Vykurovacie systémy

Kalkulačka výpočtu hydroarrow na základe výkonu kotla

Komplexný, rozsiahly vykurovací systém, najmä s niekoľkými okruhmi, z ktorých každý musí udržiavať svoj teplotný režim, vyžaduje ďalší prvok, ktorý by poskytol potrebné vyváženie. Úloha sa zdá byť mimoriadne ťažká, ale v skutočnosti je riešená inštaláciou zariadenia, ktoré je pomerne jednoduché - hydraulického separátora, ktorý sa v každodennom živote často označuje ako „hydraulická ihla“.

Kalkulačka výpočtu hydroarrow na základe výkonu kotla

Takéto zariadenia je možné zakúpiť v hotovej forme - predávajú sa v špecializovaných predajniach. Skúsený zvárač nebude ťažké urobiť ho sám. Hlavná vec je vedieť, aké parametre musí hydraulický separátor spĺňať. V tejto otázke sa použije kalkulátor na výpočet hydraulickej ruky na základe výkonu kotla.

Pod kalkulačkou bude uvedené niekoľko vysvetlení k výpočtom.

Kalkulačka výpočtu hydroarrow na základe výkonu kotla

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie výpočtov

Hydraulická šípka je dodatočnou kapacitou spravidla vertikálneho usporiadania, najčastejšie vyrobeného z rúrky (aj keď sa tiež nachádza s obdĺžnikovým prierezom). Do určitej objednávky sú zabudované spoje k vykurovaciemu kotlu a ku kontúram tepelnej výmeny. V skutočnosti je na tomto mieste oddelenie „malého“ obrysu kotla a predĺžených vykurovacích okruhov.

Existujú klasické schémy hydraulických separátorov - sú znázornené na obrázku:

Typické schémy hydraulických strelcov: vpravo - najjednoduchšie, vľavo - s prípojkami pre niekoľko okruhov výmenníka tepla.

Hlavnými parametrami budú samozrejme priemery separátora a dýz. Zvyšné parametre sú odvodené z ich typickej schémy.

  • Táto kalkulačka počíta výpočet výkonu vykurovacieho kotla.

Ako určiť požadovaný výkon kotla?

V tejto otázke bude čitateľovi pomáhať špeciálny Kalkulačka výkonu kotlaktorý vedie odporúčaný odkaz.

  • Ďalším parametrom je rýchlosť vertikálneho pohybu chladiva pozdĺž hydraulickej ihly. Čím menšie je, tým účinnejšie je chladivo vyčistené od kalov, plynov v ňom rozpustených a čím rovnomernejšie dochádza k miešaniu horúcich a chladených tokov. Optimálny indikátor je približne 0,1 ÷ 0,2 m / s. V kalkulačke môžete zvoliť požadovanú hodnotu.
  • A napokon dôležitým parametrom je plánovaný režim prevádzky vykurovacieho systému, tj teploty v prívodnom potrubí z kotla v "vratnom" potrubí. Požadované hodnoty sa zapíšu do kalkulačky.

Vzorec na výpočet v tomto prípade nemá zmysel - je základom programovaného výpočtového algoritmu. Výsledok ukáže optimálny priemer samotnej hydraulickej ihly a zásuviek vložených do nej. S ostatnými lineárnymi parametrami sa už dá ľahko rozhodnúť.

Význam hydraulických šípov vo vykurovacom systéme

V tejto malej publikácii sú len niektoré stručné vysvetlenia výpočtov. Pozná všetky funkcie šípky vykurovacieho systému môže a mal by byť v špeciálnom článku nášho portálu.

Загрузка...