Zahrievanie

Kalkulačka výpočet izolácie stien dreveného domu

Drevené domy, určite, nikdy nestratia svoj význam a neopustia vrchol popularity. Teplá, príjemná, zdravá ľudská štruktúra vysoko kvalitného dreva sa nedá porovnať s kameňom alebo maltou, oveľa menej s akýmikoľvek polymérmi. Avšak, tepelne izolačné vlastnosti dreva, aj keď dosť vysoká, sú stále nestačí poskytnúť najpohodlnejšie mikroklímu v dome, a musíte sa uchýliť k ďalšej izolácie stien.

Kalkulačka výpočet izolácie stien dreveného domu

Izolácia drevených stien je veľmi citlivou záležitosťou, pretože je potrebné zabezpečiť dostatočnú tepelnoizolačnú vrstvu, ale zároveň zabrániť nadmernému zaťaženiu. Okrem toho, veľa závisí na type exteriéru a interiéru nástenné dekorácie, ak je k dispozícii. Jedným slovom, bez výpočtov tepelného inžinierstva je nemožné. A v tejto veci, kalkulačka pre výpočet izolácie stien dreveného domu by mala slúžiť dobrú prácu.

Nižšie budú uvedené potrebné odporúčania pre výpočty.

Kalkulačka výpočet izolácie stien dreveného domu

Prejdite do výpočtov

Ako sa počíta izolácia?

  • Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť je umiestnenie tepelnoizolačnej vrstvy. Drevené domy sú spravidla jedno- alebo nízkopodlažné, to znamená, že nám nič nebráni v tom, aby sme sa uchýlili k izolácii vonkajších stien. Vnútorná izolácia, najmä drevených konštrukcií, je mimoriadne neželateľným riešením, ktoré sa používa len vtedy, keď je úplne nemožné umiestniť tepelnú izoláciu na strane ulice. V každom prípade je táto kalkulačka „zaostrená“ presne pod vonkajšou izoláciou drevených stien.
  • Druhým je typ izolácie. Najlepšie bude použitie vysoko kvalitnej minerálnej vlny s jej umiestnením do rámovej konštrukcie laty. Kalkulačka uvádza dosky z penového polystyrénu a EPS, ale tento materiál je pre drevené steny extrémne nežiaduci z mnohých dôležitých dôvodov.

Okrem toho sa do kalkulačky ukladajú izolačná striekateľná hmota - polyuretánová pena, penoizol a ekologická vlna.

  • Výpočet je založený na skutočnosti, že celkový tepelný odpor všetkých vrstiev konštrukcie steny, vrátane samotnej drevenej steny, konečnej a tepelnej izolácie, musí byť aspoň normalizovaná hodnota stanovená SNiP. Vyhľadanie tejto možnosti vo vašom regióne je jednoduché s mapou uvedenou nižšie. Je potrebné vziať hodnotu "pre steny", zvýraznené fialovou farbou. Zadáva sa do príslušného poľa kalkulačky.

Schematický diagram na určenie normalizovanej hodnoty odporu prenosu tepla.

  • Je potrebné urobiť hrúbku hlavnej steny (poz. 1). Tam je malá nuancia - to je dobre zobrazené v grafickom diagrame nižšie.

Príklad zohriatia drevenej steny z baru (vľavo) az guľatiny, po ktorom nasleduje vonkajšia úprava podľa princípu vetranej fasády.

Upozorňujeme, že hrúbka drevených stien, ktorá sa berie do úvahy z dreva, môže byť podstatne väčšia ako pri drevenej drevenici, pričom zdanlivo zodpovedá celkovej hrúbke.

  • Akonáhle je izolácia (poz. 3) umiestnená vonku, musí byť pokrytá fasádou. V tomto prípade sa najčastejšie používa ventilovaný fasádny systém, v ktorom je vytvorená medzera (pol. 7) na vetranie izolácie pokrytej difúznou membránou priepustnou pre pary (pol. 4). Všetko, čo sa nachádza za touto vzduchovou medzerou (tj samotná povrchová úprava - pol. 6), nie je pri tepelnom výpočte akceptované!

Vonkajšie obloženie, napr. Dosky, obloženie stien alebo prírodný „domček blokov“, je možné vziať do úvahy len vtedy, keď je plne nasadený na vrstvu izolácie. Vo výpočtovom algoritme bude musieť užívateľ zadať typ exteriéru.

  • Drevené steny z kvalitného dreva alebo guľatiny sú často ponechané úplne odkryté vo vnútri, čím sa zdôrazňuje ich prirodzenosť. Ak sa použije dodatočná povrchová úprava, bude potrebné ju zohľadniť. Kalkulačka umožňuje vykonať podobnú voľbu.

Výsledok je v milimetroch. Potom je ľahké priviesť ho na štandardnú hrúbku izolačných materiálov.

Ako vykonávať izoláciu dreveného domu?

Existuje niekoľko technologických prístupov k tomuto problému. Viac sa o nich dočítate v článku venovanom vonku drevený dom.

Загрузка...