Krajinný dizajn

Ako samostatne urobiť rozloženie dlažby na počítači

Výstavba, oprava, usporiadanie priľahlých pozemkov - všetky tieto procesy sú spojené s nevyhnutnými nákladmi na vykonanú prácu. A ak nie je možné vyhnúť sa niektorým výdavkom, potom môžu byť ostatní zachránení tým, že si vezmete určitú časť práce pre seba. Prvým je predovšetkým použitie rôznych stavebných mechanizmov a strojov: žeriavy, rýpadlá, miešačky betónu, čerpadlá na betón a iné. Vyžadujú si tiež náklady na kvalifikovaný výpočet a návrh domu, inžinierske systémy, montáž okien, montáž strešnej konštrukcie a iné práce, ktoré je veľmi ťažké urobiť sami alebo nie.

Kde vždy môžete ušetriť peniaze - je to na dizajnéroch. Autori článku nie sú vôbec ochotní "hodiť kameň do záhrady" predstaviteľom tejto úžasnej profesie. Samozrejme, že sú potrebné a pomerne málo odborníkov v tejto oblasti môže výrazne pomôcť. Chcem len povedať, že by ste nemali podceňovať svoje vlastné schopnosti vizualizovať požadovaný interiér alebo krajinu. A ak človek nemôže kresliť, potom s počítačom to môže byť ľahko. V tomto článku navrhujeme zvážiť otázku, ako samostatne usporiadať usporiadanie dlažobných kameňov na počítači. Okrem toho autori trvajú na tom, že milí čitatelia nášho portálu to urobili sami spolu s nami.

Ako samostatne urobiť rozloženie dlažby na počítači

Existuje toľko programov, pomocou ktorých si môžete predstaviť rozloženie dlažobných kameňov, profesionálnych aj amatérskych. Medzi všetkými ich rozmanitosť ponúkame použitie programu Microsoft Publisher, ktorý je súčasťou balíka balíka Microsoft Office. Nájsť tento program je veľmi jednoduché, veľmi ľahko sa inštaluje. Prečo vlastník?

 • Po prvé, programové rozhranie je takmer rovnaké ako u najviac používaného editora Microsoft Word. Je to jednoduché a intuitívne.
 • Po druhé, napriek jednoduchosti zvládnutia má tento program pomerne pôsobivý súbor nástrojov, ktoré umožňujú vytvárať komplexné grafické objekty.
 • Po tretie, tradične pre Microsoft Office, všetky formáty súborov vytvorené v iných programoch sa ľahko čítajú a uplatňujú.
 • Po štvrté, v aplikácii Publisher môžete vytvoriť vlastnú sadu šablón, ktoré sa potom dajú ľahko aplikovať neskôr.
 • A nakoniec, Microsoft Office Publisher vám umožňuje ukladať súbory v ich formáte av iných, ktoré sa dajú ľahko exportovať, čítať alebo aplikovať na iné programy.

Samozrejme, Microsoft Office Publisher neumožňuje vytvárať 3D modely, ako v profesionálnych programoch. Vo vydavateľstve nebude možné vidieť, ako bude rosiť kryté dlažobné kocky v jemných lúčoch ranného slnka, nebudete môcť prakticky prechádzať po kľukatých cestách vašej budúcej záhrady alebo si o tom urobiť video. K tomu budete musieť stráviť veľa času, aby ste zvládli akýkoľvek program, potom strávite ešte menej času láskyplným umiestnením kameňov na koľaje, označte smery sveta, polohu Slnka, umiestnenie iných objektov a budov a tak ďalej. Alebo sa môžete obrátiť na dizajnérov, ktorí vlastnia profesionálne vizualizačné programy, ale musíte za to zaplatiť veľa peňazí. Áno, a prax ukazuje, že nie vždy pomáha najkomplexnejšia a najpodrobnejšia vizualizácia.

Jeden príklad vizualizácie dlažby v profesionálnom programe.

Vyzývame našich čitateľov, aby spojili svoju vlastnú predstavivosť, ktorú majú všetci. Tvrdíme, že v priebehu 30-40 minút si čitatelia sami vyberú farby kameňov v ich budúcich cestách a sami si ich zariadia. To poskytne dobré nástroje - kalkulačky, ktoré vám pomôžu vypočítať správne množstvo dlaždíc požadovanej farby. V krátkom čase budú čitatelia nášho portálu, ktorí predtým nepoužívali počítač na vizualizáciu, v dobrom zmysle zmätení, aké je to jednoduché.

Najprv musíte nainštalovať program Microsoft Office Publisher alebo skontrolovať, či je nainštalovaný v počítači. Veľmi často, s Microsoft Office Suite, tento program v predvolenom nastavení jednoducho nepoužíva, a to leží bezohľadne zabudol niekde v hĺbke pevného disku. V našom článku nebudeme popisovať proces hľadania a inštalácie tohto programu, a to najmä preto, že je veľmi jednoduchý. Aj z toho dôvodu, že náš portál sa nazýva budova, nie počítač.

Po nainštalovaní programu alebo objasnení, že je k dispozícii, môžete prejsť na akciu. Čo máme robiť?

 • Najprv sa rozhodnite, ktorý dlažobný kameň sa bude používať.
 • Po druhé, vytvorte šablóny v programe Microsoft Office Publisher, ktoré odrážajú veľkosť a farbu dlažobných kameňov.
 • Po tretie, zistite, aké množstvo dlažby vyžaduje požadovaná farebná schéma. Za týmto účelom poskytneme kalkulačky.
 • A konečne, začnite tvorivý proces - aby sa rozvrh sám. A v tejto veci nikto nebude spěchať alebo požadovať peniaze za to.

Dlažba je úplne iná. Samozrejmosťou je prírodná žula, ale budeme realistickí a súhlasíme s tým, že vo väčšine prípadov sa používa umelý kameň. Ak budete postupovať podľa nestranných štatistík, najobľúbenejšie je vibračná betónová dlažba. Preto to zvážime, aj keď s rovnakým úspechom je možné položiť dlažobné kocky na počítač a iné materiály. V tabuľke uvádzame jeho hlavné typy a veľkosti. Okrem svojej prirodzenej veľkosti dávame veľkosť, ktorá by mala byť použitá v grafickom editore, takže vyzerá viac či menej realisticky a odráža skutočné proporcie.

obrazVeľkosti, krátky opisOdporúčané veľkosti šablón v grafickom editore
Vibrované tehlové bloky "Tehla". Rozmery 100 x 200 mm, hrúbka 40, 60, 80 alebo 100 mm.10 x 20 mm (1 x 2 cm). Hrúbka pre usporiadanie nie je dôležitá.
Vibračné dlažby "Malé námestie". Rozmery 100 * 100 mm. Hrúbka je 40, 60, 80 alebo 100 mm.10 x 10 mm (1 x 1 cm).
Vibračná dlažba "Square large". Rozmery 200 * 200 mm. Hrúbka je 40, 60, 80 alebo 100 mm.20 x 20 mm (2 x 2 cm).
Vibračné dlažby "Staré Mesto". Sada troch prvkov s rozmermi 240 * 160 mm, 120 * 160 mm a 160 x 160 mm. Hrúbka je 40, 60, 80 mm.24 x 16 mm (2,4 * 1,6 cm); 12 x 16 mm (1,2 * 1,6 cm); 16 x 16 mm (1,6 * 1,6 cm).
Vibrujúce dlažobné kamene "Staré mesto" zo štyroch prvkov. Rozmery sú 60 x 120 mm, 90 x 120 mm, 120 x 120 mm, 180 x 120 mm. Hrúbka je 40, 60, 80 mm.6 x 12 mm (0,6 x 1,2 cm); 9 x 12 mm (0,9 x 1,2 cm); 12 x 12 mm (1,2 x 1,2 cm); 18 x 12 mm (1,8 x 1,2 cm).
Vibračné dlažby "Staré Mesto". Sada troch prvkov s rozmermi 260 * 160 mm, 100 x 160 mm a 160 x 160 mm. Hrúbka 50 alebo 80 mm.26 x 16 mm (2,6 * 1,6 cm); 10 x 16 mm (1 x 1,6 cm); 16 x 16 mm (1,6 * 1,6 cm).
Vibračné dlažby "European Brook" z troch prvkov. Rozmery: 240 * 240 mm, 240 * 120 mm, 120 * 120 mm. Hrúbka je 60 mm.24 * 24 mm (2,4 * 2,4 cm); 24 x 12 mm (2,4 x 1,2 cm); 12 x 12 mm (1,2 x 1,2 cm).

Vibračné dlažby môžu byť vyrobené v úplne odlišných farbách. Ako príklad uvedieme tie hlavné, ale to neznamená, že v obchodoch s hardvérom najbližšie k čitateľom a na trhoch budú také farby. Človek by mal vždy vychádzať z reálnych možností a v našom článku budeme vysvetľovať, ako používať tie farby, ktoré môžete dostať počas chôdze. Dodávka ťažkých a objemných dlažobných kameňov je veľmi drahá, čo musíte ušetriť.

Vytváranie šablón v programe Microsoft kancelária vydavateľ

Každá hosteska pri výrobe knedlíkov alebo knedlíkov nikdy nevystrihne žiadne blanky nožom z valcovaného cesta. Na to použite špeciálne formuláre, šablóny alebo jednoduché sklo. Takže pri pokladaní dlažby sa navrhuje vytvoriť jednoduché šablóny, s ktorými môžete získať to, čo chcete. Je to veľmi jednoduché. Najprv musíte spustiť program Publisher. Zobrazí sa nové okno na vytvorenie súboru, v ktorom môžete vybrať prázdnu stranu A4 v orientácii na šírku.

Je pohodlnejšie pracovať so vzormi dlažieb v aplikácii Publisher na strane A4 v orientácii na šírku

Objaví sa pracovné okno programu, ktoré sa veľmi podobá známemu textovému editoru Microsoft Word, ale v skutočnosti tomu tak nie je. Ak sa v programe Word "celý tanec" pohybuje okolo textu, do ktorého môžu byť vložené rôzne objekty, potom v aplikácii Publisher môžete ľubovoľne vložiť ľubovoľné objekty, či už grafické alebo textové, kdekoľvek, čím získate úplnú slobodu konania. Teraz sa pozrieme na príklad vytvárania šablón.

Pracovné okno vydavateľa

V hornej časti pracovného okna programu Publisher sa nachádzajú karty: „Súbor“, „Domov“, „Vložiť“, „Rozloženie stránky“, „Pošta“, „Prezeranie“, „Zobrazenie“ a ak je v pracovnom poli vybraný objekt, viac a kartu „Formát“. Každá záložka má vlastnú sadu nástrojov, reprezentovaných tlačidlami. V návode určíme záložku a tlačidlo. Začnime teda vytvárať vzory dlažby. Predstavte si proces vo forme tabuľky.

obrazPopis akcie
Najprv vytvoríme šablóny pre dlažobné kamene na príklade uvedenom v predchádzajúcej tabuľke. Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu „Vložiť“ a nájdite na nej tlačidlo „Tvary“.
Po kliknutí na toto tlačidlo ho nájdeme v rozbaľovacom zozname "Zaoblený obdĺžnik" a klikneme naň.
V pracovnej oblasti programu, stlačením ľavého tlačidla myši, nakreslite malý obdĺžnik so zaoblenými rohmi. Pomocou modrých značiek môžete zmeniť jeho lineárne rozmery, zelenou značkou, môžete ju otáčať a so žltou môžete zmeniť polomer zakrivenia. Aj v tomto formulári môže tento obdĺžnik štandardne slúžiť ako základ pre vytvorenie šablóny.
Teraz je čas zadať požadovanú veľkosť šablóny. Na to sa pozrieme v predtým publikovanej tabuľke. Prvým z nich je "Tehla", veľkosť 100 * 200 mm, a na stupnici 10 x 20 mm. Ak chcete dať obdĺžnik požadovanú veľkosť, vyberte ju a na karte Formát v pravej časti panela nástrojov nájdite tlačidlo Meranie a kliknite naň.
Objaví sa malý panel nástrojov, v ktorom X a Y zobrazujú polohu tvaru na pracovnom priestore a ďalšie tri polia definujú geometrické rozmery a uhol natočenia. Zmenou hodnoty v bunkách môžete ľahko zmeniť veľkosť. Zavádzame šírku 2 cm a výšku 1 cm, uhol natočenia možno ponechať rovnaký - 0 °. Získame zmenšený obraz tehlovej dlažby.
Štandardne je obrys tohto obrázku čierny a má hrúbku čiary 0,75 bodu. V prípade potreby môžete zmeniť farbu a hrúbku čiary. Na tento účel vyberte tvar a na karte "Formát" kliknite na tlačidlo "Obrys obrázku" av rozbaľovacom zozname môžete vybrať farbu čiary, typ, hrúbku. V príklade, ktorý sme si vybrali, je vybraná sivá farba kontúry, ale môžete si vybrať inú farbu, ktorá sa zdá byť jasnejšia.
Ak je to potrebné, môžete ľahko zmeniť mierku pracovného priestoru v aplikácii Publisher. Na to je v pravej dolnej časti okna posuvník so znakmi „+“ a „-“. Pohybom doľava alebo doprava môžete nastaviť mierku vhodnú pre prácu.
Pre pohodlie ďalšej orientácie v šablónach môžete vytvoriť podpis pre každý typ dlažobných kameňov. Na karte Domov alebo karte Vložiť kliknite na tlačidlo Kresliť nápis.
Potom sa kurzor umiestni na miesto, kde sa má vložiť nápis a klikne sa ľavé tlačidlo myši. Zobrazí sa textové pole. V našom príklade je to tehlová dlažba "Tehla", ktorá je napísaná v tomto poli.
Veľkosť poľa možno ľahko nastaviť pomocou značkovačov, toto pole sa dá presunúť na ľubovoľné miesto na stránke. To sa robí rovnakým spôsobom ako v programe Microsoft Word av ľubovoľnom grafickom editore.
Je tiež veľmi vhodné vytvoriť nápis o veľkosti dlažobných kameňov, takže neskôr je ľahké navigovať vzory. To sa robí rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade. V našom príklade sme umiestnili nápis nad vzorom tehlovej dlažby.
Ak chcete nakresliť tento obdĺžnik, nie je potrebné vrátiť sa k tlačidlu "Tvary". Stačí skopírovať už existujúci „Brick“ a vložiť ho a potom ho zmeniť. Ak chcete kopírovať, musíte vybrať tvar a potom kliknúť pravým tlačidlom myši. V otvorenom kontextovom menu vyberte položku. Táto akcia môže byť nahradená stlačením "Ctrl + C" po výbere.
Potom na správnom mieste môžete kliknúť pravým tlačidlom myši av kontextovom menu vybrať položku „Vložiť“.
Môžete tiež stlačiť klávesovú kombináciu "Ctrl + V" a potom pretiahnuť tvar na správne miesto. Pri ťahaní sa objavia čiary ružovej farby, ktoré naznačujú, že okraje obrázkov sú zarovnané.
Tvar potom dostane požadovanú veľkosť pomocou tlačidla "Meranie" na karte "Formát". V našom prípade je to 1 x 1 cm.
Podobne, ako to bolo predtým, môžete podpísať názov a veľkosť dlažby. Môžete vytvoriť nový nápis a je ľahšie ho kopírovať, vkladať a upravovať.
Rovnako ako v predchádzajúcom prípade je zhotovená dlažobná dlažba "Square large", ku ktorej sú vyhotovené aj podpisy.
V tabuľke sú tri typy sád dlažobných kameňov "Staré mesto" z troch alebo štyroch prvkov rôznych veľkostí. Označujeme ich poradovými číslami 1, 2 a 3 a umiestnime ich na pravú stranu pracovnej plochy (listu). Najprv umiestnite číslice príslušnej veľkosti. Robíme to rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich príkladoch, iba v paneli „Meranie“ nastavíme požadované rozmery. Podobne sú popisky urobené pre všetky elementy samostatne a pre množinu ako celok.
Pre lepšie zobrazenie je potrebné zarovnať všetky šablóny. To možno vykonať manuálne výberom a ťahaním požadovaných položiek. Zároveň sa objavia rady vo forme ružových čiar, ktoré sa objavia pri ťahaní.
Po zarovnaní prvkov môžete skontrolovať veľkosť a uložiť šablónu do súboru. Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu Súbor a kliknite na tlačidlo Uložiť ako. V dialógovom okne, ktoré sa otvorí, vyberte umiestnenie uloženia a zadajte názov súboru, napríklad „Paving templates“.

Keď sú všetky tieto akcie dokončené, môžete mu zablahoželať k tomu, že šablóny sú vytvorené. Vzniká však rozumná otázka - okrem geometrických rozmerov usporiadania dlažobných kameňov je dôležitá aj farba. Môžete ho nastaviť jednoducho farbou výplne tvaru, kliknutím na kartu Formát tlačidla Vzor výplne a výberom požadovanej farby. Je však neporovnateľne lepšie vyplniť textúru vibračnými lismi. Kde môžem získať textúru?

 • Po prvé, môžete navštíviť stránku výrobcov dlažobných kameňov alebo predajcov, kde môžu byť farebné vzorky.
 • Po druhé, môžete si tiež stiahnuť obrázok dláždenej dlažby z internetu a "extrahovať" vzorky farieb a textúr z neho.
 • A konečne môžete navštíviť miesto, kde bude dlažobný kameň zakúpený a nezávisle odfotografovať vzorky, ktoré sú zvyčajne umiestnené na stojanoch. A potom "dostať" správnu textúru.

Zvážte, ako je veľmi ľahké vytvoriť vzorkovník dlažby v aplikácii Publisher. Na to berieme a nájdeme vhodnú fotografiu na internete, kde sú prezentované základné farby dlažobných kameňov. Prirodzene, môže to byť len fotografia dlažby, braná samostatne. Fotoaparáty vo forme smartfónov sú teraz vybavené takmer všetkým a nebudú mať žiadne problémy pri snímaní jedného alebo viacerých obrázkov. Obrázok zobrazuje príklad fotografie, ktorá sa nachádza na internete na webovej stránke výrobcu, ktorá bola uložená v počítači.

Obrázok s dlažobnými farebnými vzormi na internete

Potom otvorte program Publisher a je lepšie otvoriť nový súbor a nie súbor, ktorý bol predtým uložený ako šablóna. Predtým vytvorené šablóny nebudú pri úprave obrázkov porušené. Na karte "Vložiť" kliknite na tlačidlo "Obrázok" a v okne Prieskumníka, ktoré sa otvorí, zadajte umiestnenie fotografie a kliknite na tlačidlo "Vložiť". V dôsledku týchto akcií sa vybraná fotografia zobrazí v pracovnej oblasti programu (na hárku).

Dlažba farebného vzorového súboru vloženého do pracovného priestoru aplikácie Publiher

Ďalším procesom je tabuľka.

obrazPopis akcie
Vyberte fotografiu a na karte Formát kliknite na tlačidlo "Orezať" (označené červenou šípkou). Okolo fotografie sa zobrazujú špeciálne značky (sú označené modrou šípkou).
Ďalej by ste mali rezať, alebo ako hovoria fotografi - orezať požadovanú časť obrazu. Ak to chcete urobiť, potiahnite značky myšou do takej polohy, aby vo vnútri rámika bola len požadovaná oblasť.
Potom znova stlačte tlačidlo "Orezať" alebo kliknite myšou na ľubovoľnú voľnú časť pracovnej plochy. V dôsledku toho zostane iba obdĺžnik ohraničený značkami. V tomto príklade je sivá. Ak ho chcete uložiť ako samostatný súbor, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Uložiť ako obrázok.
V dialógovom okne "Uložiť ako", ktoré sa zobrazí, musíte najprv zadať miesto na uloženie. V našom prípade bola vytvorená špeciálna zložka „Farebné dlažobné kamene“.
Potom je zadaný názov súboru, v našom prípade je to názov farby "Gray".
Zadajte typ súboru. В большинстве случаев лучше всего выбирать "Картинка в формате JPEG", так как большинство фотографий, загруженных из интернета, либо снятых цифровым фотоаппаратом находятся именно в этом формате. Если стоит другой формат, то надо открыть выпадающий список и выбрать нужный.
Затем нажимается кнопка "Сохранить". Нужный файл под именем своего цвета будет сохранен в выбранной папке.
Чтобы сохранить другой цвет не надо повторно открывать изображение в редакторе Publisher. K tomu stačí vybrať obrázok, ktorý bol predtým uložený, a potom na karte "Formát" znova stlačte tlačidlo "Orezať". Po týchto úkonoch sa pôvodný obrázok objaví na pracovnom poli, v ktorom bude uložený obrázok zvýraznený orezovými značkami.
Tieto značky je možné presunúť doľava alebo doprava, nahor alebo nadol, aby sa zvýraznil iný požadovaný fragment. V našom príklade posunieme pravú značku vpravo, aby sme označili pravý okraj priľahlej vzorky dlažobných kameňov - hnedej tmavo.
Potom myš uchopí ľavú rukoväť.
A ťahali na ľavý okraj hnedej tmavej oblasti. Takto sa zvýrazní nasledujúca vzorka.
Uloženie súboru sa vykoná rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade: stlačí sa tlačidlo Orezať, potom sa v kontextovom menu vyberie Uložiť ako obrázok, zadá sa miesto uloženia, zadá sa názov súboru, stlačí sa formát a stlačí sa tlačidlo Uložiť.
Rovnakým spôsobom sa všetko opakuje pre každú z farieb dlažobných kameňov. Výsledkom by mal byť adresár s niekoľkými obrazovými súbormi, ktoré budú neskôr použité.

V tomto príklade ukázali vzorky 12 farieb dlažobných kameňov. V reálnom živote sú zvyčajne menšie, pretože nie každý výrobca bude vyrábať a predávať dlažby v takom širokom rozsahu. Ale to vôbec nemá vplyv na estetické vlastnosti hotového náteru, pretože pre dobrý a harmonický dlažobný kameň stačí použiť dve, tri alebo štyri farby. Väčší počet z nich je už prehnaný, pretože pokrytie námestí a chodníkov by sa nemalo podobať jasnej deke, ale malo by byť v súlade, predovšetkým s krajinou a potom s okolitými budovami.

Ďalším krokom je vytvorenie farebných vzorov pomocou „vyťažených“ obrazov posunovača. Na tento účel musíte nájsť a otvoriť predtým vytvorený dokument, v ktorom sú vytvorené šablóny dlažobných kameňov.

V spodnej časti je dostatok miesta na umiestnenie farebných vzorov, ale je lepšie to urobiť nie s obrázkami, ale so vzorkami dlažieb, ktoré budú maľované v rôznych farbách, a to tých, ktoré budú použité vo virtuálnom usporiadaní. V predchádzajúcom príklade sme uložili 12 rôznych farieb, takže budeme musieť vytvoriť 12 vzoriek. V šablóne je najmenšou vzorkou dlažba "Malé námestie". Je najvhodnejšie použiť ho ako šablónu.

Ak chcete vytvoriť šablóny farieb, musíte v dolnej časti pracovného priestoru umiestniť 12 dlažobných kameňov "Square Small". Ak chcete tak urobiť, skopírujte túto šablónu pomocou kontextového menu, ktoré sa zobrazí po stlačení pravého tlačidla myši alebo sa vybraný objekt skopíruje a prilepí klávesovými skratkami "Ctrl + C" a "Ctrl + V". Všetky objekty sa presunú na spodok listu.

Prvok "Malý štvorec" je vhodný pre farebné vzory.

Tieto šablóny sú vhodné na zarovnanie. To je možné vykonať ručne a pomocou oka, ale je lepšie používať špeciálne nástroje. Na to je potrebné vybrať všetky. To možno vykonať dvomi spôsobmi:

 • Vyberte jeden objekt kliknutím naň ľavým tlačidlom myši, potom podržte kláves "Ctrl" a kliknite na všetky ostatné objekty, ktoré je potrebné vybrať.
 • Umiestnite kurzor na všetky objekty v ľavom hornom rohu a potom ľavým tlačidlom myši stlačte kurzor doprava a dolu. Obdĺžnik ohraničený bodkovanou čiarou. Všetky objekty, ktoré treba zvýrazniť, sú obklopené týmto obdĺžnikom. Po uvoľnení ľavého tlačidla myši sa vyberú všetky objekty.

Potom môžete tieto objekty vybrať vertikálne. Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu Formát a kliknite na tlačidlo Zarovnať. V zobrazenom zozname môžete vybrať viacero položiek. Vyberieme "Zarovnať dolu".

Zarovnanie vzorov na spodný okraj

Všetky objekty sú zarovnané na spodnom okraji, ale vodorovne rozložené. Extrémny objekt môžete presunúť doprava, definovať pravý okraj skupiny objektov a zarovnať ho s dolným okrajom s ostatnými. Skutočnosť, že je na tej istej linke, je navrhnutá ružovými čiarami, ktoré sa objavujú pri pohybe.

Pink Lines Tipy

Potom je potrebné znova vybrať všetky objekty a na karte "Formát" kliknite na tlačidlo "Zarovnať". Zo zoznamu vyberte položku Rozdeliť vodorovne. Výsledok tejto akcie poteší každého, pretože všetky objekty sú rovnomerne rozdelené medzi krajnú ľavú a pravú pravicu a tento proces spolu s tlačidlami netrvá dlhšie ako niekoľko sekúnd.

Výsledok vyrovnania

Teraz je čas, aby všetky šablóny správne farby, ktoré boli predtým uložené. To sa robí veľmi jednoducho. Jeden objekt sa vyberie a na karte "Formát" sa stlačí tlačidlo "Vyplniť tvar". Zobrazí sa zoznam, v ktorom musíte vybrať položku „Obrázok“.

Výber metódy výplne "Kreslenie"

Objaví sa dialógové okno, v ktorom musíte zadať miesto, kde boli vzorky dlažobných dlaždíc uložené predtým, a potom vyberte požadovaný súbor a kliknite na tlačidlo "Vložiť". Predtým vybraný objekt bude vyplnený touto farbou a bude vizuálne pripomínať kamenný blok. V tomto príklade bola použitá biela farba. Na uľahčenie môžete túto vzorku podpísať rovnakým spôsobom ako pri dlažbách.

Vyberte vzor, ​​ktorý sa má vyplniť

Výsledkom je vyplnenie jedného tvaru

Podobne vyplňte všetky objekty, ktoré budú reprezentovať farebné vzory dlažobných kameňov a podpisovať ich. Výsledok je viditeľný na obrázku a už to začína potešiť oko. Potom je možné súbor šablóny uložiť a prejsť priamo na proces usporiadania dlažobných kameňov na počítači.

Farebné šablóny sú pripravené

Výber dlažby

Predtým, ako začnete s pokladaním dlažobných kameňov na počítači, mali by ste sa rozhodnúť, ktorú betónovú dlažbu použijete, ako aj rozhodnúť o schéme. Existuje toľko možností. Viac informácií o tom nájdete v príslušnom článku na našom portáli, ale tu uvádzame tabuľku, v ktorej sú popísané hlavné schémy.

obrazNázov rozloženiaRozmery dlažby alebo dlažby, mmpopis
"Stitch to Stitch"50 * 50 alebo 100 x 100Štvorcová dlažba alebo dlažba je položená tak, aby sa všetky švy zhodovali.
"V chode"50 * 50 alebo 100 x 100Šev z jednej štvorcovej dlaždice padá presne v strede šírky inej dlaždice.
"V run-up wave"50 * 50 alebo 100 x 100Švy dlaždíc ďalšieho horizontálneho radu sú posunuté o štvrtinu šírky dlaždíc. Po troch radoch v jednom smere posunutie zmení svoj smer.
"Rozptýlená uhlopriečka"50 * 50 alebo 100 x 100K posunu dôjde v jednom smere o štvrtinu šírky dlaždíc.
"Stitch to Stitch"100*200Všetky švy sú rovnaké.
"V chode"100*200Švy dlaždíc každého ďalšieho radu padajú presne na stred dlaždíc predchádzajúceho radu.
"Rybie kosť"100*200Toto usporiadanie sa podobá usporiadaniu kusových parkiet. Môže byť vykonaná ako rovnobežne s okrajmi dlažobnej plochy, tak aj pod uhlom 45 °.
"Prámiky"100*200Bloky dvoch dlaždíc usporiadané v navzájom kolmých smeroch.
"Holandský"100 * 200 a 100 * 100Jeden riadok je obklad 100 x 100 mm a druhý je striedanie 100 x 100 mm od 100 x 200 mm. Obliekanie stehov ako obrázok
"Rybie kosť"100 * 200 a 100 * 100Každý riadok je striedaním obdĺžnikových a štvorcových dlaždíc. Obväz je znázornený na obrázku.
"V chode"100 * 200 a 100 * 100Každý riadok je striedaním obdĺžnikových a štvorcových dlaždíc. Obliekanie v behu prechádza medzi štvorcovými dlaždicami.
"No"100 * 200 a 100 * 100Každá štvorcová dlažba je obložená obdĺžnikovou jamkou.

Po výbere vzoru, prirodzene, vznikne rozumná otázka - aké množstvo dlaždíc bude potrebné na dlažbu určitej plochy podľa zvoleného vzoru? V tejto veci je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých princípov.

 • Na počítači nie je potrebné rozložiť celú plánovanú oblasť. Stačí urobiť určitý opakujúci sa prvok - vzor, ​​ktorý potom duplikuje požadovaný počet opakovaní.
 • Vzory na stopách s pevnou šírkou môžu byť vytvorené pre jeden bežiaci meter trate. Nie je nutné zvoliť dĺžku presne jeden meter, najmä preto, že u niektorých dlažobných kameňov je to jednoducho nemožné. Môžete mať dĺžku menej ako jeden meter.
 • Na miestach ako vzor, ​​môžete si vziať jeden meter štvorcový alebo hodnotu v blízkosti, v závislosti na vybraných dlažobných kameňov.
 • Pri výbere farby pri pokládke je dôležité, aby ste ju neprečíslili svojím číslom. Zvyčajne sú dosť dva alebo tri a v sadách štyroch kameňov - rovnaký počet farieb alebo ich odtieňov. Jeden z nich by mal byť zároveň dominantný a prevyšovať prítomnosť ostatných o 20-30%. Dominantnou farbou je lepšie si vybrať prirodzené, ktoré možno nájsť vo voľnej prírode a na ktoré si naše vnímanie zvyklo.

Okrem toho existujú také zaujímavé súbory dlažobných kameňov, ako je "Staré mesto" a "Európsky potok" a ďalšie, ktoré môžu mať rôzne mená pre rôznych výrobcov. V týchto súpravách majú dlaždice rôzne veľkosti a môžu mať rôzne farby alebo odtiene. Vyššie uvedená tabuľka zobrazuje iba niektoré súbory. Povlaky z týchto dlažobných kameňov napodobňujú staré dlažby, keď ešte neboli k dispozícii technológie umožňujúce rovnomernosť všetkých kameňov a správneho geometrického tvaru. Takéto povlaky vyzerajú nádherne, je ľahšie ich položiť, pretože je možné meniť veľkosť kameňov dlažobných kameňov, aby sa šrot na rezanie zmenšil minimálne alebo aby sa aj bez nich.

Dlažba rozloženia na počítači

Je čas pokúsiť sa samostatne rozložiť dlažbu v programe Publisher podľa zvolenej schémy s použitím požadovaných farieb. Ukážeme to na jednom príklade a potom bude pre čitateľov ľahké robiť všetko podľa vlastného želania. Na tento účel najprv otvorte šablónu dokumentu, ktorý bol vytvorený skôr, ktorý predstavuje hlavné typy kameňov dlažby a farby. Ďalšie kroky sú popísané v tabuľke.

obrazPopis akcie
Ak chcete vytvoriť rozloženie, vytvorte nový dokument v editore vydavateľa. Na karte "Súbor" vyberte "Vytvoriť" a vyberte "Prázdne A4 (na šírku)".
Zobrazí sa pracovný priestor editora. Ako príklad si vyberte usporiadanie dlažby "No". Aj keď to môže byť pre začiatočníka ťažké, je to len na prvý pohľad. V tomto usporiadaní sa používajú dva typy dlažieb: "Tehla" 100 * 200 mm a "Malý štvorček" 100 x 100 mm. Musia byť skopírované zo súboru šablóny do nového dokumentu.
V súbore šablóny sú dva zodpovedajúce prvky. Ak to chcete urobiť, najprv vyberte jeden prvok ľavým tlačidlom myši a potom druhý a podržte kláves "Ctrl". Potom sa skopírujú cez kontextové menu alebo stlačením kombinácie klávesov "Ctrl + C".
Potom musíte prejsť na novo vytvorený dokument a vložiť šablóny cez kontextové menu alebo stlačením kombinácie klávesov "Ctrl + V". Potom sa šablóny môžu presunúť na okraj pracovného priestoru.
V usporiadaní "Well" kameňov môže byť 100 * 200 mm orientovaný horizontálne aj vertikálne. Pre pohodlie môžete okamžite vytvoriť vzor vertikálne orientovaného kameňa. Stačí len skopírovať objekt "Brick" a potom ho môžete otočiť zelenou značkou.
Môžete tiež otáčať cez panel "Meranie". V našom prípade je to 90 °, čo sa zobrazí po stlačení príslušného tlačidla na karte „Formát“.
Šablóna je tiež umiestnená na okraji pracovného priestoru. Teraz je čas kopírovať farebné vzory. Použijeme pieskovú farbu a hnedé svetlo. V dokumente šablóny ich vyberte, skopírujte a prilepte do nového dokumentu. Farebné vzory umiestnite na vrch pracovnej plochy alebo na iné vhodné miesto.
Pre pohodlie môžete určiť extrémne čiary, z ktorých bude dlažba začať. Vydavateľ má veľmi šikovný nástroj - príručky. Ak chcete vytvoriť horizontálnu vodiacu čiaru, umiestnite kurzor na vodorovné pravítko. Kurzor zmení svoj vzhľad na špeciálnu ikonu a objaví sa nápis.
Ďalej musíte stlačiť a podržať ľavé tlačidlo myši a posúvať zelený sprievodca, ktorý sa zobrazí na vhodnom mieste. Nastavte horizontálny sprievodca.
Vertikálne vodidlo sa nastaví rovnakým spôsobom, na vertikálne pravítko sa umiestni iba kurzor a riadok sa presunie doprava na správne miesto. Počet sprievodcov môže byť ľubovoľný.
Ak potrebujete odstrániť vodítka, môžete ich jednoducho presunúť späť do pravítka. Ak potrebujete odstrániť všetky príručky, potom na karte "Zobraziť" môžete zrušiť začiarknutie v poli "Sprievodcovia".
Je čas začať rozloženie. Ak to chcete urobiť, skopírujte požadovaný prvok ("Ctrl + C" a "Ctrl + V") a potom sa presunie na správne miesto. Keď sa dotknete vodidiel, objekt sa k nim prilepí, čiary sa zhrubnú, čo uľahčuje tvarovanie.
Podľa zvolenej schémy sa zmestia všetky prvky. Pri umiestňovaní dvoch predmetov vedľa seba je potrebné, aby sa navzájom dotýkali. Na uľahčenie môžete priblížiť pracovnú plochu na posúvači v pravom dolnom rohu.
Pri pokladaní sa zobrazia ružové čiary, ktoré označujú zarovnanie okrajov alebo stredov objektov. To tento proces zjednodušuje. V prípade potreby môžete nastaviť ďalšie vodidlá.
Krok za krokom je celý vzor dlažby položený. v tomto procese sú veľmi užitočné. Výsledok je vidieť na obrázku. Zostáva len dať objektom správne farby na vizualizáciu sprisahania vozovky.
Ak chcete objektom poskytnúť požadovanú farbu, musíte najprv vybrať požadovaný farebný vzor (v našom prípade je to hnedé svetlo) a potom na karte Domov kliknite na položku Formát podľa vzoru.
Potom musíte kliknúť na požadovaný objekt. Bude maľovaná v požadovanej farbe, ale veľkosť sa nemení. Ak dvakrát kliknete na tlačidlo Format-on-Pattern, môžete priradiť požadovaný vzhľad akémukoľvek počtu objektov, kým nie je znova stlačené tlačidlo Format-on-Pattern alebo stlačte kláves Esc.
Podobne sú všetky objekty vo vzore farebne označené požadovanými farbami. Po dokončení výsledku musíte súbor Publisher uložiť a pomenovať ako názov rozloženia. V tomto prípade "No". Rozloženie je možné uložiť ako obrázok. Ak to chcete urobiť, vyberte všetky objekty pomocou myši.
Potom v kontextovom menu vyberte položku "Uložiť ako obrázok".
Vyberie sa požadovaný typ súboru, nastaví sa umiestnenie, názov súboru a stlačí sa tlačidlo "Uložiť". Tu sa dokončí vytvorenie vzoru s požadovaným vzorom a farbami. V budúcnosti môžete otvoriť súbor Publisher a upraviť ho.

V procese vytvárania spevnenej krycej vrstvy môžete robiť absolútne všetko - použiť rôzne štýlové schémy, navzájom ich skombinovať, meniť farbu tvaru obrysu, meniť farby výplne. Môžete tiež vytvoriť zakrivené šablóny, rozložiť zakrivené stopy. Najlepšie je nájsť schému rozloženia, ktorá sa vám páči na internete a hrať ju na počítači, alebo si môžete niečo vymyslieť.

Vezmime si napríklad niekoľko usporiadaní dlažby vytvorených v programe Publisher. Vytvorenie každého z obrázkov trvalo maximálne 15-20 minút.

Príklad fragmentu (vzoru) chodníka s ornamentom dlažby

Môžete kombinovať rôzne štandardné typy dlažobných kameňov. Ich rozmery umožňujú dokovať prvky spolu.

Jedným z nekonečných možností je príklad kombinácie "Brick", "Small Square" a "Large Square".

Pokúsme sa reprodukovať populárny systém „Pletenka“. Nič nie je jednoduchšie!

Schéma usporiadania "Pletenka"

Kombinácia žulových a vibračne lisovaných dlažieb vyzerá skvele. Textúra žulových dlažobných kameňov sa ľahko nájde na internete a vytvorí vzor.

Kombinácia žuly a betónového drveného kameňa

Niekoľko poznámok k usporiadaniu súborov "Staré mesto" a "Európsky potok"

Vyžadujú si špeciálne súpravy dlažobných kameňov, v ktorých sú prvky rôznych veľkostí. Platí to pre zostavy „Staré mesto“, ktoré sú uvedené v predtým publikovanej tabuľke č. 3, ako aj súpravu „European Brook“. V skutočnosti môže byť viac, môžu mať iné mená. Prístup k nim je stále rovnaký. Čo by sa malo brať do úvahy pri virtuálnom a reálnom pokládke takýchto dlažobných kameňov.

 • Prvky dlažobných kameňov sú dobre kombinované a stohované len s "príbuznými" ich súprav. Akékoľvek iné prvky budú jednoducho nemožné alebo veľmi ťažko kombinovateľné s nimi, pokiaľ sa netýkajú hraničných a iných okrajových zón.
 • V množinách sa predpokladá, že bude existovať rovnaké množstvo všetkých prvkov, a to je spôsob, akým sa predáva. Je veľmi zriedkavé nájsť jednotlivé položky zo súprav na predaj. To je dôvod, prečo je pri ukladaní na počítač potrebné brať túto skutočnosť do úvahy, takže pri nákupe je minimálne množstvo prebytku.
 • V súpravách sa najčastejšie predávajú kamenné bloky v tej istej farbe, preto pri viacfarebnom rozložení sa okrem dominantnej (hlavnej) farby budú musieť kúpiť aj kamene iných farieb. Ale predávajú sa aj v sériách niekoľkých položiek. Toto sa musí zohľadniť vo výpočtoch a usporiadaní.

Vzhľadom na to všetko, môžete sa pokúsiť vytvoriť si vlastné rozloženie súborov "Staré Mesto" a "Brook" v rôznych verziách. V tomto prípade môžete tiež "peep" na internete svoje obľúbené rozloženie, a potom hrať na vašom počítači.

Príklad usporiadania dlažby zo súboru "Staré mesto - 1"

Čím väčší počet prvkov má sadu, tým viac farebných môže byť usporiadané dlažby. "Старый город - 2" состоит из четырех элементов, поэтому можно смело использовать четыре цвета. Брусчатку при этом можно ориентировать как угодно.

При раскладке брусчатки можно элементы ориентировать как горизонтально, так и вертикально

Можно укладывать брусчатку "Старый город" и с определенной периодичностью.

Брусчатка "Старый город - 2" уложенная с периодическим повтором размеров и цвета элементов

Kamenné bloky "European Brook" môžu tiež vytvoriť veľmi zaujímavé kompozície. Môžete použiť rôzne farby.

Usporiadanie dlažby "European Brook" kamene rôznych farieb

Môžete tiež použiť odtiene. Veľmi zaujímavé sú napríklad farby charakteristické pre klznú dlažbu.

Možnosť farebného riešenia dlažby "European Brook"

Kamenné bloky zo súprav je možné jednoducho kombinovať so štandardnými, ak funguje ako rám alebo hranica. Overené v Editori vlastníkov.

Kombinácia dlažby "Staré Mesto - 2" a "Malé námestie"

Ďalším príkladom kombinácie rôznych dlažobných kameňov.

Bolo by možné pokračovať donekonečna, aby sme uviedli príklady usporiadania dlažobných kameňov, ale je lepšie, ak to čitatelia urobia sami.

Prečo je potrebné rozloženie dlažby na počítači?

Čitatelia môžu mať rozumnú otázku - a vlastne, prečo sa usporiadanie dlažby na počítači? Koniec koncov, môžete vidieť hotovú verziu a sledovať ich. Uvádzame niekoľko argumentov v prospech nezávislého virtuálneho usporiadania dlažby na počítači.

 • Po prvé, dlažobný kameň je veľmi drahý povlak za cenu materiálu a náklady na prácu. Pred zakúpením a položením dlažby, budete potrebovať presný výpočet, a rozloženie na počítači pomôže s týmto.
 • Po druhé, vizualizácia chodníka pomôže harmonicky zapadnúť do ciest a nástupíšť v krajine. Zároveň nebudete musieť platiť veľké peniaze za rovnaké služby.
 • Po tretie, virtuálne usporiadanie dlažobných kameňov na počítači umožní zohľadniť realitu momentu. Napríklad, množstvo farieb, tvarov a textúr dlažobných kameňov na internete av katalógu výrobcov vôbec neznamená, že toto všetko je v najbližších predajniach.
 • A napokon, každá činnosť, ktorá aktivuje kreatívne myslenie človeka, je veľmi užitočná pre všeobecný vývoj.

Hlavnou úlohou položenia dlažobných kameňov na počítači je zostavovanie periodicky sa opakujúcich prvkov, - vzorov. Potom sa vypočíta, koľko prvkov, akú veľkosť a farbu má vzor, ​​a potom sa určuje, koľkokrát sa opakuje po celej ploche dlažby s dlažobnými kameňmi. Takže môžete veľmi presne vypočítať množstvo potrebného materiálu, ako aj v čase inštalácie bude jasný plán činnosti, ktorý bude robiť všetku prácu rýchlejšie a lepšie.

Dajme príklad. Predtým bola prezentovaná kresba fragmentu dlažby, ktorá bola zhotovená vo vydavateľstve. Ukážte to ešte raz.

Príklad pre výpočet vzoru

Je zrejmé, že dokovaním rovnakého fragmentu nižšie dostávame periodicky sa opakujúci vzor. Tento fragment sa dá bezpečne nazvať vzor stopy. Spočítajte počet prvkov a ich farby.

 • Dlažby "Square small" oranžová 100 * 100 mm budú potrebovať 16 ks.
 • Dlažby "Brick" 100 * 200 mm žltá farba bude potrebovať 28 ks.
 • Dlažby "Brick" 100 * 200mm čierna farba bude potrebovať 24 ks.

Teraz môžete vypočítať plochu tohto vzoru S = 16 * 0,1 * 0,1 + 28 * 0,1 * 0,2 + 24 * 0,1 * 0,2 = 1,2 m². Predpokladajme, že celková plocha dlažby je 52 m² a potom 52 / 1.2 = 43.33 takéto vzory budú potrebné. Zaokrúhlené na celé smerom v smere zvyšovania a dostávame 44 modelov. Vynásobením tohto čísla počtom dlaždíc v jednom vzore môžeme povedať, čo sa vyžaduje pre skladbu:

 • Dlažby "Square small" orange 100 * 100 mm budú potrebovať 16 * 44 = 704 ks.
 • Dlažby "Brick" 100 * 200 mm žltá farba bude potrebovať 28 * 44 = 1232 ks.
 • Dlažby "Brick" 100 * 200 mm čierna bude potrebovať 24 * 44 = 1056 ks.

Rovnakým spôsobom sa vypočíta počet dlaždíc požadovanej veľkosti a farby v ľubovoľnom periodicky sa opakujúcom prvku (vzore). Treba poznamenať, že vzor nemusí byť obdĺžnikový alebo mať plochu blízku 1 m². Môže mať akýkoľvek tvar a plocha 1 m² je daná len pre pohodlie výpočtov a nič viac. Okrem toho na komplexných dlaždiciach môže byť minimálny periodicky opakovaný prvok oveľa väčší ako 1 m².

záver

Autori článku považujú za svoju povinnosť pripustiť, že nikdy predtým neurobili dlažbu na počítači. Všetko, čo je napísané v tomto článku, nie je obstarávanie, nebol použitý jediný zdroj informácií, pretože jednoducho neexistujú. Všetky akcie, ktoré sú opísané v článku, boli urobené reálne a prvýkrát vyrobené v živote. Autori sa zoznámili s editorom vydavateľa, ale nikdy to nepoužili. Vytvorenie dlažobných vzorov trvalo približne 30 minút a pre každý konkrétny príklad rozloženia maximálne 20 minút. Preto autori považujú použitie veľmi jednoduchého editora vydavateľa za absolútne opodstatnené, pretože každý používateľ počítača ho dokáže veľmi rýchlo zvládnuť. Politikou nášho portálu je práve zabezpečiť, aby sa čitatelia sami najviac podieľali na oprave alebo výstavbe svojich domovov, interiérového dizajnu, krajinného dizajnu.

Na záver odporúčame použiť sadu kalkulačiek, v ktorej môžete rýchlo vypočítať plochy vzorov z rôznych typov dlažieb.

V článku o pokládke dlažby vlastnými rukami na našom portáli boli prezentované pohodlné kalkulačky, ktoré vám umožnia vypočítať počet dlažobných kameňov určitého typu v závislosti od plochy dlažby. Tieto kalkulačky však zohľadňovali skutočnosť, že celá plocha bude dláždená dlažobnými kameňmi určitej veľkosti alebo s celistvými súbormi typu Staré Mesto. A čo keď bude dlažba spojená?

V našom článku sme ukázali, že najzaujímavejšie skladby sú vytvorené kombináciou rôznych dlažobných kameňov a navrhli, aby si čitatelia na počítači nezávisle vytvorili rozloženie. Preto ponúkame riešenie problému výpočtu požadovaného počtu dlažobných kameňov opačným spôsobom. Najprv vytvorte rozloženie a potom vypočítajte plochu výsledného vzoru.

Kalkulačka pre výpočet plochy vzoru štandardných typov dlažieb

Predstavujeme veľmi jednoduchú kalkulačku, kde môžete rýchlo vypočítať plochu vzoru vytvoreného zo štandardných dlažieb. Norma sa považuje za dlažbu, ktorá má pravouhlý tvar a rozmery 100 x 100 mm, 100 x 200 mm a 200 x 200 mm.

Prejdite do výpočtov

Kalkulačky pre výpočet plochy vzoru dlažby "Staré Mesto" t

Cobblestone "Staré Mesto" má mnoho odrôd, a to ako vo veľkosti svojich prvkov a vo farbe. V tabuľke sme ukázali hlavné tri jeho druhy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v Rusku av krajinách bývalého ZSSR. Konvenčne sme to nazvali tak, ako by to malo byť v tabuľke: "Staré mesto -1", "Staré mesto -2" a "Staré mesto -3".

Súpravy dlaždíc sú veľmi často kombinované so štandardnou tehlou „Tehla“, „Malý štvorec“ a „Veľký štvorec“, z ktorých môžu byť usporiadané hraničné oblasti, okrajové zóny a oddeľovače medzi sekciami. Preto je vo všetkých kalkulačkách možné zohľadniť štandardnú dlažbu.

Kalkulačka pre výpočet plochy vzoru dlažby "Staré Mesto - 1"

Kalkulačka pre výpočet plochy vzoru dlažby "Staré Mesto - 2"

Kalkulačka pre výpočet plochy vzoru dlažby "Staré Mesto - 3"

Kalkulačka pre výpočet plochy vzoru dlažby "European Brook" t

Prejdite do výpočtov

Загрузка...