na rezanie plynu samostatne pokúsiť o nástroj, posúdiť stupeň pohodlia práce s ním. V tomto prípade by ste samozrejme mali zvážiť trvanie práce.

 • Pre modely profesionálnej alebo "farmovej" triedy sú typickejšie držadlá tvaru T, ktoré sa podobajú riadidlám pre bicykle. Na pravej rukoväti sú zvyčajne umiestnené ovládacie nástroje. Такая конфигурация ручек в совокупности с правильно подобранным ремнем удобна для продолжительной работы на большой площади, позволяет делать широкие движения, как при работе в обычной косой.

Мотокосы с различными типами рукояток: Т-, D- и J-образной конфигурацией

Рукоятки D-образного или J-образного типа обычно устанавливаются на легких мотокосах. Ими удобнее управлять инструментом при выполнении более "тонких" маневренных работ. Блок органов управления при этом располагается на штанге, смещен в сторону двигателя.

Všetky rukoväte majú montážny systém, ktorý vám umožňuje pohybovať sa pozdĺž tyče, otáčať sa okolo svojej osi av prípade konfigurácie v tvare T alebo J - meniť aj výšku odchodu doľava alebo doprava. Toto všetko umožňuje presné prispôsobenie mococard individuálnym vlastnostiam operátora, zabezpečenie jeho rovnováhy a dosiahnutie maximálnej ergonómie.

 • Výberom pásu by sa malo brať veľmi vážne.

Ak sa očakáva dlhá práca, najmä s pomerne ťažkou moto-korunou profesionálnej alebo poloprofesionálnej triedy, potom je lepšie nezaťažovať peniaze na nákup pásu pásového systému. Takéto zariadenie rovnomerne rozloží záťaž na celý ramenný pás a chrbát pracovníka, čím sa výrazne zníži úroveň únavy. Okrem toho špeciálna podložka na stehne operátora zníži stupeň prenášaných vibrácií a chráni pred možnými popáleninami od zahrievania motora počas prevádzky.

Systém remeňov, chrbtový alebo bežný ramien, sa volí v závislosti od rozsahu pripravovanej práce

Pre krátke záhradnícke práce pomocou ľahkého zastrihávača plynu postačuje pravidelný ramenný popruh s mäkkou, širokou podšívkou na vrchu. Cena takéhoto pásu je určite mnohonásobne nižšia.

Pracovné zariadenia na benzínový prámik

Pracovné rezné nástroje na benzínový prámik môžu byť zahrnuté v jeho súprave, alebo sú navyše dodané.

 • Takmer všetky modely sú vždy vybavené cievkou na navíjanie určitého počtu rezných línií. Takéto zariadenie spravidla umožňuje nastaviť dĺžku vyčnievajúcich koncov rybárskeho vlasca v poloautomatickom režime - na spodnej rovine je široké tlačidlo zastavenia. Keď zľahka dopadne na zem, zátka uvoľní vnútorný kotúč a rybárska šnúra vychádza z pôsobenia odstredivej sily. Na ochrannom kryte sa nachádza špeciálny nôž, ktorý odreže konce kábla na požadovanú dĺžku.

Cievka s vlascom (šnúra). Šípka zobrazuje tlačidlo zátky

Parametre benzokosy označujú odporúčaný priemer rezného kábla. Zvyčajne sa pohybuje od 2 do 3 mm - dosť dosť na trávu a tenké kríky.

 • Kovové (niekedy plastové) nože (rezačky) sa používajú na kosenie hustej trávy, ostrice, trstiny, kríkov. Môžu sa líšiť v konfigurácii, počte rezacích čepelí. Niektoré frézy pripomínajú okrúhle okružné píly - inštalácia na výkonný benzoskosah vám umožní vyrovnať sa s mladým rastom stromov.

Rôzne druhy nožov a nožov na benzokosy

Niektoré frézy sú určené špeciálne na kosenie trávy na účely obstarávania - na rozdiel od toho istého kábla trávu nesekajú, ale poskytujú rovnomerný rez.

Nezávislé použitie nožov a nožov je neprijateľné. Výrobcovia benzokos uvádzajú možnosť použitia jedného alebo iného typu rezného nástroja. Zanedbanie odporúčaní môže viesť k zlyhaniu vyžínača.

 • Na predaj sú aj špeciálne trysky, ktoré výrazne rozširujú funkčnosť motokosa. Môžu byť dodané alebo zakúpené samostatne, podľa potreby, ale v každom prípade by ich použitie mal špecifikovať výrobca.

Špeciálne prídavné zariadenia výrazne rozširujú funkčnosť benzínovej ražne a menia sa na univerzálny záhradný nástroj

Takže benzínová rezačka, malá reťazová píla na rezanie vetiev stromov, kefy na čistenie nečistôt alebo na odstraňovanie snehu, a dokonca aj rôzne kultivátory na obrábanie povrchov môžu byť inštalované na benzínovej výlevke so sklopnou tyčou namiesto bežnej rezacej jednotky.

Ktorú značku dávate prednosť

Rôzne modely uvedené v predaji môžu zmiasť neskúseného kupujúceho. Aký druh benzokosy uprednostňuje rovnaké ukazovatele výkonnosti?

Samozrejme, je potrebné zamerať sa na povesť výrobcu, na záručnú životnosť, ktorú poskytuje, ako aj na to, ako sa vyvinula servisná sieť modelov konkrétnej značky v regióne bydliska, akú špecifickú technickú podporu možno očakávať v prípade neočakávaných porúch.

Uznávanými lídrami vo výrobe takýchto nástrojov sú spoločnosti Husqvarna, Makita, Stihl, Oleo-MAC a ECHO - hoci tieto motocykle týchto značiek stoja za veľa, plne spĺňajú štandardy kvality. Zaslúži si len pozitívne hodnotenia výrobnej techniky "Hitachi", "Patriot", "Caiman", "Huter", "Hyundai". Ak nie je túžba utrácať viac peňazí len za značku, potom je celkom možné kúpiť vysoko kvalitný a relatívne lacný nástroj čínskych značiek alebo zostáv - Intertool, Rostec a Sadko. Dobré meno si získali aj domáce benzínové prúžky, ako napríklad Kedr alebo Izhmash.

V každom prípade by mal byť prístroj zakúpený iba v špecializovaných predajniach, kde sa môžete oboznámiť s podmienkami záruky a poznamenať si dátum a miesto nákupu. Nanešťastie je trh s nástrojmi tejto triedy doslova napodobňovaný nekvalitnými napodobeninami a pravdepodobnosť získania „daru“ na spontánnom trhu alebo z rúk, ktoré rýchlo zlyhajú, je nesmierne vysoká.

Ďalšia je malá recenzia populárnych modelov motokopov od rôznych výrobcov:

Názov modeluilustrácieStručný opis modeluPriemerná cenová hladina
"Husqvarna 323"Moderná benzokosa vybavená systémom reštartu priamo z ovládacej páky.
Výkon 0,9 kW. Dvojtaktný motor.
Priehľadná nádrž na plyn, 0,5 l.
Pevný hnací hriadeľ, sklopná tyč.
"Bicykel" rukoväť, pásové nástroje na dvoch ramenách "Duo Balance".
Hmotnosť - iba 4,5 kg.
Trysky - vyžínacia hlava (cievka) s vlascom 2,4 mm a 4-čepeľ na kosenie trávy.
25 000 rubľov
"Husqvarna 122C"Relatívne lacná trieda motokosa domácnosti.
Dvojtaktný benzínový motor s výkonom 0,6 kW.
Rukoväť v tvare D na zakrivenej skladacej tyči s flexibilným pohonom.
Rezací nástroj - iba strunová hlava pod rybárskym vlascom 2 ÷ 2,4 mm.
Ľahký štartovací systém motora.
Hmotnosť pľuvadla - 4,2 kg.
11 500 rub.
"CARVER GBC-31FS"Model ruského vývoja a čínskej montáže s kompaktným štvortaktným motorom s nízkou hladinou hluku.
Výkon - 1 kW.
Rukoväť "Bicykel", rovná tyč s jedným sklopným spojovacím uzlom. Pevný disk.
Pracovným nástrojom je ozdobná hlava pre rybárske vlasce 2,4 mm a kotúčový nôž (48 zubov).
Hmotnosť spit - 7,6 kg.
9 000 rub.
"ECHO GT-22GES"Produkty slávnej japonskej spoločnosti.
Model triedy domácnosti, pre starostlivosť o miestnu oblasť.
Dvojtaktný benzínový motor s výkonom 0,67 kW.
Zakrivená tyč s flexibilným pohonom, nie sklopná.
Hmotnosť spit - 3,8 kg.
Ozdobná hlava s poloautomatickým podávaním vlasca s priemerom 3 mm.
D-madlo.
Systém elektronického zapaľovania a ľahkého štartu.
11 300 rub.
"Makita EM2600U"Benzokosa s dvojtaktným motorom s kapacitou 0,83 kW.
Priama neoddeliteľná tyč s pevným pohonom, založená na vysoko pevných ložiskách.
Rezný nástroj - čalúnenie hlavy (rybárska šnúra do 3 mm) a nôž so štyrmi nebezpečnými nožmi.
Rukoväť "Bicycle" s pogumovanými pohodlnými rukoväťami na zníženie vibrácií.
Jednoduchý štartovací systém.
Hmotnosť spit zostavená - 5 kg.
16 000 rub.
"Huter GGT-800T"Lacný vysoko kvalitný model triedy domácnosti nemeckej montáže.
Výkon dvojtaktného motora - 0,8 kW.
Priama neskladacia tyč s flexibilným pohonom vo vnútri.
Držiak na bicykel, ramenný popruh.
Hmotnosť kosačky - 7,1 kg.
Rezací nástavec - zastrihávacia hlava pod rybárskym vlascom 2 mm a troj nebezpečný nôž.
6 800 rub.
"Caliber BK-1000"Motokosa ruský rozvoj, čínske zhromaždenie.
1 kW dvojtaktný motor.
Tyč je rovná, s pružným pohonom, skladací.
Držiak na bicykel, ramenný popruh.
Hmotnosť produktu v zmontovanej forme - 6 kg.
Rezacie trysky - čalúnenie hlavy a trojzávažný nôž. Priemer rezaných rastlín - do 13 mm.
5 900 rub.
"Cedar BG-3700"Motokosa domáca výroba profesionálnej triedy, vyznačujúca sa zvýšeným výkonom motora (3,7 kW) a nízkou cenou.
Priama tyč, tuhý pevný hriadeľ.
Držiak na bicykel.
Hmotnosť 9,8 kg.
Je doplnená ozdobnou hlavou a tromi nožmi - 2 a 3 lopatkami a 40 zubami.
Navrhnuté pre široké spektrum práce.
od 7 500 rub.

Ceny populárnych plynových trimrov

A nakoniec - užitočné video informácie o montáži kosačiek, ich príprave na prácu a prvom uvedení do prevádzky.

Video: Ako pripraviť zakúpenú benzínovú ražničku na prácu

Загрузка...