Budovy na strane domu

Rám garáž urobiť sami

Otázka budovania garáže vzniká pre všetkých motoristov, ktorí vlastnia súkromné ​​domy, ak podmienky lokality poskytujú podobnú príležitosť. Je pravda, že sa často stáva, že výstavba tohto potrebného domu stavba je odložená "až do lepších časov", pretože zdanlivo zdĺhavý a náročný proces práce, rovnako ako vysoké náklady na stavebné materiály. Existuje však jednoduchá cesta von: môžete stavať rám garáž urobiť samiza pár dní a pri najnižších nákladoch to bude najlepšia možnosť.

Rám garáž urobiť sami

Takáto stavba je celkom možné vybudovať aj sami. Ale proces bude trvať oveľa menej času, ak plánujete vytvoriť rámovú garáž, budete môcť nájsť kvalifikovaného asistenta so skúsenosťami v oblasti stavebného umenia tak, aby nielenže bol „vždy na ceste“, ale aj varoval pred chybami a nepresnosťami.

Ako je známe, v posledných rokoch, technológia výstavby rámových domov sa stala veľmi široko praktizovaný, ktorý pri použití kvalitných materiálov, tavenie inštalácie rámu a dobrú izoláciu, sú vynikajúce nahradiť studené kamenné steny. Tak prečo sa nesnažiť postaviť rámovú garáž?

Spoľahlivá základňa a vysoko kvalitné upevnenie rámových prvkov spôsobí, že takáto garáž nebude menej praktická a odolná ako tehlové alebo blokové budovy.

Výhody rámovej konštrukcie teda zahŕňajú nasledujúce body:

 • Jednoduchosť inštalácie a schopnosť robiť prácu sami ušetrí veľa peňazí, ktoré sa inak vynaložia na prácu stavebnej brigády.
 • Schopnosť vybudovať garáž v krátkom čase je tiež hmatateľnou úsporou pracovnej sily a peňazí.
 • Relatívne dostupná cena stavebného materiálu potrebného na prácu závisí od špecifík budúcej garáže.
 • Malý objem a hmotnosť stavebných materiálov umožní robiť bez zapojenia špecializovaných zariadení pre stavebné práce, zníži náklady na dopravu.
 • Konštrukciu garáže je možné realizovať z dreva aj kovu, podľa výberu majiteľa vozidla.

Ak hovoríme o poradí vykonania prác na výstavbu garáže, potom sa líši od výstavby malého domu a zahŕňa niekoľko etáp:

 • Príprava staveniska na výstavbu - zúčtovanie staveniska.
 • Kopanie výkopu.
 • Vytvorenie základu.
 • Označenie a montáž rámu steny.
 • Vytvorenie strešnej konštrukcie.
 • Izolačné a stenové práce.
 • Montáž garážových brán

Aby sme porozumeli každému z procesov, je potrebné ich podrobnejšie zvážiť.

Príprava staveniska

Táto etapa práce zahŕňa niekoľko činností, ktoré je potrebné vykonať kvalitatívne, pretože na nich bude záležať rovnomernosť nadácie a tým aj celá budova.

Výber miesta pre výstavbu, označiť jeho obvod, a potom zarovnať dobre. Miesto musí mať veľkosť väčšiu ako je obvod garáže o 500 ÷ 600 mm na každej strane - táto vzdialenosť je potrebná pre slepú oblasť. Vyznačená oblasť sa musí očistiť od vrchnej úrodnej pôdnej vrstvy o 150 ÷ ​​200 mm. Túto prácu možno vykonať pomocou špeciálneho zariadenia alebo ručne.

Rám garáž zvyčajne nevyžaduje hlboké jamy, ale ak existuje možnosť použiť zemné zariadenia, potom táto fáza pôjde oveľa rýchlejšie

Druhá možnosť, samozrejme, spomalí proces, ale pomôže to ušetriť slušné množstvo, pretože výzva na vybavenie je pomerne drahá. Ručne sa pôda odstráni pomocou dvoch lopatiek - bajonetu a lopaty. Pomocou bajonetového rýľa sa na odstránenie odstráni hranica a hĺbka vrstvy zeminy, na jej odstránenie sa použijú rovnaké nástroje. Potom sa pôda dá ľahko odstrániť lopatou, pričom sa súčasne vykonáva vyrovnanie.

Po odstránení pôdy z pôdnej vrstvy musí byť zem dobre zhutnená pomocou ručného tampera alebo valca.

Základ pre rámovú konštrukciu

Ďalším krokom v pripravovanom areáli je urobiť značku pre nadáciu garáže. Základom pre rámovú konštrukciu, môžete si vybrať ľubovoľný, pretože budova nebude príliš masívne a nebude dávať veľké zaťaženie nadácie. Je však potrebné vziať do úvahy hmotnosť vozidla, ako aj všetky vnútorné vybavenie garáže. Z existujúcich typov suterénu v tomto prípade bude výhodná páska alebo doska, ale bude tiež použitá stĺpcová alebo pilotová.

Podľa zvolených rozmerov je potrebné načrtnúť rohové body obvodu základne pod stenami. Pre všetky typy základových uhlov sú v zásade stanovené rovnaké uhly, ale ich vnútorné usporiadanie je trochu odlišné.

Princíp označovania pod základom pomocou handier a šnúr sa medzi nimi natiahol.

Označenie hraníc nadácie sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

- Plánuje sa jeden z rohových bodov, v súlade s väzbou na iné objekty na stavenisku.

- V tomto bode sú nastavené značkovače - jednoduché zariadenia z kolíkov a priečok.

V každom rohu nadácie budú dva takéto obnosok. Ak sa plánuje inštalácia pilierov, počet sa môže zvýšiť.

- Ďalej sú k obnojke pripojené šnúry. Ak je základ má byť páska, potom dva na každej strane, pretože vzdialenosť medzi šnúrami nastaví šírku plánovanej pásky.

- Šnúry sú napnuté na jednej a druhej strane budúceho základu pre celú dĺžku steny a sú pripevnené na handry na opačnej strane.

- Potom sa rovnakým spôsobom určí približná poloha posledného rohu, ktorá je tiež spojená šnúrami s dvoma susednými rohmi.

- Teraz musíte dostať rovné rohy. Odtoková lišta vám umožňuje pohybovať bodom upevnenia kábla v určitom rozsahu. Na dosiahnutie presnej kolmosti strán sa zvyčajne používa pravidlo „egyptského trojuholníka“: strany, ktoré sú násobkami 3, 4 a 5, vždy vytvárajú pravý uhol. Takýto trojuholník môže byť položený z dlhých plochých koľajníc, výstužných tyčí alebo dokonca z odolného nepružného lana (šnúry).

Nikdy neporušuje pravidlo egyptského trojuholníka

Nemali by ste urobiť taký trojuholník príliš malý - pravdepodobnosť chyby je vysoká. Môžete napríklad vziať "n" ako 0,5, potom strany budú 1,5, 2 a 2,5 metra, čo bude pohodlné a presné.

- Nakoniec môžete overiť správnosť obdĺžnika meraním a porovnaním uhlopriečok - mali by mať rovnakú dĺžku.

Pre stĺpcové základy bude potrebné dodatočne načrtnúť priesečníky čiar - miesto inštalácie podpery.

- Ak je usporiadaný základ stĺpa, potom je vnútorná platforma základne dodatočne označená, aby sa určilo umiestnenie každej podpery - tento proces sa vykonáva približne tak, ako je znázornené na vyššie uvedenom obrázku. Na priesečníku napnutých šnúr a jám sa bude nachádzať pod stĺpikmi.

 • Základ stĺpika v usporiadaní Zdá sa, že je to oveľa jednoduchšie ako iné a dá sa to urobiť nezávisle, bez toho, aby sme sa uchýlili k vonkajšej pomoci. Táto stavba sa častejšie vyberá v prípade, že sa plánuje položiť drevenú podlahu do garáže, ktorá sa najčastejšie montuje do drevenej garáže.

Sloupcový základ, so všetkou jeho zjavnou jednoduchosťou, ešte stále nie je najlepšou voľbou pre garáž.

Stĺpikový základ môže byť vyrobený rôznymi spôsobmi az rôznych materiálov - je to železobetón, tehla, betónové bloky alebo kombinovaná verzia konštrukcie. Ale pre garáž nemôže byť nazývaný celkom najlepšie riešenie. Je potrebný výkonný drevený chodník, aby vydržal značnú hmotnosť automobilu, a je tu tiež naliehavá potreba inštalácie vybavenia do miestnosti - vstupnej rampy. Avšak, pre ľahkú rámovú konštrukciu, najmä ak je akútny problém výstavby čas - všetky tieto problémy nevyzerajú príliš prehnane.

 • Pásový základ Skvelé pre umiestnenie na neho rámovú konštrukciu. Pri jeho výrobe je zložitejšie, vyžaduje nielen montáž debnenia, ale aj vystuženie v súlade s technologickými predpismi. Stavba bude trvať dlhšie, berúc do úvahy očakávania vytvrdnutia a zrenia betónu, čo znamená, že proces výstavby garáže bude odložený na dlhšie obdobie.

Pásový základ - vynikajúci základ pre rámovú konštrukciu garáže.

Pásové pätky však majú svoje výhody. Existuje množstvo príležitostí na vytvorenie vybavenia podľa pravidiel prezerania jamiek. Podlaha garáže môže byť drevená aj betónová. Pri výbere drevených podláh pre zaostávanie pod ňou v podklade pásu, budete musieť urobiť ďalšie podpery, vo forme betónových alebo tehlových stĺpov, alebo vykopané drevené dosky na vyznačených miestach s asfaltovým tmelom.

 • Základ dosky často sa považuje (nie celkom správne) za najťažšie usporiadanie, pretože pred naliatím samotnej dosky bude potrebné vytvoriť systém vrúbkovaných vrstiev rôznych materiálov.

Jedným z najlepších riešení pre garáž je nízkopodlažný základ dosky.

Ukázalo sa, že tento typ nadácie je z hľadiska ceny dosť drahý, ak ho porovnáme s množstvom materiálu a pracnosti s prvými dvoma možnosťami. Nemali by sme však zabúdať na to, že sa zároveň vytvorí hotová, bezpečná garážová podlaha, ktorá sa vyznačuje závideniahodnou životnosťou. Aj keď sa plánuje, že rámová konštrukcia bude v priebehu času nahradená hlavnými stenami garáže, základ dosky je tiež ideálny na to.

Nebudeme venovať viac pozornosti základným otázkam - je tu veľa informácií na iných stránkach stránky.

Nezávislá výstavba nadácie - ako to urobiť správne?

Ak nie je v takejto oblasti žiadna stavebná skúsenosť, musíte najprv „dokončiť študijný odbor“. Podrobnosti o vytvorení Nadácia DIY - od výpočtov (vstavané kalkulačky) až po praktickú implementáciu popísanú v špeciálnej publikácii nášho portálu.

Garážový rám

Kostra konštrukcie môže byť vyrobená z dreva, kovového profilu, alebo sa tieto materiály navzájom kombinujú. Konštrukcia rámových stien môže byť rozdelená do niekoľkých etáp:

 • Montáž spodného rámu rámu.
 • Montáž a zdvíhanie vertikálnych rámových konštrukcií stien.
 • Upevnenie horného obloženia.
 • Opláštenie, ďalšie posilnenie rámovej konštrukcie.
 • Montáž rámovej strešnej konštrukcie.

 

Ukážka garáže pre kreslenie rámu.

Inštalácia rámovej konštrukcie musí byť vykonaná podľa vopred zostaveného výkresu, na ktorom sú pripevnené všetky rozmery. Najlepšie je pripraviť si diely rovnakej veľkosti vopred a dať ich do samostatných pilót, s napísanými parametrami a rámovou plochou na nich - to výrazne ušetrí čas pri montážnych prácach.

Dolné potrubie

Takže pri montáži rámu je prvý krok položený na hotový podklad hydroizolačným materiálom. Na tento účel sa najčastejšie používa ruberoid. Je potrebné zachovať drevené prvky rámu pred priamym pôsobením vlhkosti a kovu - pred vznikom koróznych procesov. Toto "cut-off" neumožňuje, aby sa vlhkosť šírila kapiláru zo suterénnych stien pôdy počas topenia snehu alebo dažďa.

Bez ohľadu na typ základu, páskovanie začína až po zaistení vodotesnosti "cut-off"

Ďalej, drevená tyč 120 × 120, 120 × 150 alebo 150 × 150 mm, doska 50 × 120 alebo 50 × 150 mm sa položí a upevní na povrch základových stĺpov, na betónový pás alebo pozdĺž vyznačených čiar na základni dosky pozdĺž obvodu. Pri montáži kovového rámu sa používa oceľová tyč alebo profilová rúrka so štvorcovým prierezom 100 × 100 mm.

Drevené páskovacie prvky môžu mať v rohoch rôzne spoje. Drevo je najčastejšie zapínané v pol-strom.

Pripojenie baru v pol-strome

Pri použití dosiek, položených v dvoch vrstvách, ktoré tvoria hrúbku viazania, môže byť tvar spoja nazývaný aj v polovičnom dreve, ale je tvorený „ligáciou“ v rohoch,

Ozdobenie dvoch vrstiev dosiek

Drevené časti páskovania sú upevnené pomocou kotviacich skrutiek alebo na závrtných skrutkách, ktoré sú predtým zapustené do povrchu základu.

Kovové časti, ako je rúrka a kanál, sú spojené v rohoch zváraním.

Spojenia častí kovových páskov

Ak je čalúnenie usporiadané na stĺpikovom podklade, alebo na základovej lište, ale keď sa plánuje položiť drevenú podlahu v garáži, potom je rám orezania nainštalovaný na okraji doštičiek vo vnútri rámu.

Pre plánovanú podlahu je potrebná montáž guľatiny s upevnením na spodné lišty a s dôrazom na medziľahlé stĺpiky.

Nevýhody sú potrebné nielen na zabezpečenie podlahových dosiek, ale aj na to, aby spodná časť rámu rámu bola pevnejšia a odolnejšia.

Montáž rámových stien

Rám stien možno zostaviť dvomi spôsobmi:

- Priamo v mieste inštalácie, tj každý rámový prvok, sa inštaluje samostatne a upevní sa v spoločnej vertikálnej stenovej konštrukcii. Táto možnosť sa najčastejšie používa pri montáži drevených konštrukcií.

Jeden zo spôsobov - rám stien je zostavený z častí priamo v mieste jeho inštalácie.

- Rám každej steny sa zmontuje na zem v horizontálnej polohe a až potom sa zmontuje, odkryje a upevní vertikálne na páskovanie. Tento spôsob je vhodný najmä v prípade, keď sa pri montáži používajú napríklad kovové konštrukcie, používajú sa prídavné zariadenia - vodiče, ktoré uľahčujú presné vykonávanie montážnych a zváracích prác.

Montáž stien rámu pred montážou na spodný kryt

Vertikálne a horizontálne časti rámu steny sú zvyčajne vyrobené z tvarovaného potrubia alebo dreva 60 × 60 mm, ako aj dosky 30 × 120 alebo 30 × 150 mm, v závislosti od zvolených parametrov spodného obloženia a plánovanej hrúbky izolácie.

Jedna z možností montáže kovového rámu na drevený trám

Kov a drevo môžu byť celkom kombinované. Napríklad spodný lem môže byť vyrobený z dreva a rám pre steny je vyrobený len zo štvorcovej rúrky. Pohodlie tohto prístupu spočíva v jednoduchosti upevnenia kovových regálov na drevenom podstavci.

Vrchný rám rámu

Vrchný lem konštrukcie musí pevne spojiť kostru stien do jednej konštrukcie a dať jej pevnosť. Pre horné páskovanie sa používa drevo alebo rúra, ktorá bude zodpovedať veľkosti prvkov kostry stien.

Vertikálne regály stien sú spojené horným páskovaním.

Napríklad, ak sa ako zvislé stĺpiky použijú dosky so šírkou 120 mm, páskovanie môže byť vyrobené z dosky rovnakej šírky, uloženej v dvoch vrstvách alebo v tyčovej forme, napríklad 60 x 120 mm.

Viazanie dvoch radov dosiek s bandážovaním v rohoch

Tento obrázok znázorňuje variant horného obloženia z dvoch vrstiev dosky so šírkou a hrúbkou rovnajúcou sa parametrom zvislých vzpier konštrukcie.

Rám primárneho plášťa

Aby bolo možné okamžite posilniť rám stien, mal by byť opláštený zvonku alebo zvnútra listovým materiálom (preglejka, OSB dosky, vlnité podlahy).

Pre väčšiu spoľahlivosť, po montáži a hornom obložení rámu, je okamžite konečne upevnená montážou skrine na jednej strane. Po pripravení strechy sa môžete vrátiť k problémom izolácie a finálneho pokovovania.

V tomto štádiu práce postačí upevniť listy len na jednej strane stien rámu, pretože v tomto prípade je opláštenie potrebné na spevnenie konštrukcie. Dokončenie tohto procesu sa vykonáva po upevnení strešnej krytiny. Ak plánujete ďalej izolovať konštrukciu zvnútra, plášť je vyrobený zvonku, ale niekedy prichádza dovnútra a naopak.

Rám garáže sa prekrýva

Strecha garáže môže byť jednoduchá alebo dvojitá. Druhá verzia dizajnu je zložitejšia, ale umožňuje vybaviť podkrovnú miestnosť alebo jednoducho priestor pod strechou na uskladnenie rôznych nástrojov a materiálov potrebných na opravy automobilov a na použitie v domácnosti.

Konštrukcia strechy sa skladá z niekoľkých fáz práce:

- Výroba krovového systému jednoduchá alebo dvojitá strecha.

- Opláštenie svahov strechy s preglejkovými listami alebo inštalácia potrebného riedkeho sústruženia.

- Podlahové krytinové materiály.

Sedlová strecha

Jedna z možností garáže párového rámu

Strešný systém krokvy je možné montovať dvoma spôsobmi:

- Montáž všetkých konštrukčných prvkov sa vykonáva na zemi a potom sa vykonáva montáž hotových dielov na stenové potrubie.

- Upevnenie nosníkov a vytvorenie svahov strechy krokvy priamo na stenách.

Druhá možnosť je ťažšia v tom, že nie je ľahké vystaviť jednotlivé prvky systému vo výške, pretože sa musia nielen správne držať počas inštalácie, ale aj upevniť. Поэтому в большинстве случаев строители предпочитают поднимать сборки стропильной системы в готовом виде.

Монтаж стропильной системы каркасного гаража на высоте

Если же выбран вариант монтажа стропильной системы на высоте, то он производится в следующем порядке:

- Сначала устанавливаются балки перекрытия потолка, для чего используется брус.

- Potom sú krokvy umiestnené na štítových stranách budovy, ktoré sú dočasne podopreté regálmi.

- Hrebeňová doska je upevnená v priesečníkoch priehradových podpier medzi dvoma dvojicami štítov

- Ďalej je krok inštalácie položený na všetky ostatné páry krokiev, ktoré budú tvoriť svahy strechy;

- Posilnená prepravka systému nosníkov z dosiek, ktoré sú namontované kolmo na krokvy, alebo súvislá prepravka listov z preglejky alebo OSB.

- Potom sa namontuje zvolená strešná krytina.

Približná schéma dvojitého strešného systému krovu

V kovovej konštrukcii sú prvky strešného systému takmer vždy zmontované na zemi a potom vystúpia na steny a upevnia sa na horný lem a pripevnia sa naň skrutkami alebo samoreznými skrutkami. Pre pevnosť upevnenia sú niektoré spoje dodatočne zvárané.

 • Jednoplášťová strecha

Strecha v prístrešku má jednoduchšiu konštrukciu, pretože jej inštalácia eliminuje potrebu pomerne zložitej kombinácie ramien krokiev na hrebeni hrebeňa alebo zdvíhania hotových zostáv krovu do výšky garáže. 

Na strechu sa zvyčajne predpokladá, že jedna stena garáže je vyššia ako druhá.

Vo fáze prípravy projektu je dôležité správne vypočítať uhol sklonu strechy. Optimálny uhol sklonu je 15 ÷ 20 stupňov, ale presný parameter závisí od výberu strešnej krytiny. Z toho sa vypočíta a prebytok jednej steny vzhľadom k opačnému.

Keď je namontovaný vrchný lem, môžu byť na bočných alebo predných stenách (v závislosti od smeru svahu) položené a upevnené krokvy vyrobené z tyče alebo dosky. Doska v tomto dizajne je inštalovaná na konci. Tieto prvky sa pripoja s rovnakým krokom na predtým aplikovanom značení.

Na vrchole krokiev sú prvky laty pevné, pevné alebo riedke, to znamená, že sa aplikujú dosky alebo dosky OSB. Stupeň končí položením zvolenej krytiny.

Na strechu kovového rámu garáže často používané vlnité

Ak je namontovaná kovová rámová konštrukcia garáže, strešný systém je obvykle zostavený zo štvorcovej rúrky a je najčastejšie zakrytý a opláštený profilovanými plechmi.

Na strešných konštrukciách - so všetkými detailmi!

Ktorý si vybrať, ako vypočítať a namontovať systém krokvy, aký druh strešnej krytiny je použiteľný v rôznych prípadoch - to všetko v celej zbierke podrobných publikácií v sekcii "Strecha a strecha".

Garážové podlahy

Drevená podlaha sa najlepšie inštaluje, keď je strecha pokrytá a steny sú už pevné. V prípade neočakávaného dažďa si tak môžete dosku pred vlhkosťou zachrániť. Na podlahy sa najčastejšie používa doska bez ryhovania, pretože je nevyhnutné, aby drevo mohlo zmeniť svoj stav vplyvom teploty a vlhkosti.

Pre podlahu v garáži nepoužívajte dosky s drážkami a drážkami - naopak, medzi podlahovými doskami by mala byť malá medzera

Medzi podlahovými doskami ostáva malá teplotná medzera medzi 3 a 5 mm - ušetrí drevo pred deformáciou.

Dosky sú upevnené na polenách a najčastejšie sú upevnené pomocou klincov alebo skrutiek.

Základ dosky je dobrý v tom, že okamžite dáva pripravený základ na podlahu.

Ak bol použitý základ dosky, podlaha je takmer pripravená. Je pravda, že sa odporúča ihneď opracovať plochý betónový povrch špeciálnym základným penetračným spevňujúcim základným náterom, ktorý spolu drží horné betónové vrstvy, spevní ich a dodá ďalšie hydrofóbne vlastnosti. Takáto podlaha môže byť natretá, obkladaná keramickými dlaždicami alebo ponechaná tak, ako je.

V tom istom prípade, keď bol pre garáž zvolený pásový podklad, je ešte potrebné vykonať vážnu prácu na vytvorení betónového poteru.

Ako správne betónovať podlahy v garáži?

Betónová podlaha pre garáž je pravdepodobne najlepšou voľbou pre životnosť a praktickosť. nuansy podlahové betónovanie v garáži podrobne uvedené v špeciálnej publikácii nášho portálu.

Oteplená garáž

Tepelnoizolačný materiál môže byť namontovaný v rámovej konštrukcii zvonku alebo zvnútra, podľa toho, na ktorej strane je už primárny stenový kryt vyrobený s fóliovým materiálom. V každom prípade by mala byť izolácia umiestnená medzi dvoma vrstvami obkladu.

Na izoláciu garáže sa používajú rôzne materiály - známy penový polystyrén (penový plast), minerálna vlna alebo striekaná polyuretánová pena.

Expandovaný polystyrén (pena) je najjednoduchšia inštalácia, je lacný a cenovo dostupný, ale, bohužiaľ, je veľmi nebezpečný z hľadiska horľavosti

Penové dosky sú cenovo najdostupnejšou izoláciou s veľmi vysokými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré sa ľahko spracovávajú a ľahko zapadajú do rámu.

Inštalácia peny je celkom možné, aby sa, a to nevyžaduje špeciálne skúsenosti alebo zložité nástroje - stačí mať na ruke ostrú konštrukciu alebo kancelársky nôž. Hrúbka dosiek sa volí v závislosti od veľkosti rámových regálov, pretože účinnosť tepelnej izolácie bude maximálna, ak izolácia pokryje celý priestor medzi vrstvami plášťa.

Ale je tu jedna veľká nevýhoda - expandovaný polystyrén je horľavý materiál a v garážových podmienkach je už ťažké dosiahnuť požiarnu bezpečnosť, jeho použitie je spojené s určitým rizikom.

Steny garáže, izolované minerálnou vlnou

Nemenej populárne pre otepľovanie stien garáže a minerálnej vlny, ktorá je oveľa bezpečnejšia z hľadiska prevádzky, ale má vyššiu cenu. Komplikovaná práca s niektorými druhmi špicatých vlákien z minerálnej vlny, ktoré môžu poškodiť pokožku rúk, dostať sa na sliznice očí a dýchacích ciest, takže proces otepľovania sa vykonáva pomocou rukavíc, respirátora a okuliarov. Bloky alebo rohože sú tiež umiestnené medzi rámovými prvkami a vďaka svojej pružnosti úplne vyplnia celý priestor medzi listami vnútorného a vonkajšieho plášťa.

Moderný spôsob efektívneho otepľovania - práškovanie polyuretánovej peny

Sprejová polyuretánová pena sa používa pre drevené aj kovové garáže. Tento variant izolácie je drahší ako predchádzajúce dva, pretože na inštaláciu tejto kompozície je potrebné špeciálne vybavenie. Okrem toho sú potrebné vysokokvalitné prvotné komponenty a na vykonanie práce sú najčastejšie pozvaní odborníci s príslušnými skúsenosťami.

Výhodou polyuretánovej peny je jej schopnosť úplne vyplniť všetky trhliny a dutiny, bez zanechania medzier v chlade. Izolácia dokonale zapadá do akéhokoľvek materiálu a má najvyššie tepelné izolačné vlastnosti.

Ďalší variant použitia polyuretánovej peny spočíva v tom, že vyplní voľný priestor vytvorený po upevnení fóliových fólií na oboch stranách rámu. Na tento účel sa vŕtajú diery do plechov a potom sa do nich čerpá pena, ktorá naplní celý voľný objem. Steny garáže sa tak zmenia na sendvičový panel.

Akú izoláciu si vybrať?

Na tepelnú izoláciu garáže sa používajú rovnaké materiály ako na vonkajšiu izoláciu domov. Preto, aby sme zistili podrobné charakteristiky a urobili správnu voľbu, stojí za to preskúmať náš článok portálu "Izolátory pre vonkajšie steny" t.

Vonkajšia koža

Na vonkajšie obklady stien sa používajú rôzne materiály a výber závisí od finančných možností a preferencií majiteľa garáže.

Najobľúbenejšie povrchové úpravy sú kovové alebo vinylové obklady alebo obklady panelov, ako aj plechy stenových fólií.

Docela pekná garáž, opláštená profilovaná

Terasy majú prijateľnú cenu, ľahko sa montujú na rám a dokonale chránia steny pred vlhkosťou, mechanickým zaťažením a ultrafialovým žiarením. Dosky sú relatívne ľahké, takže ich inštalácia môže byť vykonaná nezávisle, nielen na ráme profilových rúrok, ale aj na drevenom nosníku. 

Garáž, orezaná vonku s vlečkou pod "drevom na palube"

Vinylové obklady sú vyrobené vo forme dosiek alebo panelov. Ten môže napodobniť tehly alebo murivo, ktoré majú rôzne odtiene, takže tento materiál je schopný transformovať rámovú štruktúru nad rámec rozpoznávania, takže z diaľky bude garáž vyzerať pevnejšie a úctyhodnejšie.  

Takéto panely "zase" rám garáže do "tehla" t

Ďalšou možnosťou vlečky je kovový alebo polymérový blok domu, ktorý imituje prírodný log-ošetrený a lakovaný zrub. 

Ak nie je možné postaviť skutočný zrubový dom, môžete ho napodobniť

Táto verzia čalúnenia vyzerá skvele na povrchu stien a štruktúra vyzerá ako lesná chata.

Obloženie fasády - exteriér novej budovy!

Takéto obloženie fasády rámovej budovy si vyžaduje znalosti a realizáciu mnohých technologických nuans. Prečítajte si o nich viac v špeciálnej publikácii inštalácia do-it-yourself.

Garážové vráta

Na rámovú konštrukciu garáže je možné inštalovať rôzne prevedenie brány - sekčné, roletové, sklopné a sklopné.

Rôzne typy garážových brán

Najjednoduchšie pre vlastnú produkciu sú dvojkrídlové hojdačky a ostatné konštrukcie spravidla vyrábajú a montujú skúsení remeselníci.

Odporúčané kreslenie bežných garážových brán

Krídlové brány sú vyrobené z kovu a (alebo) dreva. Na vytvorenie rámu rámu sa používa profilová rúra alebo drevo, ktoré sú opláštené plechmi, vlnitými podlahami, vlečkou alebo len doskou. Takéto brány nie je ťažké vyrobiť, ak sú vyrobené z presne odstránených rozmerov od otvoru. Takáto stavba bude lacná a ak sa oteplí, stane sa spoľahlivou bariérou pre zimu v zimnom období, čo je veľmi dôležité, ak ju majiteľ budovy plánuje vybaviť malou vykurovacou dielňou. Šírka brány je od 2,5 do 4 metrov, ale ak je potrebné, aby bola širšia, potom by mal byť vypracovaním nákresu budúceho rámca tento bod vopred stanovený.

Okrem materiálu pre rám a jeho obloženie, pre výrobu brány bude vyžadovať výkonné pánty pre dve krídla, to znamená, 4 ks, a pre dvere, ktoré sa nachádzajú v jednej z polovíc a otvárajú samostatne - ďalšie 2 kusy. Na bezpečné uzavretie garáže je zakúpený zámok, ktorý je úplne skrytý za panelom vstupných dverí a zostáva len malý otvor na vstup do kľúča.

Plne kovové brány pre rámovú garáž môžu byť príliš ťažké

Kovové dvere, opláštené oceľovým plechom, pre rámovú garáž budú príliš masívne, ale pre takýto dizajn nie sú skutočne potrebné.

Nekomplikované, ale silné drevené dvere pre rámovú garáž budú oveľa vhodnejšie.

Je jednoduchšie montovať drevené brány, alebo ich aspoň obliekať ľahkými podlahami alebo vlečkou, v súlade so všetkými ostatnými stenami garáže.

Izolovaná garáž s dvojitou strechou

Táto verzia dreveného rámu garáže má úplne "kapitál" a estetický vzhľad, takže nebude kaziť krajinářský dizajn aj tie najvybavenejšie časti.

Ako táto garáž? Pozrime sa, ako ho postaviť ...

ilustrácieStručný opis vykonaných pracovných fáz
Prvým krokom, po odstránení miesta z úrodnej pôdnej vrstvy, je označenie územia, to znamená, že spolu so slepou oblasťou sú určené pravé uhly garáže.
Ako vidíte na ilustrácii, na tento účel sa používajú špeciálne odliatky vyrobené z dosky. Ich inštalácia sa vykonáva podľa vyššie uvedených pokynov.
Vo vnútri oploteného areálu je vyznačené umiestnenie základových pilierov.
V tomto prípade budú stĺpiky inštalované len po obvode garáže, to znamená len pod budúcimi stenami stavby. Na dlhých stranách, okrem rohových, sú umiestnené dve ďalšie podpery s rovnakým rozstupom pozdĺž krátkeho chrbta - jedného v strede. Namiesto vertikálnych stĺpikov otvorenia budúcej brány je umiestnený dodatočný stĺpik.
Aby neboli jamy väčšie ako je potrebné a debnenie bolo do nich zahrnuté, je najlepšie vykonávať prácu ručne, pravidelne sa snažiť o krabicu z dosiek.
Koľajnice sú pribité na vrchu skrinky, takže v strede konštrukcie zostáva štvorcová diera, do ktorej bude neskôr inštalovaná cementovo-azbestová rúra.
Hĺbka jamy závisí od štruktúry pôdy, ale musí byť najmenej 500 mm.
Rozdrvený kameň strednej frakcie s hrúbkou 50 - 70 mm, ktorý by mal byť dobre zhutnený, sa naleje do hotových jamiek.
Na vrchole sutiny je inštalovaný drevený debniaci box.
Ďalším krokom je vyplnenie debnenia betónovým roztokom pozostávajúcim z piesku a cementu v pomere 3: 1.
Roztok by mal vyplniť celý vnútorný priestor skrinky, takže sa rozloží stierkou alebo špachtľou širokou 120–150 mm.
Po naplnení debniaceho boxu je v strednej časti inštalovaná rúrka s priemerom 150 ÷ ​​170 mm. Môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ale najčastejšie sa používa azbestový betón, pretože je odolný voči vonkajším vplyvom.
Po nainštalovaní potrubia do plastového roztoku urobia malú pauzu, aby sa betón spojil, a potom sa priestor okolo neho naplní sutinami, ktoré by sa tiež mali zhutniť.
Rúra by mala vzrásť nad povrchom zeme o 120 ÷ 150 mm.
Rúrka pevne uchytená v základovej jame je naplnená betónovým roztokom a pri jej nalievaní je potrebné ju „nalepiť“ napr.
Tento proces sa vykonáva, aby sa zabezpečilo, že všetok vzduch vychádza z hmoty, ktorá môže tvoriť dutiny, ktoré oslabujú štruktúru.
Bezprostredne po naliatí malty do rúrok sa vyrobia dlhé kovové vložky vyrobené z pásov s hrúbkou najmenej 5 mm a výška musí presahovať hrúbku rúry hrúbkou pásky.
Na vopred zapustených pásoch sa vyvŕtajú dva otvory do výšky. Vzdialenosť medzi dierami sa vypočíta s prihliadnutím na prierez dreva, ako je to na nich, že bude pripevnený.
Zapustené pásy by mali byť čo najviac posunuté a otočené v potrubí na vnútornú plošinu, ktorá bude pod garážou.
Ďalšia práca sa vykonáva až po úplnom nastavení betónu.
Tento čas môže byť využitý s výhodou.
Úplne celá plocha, z ktorej bola odstránená vrchná vrstva pôdy, je naplnená sutinami strednej frakcie.
Šírka by mala byť rovnomerne rozložená a zhutnená. Drvený kameň by mal vyplniť celú hrúbku odstránenej pôdy. Práca na distribúcii sutiny môže byť vykonaná pomocou bežnej motyky, a podkopané ručné tamper.
Ďalším krokom na pripravených stĺpoch v dvoch vrstvách je položený hydroizolačný materiál - strešná krytina. Vo svojich segmentoch sa uskutočňujú rezy, ktorými sa na kovové upevňovacie slučky vyčnievajú z pilierov.
Potom môžete pristúpiť k montáži spodného rámu rámu, ktorý sa skladá z tyče s prierezom 170 × 150 mm.
Lúč sa položí na stĺpy a pritlačí sa k nim.
V rohoch je páskovací zväzok pripojený do polovice dreva, ale nie je pevne pripevnený, kým nie sú uhlopriečky dimenzované - ich dĺžka by mala byť rovnaká. V prípade potreby sa vykoná úprava.
Drevo končí na hranici garážových brán - na tento účel sú k dispozícii ďalšie podpery.
Na upevnenie závesov z dreva na kov sa používajú samorezné skrutky s dĺžkou 100 mm a priemerom 10 mm s hlavami na kľúč.
Nemali by ste si vybrať upevňovače s menším priemerom, pretože musia bezpečne držať základňu vo vopred určenej polohe počas celého životného cyklu.
Ďalším krokom, cez otvory v kovových závesoch v dreve, sú vyvŕtané otvory s priemerom 8 mm, do ktorých sú pomocou špeciálnej šesťhrannej hlavy naskrutkované upevňovacie skrutky.
Ďalej, na vrchu postroje, je rám zostavený z dosky hrúbky 50 mm, ktorá je spojená v rohoch v polovici dreva.
Rám je položený s odsadením od vonkajšieho okraja dreva o 40 ÷ 50 mm a upevnený skrutkami s dĺžkou 80 mm.
Dočasne sa zmontuje integrálny rám, ktorý zablokuje budúce otvorenie brány - to je potrebné, aby bola rámová doska rovnomerne upevnená pozdĺž tej istej čiary na oboch stranách otvoru.
Neskôr je jeho prebytočná časť odrezaná.
Ďalej by mal byť rám označený pre montáž vertikálnych rámových častí, ktoré by mali byť namontované s rovnakým rozstupom, ktorý môže byť 400 ÷ 500 mm.
Po vykonaní označenia sú rohové stĺpiky rámu upevnené k spodnému obloženiu.
Najprv sú uchopené dlhými skrutkami 100 mm, zaskrutkované pod uhlom a potom pripevnené kovovými perforovanými rohmi.
Všetky regály pred zapínaním vystavovali na stavebnej úrovni.
Ak sa plánuje usporiadanie okien v garáži, potom sa pre ne vytvoria otvory.
Inštalované pre nich horizontálne tyče budú dávať konštrukciu tuhosť.
Pevné vodorovné tyče a skrutky, ktoré sú priskrutkované pod uhlom.
В некоторых случаях в дополнение к вертикальным стойкам монтируются диагональные затяжки. Они также придадут конструкции прочности и не позволят каркасу деформироваться.
После установки и фиксации стоек, производится монтаж верхней обвязки, которая состоит из бруса или доски, укладываемой в два слоя.
Horné potrubie musí byť pevné, pretože sa viaže na vertikálne stĺpiky rámu a tiež na ňom inštaluje prvky strešného krovu.
Zvlášť starostlivo potrebujete posilniť bránu pre bránu a rám steny okolo nej. Za týmto účelom sú oblasti okolo otvoru obalené preglejkovými listami a otvor je navyše orámovaný doskami alebo tyčou.
Po ukončení práce na ráme, prejdite na montáž prvkov (väzníkov) systému nosníkov.
Je vhodné zostaviť ich na vodorovnej rovine, to znamená na zemi. Na tento účel sa nohy krokvy položia v pravom uhle a potom sa upevnia na stropný nosník (utiahnutie).
Medzi hrebeňovým spojením a stredom stojanu na nastavovanie ťahu (babička), ktorý bude poskytovať dodatočnú tuhosť a pevnosť konštrukcie.
Spoje drevených častí sú vystužené perforovanými kovovými doskami upevnenými samoreznými skrutkami 40–50 mm.
Týmto spôsobom sa zmontuje správne množstvo dvojíc väzníkov.
Ďalším krokom na dlhých stranách horného obloženia je vyznačenie umiestnenia systému nosníkov.
Obvykle sa montujú v krokoch po 600 mm.
Ďalej sú priehradové nosníky v prevrátenom stave zdvíhané a položené na páskovanie.
Potom sú namontované - trojuholníky sú otočené jeden po druhom a namontované na hornom potrubí podľa označenia.
Po prvé, štítové prvky konštrukcie sú upevnené a vystužené ďalšími regálmi, z ktorých môže byť päť alebo sedem spolu s centrálnou "babičkou". Tieto prvky nielen posilňujú štruktúru, ale slúžia aj ako prepravka na ozdobné štítové štítky.
Potom, medzi dvoma extrémnymi trojuholníkmi, je kord napnutý, pozdĺž ktorého bude ľahké navigovať, odkryť ostatné dvojice väzníkov.
Upevňovacie priehradové nosníky na páskovanie sa vykonávajú pomocou špeciálnych širokých kovových rohov s perforáciami. Prostredníctvom týchto otvorov sú pripevnené k trámom a krokvám, ako aj k hornému obloženiu.
Rohy musia byť inštalované na oboch stranách inštalovaných krokiev, pretože len v tomto prípade budú pevne upevnené.
Po ich upevnení v spodnej časti je potrebné ich upevniť medzi sebou a pozdĺž čiary korčule.
Keď je strešná konštrukcia namontovaná, je pokrytá hydroizolačnou fóliou zo strany garáže, ktorá je upevnená na stropných nosníkoch pomocou sponiek a svorky.
Film je nevyhnutný, ak má byť strop izolovaný.
Zospodu sa fólia dodatočne fixuje latami s hrúbkou 20 mm, na ktoré sa neskôr zakryje strop garáže.
Na upevnenie dosiek sa používajú samorezné skrutky s dĺžkou 40 ÷ 50 mm. Montážny stupeň koľajníc je približne 250 ÷ 300 mm.
Ďalším krokom na vrchole filmu medzi stropnými trámami na strane podkrovia je izolačný materiál - najčastejšie je to jeden z typov minerálnej vlny.
Rohože musia tesne priliehať k stranám nosníkov, inak dôjde k strate významnej časti izolačného efektu.
Na hornej strane izolácie je inštalovaná vodotesná paropriepustná membrána, ktorá chráni izoláciu pred atmosférickou vlhkosťou.
Tkaniny stohované prekryté o 150 ÷ ​​170 mm a navzájom utesnené vodotesnou páskou.
V nasledujúcom kroku sú nosníky systému nosníkov opláštené pozdĺž krokiev s doskami s hrúbkou 10 mm alebo s preglejkovými doskami (OSB).
Ak sa vyberú dosky, potom nestojí za to, aby sa čas vyrovnali vopred, pretože okraje vytvorených rovín sa môžu vyrovnať po dokončení inštalácie, kráčajúc pozdĺž zamýšľanej roviny s ručným kruhom.
Výsledkom sú čisté strechy.
Pre vetranie je potrebné ponechať na hrebeni medzi svahmi medzeru, ktorá bude po položení strešnej krytiny uzavretá hrebeňovými prvkami.
Ďalej, preglejky alebo dosky na svahoch strechy musia byť chránené pred atmosférickou vlhkosťou, preto sa na ich podklad položí hydroizolačná hmota na asfaltovom podklade, počnúc odkvapom.
Valcované vodotesné materiály môžu byť samolepiace, alebo sú upevnené sponami alebo klincami.
Materiál presahy 120-150 mm.
Pokryté plachty sú okamžite označené pod upevnením laty.
Ak sa majú na pokrytie strechy použiť pružné strešné škridly, nie je na to potrebné opláštenie, pretože tento typ materiálu sa okamžite pripevní na hydroizoláciu.
Pre pohodlie práce na položenom plátne dočasne upevnené lamely, ktoré môžu byť podopreté nohou.
Ďalším krokom na svahoch strechy sú pevné kontrabreshetki, hrebeň dosky a lišty lišty.
Veľkosť koľajníc v priereze je zvyčajne 50 × 15 mm, pripevňujú sa na rampy pomocou samorezných skrutiek.
Okrem toho, v rovnakej fáze, steny stien sú odolné proti vlhkosti a tepelne odolné sadrokartónové dosky alebo preglejky (OSB).
Horizontálne lišty sú upevnené na vrchu obloženia, ktoré je potrebné na upevnenie dekoratívnych dekorácií na stenu. V tomto uskutočnení sú umiestnené s krokom 600 mm, pretože táto vzdialenosť je optimálna pre upevnenie obloženia.
Po dokončení upevnenia koľajníc sa rámy inštalujú do okenných otvorov, ak projekt garáže zabezpečuje prirodzené osvetlenie.
Ďalej sú nainštalované veterné dosky.
Ich inštalácia sa musí vykonať tak, aby boli nad povrchom svahov do výšky vlny strešnej krytiny, pretože sú navrhnuté tak, aby chránili medzery, ktoré nevyhnutne vznikajú medzi reliéfnou strešnou vrstvou a hydroizolačnou vrstvou.
Okrem týchto miest sú veterné dosky pevné a na odkvap.
Potom sa prvá vrstva dekoratívneho dreveného obloženia naplní na lamely debny na stenu. Šírka dosiek je 130 ÷ 150 mm, hrúbka je 10 ÷ 12 mm, ich upevnenie sa vykonáva samoreznými skrutkami, ktorých uzávery by sa mali utopiť v dreve.
Pre usporiadanie systému odvádzania vody sú na odkvapoch miesta na upevnenie odkvapových konzol.
Ďalším krokom je inštalácia strešnej krytiny, v tomto prípade je to gumová kompozitná bridlica s imitáciou prírodných dlaždíc. Veľkosť listu bridlice 2 ÷ 3 mm hrubá môže byť 2000 × 900 alebo 1000 × 500 mm.
Inštalácia je urobená z odkvapu, náter je položený zľava doprava.
Po položení a upevnení strešnej krytiny je na hrebeni zakrytý hrebeňovými prvkami, ktoré sú tiež upevnené prekrytím.
Potom na odkvap, pod previsy strechy, v držiakoch je nainštalovaný odkvap.
Druhá vrstva dreveného obloženia je upevnená na stenách. Táto vrstva je upevnená na už upevnených doskách a pokrýva medzery medzi nimi.
Steny vo vnútri garáže sú izolované minerálnou vlnou, ktorá je umiestnená medzi rámovými regálmi.
Rohože by mali zaberať celý priestor a dobre priliehať k dreveným častiam.
Izolačný materiál je dotiahnutý hydroizolačným materiálom, ktorý sa používa ako hustý polyetylénový film.
Upevňuje sa na rámové tyče so sponkami pomocou zošívačky.
Ďalej, od stropu, sú všetky vnútorné povrchy garáže opláštené sadrokartónovou sadrokartónom odolným voči vlhkosti.
Na vrchole tohto materiálu môže byť položená dlažba, alebo je natretá a natretá akrylovými farbami na fasádne práce - na žiadosť vlastníkov.

Dve otázky, ktoré neboli opísané v opise stavby tejto garáže - to je jej brána a usporiadanie podlahy, a je potrebné ich objasniť.

V tomto prípade projekt zabezpečoval inštaláciu stropných dverí, ktorých plátno, keď sa otvorilo, stúpa a ide pod stropom garáže. Tento dizajn navrhujú, vyrábajú a inštalujú odborníci. Samozrejme, na otvorení môžete nainštalovať inú verziu brány, vrátane tej, ktorá môže byť vyrobená nezávisle od kovu alebo dreva.

Pokiaľ ide o podlahu, môže byť drevená aj betónová. Okrem toho je inšpekčná jama takmer vždy vybavená v garáži.

Drevený rám garáž bez izolácie s chudý-k streche

Tento jednoduchý dizajn garáže je ideálny pre stavbu na letnej chate a môže ho postaviť každý motorista, ktorý vie, ako pracovať s kladivom, skrutkovačom a pílou. V tomto prípade je možné všetky operácie vykonávať nezávisle, bez pomoci vonkajšej pomoci.

Vyzerá to ako garáž, možno hrubo, ale to je odôvodnené jednoduchosťou a nízkou cenou takejto budovy.

Táto verzia rámovej garáže je inštalovaná na stĺpovom základe, ktorý je umiestnený po obvode budovy. Prvé etapy práce sa vykonávajú rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade, to znamená označenie miesta, čistenie od trávnika, určenie umiestnenia stĺpikov, vykopávanie jám a inštalácia základových podpier. Je pravda, že sa uvažuje o podlahe dosky, to znamená, že počet pilierov sa zvyšuje - je potrebné zabezpečiť medziľahlé body pre sekeru a pre oneskorenie.

ilustrácieStručný opis vykonaných operácií
Základový nosník je položený na základových pilieroch. V tomto prípade sa drevo berie s prierezom 150 × 120 mm.
Potom sa zmeria uhlopriečky výsledného rámu, vytvorí sa konečná fixácia rámu.
Ďalším krokom je inštalácia medziľahlých základových pilierov na hranu dosky s prierezom 150 × 50 mm, ktoré sú pripevnené na lištu pomocou špeciálnych nosných perforovaných kovových konzol. Dosky budú slúžiť ako spoľahlivý základ pre montáž drevenej podlahy.
Ďalším krokom je montáž predných rohových stĺpikov z tyče s prierezom 150 × 120 mm.
Musia byť najmenej 2500 mm vysoké.
Ďalej je otvor označený, v ktorom budú inštalované garážové brány.
Označením dvoch ďalších nosníkov sa od seba od seba vzdialia 2700 mm. To znamená, že 1350 mm je uložených v oboch smeroch od stredu čalúnenia - v týchto bodoch budú umiestnené hrany vertikálnych stĺpikov, ktoré ohraničujú vchod na bokoch.
Ďalším krokom je vytvorenie základu rámu zadnej steny.
Skladá sa tiež zo štyroch stojanov, umiestnených s rovnakým rozstupom, vyrobených z tyče rovnakej sekcie, ale s výškou 2300 mm.
Kvôli rozdielu vo výške prednej a zadnej steny sa vytvára nevyhnutná predpätie šikmej strechy.
Všetky zvislé tyče sú pripevnené k páskovaniu pomocou mocných kovových rohov, ktoré upevňujú stojany na oboch stranách.
Ako vidíte na obrázku, horné potrubie v tomto dizajne sa líši od vyššie uvedeného projektu. Horizontálna tyč samostatne spája predné a zadné stĺpiky, ktoré tvoria základ pre montáž podpery.
Pred montážou krokiev sú vyznačené mimo ich polohy - v tomto prípade je vzdialenosť medzi nimi 400 mm.
Na prekrytie budete potrebovať desať dosiek s dĺžkou 5500 sekcií 120 × 30 ÷ 50 mm. Sú inštalované na okraji a upevnené kovovými rohmi.
Ďalej sa meria a vyznačuje stred boku garáže.
V týchto miestach sú inštalované vertikálne regály, ktoré sú prepojené horizontálnou priečkou, ktorá by mala pevne podoprieť nohy krokiev zdola.
Trámy sú k tejto priečke pripevnené kovovými rohmi.
V ďalšom kroku sú bočné stĺpiky spojené v strednej časti s doskami, ktoré môžu byť pripevnené na stĺpiky s rohmi alebo jedným zo spojov používaných na upevnenie dreva.
Výsledkom je, že rám bočnej steny je rozdelený na štyri časti.
Aby bol rám pevnejší, je každá zo štyroch sekcií vystužená diagonálnou väzbou, na ktorej sú okolo okrajov zhotovené rezy píly.
V hornej časti dosky je inštalovaný v drážke rez vo vertikálnom stojane.
Spodná strana uhlopriečneho dotiahnutia je inštalovaná a upevnená v rohu medzi horizontálnym mostom a vertikálnym stredovým stĺpikom rámu.
Výsledkom je prepravka, ktorá pripomína rozdelenie na vlajku Veľkej Británie.
Treba poznamenať, že rám môže byť celkom zjednodušený upevnením medzi hlavnými stĺpikmi o niečo menej masívny. To je možné vďaka tomu, že konštrukcia strechy garáže je celkom ľahká a stenová krytina je vyrobená z tenkých dosiek.
Ďalej sa cez krokvy položia dosky z dosiek s hrúbkou 20 mm.
Sú upevnené vo vzdialenosti 50 mm od seba. Ak sa však na náter použije flexibilná bitúmenová dlažba, potom sa vzdialenosť zmenší na 3 mm a je nevyhnutné pre prípadnú expanziu dreva, ktorá sa môže vyskytnúť pri vysokej vlhkosti vzduchu.
Namiesto dosiek sa na krokvami kladie aj preglejka odolná voči vlhkosti alebo OSB.
Táto ilustrácia dobre ukazuje, čo predstavuje jednopodlažnú strechu garáže.
Po ukončení montáže latovej laty, z prednej strany garáže, sú konce stropných trámov zakryté veternou doskou, ktorá je upevnená samoreznými skrutkami. Ich čiapky by mali byť zapustené do dreva.
Ďalším krokom na prepravke je montáž strešnej krytiny. Ako to môže byť použité profilované alebo známe pre všetky bridlice.
Samozrejme, ak to finančné možnosti dovolia, na krytie sa použijú iné, drahšie materiály.
Ak je garáž pokrytá celými listami z vlnitej podlahy, zapadá sprava doľava, prekrývajú sa dvoma vlnami, pretože sklon svahu je malý.
Pri použití na strešnú bridličku, ktorá sa montuje v dvoch alebo troch radoch, sa inštaluje z odkvapu a tiež zľava doprava.
Po prekrytí strechy môžete prejsť na drevené podlahy.
Používa dosku 150 širokú a 40 mm hrubú. Medzi doskami je potrebné ponechať medzeru 3 ÷ 4 mm, ktorá udrží úroveň podlahy a nedovolí, aby sa dosky deformovali v dôsledku teplotných zmien, zmeny vlhkosti vzduchu, priamej vody, napr.
Rám garáže, ktorý je pripravený na orezanie, by mal vyzerať ako na obrázku.
Stenová nástenná doska, inštalovaná v dvoch vrstvách.
Pre prvú z nich, ktorá nie je zvonka viditeľná, je možné použiť neosadenú dosku hrubú 100 ÷ 120 mm a rôznej šírky.
Vonkajšia vrstva by mala mať ešte estetickejší vzhľad, preto je najlepšie použiť hobľovanú, antisepticky upravenú dosku, obloženie alebo kovový profilovaný plech.
Doska neoznačená prvou vrstvou je osadená štrbinami 80 ÷ 100 mm a pre vonkajšie obloženie sú dosky osadené medzerou 2 ÷ 3 mm. Okrem toho by tieto medzery mali padnúť na dosky prvej vrstvy tak, aby sa nevytvorili priečne rezy.
Potom sa horná časť oreže nad otvorom brány.
Aby ste to mohli urobiť, musíte sa rozhodnúť o výške - musí byť taká, aby vozidlo voľne vchádzalo nielen do auta, ale aj jeho majiteľ šiel voľne, bez rizika neúmyselného nárazu do hlavy.
Takže ak je výška prednej steny garáže 2500 mm, potom otvor môže byť, povedzme, 2200 mm. Z toho vyplýva, že jeho horná hranica klesá o 300 mm.
Takže vo výške 2 200 mm od podlahy sa do zvislých stĺpikov, do ktorých sa vkladajú hrany vodorovného nosníka z nosníka, narezávajú drážky. Priečny prierez 50 × 50 mm by mal byť v drážkach najmenej 50 mm.
Potom sa na hornom nosníku prekrytia štítu a upevnenej priečky na vonkajšej strane pripevní vrstva neomietaných dosiek a potom dekoratívne obloženie.
Hotový otvor sa starostlivo zmeria, v takom prípade sa musí vziať do úvahy každý milimeter.
Podľa vykonaných meraní, berúc do úvahy medzery 5 mm na závesy, sú dosky pre brány vyrobené z dosiek s hrúbkou 20 mm.
Treba poznamenať, že ak sa plánuje, že sa dvere dodatočne navlieknu z vnútornej strany druhou doskou alebo preglejkovou vrstvou, potom sa doska na montáž štítov môže zhotoviť s hrúbkou 12 - 15 mm.
Na správne položenie dosiek, teda rovnomerné a so zachovaním teplotných medzier, potrebujete pevný a úplne rovný povrch. Pre tento účel môžete použiť preglejky listov na plochom dvore dvore.
Ak chcete, aby brána vyzerala elegantne, je najlepšie použiť dosky, ktoré majú rovnakú šírku 100 ÷ 120 mm.
Štít je upevnený prepojovacími tyčami inštalovanými v hornej a dolnej časti listov, 150 mm odsadených od okrajov. Pre tuhosť a pre zachovanie stability štítu je medzi horizontálnymi tyčami upevnená diagonálna doska. Pre dodatočnú tuhosť sú prepojky a diagonálna doska prepojené kovovými rohmi.
Hotové krídlo je otočené a umiestnenie masívnych závesov, ktoré sú priskrutkované horizontálnymi priečkami, inštalované na vnútornej strane krídla, je označené skrutkami s priemerom 8 ÷ 10 mm.
Listy sú ďalej striedavo umiestnené vo dverách, na ktorých sú na mieste vyznačené miesta upevnenia závesov.
Pri zatváraní ventilov by medzi nimi mala zostať malá medzera 3 ÷ 5 mm, pretože by sa nemali navzájom dotýkať.
Závesy sú priskrutkované cez ozdobné dosky do rámových stĺpikov pomocou masívnych samorezných skrutiek alebo pomocou skrutiek, pre ktoré sú vŕtané priechodné otvory.
Pri meraní polohy a upevnenia závesov dverí je potrebné kontrolovať voľné otváranie a zatváranie listov.
Ak sa ukáže, že krídla dverí sa v niektorých oblastiach trú o dosky, potom je potrebné tieto oblasti opraviť pomocou roviny.
Для обустройства выездной аппарели для автомобиля по краям ширины ворот устанавливаются на края столбов фундамента и закрепляются к нижней обвязке конструкции мощные бруски, имеющие размер в сечении 250×180 мм.
Na tento účel musia byť tyčinky dobre nasýtené bitúmenom, vďaka čomu získajú potrebnú hydrofóbnosť a odolnosť voči rozkladu.
Ak je možné zakúpiť drevené impregnované podvaly, je najlepšie ich použiť - sú ideálne pre montáž nosníkov pre vstupnú rampu, pretože sú určené pre ťažké bremená a sú chránené pred prenikaním vlhkosti.
Môžu existovať dva alebo tri takéto príručky.
Predné konce klesajú do zeme, pričom na povrchu zostáva len horná časť dreva.
Doska s hrúbkou 40 a šírkou nie väčšou ako 100 mm sa prilepí alebo priskrutkuje na pevné nosníky.
Odporúča sa zvoliť dosku, ktorá nemá veľké uzly, ako aj veľký počet malých a stredných uzlov, pretože tieto defekty oslabujú drevo a rampa sa môže rýchlo roztrhnúť pod nákladom z auta.
Po dokončení môže hotová garáž, ktorá má najjednoduchšiu konštrukciu a je vyrobená z dostupných materiálov, vyzerať ako na obrázku.
Ak je konštrukcia opláštená iným čelným fasádnym materiálom, potom môže nadobudnúť vážnejší vzhľad.
Okrem toho nič nebráni vykonaniu vnútornej izolácie a povrchovej úpravy, ktorá umožní použitie garáže v zime, napríklad ako dielňa. Postačí nainštalovať vykurovacie telesá-konvektory do areálu a zorganizovať dobré osvetlenie.
Ak v priebehu času je túžba, aby sa pozorovacie jamy v tejto garáži, bude to celkom jednoduché.
Značenie je urobené na drevenej podlahe a pozdĺž neho je vyrezaný obdĺžnik, ktorý bude zodpovedať obvodu budúcej jamy.
Potom kopal jamu, posilnil a usadil svoje steny.
Jediná vec, ktorú je potrebné vopred naplánovať, dokonca aj pri stavbe garáže, je umiestnenie základových pilierov. Je potrebné plánovať tak, aby v strednej časti podlahy neboli žiadne podpery. To neovplyvní pevnosť podlahy, pretože hlavné zaťaženie padá na miesto, kde budú umiestnené kolesá vozidla.

Žiadny nadšenec áut odmieta pozorovaciu jamu.

Garáž, pravdepodobne, sa nestane plnohodnotným, ak v nej nie je žiadna inšpekčná jama. A ak podmienky umožnia jeho vybavenie, nemalo by sa to zanedbávať. Pokyny pre krok za krokom stavba a vybavenie inšpekčnej jamy v hotovej garáži - v špeciálnej publikácii nášho portálu.

Je teda celkom zrejmé, že ak si želáte a máte základné stavebné zručnosti, je úplne riešiteľné samostatne postaviť rámovú garáž na území letnej chaty alebo vedľa súkromného domu. Výhoda takejto budovy môže byť nazývaná relatívna jednoduchosť montáže a možnosť použitia vysoko kvalitných obkladových materiálov urobí takú garáž zvonku nerozoznateľnou od kapitálu.

Na konci publikácie je ďalší príklad konštrukcie rámovej garáže.

Video: práca majstrov v konštrukcii garáže

Загрузка...