Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál pre suterén muriva

Pri budovaní základu pre budúci domov sa tento prístup často praktizuje - spodná časť základne je monolitická železobetónová páska, ktorá sa chová tesne nad úrovňou zeme a základňa je ďalej od tehly do požadovanej výšky. To značne uľahčuje celú štruktúru základu, čím sa stáva „teplejším“, čo je mimoriadne dôležité pre udržanie pohodlného mikroklíma v izbách prvého poschodia.

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál pre suterén muriva

Mnohí majitelia radšej realizujú väčšinu stavebných prác, ak je to možné, nezávisle, a položenie murovaného základu v tomto ohľade nie je výnimkou. Akonáhle sa takéto rozhodnutie urobí, je potrebné správne určiť množstvo potrebných materiálov. Asistentom v tejto problematike bude kalkulačka na výpočet počtu tehál pre suterén muriva.

Nižšie uvádzame niekoľko krátkych vysvetlení, ako pracovať s kalkulačkou.

Kalkulačka pre výpočet počtu tehál pre suterén muriva

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie výpočtu

Princíp výpočtu je jednoduchý: určuje sa celkový objem muriva a potom sa porovnáva s objemom jednej tehly. Existuje však niekoľko dôležitých nuancií:

  • Výpočet sa vykonáva len pre stavebné tehly - jednoduché (65 × 120 × 250), jeden a pol (88 × 120 × 250) a dvojité (130 × 120 × 250). Početné formáty dokončovacích tehál nie sú zahrnuté v programe - jednoduché položenie podstavca obkladového materiálu sa zdá byť neprimeraným nákladným cvičením.
  • V príslušnom vstupnom poli musíte zadať hrúbku muriva, vyjadrenú "v tehloch", to znamená "v tehle", "jeden a pol tehly" a tak ďalej. Pokládka "pol-tehla" pri vytváraní základne sa nevykonáva, ale napriek tomu sa uvádza aj vo všeobecnom rozsahu možností.
  • Výška muriva - podľa predpokladanej výšky základne.
  • Veľkosť každej tehly v programe je upravená na prítomnosť švov vyplnených murárskou maltou. Bola prijatá najčastejšie používaná hrúbka škáry 10 mm.
  • Dĺžka čiapky označuje celkovú a meranú na vonkajšom obvode. Ak z hľadiska konštrukcie existujú vnútorné preklady základu, na ktorom je postavená aj tehlová základňa, potom by ich dĺžka mala byť zahrnutá do celkového významu.
  • Nakoniec sa požaduje počet vnútorných a vonkajších rohov suterénu. Tieto údaje sú potrebné na úpravu celkového objemu muriva. Ak existujú oblasti dosadnutia alebo priesečníka stien základne, sú tiež vyznačené v poli "vonkajšie rohy".
  • Zvyčajne sa pri výpočte akéhokoľvek stavebného materiálu obyčajne ukladá určitá zásoba. Jeho hodnota môže závisieť od stupňa kvalifikácie kapitána, od kvality získaného materiálu a od iných dôvodov. V tomto prípade má užívateľ možnosť samostatne si vybrať, ktorý tehlový fond vložiť do výpočtu - od 0 do 15%.

Výsledok výpočtu bude špecifikovaný v kusoch.

Ako sa naučiť vykonávať správne murivo?

Nemali by sme predpokladať, že stavba tehlovej steny je jednoduchá úloha a veci pôjdu hladko. Prax ukazuje, že pred získaním dokonalého muriva začiatočník bude musieť urobiť značný "tréning" spôsobom. Na pomoc tým, ktorí v tejto oblasti podniknú prvé kroky - náš článok portálu "Ako položiť tehlu".

Загрузка...