Výzdoba

Kalkulačka pre výpočet materiálu pre mokrú fasádu

Technológia mokrej fasády je atraktívna tým, že umožňuje riešiť dve kľúčové úlohy naraz - poskytnúť stenám potrebný stupeň izolácie a dokončiť ich sádrovou alebo fasádnou farbou. Táto okolnosť robí tento prístup veľmi populárny medzi majiteľmi domov.

Wet Facade Material Calculator

Táto technológia nie je jednoduchá a zahŕňa niekoľko krokov, z ktorých každá využíva rôzne materiály. Prirodzene, pred začatím práce je potrebné pripraviť požadovaný počet z nich, pre ktoré potrebujete poznať približnú spotrebu na jednotku hotovej steny. Ešte jednoduchšie je použiť navrhovanú kalkulačku na výpočet materiálov pre mokrú fasádu, ktorá už zohľadňuje všetky potrebné závislosti.

Niekoľko dôležitých poznámok k výpočtom - v textovom poli pod kalkulačkou.

Wet Facade Material Calculator

Prejdite do výpočtov

Ako používať kalkulačku?

Kalkulačka je určená pre „mokrú“ fasádu, vyrobenú s použitím dosiek z minerálnej vlny (zvyčajne čadičovej) s vysokou hustotou, špeciálne navrhnutých na tieto účely.

Najprv sa musíte rozhodnúť hrúbka izolačnej vrstvy - minerálna vlna. Pre tento účel je k dispozícii samostatná kalkulačka, ktorá sa dá ľahko prejsť na odporúčaný odkaz.

Pri výpočte požadovaného množstva materiálu bude počiatočným parametrom plocha izolovanej a hotovej čelnej steny. Kalkulačka ponúka dve možnosti výpočtu - podľa predtým vypočítanej plochy, alebo lineárnymi parametrami steny (jej dĺžkou a výškou) so schopnosťou vylúčiť existujúce okenné a dverné otvory z výpočtov.

Výsledok výpočtov bude ukazovať približné, s rozpätím 10%, množstvo týchto materiálov:

Schéma otepľovania a dokončovania technológie "mokré" fasády

  • Dosky z minerálnej vlny (poz. 3).

Rôzni výrobcovia môžu mať svoje vlastné normy, takže kalkulačka sa zobrazí v troch najbežnejších veľkostiach: 500 × 1000 mm, 600 × 1000 mm a 600 × 1200 mm.

Dôležité: výpočty tepelného inžinierstva niekedy ukazujú potrebu dvojvrstvovej izolácie steny, napríklad 100 + 50 mm. V tomto prípade sa samozrejme vypočítaný počet dosiek dotkne každej z vrstiev.

  • primery na predúpravu stien pred inštaláciou izolácie.

Vo väčšine prípadov sa používa hlboký penetračný náter. Pre betónové povrchy sa však odporúča použiť zloženie typu "betonokontakt". Spotreba materiálu je trochu odlišná, čo sa v kalkulačke berie do úvahy.

  • Špeciálna lepiaca zmes pre zatepľovacie práce.

Je určený ako na nalepovanie dosiek z minerálnej vlny na povrch so základnou stenou (pol. 2), tak aj na nanášanie základnej omietkovej vrstvy (pol. 5) na jej vonkajší povrch.

V závislosti od typu povrchovej úpravy sú malé rozdiely v spotrebe. Ak plánujete dokončiť fasádu s dekoratívnou omietkou, základná omietková vrstva sa zvyčajne udržiava na 4 mm. V prípade, že sa plánuje použiť len prednú farbu, hrúbka základnej vrstvy sa zvýši na 5 mm. To má vplyv na celkovú spotrebu a táto nuancia sa zohľadňuje aj v kalkulačke.

  • Huba "huby".

Ďalšie mechanické upevnenie izolačných dosiek je zabezpečené montážou hmoždiniek, "húb" (pol. 4). Požadované množstvo bude uvedené vo výsledkoch výpočtu.

  • Zosilňujúca sieťovina zo sklenených vlákien.

Takáto sieť (poz. 6) sa zvyčajne vyrába v kotúčoch so šírkou 1000 mm. Jeho spotreba bude znázornená s prihliadnutím na skutočnosť, že priľahlé plátna sa navzájom prekrývajú v páse so šírkou 100 mm.

  • Vodný disperzný základný náter na prípravu omietnutého povrchu na ďalšie spracovanie.

Počet dekoratívnych omietok samotných (pol. 7) alebo fasádnych farieb v tomto prípade nie je vypočítaný, pretože ide o čisto špecifické charakteristiky pre každý z vybraných typov povrchových úprav.

Podrobnosti o technológii mokrej fasády

Počas práce bude potrebné určité množstvo iných materiálov, napríklad profily a špeciálne upevňovacie prvky pre ich montáž, zosilňujúce rohy. So všetkými nuansami technológia mokrej fasády možno nájsť v samostatnom článku portálu, v ktorom sú ilustrované pokyny na vykonanie prác.