Interiérový dizajn domu

Dokončenie dreveného domu vnútri

Je zrejmé, že záujem o prímestské bývanie, všeobecne, a to najmä v drevených domoch, vzrástol. Dá sa povedať, že drevené domy zažívajú druhé narodenie. Ak ste si kúpili domy postavené pred mnohými rokmi, a potom ich prepracovali pre seba, teraz je mnoho domov postavených od nuly a je vyrobené z dreva. A táto skutočnosť sa nemôže radovať. Kde inde, ak nie v Rusku, chcete vidieť krásne drevené domy, v ktorých môžete okamžite uhádnuť slávne tradície ruských architektov, a nie nezmyselné a škaredé hromady tehál, ktoré sme "posiali" v 90. rokoch. Kde, ak nie v Rusku, je pekné vidieť moderné a krásne zrubové domy - obyčajné a zaoblené, rovnako ako drevo, ktoré si zachovali tradície a sú vyrobené s využitím nových technológií.

Dokončenie dreveného domu vo vnútri

Pozorovatelia majú záujem vidieť vonkajšiu krásu dreveného domu a ich majitelia chcú vidieť aj vnútornú krásu svojich domovov. A zatiaľ čo sa nechce vzdať výhod civilizácie a prečo? Preto je dokončenie dreveného domu vo vnútri komplexným a viacúrovňovým procesom, ktorý je navrhnutý tak, aby sa stal akýmsi mostom v čase. Most medzi storočnými ľudovými tradíciami a modernými požehnaniami civilizácií. V tomto prípade by sa nemala porušovať ani jedna, ani druhá strana. Je to možné? Prax ukazuje, že áno!

Drevo je jedinečný prírodný materiál, ktorý nikdy neprekoná žiadny umelý materiál, ktorý sa ľudia snažia odovzdať vlastnostiam toho, čo vytvorila Matka príroda. Nie je to za nič, že sa vyrába toľko drevených podlahových krytín a stien. Laminované drevo, MDF drevené dosky, keramické obklady z dreva a mnoho ďalších vecí vyrobených pod týmto materiálom. Prečo sa to robí? Je naozaj nemožné jednoducho aplikovať ten istý strom a nič nerobiť. Samozrejme môžete! Človek bude vždy stavať drevené domy, ale malo by sa pochopiť, že okrem zrejmých výhod majú drevené domy slabé stránky.

Faktom je, že strom je milovaný nielen my ľudia. Tiež ho milujú iní obyvatelia našej planéty, ktorí ho vnímajú ako jedlo alebo v ňom usídlili. Nemôžeme ignorovať ich potreby, takže musíme s tým počítať. Na tento účel sú vytvorené určité bariéry vo forme chemických činidiel, ktoré odpudzujú nežiaduce zvieratá. A opatrenia na biologickú ochranu drevených domov sa realizujú vo fáze dekorácie interiéru.

Tento dom nebol chránený, ktorý používal hmyz.

Strom miluje jeden z najkrajších a najsilnejších prvkov nášho sveta - prvok ohňa. A z toho tiež nemôže uniknúť. My, ako ľudia, nemôžeme prinútiť oheň, aby vypadol z lásky so stromom. Môžeme len prijať opatrenia, aby sme zabezpečili, že v našom dome nebudú existovať žiadne podmienky pre jeho nekontrolovaný výskyt. To znamená, že budeme schopní „súhlasiť“ s Fireom, ak podnikneme určité opatrenia. Prvým opatrením je znížiť pravdepodobnosť jeho vývoja, a druhá je, že aj keď sa zdá, musíte odolať poslednému, musíte zabrániť tomu, aby horel voľne. Protipožiarne opatrenia sa vykonávajú aj vo fáze dekorácie interiéru drevenice.

Model domu vľavo bol ošetrený retardérmi horenia, ale nie vpravo. Táto skúsenosť by mala byť preukázaná všetkým majiteľom drevených domov.

Moderný drevený dom je veľmi odlišný od jeho „vzdialených predkov“, kde z inžinierskych systémov existovala len pec a svietidlá. Napájanie bývania v našej dobe je veľmi veľké. Patrí sem elektroinštalácia, vykurovanie, vodovod, kanalizácia, počítačové siete, telefón, video dohľad a televízia. Všetky tieto inžinierske systémy vyžadujú priestor pre ich umiestnenie, musia byť navrhnuté a vyrobené tak, aby plnili svoje funkcie a boli bezpečné pre domácnosť a ľudí v nej žijúcich. A všetky tieto aktivity sa vykonávajú aj vo fáze dekorácie interiéru dreveného domu.

Ak pred stromom bol najbežnejší a cenovo dostupný stavebný materiál, teraz sa stal elitou a postaviť drevený dom nie je lacné potešenie. Za všetky nepochybné výhody v podobe šetrnosti k životnému prostrediu, hygieny, estetiky musí platiť veľa peňazí. A samozrejme, pri dokončovaní dreveného domu vo vnútri musíte použiť len tie materiály, ktoré len zdôrazňujú všetky jeho výhody.

S prihliadnutím na všetky uvedené skutočnosti je možné predložiť súbor požiadaviek na dekoráciu interiéru dreveného domu:

 • Po prvé, povrchová úprava dreveného domu vo vnútri by mala zahŕňať opatrenia pre biologickú bezpečnosť a požiarnu ochranu domu. To sa robí pomocou špeciálnych prípravkov, ktoré môžu okrem ochrannej funkcie vykonávať aj dekoratívne.
 • Po druhé, zvláštnosť drevených domov je v tom, že nie je možné v nich robiť steny alebo vyrábať betónové potery, ako v kamenných domoch. Ukazuje sa, že všetky inžinierske komunikácie sa musia schovávať za interiérom.
 • Po tretie, vo fáze dokončovania dreveného domu tiež vykonávajú stenové tesnenie a dodatočné ohrev, ak je to potrebné.
 • A konečne, pri dokončovaní dreveného domu vo vnútri by sa mali prírodné materiály používať z najzreteľnejších dôvodov. Často je opodstatnené nepokrývať steny alebo strop vôbec, ale nechať ich otvorené, pričom ich predtým ošetrili ochrannými a dekoratívnymi kompozíciami.

Zvláštnosťou drevených domov je, že sa zmenšujú a tento proces môže trvať niekoľko rokov. To nie je možné ignorovať v interiéri, takže sa to robí vo fázach. Hovorme tieto fázy:

 • Spracovanie bioprotektívnych a retardérov horenia.
 • Tesniace (tesniace) steny.
 • Kladenie inžinierskych komunikácií.
 • Dekorácia vnútorných stien.
 • Stropné usporiadanie.
 • Podlahové krytiny.
 • Morin a maľovanie.

Spracovanie dreva pomocou antiseptík a retardérov horenia

Ako už bolo spomenuté, drevo musí byť chránené pred nepriaznivými environmentálnymi faktormi a rôznymi predstaviteľmi sveta rastlín, húb a zvierat. Zo všetkých prírodných vplyvov strom miluje vystavenie ultrafialovým lúčom, ktoré sú prítomné v slnečnom spektre a ničia lignín - zlúčeninu, ktorá je základom v štruktúre vystužených drevných buniek. To určuje schopnosť dreva odolávať statickým a dynamickým zaťaženiam. S jeho zničením môžeme pozorovať, ako sa povrch guľatiny alebo reziva stáva suchým, drsným a stráca svoju prirodzenú farbu.

Denníky, ktoré stratili svoju prirodzenú farbu na slnku

Najviac hrozné pre drevo je plesňová infekcia, a to môže byť farbenie dreva alebo drevo-deštruktívne. Ak prvý vytvorí iba škvrny na povrchu, ale neovplyvní fyzikálno-chemické vlastnosti, potom druhý spôsobí zničenie štruktúry. Tento proces je nám známy ako hnijúci. A ak niekto tvrdí, že je možné len pri vysokej vlhkosti, potom to bude zle, pretože aj na úrovni 18-20% deštruktívne huby sa môžu vyvíjať pomerne úspešne. Primárne zvlhčovanie a neprítomnosť výmeny vzduchu prispievajú len k ich rastu, pretože ďalšia vlhkosť sa získa z hnilobných produktov.

Plesňové lézie môžu byť v nových domovoch

Niektoré huby sú schopné infikovať strom len počas jeho života, zatiaľ čo iné, nebezpečnejšie pre nás, sa vyvíjajú už v pokácených stromoch. Preto je v dobrej výrobe drevo okamžite chránené, takže pri skladovaní, preprave a výstavbe je už chránené. Takáto ochrana je však krátkodobá a funguje od 2 do 6 mesiacov, čo v zásade postačuje na výstavbu. Ale potom by ste mali použiť zloženie dlhšieho trvania. Na čo sa zamerať pri výbere antiseptického prípravku.

 • Po prvé, je potrebné vziať do úvahy trvanie kompozície, tým viac, tým lepšie, ale drahšie.
 • Po druhé, každá kompozícia má svoj vlastný účel: na externé alebo interné spracovanie, špeciálne kompozície do kúpeľov, na terasy a zábradlia, na spracovanie koncov guľatiny atď.
 • Po tretie, je potrebné vziať do úvahy zloženie antiseptika. Výhodné materiály sú na báze vody.
 • Po štvrté, je potrebné vziať do úvahy účinok kompozície na ľudské telo a zvieratá. Niektoré výrobky sa neodporúčajú pre vnútorné použitie.
 • Po piate, niektoré ochranné zlúčeniny sa odporúčajú používať spolu s ochrannými nátermi: laky alebo farby odolné voči opotrebeniu.
 • Po šieste, musíte zvážiť spotrebu antiseptika na 1 m2 ošetrovanej plochy a počet požadovaných vrstiev.
 • A napokon sa odporúča oboznámiť sa so skúsenosťami s používaním konkrétnej skladby, a nie čítať ju na webovej stránke výrobcu alebo na tematickom fóre, ale aby ste sa sami presvedčili o efektívnosti používania konkrétnej spracovanej budovy ako príklad. Takže si môžete byť istí optimálnym pomerom ceny a kvality.

Uvádzame stručný prehľad niektorých z najbežnejších antiseptík v Rusku, vyrobených spoločnosťou Senezh Preparaty, ktoré sú známe pod ochrannou známkou Senezh. Tieto drogy sú dobre overené v ruskom kontexte.

obraznázovpopis
"Senezh Aquadekor"Navrhnuté pre dlhodobú ochranu pred zrážaním, UV žiarením, vrtným hmyzom a rôznymi hubami. Má tónovací účinok na báze akrylátu.
"Senezh Ecobio"Určené pre vnútorné použitie. Chráni pred hmyzom a všetkými druhmi húb. Doba ochrany je do 25 rokov. Kompozícia je založená na vode.
"Senezh Ultra"Univerzálna ochranná látka na báze vody, ktorá sa môže používať vo vnútri aj zvonku. Platnosť - do 30-35 rokov. Dáva spracované farebné pistácie.
"Senezh Bio"Univerzálne konzervovanie sotva zmyje antiseptikum na báze vody pre ťažké prevádzkové podmienky. Platnosť 30-35 rokov. Dáva stromu nazelenalý odtieň.
"Senezh Ognebio Prof"Navrhnuté pre integrovanú ochranu v interiéri a exteriéri pod baldachýnom proti hmyzu, hubám, ako aj požiaru a šíreniu ohňa. Kompozícia je založená na vode.
"Senezh Thor"Je navrhnutý tak, aby chránil konce veľkých kmeňov pred nerovnomerným sušením, popraskaním a biologickým poškodením. Môže sa použiť na ochranu koncov vnútri konštrukcií. Zloženie na vodnej polymérnej báze.

V tabuľke sú uvedené len niektoré prostriedky z radu príprav Senezh, ktoré v zásade ukazujú oblasti použitia. Okrem tohto výrobcu existujú aj ďalšie známe svetové značky Tikkurila, Belinka, Pinotex a ďalšie. Pre každý dom, v závislosti na prevádzkových podmienkach, odborníci vyberajú tých, ktorí budú plniť svoju úlohu. Prostriedky na báze vody sa môžu použiť ako základ pred dokončením lakom alebo farbou, čo zvyšuje ich ochranné vlastnosti a životnosť.

Kompozície sa aplikujú na suché drevo, očistia sa od nečistôt a prachu. Aplikačné metódy sú štandardné: štetcom, valčekom alebo sprejom. Autoklávovanie sa vykonáva len v priemyselných podmienkach. Zvyčajne sa aplikuje akákoľvek kompozícia aspoň v dvoch vrstvách. Spotreba lieku závisí od jeho špecifickej značky a stavu dreva. V každom prípade musíte použiť návod na použitie pripojený ku každému nástroju.

Jednou z najlepších metód aplikácie ochranných zlúčenín je postrek

Tesnenie stien dreveného domu

So všetkými jeho výhodami, drevené domy majú výraznú nevýhodu - zmenšujú sa a sú pomerne dlhé v čase a stále zažívajú sezónne výkyvy v geometrických rozmeroch. To môže viesť k praskaniu masívneho dreva, a tiež vedie k tomu, že švy medzi guľatinou alebo drevo tiež meniť veľkosť a bez zhutnenia nemôže robiť.

Prírodné materiály na tmelenie železa

Od nepamäti architekti o tomto probléme prirodzene vedeli a prijali opatrenia na utesnenie švov, ktoré nazývali tesnenie alebo tesnenie. Na tieto činnosti boli použité tri hlavné materiály:

 • Caulker s machom. Táto metóda je najstaršia a časovo testovaná. Použitým materiálom bol kukushkinový ľan - mach, ktorý rastie v hojnom množstve v lesoch, ako aj v bažinatých lúkach. Určite poznáte machový trávnik v podobe mäkkých svetlých zelených vankúšov. Ďalším typom machu, ktorý sa používa a stále sa používa, je sphagnum, ktoré rastie v močiaroch v hojnosti a je ľahké ho získať v požadovanom množstve.

Primárne tesniace železo s machom počas fázy výstavby

 • Tesnenie švy. Tento materiál na báze hrubej ľanovej tkaniny sa stále používa, najmä vo fáze výstavby zrubu. Vynikajúce izolačné vlastnosti, stáročia staré tradície a nízka cena určujú široké využitie vleku.

Proces ťahania kotla

 • Konope konope je vyrobené zo špeciálnych lán, ktoré sú vyrobené z jutového alebo konopného vlákna. Tieto prírodné materiály sa dnes široko používajú a dávajú švom estetický vzhľad, ktorý len zdôrazňuje prirodzenú prirodzenosť domu.

Tesnenie konope je tiež krásna

Primárne tesniace železo sa vykonáva vždy počas jeho výstavby alebo bezprostredne po ňom. Sekundárny robiť po finále už po jeho zmrštenie, to je v 18-24 mesiacov. Tieto práce, aj keď sa zdajú byť jednoduché, vyžadujú osobitnú starostlivosť, pretože tesnenie sa vykonáva najprv vonku a potom vo vnútri, a jedna koruna za druhou by sa mala presunúť zdola nahor a neexistuje iná cesta. V žiadnom prípade nie je možné utesniť švy na jednej stene, pretože zrub môže výrazne zmeniť jeho geometriu - to môže byť šikmé.

Pre tieto práce aplikovať veľmi jednoduchý nástroj, overený v priebehu storočí. Ide o sadu špeciálnych čepelí pre tesniace pištole a drevené kladivo - palicu. Tesnenia sú často vyrobené z dreva, aby nedošlo k poškodeniu guľatiny alebo tyče počas izolácie. Sušená prírodná izolácia je skrútená do zväzkov a úhľadne upchatá medzerami. Technológia tesnenia je možné vidieť na videu.

Sada nástrojov hlavného kalicha. Všimnite si, že celý nástroj nie je značkový.

Prírodné materiály pre kotly majú samozrejme výhody vo forme ich prirodzenosti. Bolo by však hlúpe, keby sa v XXI. Storočí nezohľadňovali iné možnosti tesnenia medzipriestorov, najmä preto, že technológia vedy a výroby prešla dlhú cestu, pretože naši vzdialení predkovia nemali inú možnosť ako mach alebo konope. Slabé miesta prirodzenej izolácie sú:

 • Každá prírodná izolácia v mezhventsovyh medzery je stále cudzí materiál, ktorý reaguje na účinky teploty a vlhkosti, nie ako drevo. Z toho sa nevyhnutne objavia medzery a čas od času bude potrebné vykonať opravy.
 • Prírodné vlákna sú nielen milované ľuďmi, takže hlodavce a vtáky budú chcieť ukradnúť niektoré cenné vlákno pre svoje hniezda, kedykoľvek môžu. Pre hmyz je všeobecne ideálnym miestom na život.

Streľba zo scény "zločin". Krádež vlečiek vtákov najmä vo veľkých veľkostiach

 • Ak vlhkosť v kĺboch ​​dosiahne kritické hodnoty, potom sú to prírodné materiály, ktoré prispejú k rozvoju hubových lézií stromu. Nepravdepodobne vyrobený kotol naopak prispieva k hnilobe zrubu presne v spojoch.

Syntetické materiály pre drevené domové tesnenia

Prvé miesto medzi syntetickými tmelmi pre drevené domy sa považuje za akrylové. A to sa deje z vysvetľujúcich dôvodov:

 • Akrylové zlúčeniny majú tepelnú vodivosť a koeficient tepelnej rozťažnosti veľmi blízko stromu, čo umožňuje rovnako reagovať na teplotné extrémy.
 • Akrylové primery majú veľmi dobrú priľnavosť k drevu, prenikajú hlboko do drevnej hmoty, tvoria takmer monolitickú štruktúru, majú tiež dobrú elasticitu a dlhú životnosť.
 • Prípravky na báze akrylu majú vynikajúce baktericídne a antiseptické vlastnosti. Vo švoch, ošetrených akrylovými tmelmi, nebudú žiadne živé tvory.
 • Akrylové primery sú k dispozícii v širokej škále farieb, čo umožňuje stelesniť akúkoľvek myšlienku dizajnu. Okrem toho môžu byť po vysušení ľahko natreté.

Akrylátový tmel s farbami kontrastujúcimi s logom sa môže stať stelesnením myšlienky dizajnu.

 • Tesniace hmoty na báze akrylu určené pre interiérové ​​aplikácie sú pre ľudí a zvieratá úplne neškodné.
 • Akrylové tesniace hmoty sa veľmi ľahko aplikujú. Hlavnou podmienkou je teplota nad + 5 ° C a relatívna suchosť v miestnosti alebo vonku.

Vysoká cena akrylových tesniacich hmôt je viac než kompenzovaná ich nespornými prevádzkovými výhodami.

Tesniace hmoty na báze polyuretánu našli uplatnenie aj v tesniacich spojoch so syntetickými zlúčeninami. Dokonca majú dobrú priľnavosť k stromu, ale ich tepelná vodivosť a tepelná rozťažnosť je odlišná od stromu. Именно поэтому лучше всё-таки применять акриловые герметики.

На нашем портале процесс выбора межвенцового герметика и его правильного применения достаточно подробно описан в соответствующей статье. Мы просто приведем несколько примеров герметиков на акриловой основе, а также предоставим читателям возможность подсчета примерного их количества в зависимости от ширины и глубины шва.

ИзображениеНаименованиеКраткое описание герметика
Akrylátový tmel Energy Seal, balenie - náplne 325, 840 ml, 19 l vedro. Krajina pôvodu - USA.Navrhnuté na tesnenie úzkych a normálnych švov, ako aj trhliny do šírky 2,5 cm. Môže byť použitý v interiéri aj exteriéri. K dispozícii v 12 farbách.
Akrylátový tmel Perma-Chink, balenie - náplne 325, 840 ml, 19 l vedro. Krajina pôvodu - USA.Určené pre utesnenie širokých švov - od 2,5 do 15 cm. K dispozícii v 8 farbách.
Akrylátový tmel Therma Chink, balenie 600 ml, 7 kg, 15 kg. Krajina pôvodu - Rusko.Na utesnenie švov drevených domov, a to zvonku aj vo vnútri domu. K dispozícii v 5 farbách.
Akrylátový tmel Eurotex, balenie 600 ml, 3 kg, 6 kg, 25 kg. Krajina pôvodu - Rusko.Na utesnenie švov drevených domov, a to zvonku aj vo vnútri domu. K dispozícii v 4 farbách.

Tabuľka úmyselne uvádza dva tesniace materiály bezchybnej kvality vyrobené v USA a dve tesniace materiály vyrobené v Rusku majú tiež veľmi dobrú kvalitu. Pre porovnanie, dajme poradie cien pre dovážaný tovar a tie, ktoré sú importované, a uistíme sa, že domáci výrobca by mal byť stále dôveryhodný. Napríklad lyžica s objemom 19 litrov tmelu Energy Seal bude od leta 2016 stáť 33 000 rubľov a 15 kilogramov ruskej Therma Chink bude stáť 7 500 rubľov. Ak budeme počítať za kilogramy, potom 1 kg dovezeného tmelu bude stáť 1089 rubľov, a 1 kg ruských - 500 rubľov. Preto voľba je vaša, naši milí čitatelia.

Pre približný výpočet množstva uvádzame kalkulačku, pomocou ktorej môžete vypočítať približné množstvo tmelu. Je veľmi ťažké presne vypočítať množstvo, pretože spoj medzi guľatinou alebo tyčou má zriedkavo striktnú geometriu a prietok je veľmi závislý na zručnosti kapitána.

Kalkulačka: Vypočítajte množstvo akrylátového mezhventsového tmelu

Prejdite do výpočtov

Kladenie inžinierskych komunikácií v drevenom dome

Prirodzene, aby sa zachoval vzhľad a atmosféra dreveného domu čo najviac, bude to trvať určité úsilie, aby inžinierska komunikácia nezasahovala do výzdoby interiéru a bola skrytá pred očami. Pritom musia vykonávať funkcie, ktoré im boli pridelené. Preto je pod komunikáciou pod stropom, stropnou fóliou, dekoráciou na stenu alebo v špeciálnych technologických kanáloch, vyvŕtaných do guľatiny alebo do baru aj počas fázy výstavby, ukrytá maximálna komunikácia.

Organizácia a inštalácia elektrických rozvodov v drevenom dome je podrobne opísaná v príslušnom článku nášho portálu, takže to neopakujeme, ale povedzme niekoľko slov o systémoch vykurovania, vodovodu a ventilácie.

 • Je výhodné vyrábať inžinierske systémy po stavbe dreveného domu, ale pred štádiom dokončovacích prác.
 • Najlepším miestom pre systémy napájania, dodávky vody, kanalizácie a elektroinštalácie vykurovacích systémov je priestor medzi ponorom a hotovou podlahou, kde sa nachádzajú oneskorenia pre podlahy. Je zrejmé, že v prevažnej väčšine drevených domov, podlahy sú vyrobené z dreva, takže tento priestor môže a mal by byť použitý.

Pokladanie pod podlahovú krytinu

 • Systém vetrania - nútené alebo prirodzené miesto za stropom. Systémy kruhových alebo plochých plastových potrubí zabezpečujú potrebnú výmenu vzduchu a nezaberajú veľa miesta.

A v drevených domoch môže byť nútená ventilácia v kúpeľniach

 • Ak sa ako ohrievač používa polystyrénová pena, je potrebné sa tomu vyhnúť, a to aj v kovovom puzdre, ako to vyžaduje SNiPs. Elektrické vedenia v puzdrách alebo rúrach môžu byť položené len vo vrstve izolácie s čadičovou minerálnou vlnou. Áno, a vo všeobecnosti je hlúpe postaviť drahý drevený dom a potom „zabiť“ jeho prirodzenosť a šetrnosť k životnému prostrediu syntetickou izoláciou.

Vykurovací systém dreveného domu je vybraný na základe mnohých faktorov:

 • Frekvencia osoby v dome. V prípade, že dom bude určený na trvalé bývanie ľudí, potom sa určite musí pripojiť na plyn a robiť ohrev vody s plynovým kotlom. Ak nie je v oblasti, kde sa nachádza dom, dodávka plynu, potom môžete zvážiť použitie kotla na tuhé palivo.

Uvidíme našich dedkov, ako vykurovať dom bez kachlí

 • Ak je dom určený na bývanie v ňom len v teplej sezóne alebo sa pravidelne objavuje v chladnom období, je potrebné zvážiť otázku vykurovania elektrickými konvektormi, infračervenými žiaričmi alebo klasickými kachľami. Dobre navrhnutý a postavený krb môže byť dobrou pomocou.
 • Aký druh vykurovacieho systému je lepšie zvoliť pre dom, ako ho vypočítať, aké rúry použiť, ako si vybrať kotol a radiátory, ako aj mnohé ďalšie témy nájdete v príslušnej časti nášho portálu.

Chcem povedať pár slov o výbere rúr na vykurovanie. Ak sa človek rozhodne postaviť dom z prírodných materiálov, potom jeho prirodzenou túžbou bude skryť všetku komunikáciu vo forme plastových rúr za stavebnými konštrukciami. Ako cudzí materiál. Existuje však taký prístup, ktorý naopak umožňuje vystaviť potrubia, aby sa stali súčasťou interiéru. Ide o medené rúrky. A autori odporúčajú vývojárom premýšľať o vhodnosti ich použitia. Prečo?

 • Meď je prírodný materiál, ktorý je časom pokrytý ušľachtilou patinou, ktorá je veľmi dobre kombinovaná s drevenými stenami domu. To ďalej zdôrazní prirodzenú krásu domu.

Medené rúrky v drevenom dome, otvorené, nezdá sa cudzie

 • Medené rúrky majú dobrý odvod tepla a ak je vykurovací systém položený otvorene a po obvode stien, zvyšuje sa tak účinnosť vykurovacieho systému. Časť tepelnej energie bude prenesená z rúr do stien, čo bude mať dobrý vplyv na tepelnú bilanciu miestnosti, nebudú tam žiadne rohy, kde môže kondenzovať vlhkosť. Myšlienka popúšťania stien, najmä vonkajších, sa už dlho používa vo svete a osvedčila sa. Napríklad, veľmi módne teraz a teda veľmi drahé teplé sokel.

Toto nie je len sokel, ale teplý sokel.

 • Vysoké náklady na meď sú viac ako kompenzované použitím jednovrstvového horizontálneho vykurovacieho systému, ktorý poskytuje významné úspory v potrubí a praktická spotreba potrubia metrom je 1,5 - 2 krát nižšia. Ďalším argumentom v prospech medených rúr v takomto vykurovacom systéme sú úspory na tepelnej izolácii, pri ktorej sa opotrebujú rúry v stavebných konštrukciách.

V niektorých drevených domoch sú majitelia ochotní urobiť svoj domov prirodzeným a exkluzívnym, že aj elektrické vedenie je uložené v medených rúrkach. To je naozaj veľmi drahé potešenie, pretože nie sú to samotné rúrky, ktoré určujú hlavné náklady, ale rôzne kovania: medené rozvodné skrine, mechanizmy spínačov a zásuviek. Na druhej strane, takéto vedenie je re-ekvidiabilné, pretože ťahanie kábla v medenej hladkej rúrke je jednoduchšie ako v kovovej vlnitej hadici.

Prvky spätného vedenia v medených rúrkach

Nástenné dekorácie v drevenom dome

V drevenom dome môžu byť nasledovné možnosti dekorácie na stenu:

 • Nerobte žiadne dokončovacie práce. Je vhodný pre domy z lepeného dreva alebo guľatiny. Tieto materiály sú tak krásne samy o sebe. Aj bez dokončenia môže byť dom z profilovaného dreva alebo dyhy. Pri všetkých týchto materiáloch je prirodzene potrebná antiseptická ochrana. Používal tiež formulácie na tónovanie a rôzne dekoratívne nátery vo forme lakov, impregnácií a farieb. V domoch reziva alebo zrubov starej budovy je nedostatok interiérovej výzdoby mauveton, ale milovníci môžu opustiť „divokú krásu“ buď úplne, alebo v podobe niektorých akcentov.

Vyzerá to, že by to bolo neslušné, ale je to celkom vhodné

 • Zdobenie stien drevený dom šindel - tento krok je logické a opodstatnené, pretože pojem prirodzenosti domu nebude porušená, za predpokladu, že šindel nie je syntetický - z MDF alebo PVC. Pre obytné priestory sa používa hlavne obloženie z ihličnatého dreva, pre kúpele a sauny - lipa alebo osika.

Nástenné dekorácie na stenu

 • Steny domu sú zdobené blokovým domom, ktorý je akýmsi obložením, ale jeho vonkajší profil nie je plochý, ale polkruhový, napodobňujúci guľatinu. S pomocou takejto dekorácie, môžete otočiť každú miestnosť, bez ohľadu na materiál a stav stien do druhu nového domu z zaoblené guľatiny.

Steny ukončené blokovým domom

 • Zdobenie stien domu keramické dlaždice, porcelán alebo mozaika. Prirodzene, tieto materiály sa môžu používať iba v zónach, ako sú kúpeľne, kuchyne, ako aj v dizajne krbov alebo kachlí. Drevené steny nie sú vhodné ako podklad pre obklady, preto sa na tento účel používa sadrokartón alebo lepenka odolná voči vlhkosti, sádrokartónové dosky (GFL) alebo sklenené horčíkové plechy (SML). Tieto materiály majú lepšiu nosnosť, nízku absorpciu vody a tepelnú rozťažnosť.

Proces inštalácie kuchynskej zástery z mozaiky v drevenom dome

 • Zdobenie stien domu prírodným alebo umelým kameňom. Drevo veľmi dobre sedí s kameňom, takéto interiéry sú veľmi organické a atraktívne, ale tu potrebujete vedieť zmysel pre proporcie. Kameň môže byť použitý na výzdobu portálov krbov, stĺpov, záster v kuchyni, akékoľvek iné prvky, ale nie úplne pokryť steny. Premeniť drevený dom na jaskyňu je hlúpy a drahý. Pre základňu je najlepšie použiť LSU.

Kamenný krb

 • Zdobenie stien dreveného domu sadrokartónovými doskami, sadrokartónovými doskami alebo SML, po ktorom nasleduje natieranie pomocou dekoratívnej omietky alebo tapetovania. Takáto výzdoba môže byť použitá v drevených domoch len v zóne, ale nie v celom dome. Dôvody sú úplne pochopiteľné - prečo skryť krásu tých materiálov, ktoré sú navrhnuté tak, aby skryli niektoré chyby.

Priečky môžu byť postavené zo sadrokartónu v drevenom dome

 • Sadrokartónové drevené steny. Jedná sa o technicky náročný proces, ktorý zahŕňa najprv inštaláciu drevených šindľov alebo kovových pletív na steny a potom omietky. Tento proces nie je ani esteticky ani technicky odôvodnený.

Prečo?

 • Zdobenie stien dreveného domu plastovými šindľami, MDF alebo PVC panelmi. Toto je najviac hodnotený proces jeho hlúposti, takže tam nebudú žiadne komentáre.

Stropné dekorácie v drevenom dome

Strop je taká konštrukcia, ktorá je vždy viditeľná, preto sú pre ňu vždy zvýšené požiadavky. Keďže v drevenom dome nie je možné opustiť strop, jeho usporiadanie je vždy spojené s povinnou izoláciou a možnou inštaláciou inžinierskych sietí. Aké sú možnosti úpravy stropu?

 • Často sa používa stropné obloženie s rovnakou drevenou šindľou. Ale stáva sa, že interiéry s šindľom a na stenách a strope vyzerajú dosť nudne, takže to dáva zmysel maľovať ho svetlejším tónom, takže miestnosť sa zdala byť vyššia. Ale potom vyvstáva otázka - prečo maľovať drahé obloženie, keď môžete robiť s inými materiálmi.

Stropná šindľa môže byť krásna

 • Stropná fólia s plastovým šindľom v drevenom dome je plne odôvodnená. Za rozumnú cenu, môžete realizovať všetky nápady bez farby. Iba v tomto prípade je potrebné zvoliť vysoko kvalitné obloženie.
 • Dokončenie stropu sadrokartónovou doskou (GVL, SML) pomôže vytvoriť komplexnú viacúrovňovú štruktúru so vstavanými svetlami. Súčasne drevené prvky stropu alebo manzardovej strechy veľmi jednoducho pomôžu vybudovať rám stropu.

Prečo nie?

 • Stretch stropy sú jedným z najlepších riešení pre dokončenie stropu v drevenom dome. Faktom je, že drevený dom sedí dlhú dobu a stále zažíva sezónne výkyvy. Plátno strecha strop dokonale kompenzuje tieto zmeny, ktoré nemožno povedať o krehké sadrokartónu. Nekonečný výber textúr a farieb strešných stropov, jednoduchosť a rýchlosť ich inštalácie zabezpečujú ich "víťazný krok" v podobe rozšíreného používania aj v drevených domoch.

Vyzerá to trochu nezvyčajné, ale veľmi zaujímavé.

Charakteristikou podláh v drevených domoch je prítomnosť drevených trámov alebo krokiev strechy, ktoré nesú hlavnú záťaž. Okrem svojej hlavnej funkcie však môžu hrať aj úlohu dekoratívnych prvkov stropu. V kombinácii s niektorým z vyššie uvedených dokončovacích materiálov môžete vytvoriť jedinečný a jedinečný strop, ktorý len zdôrazní, že dom je drevený.

 • Nosníky alebo krokvy môžu byť kombinované s klapkou medzi nimi, a môžu byť tónované v jednej farbe.

Nosníky a podšívka v jednom tóne

 • Kontrastné trámy a stropná sieť sú veľmi dobré.

Tmavé trámy a svetlý strop

 • Nosníky a krokvy môžu byť perfektne kombinované s dekoratívnymi prvkami v podobe bambusových panelov.

Jednoducho luxusné!

 • Veľmi zaujímavá kombinácia lúčov a osvetlených vitráží.

Osvetlené vitráže na strope - riešenie win-win

 • Medzi trámy možno namontovať sadrokartónové dosky.

Kombinácia nosníkov a sadrokartónu

 • Stretch strop tiež vyzerá dobre medzi trámy.

Stretch stropy medzi nosníkmi realizovať ešte jednoduchšie ako sadrokartón

 • Nosníky môžu byť vyrezané na drevo.

Vyrezávané trámy - veľmi drahé

 • Stáva sa, že nosníky sú imitované pomocou výrobkov z polyuretánu

Polyuretánové imitácie nosníkov

Opísané možnosti na dokončenie stropu nemôžu ani odrážať stotinu toho, čo môžete skutočne realizovať. Hlavná vec je, že strop by sa mal stať organickou súčasťou celkového interiéru domu, a nie „žiť“ oddelene od všetkých.

Usporiadanie podlahy v drevenom dome

Ak si môžete dovoliť niektoré kučeravé a trojrozmerné prvky na strope, potom hlavnou požiadavkou na podlahu je jeho ideálna rovnomernosť a horizontálna poloha. Zároveň musí byť estetická, hygienická a ekologická. Prvá vec, ktorá sa navrhuje v drevenom dome je podlaha z toho istého materiálu. Existuje však viac možností:

 • Podlahy drážkovanej podlahovej dosky, s jej ďalším brúsením, lakovaním alebo lakovaním - veľmi vhodnou možnosťou. Ako si vybrať správny materiál a samostatne vytvoriť takú podlahu je opísaný v článku na našom portáli.

Nezabalené drážkované podlahové dosky na položených

 • Podlahy z parketových a parketových dosiek sú vždy výhodné. Je potrebné, aby boli položené na dobrom základe, vrátane toho môže byť vykonané na preglejky a guľatiny, a to nielen na betónovú podlahu. Ako to urobiť správne, je popísané v článku na našom portáli.

Kusové parkety sú stále „tá vec“.

 • Laminátové podlahy sú rozpočtovým riešením pre drevený dom, aj keď nie sú horšie ako prírodné parkety. Na našom portáli je vynikajúci článok o kritériách pre výber tejto podlahy a pokládka nebude spôsobovať žiadne problémy pri vyrovnaní základne.

Rozpočet, krásny, funkčný

 • Podlahy keramických dlaždíc alebo porcelánových dlažieb v drevenom dome veľmi dobre zapadajú do interiéru a môžu a mali by byť položené v najnavštevovanejších priestoroch: kuchyne, kúpeľne, chodby, chodby. Základom takýchto podláh nemusí byť nutne betón, a možno aj preglejka, ako aj dosky OSB, dosky zo sadrových vlákien a sklenené magnezitové dosky. O správnej pokládke dlaždíc, ktorá je podrobne popísaná v príslušnom článku.

Keramické dlaždice sa dobre dostávajú do drevených domov

Článok úmyselne neuvádza podlahové krytiny z koberca alebo linolea, pretože nemá zmysel míňať peniaze na výstavbu dreveného domu v budúcnosti, aby sa ušetrilo na podlahových krytinách. Betónové podlahy v drevených domoch sa tiež takmer nikdy nepoužívajú, pretože na drevených podlahách pôsobia veľmi ťažké bremená a je ťažké ich zorganizovať.

Ak sa majitelia dreveného domu chystajú vyrobiť skutočne jedinečnú a exkluzívnu podlahovú krytinu, ktorá nie je v predaji, je to veľmi zriedka robené výrobcami dlaždíc, potom im môžete ponúknuť, aby sa dali na podlahu v tradíciách slávnej francúzskej provincie Perigord. Zvláštnosťou tohto povlaku je pokládka keramických obkladov v rámci drahých drevín.

Ak majitelia dreveného domu chcú závidieť všetkým, potom by ste mali premýšľať o podlahách v tradíciách provincie Perigord

Podlaha Perigord bola v interiéroch francúzskych kráľov využívaná už v stredoveku. Technológia pokládky takejto podlahy je veľmi zložitá, ale výsledok je jednoducho úžasný. Kombinácia jednoduchých štvorcových dlaždíc bez ozdôb a drevených rámov je obzvlášť vhodná pre obývacie izby dreveného domu. Na technológiu pokládky bude takáto podlaha nevyhnutne popísaná v článku na našom portáli.

Podlaha Perigord je jednoducho úžasná!

Odhadzovanie, maľovanie a nanášanie laku na vnútornú výzdobu dreveného domu

Poslednou fázou interiéru dreveného domu je aplikácia ochranných, dekoratívnych kompozícií na hotový povrch alebo použitie takých nástrojov, ktoré kombinujú obe tieto funkcie. На этом этапе необходимо быть особо внимательным, должен быть четкий план - где и какой состав наносить, а также выбраны нужные и утвержденные всеми домочадцами цвета для отделки. Гораздо труднее будет потом переделывать, чем сделать все правильно сразу.

Сперва надо точно рассчитать все площади, которые подлежат отделке. Это площадь стен, площадь потолка и пола. Для чего это нужно?

 • Каждый защитный или декоративный состав имеет свои нормы расхода на единицу площади. Подсчет площади позволит закупить нужное количество грунтовок, морилок, красок и лаков.
 • Ak sa povrch bude maľovať v rôznych farbách, potom je potrebné presne vypočítať množstvo farebných farieb alebo pigmentov pre farbenie. Pri ručnom zafarbení farby alebo laku môžu byť rozdiely medzi odtieňmi rôznych šarží.

Dobré farby a laky nikdy neskrývajú textúru prírodného dreva

 • Maliarske a lakýrnické práce nie je lepšie natiahnuť v čase, ale podľa technológie čo najskôr. To je dosiahnuteľné, vrátane skutočnosti, že predmetom budú farby, laky a nástroje v správnom množstve.
 • Presný výpočet plochy vám umožní vyhnúť sa prebytkom, ktoré potom nikto nepredá. S negramotným prístupom môže byť prebytok 50-80%

Ako vypočítať plochu stropu a stien, správny a nepravidelný tvar - podrobne popísaný v článku na našom portáli. Ako príklad uvedieme kalkulačku na výpočet plochy stien v miestnostiach rôznych konfigurácií s prihliadnutím na otvory dverí a dverí. Zároveň okamžite urobíme rezerváciu, že máme na mysli izbu s rovnakou výškou stropov.

Kalkulačka pre výpočet plochy stien v miestnostiach rôznych tvarov s prihliadnutím na dvere a okenné otvory

Miestnosti v domoch sú väčšinou obdĺžnikového tvaru, ale môžu mať obidva výčnelky smerom von v podobe rôznych priechodov a výklenkov, ako aj výčnelky smerom dovnútra, čo tiež treba vziať do úvahy. Aj v miestnosti je aspoň jedno dvere, a možno aj viac. V niektorých izbách nemusia byť okná a možno aj niekoľko. Toto všetko sa bralo do úvahy pri vytváraní kalkulačky.

Rozmery miestnosti

Plocha stien získaných z kalkulačky sa môže použiť na výpočet potrebných lakov a farieb. Na modernom trhu so stavebnými materiálmi sa prezentuje široká škála známych a neznámych značiek. V rámci jedného článku ho nemožno posudzovať, preto predstavíme iba tú časť sortimentu svetoznámeho výrobcu farieb Belinka, ktorý sa používa v interiérovej výzdobe drevených domov a upozorňuje na oblasti použitia týchto alebo týchto prostriedkov.

obraznázovpopisNáklady, trieť
Belinka Impregnant, bezfarebný základný antiseptický prípravok, balenie 0,75 l; 2,5 litra; 10 l.Je určený na ochrannú impregnáciu v interiéri aj na voľnom priestranstve. Chráni pred hmyzom a hubami, zlepšuje kvalitu povrchovej úpravy. Bezfarebný.4 780 rub. na 10 litrov.
Belinka, olej na drevo v kontakte s potravinami, balenie 0,5 l.Zloženie na báze rastlinných a minerálnych olejov, dáva stromu odpudzujúci účinok, neupcháva póry dreva, zachováva prirodzenú farbu a textúru.610 rub. pre 0,5 litra.
Belinka Interier, špeciálny dekoratívny ochranný náter na vnútorné použitie, balenie 0,75 l; 2,5 litra; 10 l.Na báze vody, bez zápachu a rýchlo schne, zanecháva štruktúru viditeľnú a dodáva hodvábny lesk. Odporúča sa na maľovanie nábytku a hračiek v detských izbách. V sortimente 14 hotových odtieňov.8 115 rub. na 10 litrov.
Belinka Interier Sauna, špeciálny bezfarebný náter na kúpele a sauny, balenie 0,75 l; 2,5 1.Na báze vody, bez zápachu a rýchlo schne, drevo získava hodvábny lesk. Môže byť použitý v kúpeľoch, saunách, kúpeľniach a kuchyniach.1 440 rub. pre 2,5 litra.
Belinka 2K lak, parketový dvojzložkový lak na báze polyuretánovej živice, balenie 5,5 l.Na báze polyuretán-akrylovej disperzie a vody. Navrhnuté na ochranu náterov vystavených intenzívnemu zaťaženiu. Vytvára bezfarebný vodotesný náter, rýchlo schne, nemá nepríjemný zápach.9 130 rub. pre 5,5 litra.

Ako je vidieť z tabuľky, dobré farby, oleje a laky nie sú lacné, pretože samotný dom je vyrobený z dreva. Tam sú domáce náprotivky, ktoré budú oveľa lacnejšie. Teraz, v XXI storočí, svet informatizácie nebude mať problém nájsť farbu alebo iný ochranný náter, ktorý by vyhovoval kvalite a cene bez toho, aby opustil váš domov. Produkty Belinka sú príkladné len preto, že majú dokonalú kvalitu a sú veľmi dobrým usmernením.

Ďalej sa navrhuje vykonať výpočet spotreby určitého média v závislosti od povrchovej plochy a počtu vrstiev. Pre pohodlie čitateľov nášho portálu odporúčame použiť kalkulačku.

Kalkulačka: Výpočet spotreby farieb a lakov v závislosti od plochy a počtu nanesených vrstiev

V tejto kalkulačke je možné použiť predtým získané údaje z kalkulačky oblasti steny.

Prejdite do výpočtov

Po výpočte potrebného počtu impregnácií, náterov, olejov, náterových hmôt a lakov môžete prejsť do záverečnej fázy dokončenia dreveného domu vo vnútri. Proces prípravy, základného náteru a natierania drevených povrchov je podrobne opísaný v príslušnom článku nášho portálu.

Od začiatku stavby dreveného domu, až po jeho konečnú výzdobu, môže trvať oveľa dlhšie ako kameň. Taká je zvláštnosť a platba za prirodzenosť - zruby sedia oveľa dlhšie. Ale aj trápne čakanie na ťah a zdĺhavý proces dokončovania, ktorý sa môže zdať nekonečný, je to, čo človek cíti príjemne, keď sa presťahuje do svojho domu snov - skutočného moderného dreveného domu, kde sa zachovávajú ľudové tradície a všetky výhody civilizácie. A je to výzdoba dreveného domu vo vnútri, ktorá je navrhnutá tak, aby táto kombinácia bola možná a vhodná.

Загрузка...