Zahrievanie

Kalkulačka pre výpočet hrúbky izolácie sklonu strechy

Ak sa plánuje zorganizovať obývaciu izbu v podkroví alebo dokonca len dobre vybavenú a hotovú technickú miestnosť, je potrebné zvážiť otázku otepľovania striech. Nemali by ste predpokladať, že ide len o ochranu pred zimnými mrazmi - bez tepelnej izolácie av letnom horúčave sa môže podkrovie premeniť na zónu úplne nevhodnú pre ľudí, aby zostali, červeno horúce pôsobením slnečného svetla.

Kalkulačka pre výpočet hrúbky izolácie sklonu strechy

Aby bola tepelná izolácia úplná, jej hrúbka musí spĺňať určité normy. Mimochodom, hrúbka požadovanej izolácie sa berie do úvahy aj pri navrhovaní strechy - často sa riadi voľbou reziva na výrobu remeňov. Pomôže vám rozhodnúť o tomto parametri - kalkulačke pre výpočet hrúbky izolácie sklonu strechy.

Nižšie sú uvedené potrebné vysvetlenia.

Kalkulačka pre výpočet hrúbky izolácie sklonu strechy

Prejdite do výpočtov

Ako urobiť výpočet?

Stanovenie požadovanej hrúbky izolácie je založené na princípe, že celkový tepelný odpor stavebnej konštrukcie (zastrešenie v našom prípade) by nemal byť nižší ako indikátor stanovený pre daný región SNiP v súlade s jeho klimatickými vlastnosťami.

  • Požadovanú normalizovanú hodnotu odporu proti prestupu tepla je možné nájsť podľa mapy územia Ruskej federácie nachádzajúcej sa nižšie. V tomto prípade máme záujem o výpočet ukazovateľov "pre nátery" - označených červenými číslami.

Mapa na určenie normalizovanej hodnoty tepelného odporu stavebných konštrukcií.

  • Z navrhovaného zoznamu bude potrebné vybrať typ izolačného materiálu - priemerné ukazovatele izolačných schopností každého z nich už boli zapísané do výpočtového programu.
  • Samotná strešná krytina, bez ohľadu na to, čo môže byť, sa neberie do úvahy, pretože podľa pravidiel musí byť oddelená od izolačnej vrstvy ventilačnou medzerou - pre voľné uvoľňovanie kondenzovanej vlhkosti.
  • Na strane podkrovia je vrstva izolácie obvykle opláštená jedným alebo iným dokončovacím materiálom. Najčastejšie je to buď prírodné drevo alebo kompozitné materiály na ňom založené, aj keď je možné použiť aj sadrokartónové alebo sadrokartónové dosky. Všetky tieto materiály majú veľmi vysoké hodnoty tepelnej izolácie a môžu byť tiež zahrnuté do výpočtu celkovej tepelnej vodivosti konštrukcie.

Kalkulačka vykoná zvyšok výpočtov sám. Tým sa dosiahne odporúčaná minimálna hrúbka zvolenej izolácie v milimetroch. Už teraz je ľahké priviesť ho na štandardnú hrúbku izolačných materiálov, čím sa zabezpečí ich inštalácia v jednej alebo dvoch (prednostne!) Vrstvách.

Ako sa otepľuje strecha?

Samozrejme, v strešnej "koláč", okrem ohrievača, sú použité ďalšie potrebné materiály. Prečítajte si o tom viac v špeciálnej publikácii venovanej samostatná izolácia strechy domu.

Загрузка...